Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Rządy PiS

Post autor: dink00 » 26-08-2019 21:34

DonBeck pisze:
26-08-2019 17:50
(...)admin będzie dalej prowadził kampanię(...)
Wyrażanie od czasu do czasu swoich poglądów i rzucenie komentarzy na temat bieżących wydarzeń politycznych to prowadzenie kampanii? Ciekawa opinia. Co to za propagandysta, który, jeśli tylko dostanie za to godną zapłatę, zamieści reklamę jakiegokolwiek z obecnie istniejących kandydatów/ugrupowań na swej stronie, nawet kiedy prezentują poglądy z którymi się nie zgadza? Dla mnie mierny :) Jeszcze czekam na nazwanie admina pisowskim trollem, tego tutaj chyba nie widziałem :D
DonBeck pisze:
26-08-2019 17:50
Kulturalny hejt, dobre...
Nie ma co wszystkiego brać tak dosłownie ;)

Co do poziomu forum, to jest jaki jest, ale warto zauważyć, że jest zaniżany przez nieliczne (choć nad wyraz aktywne) jednostki, z obu stron barykady. Tylko "obu", bo nie zauważyłem jeszcze tutaj toczących pianę korwinowców (którzy gdzie indziej są nad wyraz widoczni), narodowców, ludowców, kukizowców, SLDowców czy razemowców. Raczej zaniżający poziom tutaj to dzielni uczestnicy walk w wojnie polsko-polskiej, toczonej pomiędzy dwoma jedynie słusznymi plemionami.
A żeby ten post miał coś więcej z wątkiem wspólnego, to pragnę zauważyć, że przez 4 ostatnie lata plemienny konflikt nie osłabł, raczej wręcz przeciwnie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 26-08-2019 22:03

Ograniczamy się do kulturalnego języka i do nieformułowania obelg wprost.
To naprawdę nie jest trudne. Nie chodzi tyle o moją wrażliwość, która wiele zniesie, ale o spokój. Zbyt wiele razy zwracały się do mnie osoby urażone, a wówczas muszę podjąć interwencję. Na co to komu? Lepiej pisać kulturalnie od początku.

Cały hejt w sieci jest zły i wstydliwy, nie tylko związany z partią rządzącą. Nieprawdaż?

Nie prowadzę kampanii. Pewnie będę w niej jakoś uczestniczyć, na zasadzie tablicy ogłoszeniowej na wynajem.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 27-08-2019 13:42

"Więc Orange wyrzucił z siebie listę wyssanych z palca, zmanipulowanych danych, i jest to kulturalne? Chce obrażać np Tuska? "

Przecież ja tylko napisałem co czytałem w mediach, prasie.

Nic nie było wyssane z palca.
Nie obrażam Tuska, a zresztą nie Tuska tylko Przewodniczącego Unii Europejskiej...nie obrażam tylko piszę to co o nim media piszą.

Żadne dane nie były przeze mnie zmanipulowane.
Nie moja wina, że PO tak wiele obiecywało i nie dotrzymało swoich słów.
Dla mnie słowo to słowo. Trzeba tak rządzić, aby za wszelką cenę je dotrzymać.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 27-08-2019 15:02

Ale Twoja wina że nie widzisz tego co dzieje się obecnie.
Nie widzisz podziału na sorty? Kto go wprowadził?
Nie widzisz, że nikt z obecnej władzy nie jest pociągany do jakiejkolwiek odpowiedzialności?
Nie widzisz, komunistów krzyczących precz z komuną?
Nie widzisz służby zdrowia w ruinie?
Nie widzisz rozwałki w systemie edukacji?
Nie widzisz patologii, która pozwala sobie na coraz więcej?
Nie widzisz premiera z wyrokiem za kłamstwo?
Nie widzisz prezydenta który podpisuje wszystko, co prezes chce?
Nie widzisz że PiS nie ma najmniejszej ochoty rozliczać afer PO?
Nie widzisz że zamiast ich, my walczymy między sobą o prawdę, której zapewne nie ujrzymy?
Zobaczysz gdy przyjdzie kryzys, lub przyjdą po Ciebie albo po Twoje.
Przestaliśmy słuchać autorytetów, zamiast tego mamy "dziennikarzy", którzy plują jadem, hejtem i fejkiem dookoła a część ludzi tak jak Ty "tylko to powtarza" i nie widzi problemu, nie potrafi samodzielnie oddzielić informacji wiarygodnych od najprostszych bredni. Jest tutaj kilka głosów, których wypowiedzi warto przeczytać więcej niż raz.
Za PO również nie jestem, nawet mi ich nie szkoda, ale równowaga musi być, bo rządzący poczynają sobie coraz bezczelniej, a ktoś im na ręce powinien patrzeć. Można się też pogodzić z tym że PiS te wybory wygra, ale potrzebujemy silnej opozycji, ludzi z charakterem, bo zaczyna u Nas wyglądać jak w Rosji.
Dobra bo się rozpędzam, a obiadek się sam nie zrobi...

