Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 06-12-2019 22:14

Nawet gdyby to rozwiązanie dotyczyło wprost TK, to przecież prezydent z pewnością wyraziłby zgodę na dalsze orzekanie.
Ale przecież i tak nie było innych kandydatów do TK :)
Całe zamieszanie pewnie na minimum 10 lat, chyba że ktoś rozwiąże ten problem za nas.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 06-12-2019 22:18

admin pisze:
06-12-2019 21:14
A teraz problem ponadpisowy, bo chyba ogólnounijny:

https://biznes.interia.pl/wiadomosci/ne ... 37960,4199

Dopłaty to patologia.
Teraz jeszcze brakuje nam obiecanego w kampanii zrównania dopłat i okaże się, że polscy rolnicy w ogóle nie będą produkować żywności.
Dużo prawdy w tym jest. Ilu mamy w okolicy rolników z prawdziwego zdarzenia? Większość skosi rotosanem raz do roku ugory i zgłasza jako łąkę do dopłat. To chyba problem nasz a nie unijny. W Niemczech nie ma nawet miedzy pomiędzy polami a łąki są koszone trzy razy w roku.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 06-12-2019 22:26

admin pisze:
06-12-2019 22:14
Nawet gdyby to rozwiązanie dotyczyło wprost TK, to przecież prezydent z pewnością wyraziłby zgodę na dalsze orzekanie.
Ale przecież i tak nie było innych kandydatów do TK :)
Całe zamieszanie pewnie na minimum 10 lat, chyba że ktoś rozwiąże ten problem za nas.
Termin na zgłoszenia chęci orzekania minął ok 2 lata temu i musieli by to zrobić chyba awansem. :D Ta część przepisu nie ma tu zastosowania. Sprawę rozwiąże zmiana władzy. Zostanie zmieniony cały skład TK z dnia na dzień a UE i TSUE pewnie temu jeszcze przyklasną.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Rządy PiS

Post autor: Zielony » 07-12-2019 08:42

DonBeck pisze:
06-12-2019 20:50
Mówisz tak wszystkim tym, którzy pracują poza granicami kraju? I tym którzy przyjeżdżają do Nas zarobić? Zapewne posilasz się tylko potrawami z kuchni polskiej, i wszystkie Twoje ubranka mają na metce "made in Poland". Wstyd, to dobre słowo, ale chyba nie on powinien się teraz wstydzić.
Tu nie chodzi o "Polskość" jak to przedstawiłeś, tylko jeżeli jest "TAM" to niech "TAM" będzie i nie miesza gdzieś, gdzie go nie ma-proste.


DZIKI pisze:
06-12-2019 20:54
Nie musisz proponować, ja tak zrobiłem. Wstyd? Dlaczego?
Zmieniłem nick dlatego żeby nie myślano, że ingeruję w losy Polski tak jak Polonia w USA, która mieszka tam na stałe a głosuje na władze Polski.

DonBeck masz absolutną rację. Zielony wpieprza kebaby i pizze, chodzi w adikach czy najkach - bardzo polskie... Marginalnie mówiąc inaczej mi i mojej rodzinie się żyje. Ja sam mogę siebie i moją rodzinę utrzymać, choć jestem daleko. Jeśli w Polsce zarobię 90 zł. za godz. pracy, to chętnie wrócę. No i oczywiście wszystko legal. NIEMOŻLIWE!!! przynajmniej za mojej kadencji :!: :(
To wszystko co mogłeś wymyślić?
Dla mnie proste, nie mieszkasz tu więc co tu robisz? Jesteś tam to tam się rozwijaj i to wszystko. Po co plujesz się tutaj na tematy które Cię nie powinny interesować. A że nie potrafisz się odnaleźć na rynku pracy w Polsce to chyba coś jest nie tak z Tobą. Może byś też chciał 150zł na godz. bez podatków i ze służącą ?
Masz spore mniemanie o sobie.
A co kebabów itp. :lol: :lol:

