Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 13-05-2020 12:09

Minister Szumowski trochę się rozpędził w swojej wypowiedzi o Śląsku.

Mówi mniej więcej coś takiego...jakbyśmy rozdzielili Śląsk i zakażenia koronawirusem w kopalniach od przebiegu epidemii w Polsce to mielibyśmy tendencje spadkową.
To jest dziennikarska odpowiedzialność, rzetelne przekazywanie, bo czasem ktoś czegoś nie powie wprost tak, a i tak idzie w świat.
I zaczyna się. Prawda?
Ja bym powiedział jeszcze jedno, a w zasadzie to jest mój apel tak prawdę mówiąc.
Moja prośba, jeśli mogę taką mieć, żebyśmy zobojętnieli na hejt.
Żebyśmy go niepowielali.
Cytując, dyskutując o nim, zarówno w przestrzeni medialnej, byśmy się nie powoływali na tego typu, gdzieś tam w internecie hasła pod adresem jednych, drugich czy trzecich.
Górnikach, pielęgniarkach, lekarzach, którzy znaleźli się na ostrzach tego typu hejtu jak to się nazywa.
Żebyśmy spróbowali nic nie cytować.
Nie powielać medialnie i w rozmowach towarzyskich.
Żebyśmy trochę...nie chcę powiedzieć mało eleganckim językiem... zostali na poziomie zobojetnieni.
Sami nie powielali tego samego przekazu.

OD DZIECKA MNIE MAMA UCZYŁA "Nie zwracaj na niego uwagi".
Chyba każdy to w dzieciństwie słyszał.
Potem już może rzadziej, ale rzeczywiście jak ktoś robi coś złego nie zwracaj uwagi, jemu przejdzie.

MOJA BABCIA ŚWIĘTEJ PAMIĘCI MÓWIŁA "Synek lepiej powiedzieć całe zdanie za mało niż jedno słowo za dużo"
Coś w tym jest.
Jeśli oczywiście mogę mieć takie prawo, czy taką prośbę to o takie zobojętnienie bym prosił bo inni mówią, że jeśli się nie reaguje to się okazuje słabość.
Ja nie jestem o tym przekonany.
Nie zareagowanie może świadczyć o sile.
Nie dam się sprowokować.
To mnie nie dotknie.
Zwłaszcza, że jest wyssane, irracjonalne, jak by tego jeszcze inaczej nie nazwać.
Taką mam prośbę.
Myślę, że to są bardzo dobre i mądre słowa, ale coś się dzieje z nami takiego, że zwłaszcza na hejt reagujemy i gdzieś wychodzą z nas różne stereotypy, różne zaszłości i coś czym może na codzień się nie posługujemy, słowa, ale nagle czuła strona zostaje poruszona i reagujemy.
Nie odpowiadajmy hejtem na hejt.
Zło dobrem zwyciężaj.
Tej samej broni nie używajmy.
To generalnie krok do tyłu.

Być może argumentacja będzie teraz z bardzo wysokiego poziomu, ale proszę przypomnieć Pana Jezusa...
On się nie tłumaczył.
On nie udawadniał, że fałszywie go oskarżają.
On nie odpowiedział tym samym.
Nie wiem czy przypadkiem, to jest mój domysł, to milczenie Pana Jezusa...nie chcę powiedzieć nie wściekło, jego oskarżycieli nie dotknęło, gdyby to była taka wymiana zdań.
Zresztą proszę zwrócić uwagę, nie wiem czy to jest dobre porównanie, ale jak się ludzie kłócą to zwykle ta odpowiedź jest dwa razy silniejsza.
Tak zwana eskalacja.
Kto z nas tego nie przeżył?
I tu wracam jakby do tego mojego przekonania, żeby zobojętnieć na hejt.
Żeby nie powielać w rozmowach osobistych, w audycjach, nie cytować.
Nie cytować tego co gdzieś tam przeczytaliśmy w jakimś komentarzu hejterskim o tym, o tamtym, o takim środowisku, o innych zawodach, o sobie nawzajem.
Żebyśmy tego nie cytowali, nie używali jako wiarygodnej informacji, jako źródła naszych uczuć.
Tego jest tak dużo w internecie, że na każdy temat znajdziemy hejt.