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 27-08-2019 15:38

DonBeck chyba nie jest tak źle, przecież projekt budżetu na 2020 roku zakłada brak deficytu.
Dodatkowo powinno być zrównoważenie wydatków i dochodów na poziomie 429,5 mld zł.
Takie plany są rządu, tak mówił Premier Mateusz Morawiecki.

Po raz pierwszy od początku transformacji budżet ma być bez deficytu. To naprawdę dobry znak, bym nawet powiedział to cud polityki PIS :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-08-2019 17:15

dink00 - dopiero przeczytałem Twój wpis.
Skoro znalazł się pajac, który wpisywał gdzie mógł że Tinfo to "tuba Mastalerza", a ja głównie robię mu kampanię, to i pisowskim trollem mogę zostać. Nie wypieram się silnych nalotów "zarazy korwinistyczej" (sam siebie hejtuję? :) ) nawet jeśli mniej się z nią afiszuję. Od zawsze jestem konserwatywnym liberałem i bardzo mi przykro, że wyłącznie okolice JKM konsekwentnie trzymają się liberalnego spojrzenia na gospodarkę i jednocześnie tradycyjnego na kwestie światopoglądowe.

A wracając do rządów PiS, po raz kolejny rozejrzałem się w McDonalds i po raz kolejny nie trafiłem na michnikową gazetę! Przyznam, że to McD to było jedyne miejsce w którym miałem bezpośredni kontakt z papierową prasą polityczną, chociaż szmatławą. Gaz.Wyb. była w Mcd odkąd pamiętam. Czyżby i w Maku stwierdzili, że w GW przeginają w antyrządowej propagandzie? Tam chyba PiS nie ma bezpośrednich wpływów? Trwający od paru lat upadek "Gazety Wyborczej" to dla mnie naprawdę dobra zmiana, chociaż pewnie bardziej szkodzą sobie sami zapiekłością, niż szkodzi im PiS.
Ostatnio zmieniony 27-08-2019 22:05 przez admin, łącznie zmieniany 2 razy.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 27-08-2019 17:23

Nie będzie deficytu, gdyż rząd założył, że jeśli ktoś zdecyduje się na prywatne konto przy przenoszeniu pieniędzy z OFE będzie musiał zapłacić 15 procent tzw. opłaty przekształceniowej. W zamian późniejsza wypłata pieniędzy nie będzie już opodatkowana.
Zakładają, że obrabują nasze odłożone już składki na 24 miliardy.
I to cały SUKCES ;-) ;-) ;-)

Wydrą nam 24 miliardy złotych.

Śmiać się?
Płakać?
Wściekać?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Rządy PiS

Post autor: dink00 » 28-08-2019 00:18

24 miliardy? Skąd te dane? Ja właśnie czytam na "polskiej" (w rzeczywistości niemieckiej, a niedługo amerykańskiej) stronie, że to będzie 9,7mld:
https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ow/y2nysdl
Dodam, że to strona-córka wciąż działającego w swoim dotychczasowym stylu onetu.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 28-08-2019 07:04

Ja właśnie czytam na "polskiej" (w rzeczywistości niemieckiej, a niedługo amerykańskiej) stronie, że to będzie 9,7mld

Jakiej amerykańskiej???
Przecież został wykupiony przez izraelski fundusz a Israel to nasz strategiczny sojusznik, jak twierdzi Prezes ;-)

I jeszcze nam maszty 5G na osiedlach pobudują ;-)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 28-08-2019 08:14

Admin może dlatego że w McD zmienił się dyrektor.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 28-08-2019 09:43

orange pisze:
27-08-2019 13:42
"Więc Orange wyrzucił z siebie listę wyssanych z palca, zmanipulowanych danych, i jest to kulturalne? Chce obrażać np Tuska? "

Przecież ja tylko napisałem co czytałem w mediach, prasie.

