Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 26-02-2016 14:06

"
stachu pisze: No a to, ze obiecali, a nie zrobili, to niestety albo kłamali albo chcieli, a nie dali rady ...
Albo jesteś Stachu taki naiwny , albo z PiS-u robisz stado baranów , które siedziało w sejmie 8 lat i nie wiedziało jak wyglądają finanse państwa i jakie są budżety. Przecież posłowie PIS-u zasiadali w sejmowej komisji finansów. Kłamali w żywe oczy a takie owieczki jak TY dały się im nabrać. Czy jesteś w stanie stanąć przed małżeństwem dla których jedyną możliwością na posiadanie potomstwa jest in vitro ale ich na nie nie stać i powiedzieć im , że " Ja cieszę się, że w końcu z moich pieniędzy przestanie być finansowane in-vitro! ? ""
Ostatnio zmieniony 26-02-2016 14:06 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 26-02-2016 14:18

"In vitro nie jest jedynym sposobem.Invitro oznacza zabicie kilku zarodków ludzkich dla ocalenia jednego co jest sprzeczne z etyką i religią.
Alternatywą jest naprotechnologia oraz adopcja.


Kwota wolna od podatku powinna być podniesiona dla osób które nie mogą korzystać z programu 500+.Tamci dostaną 500zł ,a reszta nic nie dostanie od państwa.Dla każdego powinna być jakaś furtka



Edytowany przez andriu81 o 26-02-2016 - 13:19."
Ostatnio zmieniony 26-02-2016 14:18 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 26-02-2016 14:18

"
alek pisze:Albo jesteś Stachu taki naiwny , albo z PiS-u robisz stado baranów , które siedziało w sejmie 8 lat i nie wiedziało jak wyglądają finanse państwa i jakie są budżety. Przecież posłowie PIS-u zasiadali w sejmowej komisji finansów. Kłamali w żywe oczy a takie owieczki jak TY dały się im nabrać
Chcieli opodatkować zagraniczne markety, ale sposób opodatkowania uderzyłby również w polskie sieci i po protestach polskich przedsiębiorców słyszałem dziś w radiu, że się z tego wycofują i mają jeszcze nad tym popracować.
To dziwne i głupie, że tego nie przewidzieli i nie przemyśleli, ale mądre, że się opamiętali i wsłuchują się w głos społeczeństwa!"
Ostatnio zmieniony 26-02-2016 14:18 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 26-02-2016 14:26

"
alek pisze: Czy jesteś w stanie stanąć przed małżeństwem dla których jedyną możliwością na posiadanie potomstwa jest in vitro ale ich na nie nie stać i powiedzieć im , że " Ja cieszę się, że w końcu z moich pieniędzy przestanie być finansowane in-vitro! ? "
Mam swoje przekonania i wiedz, ze z wielkim bólem serca, ale musiałbym stanąć i powiedzieć: niestety nie tędy droga!
andriu81 już odpowiedział dlaczego, nie będę się powtarzał.
pamarampa pisze:bo ? czego się cieszy ? bo dzieci z in vitro bruzdy mają na czole ? i teraz bez in vitro będą tylko bez bruzd ?
bo nie będę się przyczyniał do tego wielkiego zła jakim jest często śmierć niewinnych istot ludzkich
nie napisałem, że coś mają czole !!! gdzieś to wyczytał(a) ?


Ale wracajmy do tematu PiS-u"
Ostatnio zmieniony 26-02-2016 14:26 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 26-02-2016 14:58

