Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 20-03-2021 15:50

admin pisze:
20-03-2021 15:41
Pewnie mógłby zostać świadkiem koronnym, jeśli nieuczciwie obsadzał stanowiska i robił nielegalne interesy z biznesmenami pod naciskami zorganizowanej grupy.

Tak, wszędzie można mówić o aparatczykach, ale nie wszędzie tylko o pisowskich ;)
Czyli mamy "aparat partyjny".
Cytując klasyka "robotnicza myśl socjalistyczna jest głęboko obecna w filozofii Prawa i Sprawiedliwości" .

Coraz więcej dotychczas zakrytych "ułomności" rządów PiSu wychodzi na światło dzienne a w sondażach podobno dalej sztywne 35 procent poparcia.
Zadziwiające!

Kilkanaście lat głosuję na PiS i dostaję Morawieckiego jako premiera, Gowina jako ministra, Gut-Mostowego zresztą też czy też Horbana jako doradcę premiera.
Wstyd!
Dla mnie, że tyle razy dałem się oszukać. W sumie przecież drugi garnitur PO stał się pierwszym garniturem PiS :-(
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 20-03-2021 18:20

Coraz więcej dotychczas zakrytych "ułomności" rządów PiSu wychodzi na światło dzienne a w sondażach podobno dalej sztywne 35 procent poparcia.
Zadziwiające!
A co w tym zadziwiającego? Rozumowanie "kradną ale się trochę dzielą".
PiS dość trafnie zdiagnozował że istnieje dość znaczny odsetek wyborców którym jest obojętne co robi rząd byle parę złotych dawali.
Dziwię się że nie zrobiono sondażu "Czy glosowałbyś na PiS gdyby cofnięto 500 plus i 13 , 14 emeryturę.
6 mln Polaków jest przekonanych, że program "Rodzina 500+" finansują bogatsi rodacy. 750 tys. wierzy, że pieniądze na sztandarowy program PiS pochodzą z kasy partii Jarosława Kaczyńskiego


https://finanse.wp.pl/zaskakujace-badan ... 080145537a

Z takiej wiary tylko chleb po 20 zł jest w stanie wyleczyć.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 26-03-2021 16:05

Wprowadzenie 500 + miało poprawić demografię

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 26-03-2021 20:10

W sumie nie bardzo się spodziewałem że coś to zadziała, ale jednak według wykresu krótkoterminowo zadziałało. Bardzo krótkoterminowo.
Pamiętam że rok temu niektórzy się zastanawiali czy czeka nas baby boom, bo tylu ludzi siedzi w domu i nie ma co robić. Jak widać, do decyzji o posiadaniu dziecka potrzeba czegoś więcej niż siedzenia w domu.
Ok, program nie działa w zakresie zwiększania ilości urodzeń, pewnie też nie zadziała jego główny cel, czyli wygranie kolejnych wyborów. Dwa razy zadziałało, trzeci będzie trudno. Ale skoro nie działa, to kto oprócz części Konfederacji odważy się głosić likwidację tego kosztownego i niedziałającego programu?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 26-03-2021 21:45

I jaka jest odpowiedź Rządu?

1. Waloryzacja świadczenia 500 plus - Waloryzacja 500 plus oznacza jedno - inflacja wystrzeli pod sufit i zgodnie z oczekiwaniami Rządu w 2023 roku będziemy mieli minimalną pensję na poziomie 4 tysiące brutto, dolara po 5 zł i litr benzyny po 8 zł. Co mnie dziwi kobiety u mnie w pracy teoretycznie "po studiach" narzekają, że wszystko drożeje i przydałoby się podwyższyć 500 plus. I nie potrafią zrozumieć, że wszystko drożeje między innymi przez 500 plus. Jak będzie 700 plus będzie drożało jeszcze szybciej.
I oszczędności trafi szlag.
I pomyśleć, że jeszcze 10 lat temu za 20 zł zrobiłem zakupy na targu zakupy na niedzielę...

