Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-02-2021 10:03

To ten co 12 lat temu używał brzydkich wyrazów? ;)

To chyba nie jest tak, że było dobrze, a on wszystko zepsuł własnymi decyzjami. Podobno to normalne wyniki w sektorze paliwowym. Bardziej niż wynikom przyglądałbym się jego karierze, albo chociaż wykształceniu bo nie bardzo wierzę, że "praktyką" (o ile jest) może nadrobić braki teoretyczne. Wystarczy, że realizuje polityczne zadania jakie mu się stawia, przy czym niekoniecznie zysk jest najważniejszym zadaniem. Polityczne wytyczne mógłby realizować również jako premier, albo prezydent. Niestety.

Zarządzanie z tylnego fotela na stanowisku urzędniczym to raczej standard w takiej sytuacji. Ile mieliśmy przypadków przepisywania firm na żony na czas urzędowania? Czy w tym czasie nagle żony przejmują wszystkie obowiązki, czy to raczej wymagana formalność?

Ale jedna sprawa mnie tu mocno drażni. Media bardzo podkreślają, że to "były wójt Pcimia". Wiem, że nazwa Pcim brzmi zabawnie i dla "Warszawki" bycie wójtem Pcimia, albo samo pochodzenie z Pcimia, może być czymś kompromitującym, które wyklucza z zajmowania ważnych stanowisk. Dla mnie nie jest. Małe miasta są ok.

tomek
Posty: 135
Rejestracja: 18-10-2005 00:35

Re: Rządy PiS

Post autor: tomek » 27-02-2021 12:33

W sumie jeśli sterował jakąś firmą to jednak ma doświadczenie na prezesa ;)

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 28-02-2021 09:50

To ten co 12 lat temu używał brzydkich wyrazów?
Jak rozumiem jako szef międzynarodowego koncernu pozbył się tych nawyków?

To chyba nie jest tak, że było dobrze, a on wszystko zepsuł własnymi decyzjami. Podobno to normalne wyniki w sektorze paliwowym.
Rzeczywiście!
W ubiegłym roku przez kilka tygodni ceny paliw szorowały dno a przez pewien czas były ujemne - wielu wieszczyło w związku z tym upadek i rozpad Federacji Rosyjskiej - a mimo to zysk naszego dobra narodowego znowu spadł.

Bardziej niż wynikom przyglądałbym się jego karierze, albo chociaż wykształceniu bo nie bardzo wierzę, że "praktyką" (o ile jest) może nadrobić braki teoretyczne.
No to mamy:
ukończył studia w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu na kierunku ochrona środowiska w specjalnościach bezpieczeństwo i higiena w środowisku pracy i zarządzanie środowiskowe w sytuacjach kryzysowych, uzyskując tytuł magistra inżyniera.
Po drodze z Pcimia do Radomia mamy:
Kraków, Tarnów, Kielce.
A mimo to Radom jest jego Alma Mater.
No dobrze!
I jednocześnie był wójtem i studiował.
Oczywiście nie ma zakazu studiów dla wójtów ale jednak po głowie krąży myśl - da się to pogodzić?
Osobiście studiowałem również po głównych studiach i wiem, że jeżeli chce się rzetelnie podejść do przedmiotu, to bez poświęcenia czasu się nie obejdzie.
I oczywiście muszę przyznać, że byli i tacy, którzy pojawiali się trzy razy i też otrzymywali zaliczenie.

Zarządzanie z tylnego fotela na stanowisku urzędniczym to raczej standard w takiej sytuacji. Ile mieliśmy przypadków przepisywania firm na żony na czas urzędowania? Czy w tym czasie nagle żony przejmują wszystkie obowiązki, czy to raczej wymagana formalność?
Też sądzę, że to patologia.
Trzeba bezwzględnie zmienić ten zapis.
I zastanawiam się, czy osoba ubiegająca się o wyższe stanowisko nie powinna się wykazać co najmniej 10 letnim okresem nieprowadzenia działalności gospodarczej w celu uniknięcia pomówień i podejrzeń.

Ale jedna sprawa mnie tu mocno drażni. Media bardzo podkreślają, że to "były wójt Pcimia".
Nie o to w tym chodzi:
Dla porównania Prezes Totala, ukończył najbardziej prestiżową Polytechnique, a zanim został CEO, pracował przez lata w ministerstwie przemysłu, w Elfie w Angoli i Katarze, później wspinał się stopniowo w Totalu w hierarchii menedżerskiej. Po 20 latach w branży został Prezesem.

