Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 10-12-2019 18:15

Jeśli zdrowie nie dopisuje, może już czas udać się do przysłowiowego "Sulejówka"? Nawet papież wycofał się na rzecz młodszego.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 10-12-2019 18:59

jamWilhelm pisze:
10-12-2019 09:20
dużo wspólnego, jeden skrajny antypisowiec jak i drugi, jeden na niemieckiej emigracji jak i drugi, z rodziną w Polsce jeden i drugi, wklejki linków, tego samego pochodzenia również stosowane (choć teraz mniej) przez obydwu. Niesamowity zbieg tożsamości i okoliczności :)
Tu się mylisz. To, że nie podoba mi się zachowanie PiS, to nie znaczy, że jestem aż tak bardzo przeciwko nim. Ludziska się starają zrobić z Polski Szwajcarię czy Niemcy, ale niestety nie wyjdzie im to bardzo, bardzo długo. Powiedz mi dlaczego Polska nie wchodzi do strefy euro, skoro tak prężnie rozwija się gospodarka? Ja w Niemczech (i nie tylko) przebywam praktycznie cały czas od 2009 roku. Nie wcinam się w losy Polski, niech rządzi kto chce, nic mnie to nie interesuje. Ze względu na pewne sprawy moja rodzina przebywa jeszcze w Polsce, ale myślę, że to się za jakiś czas zmieni. Polska jest dziwnym krajem od zawsze. Najpierw socjalizm, potem demokracja, teraz dyktatura. Oglądam czasem polską telewizję, ale szczerze powiedziawszy nie za chętnie. A wypowiadać się mogę, bo po to są fora.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 10-12-2019 21:07

Dlaczego PiS nie chce odwołać Banasia z zajmowanego stanowiska albo postawić go przed Trybunał Stanu?

Artykuł 16 punkt 3 daje taką mozliwość. Prezes podlega Sejmowi, a w Sejmie większość ma PiS.

Odwołanie jest mozliwe jeśli np. zostałby on skazany wyrokiem sądu. Sądy są w rękach PiSu. Można go skazać za cokolwiek.

Trochę gorzej z Trybunałem Stanu, ale tu też tzw "totalna opozycja" by raczej nie oponowała. Senat również nie spodziewam się by stawał okoniem.

Czyżby Banaś trwający na stanowisku jakoś jednak pasował większości posłów (i senatorów) ?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 10-12-2019 22:13

Opozycji jest na rękę jak najdłuższe trwanie Banasia na stanowisku i najchętniej powołała by komisję śledczą bo temat można wałkować długo a może jeszcze coś nowego ujrzało by światło dzienne. Na razie ku uciesze opozycji temat nie wygasa a po dzisiejszych zawiadomieniach do prokuratury to chyba jeszcze bardziej zaczyna się rozpalać .Banaś uderzył w Ziobre nie przez przypadek , bo to prokurator generalny i dużo zależy od niego. Myślę , że to takie ostrzeżenie dla PIS-u. Na razie Banaś odpalił z pistoletu a może odpalić z działa. Sądy nie są na tyle opanowane przez PIS , by można Banasia tymczasowo aresztować nie mówiąc już o wyroku skazującym. Również sam PIS nie jest w stanie nic zrobić a od opozycji słyszy tylko (i słusznie) "wasz Banaś , wasz problem, jak go powołaliście to go odwołajcie". Jest jeszcze jeden problem, otóż do powołania nowego szefa NIK-u potrzebna jest zgoda Senatu w której PIS nie ma większości i nie będzie zgody na następnego "Piotrowicza". Tak czy inaczej PIS ma duży problem i wydaje mi się , że po utracie władzy w Senacie klocki Kaczyńskiemu zaczynają się rozsypywać i rządzenie staje się coraz trudniejsze. Mamy zapowiadane podwyżki prądu od nowego roku, a za tym podwyżki wszystkiego, wieprzowina drożeje z dnia na dzień (schab b/k na stoisku Sokołowa kosztował wczoraj już 24,90), gospodarka spowalnia, za chwile pewnie i bezrobocie zacznie rosnąć a wpływy do ZUS-u maleć. Na nowe plusy już nie ma kasy. Jeśli jeszcze Duda przegra wybory co staje się coraz bardziej realne , będzie po rządach PIS-u.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 10-12-2019 22:27

