Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 07-03-2020 09:55

Długopis podpisał. Jeśli ktoś miał złudzenia, że on zadrży to był człowiekiem wyjątkowo wielkiej wiary w roztropność ludzką.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-03-2020 21:22

Tzw. media publiczne to studnia bez dna, przyjmą każdą ilość pieniędzy.
A samo odwołanie jednego z Kurskich to mało. Ważniejsze kto zajmie jego miejsce. Gorzej chyba nie będzie? Oby.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 07-03-2020 22:02

admin pisze:
07-03-2020 21:22
Tzw. media publiczne to studnia bez dna, przyjmą każdą ilość pieniędzy.
Jak wszystko co publiczne - vide publiczna "służba" zdrowia, czy publiczna edukacja, szkolnictwo wyższe, itd.
admin pisze:
07-03-2020 21:22
A samo odwołanie jednego z Kurskich to mało.
Racja. Został jeszcze drugi...

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 736
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jacek » 07-03-2020 22:19

admin pisze:
07-03-2020 21:22
Tzw. media publiczne to studnia bez dna, przyjmą każdą ilość pieniędzy.
A samo odwołanie jednego z Kurskich to mało. Ważniejsze kto zajmie jego miejsce. Gorzej chyba nie będzie? Oby.
Pamiętaj jednak Adminie, że ten drugi Kurski w żaden sposób nie żeruje na Twoich i mich podatkach. Jak nikt nie będzie kupował Gazety Wyborczej to jego nie będzie. A to kto zastąpi Jacka Kurskiego w TVP nie ma najmniejszego znaczenia. Nadal to będzie sługus PiS-u. Czyż nie?

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 07-03-2020 22:26

Jacek pisze:
07-03-2020 22:19

Pamiętaj jednak Adminie, że ten drugi Kurski w żaden sposób nie żeruje na Twoich i mich podatkach.
I to najbardziej boli. Że kassa płynie do mediów (tfu) prawicowych. Zmieni się włądza to i drugi Kurski pożeruje sobie
Jacek pisze:
07-03-2020 22:19
Jak nikt nie będzie kupował Gazety Wyborczej to jego nie będzie.
To znaczy, że uczelnie, firmy państwowe, sądy, etc, etc. przestały kupować prenumeratę? Boli...
Jacek pisze:
07-03-2020 22:19
A to kto zastąpi Jacka Kurskiego w TVP nie ma najmniejszego znaczenia. Nadal to będzie sługus PiS-u. Czyż nie?
Oczywiście, że tak. Może tylko poziom podniesie.
A na marginesie - który prezes TVP nie był (jak to byłeś łaskaw określić) "sługusem" grupy trzymającej władzę w danym momencie?

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 07-03-2020 22:36

Nie wiem jak można porównywać pieniądze na leczenie chorych i pieniądze na zachcianki "telewizji publicznej" PIS-u? W służbie zdrowia pieniędzy brakuje na wszystko. Szpitale oszczędzają nawet na papierze toaletowym. A w TVP ? Szastanie kasą na lewo i prawo. Po co im tyle kanałów? I tak na wszystkich leci to samo. Wiadomości na TVP Info i TVP1 Skoki na TVP Sport i TVP 1 i tak większość programów. Na Mux 8 kolejne trzy koncesje są opłacane i nic na tych kanałach nie emitują. Czasem tylko jakaś reklama programu. Sylwester w Zakopanem , festiwal disco polo w Kielcach, film o Zenku i to jest ta misja? Jakoś w poprzednich latach dawali radę teraz potrzebują bizancjum.
Kaczyński postawił Dudę na baczność przez parę minut w BBN-nie i podpisane . I Duda śmie mówić , że to on podejmuje decyzje?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-03-2020 22:37

Jacek pisze:
07-03-2020 22:19
Pamiętaj jednak Adminie, że ten drugi Kurski w żaden sposób nie żeruje na Twoich i mich podatkach.
Obecnie nie, bo państwowe spółki i urzędy obcięły reklamy i prenumeraty. A wcześniej było jak było.
Jacek pisze:
07-03-2020 22:19
Jak nikt nie będzie kupował Gazety Wyborczej to jego nie będzie.
Żeby to było takie proste. Sprzedaż leci na łeb na szyję. Cała prasa leci, ale chyba średnio nie aż tak?

Obrazek

Chyba od jakiegoś czasu jest tak, że działalność kinowa i reklama zewnętrzna finansuje działalność wydawniczą, zatem nie wystarczy nie kupować. Tu nie działa rynek wprost. Chociaż profil się nie opłaca, to i tak profil się nie zmieni.

Przyznaję, że czytam to co jest gazetowego w Internecie za darmo praktycznie codziennie. Ale z równie mocnym filtrem jak "media narodowe". Niebieskie szkiełko na lewe oko i czerwone na prawe :) Tak dla zrozumienia zwolenników obydwu (albo wszystkich?) stron i ich postaw.

