Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 04-02-2017 12:05

"Bardzo ciekawy i wyważony tekst! Też gorąco polecam. Dla mnie tak trzeźwa ocena rzeczywistości u byłego pisowca to po prostu rarytas, to jakby zobaczyć jak chromy wstaje na nogi ;> Dzięki za podlinkowanie, nie ma to jak dobra, stymulująca lektura.

To wzbudzi zapewne uśmiech politowania u Czytelników o liberalnych i lewicowych sympatiach, ale u tych o orientacji prawicowej lub republikańskiej już niekoniecznie: Kaczyński dawał nadzieję na odnowę ? lub przynajmniej powstrzymanie dalszego upadku ? polskiej inteligencji. Sam będąc rasowym inteligentem...(...)

"Uśmiech politowania" to nawet mało powiedziane w moim przypadku ;) Jak to mówią: nadzieja matką głupich. Ale widzieć tych półgłówków z PiSu, te mordy myślą nie skalane, i liczyć na podwyższenie standardów w czymkolwiek - ooo, to już wymaga czegoś więcej niż nadziei, to wymaga WIARY, lol.
Polityka tego rządu jest kpiną ze wszystkich państwowców, którzy pokładali w nim nadzieje
Otóż to. Z ostatnią konkluzją też się zgadzam, powiedziałbym nawet więcej: że rządy PO to było niestety maksimum na jakie stać społeczeństwo w obecnej kondycji. I widzę coś jeszcze bardziej dołującego: rządy PiS to niestety nie jest najgorsze na co ten naród stać, obawiam się kolejnego rozdania oraz tego co się stanie gdy zabraknie elementu regulującego tę bolszewię, tj. gdy Kaczyński zemrze."
Ostatnio zmieniony 04-02-2017 12:05 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 04-02-2017 13:17

"Jestem bliski tej oceny, bo poruszane są ważne tematy, a nie grillowane z dnia na dzień pierdółki.
Czyli mamy o bezpieczeństwie, polityce zagranicznej, chorym systemie, gospodarce i wolności. Mniej więcej tak jak piszę w tym wątku, z wyjątkami.

Mamy o graniu w układach USA/Chiny/Rosja/EU, a nie o San Escobar.
Ale w końcu o czym mówi Wyborcza, Newsweek, TVN?
Jedynki są o współpracy z Chinami, czy o przejęzyczeniu w nazwie państewka bez znaczenia?
Ale niestety - ktoś wcześniej robił "łaskę" Amerykanom. Chyba wszyscy widzieli filmik co do powiedzenia o Jedwabnym Szlaku ma posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus? Kto przyjął do polski amerykańskie bazy z torturami? Zostaje Kukiz, Korwin i Razem. Ale nie wiem co o rozgrywkach geopolitycznych myśli Razem. Coś myśli?

A tymczasem mamy wykład Kaczyńskiego o relacjach między rynkiem, własnością i państwem.
http://fakty.interia.pl/polska/news-kac ... Id,2347896

Czy istnieje rynek bez państwa? Oczywiście! Istnieje nawet zawsze pomimo ucisku ze strony państwa, tak jak handel życiem i rąbanką za okupacji, jak handel walutą, talonem na tenisówki i milionem innych rzeczy za PRLu, jak hodowanie krowy bez unijnego kolczyka, baba z mlekiem i jajkami bez sanepidu, operacja bez kolejki. Bo to rynek jest pierwotny. Państwo winno zapewniać bezpieczeństwo i gwarantować wolność handlujących, ale każdą ingerencją psuje rynek. Kaczyński tego nie zrozumie. Zawsze wybierze władzę i narzędzie regulacji."
Ostatnio zmieniony 04-02-2017 13:17 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 04-02-2017 22:42

"
Admin pisze: Chyba wszyscy widzieli filmik co do powiedzenia o Jedwabnym Szlaku ma posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus?
Ręka w górę kogo jeszcze irytują bardziej kompromitujące wypowiedzi posłanek/posłów Nowoczesnej niż ministrów obecnego rządu i prezydenta? -_-'
Admin pisze: Zostaje Kukiz, Korwin i Razem
Nie, zostaje już tylko kaczyzm. Wyróżnianie partii było dobre w poprzednim ustroju.


