Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 05-04-2020 18:07

Masz admin.
Dzisiejsza FRANCJA:



A u nas?

Z koronawirusem walczy mielecki BlackHawk ;-)
Ku...a!
Śmiech przez łzy!



A tu masz mistrza. Zwróć uwagę na ostatnią fotografię:



A co papież powiedział o tym Zakonie:

Papież Franciszek nakazał oczyszczenie Zakonu Kawalerów Maltańskich z masonów. Franciszek wydał takie polecenie w listopadzie podczas swojego spotkania z kardynałem Raymondem Burke’iem dotyczącego skandalu z udziałem Kawalerów Maltańskich, którzy rozprowadzali w Afryce środki antykoncepcyjne. Papież był w tej kwestii bardzo stanowczy – nakazał usunięcie z szeregów zgromadzenia wszystkich, którzy mają związki z masonerią. Zadanie to powierzył właśnie kardynałowi Burke’owi.

http://xportal.pl/?p=28049

Wszystko jest.
Kawa na ławę ;-)
Śmiech przez łzy!
Ostatnio zmieniony 05-04-2020 18:16 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 05-04-2020 18:15

dino pisze:
05-04-2020 15:02
Kiedy ostatni raz widzieliście wojsko z długa bronią na patrolach po chodnikach i ulicach?
Ja osobiście w 1982 roku na Moniuszki jak wybrałem się na zakup znaczków do sklepu filatelistycznego w EPiKU.

No to PiS sięgnął do tej filozofii ;-)
Coś tu się jednak rozjeżdża ;-)

Ja wtedy dzieciakiem byłem, lecz obecny premier ostro walczył ;-)

– Oczywiście (rzucałem koktajlami Mołotowa – red.), ze skutkiem pozytywnym. Rzucaliśmy przede wszystkim w Nyski policyjne i działka armatnie, które jeździły podczas demonstracji i bardzo zimną wodą rozpędzały demonstrantów. To był nasz główny cel – powiedział podczas wywiadu na żywo na Facebooku Mateusz Morawiecki.
https://natemat.pl/299313,morawiecki-rz ... historykow


Uwielbiam zdjęcia wyrwane z kontekstu, dino uruchom myślenie,miej spiskowców rozsianych po internetach a będziesz zdrowszy.

Gdzie widziałeś żołnierzy z długa bronią patrolujących ulice? Na obecna chwile mamy obstawiających granice razem ze strażą graniczna i celnikami. Zdarzaj się przypadki ochraniania szpitali polowych, podaj jakieś przykłady.

Wirus zbiera żniwo wśród policjantów i dlatego patrole łączy się z WOTem i żandarmerią. Żołnierze WOTu nie maja broni ,kajdanek ani palek,dlaczego? Bo geniuszu nie maja przeszkolenia policyjnego. Żandarmeria jest organizacja policyjna i jak dla mnie może biegać nawet z ppk na ramieniu ,jak im będzie wygodnie to czemu nie, podobnie jak policjanci mogą biegać z każdym żelastwem które uniosą.

Jest jeszcze jeden aspekt łączonych patroli,wiele patroli składa się z młodych policjantów czy policjantek,dodanie żołnierza działa uspokajająco na sebixow wyklętych,jak dostaniesz pala pod kolano czy fangę w nos to możesz być zły tylko na siebie, życzę przy okazji sukcesów w skargach u przełożonych żetonów czy nie daj boże w prokuratorze wojskowej.

Jeżeli się zaostrzy sytuacja-plądrowanie sklepów itd, to i tak przed żołnierzami liniowymi na ulice wyjada inne organizacje zbrojne przeszkolone do utrzymania spokoju.
Żołnierze liniowi to ostateczność, a tak będą ochraniać nieruchomości niżeli patrolować.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 05-04-2020 18:18

A1313

Masz.
Od wodza:




Jeżeli się zaostrzy sytuacja-plądrowanie sklepów itd, to i tak przed żołnierzami liniowymi na ulice wyjada inne organizacje zbrojne przeszkolone do utrzymania spokoju.

To niech płacą za siedzenie w domu.
Jak za Odrą.
Jak we Francji.
Jak w Albionie.
Jak w USA.

Czyli co?
Zastosowane środki mogą być gorsze od samej choroby?
I co?
Będą pryskać wodą z armatek?
Czyli co?
Koktajle Mołotowa jak Morawiecki?

PO CO TO???
99 procent Polaków w mniejszym lub raczej większym stopniu SIEDZI NA DUPIE KOLEJNY TYDZIEŃ!
Krew w piach.

Szpitale się sypią całymi oddziałami.
DPSy się sypią.
LOT DO DOMU trwa.
Tu jest problem a nie na trawnikach czy w lasach.
Krew w piach.