"
andriu81 pisze:In vitro nie jest jedynym sposobem.Invitro oznacza zabicie kilku zarodków ludzkich dla ocalenia jednego co jest sprzeczne z etyką i religią.
Alternatywą jest naprotechnologia oraz adopcja.
Andriu czy kobieta z niedrożnymi jajowodami może poddać się leczeniu niepłodności metodą naprotechnologii ? Jaka w tym przypadku będzie skuteczność? Gdzie się naczytałeś o zabijaniu zarodków? Czy dziecko adoptowane jest dzieckiem biologicznym? Nikt nie poddaje się zabiegowi in vitro dla swojej przyjemności. Ja takim ludziom współczuję i jestem za tym aby finansować in vitro .
stachu pisze: bo nie będę się przyczyniał do tego wielkiego zła jakim jest często śmierć niewinnych istot ludzkich
nie napisałem, że coś mają czole !!! gdzieś to wyczytał(a) ?
Powiedział to powiedział ks. Franciszek Longchamps de Bérier http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-s ... 40799.html
Ale wracajmy do tematu PiS-u
stachu pisze: Chcieli opodatkować zagraniczne markety, ale sposób opodatkowania uderzyłby również w polskie sieci i po protestach polskich przedsiębiorców słyszałem dziś w radiu, że się z tego wycofują i mają jeszcze nad tym popracować.
To dziwne i głupie, że tego nie przewidzieli i nie przemyśleli, ale mądre, że się opamiętali i wsłuchują się w głos społeczeństwa!
A gdzie te projekty z niebieskiej teczki? Teraz się niby wsłuchują? Stachu oni sobie założyli , że z tego podatku wpłynie 2 miliardy i teraz maja problem bo nie można uderzyć podatkiem tylko w zachodnie firmy . Jeśli miały być opodatkowane tylko markety to skąd się wzięły stacje benzynowe? Skąd w podatku bankowym wzięły się firmy ubezpieczeniowe? Może obniżą CIT ale to uszczuplenie dla budżetu rzędu 270 milionów i kto na tym skorzysta , skoro większość małych firm rozlicza się według PIT a nie CIT ? Chcąc ulżyć małym rodzinnym firmom tak jak to obiecuje Broszka trzeba obniżyć PIT. Tylko z czego jak jeszcze nic do budżetu nie wpłynęło a już zostało wydane. Następna obietnica bez pokrycia."
Ostatnio zmieniony 26-02-2016 14:58 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 26-02-2016 15:43

"
Ty byś chciał opodatkować składki i ofiary, ale czy zdajesz sobie sprawę, że wtedy idąc tym tokiem myślenia należałoby opodatkować WOŚP?
czytać nie potrafisz ?

napisałem : wszelkie usługi jakie świadczy kler ovatować.

to co dają ludzie na tacę niech im zostanie,nie moja rzecz ile wrzucasz do koszyka.


@in vitro mnie grzeje.
to tylko kolejny pokaz hipokryzji naszego państwa.podobny jak z aborcja.
biednego nie będzie stać,wspomoże podziemie.

bogaty pojedzie do Czech,Holandii,Danii i załatwi sprawę bez ceregieli.


jeśli ktoś rok temu mówił,że da się podnieść kwotę i dać na każde dziecko po 500 zł to wymagam by pokazał,że można.
szukanie dziś wymówek jest dawaniem argumentów poprzedniej władzy.

ktoś miał przyjść i pokazać,że da się.póki co w każdym sztandarowej obiecance znaleźli już jakieś "ale".innych może to zadowalać.mnie nie musi wcale."
Ostatnio zmieniony 26-02-2016 15:43 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 26-02-2016 15:47

"Może alek i masz rację. Tak głęboko w tym nie siedzę, żebym wszystkie możliwości przeanalizował.
Ale wg mnie jeżeli nawet się pomylili, to lepiej się teraz wstrzymać niż brnąć w tarapaty.
Dużo gorzej byłoby gdyby wiedzieli, że idą w złym kierunku i udawali, że dalej mają rację.

To nie jest temat na in-vitro. Jak chcesz dyskutować, to przenosimy rozmowę do wątku o wierze."
Ostatnio zmieniony 26-02-2016 15:47 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

szikaka
Posty: 85
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

Rządy PiS

Post autor: szikaka » 26-02-2016 19:09

"
stachu pisze:Może alek i masz rację. Tak głęboko w tym nie siedzę, żebym wszystkie możliwości przeanalizował.
Ale wg mnie jeżeli nawet się pomylili, to lepiej się teraz wstrzymać niż brnąć w tarapaty.
Dużo gorzej byłoby gdyby wiedzieli, że idą w złym kierunku i udawali, że dalej mają rację.
To ze dalej nie brna to tylko zasluga ich ministra finansow, ktory ma leb na karku. Byc moze uzmyslowil pisowi, ze budzet wytrzyma i za pare miesiecy padnie i ich narod na kopach z sejmu wyniesie. Strach o stolki mobilizuje.