@dink
Natomiast jeśli chodzi o wspomniany "betonowy elektorat" to jeśli mowa o tym stereotypowym PiSowcu-nienawistniku to z czego on ma być zadowolony? Nikt z PO-PSL nie siedzi, procesów większych nie ma, PiS działa potulnie, wbrew temu czego taki "beton"mógłby oczekiwać.
Inaczej oceniam ich mentalność. Tu nie chodzi o to, żeby jakąkolwiek sprawę doprowadzić do końca, tylko o niekończące się igrzyska, chcą mieć na co pomstować i pluć, węszyć codziennie spiski wroga, czuć się jak w tej oblężonej twierdzy z jednej strony a z drugiej jarać mesjanizmem swoich wybrańców. I Kaczyński to rozumie i pompuje w nich to wszystko, te paranoje i pustą dumę. Karmi ich populizmem i łapówkami i tyle wystarcza. Jakąś sprawiedliwość w tym wszystkim widzą. To całe TKM dostarcza im po prostu haju na którym nie da się trzeźwo ocenić swoich wybrańców.
Co do konstytucji to ładnie i zwięźle napisał Admin. Ja dodam od siebie, że np. każde wybory parlamentarne nie były zgodne z konstytucją. Nie były przecież równe (jedne głosy liczą się mniej inne bardziej - próg), nie były proporcjonalne (znów próg) no i nie na pewno nie były bezpośrednie(mój głos może się przyczynić do objęcia władzy przez inną osobę niż ta na którą głosowałem). To sprawa podstawowa, a już tutaj "nasza" konstytucja daje ciała. Ktoś nawet zaczął o tym przystępnie pisać - https://logikczytakonstytucjerp.wordpress.com - no ale niektórzy gardzą blogami ;)
Tym na pewno, rozumiem że logik może się wypowiadać jako autorytet na temat każdej dziedziny w której nie ma wykształcenia bo logicznie myśli? Hehe, żeby to było takie proste. Jak znajdziesz blog jakiegoś inżyniera rozwiązującego problemy gospodarcze to też daj znać. Ten blog wygląda jak wynik prokrastynacji.

Na mój gust konstytucja daje dobre wytyczne tylko ich implementacja jest nieudana. Ale spokojnie, PiS sobie już tak wszystko poustawia, zrobi taką dziwkę z ordynacji wyborczej, że jeszcze obaj zatęsknicie za poprzednim ustrojem, demokracją konstytucyjną. Odnoszę silne wrażenie, że macie jakieś złudzenia co do kolejnych wyborów. Jak dla mnie jest już pozamiatane, to były ostatnie wolne wybory w tym ustroju. A raczej tamtym, bo już mamy inny. Dotrze to do większej liczby ludzi pewnie dopiero podczas cyrku jakim będą najbliższe wybory samorządowe.
Co do demokracji, to tutaj możliwe, że na zawsze się skreślę w Twych oczach. Demokracja bowiem nie jest dla mnie najwyższą wartością i nie uważam żeby była zawsze bezwzględnie dobrym rozwiązaniem (przykład z brzegu - Arabska wiosna i jej skutki w wielu krajach). Została za to w świetny sposób przerobiona na mityczny symbol. A jak wiadomo łatwo jest przekonywać ludzi, by stawali w obronie "wartościowych symboli".
Przykład z dupy a nie z brzegu. Inny ustrój sprawdzi się w innej kulturze, błędem jest siłowe zaszczepianie niepasujacych. Na rowery też psioczysz że po piasku słabo jeżdżą? Demokracja to nie jest symbol tylko nasza rzeczywistość i najlepsze co nasz kraj do tej pory spotkało razem ze wstąpieniem do NATO i UE. Pogódź się, że jesteś skazany na życie w demokratycznej lepiance a nie wymarzonym pałacu i broń jej przed żywiołami. Przykro mi to mówić, ale ten naród, jako kolektyw, jeszcze długo nie będzie na nic lepszego stać, i to jest straszna tragedia że mając po 25 latach pewną wygraną w kieszeni ryzykuje sprawdzenie co jest w bramce numer dwa... Można powiedzieć, że PiS idzie na całość, gawiedź klaszcze, a tu zonk.
Albo przyjaciel albo wróg. Ja się z tym nie zgadzam.
Nie, nie przyjaciel, sojusznik. Dostrzeż różnicę.
Tego typu wypowiedzi są naprawdę znaczącą częścią wywodów sympatyków opozycji. Że nagle się stało coś złego, coś czego nie można porównać (ani odnieść) do niczego innego, bo to taka tragedia.
Bo się stało. Chyba jesteś głuchy na wszystkie niusy w stylu "po raz pierwszy w historii...", "pierwszy raz od 25 lat...", "nigdy jeszcze nie ...", "tylko dwa kraje zrobiły coś takiego" itp. oraz wypowiedzi prawdziwych autorytetów. Każdy mówi, że "coś się stało", że coś się skończyło. Każdy z głową na karku łapie się za tę głowę. W kraju i za granicą. Fajnie, że tak sprawnie rozpoznajesz wzorce w dyskusjach ale na mój gust zdezaktualizowała się taka dialektyka. Ja nie wiem nawet czy jest sens mówić dalej o opozycji, bo to pojęcie sugeruje jakiś sprawiedliwy podział wpływów, jakąś wspólną płaszczyznę komunikacji i spierania się, podczas gdy tego już nie ma. Te spory między PO, PSL i Nowoczesną a nawet to politpoprawne stanie z boku ale jednocześnie nieznaczne odwracanie się dupą (bynajmniej nie w geście protestu) w stronę PiSu przez Kukiza, to wszystko to jeszcze stara gra. Jeszcze do nich nie dotarło, że nie stoją już na demokratycznej platformie. Pozostał tak naprawdę już tylko bojkot wszystkiego do skutku. No ale do tego trzeba..nie być politykiem. Żeby było śmieszniej Kaczyński wydaje się też dopiero odkrywać jakie możliwości niesie ta nowa, ka-czorna rzeczywistość. Ma jeszcze cały wachlarz rozwiązań siłowych. Najgorsze jest to, że tak jak niektórzy mówią on faktycznie może być jakimś zaworem bezpieczeństwa w tej swojej machinie i kto wie co się stanie jak jego zabraknie, do czego posunie się w panice jego narodowo-socjalna trzódka posiadając kolejnego trupa-męczennika do rozgrywania. Nie zdziwię się jak go zawoskują i wystawią w gablotce :P W końcu Lech leży na Wawelu, więc brama do świata czystego absurdu już szerzej otwarta być nie może.
Pisząc w skrócie można by napisać, że różnimy się tym, że Ty za największe zło uznajesz PiS przy władzy, a ja za najgorsze co obecnie widać na horyzoncie - powrót starej ekipy do władzy.
Bardzo dobrze podsumowane i jest dla mnie niesamowite, że nawet jak sam sobie to napiszesz i masz dosłownie pod nosem to nie uderza Cię absurdalność Twoich obaw. Po pierwsze, stara ekipa JEST u władzy, naprawdę nie ma starszej ekipy niż PiS ze swoimi komunistycznymi vipami. Po drugie, naprawdę nie masz się czego obawiać, nie będzie już nigdy po staremu, bo zmienił się ustrój i zmieniają się zasady. Jeśli PiS dobrowolnie nie odda władzy, a raczej tego nie zrobi, to "najgorsze co obecnie widać na horyzoncie" to wojna domowa lub kolejna władza, która będzie musiała być jeszcze gorsza żeby nie tylko przejąć dyktaturę ale jeszcze rozliczyć kaczystów. Nie wyobrażam sobie najbardziej optymistycznego scenariusza, tj. że dochodzi do normalnych wyborów, wraca stary podział sił, i PiS jest rozliczany ze swoich przestępstw - to dopiero byłby krzyk, przecież wiemy jak kiepsko przegrywa Kaczyński. Inaczej spojrzysz na protesty KODu jak narodowo-kibolscy bojówkarze zaczną dosłownie szturmować sejm w obronie kaczyzmu.

