Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Rządy PiS

Post autor: ja_30 » 11-01-2017 22:04

"
nie ma racji, ma tylko większość w sejmie, to samo można odnieść do poprzednich rządów PO-PSL ..
Nie można, bo mimo iż bardzo się cieszyłem, że PO przegrało, to poziom samouwielbienia i braku jakiekolwiek pokory obecnego rządu bije poprzednie na głowę.
tu nie chodzi tylko o to, że myśli inaczej, ale o to do czego dąży i jakimi środkami, czy dba bardziej o interes Polski czy Unii Europejskiej?
No i właśnie do tego zmierzam. Jesteś doskonałym przykładem pisowskiego postrzegania świata - " kto nie z nami, to lewak, zdrajca narodu, działa na szkodę państwa, służy obcym mocarstwom itp.". Przykre, że ludzie dają się wkręcić w tak prymitywne postrzeganie rzeczywistości.
Jak popatrzę na TVN, Polsat czy posłucham Zetki czy RMF-u to propagandy czy szyderstw nie brakuje icon_smile ale z drugiej strony
W TVP zmieniło się trochę, ale nie ma znowu aż tak dużego skoku.
To co ja ostatnio zauważyłem, to więcej mówili o Orszakach Trzech Króli (dla niektórych sześciu) a mniej będą mówić o Owsiaku.
Jeśli to jedyne co zawuażasz to szkoda klawiatury. I o ile nie ma czegoś takiego jak obiektywne media, to TVP nie ma startu do reszty konkurencji.
Zobacz sobie najpierw jak jest w innych krajach Unii Europejskiej, a potem osądzaj!
A co mnie inne kraje obchodzą? Co to w ogólę za argument? Jeśli inne kraje mają popierzone przepisy to powinniśmy je kopiować? Ta ustawa to był cios w istotę demokracji i jeśli tego nie widzisz to nawet najbardziej oczywiste argumenty Cię nie przekonają.
Nie bardzo wiem o czym piszesz?
Z tego co wiem, to poprzednicy ucinali lekcje historii. Ciekawe dlaczego, skoro znając historię uczymy się na błędach poprzedników i wiemy czego nie robić.
Piszę np o zmniejszaniu i zwiększaniu roli jaka poszczególne osoby odegrały w obalaniu komunizmu. Wychodzi na to, że jeśli ktoś jest z PiS-u to z całą pewnością walczył z komuną (nawet jeśli pracował np. no nie wiem, jako prokurator), a cała reszta dawnych działaczy Solidarności, którzy jakimś cudem nie popierają jedynej słusznej partii to tak naprawdę byli SB-cy.
Jeszcze kilka jest takich perełek, z tego co pamiętam to chyba okazuje się, że to jednak nie Polacy są odpowiedzialni za Jedwabne."
Ostatnio zmieniony 11-01-2017 22:04 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2001
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 11-01-2017 22:30

"Jeszcze kilka jest takich perełek, z tego co pamiętam to chyba okazuje się, że to jednak nie Polacy są odpowiedzialni za Jedwabne.

A są?
Czyżby wznowiono wykopaliska i pojawiły się nowe dowody?
Lat temu kilkanaście je wstrzymano jak wydobywane artefakty nie zgadzały się z przyjętą tezą o polskim sprawstwie.
I bez insynuacji.
Pamiętam kto wstrzymał prace w Jedwabnem lecz pamiętam również słowa przeproszenia padające z ust ówczesnego prezydenta."
Ostatnio zmieniony 11-01-2017 22:30 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 12-01-2017 01:44

"
ja_30 pisze:smutne jet to że nawet jego twórcy nie w są stanie racjonalnie wytłumaczyć jego głównej idei (pierwotnie miało być zwiększenie dzietności, teraz pomoc rodzinom wielodzietnym- ale każde takie twierdzenie obali nawet dziecko)
Zrozumiałe że twórcy nie mogą racjonalnie tłumaczyć że celem polityków jest zdobycie władzy.
Oczywiste jest, że główną ideą programu (jeśli nie jedyną) było wygranie wyborów parlamentarnych i prezydenckich, a w dalszej perspektywie utrzymanie władzy, co by się nie działo w innych dziedzinach.