A co do invitro to uwazam ze pis to hipokryci. Daja 500 zl zeby zwiekszyc populacje a z invitro finansowania sie wycofuja. No to zalezy im na tym zeby sie te dzieci rodzily czy nie? Czy moze zalezy im na czyms innym? Nakarmieniu glupiego narodu?
A mozna przeciez dofinansowac invitro pod warunkiem niewyplacania temu dziecku 500 zl lub pomniejszyc o koszt invitro.

Ale to nie o dzietnosc i przyszlosc polski im chodzi."
Ostatnio zmieniony 26-02-2016 19:09 przez szikaka, łącznie zmieniany 1 raz.

szikaka
Posty: 85
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

Rządy PiS

Post autor: szikaka » 26-02-2016 19:10

"
szikaka pisze:
stachu pisze:Może alek i masz rację. Tak głęboko w tym nie siedzę, żebym wszystkie możliwości przeanalizował.
Ale wg mnie jeżeli nawet się pomylili, to lepiej się teraz wstrzymać niż brnąć w tarapaty.
Dużo gorzej byłoby gdyby wiedzieli, że idą w złym kierunku i udawali, że dalej mają rację.
To ze dalej nie brna to tylko zasluga ich ministra finansow, ktory ma leb na karku. Byc moze uzmyslowil pisowi, ze budzet nie wytrzyma i za pare miesiecy padnie i ich narod na kopach z sejmu wyniesie. Strach o stolki mobilizuje.

A co do invitro to uwazam ze pis to hipokryci. Daja 500 zl zeby zwiekszyc populacje a z invitro finansowania sie wycofuja. No to zalezy im na tym zeby sie te dzieci rodzily czy nie? Czy moze zalezy im na czyms innym? Nakarmieniu glupiego narodu?
A mozna przeciez dofinansowac invitro pod warunkiem niewyplacania temu dziecku 500 zl lub pomniejszyc o koszt invitro.

Ale to nie o dzietnosc i przyszlosc polski im chodzi.
"
Ostatnio zmieniony 26-02-2016 19:10 przez szikaka, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 26-02-2016 23:20

"
szikaka pisze:To ze dalej nie brna to tylko zasluga ich ministra finansow, ktory ma leb na karku. Byc moze uzmyslowil pisowi, ze budzet wytrzyma i za pare miesiecy padnie i ich narod na kopach z sejmu wyniesie. Strach o stolki mobilizuje.
No to dobrze, że takiego ministra mają, który ich przekonał.
Wg mnie tu nie chodzi tylko i wyłącznie o stołki, tu chodzi o coś więcej ...
szikaka pisze:A co do invitro to uwazam ze pis to hipokryci. Daja 500 zl zeby zwiekszyc populacje a z invitro finansowania sie wycofuja. No to zalezy im na tym zeby sie te dzieci rodzily czy nie? Czy moze zalezy im na czyms innym? Nakarmieniu glupiego narodu?
A mozna przeciez dofinansowac invitro pod warunkiem niewyplacania temu dziecku 500 zl lub pomniejszyc o koszt invitro.