Jest jeszcze jeden scenariusz: implozja. Po prostu będzie się to ciągnęło i gniło latami. PiS zagarnie sobie już wszystko co jest do zagarnięcia i jego głównym zadaniem będzie to zarządzanie przez kryzys - ale gospodarczy, bo kraj się po prostu będzie sypał przez ich rewolucje.
Obaj jednak nie widzimy dla siebie reprezentantów w żadnym z tych 2 rywalizujących ze sobą "obozów".
Właśnie najgorsze jest to, że suma moich poglądów ładuje mnie w taką niszę, z której mój głos to po prostu pokrzykiwanie wariata. Już więcej sensu ma apelowanie do wyborców mainstreamowych partii posiadających silne zaplecze: PO, PSL, Nowoczesnej, Kukiz15, żeby zrobili wszystko żeby pokonać PiS. Chcę czegoś innego, lepszego dla Polski, ale weźcie się zmobilizujcie bo macie większe przełożenie na bieg wydarzeń.
Nie rozumiem jednak jak można mieć w takim wypadku nadzieje na wcześniejsze wybory. Pisałem już, że jest to idealna wręcz okazja na otworzenie nowego rozdziału w historii Polski. Pozwolić PiSowi się zbłaźnić i nie dać zapomnieć o tym jacy byli poprzednicy. Jeśli jednak odbyłyby się wcześniejsze wybory, to pewnie na wskutek wydarzeń dających duże poparcie (i tym samym władzę) "opozycji totalnej", a tego byśmy nie chcieli. Pardon. Jak się okazuje tylko ja.
Tak jak pisałem wyżej, już się nie łudzę co do wyborów ani chcę widzieć znowu PO&PSL u władzy, ale zniosę ich o wiele lepiej niż PiS. Trzeba być realistą, są conajmniej o klasę od nich lepsi. No ale już nie bujam w obłokach, będzie jakaś ruska atrapa wyborów conajwyżej. Jeszcze odganiam myśl czy w ogóle będzie sens w takim układzie głosować, czy może dołączę do tych 50% wyborców którzy twierdzą, że nie ma... W sumie to byłoby straszne. Tak właśnie dyktatury niszczą postawę obywatelską...
http://www.money.pl/gospo?press,152,0,2245272.html
W poniedziałek po południu oko.press nadal dumnie promowało na swojej stronie głównej artykuł jako jeden z "najczęściej udostępnianych".
Nie była to umyślna manipulacja.
https://oko.press/przepraszamy-czytelni ... aszewiczu/