2. do tego Rząd proponuje powołać nowy urząd, który ma przyczynić się do poprawy wskaźników demograficznych - i powstaną oddziały wojewódzkie z całym aparatem urzędniczym ;-)

Jak Ziobro już gdzieś z 7 czy nawet 8 lat temu pojawił się w ŚDK na Wyspiańskiego i powiedział o 500 plus myślałem, że żartował.
Niestety NIE.

A dlaczego demografia nie poprawi się?
Proszę.
Powód znajduje się poniżej.
Coś podobnego wymyślili w Hiszpanii.
Tylko tam za tym rozwiązaniem głosował lewacki rząd.
A w Polsce za tym rozwiązaniem głosował prawicowy PiS.
Wspólnie zresztą z PO.
I na gorącą prośbę Lewicy.
I tylko Konfederacja była przeciw / wstrzymała się.

Tylko przypomnę:

W kraju, gdzie Ministerstwo Sprawiedliwości wydaje miliony na walkę z przemocą domową powodowaną podobno tylko przez mężczyzn według oficjalnych danych 8 razy więcej mężczyzn niż kobiet popełnia samobójstwo.

To tak sobie z niczego czyli z powietrza nie bierze się.

Z dniem 6 lipca 2020 r. rozpoczął się cykl szkoleń organizowanych w formie wideokonferencji przez Biuro Prewencji KGP przy współpracy z przedstawicielami Ministerstwa Sprawiedliwości, dedykowanych funkcjonariuszom Policji ze wszystkich garnizonów na terenie kraju.
wobec osoby, która swoim zachowaniem polegającym na stosowaniu przemocy w rodzinie (w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie), stwarza zagrożenie dla życia lub zdrowia osoby dotkniętej tą przemocą, policjant będzie miał prawo wydać nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.
https://isp.policja.pl/isp/aktualnosci/ ... cowej.html
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 08-04-2021 06:50

6 lat "reformy" sądownictwa mającej służyć obywatelom.Efekty:


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-04-2021 13:34

Porażka. Po owocach widać, że to bardzo zła zmiana.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 08-04-2021 13:36

Tłumaczenie tego to będzie Covid.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-04-2021 13:42

Spadki widać wyraźnie od 2015, na długo przed uniwersalnym wyjaśnieniem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 20-04-2021 20:47

Poseł związany kolejno z Unią Wolności, Demokratami, Nowoczesną, Koalicją Obywatelską, przeszedł właśnie do Polska2050.
I tak sobie myślę, że coś cicho mamy w Tarnobrzegu pod tym względem, a pewnie niektórzy już się przymierzają, bo kto pierwszy ten może ma większe szanse? W naszym okręgu ile byłoby mandatów do wzięcia - 3-5? Znajdą się jacyś nasi weterani po przejściach, szukający nowej platformy wyborczej?

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 24-04-2021 08:02

Roszady personalne to nic w porównaniu z tym, co dzieje się w zaciszu gabinetów.
Zgodnie z tym, co powiedział prezes NBP w ubiegłym roku mamy pieniędzy tyle ile trzeba będzie.
I to się sprawdza:
No to mamy poniżej kilka danych.
- doradca Donalda Tuska pobił swojego mistrza i w dwa lata zrobił tyle długu, co jego mistrz w dwie kadencje.
- samorządy są zadłużone pod korek po poprzednim rozdniu "funduszy unijnych" a teraz dostały jeszcze znaczący spadek wpływów z podatków
- bezrobocie nie rośnie, gdyż ludzie z jednej strony są wypychani na samozatrudnienia zaś młodzi pracujący w gastronomii i usługach częściowo wypełnili wakaty a częściowo znowu myślą o wyjeździe na Zachód.

Jaki będzie rezultat?
- trzeba szykować się na banknot o nominale 1 000 zł a może nawet 2 000 zł,
- skoro samorządy nie mają drukarki na "wkład własny", to rzeczywiście pieniądze z nowego rozdania w Brukseli przejmie rząd,
- dalej nam poleci demografia.