Z kolei obecny Prezes BP, dołączył do firmy niemal świeżo po studiach w Dublinie jako inżynier ds. odwiertów ropy. Pracował dla BP i jego spółek na Alasce, na Morzu Północnym, Wietnamie i Zatoce Meksykańskiej. Po 30 latach pracy w koncernie BP został w 2020 roku Prezesem BP.

Z kolei Prezes Wintershalla, najpierw przez dekadę pracował po studiach biznesowych w BASF, największym koncernie chemicznym na świecie, później został menedżerem w koncernie paliwowym, aż doszedl wieku lat 45 do stanowiska CEO.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 28-02-2021 11:37

@admin ale zdaje się, że jakiś czas temu prezes miał o nas takie zdanie, jak na tym filmiku (przypadkiem złapałem to w sieci) I pada nazwa naszego miasta w bardzo pejoratywnym znaczeniu. Także nie wiem, czy małe miasta według tego czy tych słów są ok. Można by się obrazić i nie tankować na Orlenie a np na Lotosie, ale i tak to nic nie zmieni, bo w czerwcu Płock już przejmuje zdaje się definitywnie własnie Lotos, po innych też nie ma co szukać, bo i tak dostarcza Orlen.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 28-02-2021 11:45

@dino
Pełna zgoda, chociaż piszę innymi słowami, chodzi o to samo.

@zbyry
Dobre! Pcimianin o Tarnobrzegu :) Mimo wszystko Obajtkowi można tyle zarzucić, że to że był wójtem w Pcimiu można sobie darować, bo akurat to nie jest coś co miałoby go przekreślać.

Jak by głębiej sprawdzać, to i tak tankujemy w dużej mierze u Putina. I jak go bojkotować?

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Dawid_tbg » 28-02-2021 12:20

Mnie tu bardziej dziwi że ktoś w ogóle cytuje nasze miasto w swych wypowiedziach, po rozmowach ze znajomymi z głębi Polski, Ci starsi jeszcze kojarzą, ale młodszym nazwa naszego miasta nie wiele mówi.
A co się tyczy stacji, nie zrobię tu wielkiej reklamy ale coraz częściej korzystam z sieci Moya, standardem, wyposażeniem asortymentem nie odbiega od Orlena, a ceny atrakcyjniejsze.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 28-02-2021 18:35

Większość stacji benzynowych ma paliwo z Orlenu lub Lotosa. W piątek/sobotę cena PB95 była o 30gr. wyższa niż 500 m na dawnym Shellu. W Sandomierzu LPG na Orlenach w zeszłym tygodniu była wyższa o ponad 20 gr niż w Tarnobrzegu. Nawet na stacji koło "grzyba " jest drożej niż naprzeciwko. Wychodzi na to ,że na Orlenie marże detaliczne mają wyższe. To jest to dobre rządzenie Obajtka?
Za rządów Tuska przy cenie za baryłkę ropy na poziomie ponad 100 dolarów płaciliśmy za PB95 około 5,50 zł. Dzisiaj baryłka ropy kosztuje połowę tego a za PB95 płacimy 4,99 zł ( cena z wczoraj na naszym Lotosie). Tak jak państwowe firmy regulują rynek. Skończyłem z patriotyzmem i tankuje tam gdzie taniej.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 28-02-2021 20:09

Też nie tankuje na Orlenie, ale nie wynika to z nie-patriotyzmu, tylko tak po prostu. Na starym tarnobrzeskim Shellu nie tankowałem, bo się włączał na żółto Engine praktycznie za każdym razem i trzeba było kasować błąd przez kompa, wiele lat za to tankowałem na Statoilu i Lotosie, bez zastrzeżeń, na Orlenie też się zdarzyło i bez problemów. Kiedyś przy jakimś wątku wkleiłem dane z Orlenu, optymizmem nie napawały. Te tutaj https://www.orlen.pl/PL/RelacjeInwestor ... nsowe.aspx też są jakie są, ale moim zdaniem nie najgorsze, choć przy rosnących przychodach maleje Ebit i Ebitda, jednak nie zagłębiałem się, ale wiem też, że Orlen trochę pieniędzy zainwestował, co miałoby wpływ na ww wskaźniki, choć trzeba by było się własnie zagłębić i sprawdzić. Interesujące jest, że akcje https://stooq.pl/q/?s=pkn&c=10y&t=l&a=lg&b=0 w interwale 10 letnim rosły w siłę. Parafrazując Pawlaka, może nie był (jest) on taki najgorszy? :-)

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 02-03-2021 16:57

Jeszcze nie minął TYDZIEŃ od uczczenia bestialsko pomordowanych w Hucie Pieniackiej.
I już jest po ichniemu.
KTO się upomni?
Ambasador?
Minister Spraw Zagranicznych?
Premier?
Czy może Prezydent?