Napisz mi lepiej co myślisz o tym niby-fejkowym fanpejdżu Misiewicza z zapowiedzią zemsty za krytykę i faktycznym zwolnieniu generała Skrzypczaka? Moja teoria: on faktycznie zarządza tym fanpejdżem. Nie mieści mi się w głowie że pozwolonoby na takie podszywanie się. OKO powiedziało "sprawdzam" - albo proces i zostanie to zweryfikowane albo nie przepraszają za to. I będzie jak z tym straszeniem Tomasza Piątka przez Macierewicza coś mi się zdaje.
Bardzo niedawno przeczytałem gdzieś, że Kurski czeka na rozprawę, na której wysokość alimentów, które ma płacić, dopiero będzie ustalona. Ale nie wiem, nie drążyłem tematu, bo średnio mnie on interesuje. Zauważyłem jednak to, że jeden z wymienionych panów bez cienia zażenowania występował na spotkaniach różnych grup społecznych (takich feministek na przykład) nagradzany brawami, drugi zaś nie był na takowych widywany.
Jeden z tych panów jest szefem telewizji publicznej i ma o wiele większy zasięg niż drugi pan oraz możliwość przedstawiania jego poczynań w dowolnym świetle... Także bardzo stronniczo "zauważasz".
Żadne media nie będą obiektywne nigdy.
Pokaż mi jak dzielnie zelaznalogika.net wytyka manipulacje propagandówek PiSu. Widzę że jak na prawicową część internetu przystało fokusuje się głównie na GW.
Żadne media nie będą obiektywne nigdy. No chyba, że będą podawać same informacje o wydarzeniach bez jakiegokolwiek komentarza, uważając przy tym na takie rzeczy jak dobór słów (tak by nie używać tych nacechowanych dodatnio lub ujemnie). Taki twór nie przeżyje na rynku zbyt długo, albo przeżyje na siłę, nie mając odbiorców. Nie ma się więc co łudzić, że któreś media są obiektywne.
(...)
Sytuacja w której media dzielą się na dwa obozy, oba uprawiające propagandę manipulację, lecz oba naginające rzeczywistość w przeciwną stronę też jest chora. Ale dla odbiorcy korzystniejsza. Jest wtedy bardziej prawdopodobne, że taki odbiorca zechce w końcu włączyć samodzielne myślenie i albo jakąś informację postarać się zweryfikować albo jakąś sprawę przemyśleć i wyrobić sobie własny pogląd na dany temat. Po za tym przeciwne obozy będą wytykać swoje jawne kłamstwa i tym samym odbiorca, który śledzi informację za pośrednictwem obu obozów może w końcu dojść do wniosku, że nie warto śledzić któregokolwiek z nich. Albo media mogą dojść do wniosku, że nie warto kłamać lub powielać kłamstwa.

Śmiałe teorie, szczegónie ta ostatnia :P Ile osób tak robi? Ile osób stać na to, na różne sposoby ale przede wszystkim czasowo i intelektualnie? Jeszcze raz proszę Cię o uwzględnienie nowych realiów ustrojowych. W tym momencie wszystko zależy od wyborców PiS. I Kaczyński to wie i stwarza im równoległą rzeczywistość via "media narodowe". Dostępność innych narracji na nic tu się nie zda. Tkwią bardzo zadowoleni w swojej bańce informacyjnej, więc Twoja teoria to tylko naiwny optymizm. Jak możesz pisać, że zorganizowana dezinformacja i propaganda skierowana do prostych ludzi, dla których wiadomości TVP to często główne źródło newsów, jest dla nich korzystną sytuacją?

Tak jak to nie jest zwykły kryzys polityczny tak nie mamy już tylko problemu ze stronniczością mediów. To co robi PiS, to po prostu zbrodnie informacyjne, pranie mózgów. Według mnie nie można do tego tak lekko podchodzić i sobie relatywizować problem.

