Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
zbyry
Posty: 1033
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 17-12-2019 14:46

Jeśli uraziłem, przepraszam, już kasuje. Daleko mi do użytkowników, którzy by mogli przeze mnie się poczuć jakoś źle. Nie było to moim zamiarem, dlatego przepraszam Cię Orange. Taki tylko zwykły kawał.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 17-12-2019 15:06

Nie tyle mnie uraziłeś co zaskoczyłeś i nie było to zbyt przyjemne.
Otwieram sobie dziś forum "Rządy PIS", a tu w Twojej wiadomości obrazek/film gołej du..
Proszę tylko o trochę szacunku dla mieszkańców miasta czytającego/oglądającego to forum.
Nie zawsze to są osoby dorosłe.
A i czasy świąteczne też niezbyt odpowiadają takim wulgarnym obrazkom.

Przeprosiny przyjęte.
Przynajmniej ty jeden jesteś wporządku :))
Pozdrawiam

zbyry
Posty: 1033
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 17-12-2019 15:20

Nie sprawdzałem, muszę przyznać, że aż tak to się wyświetli. Masz rację, to nie było w dobrym guście czy tonie. Dziękuję i również pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 17-12-2019 16:48

orange pisze:
17-12-2019 12:38
admin czy Ty tego nie widzisz?
Nie widzę, bo jak teraz spojrzałem to nie ma. Tytuł, albo przynajmniej tematykę widzę z Twojego komentarza, ale jakoś, nomen omen, nie pali mi się, żeby tego materiału szukać.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 18-12-2019 21:41

Robi się coraz ciekawiej. Do TSUE trafiają kolejne pytania prejudycjalne, ale tym razem z innej strony SN.
https://fakty.interia.pl/polska/news-sn ... Id,4215442

Czy jeśli TSUE w ogóle odpowie na pytania, to automatycznie będzie oznaczać, że zadał je sąd - sąd uznawany przez europejskie instytucje? Bo niektórzy uważają, że część SN nie jest sądem. Podobnie z odpowiedziami na same pytania. Uznać, że obecna KRS jest narażona na naciski polityczne, a nie powiedzieć tego samego o czasach PRL?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 18-12-2019 22:06

PiS bierze ostatnie ostoje jako takiej praworządności przedstawionych w konstytucji. Niestety większości ludziom się to podoba, a jak wiadomo z życia większość ludzi to idioci.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 18-12-2019 22:36

W orzeczeniu TSUE nie było mowy o Izbie Cywilnej SN a o Izbie Dyscypliny. Faktycznie robi się ciekawie. Zaradkiewicz który skierował nowe pytania do TSUE to ten , który pracując w TK podważał ostateczność jego orzeczeń . Dzisiaj w nagrodę od "dobrej zmiany" jako sędzia SN podważa status obecnego prezesa TK sędzi Przyłębskiej bo ona została sędzią w 1987 r. :) Kilka dni temu opublikował listę sędziów orzekających, którzy otrzymali nominacje za czasów komuny. Zapomniał dopisać Julię Przyłębską. :) Dziwne , że Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych nie wstrzymał publikacji na podstawie RODO? :)
Jeśli przyjąć tok rozumowania Zaradkiewicza to wszystkie przysięgi również wojskowe, straży pożarnej czy policji złożone do czasu upadku komunizmu są nieważne. :)
PIS wprowadza nowe prawo by nikt nie mógł podważyć wyboru sędziów nominowanych przez nową KRS ,bo groziło by to chaosem i unieważnieniem tysięcy wyroków a Zaradkiewicz podważa wybór sędziów nominowanych za komuny i tym samym podważa miliony wydanych przez nich wyroków. Ciekawe co na to rzecznik dyscypliny ? Za złożenie poprzednich pytań do TSUE ich autorzy mają postępowania dyscyplinarne. Zaradkiewicz też będzie miał?
Wczoraj "Rzeczpospolita" przytoczyła wyrok NSA , który uznaje mianowanie sędziego przez Prezydenta jako niepodważalne. TVPis szybko połapała temat i zaczęło się chwalenie jaki to uczciwy, pracowity i apolityczny sąd. Zapomnieli co mówili po wydaniu wyroku o publikacji list poparcia do KRS.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 19-12-2019 13:48

Jarosław Kaczyński złożył oświadczenie majątkowe.
Prezes PiS ma kredyt i 1/3 domu.
Ma prawie 83 tysiące złotych oszczędności i nie posiada żadnych papierów wartościowych.

Ma także kredyt.
Do spłaty pozostało mu ok. 109 tysięcy złotych.
Gwarancją zabezpieczenia hipotecznego jest jego dom.
Jako powód zaciągnięcia kredytu podano "opiekę nad chorą mamą i koszty związane z Jej upamiętnieniem".