Można przeczytać:
Śmierć Lacham
Kurwy

Obrazek

To z jednej strony.
A z drugiej chcą tego:
przejście w Medyce.
Na Podkarpaciu.
Oczywiście zachowane DDM.
Oczywiście każdy dzierży w ręce negatywny wynik testu.
Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-03-2021 22:36

Skrajnie antypisowskie oko.press sugeruje, że wśród propozycji tzw. nowego ładu ma być ustalona kwota wolna na 30kzł i likwidacja opodatkowania emerytur do 2,5kzł. Możliwe, czy podpucha?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 07-03-2021 22:46

admin pisze:
07-03-2021 22:36
Skrajnie antypisowskie oko.press sugeruje, że wśród propozycji tzw. nowego ładu ma być ustalona kwota wolna na 30kzł i likwidacja opodatkowania emerytur do 2,5kzł. Możliwe, czy podpucha?
Trochę brzydko ale "ciul go wie".
Ekonomia tego nowego, lepszego świata - tej nowej rzeczywistości - ma zerwać z dotychczasowymi szkołami ekonomii i jej teoriami.
Jest trochę na ten temat na pewnych stronach. Ile w tym prawdy?
A kto rok temu jeszcze 7 marca 2020 roku przypuszczał, że w Wielkanoc milicja zaparkuje na chodniku na tarnobrzeskim osiedlu i będzie pilnowała zasadności wychodzenia z bloku?
Kto by przypuszczał, że będzie godzina milicyjna na całego Sylwestra?
W 2020 roku takie rzeczy?
Jeżdżą po nas jak po łysej kobyle...

Tak, że.... możemy się wieloma propozycjami tego Nowego Ładu rzeczywiście się zdziwić...

O, proszę!
W Ameryce ;-)
Tak, że wydaje się, że "państwo" jako twór otrzyma nieznaczoną możliwość kreacji pieniądza.
Spełnienie marzeń lewaków ;-)
I znowu jedni za jedną świnię spłacą pożyczkę na budowę domu a inni za oszczędności życia kupią sobie odkurzacz ;-)

Senat USA przegłosował warty około 1,9 bln dolarów pakiet gospodarczy na czas pandemii koronawirusa.
Projekt ustawy zakłada dodatkowe środki z budżetu na finansowanie kampanii szczepień, a także lekarstw i usług medycznych związanych z epidemią. Uzupełniające fundusze otrzymają władze stanowe, szkoły oraz przedsiębiorstwa.
Pakiet przewiduje także kolejną transzę bezpośrednich transferów pieniężnych dla większości dorosłych Amerykanów. Tym razem w wysokości 1400 USD.


Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... gn=firefox
Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... gn=firefox
https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5090721
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 08-03-2021 18:20

Kwota wolna 30 tyś. i emerytura bez podatku do 2,5 tyś. to prawdopodobnie jedna i ta sama propozycja a jedno jest konsekwencją drugiego. Chodzi przypuszczalnie nie o kwotę wolną 30 tyś. dla wszystkich ale dla tych o rocznym dochodzie do 30 tyś.I robi się emerytura bez podatku "12 X 2500=30 000.Teraz tez mieliśmy kwotę wolną 8 tyś. ale dla tych którzy mają roczny dochód 8 tyś. Dla pozostałych 3091, dla lepiej zarabiających kwota wolna wynosi 0.

Chyba szykuje się takie ogłupianie suwerena /Lewa ręką mu się da a prawą zabierze więcej niż się dało
Jak wynika z kolejnych doniesień medialnych na stole są propozycje podniesienia kwoty wolnej od podatku (i to do 30 tys. zł).

Nie ma jednak nic za darmo, dlatego rząd myśli nad podniesieniem składki zdrowotnej.
https://www.money.pl/gospodarka/skladka ... 1056a.html

***** ***
Posty: 30
Rejestracja: 09-03-2021 09:42

Re: Rządy PiS

Post autor: ***** *** » 10-03-2021 08:54

I cały misterny plan w p....

Oj żeby się nie przeliczyli z tymi pieniędzmi. Te pieniądze nam się po prostu należą!!!