Przyjmijmy założenie, że za parę miesięcy zmieniłby się prezydent. Czy coś się zmieni w kwestii Sejmu i rządu? Raczej nie. Można się obawiać, że rząd przy poparciu Sejmu działałby jeszcze kolejne ponad 3 lata w niezmienionej formie, bo w takiej sytuacji PiS raczej by się nie zdecydował na przedterminowe wybory.
Jak wyglądałyby w takim układzie lata 2020-2023 z wieszczonym nadchodzącym kryzysem, z trwającym podziałem w sądownictwie, skomplikowaną sytuacją międzynarodową i prezydentem/prezydentką blokującym/blokującą poprzez veto poczynania Sejmu, walczącym z rządem i prowadzącym drugą politykę zagraniczną? To już by nie była sytuacja porównywalna do wcześniejszych kohabitacji, ale konflikt totalny, włączający wszystkie instytucje państwa. Ale z pełnią władzy PiS też niedobrze.
Nie mogliby się jakoś dogadać? :)

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 10-12-2019 23:06

Nie chodzi mi o wcześniejsze wybory ,ale właśnie o komfort rządzenia i następne wybory do parlamentu.
Zaostrza się konflikt w SN. I prezes SN wezwała Izbę Dyscypliny ,żeby ta wstrzymała się od orzekania w związku z orzeczeniem z zeszłego tygodnia. W odpowiedzi prezes Izby oświadczył , że będą dalej orzekać. Premier natomiast stwierdził że "na pewno nie zgodzimy się, by jedni sędziowie kwestionowali prawomocność powoływania innych sędziów " a to już brzmi jak przeciwstawienie się wyrokowi TSUE.
Dobry żart z tym dogadaniem się. :)

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 11-12-2019 08:01

admin pisze:
10-12-2019 22:27
Nie mogliby się jakoś dogadać? :)
PiS i PO przecież się bardzo dobrze dogadują. Od 20 lat z tego samego koryta na zmianę jedzą. Kruk krukowi oka nie wykole.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 11-12-2019 13:47

W obecnej kadencji Sejmu nie powołano parlamentarnego zespołu ds. reparacji wojennych.
Arkadiusz Mularczyk z PiS przekonuje, że temat będzie kontynuowany, choć kwestią otwartą pozostaje, na jakim szczeblu teraz będą toczyć się prace. Raport podobno jest tłumaczony na języki obce i nie ma nowej daty publikacji.

Zespół taki działał w Sejmie poprzedniej kadencji, a na jego czele stał właśnie poseł Mularczyk.
Zadaniem zespołu było opracowanie raportu dotyczącego strat Polski poniesionych w wyniku II wojny światowej.
W połowie roku Mularczyk podsumowywał prace swoje zespołu.
Mówił wówczas, że raport ws. strat wojennych Polski będzie gotowy na 1 września, a wysokość strat została oszacowana na ponad 850 mld dolarów.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 11-12-2019 14:22

Poseł Mularczyk ma już inne zadanie. Na twitterze napisał "Szkoda, że przedstawiciel Akademii Szwedzkiej, Per Waesterberg, wspominając w laudacji dla Olgi Tokarczuk o polskiej "historii kolonializmu i antysemityzmu" nie wykorzystał szansy, aby przeprosić za potop szwedzki"
Czas na szacowanie strat i dochodzenie reparacji wojennych o Szwedów. :) :) :)

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Rządy PiS

Post autor: p_atryk » 11-12-2019 18:08

encore pisze:
10-12-2019 21:07
Dlaczego PiS nie chce odwołać Banasia z zajmowanego stanowiska albo postawić go przed Trybunał Stanu?