Podstawa:
1.
Łączny wzrost długu w zaledwie dwa lata osiągnąć ma astronomiczną kwotę 433 mld zł. Na koniec 2021 roku ma dojść do 1,5 bln zł.

2.
pogorszy się rok do roku saldo budżetu samorządów - deficyt wyniesie 2,67 mld zł wobec nadwyżki 3,73 mld zł w 2020 roku

3.
W ubiegłym roku liczba pracujących na własny rachunek wzrosła o aż 164 tys. do 3082 tys. - podał GUS.

https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... no/k228eq0
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 26-04-2021 13:14

W latach 2020-21 zadłużenie Polski zwiększy się o 433 mld zł, czyli mniej więcej o 11 tys. zł w przeliczeniu na jednego Polaka.Oznacza to wzrost długu publicznego o 433 mld zł w dwa lata i jest to większy wzrost niż ten skumulowany z poprzednich 11 lat (2009-2019-czyli lata ogólnoświatowego kryzysu)

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 27-04-2021 20:49

No to mamy dodatkowo do wykorzystania do 2026:
1. 23 mld euro w dotacjach
2, oraz 34 mld euro pożyczek, czyli dodatkowo 156 miliardów złotych, czyli inaczej około 9 500 zł na każdego pracującego w Polsce.
Biorąc pod uwagę poupychane zadłużenia dodatkowo w BGK, wszelkich funduszach, gwarancjach Skarbu Państwa to już ciężko się połapać ile mamy tego długu.

No nic. Najważniejsze, że Kaczyński z Millerem się po raz drugi dogadał.
I na wakacje zapowiedziano kongres.
Chyba chodzi o drugi kongres zjednoczeniowy.
Powstanie nam:
Polska Zjednoczona Prawo-Lewica PZPL.
Miller zastępcą Kaczyńskiego.
Czarzasty w Biurze Politycznym.
Może i nasz były poseł zasiadający w SIARKOPOLU wróci na warszawskie korytarze.


https://businessinsider.com.pl/finanse/ ... ki/jmwkhqe
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-04-2021 22:34

Ze dwa miesiące była mowa o takim scenariuszu, dogadali się jak lewica z lewicą.
Niezależnie od poparcia do nowych pożyczek, w tym pożyczek kolejnego nowego rodzaju, JarKaczowi udało się wbić klin w "koalicję 276", stawiając w kłopotliwej sytuacji głównie PO-KO, które pewnie zagłosuje przeciw propozycji UE (jakże to! Polexit?), byle na złość PiS. Lewica wychodzi na opozycję prounijną, gotową do współpracy i skuteczną w stawianiu warunków i zmienianiu rzeczywistości. Nie zdziwiłbym się, gdyby warunki były jednak wcześniej uzgodnione zanim zostały zaprezentowane, a później to już teatrzyk.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 01-05-2021 09:08

Chyba nikt nie miał złudzeń. Nowy właściciel wziął się za wymianę naczelnych w sieci Polska Press.
Mamy do tej pory zmiany na 4 stanowiskach, w tym naczelnego "Nowin".

TSS
Posty: 912
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Rządy PiS

Post autor: TSS » 01-05-2021 11:07

czas na Echo i pogonić to towarzystwo dziennikarskie do roboty w terenie, bo artykuły pisane są głównie w biurze (jakieś głupoty przepisane z innej gazety, Internetu lub kronika kryminalno-wypadkowa), pamiętam Echo z lat 90-tych XX w. wtedy to dziennikarz podejmował jakiś trud, a teraz 90 proc artykułów z du..py wzięte, bez wychylania nosa z redakcji.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 01-05-2021 12:24

A teraz proszę sobie wyobrazić dziennikarza i redaktora naczelnego który "popełni' lub dopuści do druku artykuł krytyczny wobec PiS