Chyba właśnie dlatego mi się tak podoba to oko.press, to jest naprawdę wyważone dziennikarstwo i dobra alternatywa dla GW itd. jeśli ktoś szuka krytyki rządu (tylko co z tego skoro jest nieosiągalne lub odrzucane przez pisowców). A to że piszą głównie o PiSie i ICH manipulacjach i kłamstwach? No cholera, pobudka! - PIS JEST U WŁADZY! I to jak! Mam wrażenie że wielu osobom, tj. z innych opcji politycznych, udziela się to przekonanie pisowców, że są uciskani i prześladowani. Tak jakby PiS nie był u władzy, nie miał większości sejmowej, w senacie, dyspozycyjnego prezydenta i wsparcia siłowego w terenie, właśnie nie pokazał że sobie mogą robić głosowania na gębę i nie usunął jedynej przeszkody do zmieniania konstytucji - Trybunału Konstytucyjnego. A jednak bardziej krytycznie podchodzi się do działań opozycji... Czyste szaleństwo."
Ostatnio zmieniony 04-02-2017 22:42 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 06-02-2017 10:58

"
Jarosław Kaczyński pisze: - Obecna opozycja pełni wyłącznie funkcję destrukcyjną, w tej sytuacji, będąc poza rządem, sam powinienem być opozycją, elementem kontrolno-krytycznym. (...) Gdyby była inna opozycja, zwalniałaby mnie z tego obowiązku - mówi w trakcie rozmowy Kaczyński. - Bo opozycja totalna to nie jest opozycja, która odgrywa rolę kontrolno-korekcyjną. To jest taka opozycja, która pełni funkcję wyłącznie destrukcyjną, i w tej sytuacji mam poczucie, że będąc poza rządem, sam powinienem być opozycją, elementem kontrolno-krytycznym.
:O To jest dokładnie to o czym mówiłem tylko z punktu widzenia dyktatora. Totalne to są jego rządy, faktycznie opozycja nie może pełnić swojej roli w takich warunkach i nią nie jest. A to, że on poważnie mówi o przejęciu tej roli, że wręcz uważa się za opozycję, jednocześnie sterując rządem, potwierdza tylko że mamy do czynienia z żądnym władzy totalnej maniakiem.

Czy to jest zapowiedź objęcie (stworzenia?) jakiegoś stanowiska dla siebie? Czy odebrania kolejnych praw reszcie partii w Sejmie, zwanych niegdyś opozycją?

Przypomniała mi się postać króla i królowej sera w jednej osobie ze starej kreskówki ;> Ale cóż, oczywisty świr jest oczywisty.

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 06-02-2017 10:58 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Rządy PiS