Ale to nie o dzietnosc i przyszlosc polski im chodzi.
Akurat tu nie ma żadnej hipokryzji. In-vitro nigdy nie zwiększy populacji.
Po pierwsze: za duży nakład finansowy, a bardzo mała skuteczność, zaledwie 21-26 % (dr inż. Antoni Zięba), a licząc z jednej strony liczbę stworzonych zarodków, a z drugiej narodzonych dzieci ta skuteczność jest w granicach 5% (źródło: Do rzeczy)
Po drugie: nie moralne poczynanie dzieci,
Po trzecie: niszczenie zarodków ludzkich istot,
Po czwarte: jest tańsza i skuteczniejsza metoda - naprotechnologia

To wg Ciebie o co chodzi jak nie o dzietność?"
Ostatnio zmieniony 26-02-2016 23:20 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 27-02-2016 01:56

"@alek,dziecko adoptowane może być traktowane na równi,o ile rodzice tego bardzo zechcą.Tak było zawsze i to się sprawdzało,ale od kiedy wymyślono in vitro w Polsce,to ilość adopcji spadła.A przypadku uszkodzenia tak poważnego jak wymieniłeś to pewnie nawet in vitro nie pomoże,chyba że mówisz o surogacji,o czym rok temu było bardzo głośno,niektórzy wprost opowiadali sie za lub przeciw temu"
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 01:56 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

szikaka
Posty: 85
Rejestracja: 30-12-2015 08:38

Rządy PiS

Post autor: szikaka » 27-02-2016 09:08

"
stachu pisze:
szikaka pisze:To ze dalej nie brna to tylko zasluga ich ministra finansow, ktory ma leb na karku. Byc moze uzmyslowil pisowi, ze budzet wytrzyma i za pare miesiecy padnie i ich narod na kopach z sejmu wyniesie. Strach o stolki mobilizuje.
No to dobrze, że takiego ministra mają, który ich przekonał.
Wg mnie tu nie chodzi tylko i wyłącznie o stołki, tu chodzi o coś więcej ...
Tak o pieniadze, ktore moga miec przez 4 lata rzadzenia.
stachu pisze: Po drugie: nie moralne poczynanie dzieci,
Po trzecie: niszczenie zarodków ludzkich istot,
Po czwarte: jest tańsza i skuteczniejsza metoda - naprotechnologia

To wg Ciebie o co chodzi jak nie o dzietność?
O pieniadze ktorych nie maja i o kosciol ktorego musza sie sluchac (moze nie sluchac ale sie bac) bo straca elektorat.
stachu pisze: Akurat tu nie ma żadnej hipokryzji. In-vitro nigdy nie zwiększy populacji.
Stachu bredzisz, jak nie zwiekszy dzietnosci, to co sie rodzi malpa ??
Wiesz co matwi mnie Twoje myslenie.


stachu pisze: Po pierwsze: za duży nakład finansowy, a bardzo mała skuteczność, zaledwie 21-26 % (dr inż. Antoni Zięba), a licząc z jednej strony liczbę stworzonych zarodków, a z drugiej narodzonych dzieci ta skuteczność jest w granicach 5% (źródło: Do rzeczy)
ILE WG CIEBIE JEST W TAKIM RAZIE WARTE ZYCIE LUDZKIE?
Odpowiedz skoro przeliczasz to na pieniadze.



Edytowany przez szikaka o 27-02-2016 - 08:10. "
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 09:08 przez szikaka, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 27-02-2016 10:40

"nie denerwuj się tak szikaka 8-)
nie po to jest dyskusja, żeby się złościć...

jednym może chodzi o pieniądze, nie wiem, ale na pewno wielu osobom chodzi o wartości jakimi się w życiu kierują
Kościoła nie słuchają po to, żeby mieć elektorat, tylko dlatego, że są ludźmi wierzącymi
jeśli chodziłoby o elektorat, to nie ryzykowaliby takimi trochę konserwatywnymi poglądami, prawda?

Rodzi się człowiek szikako jakbyś nie wiedziała, ale ilość urodzeń z in-vitro jest na tyle małe, że nie wpłynie to w znaczny sposób na wzrost populacji
mam nadzieję, że teraz się jasno wyraziłem
Nie przeliczam życia na pieniądze - nie wmawiaj mi tego.
Przeliczam koszt samej procedury, na której dobrze się zarabia ..."
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 10:40 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

minewra72
Posty: 38
Rejestracja: 26-02-2016 15:54

Rządy PiS

Post autor: minewra72 » 27-02-2016 11:31

"żródło DO RZECZY, nic dziwnego że stachu taki mądry skoro czerpie wiedzę z tego szmatławca"
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 11:31 przez minewra72, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 27-02-2016 18:09