Znając kryterium możemy formułować oceny i te również są oczywiste. Program 500+ okazał się dobrze skrojonym i niesamowicie skutecznym narzędziem do wygrania wyborów. Będzie zatem kontynuowany, czy nawet rozwijany, do oporu. Ile budżet (którego według opozycji nie mamy) wytrzyma. Co by PiS nie robił przez najbliższe lata, to głównie ten program duża część wyborców zapamięta. W tej kwestii większość opozycji jest całkowicie bezbronna. Oprócz okolic Korwina nikt nie odważy się proponować likwidacji programu.

wou, z ekobudownictwem przeszedłem na priv."
Ostatnio zmieniony 12-01-2017 01:44 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 12-01-2017 08:47

"
ja_30 pisze:
tu nie chodzi tylko o to, że myśli inaczej, ale o to do czego dąży i jakimi środkami, czy dba bardziej o interes Polski czy Unii Europejskiej?
No i właśnie do tego zmierzam. Jesteś doskonałym przykładem pisowskiego postrzegania świata - " kto nie z nami, to lewak, zdrajca narodu, działa na szkodę państwa, służy obcym mocarstwom itp.". Przykre, że ludzie dają się wkręcić w tak prymitywne postrzeganie rzeczywistości.
Czyżby?


Obrazek


ja_30 pisze:
Zobacz sobie najpierw jak jest w innych krajach Unii Europejskiej, a potem osądzaj!
A co mnie inne kraje obchodzą? Co to w ogólę za argument? Jeśli inne kraje mają popierzone przepisy to powinniśmy je kopiować? Ta ustawa to był cios w istotę demokracji i jeśli tego nie widzisz to nawet najbardziej oczywiste argumenty Cię nie przekonają.
Czyli w Europarlamencie i innych państwach Europy nie ma demokracji?"
Ostatnio zmieniony 12-01-2017 08:47 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Rządy PiS

Post autor: ja_30 » 12-01-2017 09:58

"Ciężko mi komentować wypowiedź wyrwaną z kontekstu, a dodatkowo pochodzącą z demotywtorów - cytowanie tego portalu to uwłaczanie inteligencji.
Przeciez oczywiste jest, że politycy z każdej formacji dbają o interes, ale własny, tudzież partii. Wg tych kryteriów zdrajcami narodu są wszyscy, z każdej partii.
Czyli w Europarlamencie i innych państwach Europy nie ma demokracji?
Jeśli funkcjonuja tam przepisy, które w znaczny sposób ograniczają możliwość legalnego demonstrowania społeczeństwu, to tak"
Ostatnio zmieniony 12-01-2017 09:58 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 12-01-2017 10:24

"
Ciężko mi komentować wypowiedź wyrwaną z kontekstu, a dodatkowo pochodzącą z demotywtorów - cytowanie tego portalu to uwłaczanie inteligencji.
Tu nie masz wyrwane z kontekstu i z innych źródeł, ale pewnie i tak powiesz, że im nie ufasz.

http://niezalezna.pl/69600-wpadka-szejn ... iennikarza
http://pikio.pl/gruba-wpadka-szejnfelda ... -wywiadu//"
Ostatnio zmieniony 12-01-2017 10:24 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 12-01-2017 10:37

"Miesięcznica smoleńska i kontrmanifestacja. ?Ręce precz od grobów?
KLIKNIJ
Podczas styczniowej miesięcznicy smoleńskiej Krakowskie Przedmieście znów pełne było głośnych słów. Tym razem przyszły dwie strony. I ta druga grzmiała, że ta katastrofa to nie zamach.

Dług publiczny Polski przekroczył właśnie bilion złotych! Co teraz?



Edytowany przez ptasiorrr o 12-01-2017 - 09:42. "
Ostatnio zmieniony 12-01-2017 10:37 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Rządy PiS

Post autor: Dzanek » 12-01-2017 10:40

"A tymczasem na allegro do kupienia naklejki:

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 12-01-2017 10:40 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 12-01-2017 11:19

"
Kukiz?15 pisze:Trzeba wpisać do konstytucji zakaz zadłużania państwa
http://polskaracja.com/kukiz15-trzeba-w ... a-panstwa/
Kukiz?15 od roku przedstawia propozycje cięć, trzeba myśleć o cięciach niepotrzebnych wydatków, o ograniczeniu marnotrawstwa pieniędzy podatników, zaproponowaliśmy m.in. likwidację gabinetów politycznych