TSS
Posty: 912
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Rządy PiS

Post autor: TSS » 01-05-2021 13:01

Dziennikarze powinni być apolityczni, a w większości nie są, bo są uzależnieni od czyjejś gotówki, kogoś i piszą artykuły sponsorowane. A teraz proszę sobie wyobrazić dziennikarza i redaktora naczelnego Tygodnika Nadwiślańskiego, który "popełni' lub dopuści do druku artykuł krytyczny wobec naszego kochanego Prezydenta miasta?

sepuku? a tak mamy: w koło jest wesoło, i jak fajnie nam tu jest :D

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 01-05-2021 13:22

proszę sobie wyobrazić dziennikarza i redaktora naczelnego Tygodnika Nadwiślańskiego,
Bywało.Tu artykuł o konferencji Konfederacji gdzie cały artykuł jest poświęcony krytyce i wytykaniu błędów prezydenta
https://tyna.info.pl/konfederacja-kryty ... ego-bledy/

Jeśli PiS bierze się za media regionalne , jednego można być pewnym będzie prosta propaganda na wzór tvpis jaki to PiS fajny a opozycja be połączona z przestrogą że jak PiS straci władzę to opozycja wszystko zabierze i będzie bieda. Propaganda przybierze rozmiar histerii w okresie przedwyborczym,Nie po to PiS się bierze za media regionalne aby były niezależne i obiektywne .I dotyczy to wszystkich reform : Trybunału Konstytucyjnego , sądownictwa , telewizji.Celem nadrzędnym jest utrzymanie władzy a przejęcie gazet to jeden z środków.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 01-05-2021 14:04

Przeklejenie opinii lokalnych działaczy Konfederacji, z wyraźnym zaznaczeniem czyja to opinia, nie jest tekstem krytycznym względem władz miasta, nie jest też wytykaniem błędów prezydenta przez gazetę.
caro3139 pisze:
01-05-2021 13:22
Jeśli PiS bierze się za media regionalne , jednego można być pewnym będzie prosta propaganda na wzór tvpis jaki to PiS fajny a opozycja be połączona z przestrogą że jak PiS straci władzę to opozycja wszystko zabierze i będzie bieda. Propaganda przybierze rozmiar histerii w okresie przedwyborczym,Nie po to PiS się bierze za media regionalne aby były niezależne i obiektywne .I dotyczy to wszystkich reform : Trybunału Konstytucyjnego , sądownictwa , telewizji.Celem nadrzędnym jest utrzymanie władzy a przejęcie gazet to jeden z środków.
Wszyscy wybieralni politycy starają się o przychylność mediów, czasem nawet samorząd jest ich właścicielem, jak u nas w Tarnobrzegu. To nie jest domena PiS. Czy jeśli za 2 lata wygra Polska2050 i POKO, to sprzeda PolskaPresse z powrotem Niemcom? Jeśli zechcą ;)
Raczej wymieni naczelnych na swoich, oczywiście uzasadniając, że poprzedni byli pisowscy, a Ci są apolityczni i niezależni.

To co odróżnia PiS, a szczególnie na przykładzie wspomnianego TVPis, to wyjątkowy prymitywizm przekazu. Obstawiam, że w mediach lokalnych w kwestii prymitywizmu przekazu wiele się nie zmieni. Tutaj polityka jest na dalszym tle, generalnie brakuje analiz, zestawień, pomysłów i własnych opinii. Unika się współczesnych głębszych tematów, bo są trudniejsze dla odbiorcy. Szczególnie w części internetowej ważne są odsłony, mniejsza o metody jakimi osiągnięte.

Z drugiej strony jak ktoś się bierze lokalnie za opinie w głębszych tematach, nawet z dobrym warsztatem i znajomością tematu, to czasem pisze to z dziwnych pozycji, zupełnie niezrozumiałych w dzisiejszych czasach, gdy dzięki szeroko dostępnym źródłom powinniśmy się uwolnić z pewnych schematów i ograniczeń.

ODPOWIEDZ