Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 08-03-2020 15:05

Jeśli finansowanie zależało by nie tylko o rządzących to TVP musiałaby zmienić przekaz na bardziej zrównoważony. Budżet nie będzie na plus ,ale teraz też nie jest. Może przynajmniej wiedzielibyśmy na ile się zadłużamy oficjalnie. Być może kolejni sędziowie do TK wybierani by byli zdecydowaną większością jak to było wcześniej a nie partyjni działacze jak w przypadku Pawłowicz i Piotrowicza wybieranych większością PIS? Cofnąć nominacje prezesa SN to najmniejszy problem.
Mamy zapowiedź kolejnej fundacji tym razem zdrowia. Budżet 2,75 mld ,ale nie wiadomo z czego finansowany. Po co? Od czego jest NFZ? Kolejne stołki dla działaczy? Już mamy administracje rządową rozbudowaną do rekordowych rozmiarów z rekordowym wzrostem na nią wydatków.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-03-2020 17:47

alek pisze:
08-03-2020 15:05
Mamy zapowiedź kolejnej fundacji tym razem zdrowia. Budżet 2,75 mld ,ale nie wiadomo z czego finansowany. Po co?
Odbieram to wyłącznie jako zagrywkę wizerunkową, żeby nie było, że 2 mld poszły na TVP "kosztem" onkologii. Takie: "patrzcie, dajemy na zdrowie jeszcze więcej niż chcieli tamci i wcale to nie jest zamiast, tylko oprócz".

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 09-03-2020 08:54

A waść robisz z własnej gęby cholewę i łżesz.
Może będziesz zawiedziony, ale nie. Nie każdy, jak Ty ma kaczy mózg sprany przez PiS, kler i "media publiczne". Gdybym ja (i nie tylko ja) nie słyszał tej wypowiedzi, nie wypowiedziałbym się w ten sposób.
Chorzy na raka będą dalej umierać a tacy jak Ty będą się cieszyć, że 10 mld. zł. pójdzie na "media publiczne". A co może nie? Karczewski - lekarz cieszył się, że Naczelny Długopis połowy RP "zasilił" media PiS. Ja tylko życzę wszystkim co są zadowoleni z przekazania tej kasy na media PiS, aby ktoś z Was czy Waszych rodzin zobaczyli "gest Lichockiej" na SOR mając zdiagnozowany nowotwór.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 09-03-2020 13:31

Jak dobrze pamiętam to przez cały rok płaci się 245,15 zł abonamentu.
Rządzący telewizją i radiem mieli nadzieję, że z tej opłaty utrzymają publiczne radio i telewizję.

Jednak jak wiadomo nie wszyscy abonament płacą.
Poza tym duża ilość osób jest zwolnionych z jego płacenia.
Choćby osoby po 75. roku życia.

W piątej prezydent podpisał ustawę, choć dał warunki dotyczące funduszy na ochronę zdrowia i wzmocnienia ośrodków regionalnych TVP.

Proponuję dekoder do publicznej telewizji i kto chce oglądać to niech płaci i wtedy zobaczymy oglądalność...

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 09-03-2020 14:55

Pewnie, że ludzie nie płacą za tą szmirę. Znaczy, nie płaci się za oglądanie czy słuchanie mediów publicznych, tylko za posiadanie radia lub telewizora.
Opłata za 1 miesiąc za odbiornik radiofoniczny wynosi 7,00 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 84,00 zł).
Opłata za 1 miesiąc za odbiornik telewizyjny lub telewizyjny i radiofoniczny wynosi 22,70 zł (jeżeli abonent każdego miesiąca uiszcza opłatę, wówczas opłata za okres 12 miesięcy wyniesie 272,40 zł).
Jeśli nie posiadam odbiornika telewizyjnego i oglądam tv publiczną na laptopie w serwisie np. pilot.wp.pl muszę płacić abonament???
Ciekawe dlaczego prezydent zwlekał z podpisaniem ustawy o rekompensatę na media publiczne w ostatniej chwili a na drugi dzień po raz kolejny okłamał, że prawie 3 mld zł. przeznaczy na ochronę zdrowia. Kampania, kampania i jeszcze raz kampania...
Po raz pierwszy muszę zgodzić się z orange. Niech TVP zakoduje swoje programy i po uiszczeniu opłaty umożliwi oglądanie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 09-03-2020 16:43

DZIKI pisze:
09-03-2020 08:54
Ja tylko życzę wszystkim co są zadowoleni z przekazania tej kasy na media PiS, aby ktoś z Was czy Waszych rodzin zobaczyli "gest Lichockiej" na SOR mając zdiagnozowany nowotwór.
Serio? Nie toleruję na forum złorzeczenia komukolwiek, a szczególnie w tak trudnej sytuacji o której piszesz.
Drugie ostrzeżenie na to konto, a kolejne będzie już na zawsze, bez względu na nicka. Żeby nie było, że nie ostrzegałem.

jamWilhelm
Posty: 1140
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 09-03-2020 16:53

jest wielka różnica między człowiekiem prostym a prostakiem, coś jak między rumem a rumakiem

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 09-03-2020 21:31

DZIKI pisze:
09-03-2020 08:54
Gdybym ja (i nie tylko ja) nie słyszał tej wypowiedzi, nie wypowiedziałbym się w ten sposób.