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Rządy PiS

Post autor: p_atryk » 19-12-2019 20:27

Ale czy wyrok NSA nie powinien zamknąć sprawy?

Oczywiście tej części całej batalii, która dotyczy ważności nominacji sędziowskich. Pozostałe sprawy pozostają nadal otwarte

Opozycja szczyci się tym, że nie kwestionuje wyroków sądów. PiS jeszcze nie wprowadził zmian w NSA, to rozumiem że opozycja uznaje jego wyroki.

Czy też dostosowuje się do PiSu i uznaje tylko te wyroki, które im leżą?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 20-12-2019 12:11

PIS robi to co mówi i to mi się podoba.

Pieniądze pakują w socjal: 500+, 300 złotych piórnikowego, wyrównanie dopłat dla rolników, 13 emerytura, 14 emerytura itd. (co według mnie jest błędem), ale to jest lepsze niż autostrady Donalda, afery np. Amber Gold, 300 mld złotych które przelało się w niewiadomym kierunku.
Zwolennicy PiS przekonują, że to najlepszy okres w historii Polski.
Beneficjenci rządowych programów dostali od rządu nie pieniądze, ale godność.
Przestali czuć się obywatelami drugiej kategorii.
PiS jest pierwszą partią, która skierowała strumień środków do osób pochodzących z ubogich rodzin.
PIS może nie robi wszystkiego super, ale bez przesady...

Komuna złodziejstwo, lata 90 to samo, później SLD i Donald ze swoją zielona wyspą drugą Irlandią....
Popieram PiS z racji, że pracują.
Wolę taki rząd, który coś robi.
Zmienia kraj.
Rząd PO ciągle mówił, że na nic nie ma, a deficyt leci.
Czy dostaliście coś od poprzedniego rządu?
To był rząd sprzedawczyków.
Sprzedali by Polskę za grosze gdyby tylko mogli.
Oszukiwali. Nic nie dali Polakom, tylko sami się dorabiali.
Tylko jest jedna różnica: nikt wtedy na nich nie polował i nie chciał ośmieszyć. Nikt nie ujawnił co oni wyprawiali.
Zrobili sobie śmieszny KOD i chcą zniszczyć wszystko co PIS robi. Nawet te rzeczy z których mamy korzyści.
Opozycja jest słaba, albo się dzieli, albo strzela sobie w kolano coraz dziwniejszymi pomysłami potępiając przy okazji wszystko, co robi rząd.

Nie ma idealnego systemu rządzenia.
Zawsze komuś będzie coś nie pasowało.
Pracując można popełniać błędy - tak.
Gorzej jest jak nic się nie robi i grabi się kraj tak jak poprzednicy.

U podstaw programu PiS są „polskość”, która nie jest sprzeczna z „europejskością” oraz Kościół katolicki.
Kościół był i jest głosicielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości.
Rodzina jest rozumiana jako jedna kobieta, jeden mężczyzna w stałym związku i ich dzieci – to jest normalność.
Prawo i Sprawiedliwość jest partią, która przynosi Polsce dobrą zmianę.
Sięgnął po rozwiązania, na które nie było stać poprzedników.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 20-12-2019 12:56

Z tym że lata prosperity gospodarczej być może najlepszej od kilkudziesięciu lat mijają . Już na więcej "plusów" nie ma co liczyć.Dość wyraźnie nadchodzi spowolnienie gospodarcze.Niektórzy wróżą kryzys I tu nastąpi sprawdzenie szczerości uczuć tych 40 kilku procent popierających dobrą zmianę, gdy nadejdą ciężkie czasy jak te 10 lat temu i gdy zostanie tylko propaganda w tvpis.

Dziwię się że nie powstał sondaż - Czy głosowałbyś na PiS gdyby nie było 500 plus i 13 emerytury.Byłby ciekawy i pouczający.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 20-12-2019 23:26

orange pisze:
20-12-2019 12:11
U podstaw programu PiS są „polskość”, która nie jest sprzeczna z „europejskością” oraz Kościół katolicki.
Tak jak czasem zastanawiałem się, czy ptasiorrr nie był pisowskim prowokatorem, tak teraz zastanawiam się, czy orange nie jesteś prowokatorem antypisowskim, a to ze względu na oczywiste nieprawidłowości, którymi możesz w niektórych oczach kompromitować idee, które starasz się promować.

PiS próbuje się może tak pozycjonować, ale problemy są zarówno z polskością, jak i stosunkiem do KK. Jedno i drugie wykorzystywane są często instrumentalnie, zależnie od chwilowej potrzeby politycznej.