W dodatku zaczynają się pojawiać takie przekonania, że Śląsk jest hejtowany jako taki.
Co znowu jest jakimś marginesem, ale dotyka pewnej czułej struny i z tym musimy sobie też poradzić.
Z reakcją na to.
Muszę też powiedzieć tak, jasne, że żyjemy teraz w takim czasie powiedziałbym bardzo rozedrganych emocji.
Zresztą słusznie.
Żyjemy w niepokoju, w napięciu, w takiej niewiedzy: jak się to skończy czy jaki przyniesie efekt, kto, gdzie, z kim, i tak dalej się spotkał, nie spotkał, a może i tak dalej.
Szukamy odpowiedzialnych, bo to najłatwiej znaleźć odpowiedzialnego i winnego za to, za tamto, czy za coś innego.
W związku z czym bardzo łatwo to przenieść na zewnątrz, poza siebie.
Prawdą jest, że Śląsk był zawsze takim terenem, czy taką przestrzenią na którą się patrzyło jakby trochę z takim nastawieniem nienajlepszym.
Może i tak było zawsze...
Nie tak dawno przecież była cała fala też taka antykopalniana, czy antygórnicza, bo dekabronizacja, bo węgiel i tak dalej i tak dalej.
Jest zmiana pokoleniowa i z badań wynika, że na samym śląsku coraz mniej jest przyzwolenia wśród zwłaszcza młodszych dla tego typu gospodarki, więc chyba się zaczynają zupełnie inne procesy.
Tak myślę. Tyle tylko, że jeśli spróbujemy szukać odpowiedzi w jakiejkolwiek przestrzeni społecznej to trzeba zawsze pamiętać, że działa w dwie strony.
Że to jest wywoływanie pęknięcia, wywoływanie animozi, wywoływanie już zapomniach czy takich załagodzonych konfliktów historycznie gdzieś tam mających swoje podłoże.
To są delikatne struny.
Emocje są zawsze złym doradcą.
Zawsze.
A jeśli są jeszcze rozedrgane taką sytuacją w jakiej żyjemy to bardzo łatwo się je wzbudza, a szalenie trudno opanowuje.

Lepiej powiedzieć jedno zdanie mniej, niż jedno słowo za dużo.
To jest taki apel o odpowiedzialność za słowo, za naszą reakcję na słowo, które może jest czasem nie przemyślane, źle zrozumiane, no a my jesteśmy, jacy jesteśmy, tylko ludźmi.
Myślę, że to są ważne refleksje tak ważne w okresie pandemii.

Bądźmy odpowiedzialni za to co mówimy.

Wiki2002
Posty: 47
Rejestracja: 07-05-2020 16:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Wiki2002 » 13-05-2020 17:45

Broń ,broń swego guru ze sztucznie wymalowanymi sińcami pod oczami.przypomnij sobie co gnom z Nowogrodzkiej mówił o Slązakach,oni jak mantrę będą ciągle powtarzać jego słowa, bo sami swojego rozumu nie mają,co powie gnom taki jest przekaz.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 14-05-2020 11:24

Wiki2020 pisze: "Broń ,broń swego guru ze sztucznie wymalowanymi sińcami".

Łukasz Szumowski jest z zawodu lekarzem, chyba kardiologiem, więc sińce przed oczami nie raz i nie dwa ma pod oczami, jak nie raz każdy lekarz.
Poza tym jako minister zdrowia pracuje nie jak Ty w domu, tylko tam gdzie tylko może pomóc innym, często ponad swoje siły.
Po za tym pracuje nie jak Ty kilka godzin, lecz nie raz kilkanaście, aby pomóc wyzdrowieć Polakom.
Trochę szacunku Wiki dla lekarzy w tym trudnych czasie dla nich i ich rodzin.

Zresztą Łukasz Szumowski to dobry człowiek.
Mało który lekarz odważyłby się zrobić to co on: wraz z żoną pracował w Kalkucie w domu opieki (w tzw. umieralni), który założyła Święta Matka Teresa.
Pracował z fundacjami, posiada tytuł profesora, szanuje ludzi...dobry i wykształcony gość.
Część polityków kładzie odpowiedzialność za wybory jedynie na jego barki, a powinien każdy polityk brać swoją odpowiedzialność na swoje barki.
Poza tym nie ma żadnych danych, że epidemia wygaśnie z powodu lata, więc myślę, że lekarzy trzeba naprawdę słuchać i stosować się do ich zaleceń.
Niestety sądzę, że epidemię będziemy mieli przez rok...