A gdzie to usłyszałeś?
DZIKI pisze:
09-03-2020 08:54
Chorzy na raka będą dalej umierać a tacy jak Ty będą się cieszyć, że 10 mld. zł. pójdzie na "media publiczne".
Kolejne łgarstwo. Nie jest prawdą, że cieszę się (nie wiem jak tacy jak ja, nie wiem kto jest taki jak ja), że 10 mld. zł. pójdzie na "media publiczne".
DZIKI pisze:
09-03-2020 08:54
A co może nie?
Nie.
DZIKI pisze:
09-03-2020 08:54
Ja tylko życzę wszystkim co są zadowoleni z przekazania tej kasy na media PiS, aby ktoś z Was czy Waszych rodzin zobaczyli "gest Lichockiej" na SOR mając zdiagnozowany nowotwór.
Żal mi cię. I jednocześnie życzę zdrowia - tobie i twojej Rodzinie.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 10-03-2020 09:39

DZIKI pisze: „aby ktoś z Was czy Waszych rodzin zobaczyli gest Lichockiej na SOR mając zdiagnozowany nowotwór.”
DZIKI proszę nie kompromituj się i nie obrażaj słowami milion osób chorych na raka w Polsce.
Poza tym…obyś Ty i Twoi bliscy nie poznali żadnej choroby nowotworowej, bo to straszne przeżycie...

DZIKI pisze: „Pewnie, że ludzie nie płacą za tą szmirę”.
To, że ludzie nagminnie nie płacą abonamentu to wina rządu Tuska.
Donald Tusk zaapelował, aby go nie płacić: "...rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia".

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 10-03-2020 18:18

orange pisze:
10-03-2020 09:39
To, że ludzie nagminnie nie płacą abonamentu to wina rządu Tuska.
Donald Tusk zaapelował, aby go nie płacić: "...rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia".
Nie wydaje mnie się. To że ludzie nie płacą jakiegoś podatku, czy parapodatku nie wynika z czyjegoś apelu, tylko z faktu, że za jego nie płacenie w praktyce nic nie grozi.
Gdzieś kiedyś jakieś badania pokazywały, że większość (albo spora część) polskiego społeczeństwa uważa, że w ogóle nie płaci żadnych podatków. Skomplikowanie podatku PIT i "automatyzm" (nic nie trzeba robić, tylko zatwierdzić na jakimś www, albo nawet nie zatwierdzać) tylko ludzkość w takim przekonaniu utwierdza.
Mniemam, że gdyby ustanowiono dobrowolność PIT i ZUS (nie mówiąc o VAT) byłoby podobnie jak z abonamentem RTV (z który z gruntu rzeczy jest idiotyczny - nie płacisz za oglądanie, tylko za posiadanie odbiornika).
Kompletnie nie ważne, czy to szmira, czy haj kłality. Gdyby Netflix ogłosił: zmieniamy zasady pobierania opłat. Możesz sobie oglądać, ale musisz płacić - udaj się tu i tam i zarejestruj się (bez tego też będziesz miał sygnał). Jak nie zapłacisz to hoho, zapuka do ciebie kurier tej czy innej firmy przewozowej i jeśli stwierdzi (pod warunkiem, że go wpuścisz), że masz Netflixa to zapłacisz karę - pińcet. Ktoś by płacił?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 10-03-2020 20:10

Od 1 kwietnia (akurat na Prima Aprilis) z 8% na 23% rośnie VAT na drewno opałowe.
W końcu to paliwo... Może jeszcze akcyzę nałożą?
A takie odnawialne i bio.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 10-03-2020 20:45