Oczywiście że się nie odpisi, ale lepszy light niż hardcore. Staram się, ale nawet z moją cierpliwością trudno to oglądać.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 736
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jacek » 07-03-2020 22:41

"poziom podniesie"? Super. Od mułu łatwo się chyba będzie odbić!. "to i drugi pożeruje sobie". Czyli zgadzasz się że ten żeruje jak może "przestały kupować prenumeratę". Ale bez tej prenumeraty od 2015 roku GW ma 200 tys. cyfrowych prenumeratorów (szukaj, szukaj kto, kurwa, kto to) i 70 tys. codziennego nakładu papierowego. Daj Boże Twojej gazecie, jaka by ona nie była.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 07-03-2020 22:45

alek pisze:
07-03-2020 22:36
Nie wiem jak można porównywać pieniądze na leczenie chorych [...] I Duda śmie mówić , że to on podejmuje decyzje?
Zmień pracę. Weź kredyt. W słonecznej Italii, w dodatku, tanie nieruchomości...

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 07-03-2020 22:54

Jacek pisze:
07-03-2020 22:41
"poziom podniesie"? Super. Od mułu łatwo się chyba będzie odbić!.
A poza wiadomościami co jest bardziej mulaste niż było za poprzedniej władzy?
Jacek pisze:
07-03-2020 22:41
"to i drugi pożeruje sobie". Czyli zgadzasz się że ten żeruje jak może "przestały kupować prenumeratę". Ale bez tej prenumeraty od 2015 roku GW ma 200 tys. cyfrowych prenumeratorów (szukaj, szukaj kto, kurwa, kto to) i 70 tys. codziennego nakładu papierowego. Daj Boże Twojej gazecie, jaka by ona nie była.
Admin już odpowiedział.
Od siebie dodam. Związek kontroli dystrybucji prasy (w skrócie ZKDP) - polecam. Masa danych statystycznych dot. sprzedaży "gazet". 15 lat temu pracowałem w lokalnej gazecie, która sprzedawała więcej wydań drukowanych niż obecnie GW. Czasy się zmieniają. Media też. Gazety zarabiają reklamami. Reklamy do gazet dają spółki państwowe. Kto jest u władzy utrzymuje ogólnopolskie media drukowane. Dzis u włądzy jest PiS więc kasa płynie do mediów (tfu) "prawicowych". Zmieni się władza, kassa popłynie gdzie indziej.
A Agora (wydawca GW) utrzymuje się z popcornu sprzedawanego w kinach. Biznesowo rzecz biorąc - świetna robota i szacun dla menadżmentu Agory.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 736
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jacek » 07-03-2020 23:03

Widzisz "Balland coś tam, coś tam". Jesteś na tym forum gościem od 14 postów. Może byś wcześniej poczytał, jakie tu, na poziomie, toczą się dyskusje ludzi, którzy są tu od lat. To nie jest FB czy inny Instagram. Tu trzeba mieć argumenty, a nie tylko ślepe przekonania. Nic do Ciebie nie mam, ale z takim, jak okazujesz podejściem, nie zagrzejesz tu chyba miejsca. Chyba, że się mylę Adminie?

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 736
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jacek » 07-03-2020 23:09

A poza wiadomościami co jest bardziej mulaste niż było za poprzedniej władzy?
No nie, "Balland coś tam, coś tam", Te Wiadomości to jest coś, czego nie widziałem od wymarcia mamutów...Ty to przyznajesz? No nie?.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-03-2020 23:18

Ballandtines pisze:
07-03-2020 22:54
A poza wiadomościami co jest bardziej mulaste niż było za poprzedniej władzy?
To nie tylko Wiadomości, ale w tylko nieznacznie łagodniejszym tonie całe TVP Info.
Mogę nawet słuchać propagandy, ale żeby nie była taka ordynarna i prymitywna (Fakty nie lepsze).
Zenek i okolice. Rola antykulturotwórcza.
Z drugiej strony niby jakiś czas temu wrócił Tatr Telewizji.

@Jacek
Może być przeróżnie. Skąd wiemy że go nie znamy, że już tu bywał?
Ktoś nowy też zawsze może się pojawić.
Ale rzeczywiście bywało wielokrotnie coś jakby potrzeba chwili - przychodzi mi np. do głowy pewien aktywny użytkownik, który pojawił się przed wyborami samorządowymi i niedługo później zniknął. Ten co analizował programy kandydatów.
A treść - więcej tak łagodnych wpisów.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 07-03-2020 23:24

W kwestii Ball cośtam cośtam - literki mnie się pomylily przy zakładaniu profilu (chciałem być: BallAndTimes), ale niestety kliknąłem enter nie tyle razy co trzeba i peszek. Jeśli kogoś moim nickiem urażam - przepraszam. A zmienć się nie da.