Nic nie było wyssane z palca.
Nie obrażam Tuska, a zresztą nie Tuska tylko Przewodniczącego Unii Europejskiej...nie obrażam tylko piszę to co o nim media piszą.

Żadne dane nie były przeze mnie zmanipulowane.
Nie moja wina, że PO tak wiele obiecywało i nie dotrzymało swoich słów.
Dla mnie słowo to słowo. Trzeba tak rządzić, aby za wszelką cenę je dotrzymać.
Ciekawi mnie tylko w jakich mas mediach? Widzisz jak Ci te "twoje" media sprały tą pustą głowinę. Nawet nie wiesz czego przewodniczącym jest, tak znienawidzony przez was, Donald Tusk.

Zgadzam się całkowicie z DonBeck. Ty nie widzisz tego, co robi złego PiS, tylko to co zrobiło złego PO.

Obrazek

Zaczyna się rok szkolny po przeprowadzonej przez PiS reformie: TEKST

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Rządy PiS

Post autor: Antea » 28-08-2019 10:11

Słowa takie jak "sprały ci tę pustą głowinę" są w moim odczuciu obraźliwe.

W ten sposób nigdy opozycja nie wygra wyborów. choć nie zgadzam się z argumentami Orange to jednak tu ma rację - jeśli potrafisz w merytoryczny sposób odpowiedzieć na to co pisze, co dla mnie wyraża żal za 8 nieudanych lat Platformy, która wmawiała ludziom że Polska jest zielona wyspa, to to zrób, będę Ci wdzięczna.
Argumenty ad personam świadczą tylko o twojej irytacji. Nic więcej.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 28-08-2019 10:47

A idź do psychiatry nie? Opozycja i tak nie wygra wyborów własnie przez takich jak orange, co mają klapki na oczach, oglądają tylko Kurwizję i Trwam i słuchają kłamstw Matołuszka, jak to dobrze zaczyna być w Polsce. To, że PiS wygra, to nawet nie ma dwóch zdań. Nawet orange nie wie jakie stanowisko pełni ten złodziej :-) Tusk w Europie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 28-08-2019 18:03

Mowa o ewentualnym skrojeniu 22 mld zł z OFE, ale w ciągu 2 lat, a nie w przyszłym roku. W sumie nie wiadomo ilu ludzi zdecyduje się na ten okup, a ilu wybierze cieszący się ogromnym zaufaniem społecznym ZUS.
Jeszcze na wiosnę Morawiecki mówił, że deficyt w 2020 roku będzie wyraźnie większy niż w 2019, a tu czary mary.

Niezależnie od działań typowo pod propagandę, taki JKM prawie 30 lat temu domagał się wpisania zakazu uchwalania deficytu budżetowego do konstytucji. Ale kolejne rządy (do dziś) konsekwentnie wydawały więcej niż mają. Kierunek dobry, deficyt niezależnie od OFE wyraźnie w ostatnich latach spadał, niech tylko ten zbilansowany budżet zostanie. Dodam, że im budżet mniejszy tym lepszy, zatem niech tną, zamiast pompować.

Z ciekawostek zagranicznych - królowa Elżbieta II na wniosek premiera Wielkiej Brytanii "zawiesiła" działanie parlamentu na okres 5 tygodni przed planowanym brexitem. Wyobrażacie sobie taką akcję w Polsce? ;) Wielka Brytania ciągle jest w UE.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Rządy PiS

Post autor: dink00 » 28-08-2019 19:39

Mam nadzieję, że wszystkie osoby, które nagle zauważyły istnienie kreatywnej księgowości i wszelkich politycznych działań mające na celu tylko pozorne utrzymanie wskaźników ekonomicznych na dobrym poziomie, sięgną pamięcią wstecz i połączą fakty. I że potem w związku z tym, wyrażą rzy urnie swój sprzeciw nie głosując nie tylko na Pis, ale również 3 inne partie, które nie wahały się ani trochę z takich rozwiązań korzystać.
Tutaj dobry wpis na ten temat od osoby, która polityczną karierę zakończyła w 3 miesiące:

dink00 pisze:
28-08-2019 00:18
24 miliardy? Skąd te dane?
Na ten moment rozumiem, że z tweeta, który linkuje artykuł, który już w tytule ma podane, że dotyczy 22mld w 2 lata, a nie 24mld w rok...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 28-08-2019 21:16