Post autor: dink00 » 10-02-2017 00:20

"
wou pisze:Ręka w górę kogo jeszcze irytują bardziej kompromitujące wypowiedzi posłanek/posłów Nowoczesnej niż ministrów obecnego rządu i prezydenta?
Jeśli są to wypowiedzi skrajnie głupie, z którymi rzadko kiedy ma się do czynienia, to czemu mają nie irytować bardziej? Każdy sam ocenia które słowa są głupsze, kto bardziej wykazał się brakiem wiedzy/inteligencji. Co nie znaczy, że z automatu nie zauważa potknięć drugiej strony. I, że nie zauważa która ze stron musi zachowywać się bardziej odpowiedzialnie.
Ty natomiast nie piszesz tego wprost, ale Twe liczne wypowiedzi sprawiają wrażenie, jakbyś myślał coś w stylu "Petru? Nowoczesna? Przecież to nigdy u władzy nie było, więc nie rozumiem czemu ich krytykują. Za to PiSiory jak się potykają, co chwila! Niech na tym się skupią krytykanci!". No i pewnie, potykają się PiSiory i to nierzadko. Ale czy to powód, by ignorować głupotę poszczególnych członków takiej Nowoczesnej? I co wtedy myśleć? Będziemy się martwić brakiem wiedzy Petru tylko jeśli zostanie Premierem/Prezydentem? Tak odbieram właśnie Twe wypowiedzi.
wou pisze:(...)rozumiem że logik może się wypowiadać jako autorytet na temat każdej dziedziny w której nie ma wykształcenia bo logicznie myśli? Hehe, żeby to było takie proste.
Nikt tak nie napisał ani nie pomyślał. Jeśli jednak wspaniała konstytucja zawiera w sobie masę błędów logicznych, to niezbyt dobrze o niej świadczy. A logik jak to logik w takiej sytuacji - może ładnie przedstawić co jest nie tak, pokazać i wytłumaczyć dlaczego. Np co czemu przeczy. Nikt nie każe go traktować jako autorytet w kwestii konstytucji czy prawa.
wou pisze:Przykład z dupy a nie z brzegu. Inny ustrój sprawdzi się w innej kulturze, błędem jest siłowe zaszczepianie niepasujacych. Na rowery też psioczysz że po piasku słabo jeżdżą?
Białoruś i Ukraina. Oto PKB per capita:
Obrazek
Przykład oczywisty, dlatego nie chciałem go podawać. Ale jak padają takie zarzuty z Twej strony jak to, że nie umiem dostrzec odmienności kulturowej, no to niestety wypada podać jak na tacy.
wou pisze:Napisz mi lepiej co myślisz o tym niby-fejkowym fanpejdżu Misiewicza z zapowiedzią zemsty za krytykę i faktycznym zwolnieniu generała Skrzypczaka?
Nie znam tematu, więc nic nie myślę. Ostatnio miałem bardzo niewiele czasu, więc o mniej znaczących wydarzeniach nie słyszałem prawie nic.
wou pisze:Jeden z tych panów jest szefem telewizji publicznej i ma o wiele większy zasięg niż drugi pan oraz możliwość przedstawiania jego poczynań w dowolnym świetle... Także bardzo stronniczo "zauważasz".
O wiele większy zasięg czego? Możliwy zasięg przedstawiania (czyich?) poczynań w dowolnym świetle?
Bo jeśli wziąć pod uwagę w jakiej ilości mediów jeszcze niedawno promowany był wielki lider KODu i do jakiego grona odbiorców to trafiało, no to co do tego kto ma większy zasięg przedstawiania czyichkolwiek poczynań bym się kłócił.
wou pisze:Pokaż mi jak dzielnie zelaznalogika.net wytyka manipulacje propagandówek PiSu. Widzę że jak na prawicową część internetu przystało fokusuje się głównie na GW.
1. Nie rozumiem dlaczego odniosłeś to do przytoczonych moich słów o mediach i tym, że nie są obiektywne. Cyba, że chciałeś potwierdzić moją tezę.
2. Już od bardzo długiego czasu ten facebookowy profil nie skupia się tylko i wyłącznie na patrzeniu mediom na ręce. Inne profile przejęły tę rolę. Co z resztą już opisywałem, dosłownie kilka postów temu (nie chce mi się szukać kiedy dokładnie).
3.Jeśli byś chciał to byś zauważył, że pojechali ostatnio i po pomyśle, który dotyczy Warszawy i po słowach Jarosława Kaczyńskiego na temat przedsiębiorców i rynku. Ale nie chcesz.
wou pisze:Ile osób stać na to, na różne sposoby ale przede wszystkim czasowo i intelektualnie?
Wystarczy obejrzeć najpierw Fakty, a później Wiadomości żeby móc porównywać informację z przeciwnych obozów.
wou pisze:Jak możesz pisać, że zorganizowana dezinformacja i propaganda skierowana do prostych ludzi, dla których wiadomości TVP to często główne źródło newsów, jest dla nich korzystną sytuacją?
To samo można napisać np o Faktach.
wou pisze:To co robi PiS, to po prostu zbrodnie informacyjne, pranie mózgów.
Jeśli to nowy, niespotykany wcześniej wymiar zbrodni informacyjnych i medialnego prania mózgu, to zdecydowana większość ludzi to zauważy i całkowicie zrezygnuje z rządowych mediów, mając dostęp do "normalniejszej" konkurencji. Oczywiście wielkie korzyści będzie miał z tego drugi obóz medialny. Tak właśnie będzie. Jeśli masz rację :)
wou pisze:Mam wrażenie że wielu osobom, tj. z innych opcji politycznych, udziela się to przekonanie pisowców, że są uciskani i prześladowani.
10 lat ciągłego straszenia PiSem i oczerniania PiSowców, często totalnie niepodpartego czymkolwiek, robi swoje. A, że to straszenie i oczernianie było prowadzone wyjątkowo nieudolnie to i musiały pojawić się pewne skutki całkowicie przeciwne od zamierzonych.

---
Natomiast co do reszty i opisu tego, że o demokracji to powoli będziemy mogli tylko sobie poczytać albo ją powspominać, bo na pewno nie doświadczać, to nie zgadzam się. Wg mnie niewiele się zmieniło w tej kwestii. Po prostu PiS jako pierwsza partia w historii ma samodzielną większość w parlamencie i do tego swojego Prezydenta. Na skutek demokratycznych wyborów. Nie mają jednak 2/3 głosów w Sejmie, więc zdaje się, że wg panujących reguł nie mogą wszystkiego zmieniać sami. Lamentowanie jednak trwa.
Piszesz w pewnym momencie, o optymistycznym scenariuszu, którego nie jesteś w stanie sobie wyobrazić, a ja i owszem. Przyjmijmy, więc, że w Twej ocenie jestem optymistą. Do tego, powiem wprost, że jestem strasznie ufny i nawet łatwowierny. :) Może to powoduje, że nie widzę sytuacji tak jak widzisz ją Ty. Ja natomiast postrzegam Ciebie jako pesymistę (w kwestiach poruszanych w wątku) i osobę, która wyolbrzymia wiele sytuacji, a nawet tragizuje. Na pewno na nasze spojrzenie wpływ mają media, zarówno te, z których korzystamy dziś, jak i te, które miały możliwość kształtować nasz światopogląd w przeszłości. Natomiast to czyje spojrzenie jest bliższe prawdzie i czyja postawa jest bardziej adekwatna do obecnej sytuacji, pokaże przyszłość.