Jak byłem nieco młodszy małżonka ma kochana nie pozwalała mi oglądać jakichkolwiek (polsat, tvn, tvp) - gdyż dziecko nie powinno się nauczać wulgaryzmów. [[[ Z głpią kobietą bym się nie ożenił ]]]. Obecnie dziecko podrosło, a ja zamiast kabaretu, lubie fakty, a potem wiadomosci. Ten sam poziom absudru i propagandy.

I generalnie. Po co się tak spinać? Argumenty...

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 07-03-2020 23:47

Ballandtines pisze:
07-03-2020 22:45
alek pisze:
07-03-2020 22:36
Nie wiem jak można porównywać pieniądze na leczenie chorych [...] I Duda śmie mówić , że to on podejmuje decyzje?
Zmień pracę. Weź kredyt. W słonecznej Italii, w dodatku, tanie nieruchomości...
Boli? Chyba tak bo brakło argumentów. :) Cóż pracę mam dobrą , kredyty mi nie potrzebne a na urlop do Italii pojadę. :)

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 08-03-2020 00:01

Nie. Kompletnie mnie nie boli na co obecna władza przeznacza moje pieniądze. Nie mam na to wpływu na co obecna władza przeznacza moje pieniądze. na co poprzednia przeznaczała - też nie miałem wpływu.
Czym oni - wg Ciebie - się różnią?

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 08-03-2020 13:08

Poprzednicy zachowywali jeszcze jakieś pozory. PiS jedzie po bandzie. Tusk "zabrał" połowę pieniędzy z OFE choć to była bardziej sztuczka księgowa , bo dotyczyła obligacji skarbu państwa ,ale nikt z tego tytułu nie zabierał żadnej opłaty . PiS łaskawie odda Polakom pozostałą część (kolejna sztuczka księgowa , bo pieniądze i tak będą dostępne po osiągnięciu wieku emerytalnego) ,ale pomniejszoną o 15% podatku należnego za ileś tam lat ,bo kasa potrzebna tu i teraz . Trzynasta emerytura będzie wypłacana z funduszu demograficznego, czyli z pieniędzy odłożonych na nasze emerytury. Skoro mamy taki dobry budżet to dlaczego nie wypłacą z ZUS-u i nie zapiszą w ustawie budżetowej? Zresztą ukrytych wydatków jest więcej . UE szacuję na ok 40mld i tak też liczy nasze zadłużenie , bo oni przyjmują deficyt strukturalny. Być może już w przyszłym roku zostaniemy objęci procedurą nadmiernego deficytu. Społeczeństwo ma jednak wiedzieć że budżet jest bez deficytu i się nie zadłużamy. O obsadzeniu stanowisk miernymi ale wiernymi szkoda pisać. Każdy rząd to robił ale nie w takim stopniu i nie tak nachalnie. O stępkach, samochodach elektrycznych i innych propagandach z stylu Gierka też nie będę się rozpisywał , bo każdy widzi jakie są tego efekty. W TVP też leciała propaganda ale dziennikarze nie zachowywali się jak Rachoń , który często broni rządu bardziej niż znajdujący w studiu politycy PiS.
Co do wydatków to oczywiście bezpośrednio nie mamy wpływu,ale już pośrednio tak. Tyle że większość społeczeństwa macha ręką i popiera rządzących dalej. Duda w poprzedniej kampanii prezydenckiej krytykował Komorowskiego za to że podpisuje wszystko i zapewniał że on taki nie będzie. Wczoraj w Nysie mówił, że rząd i prezydent to powinna być jedność. Komorowski nie został wybrany ponownie i to samo powinno spotkać Dudę. Po co nam prezydent długopis?

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 08-03-2020 13:26

Jak najbardziej zgadzam się z przedmówcą.
A teraz proszę, niech mi ktoś powie że ten film, który wklejam poniżej to czyjś żart, a nie prawdziwe wydanie wiadomości.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 08-03-2020 13:34

To nie żart a wydanie Wiadomości z bodajże czwartku. Widziałem na własne oczy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-03-2020 14:05

alek pisze:
08-03-2020 13:08
Komorowski nie został wybrany ponownie i to samo powinno spotkać Dudę. Po co nam prezydent długopis?
Spoko. Ale wybieramy tylko z dostępnych opcji: Duda, Kidawa-Błońska, Kosiniak-Kamysz, Hołownia, któremu jakoś poparcie nie chce wystrzelić, Biedroń i Bosak. Wiemy niestety czego się spodziewać jak wygra Duda. Ale puśćmy wodze fantazji i spróbujmy przewidzieć jak będą wyglądały najbliższe trzy lata jeśli Duda nie wygra. Jak będzie? TVP się zmieni na lepsze? Budżet będzie na plus? Zmieni się większość w TK, albo cofnie się nominację prezesa SN?

ODPOWIEDZ