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 07-12-2019 09:02

Zielony pisze:
07-12-2019 08:42
To wszystko co mogłeś wymyślić?
Dla mnie proste, nie mieszkasz tu więc co tu robisz? Jesteś tam to tam się rozwijaj i to wszystko. Po co plujesz się tutaj na tematy które Cię nie powinny interesować. A że nie potrafisz się odnaleźć na rynku pracy w Polsce to chyba coś jest nie tak z Tobą. Może byś też chciał 150zł na godz. bez podatków i ze służącą ?
Masz spore mniemanie o sobie.
A co kebabów itp. :lol: :lol:
Co tu robię? Jestem, bo mam taki kaprys i mi wolno. Rozwijam się, a jakże. Może i nie powinny mnie interesować, ale interesują i mogę się wypowiadać. Rynek pracy w Polsce? Proszę Cię... Marna stawka godzinowa i jeszcze "na czarno" a także bardzo często problemy z wypłatą wynagrodzenia. Ja bym chciał w przeliczeniu to co mam tutaj i koniec tematu. Więc nie ironizuj tylko dalej właź w tyłek PiS-owi, kupuj tylko w polskich sklepach np. żywność i odzież a także jeździj polskim samochodem.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Rządy PiS

Post autor: Zielony » 07-12-2019 09:38

DZIKI pisze:
07-12-2019 09:02
Więc nie ironizuj tylko dalej właź w tyłek PiS-owi, kupuj tylko w polskich sklepach np. żywność i odzież a także jeździj polskim samochodem.
Jak zwykle Wyborco KO, tyle tylko potraficie powiedzieć. Dlatego nie ma sensu z Wami rozmawiać. Jeżeli coś Wam nie pasuje to od razu odwołujecie się do tekstu typu "jesteś z PISu" i to wszystko.
Po stronie PISu jest to samo, ten sam argument.
Nie jestem za PO ani za PISem. Życzę miłego zarabiania ojro....

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 07-12-2019 09:40

avatar żałosny, weź sobie jeszcze czarnego orła na klacie dziabnij.
No w Polsce, wątpliwy "budowlaniec" jeszcze długo takiej stawki miał nie będzie

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-12-2019 14:37

alek pisze:
06-12-2019 22:26
Sprawę rozwiąże zmiana władzy. Zostanie zmieniony cały skład TK z dnia na dzień a UE i TSUE pewnie temu jeszcze przyklasną.
Nie wątpię, że przyklasną, ale czy takie zmiany byłyby zgodne z Konstytucją?
Przydałoby się, żeby ktoś zaproponował taki szczegółowy plan naprawczy, czy też mapę drogową, w jaki konkretnie sposób planuje zmiany w TK, w SN, KRS w sądach powszechnych (zmiany prezesów) itd. Najlepiej jednocześnie z projektem reformy, bo przecież nie wszystko było idealnie, a jak zmieniać, to najlepiej nie ograniczać się tylko do personaliów. Ale kto obecnie jest w stanie zaprezentować taki program? Kto potrafi i ma odwagę, wiarygodność, a docelowo decyzyjność?

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 08-12-2019 14:33

Nie jestem za PO ani za PISem. Życzę miłego zarabiania ojro....
Ja też nie i dzięki!
avatar żałosny, weź sobie jeszcze czarnego orła na klacie dziabnij.
No w Polsce, wątpliwy "budowlaniec" jeszcze długo takiej stawki miał nie będzie
Czemu żałosny? Budowlaniec w Polsce zapierdziela za 15 czy 20 zyli za godzinę pracy i dodatkowo "na czarno" więc o czym mówisz? Pracując tutaj mam umowę na stałe i odprowadzane wszelkie świadczenia, więc co w tym jest złe?