DonBeck pisze:
28-08-2019 08:14
Admin może dlatego że w McD zmienił się dyrektor.
Tyle że GW od "mojego zawsze" był we wszystkich makach. Jak mieszkałem prawie 20 lat temu w Warszawie, czy wcześniej w Lublinie, plus wszędzie na trasach - zawsze gazeta była. Jak ktoś będzie w innych makach to proszę niech sprawdzi i potwierdzi czy to tylko w naszym.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 724
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Rządy PiS

Post autor: dominik267 » 28-08-2019 21:43

Rzadko do Maka zjeżdżam ale GW nie widziałem nigdzie.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 29-08-2019 10:58

Zrównoważony budżet to jedna wielka ściema przewyborcza. Oskładkowanie ZUS-em dochodów powyżej 30 krotności przeciętnego wynagrodzenia jest zakamuflowana pożyczką , bo w przyszłości trzeba będzie te pieniądze oddać wypłacając tym ludziom wyskokie emerytury. W przyszłym roku ma to dać jakieś 5 mld. W przyszłorocznym budżecie nie ma zapisanych pieniędzy na 13 emeryturę , która będzie kosztować ok. 10mld. Podatek od przekształcenia OFE to też sięganie po pieniądze (nie obligacje skarbu państwa) odłożone na przyszłe emerytury. Prawo zostało tak uchwalone, aby nikt lub prawie nikt nie chciał przekazać swoich składek do ZUS-u nie płacąc w obecnej chwili podatku. Składki po przekształceniu OFE przekazane do ZUS-u będą opodatkowane PIT , ale dopiero przy wypłacie emerytury. Nie będą natomiast dziedziczone jak środki zapisane na subkoncie , które były przekazane na papierze za rządów Tuska. Do tego obligatoryjnie środki będą przekazywane do IKE. Wiadomo ,że nikt nie lubi chodzić po urzędach i jeśli nie ma przymusu to nie zrobi nic. Pytanie dlaczego właśnie teraz mamy zapłacić podatek od OFE a nie przy wypłacie po osiągnięciu wieku emerytalnego lub dziedziczenia ?
Sumując tylko te dochody i koszt 13 emerytury wychodzi, że "pożyczamy" w przyszłym roku ok 25 mld. Papier i kreatywna księgowość przyjmie wszystkoi mamy na papierze budżet zrównoważony a propagandę ludzie łykną , bo wiekszość nie ma pojęcia o takich sprawach.
Doganiamy Niemców :D (ich nadwyżka budżetowa po pierwszym półroczu 2019 to tylko 45,3 mld euro czyli blisko 200 mld złotych i jest to 6 rok z rzędu z nadwyżką :shock: )

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 29-08-2019 11:21

To mi się bardzo podoba :-) Stara panna i w dodatku brzydka, chamska chce moralizować rodziców odnośnie edukacji seksualnej ich dzieci.TEKST
Może lepiej było by jakby takie zajęcia odbywały się w ramach religii? Uświadomić należy dzieci, że KK akceptuje związki partnerskie (Maryja i Józef), które wychowują nieślubne dzieci (Jezus). I jeszcze jedno: antysemickie organizacje śpiewają "zawsze i wszędzie Jezus królować będzie". :lol:

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 29-08-2019 14:46

KoalicjaEuropejska pisze:
29-08-2019 11:21
Stara panna i w dodatku brzydka
A to jak już ktoś jest brzydki to już nie może zabierać głosu? Co tutaj w takim razie robisz? :)
KoalicjaEuropejska pisze:
29-08-2019 11:21
Uświadomić należy dzieci, że KK akceptuje związki partnerskie (Maryja i Józef), które wychowują nieślubne dzieci (Jezus)
Maryja i Józef byli w związku małżeńskim a nie partnerskim. Fajnie tak uczyć katolików nie znając podstawowych faktów?

ODPOWIEDZ