Artykuł 16 punkt 3 daje taką mozliwość. Prezes podlega Sejmowi, a w Sejmie większość ma PiS.

Odwołanie jest mozliwe jeśli np. zostałby on skazany wyrokiem sądu. Sądy są w rękach PiSu. Można go skazać za cokolwiek.

Trochę gorzej z Trybunałem Stanu, ale tu też tzw "totalna opozycja" by raczej nie oponowała. Senat również nie spodziewam się by stawał okoniem.

Czyżby Banaś trwający na stanowisku jakoś jednak pasował większości posłów (i senatorów) ?
Tyle, że materiał w TVN i to jeszcze autorstwa gościa, który szczuł tak pięknie na Szeremietiewa, że odprysk trafił nawet w prezydenta Komorowskiego (jeżeli Szeremietiew, okaże się niewinny to odejdę z polityki - kolejny ,,człowiek honoru'' - czy dotrzymał słowa chyba każdy jest w stanie odpowiedzieć), potem wynalazł neofaszystów w Polsce (a może i opłacił, jak nie on to inni) jest dla mnie mało wiarygodny.

Bo co jest faktycznie w tym materiale? Że Banaś komuś tam wynajmuje kamienicę i nie odpowiada za to co się w niej dzieje (oczywiście: z punktu widzenia skarbówki wobec zwykłego człowieka jest to kryminał, z punktu widzenia skarbówki wobec polityka - normalna rzecz), z zaniżonymi podatkami to słysząc o tym jakie u nas są zagmatwane przepisy podatkowe to obawiam się, że znajdzie się na którejś tam stronie, w którymś tam artykule, w którymś tam paragrafie, dajmy na to podpunkt q mówiący, że taka optymalizacja podatkowa jest możliwa

Jedynym przestępstwem Banasia na ten moment jest to, że postawił się Prezesowi.

Jedyną winą PiSu w tej sprawie jest to, że nie sprawdzili wcześniej swojego orla i w czasie nagonki na niego po prostu przystąpili do ludzi szczujących na niego.

A on im pokazał wała.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 11-12-2019 18:52

Przypominam , że zarzuty to nie tylko kamienica, bo nieruchomości jest więcej a dochodów mało. Prokuratura wszczęła śledztwo bo są duże nieścisłości w oświadczeniach majątkowych Banasia i nie chodzi tu o zegarek za 20 tys. za który Nowak został skazany. Jeśli zarzuty są tak słabe to dlaczego nie opublikują raportu z kontroli CBA i dlaczego w panice obradowano na Nowogrodzkiej?
Od tego materiału się zaczęło i jakby nie dziennikarze to nic nie ujrzało by światła dziennego. Gdzie były służby i prokuratura ?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 12-12-2019 15:13

"Tyle, że materiał w TVN i to jeszcze autorstwa gościa, który szczuł tak pięknie na Szeremietiewa, że odprysk trafił nawet w prezydenta Komorowskiego".

Dodam jeszcze, że Bertold Kittel, dziennikarz TVN nagrał jeszcze film, oczywiście przeciw Kościołowi pod tytułem "W imieniu Kościoła".
Pan BK wymyślił w nim, że jest Kościół to korupcja i ma za duży majątek.
Oczywiście film sponsorował TVN.

Zresztą dobrze o nim powiedział Banaś:
Stanowczo pragnę podkreślić, że autor reportażu Bertold Kittel nie dochował obowiązku zachowania należytej staranności i rzetelności przy zbieraniu i wykorzystaniu materiałów prasowych, ograniczając się jedynie do dokonania selektywnego przekazu informacji "pod z góry założoną tezę" w celu skompromitowania mojej osoby.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Rządy PiS

Post autor: Dzanek » 12-12-2019 16:25

Fakt, że Pan Banaś ma X nieruchomości, które wynajmuje za grosze jakoś Cię @orange nie boli ale już dziennikarz TVN to taki wrzód, że głowa mała ....

Pewnie jak posła Nowaka złapali na nie wpisaniu zegarka biłeś brawo służbom a teraz jakoś nie widzę oburzenia ??