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 08-12-2019 18:12

Zielony ale wiesz że demokracja w Polsce ma się świetnie, że mamy wolność słowa, i każdy może sobie wygłosić swoje zdanie, chociażby w internecie? To że Tobie się to nie podoba to najmniej mnie interesuje. Każdy może założyć koszulkę reprezentującą poglądy jakie się mu podobają, awatar pasujący do siebie i tak dalej. Wytykając ludzi palcami i pokazując swoje oburzenie zachowujesz się jak imigranci których obraża wszystko, co nie jest związane z ich kulturą. Albo jak osoba nie dojrzała. A próba zamykania komuś ust, po prostu śmierdzi faszyzmem. Nie podoba się awatar kolegi? Nie patrz, bo przecież nie napiszę Ci żebyś opuścił to forum, bo to wolny kraj, a w takim kraju każdy może pisać co chce, oczywiście w granicach dobrego wychowania, i przestrzegania prawa.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Rządy PiS

Post autor: Zielony » 08-12-2019 18:28

Demokracja w tym kraju jest tam gdzie ma być i po tej stronie która jest mocniejsza. Dobrze o tym wiesz jak i każdy. Demokracja jest to po części puste słowo, które wmawia ludziom że są wolni a to niestety tylko część prawdy.
A co do awatara to patrząc na historię Naszego kraju, jak i obecną sytuację, ta flaga po prostu jest nie na miejscu.
Ostatnio zmieniony 08-12-2019 18:30 przez Zielony, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-12-2019 18:29

Tak się akurat złożył, że też mam w awatarze flagę obcego państwa :)
Podobnie jak Eston.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 08-12-2019 19:17

Zielony pisze:
08-12-2019 18:28
A co do awatara to patrząc na historię Naszego kraju, jak i obecną sytuację, ta flaga po prostu jest nie na miejscu.
Mnie to nie przeszkadza, bo to jakbym winił osobę za grzechy jego dziadka. U tych Niemców, którzy zdają sobie sprawę z tego co ich potomkowie zrobili jest głębokie poczucie wstydu i chęć naprawienia krzywd. Ale są i tacy, którzy żałują że nie rozwalili polski bardziej, lecz tak samo jest u Nas. Są ludzie którzy próbują normalnie żyć z sąsiadami, bo to też ludzie, i jesteś Ty.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 08-12-2019 22:11

admin pisze:
07-12-2019 14:37
Nie wątpię, że przyklasną, ale czy takie zmiany byłyby zgodne z Konstytucją?
Przydałoby się, żeby ktoś zaproponował taki szczegółowy plan naprawczy, czy też mapę drogową, w jaki konkretnie sposób planuje zmiany w TK, w SN, KRS w sądach powszechnych (zmiany prezesów) itd. Najlepiej jednocześnie z projektem reformy, bo przecież nie wszystko było idealnie, a jak zmieniać, to najlepiej nie ograniczać się tylko do personaliów. Ale kto obecnie jest w stanie zaprezentować taki program? Kto potrafi i ma odwagę, wiarygodność, a docelowo decyzyjność?
W SN zmiany są najmniejsze i można to zrobić zwykłymi ustawami. KRS zostało powołane z naruszeniem prawa i tu chyba też nie byłoby problemu a nawet jeśli trzeba by skrócić kadencje zapisaną w Konstytucji to PIS pokazał jak to zrobić. Największy problem jest z TK. Trzem prawidłowo powołanym , ale nie zaprzysiężonym sędziom kadencja trwa do 2024 roku , ale to jest tylko trzech do ewentualnej wymiany. Co zrobić z Piotrowiczem i Pawłowicz ? czekać 9 lat ?
PiS złożył wniosek do TK i chce zbadania zgodności z konstytucją dwóch ustaw. Pierwszy z zaskarżonych przepisów mówi , że zgłoszenia kandydatów do KRS Marszałek Sejmu niezwłocznie przekazuje posłom i podaje do publicznej wiadomości, z wyłączeniem załączników. Posłowie PiS wnioskują o stwierdzenie niezgodności z konstytucją tego przepisu w rozumieniu, w którym "nie zakazuje on udzielenia informacji publicznej w postaci wykazu sędziów popierających zgłoszenie kandydata na członka KRS wybieranego spośród sędziów".
Z kolei drugi zaskarżony przepis zakłada, że prawo do informacji publicznej podlega ograniczeniu ze względu na prywatność osoby fizycznej lub tajemnicę przedsiębiorcy. Ograniczenie to nie dotyczy jednak informacji o osobach pełniących funkcje publiczne, mających związek z pełnieniem tych funkcji, w tym o warunkach powierzenia i wykonywania funkcji i to ma być niby niezgodne z Konstytucją. Pierwszą zaskarżoną ustawę pisał poseł Piotrowicz a teraz może badać zgodność z Konstytucją sędzia Piotrowicz. :)