-----------
Ostatnio jest szeroko komentowana wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego dotycząca przedsiębiorców i rynku. To i wprowadzanie coraz większej liczby przeróżnych regulacji, w sytuacji w której regulacje trzeba znosić a prawo czynić prostszym, chyba ostatecznie pokazuje, że obecnie rządzący kierują się myśleniem "Najpierw Polska, później Polacy". Państwo jest bardzo ważne, ale na 1 miejscu zawsze powinien być naród i społeczeństwo. Z resztą taki jest sens istnienia państwa - dla dobra jego obywateli. A utrudnianie życia obywatelom szkodzi i Polsce i Polakom, chociaż może dawać krótkoterminowe, pozorne korzyści dla państwa.



Edytowany przez dink00 o 09-02-2017 - 23:32. "
Ostatnio zmieniony 10-02-2017 00:20 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 10-02-2017 20:04

"Mamy nowy sondaż CBOS:
PiS 40%
PO 17%
Nowoczesna 9%
Kukiz 8%
SLD 5%
PSL 3%
Wolność i Razem po 2%

Czyli realnej zmiany chce raptem 10% wyborców (większość Kukiza, Wolność i Razem)."
Ostatnio zmieniony 10-02-2017 20:04 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 11-02-2017 16:19

"Po ostatnich wydarzeniach sądzę, że pora na zmianę naklejki na zderzaku samochodowym; obecnie właściwsza byłaby "UWAGA! Patrz w lusterka! BOR jest wszędzie!""
Ostatnio zmieniony 11-02-2017 16:19 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 12-02-2017 10:45

"http://memnews.pl/img/20354/wypadek-pre ... rnatywna-/

A tak serio: https://zycieumyslowe.wordpress.com/201 ... na-ciagla/ Zamach oświęcimski? Czekam na wypowiedzi "expertów" z kościoła katolickiego :-)



Edytowany przez ptasiorrr o 12-02-2017 - 09:49. "
Ostatnio zmieniony 12-02-2017 10:45 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 12-02-2017 10:58

"
ptasiorrr pisze:http://memnews.pl/img/20354/wypadek-pre ... rnatywna-/

A tak serio: https://zycieumyslowe.wordpress.com/201 ... na-ciagla/ Zamach oświęcimski? Czekam na wypowiedzi "expertów" z kościoła katolickiego :-)Edytowany przez ptasiorrr o 12-02-2017 - 09:49.

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 12-02-2017 10:58 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 12-02-2017 18:24

"Co tu komentować ? poniższy obrazki wyjaśniają chyba wszystko.


Obrazek

Obrazek



Edytowany przez alek o 12-02-2017 - 17:29. "
Ostatnio zmieniony 12-02-2017 18:24 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 12-02-2017 19:25

"Byłem świadkiem przejazdu limuzyn BOR:
1. prezydenta Kaczyńskiego w Tarnobrzegu
2. premiera Leppera w Częstochowie
3. ministra Giertycha w Warszawie
4. premiera Tuska w Warszawie
5. premier Szydło w Stalowej Woli

stąd na podstawie na obserwacji w wersję 50 km/h nie wierzę. Byłbym skłonny uwierzyć w 80-90 km/h co jest znacznie bliższe prawdy. Z taką prędkością pomyka znaczna większość samochodów obok giełdy w Sandomierzu i nie jest to tak dużo. Mówienie, że BOR wlókł się 50 km/h na podstawie zeznań samego BORu to zbyt szybko przyjęta teza."
Ostatnio zmieniony 12-02-2017 19:25 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 12-02-2017 21:28

"Pisoluby dalej popierajcie jedyną słuszną partię i oglądajcie jedyną prawdomówną telewizję: LINK

CZY TO NORMALNE? Przeczytajcie i wypowiedzcie się."
Ostatnio zmieniony 12-02-2017 21:28 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 12-02-2017 21:35

"Nie sądzę żeby ktokolwiek przy podejmowaniu decyzji wyborczych kierował się układem pasów na drodze w czasie kolizji, a szczególnie nie powinno to wpływać na głosy wyborców PiSu. Jakiego związanego z tym "skandalem" spadku sondaży spodziewasz się w następnym badaniu? :-)"
Ostatnio zmieniony 12-02-2017 21:35 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 12-02-2017 22:23