Premier mówił o 50 miliardach poduszki. Na 4 tygodnie.
Czyli pod koniec kwietnia będą pierwsze problemy.
Jak frank będzie po 5 zł i cena betonu w mieście przekroczy według banku cenę 200m2 pod miastem to dopiero się rozpocznie.
Ktoś będzie liczył te ofiary na żywo?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 05-04-2020 19:28

ciężko się czyta twoje słodkie pierdzenie.

Ponawiam pytanie.
Zamieściłeś zdjęcie,dałeś komentarz o patrolowaniu z bronią długa przez wojsko ulic ,wiec pytam /podaj przykłady gdzie i kiedy żołnierze linowi z bronią ostra patrolują ulice.

Czego nie rozumiesz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 05-04-2020 19:37

Zamieściłeś zdjęcie,dałeś komentarz o patrolowaniu z bronią długa przez wojsko ulic ,wiec pytam /podaj przykłady gdzie i kiedy żołnierze linowi z bronią ostra patrolują ulice.

Mój komentarz:
Kiedy ostatni raz widzieliście wojsko z długa bronią na patrolach po chodnikach i ulicach?
Ja osobiście w 1982 roku na Moniuszki jak wybrałem się na zakup znaczków do sklepu filatelistycznego w EPiKU.


Do tej pory jestem w szoku, że minister na swoim profilu zamieszcza takie zdjęcie. I to było moje pierwsze skojarzenie - minister piszący o patrolowaniu ulic przez żołnierzy. Ja żołnierzy patrolujących widziałem w 1982 roku. Tak jak napisałem ;-)

A zdjęcie zamieścił WÓDZ.
Podpisał, że TACY żołnierze są "zaangażowani".
Gdzieś więc pewnie stoją w ramach zwalczania wirusa ;-)
Nie wiem, czy to są ci, którzy pomagają straży granicznej - tutaj byłoby uzasadnione - czy ci, którzy pomagają policji gdzieś w Polsce.
Wódz też nie pisze ;-)
Pytaj wodza dlaczego zdecydował się zamieścić żołnierzy w pełnym umundurowaniu z bronią.
Straszy?

O znalazłem ;-)
Aż sam jestem zdziwiony ;-)
Jak w Bejrucie ;-)
Ale chyba to fejk ;-)
Bo zwyczajnie to jest nie do uwierzenia!
Masz:
https://pbs.twimg.com/media/EU1UfRNXgAE ... ame=medium

Ponawiam.
Problem leży gdzie indziej.
Nie na trawnikach i w lasach.
Za kolejne 4 tygodnie będzie TRAGEDIA!
Ekonomiczna.
Milionów w Polsce. i moja też.



A tu masz.
Elity.
Tak się przygotowywali półtora miesiąca temu.
A teraz patrole milicji, zomo i lwp.
Terlecki podpowiedział?
Czy może Piotrowicz?

(...) senatorka Agnieszka Gorgoń-Komor, skrytykowała rząd za to, w jaki sposób walczy epidemią koronawirusa. Przypomniała też, jak wyglądało posiedzenie senackiej komisji zdrowia, zwołane z inicjatywy Beaty Małeckiej - Libery, które odbyło się na początku lutego w związku z epidemią koronawirusa w Chinach.

- Dobrze pamiętam, co się stało w wysokiej izbie. Spotkałam się wtedy z wyśmianiem, wyszydzaniem, zachętą do gry w Chińczyka przez Jarosława Pinkasa. To nie było zachowanie godne Głównego Inspektora Sanitarnego - mówiła.

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,258 ... w-dot.html

To co?
Gramy w chińczyka
;-)
Ostatnio zmieniony 05-04-2020 20:16 przez dino, łącznie zmieniany 2 razy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 05-04-2020 20:12

Jesteś głupszy niż zakładałem.

Nie jestem w stanie sobie przypomnieć,który ze zbanowanych użytkowników miał taki sam sposób rozmowy, plułeś mu w twarz a on mówił ze deszcz pada, ktoś pamięta?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 05-04-2020 20:39

No cóż...

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 05-04-2020 23:16

prof. Antoni Dudek.
Dotychczas propisowski.
Sam twierdzi: "Idioci albo ludzie, którzy są wrogami demokracji mogą wprowadzać takie ograniczenia".
Oj, sypie się zaplecze PiSu ;-)

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-10-maja ... 084585089v
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 06-04-2020 16:34

Mateusz Morawiecki: Szczytu zachorowań spodziewamy się w maju i czerwcu
Musimy starać się budować nowy model życia gospodarczego, żeby gospodarka ucierpiała jak najmniej.
Zakłady szwalnicze przekształciły swoje linie produkcyjne.
Do Polski przyjechał już transport 165 nowych respiratorów z 1000 zamówionych.

Premier też powiedział: "Chcemy, aby świat był wolny od rajów podatkowych. To wielkie polskie wezwanie. Dzięki temu w budżecie państw i Unii Europejskiej będą środki na walkę z koronawirusem".