Edytowany przez rav o 12-01-2017 - 10:22. "
Ostatnio zmieniony 12-01-2017 11:19 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 12-01-2017 15:05

"Oczywiście , że zapis o zadłużaniu jest dobry , ale jakie cięcia na 60 mld proponuje Kukiz15 ? Likwidacja gabinetów politycznych to ok. 500 mln plus likwidacja POT 45 mln rocznie . Razem mamy 545 mln a gdzie jeszcze do 60 mld ?"
Ostatnio zmieniony 12-01-2017 15:05 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Rządy PiS

Post autor: dink00 » 12-01-2017 17:15

"Normalna ustawa hazardowa i już będą płynęły pieniądze do państwa z takiej na przykład gry w pokera. Nie są to ogromne kwoty (z punktu widzenia państwa) ale zbierze się tego typu spraw trochę na pewno.
Kukiz podawał już dużo różnych propozycji. Bo pewnie chodzi Ci o propozycje z ich strony pytając "a gdzie jeszcze?".
Wystarczy poszukać, a nie bezsensownie pytać.



Edytowany przez dink00 o 12-01-2017 - 16:16. "
Ostatnio zmieniony 12-01-2017 17:15 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 13-01-2017 10:50

"
Matka Boska przegoniła opozycję z Sejmu! Ten wywód Macierewicza w TV Trwam to po prostu inny stan umysłu :devil:
Link



Edytowany przez ptasiorrr o 13-01-2017 - 09:52. "
Ostatnio zmieniony 13-01-2017 10:50 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 14-01-2017 21:57

"
ptasiorrr pisze:
Matka Boska przegoniła opozycję z Sejmu! Ten wywód Macierewicza w TV Trwam to po prostu inny stan umysłu
To się nazywa wiara, która może góry przenosić.
Nie wiem czy tak było, ale nie wykluczam tego.
Przeczytaj mój pierwszy wpis w temacie: Dyskusje religijne.

Czy nie uważacie, że PiS prawie nic nie robiąc pozbył się problemu jakim było blokowanie mównicy przez Nowoczesną i resztę opozycji, a także przez manifestacje KOD-u i innych na zewnątrz przed sejmem?"
Ostatnio zmieniony 14-01-2017 21:57 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Rządy PiS

Post autor: dink00 » 20-01-2017 01:04

"Bardzo prawdopodobne, że paru(dziesięciu) osobom dostanie się za niewywiązywanie się z własnych obowiązków.

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 20-01-2017 01:04 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Rządy PiS

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 20-01-2017 08:57

"Porządek musi być!"
Ostatnio zmieniony 20-01-2017 08:57 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 20-01-2017 18:52

"W piśmie nie ma przypisu,co grozi za brak odpowiedzi ,jakie grożą konsekwencje ,na podstawie jakich przepisów. Prawnik by to lepiej napisał,bardziej urzędowo.Ale początek jakiś jest"
Ostatnio zmieniony 20-01-2017 18:52 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 24-01-2017 01:18

"@Admin
Wracając na chwilę do drzew...

Wyrżnięto najpiękniejszy i najstarszy dąb na osiedlu
link

Zmiany w ustawie o ochronie przyrody uchwalone przez parlament są destrukcyjne dla przestrzeni naszego kraju. Mimo 27 lat fatalnych doświadczeń ze skutkami niekontrolowanej presji inwestycyjnej na krajobraz wdraża się rozwiązania o charakterze ultraliberalnym, pozwalającym na nieograniczoną wycinkę drzew na nieruchomościach osób fizycznych oraz w pasach drogowych ulic. Dotychczasowy, surowy system kar wymagał korekty, ale nie wyrzucenia do śmietnika. Niezrozumiały jest pośpieszny tryb przyjęcia takich regulacji i nieuwzględnienie opinii ekspertów oraz organizacji pozarządowych"
Ostatnio zmieniony 24-01-2017 01:18 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 24-01-2017 12:38

"Wycięcie jednego drzewa na jakimś tam osiedlu Sadul ma być dowodem na masową wycinkę w całej Polsce, a lament w Internetach podnosi radny!, który w tej sytuacji jest jednym z winnych tej wycinki?