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby po wyborach (jeśli nie zostaną przesunięte), w związku z sytuacją nadzwyczajną (wirus) w trosce o dobro obywateli, konieczność dodatkowych wydatków z budżetu, itd., itp. podstawowa stawka VAT zostałaby podniesiona do 25%-28%. Ewentualnie, może zamiast VATU, dodatkowe opodatkowanie oszczędności powiedzmy powyżej 100 tys. zł (albo 50 tys. - zależnie jak badania pokażą). O pomysłach opodatkowania drugiego mieszkania (jeśli ktoś posiada więcej niż jedno) już słychać.
Władza będzie musiała opodatkować obywateli, bo na opodatkowanie międzynarodowych korporacji mimo wszystko sobie pozwolić nie będą mogli, a przy tym co się podzieje w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy kasy z firm się wyciągnąć nie będzie dało (bo jej nie będzie).
A kasa ludu w bankach będzie...
No chyba, że zrobią to jak z ustawą antywirusową. Każda rozsądnie myśląca firma posiadająca środki medyczne miała tydzień czasu by sprzedać zapasy za granicę (zanim ustawa weszła w życie). Więc tutaj też ludzkość będzie miała kilka dni czasu żeby rozdzielić kassę między kilka banków.
Dlatego obstawiam VAT - tego się nie da uniknąć.
A to, że NBP wcale nie tak dawno do Polski ściągnął (własne bo własne, ale ściągnął) zapasy złota... Przypadek? ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 11-03-2020 19:24

Nie brzmi to dobrze, co nie znaczy, że podwyżka VAT nie jest możliwa. Ale najwyżej do 25%, bo z tego co kojarzę to maksymalna stawka unijna.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 11-03-2020 19:47

A myślisz, że UE nie ustali czegoś na tak "nadzwyczajne czasy"? No tak, UE ma swoje fundusze, fabrykę piniądza. Powoła (już chyba powołała) jakowyś specjalny fundusz i wypłaci członkom. Obstawiam, że (oczywiście czasowo) zostaną wstyrzyme ograniczenia budżetowo-deficytowe dla krajów strefy euro i (oczywiście czasowo) wstrzymane inne regulacje finansowo-podatkowe.

zbyry
Posty: 1041
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 11-03-2020 21:08

podstawowa stawka VAT zostałaby podniesiona do 25%-28%
Mnie również nie. Powtórka z 2010 - 1% w górę po powodzi z tą różnicą, że jak piszesz, może być więcej niż jeden.
dodatkowe opodatkowanie oszczędności powiedzmy powyżej 100 tys. zł
To jest interesujące, jakim narzędziem i czy w ogóle wykonają ruch do zgarnięcia puli z lokat czy oszczędnościowych, pewnie podatek i złodziej co chodzi w biały dzień czyli inflacja. Ponadto Glapiński sam już przyznaje, że inflacja sięgnie 4% co moim zdaniem i tak jest za mało, bo zależy co wsadzili do koszyka CPI, a to już statystyka. No i czekamy na powyborcze ruchu RPP w sprawie stóp procentowych, czy będą hamowali czy już po bandzie.
A to, że NBP wcale nie tak dawno do Polski ściągnął (własne bo własne, ale ściągnął) zapasy złota... Przypadek?
Po zakończeniu mierzei wiślanej będziemy budowali polski "Fort Knox" :-)

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Rządy PiS

Post autor: Ballandtines » 11-03-2020 22:07

Jakiekolwiek prognozy na dziś - (4%) nie będą aktualne jutro. Sytuacja przerasta wszystkich. Mniemam, że przed resetem, który musi nastąpić, silniejszy wyjdzie ten, kto był silny, a osłabnie, kto był słaby.
Choć, może się podziać coś odwrotnego i niespodziewanego - być może objawi się coś jak Kovir u Sapkowskiego.
Polska (jak mniemam), niezależnie, czy PiS, czy PO, czy kto inny - z tym systemem - raczej Kovirem się nie stanie.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 12-03-2020 07:40

Mam małą aczkolwiek istotną prośbę:

nie przedkładacie rządowi gotowych, nowych propozycji dotyczących wyciśnięcia jeszcze więcej od nas, pracujących.

Rząd jest wystarczająco pomysłowy w tym względzie.
A w tandemie z Junią Brukselską są niepokonani w wymyślaniu kolejnych danin/opłat.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1041
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 12-03-2020 11:02

nie przedkładacie rządowi gotowych, nowych propozycji dotyczących wyciśnięcia jeszcze więcej od nas, pracujących
Nie musimy, dobrze wiedzą co w trawie piszczy i bez tego czy innego forum. Pytanie tylko, kiedy i czy to nastąpi, a jeśli to jaki będzie czas na szybkie wycofanie aktywów z banku do skarpety.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 12-03-2020 11:31

Powtórzę moje pytanie:
Jeśli nie posiadam odbiornika telewizyjnego i oglądam tv publiczną na laptopie w serwisie np. pilot.wp.pl muszę płacić abonament???
i kończę temat.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 12-03-2020 17:48

A jak masz komórkę z radiem? To płacisz abonament?
Akurat bez związku z tytułem wątku, bo ta chora sytuacja ciągnie się od dziesięcioleci.

ODPOWIEDZ