Poza tym moje guru to Bóg, a nie minister.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 16-05-2020 23:27

Trójka całkiem zaorana? Już się pojawiły informacje, że nawet Niedźwiedzki nie zdzierżył i odszedł z Trójki (info za Preisnerem). Obojętne jak było z piosenką Kazika, która chociaż niezbyt przebojowa, to z innych względów poszła w górę, reakcja dyrekcji Trójki to żenada i porażka. Tam chyba już nikt ze strachu nie myśli o konsekwencjach swoich decyzji. Przykro patrzeć.

oldGarfield
Posty: 5
Rejestracja: 12-12-2018 01:32

Re: Rządy PiS

Post autor: oldGarfield » 17-05-2020 01:40

Przykro patrzeć i przykro słuchać. Czy tego chcemy czy nie, obudziliśmy się w państwie quasi-totalitarnym. Oficjalna cenzura naturalnie nie występuje ale jest coś dużo gorszego auto-cenzura bo jak inaczej można nazwać decyzję dyrektora Trójki o unieważnieniu głosowania? Trzeba sobie zdać sprawę, że jest zaraza z którą dużo trudniej będzie wygrać...

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 17-05-2020 06:32

Nawet SB za komuny robiła takie rzeczy dużo subtelniej
Bezpieka uważała, że piosenka zbytnio kojarzy się ze śmiercią Grzegorza Przemyka. Żeby zdjąć hit z pierwszego miejsca, esbecy chcieli... wysyłać kartki z głosami na inne piosenki.
"Proponuję, aby metodami operacyjnymi wzmocnić tendencję spadkową piosenki i wyeliminować ją z listy przebojów po dwóch-trzech tygodniach. Natychmiastowe wyeliminowanie jest także możliwe, jednak wprowadziłoby niepotrzebny rozgłos" - brzmi sporządzony w 1983 roku przez jednego z czołowych funkcjonariuszy MSW dopisek do informacji o piosence "Mniej niż zero" zespołu Lady Pank
https://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzen ... rojki.html

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 17-05-2020 09:38

Więc posłuchajmy

Wiki2002
Posty: 47
Rejestracja: 07-05-2020 16:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Wiki2002 » 17-05-2020 16:42

Do admina piosenka może dla ciebie niezbyt przebojowa, ale innych za serce sciska, nie tylko gnoma bliscy umarli 10 kwietnia. Piosenka na czasie i bardzo potrzebna.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 17-05-2020 21:19

Opozycja nie chciała wyborów w terminie, a teraz upomina się za ich brak?
Ustawa ws wyborów prezydenckich przyjęta przez sejm.
Ciekawe ile potrwają prace w Senacie...

Najważniejsze, że od jutra można pójść do fryzjera :)

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 17-05-2020 22:22

orange pisze:
17-05-2020 21:19
Opozycja nie chciała wyborów w terminie, a teraz upomina się za ich brak?
Senat miał 30 dni na uchwalenie i wszyscy o tym wiedzieli. Nie dotarło do Kaczyńskiego, że nie ma już w Senacie "swojej maszynki do głosowania" :?: O epidemii rządzący wiedzieli w połowie stycznia i dopiero po trzech miesiącach zaczęli zmieniać kodeks wyborczy :?: Zdaję się , że największym przeciwnikiem wyborów w maju był Gowin i jego Porozumienie . Czy ono nie należy do zjednoczonej prawicy pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego :?:

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 19-05-2020 19:40

To taka udawana wewnętrzna opozycja. Przy jej pomocy tuszują swoją niemoc. Większość ludzi tego nie widzi. A tam ręka rękę myje. Niby się czubią, ale są na tyle wzajemnie zależni, że nikt nikomu krzywdy nie zrobi.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 22-05-2020 10:20

W zeszły piątek wydarzyło się coś w pewnym radiu...

Rzecz, która...konsekwencje trwają i się rozpędzają.
Chodzi o słynną piosenkę przeciw PIS.
Jest w sieci mnóstwo wypowiedzi na temat pewnej listy przebojów, na temat pewnej piosenki.
Muszę przyznać, że ja tą piosenkę zauważyłem za nim wybuchła wokół niej afera.
Odsłuchałem i pomijając kontekst polityczny tej piosenki to ona skłoniła mnie do poważnej refleksji nad tym w jaki sposób podchodzimy do cierpienia.

Do tego, którego sami doświadczamy, ale też do cierpienia innych ludzi.
Na czym polega na przykład współczucie?...czy współodczuwanie?...czasem się używa takich słów, współodczuwanie...

Prawda jest taka, że każde cudze cierpienie, nawet jeśli się próbuje je współodczuwać, zrozumieć, no to filtrujemy przez nasze własne, bo przecież nie mamy innego doświadczenia cierpienia.
Czy to znaczy, że nasz ból jest ważniejszy, czy lepszy nić ból odczuwany przez innych?
Nie, tak nie jest, moim zdaniem.
Jest jednak jedynym o którym możemy powiedzieć, że go znamy.
Ten nasz ból.
Ból innych i cierpienie innych jest jednak dla nas tajemnicą.
Jeśli nie pamiętamy, że tak się ma sprawa z cierpieniem to faktycznie możemy zacząć własny ból uważać za lepszy, za taki bardziej znaczący niż ten ból, którzy czują inni ludzie.