To nietypowy kryzys, ponieważ uderza jednocześnie w popyt i podaż...

Tymczasem w naszym sejmie...
PiS przegrało głosowanie ws. wyborów. Zadecydował jeden głos - poseł się tłumaczy.
Poseł Andrzej Kryj (PiS) chce reasumpcji głosowania. Właśnie przesłał mi zdjęcie, że zagłosował 'za', ale system nie policzył głosu. Klub PiS już został poinformowany o sprawie" - napisał na Twitterze Bartłomiej Graczak z TVP.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 06-04-2020 16:38

Dzisiejsze dane budzą zaskoczenie z powodu niskich wartości z piątku.
Może rzeczywiście zamykanie firm wyhamowało?
W nawiasie dane z piątku - poza nawiasem dane z całego ubiegłego tygodnia:

Liczba zarejestrowanych działalności gospodarczych (88) 2 146
Liczba wznowionych działalności gospodarczych (99) 2 959
Liczba zawieszonych działalności gospodarczych (290) 22 160
Liczba zamkniętych działalności gospodarczych (79) 2 986.

W sumie w ciągu ubiegłego tygodnia zawieszono / zamknięto 25 146 działalności gospodarczych.
Wznowiono / otwarto 5 105.
Różnica prawie 5-krotna.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 06-04-2020 22:14

"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 07-04-2020 10:48

A jeśli chodzi o pana Gowina, który złożył dymisję to pewnie większość posłów Porozumienia poprze głosowanie korespondencyjne.

Wtedy wyjdzie na to, że większość posłów Porozumienia nie słucha Gowina i stanowiska tej partii.
Na końcu wyjdzie na to, że wolą popierać Kaczyńskiego i pozostać bez względu na to, co im PIS karze popierać, byle mieć za to płacone co miesiąc.
Chyba Gowin ma lub miał partię teoretyczną...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-04-2020 13:46

Chyba jesteś trochę do tyłu, bo to wszystko działo się wczoraj i już wiadomo jak się skończyło. Skąd zatem tryb przypuszczających?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 07-04-2020 13:53

admin pisze: "Chyba jesteś trochę do tyłu, bo to wszystko działo się wczoraj".

Ktoś kiedyś powiedział: Następny dzień jest uczniem poprzedniego:)
Czy jakoś tak..

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 07-04-2020 16:09

I mamy dane z poniedziałku.
Znowu przyspieszenie w zamykaniu firm.

Liczba zarejestrowanych działalności gospodarczych 415
Liczba wznowionych działalności gospodarczych 517
Liczba zawieszonych działalności gospodarczych 1903
Liczba zamkniętych działalności gospodarczych 354
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-04-2020 18:52

Dzwoniła księgowa że mogę nie płacić ZUS przez 3 miesiące. W sumie za marzec już zapłaciłem... Wiele na tym nie zyskam, ale pewnie w to wejdę. Bawi mnie za to porównywanie do Niemiec i żale osób bez pojęcia, że u nas nie jest jak w Niemczech, tzn. że nie dostaniemy od państwa 9000 czy 15000 Euro :) Zupełnie tego nie oczekuję, jako osoba prowadząca działalność od zeszłego tysiąclecia.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 07-04-2020 20:11

Jak nikogo nie zatrudniasz, jak rząd nie nałożył kagańca na Twoją działalność i jak funkcjonujesz identycznie jak przed połową marca to jesteś jednym z bardzo nielicznych szczęśliwców. Dla właściciela np. restauracji takie zwolnienie to być albo nie być. Zatrudniając np 6 osób koszt samego ZUS to około 9 tysięcy. Z czego miałby ten haracz zapłacić skoro obroty w najlepszym wypadku spadły o 70%?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-04-2020 20:55

Takie wsparcie (a raczej ograniczenie kosztów) jak najbardziej rozumiem, ale nie wiem czemu miałbym otrzymać 15000 Euro, jak niektórzy w dyskusjach podnoszą, że u nas też powinno tak być jak w Niemczech.
Odczuwam zmiany, chociaż działalność mam na małą skalę. Nie funkcjonuję identycznie, finansowo wyraźnie tracę, chociaż rzeczywiście nie aż 70%.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 07-04-2020 21:07

Jak stać Cię na ZUS i nie musisz go opłacać z oszczędności to naprawdę jesteś szczęśliwcem. Mogę tylko zazdrościć.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-04-2020 21:18

Na szczęście nie płacę składek emerytalnych, rentowych itd. Płacę do ZUS, ale generalnie na NFZ niż ZUS, rzeczywiście niejasno napisałem. Płacę tylko zdrowotną, której zdecydowaną większość i tak odliczam od podatku dochodowego, stąd w rozliczeniu rocznym prawie się to zbilansuje.

ODPOWIEDZ