Zwróć uwagę na wyblodowane. Tak, to radny z Warwa odpowiada za stan prawny na jego terenie, a nie rząd.
Według nowego prawa możliwe ograniczenia w dowolności wycinki są przeniesione na samorządy.
Co zrobił radny dzielnicy Wawer w tej sprawie, oprócz użalania się w Internecie? Czy spełnia swoje zadania, za które płacą mu mieszkańcy Wawra, w tym osiedla Sadul?

To rozwiązanie, które odpowiedzialność za ochronę przyrody przeniosło m.in. na pana radnego, czyli to on z kolegami decyduje jakie drzewo można ciąć na jego terenie oraz ustala na to stawki. O zbliżających się zmianach prawa wiedzieliśmy długo wcześniej, zatem gdyby radnemu z Wawra obejmującego osiedle Sadul zależało na ochronie przyrody, to mógł taki projekt zgłosić i odpowiednio wcześniej z koleżankami i kolegami przegłosować.

Mógłby teraz napisać: dzięki mojej aktywności udało się uratować najstarsze drzewo na osiedlu Sadul.
Całkowitej samowolce mają zapobiegać rady gminy. Będą mogły bowiem podejmować uchwały (o charakterze prawa miejscowego), w których określą, w jakich wypadkach nie chcą, by obowiązywały zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów na ich terenie. Mogą też wskazać, jakich drzew nie można wycinać, albo te, na których wycinkę obowiązują zezwolenia.
http://www.rp.pl/Ochrona-srodowiska/312 ... .html#ap-1


Widzę w Internecie wiele ofiar podobnej manipulacji odnośnie nowego prawa łowieckiego, że po jego wprowadzeniu trzeba będzie przed sądem walczyć o zakazanie polowań na własnym terenie. Sam się dałem na to nabrać. Dopiero wczoraj doczytałem, że po wejściu nowej ustawy można będzie walczyć przed sądem o taki zakaz, bo teraz nie ma takiej możliwości. Zatem każdy kto opowiada się przeciw nowemu prawu, jednocześnie broni takiej formy która obowiązuje teraz, w której nie można zakazać sądownie polowania na własnym terenie. Które rozwiązanie lepsze? Obecne czy nowe?"
Ostatnio zmieniony 24-01-2017 12:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 24-01-2017 17:58

"
Mielec chce pobić Świebodzin. Wybudują ogromną wieżę widokową z figurą Matki Boskiej

Mielcu stanąć ma wieża widokowa, zwieńczona ogromną figurą Matki Boskiej. Inwestycja kosztować będzie ponad milion złotych. O pomysł od lat walczył miejscowy radny PiS.

Sakralno-rekreacyjny obiekt stanie na Górce Cyranowskiej. Główny podest będzie miał wysokość 18 metrów, a zwieńczy go czterometrowa figura Matki Boskiej. Pomysł nie jest nowy, od kilku lat popierał go Józef Stala, miejscowy radny Prawa i Sprawiedliwości. Dopiero w tym roku na projekt znalazły się pieniądze. Nie wybrano jeszcze wykonawcy, ale niektóre pracownie już zgłaszają swoje pomysły tak jak firma architektoniczna TYNK TANK.
Projekt wieży widokowej w Mielcu. Projekt powstał jako głos w dyskusji dotyczącej projektowanej wieży widokowej z figurą...

Poza protestami motywowanymi ideologicznie, pojawiają się także konkretne argumenty. Zwraca się przede wszystkim uwagę na grząski grunt w wybranym miejscu, co znacznie podniesie koszt budowy.

Pomysłowi przeciwstawia się także grupa Obywatelski Mielec, której przedstawiciele uważają, że inwestycja przygotowana jest w sposób co najmniej nieprofesjonalny i jednoznacznie motywowany religijnie.

KLIKNIJ i przeczytaj więcej.
"
Ostatnio zmieniony 24-01-2017 17:58 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 24-01-2017 19:01

"@ptasiorrr, pisałem o tym wczoraj w innym wątku (inwestycje w okolicy).
Nie ma to większego związku z centralnymi rządami PiSu, ale zależy od władz lokalnych.
Swoją drogą w materiale TVN który wczoraj linkowałem jest widok z drona okolic wieży i rzeczywiście raczej kiepskie widoki będą. U nas z wieży ciśnień byłyby dużo ładniejsze."
Ostatnio zmieniony 24-01-2017 19:01 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