"
minewra72 pisze:żródło DO RZECZY, nic dziwnego że stachu taki mądry skoro czerpie wiedzę z tego szmatławca
Dlaczego jesteś taka nietolerancyjna i dlaczego tak bardzo zioniesz nienawiścią ???

akurat jest to bardzo rzeczowe pismo
za takie nazwanie gazety mogą być wyciągnięte konsekwencje względem Ciebie, także uważaj co piszesz "kaskado" ... 8-)



Edytowany przez stachu o 27-02-2016 - 17:15. "
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 18:09 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Rządy PiS

Post autor: janusza » 27-02-2016 22:22

"
za takie nazwanie gazety mogą być wyciągnięte konsekwencje względem Ciebie, także uważaj co piszesz "kaskado"
Ooo! Etap 2 indoktrynacji - groźby. Mam dla Ciebie złe wieści kolego. Za nazwanie gazety "szmatławcem" możesz jej co najwyżej naskoczyć. Jest to wyrażenie opinii i nie jest w PL karalne."
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 22:22 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 27-02-2016 22:25

"
andriu81 pisze:A przypadku uszkodzenia tak poważnego jak wymieniłeś to pewnie nawet in vitro nie pomoże,chyba że mówisz o surogacji,o czym rok temu było bardzo głośno,niektórzy wprost opowiadali sie za lub przeciw temu
stachu pisze: Po drugie: nie moralne poczynanie dzieci,
Po trzecie: niszczenie zarodków ludzkich istot,
Po czwarte: jest tańsza i skuteczniejsza metoda - naprotechnologia
Podany przeze mnie przypadek jest pierwszym wskazaniem medycznym do in vitro nawet według wikipedii.
Panowie Adriu i Stachu , zanim zaczniecie pisać na co niektóre tematy , pierw zróbcie rozeznanie.
Co do skuteczności to w przypadku in vitro oczywiście można podać statystykę , bo wiadomo ile programów , czy transferów wykonano. Jak to obliczyć przy naprotechnologii? Ilość ciąż na stosunek czy stosunków na ciąże ? Statystyki bierze się ze stron Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego a nie z gazety. Koniec moich wypowiedzi w temacie in vitro. Chcecie dyskutować , to macie do tego odpowiedni temat."
Ostatnio zmieniony 27-02-2016 22:25 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 28-02-2016 00:11

"
janusza pisze:Ooo! Etap 2 indoktrynacji - groźby. Mam dla Ciebie złe wieści kolego. Za nazwanie gazety "szmatławcem" możesz jej co najwyżej naskoczyć. Jest to wyrażenie opinii i nie jest w PL karalne.
To nie są groźby, ale porada. A co, Ty jesteś jej adwokatem? 8-)

-------------

odpowiedź dla alka i uświadomienie go tutaj:
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... #pid163861



Edytowany przez stachu o 27-02-2016 - 23:11. "
Ostatnio zmieniony 28-02-2016 00:11 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Rządy PiS

Post autor: andriu81 » 28-02-2016 02:39

"Nie interesuje mnie temat in vitro ani wskazania do jej przeprowadzenia.Przeciwskazaniem są natomiast względy religijne i moralne.
Odnośnie naprotechnologii,pisząc że nie wiadomo,dowodzisz że nie masz żadnej wiedzy w temacie i podważasz tą metodę tylko ze względu na własną niewiedzę.Gdyby nie była skuteczna ,to nie byłaby stosowana i nie zwała by się technologia.Jest to nauka ścisła i tak samo jak in vitro posiada swoją procedurę stosowania.Ta metoda jest bardziej skomplikowana,literatura jest bardziej obszerna,dlatego dla wielu lepiej iść na łatwizne i wybrać in vitro.
A poza tym ,jeśli ktoś słuchał,to dzis w Radio Maryja gościła premier ,do 23:30 w rozmowach niedokończonych."
Ostatnio zmieniony 28-02-2016 02:39 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