Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 20-03-2021 15:50

admin pisze:
20-03-2021 15:41
Pewnie mógłby zostać świadkiem koronnym, jeśli nieuczciwie obsadzał stanowiska i robił nielegalne interesy z biznesmenami pod naciskami zorganizowanej grupy.

Tak, wszędzie można mówić o aparatczykach, ale nie wszędzie tylko o pisowskich ;)
Czyli mamy "aparat partyjny".
Cytując klasyka "robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii Prawa i Sprawiedliwości" .

Coraz więcej dotychczas zakrytych "ułomności" rządów PiSu wychodzi na światło dzienne a w sondażach podobno dalej sztywne 35 procent poparcia.
Zadziwiające!

Kilkanaście lat głosuję na PiS i dostaję Morawieckiego jako premiera, Gowina jako ministra, Gut-Mostowego zresztą też czy też Horbana jako doradcę premiera.
Wstyd!
Dla mnie, że tyle razy dałem się oszukać. W sumie przecież drugi garnitur PO stał się pierwszym garniturem PiS :-(
Dożyłem czasów, kiedy TEN SAM lekarz, który w 1986 roku leczył mnie płynem LUGOLA teraz mnie nie przyjmie ponieważ mogę być chory.
Za to wkrótce chętnie mnie WYSZCZEPI.
I to nie przez telefon.
OSOBIŚCIE.
A ja przecież wciąż mogę być chory.
;-)

caro3139

Post autor: caro3139 » 20-03-2021 18:20

Coraz więcej dotychczas zakrytych "ułomności" rządów PiSu wychodzi na światło dzienne a w sondażach podobno dalej sztywne 35 procent poparcia.
Zadziwiające!
A co w tym zadziwiającego? Rozumowanie "kradną ale się trochę dzielą".
PiS dość trafnie zdiagnozował że istnieje dość znaczny odsetek wyborców którym jest obojętne co robi rząd byle parę złotych dawali.
Dziwię się że nie zrobiono sondażu "Czy glosowałbyś na PiS gdyby cofnięto 500 plus i 13 , 14 emeryturę.
6 mln Polaków jest przekonanych, że program "Rodzina 500+" finansują bogatsi rodacy. 750 tys. wierzy, że pieniądze na sztandarowy program PiS pochodzą z kasy partii Jarosława Kaczyńskiego

https://finanse.wp.pl/zaskakujace-badan ... 080145537a

Z takiej wiary tylko chleb po 20 zł jest w stanie wyleczyć.

caro3139

Post autor: caro3139 » 26-03-2021 16:05

Wprowadzenie 500 + miało poprawić demografię

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 26-03-2021 20:10

W sumie nie bardzo się spodziewałem że coś to zadziała, ale jednak według wykresu krótkoterminowo zadziałało. Bardzo krótkoterminowo.
Pamiętam że rok temu niektórzy się zastanawiali czy czeka nas baby boom, bo tylu ludzi siedzi w domu i nie ma co robić. Jak widać, do decyzji o posiadaniu dziecka potrzeba czegoś więcej niż siedzenia w domu.
Ok, program nie działa w zakresie zwiększania ilości urodzeń, pewnie też nie zadziała jego główny cel, czyli wygranie kolejnych wyborów. Dwa razy zadziałało, trzeci będzie trudno. Ale skoro nie działa, to kto oprócz części Konfederacji odważy się głosić likwidację tego kosztownego i niedziałającego programu?

dino

Post autor: dino » 26-03-2021 21:45

I jaka jest odpowiedź Rządu?

1. Waloryzacja świadczenia 500 plus - Waloryzacja 500 plus oznacza jedno - inflacja wystrzeli pod sufit i zgodnie z oczekiwaniami Rządu w 2023 roku będziemy mieli minimalną pensję na poziomie 4 tysiące brutto, dolara po 5 zł i litr benzyny po 8 zł. Co mnie dziwi kobiety u mnie w pracy teoretycznie "po studiach" narzekają, że wszystko drożeje i przydałoby się podwyższyć 500 plus. I nie potrafią zrozumieć, że wszystko drożeje między innymi przez 500 plus. Jak będzie 700 plus będzie drożało jeszcze szybciej.
I oszczędności trafi szlag.
I pomyśleć, że jeszcze 10 lat temu za 20 zł zrobiłem zakupy na targu zakupy na niedzielę...

2. do tego Rząd proponuje powołać nowy urząd, który ma przyczynić się do poprawy wskaźników demograficznych - i powstaną oddziały wojewódzkie z całym aparatem urzędniczym ;-)

Jak Ziobro już gdzieś z 7 czy nawet 8 lat temu pojawił się w ŚDK na Wyspiańskiego i powiedział o 500 plus myślałem, że żartował.
Niestety NIE.

A dlaczego demografia nie poprawi się?
Proszę.
Powód znajduje się poniżej.
Coś podobnego wymyślili w Hiszpanii.
Tylko tam za tym rozwiązaniem głosował lewacki rząd.
A w Polsce za tym rozwiązaniem głosował prawicowy PiS.
Wspólnie zresztą z PO.
I na gorącą prośbę Lewicy.
I tylko Konfederacja była przeciw / wstrzymała się.

Tylko przypomnę:

W kraju, gdzie Ministerstwo Sprawiedliwości wydaje miliony na walkę z przemocą domową powodowaną podobno tylko przez mężczyzn według oficjalnych danych 8 razy więcej mężczyzn niż kobiet popełnia samobójstwo.

To tak sobie z niczego czyli z powietrza nie bierze się.

Z dniem 6 lipca 2020 r. rozpoczął się cykl szkoleń organizowanych w formie wideokonferencji przez Biuro Prewencji KGP przy współpracy z przedstawicielami Ministerstwa Sprawiedliwości, dedykowanych funkcjonariuszom Policji ze wszystkich garnizonów na terenie kraju.
wobec osoby, która swoim zachowaniem polegającym na stosowaniu przemocy w rodzinie (w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie), stwarza zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby dotkniętej tą przemocą, policjant będzie miał prawo wydać nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.
https://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/ ... cowej.html
Dożyłem czasów, kiedy TEN SAM lekarz, który w 1986 roku leczył mnie płynem LUGOLA teraz mnie nie przyjmie ponieważ mogę być chory.
Za to wkrótce chętnie mnie WYSZCZEPI.
I to nie przez telefon.
OSOBIŚCIE.
A ja przecież wciąż mogę być chory.
;-)

caro3139

Post autor: caro3139 » 08-04-2021 06:50

6 lat "reformy" sądownictwa mającej służyć obywatelom.Efekty:

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 08-04-2021 13:34

Porażka. Po owocach widać, że to bardzo zła zmiana.

Awatar użytkownika
encore

Post autor: encore » 08-04-2021 13:36

Tłumaczenie tego to będzie Covid.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 08-04-2021 13:42

Spadki widać wyraźnie od 2015, na długo przed uniwersalnym wyjaśnieniem.

ODPOWIEDZ