A z tematów dotykających bezpośrednio wielu z nas, chociaż przykrytych innymi, Sejm podniósł podatek akcyzowy na papierosy i alkohol.
Polecam rzucenie jednego i drugiego, ewentualnie własne wyroby poza akcyzą. Fermentacja wciąż jest legalna.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 21-12-2019 10:56

Rodzina jest rozumiana jako jedna kobieta, jeden mężczyzna w stałym związku i ich dzieci – to jest normalność.
Co masz na myśli pisząc "stały związek"? Domniemywam, że życie w związku małżeńskim. Czy on gwarantuje: "i nie opuszczę cię aż do śmierci"? Czy życie w stałym związku bez ślubu to jest coś złego?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 21-12-2019 11:47

Rok 2015:

Obrazek

I prezent na Święta od PiSu




A co Polacy o ty sądzą:


@lecterro
Replying to @Jan34733995 @PiotrGlinski
Czyli pokazali wała Polakom i wybrali sobie Rumburaka ponownie

@J23nadaje
19h19 hours ago
Replying to @Jan34733995 @PiotrGlinski
Potwierdzaja tylko eksterytorialnosc Oswiecimia i pokazuja,gdzie tak naprawde jest miejsce Polakow w Polin!Tak,tak to sie dzieje!Nie zatrzymamy juz biegu wydarzen!Szanse stracilismy w ostatnich wyborach!Sprzedalismy kraj!Swiadomie,lub nie,ale to sie stalo!Otworzmy oczy i zobaczmy

@artur_knappik
19h19 hours ago
Replying to @Jan34733995 @Laweta2 @PiotrGlinski
Zdrajca, zdrajca, po trzykroć zdrajca. Zagłoba mówił o takich jak oni.

@spock_pip_pop
Follow Follow @spock_pip_pop
Replying to @molto100 @ElblTomasz
Morawiecki cytując jednego z komentatorów Bloomberga:
"Jesteśmy w sytuacji w pewnym sensie nie do odwrócenia, ponieważ jesteśmy „krajem posiadanym przez kogoś z zagranicy”

Wiemy już mniej więcej przez kogo.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 21-12-2019 12:29

Ale 500+ dali, dla rodzin! Katoliccy są! Tacy wielcy patrioci! Polskość!

zbyry
Posty: 1033
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 28-12-2019 08:56

Tak na szybko obrazuje za pomocą Painta, jak się mają spółki skarbu państwa na przykładzie PGE, z innymi jest to samo. Nie wiem, jak kolejne rządy będą chciały odrobić tak potężną stratę.

https://zapodaj.net/579a5e8dab80c.jpg.html

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 28-12-2019 11:06

Z innymi jest tak samo? A jak się mają spółki skarbu państwa na przykładzie PKOBP, albo PZU? :)

Taka branża. Pewnie jakbyśmy od roku płacili więcej za prąd, to sytuacja spółki by się poprawiła.
Pamiętam nawet w tym wątku straszenie kursem dolara, franka i ceną paliwa "jak PiS dojdzie do władzy".

zbyry
Posty: 1033
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 28-12-2019 11:58

Tak, jak napisałem, akcje tanieją, https://www.gpw.pl/spolka?isin=PLPKO0000016 https://www.gpw.pl/spolka?isin=PLPKO0000016 spółki tanieją, czyli tracą. Tylko trzeba kliknąć MAX. I zobaczyć można będzie, jak idzie wykres, według "GŁOWY I RAMION".

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 28-12-2019 15:53

Ok, jesteśmy w temacie "Rządy PiS".
Od początku roku 2016 widzę wzrosty, również pod linkiem który podałeś. To samo z PZU. Oceniamy piąty rok rządów i nie widzę tej katastrofy. Ale przyznaję, że się nie znam :)

zbyry
Posty: 1033
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 28-12-2019 16:41

Oj Admin przepraszam, podlinkowałem dwie te same spółki :-) https://www.gpw.pl/spolka?isin=PLPZU0000011 na PZU też widać spadki. Wzrosty do okresów odniesienia są niewielkie, albo nie ma ich wcale. Też przecież alfą i omegą nie jestem. Spadki po 2008 roku a wzrosty za Donaldu Tusku jak była deflacja.

Polecam artykuły z serii "PiS index", itp. Przyczyn jest wiele takiego, a nie innego stanu rzeczy. Oby to się odwróciło, ale czy będzie to możliwe, jak analitycy zapowiadają kolejne wyjazdy za granicę. Może w końcu czas na dywersyfikację produkcji i usług w spółkach.

ODPOWIEDZ