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Rządy PiS

Post autor: eston » 09-12-2019 09:11

Zielony pisze:
08-12-2019 18:28
A co do awatara to patrząc na historię Naszego kraju, jak i obecną sytuację, ta flaga po prostu jest nie na miejscu.
Bo?...
Ja lubię liryczne niemieckie piosenki np. Panzerlied. To też jest nie na miejscu?
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 09-12-2019 09:31

ano mówię o tym, że nie każdy, aż tak kocha kraj do którego wyemigrowało, widać nawet bardziej niż swój ale Twoja sprawa, mówisz już w domu po niemiecku do dzieci? Bo takie przypadki już znam. Co do Twojej stawki godzinowej, miałem na myśli to, że mienisz się fachowcem jednak nie udźwignąłeś w Polsce firmy budowlanej (jak kiedyś pisałeś), więc albo jesteś słabym specem albo nadajesz się tylko do wykonywania poleceń, w przeciwnym razie miałbyś najbidniej zbliżoną stawkę
DonBeck pisze:
08-12-2019 18:12
A próba zamykania komuś ust, po prostu śmierdzi faszyzmem. Nie podoba się awatar kolegi? Nie patrz, bo przecież nie napiszę Ci żebyś opuścił to forum, bo to wolny kraj, a w takim kraju każdy może pisać co chce, oczywiście w granicach dobrego wychowania, i przestrzegania prawa.
Takie teksty w obronie ptasiora (znające jego wpisy i ilość banów i ników) są delikatnie mówiąc śmieszne.
Może to stary adwokat ptasiora basior? :)

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 09-12-2019 11:32

Nie, raczej się nie znamy. Stanął bym za każdym w takiej sytuacji, bardzo nie lubię gdy ktoś uważa że to w porządku mówić drugiej osobie że nie ma prawa się wypowiadać, albo żeby wracała do swojego kraju. Wiem, że ptasior nie jest święty, lecz nie myślałem o tym w danej chwili.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 09-12-2019 20:45

A co do awatara to patrząc na historię Naszego kraju, jak i obecną sytuację, ta flaga po prostu jest nie na miejscu.
Zmienić na ruską? Będzie na miejscu? Żyję w kraju w którym godziwie zarabiam, godziwie żyję ja i moja rodzina, która jest w Polsce. Coś w tym jest złego?
Takie teksty w obronie ptasiora (znające jego wpisy i ilość banów i ników) są delikatnie mówiąc śmieszne.
Może to stary adwokat ptasiora basior? :)
Ja akurat nie mam ani z jednym, ani z drugim nic wspólnego.
bardzo nie lubię gdy ktoś uważa że to w porządku mówić drugiej osobie że nie ma prawa się wypowiadać, albo żeby wracała do swojego kraju.
Bardzo dzięki.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 10-12-2019 09:20

dużo wspólnego, jeden skrajny antypisowiec jak i drugi, jeden na niemieckiej emigracji jak i drugi, z rodziną w Polsce jeden i drugi, wklejki linków, tego samego pochodzenia również stosowane (choć teraz mniej) przez obydwu. Niesamowity zbieg tożsamości i okoliczności :)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 10-12-2019 13:53

Tymczasem przydałoby się życzyć prezesowi PIS szybkiego powrotu do zdrowia.
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a nasz Jarek będzie chodził o kulach.

Po zeszłotygodniowym zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego, Jarosław Kaczyński powoli dochodzi do siebie.
Jednak po wyborach prezydenckich będzie potrzebował kolejnej operacji, tym razem w drugim kolanie.
Od tygodnia Jarosław Kaczyński przebywa w Otwocku, gdzie przebył odkładany od wielu miesięcy zabieg.

ODPOWIEDZ