Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
zbyry

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 07-09-2022 16:21

Zdaję się A1313, że nawet i bastion paść może. Skoro dziś kolejna podwyżka stóp procentowych, zainteresowanie kredytami hipotecznymi spadło o 73% w ciągu miesiąca a w kuluarach mówi się o ustawie quasi katastralnej, gdzie dzięki Nowemu Ładowi ludzie "dostali" użytkowanie wieczyste a samorządy mocno po kieszeniach i zwracają się do centrali po kasę, to skądś trzeba wziąć. Nigdy nie wychodziłem na ulice na jakikolwiek protest, ale teraz bym chyba poszedł.

dino

Post autor: dino » 11-09-2022 12:57

To jest ławka.
Patriotyczna.
Po 10 dniach od postawienia.
I po kilku deszczach.
Ławka kosztowała 100 tysięcy złotych.

Obrazek

https://wiadomosci.wp.pl/patriotyczna-l ... 395608704a
Dożyłem czasów, kiedy TEN SAM lekarz, który w 1986 roku leczył mnie płynem LUGOLA teraz mnie nie przyjmie ponieważ mogę być chory.
Za to wkrótce chętnie mnie WYSZCZEPI.
I to nie przez telefon.
OSOBIŚCIE.
A ja przecież wciąż mogę być chory.
;-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 11-09-2022 15:14

No Miś się nasuwa, bo co innego?
Na końcu zrobi się protokół zniszczenia.

bobtga

Post autor: bobtga » 11-09-2022 16:20

Za jedną taką ławkę można by postawić 60 porządnych ławek.

dino

Post autor: dino » 13-09-2022 17:07

No to w przyszłym roku minimalne wynagrodzenie będzie wynosiło 3 600,00 zł.
Za tym pójdzie wzrost cen wszystkiego - również opłat w spółdzielniach mieszkaniowych.
Ci, którzy są specjalistami będą chcieli co najmniej o połowę więcej.
Ciekawe, czy im też podniosą pensję czy też wszyscy będziemy zarabiali mniej więcej po równo - z niewielkim odchyłem 200,00 zł więcej lub mniej.
A zobaczycie ile zapłacicie u dentysty.
Ktoś pamięta, że jak PiS obejmował władzę to minimalne wynagrodzenie wynosiło 1 750,00 zł?
W dwie kadencje podwoili je, przy czym obecnie wzrost to już setki złotych a nie dziesiątki.
Szybko leci.

PS.
Mam takie spostrzeżenie z ostatnich zakupów. Dla odwiedzających gości kupuję co jakiś czas przekąskę żeby nie siedzieć przy pustym stole. Nie ważne jaką.
Ważne jest to, że jej cena od wiosny 2020 roku podwoiła się.
I nie jest to jedyna taka obserwacja.
Dożyłem czasów, kiedy TEN SAM lekarz, który w 1986 roku leczył mnie płynem LUGOLA teraz mnie nie przyjmie ponieważ mogę być chory.
I to nie przez telefon.
OSOBIŚCIE.
;-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 13-09-2022 19:45

W sklepach żywność wyraźnie poszła do góry, często po kilkadziesiąt procent, mimo obcięcia VAT.
Tym bardziej pozytywnie zaskakiwały mnie ceny na tarnobrzeskim bazarze, po 2 zł/kg cukini, 4 zł/kg pomidorów i ogórków, 5zł/kg papryki, podobnie inne owoce, warzywa, nawet pietruszka po 8 zł, a nie 24, jak rok-dwa temu. Jak im się to wciąż opłaca? Polecam bazar.

PiS to lewica, co zaznaczam od początku.
Ale czy inaczej należy oceniać postulat POKO czterodniowego tygodnia pracy i automatycznej podwyżki dla budżetówki o 20%? Nie wiem jak tam Lewica ta z nazwy, pewnie idą jeszcze dalej, ale coraz trudniej się będzie przelicytować.

A JarKacz pomylił dzisiaj kilowaty z kilowatogodzinami. Zero zdziwienia.

dino

Post autor: dino » 13-09-2022 21:17

A JarKacz pomylił dzisiaj kilowaty z kilowatogodzinami. Zero zdziwienia.

No właśnie. 2 tysiące kilowatów. Ale niech i będzie 2 tysiące kilowatogodzin.
Dużo? Wystarczy? I dla kogo?
Na osobę? Na rodzinę? Jak rodzina liczy 2 osoby to ma być tyle samo co dla rodziny z dwójką dzieci? Czy 500+ ma być wydane na prąd? A jak jeszcze mieszka babcia? A może na mieszkanie?
No bo jak na mieszkanie to w domku jednorodzinnym tyle samo? Przecież jest więcej metrów kwadratowych!
A niby dlaczego mają mieć więcej po niższej cenie? Mają możliwości! Panele, pompy ciepła a w lecie zbiornik z prysznicem z Kaufiego za 30 zł.
Tyle pytań!
I to nie przez telefon.
OSOBIŚCIE.
;-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 15-09-2022 19:19

No i wiemy więcej. Do 2000kWh na gospodarstwo stawki jak z tego roku, a powyżej po cenach zaakceptowanych przez URE, jeszcze nieznanych. Dodatkowo jeśli zużycie na gospodarstwo spadnie o minimum 10%, to dochodzi 10% obniżki.

dino

Post autor: dino » 23-09-2022 07:45

Takie "cuś" to tylko PiS mógł wymyślić.
Przejeżdżając obok skręcających z Wisłostrady na jezioro trzeba uważać, bo nagle zrobiło się tam SKRZYŻOWANIE.
W Polsce skrzyżowania odwołują też ograniczenia prędkości. Gdy prędkość zostaje chwilowo podniesiona – odwołują też podniesienie prędkości dopuszczalnej oznakowaniem. Jest więc od wczoraj w polskich miastach wiele miejsc-pułapek. Kierowcy mają tam podniesioną prędkość, wyższą niż dopuszczalne 50 km/h w obszarze zabudowanym, ale po przejechaniu skrzyżowania będącego łącznikiem między jezdniami tej samej drogi – podniesienie prędkości zostaje zniesione…

W WORDzie już o tym wiedzą?

Każdy, kto jedzie szybciej dwoma pasami niż kierowca zjeżdżający właśnie z drogi szybkiego ruchu… popełnia wykroczenie, bo formalnie wyprzedza na skrzyżowaniu.
Dokładnie takie samo wykroczenie nieświadomie od wczoraj popełniają tysiące kierowców, którzy jadą normalnie, jak zawsze w pobliżu połączeń między jezdniami pozwalającymi np. na zawrócenie. To zgodnie z nową definicją prawa skrzyżowania. Zatem jazda nieco szybciej jednym pasem w tym miejscu jest formalnie wyprzedzaniem na skrzyżowaniu.

https://www.brd24.pl/prawo/nowe-prawo-s ... stac-moze/
I to nie przez telefon.
OSOBIŚCIE.
;-)

spit

Post autor: spit » 24-09-2022 01:23

Odnośnie jeszcze tej ławki ---to naprawdę moze kosztować 100 tysiecy?...grunt to wygrać przetarg widzę

ODPOWIEDZ