Własny ból napewno jest bardziej dokuczliwszy, ale patrzymy na ból innych i czasami nie jesteśmy w stanie przyjąć, że oni cierpią tak samo jak my, a może bardziej .
Próbuję tylko zrozumieć, że mój ból jest boleśniejszy, w sensie dosłownym, co oczywiście nie zwalnia mnie ze współczucia, empatii.
Jest bardziej bezpośrednio odczuwalny.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 22-05-2020 10:59

Piosenka nie jest przeciw PiS, a przeciwko zachowaniu, może nawet wywyższaniu się prezesa Kaczyńskiego wobec reszty Polaków.
Nie ma w żadnej zwrotce słów że "ból jest większy niż wasz", nie szukaj na siłę tutaj obrazy większej liczby osób bo jej nie ma. A prezes powinien się po prostu wstydzić, wiem że to jest ponad jego ego, żeby wyjść i zwyczajnie przeprosić naród. Ale uważam że dodało by mu to kilka punktów na plus, szczególnie przed wyborami.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 22-05-2020 11:06

Drugi post na inny temat.
Wychodzi na jaw że minister Szumowski rozpatrywał wnioski o granty państwowe wraz z bratem. W ciągu krótkiego czasu miliony z Naszych pieniędzy trafily do rodziny Szumowskich. Majątek oczywiście przepisany na żone, jak w przypadku premiera. Więcej informacji ze szczegółowym harmonogramem i kwotami przelewów, opozycja ujawni o godzinie 13:30.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 22-05-2020 11:41

Łatwo zauważyć, że wielu ludzi ma dość maseczek.

Na przykład jest problem z uszami.
Niektórym ludziom całe życie uszy spełniają rolę noszenia okularów wraz z nosem :D
Wywiązują się sumiennie, ale stanowczo się sprzeciwiają zwłaszcza prawe, dodatkowemu obciążaniu i ich rolą haczyków dla maseczek.
Irytują się i mają za złe.
Sytuacja jest bardzo trudna bo w końcu głupio być w konflikcie z własnymi uszami :)

Sprawa jest poważna... ;)

Znalazłem też informację w internecie, że wkrótce będziemy mogli zrezygnować z zasłaniania ust i nosa.
Oczywiście nie ma żadnej daty konkretnej, ale jest nadzieja, że niektórym "uszy" nie będą się tak bardzo stresować.

Są ludzie, którzy mają problemy z uszami i maseczkami... :lol:

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 22-05-2020 11:54

Śmiech bywa reakcją organizmu na stres, lub sytuacje niezręczne.

Katarzyna PAluch
Posty: 7
Rejestracja: 14-05-2020 19:24

Re: Rządy PiS

Post autor: Katarzyna PAluch » 22-05-2020 13:26

orange pisze:
06-03-2020 09:21
DZIKI nie fałszuj wypowiedzi Głowy Państwa.

Andrzej Duda tak powiedział: "Mam nadzieję, że będzie 14 emerytura, a potem 15 emerytura"...

"Mam nadzieję, że będzie 14 emerytura, daj Boże potem 15 emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący – mówił prezydent Andrzej Duda we wtorek w Żyrardowie podczas podpisania ustawy o trzynastej emeryturze".
Przeglądając facebooka natknęłam się na takie coś: https://www.facebook.com/aga.pietrzyk.7 ... 2588131067 i przypomniałam sobie o awanturze na forum.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 22-05-2020 14:00

Spoko, niech płacą.
I niech się ludzie cieszą.
To się DA ZROBIĆ!
Tylko żeby nie było potem zdziwienia, że za śmieci WSZYSCY będą płacić po 100 zł od osoby a za metr wody 50 zł.

Pasuje?
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 22-05-2020 19:31

Dzisiaj pierwszy raz zabrakło listy przebojów trójki, ale można posłuchać -brak prowadzącego a taki zestaw piosenek .....Polska Kultu,Perfekt, Tilt ))

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 22-05-2020 22:18

Pytałem wczoraj nałogowej słuchaczki Trójki co teraz. Przeleciała na próbę po innych stacjach i wróciła do Trójki, chociaż ze świadomością, że nie powinna.

ODPOWIEDZ