"Nie sądzę żeby ktokolwiek przy podejmowaniu decyzji wyborczych kierował się układem pasów na drodze w czasie kolizji, a szczególnie nie powinno to wpływać na głosy wyborców PiSu.
I tutaj się mylisz.
Jako wyborca PiS z wielu ostatnich kampanii wyborczych nie znajduję usprawiedliwienia dla pojawiających się żenujących faktów. Jak bowiem usprawiedliwić manipulacją telewizji odnośnie planu sytuacyjnego piątkowego wypadku?
Ja się trochę dziwie, bo kiedyś to mogło i ujść na sucho, ale dzisiaj, kiedy telefonem od razu robi się zdjęcie skrzyżowania i wrzuca od razu na facebooka? Trzeba być albo durniem, żeby tak prymitywnie kłamać, albo jeszcze większym durniem, by liczyć, ze to się nie wyda... Dziwne.
A co do wyborów - powiem tak - jak emeryci dostaną w marcu kolejny rok po 6 zł więcej co zgodnie z zapewnieniami minister pracy pozwoli na "utrzymanie siły nabywczej emerytur" (he, he, he...) a na żądanie prezesa TVP dostaną w maju po 8 zł do zapłaty za manipulancką telewizję to na szczęście zacznie się zjazd w sondażach i żaden GUS Sasina nie pomoże.
A ja?
Ja nie tylko więcej nie będę głosował na PiS ale również nie "przyciągnę" tych kilku osób, które zawsze udało mi się przekonać i ze sobą zabrać do urny wyborczej.



Edytowany przez dino o 12-02-2017 - 21:27. "
Ostatnio zmieniony 12-02-2017 22:23 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 12-02-2017 23:01

"Zbliżam się do decyzji, którą podjęło już wielu Polaków - nie dać się ogłupić. Zapewne skorzystam z przysługującego mi prawa do niefirmowania tego burdelu, który jak widać jest już niereformowalny, gdyż każda ekipa myśli o Polsce w kategorii łupu i dzieli go między swoich - vide nominacja szefa ARiMR do zarządu ENERGI (widocznie praca w ARiMR nie jest zbyt obciążająca czasowo ;)"
Ostatnio zmieniony 12-02-2017 23:01 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 13-02-2017 00:57

"
Admin pisze:Nie sądzę żeby ktokolwiek przy podejmowaniu decyzji wyborczych kierował się układem pasów na drodze w czasie kolizji, a szczególnie nie powinno to wpływać na głosy wyborców PiSu.
Pasami nikt się nie będzie sugerował , bo pewnie większość nawet tego nie zauważyła. Bardziej rzucają się kłamstwa Błaszczaka w stylu "musimy i sprzątamy bałagan po Janickim i rządach PO. Od czasów Janickiego było już dwóch dowódców BOR-u mianowanych przez Błaszczaka . Co oni robili przez 14 miesięcy? W pewnym momencie przestanie działać powiedzenie , ze to wina Tuska.
We wczorajszych Wiadomościach TVP, Błaszczak stwierdził , że Seicento którym jechał 21 letni kierowca było od niego starsze, dzisiaj powtórzono tą bzdurę po raz drugi. Najstarsze Seicento będzie miało 19 lat w tym roku , bo produkcję zaczęto w 1998 :lol: :lol: :lol: .



Edytowany przez alek o 12-02-2017 - 23:57. "
Ostatnio zmieniony 13-02-2017 00:57 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 13-02-2017 07:30

"Rzeczpospolita pisze, że jeden z BORowców leży połamany a premier ma złamaną nogę. To jak ona dzisiaj wyjdzie ze szpitala? O lasce? Czy ją erką na sygnale zawiozą do KPRM?
Czy oni myślą, że można jak za Urbana wystąpić w TV i ciemny lud kupi każde kłamstwo? To już nie lata 80. Na prawdę mamy dużo lepszy dostęp do rzetelnych informacji niż reżimowa TV. Już nikt nie zwraca uwagi na linię ciągłą za przekroczenie której nota bene jakiś czas temu otrzymałem mandat. Podkładają się swoim kłamstwem i w pewnym momencie coś w ludziach pęknie tak jak pękło przy rządach PO. Tylko PO spokojnie rządziło 1,5 kadencji, PiS zacznie zjeżdżać w dół w połowie pierwszej kadencji."
Ostatnio zmieniony 13-02-2017 07:30 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 13-02-2017 08:54

"
PiS zacznie zjeżdżać w dół w połowie pierwszej kadencji.
Oby."
Ostatnio zmieniony 13-02-2017 08:54 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Rządy PiS

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 13-02-2017 14:49

"Oby nie, bo znów trafimy pod jeszcze gorsze rządy."
Ostatnio zmieniony 13-02-2017 14:49 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