Tarnobrzeska Rada Kobiet

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Serio » 29-01-2023 07:50

Łatwowierność admina powala. Zamiesza pismo nie podpisane przez nikogo i głosi całemu światu, że taka jest prawda. Jeśli zamieści Pan pismo podpisane przez prawnika z UM, to Panu uwierzymy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 29-01-2023 09:57

Ach ten admin. Nie to co w innych redakcjach, co nie?

Ale zaraz. Przecież inne redakcje wciąż nie poinformowały o znanych od paru dni wynikach naboru uzupełniającego. Ani o opóźnieniu. W sumie o samym naborze uzupełniającym też nie. A może za to o tle całego zamieszania? Oj...

Publikuję wszystko do czego mam dostęp, przeważnie z własnym komentarzem. Tak, są grupy osób, które mnie w pewnych kwestiach wykluczają informacyjnie, wówczas jakieś oświadczenie może się pojawić gdzie indziej. Widocznie mają w tym jakiś interes. Bo to raczej nie kolejne roztargnienie.

Jaką treść niesie powyższy wpis? Jest inaczej, czy nie jest inaczej? Ktoś kłamie? Miejscy prawnicy orzekli coś innego? Data się nie zgadza? A może to nie biuro prawne UM ma decydować o interpretacji regulaminów ciała doradczego prezydenta miasta?

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Serio » 29-01-2023 10:38

Czy skierował Pan w tej sprawie jakieś zapytanie do nowego Prezydium Rady Kobiet? Przypuszczam, że nie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 29-01-2023 10:47

Nic na siłę. Jestem otwarty na wszelkie strony i informacje, jak zawsze.
Ostatnio nowe prezydium wysyłając oświadczenie z prośbą o publikację, mnie akurat ominęło. Przecież nie przypadkiem i nie pierwszy raz.

Susunia003
Posty: 17
Rejestracja: 01-07-2019 17:32

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Susunia003 » 31-01-2023 13:07

A może by tak człowiek o nicku Serio udostępnił pismo z UM, które dostały ostatnio wszystkie członkinie TRK od Prezydenta? A może to pismo również kłamie?

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Serio » 31-01-2023 14:37

Susunia003 pisze:
31-01-2023 13:07
A może by tak człowiek o nicku Serio udostępnił pismo z UM, które dostały ostatnio wszystkie członkinie TRK od Prezydenta? A może to pismo również kłamie?
Jak udostępnisz, to się dowiemy. Też nie jest podpisane?

Susunia003
Posty: 17
Rejestracja: 01-07-2019 17:32

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Susunia003 » 31-01-2023 15:33

Ja go nie posiadam, ale Ty jesteś bardzo dobrze poinformowany/a o wewnętrznych sprawach TRK więc może coś więcej napiszesz?

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Serio » 31-01-2023 15:47

Susunia003 pisze:
31-01-2023 15:33
Ja go nie posiadam, ale Ty jesteś bardzo dobrze poinformowany/a o wewnętrznych sprawach TRK więc może coś więcej napiszesz?
Jak nie masz, to po co o tym piszesz. Jak zobaczymy, to ocenimy po której stronie stoi prawo.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 31-01-2023 17:38

Z tego co dotarło, prezydent nie powołuje się na opinię biura prawnego UM, tylko oznajmia swoją decyzję. Wspomina, że część członkiń kwestionuje wybór nowego prezydium, zatem on uznaje pierwotny wybór, który nie budził niczyich zastrzeżeń.

Byłem przekonany, że regulamin będzie interpretowany w ten sposób, że o wyborze prezydium jest mowa tylko przy okazji pierwszego spotkania, a nie ma nic o wymaganiach do jego zmiany, odwołania czy powołania. Tymczasem, jeśli dobrze rozumiem, planowane są ponowne wybory prezydium po rozszerzeniu składu. Przy okazji trzeba zmienić regulamin, bo ogłoszony nowy skład jest niezgodny z regulaminem. A może przy okazji zmiany regulaminu pojawią się zapisy wyjaśniające pewne kwestie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 14-02-2023 19:25

FRONDA W TARNOBRZESKIEJ RADZIE KOBIET! 5 PAŃ ZREZYGNOWAŁO Z CZŁONKOSTWA

Kto pamięta komunikaty radiowe o stanie rzek? Mniej więcej tak by mogła wyglądać ostatnio relacja z Tarnobrzeskiej Rady Kobiet: przybyło 24, ubyło 14, przybyło 5, ubyło 5… Po tym, jak prezydent wybrał pięć nowych członkiń z niespodziewanego naboru uzupełniającego, pięć wybranych przez prezydenta wcześniej, czyli aż połowa pierwotnego składu tej kadencji, zrezygnowała z zasiadania w TRK. W jaki sposób frondystki uzasadniają swoją decyzję?

W oświadczeniu o rezygnacji Panie Beata Góra, Grażyna Potańska, Monika Stępień, Agata Wieczorek i Małgorzata Zych wyjaśniają powody swojej decyzji i zapowiadają dalszą działalność na rzecz kobiet, chociaż już w innej formie.

Łamanie regulaminu, ostracyzm i zastraszanie

Koleżankom z TRK zarzucają szereg nieprawidłowości, w tym łamanie regulaminu, ostracyzm, lekceważenie i zastraszanie. Pojawiają się również pretensje względem prezydenta, który nie zaakceptował wyboru nowego prezydium, a niedługo później ogłosił nabór uzupełniający. Prezydent nie odpowiadał również na pisma. Zdaniem Pań składających rezygnację nowe członkinie wybrane przez prezydenta Dariusza Bożka są w bliskich koleżeńskich lub rodzinnych relacjach z Paniami pozostającymi w Radzie.

Rezygnacja z członkostwa, ale nie aktywności

Frondystki liczą na zmiany, w wyniku których TRK będzie organem autonomicznym z mocnym głosem społecznym, który z czasem odzyska wiarygodność i pozytywny wizerunek. Zapowiadają przy okazji kontynuację aktywności na różnych obszarach, wsparcie dla lokalnych akcji społecznych i charytatywnych, czy zabieranie głosu w ważnych dla Tarnobrzega sprawach.

Oświadczenie poniżej:

Obrazek

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: infoludek » 21-02-2023 11:39

"tato, tato, sprawa sięe rypła!!!"- można tak by powiedziećc, że jest to kolejny akt w tym przedstawieeniu. gdzieś czytałeem, jak to nasz jedyny PDB zachęcał kobiety z tej rady, aby był ich głos dobrze słyszalny i w odpowiedzi ma już dwugłos. Inną rzeczą jest to, że trochę runeły plany na srugą kadencję. Za lożenia były takiee, żeby w wyborach oprzeć się na seniorach i kobietach to miał być główny elektorat. Z seniorami jest tak nadal, to nie wiadomo, jak ten rozłam wpłynie na kobieety w mieście, ale to nic straconego jesczcze.Jesśli brać pod uwagę te które odeszły z tymi które do tej rady nie zostały przyjęte, to jest ich większość i nie wiadomo, jak towpłynie na wybory.
No i jeszcze jedno, te kobiety które traz zrezygnowały pasują mi bardzo do naszj Objawioneej, zwanej później pierwszą, bo się jej wybory z konkursem pomyliły i miały być trapią dla jej kompleeksów.
Podsumowując to mamy '"dobrego tatusia" i jego "Niegrzeczne córeczki"

ODPOWIEDZ