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Rządy PiS

Post autor: dink00 » 13-12-2019 19:12

encore pisze:
10-12-2019 21:07
Sądy są w rękach PiSu.
Oj Ziobro mocno by tego chciał, rzeczywistość całkiem inna.

Tyle tu o różnych sprawach sądowych i niesprawiedliwościach z nimi związanymi, a ani jednego wpisu o Śpiewaku i dzisiejszym wyroku dla niego w sprawie związanej z córką byłego Ministra Sprawiedliwości Ćwiąkalskiego? Szkoda :) Polecam poczytać o tej sprawie i dzisiejszym wyroku.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 13-12-2019 21:31

Dzanek pisze:
12-12-2019 16:25
Fakt, że Pan Banaś ma X nieruchomości, które wynajmuje za grosze jakoś Cię @orange nie boli ale już dziennikarz TVN to taki wrzód, że głowa mała ....

Pewnie jak posła Nowaka złapali na nie wpisaniu zegarka biłeś brawo służbom a teraz jakoś nie widzę oburzenia ??
I ja sędzia ukradł wiertarkę...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 13-12-2019 22:00

Nowe propozycje PiS odnośnie reformy sądów są głośno komentowane w kwestii postawy sędziów i możliwych konsekwencji, ale czy cała walka nie toczy się teraz głównie o nowego prezesa SN? Pojawiają się nowe zapisy odnośnie wyboru pierwszego prezesa, które mają utrudnić blokowanie wyboru.

Doczytałem regulamin - sędziowie SN wybierają kandydatów, z piątki o największej liczbie głosów prezydent wybiera sobie prezesa. Przy typowaniu kandydatów musi być co najmniej 2/3 sędziów z każdej z izb. Jeśli "starzy" sędziowie SN swoim wyrokiem określają, że "nowi" sędziowie z innej izby SN nie są sędziami, to prezes nie będzie ich zapraszać na głosowanie. Oczywiście inne jest zdanie "nowych" sędziów, którym właściwie wystarczy jeden legalny kandydat, którego wybrałby prezydent, a ciężko będzie pewnie uzbierać pięciu innych "starych", którzy będą mieli więcej głosów niż jeden "nowy".

Według propozycji z nowej ustawy, w sytuacji konfliktu i niemożności właściwego zorganizowania wyborów, prezydent wyznaczałby p.o. prezesa, który miałby się wyborami zająć. Spór na pewno będzie ostry, organy nie będą się wzajemnie uznawać, a każdy postawi na szali wszystko co ma w arsenale. A wszystko zaraz przed wyborami prezydenckimi.

Drugi temat dnia to Europa zeroklimatyczna 2050. Nie jestem pewien jak to w tym momencie interpretować. Tradycyjnie połowa twierdzi, że to wielki sukces, a druga połowa, że to wielka porażka.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 13-12-2019 22:10

To w 2050 będzie jeszcze taki twór jak UE?
Mam nadzieję że po styczniu 2020 r wydarzenia przyspieszą i kolejne kraje zrobią Exit.
Piszę to w rocznicę podpisania przez Lecha Kaczyńskiego akcesji do lewackiej organizacji.

A tego Wam w rządowej TV nie powiedzą:



No.... ale to już będzie po wyborach prezydenckich ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 15-12-2019 20:54

Gang Olsena, normalnie...

Obrazek

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 17-12-2019 10:54

No to będziemy mieli dwa nowe podatki, jeden od cukru, oj poleci wiele cen do góry, drugi zaś od fajerwerków.

Czym nas jeszcze opodatkują?
Ostatnio zmieniony 17-12-2019 14:47 przez zbyry, łącznie zmieniany 1 raz.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 17-12-2019 12:38

zbyry czy Ty czasem nie przesadzasz?
admin czy Ty tego nie widzisz?

Za kilka dni Święta Bożego Narodzenia, a zbyry umieszcza na forum film pod tytułem "petarda w dupie".
Panowie litości... :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

ODPOWIEDZ