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 13-03-2021 08:43

Tak mniej więcej 20 lat temu modne było stwierdzenie "baronowie SLD".
Sądzę, że już pora zacząć mówić:

OLIGARCHOWIE Z PISu.

W wypadku tego Pana prośba o ponowne #zostańwdomu nabiera zupełnie innego wymiaru ;-)

https://www.newsweek.pl/polska/polityka ... ka/06221e7

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Rządy PiS

Post autor: bobtga » 13-03-2021 09:58

No nic, trzeba startować na wójta :o

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 13-03-2021 11:36

I pojawia się dylemat:
jeśli oceniamy władze pod tym względem to czy Jarosław Kaczyński (będący przeciwieństwem) wypada lepiej, czy gorzej?
Wydaje mi się, że gorzej.
I drugi dylemat:
Czy lepiej jeśli ktoś ma majątek jawny, o którym piszą w gazetach, czy majątek, który jest skutecznie ukryty?

Czy to są jakieś niezwykłe ilości nieruchomości? Nawet na tarnobrzeskim BIPie można znaleźć więcej mieszkaniodomów na osobę, a przecież mieliśmy czasy, gdzie wartościowo też było więcej w tarnobrzeskich oświadczeniach niż u prezesa jednej z największych spółek w Polsce.

Nie staję w obronie Obajtka, bo w sumie niewiele o nim wiem, oprócz tego co słychać w ostatnich tygodniach. Chodzi mi o to, że atak jest przeprowadzany z niewłaściwej strony, a przez to mniej skuteczny. Do ludzi przebija się bardziej, że przeklina i ma domy, a nie że ewentualnie prowadził podejrzane interesy, czy ewentualnie kłamał przed sądem. W sumie ktoś mu postawił teraz jakieś zarzuty, albo złożył doniesienie, czy wszystko zostaje na poziomie faktów medialnych?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 13-03-2021 12:06

admin pisze:
13-03-2021 11:36
I pojawia się dylemat:
W sumie ktoś mu postawił teraz jakieś zarzuty, albo złożył doniesienie, czy wszystko zostaje na poziomie faktów medialnych?
I pojawia się dylemat:

To sędzia Katarzyna Wysokińska-Walenciak ostatecznie zdecydowała o umorzeniu sprawy karnej przeciw Danielowi Obajtkowi w grudniu 2017 r. Miesiąc później - dzięki decyzji Zbigniewa Ziobry - jej kariera przyspieszyła, dziś jest już wiceprezesem Sądu Apelacyjnego w Krakowie.
https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,444 ... ajtka.html

Daniel Obajtek był oskarżony o współpracę ze zorganizowaną grupą przestępczą. Po przejęciu władzy Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło "specprzepis", który pozwolił prokuraturze wycofać z sądu akt oskarżenia wobec Obajtka, a następnie umorzyć śledztwo - napisała w poniedziałek "Gazeta Wyborcza".

Daniel Obajtek, obecny prezes Orlenu, jako 19-latek, w 1995 roku został zatrudniony przez swoich wujów w firmie Elektroplast. Najpierw pracował przy obsłudze maszyn, później awansował na kierownika. Po tym jak odszedł z firmy, w 2006 roku wybuchła afera. Prokuratura zarzuciła Obajtkowi, że wraz z innymi osobami naraził spółkę na stratę 1,4 miliona złotych. Sam Obajtek miał na tym zarobić 700 tysięcy złotych.
https://tvn24.pl/polska/daniel-obajtek- ... nu-5037737

W 2018 roku oświadczenia Obajtka badał poseł KO Marek Sowa. Wskazywał wtedy, że dochody prezesa 2012 i 2013 rok nie pokrywały się z wykazanym majątkiem. Różnica wynosiła według posła 800 tys. złotych. Spraw trafiła do CBA, ale została umorzona.
https://www.money.pl/gospodarka/majatek ... 8384a.html

Hmmmm,
tak że tak.....
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 13-03-2021 12:10

Czy ktoś mu postawił zarzuty? No to chronologicznie

1.
Akt oskarżenia wobec Obajtka trafił do sądu jeszcze w 2013 roku, kiedy Prokuratorem Generalnym był Andrzej Seremet. "Dotyczył działalności Macieja C., pseudonim 'Prezes', i jego gangu. (...) Śledczy oskarżyli ówczesnego wójta Pcimia o współdziałanie ze zorganizowaną grupą przestępczą, przyjęcie od jej szefa łapówki i oszustwo".

2. W kwietniu 2016 roku, czyli "nieco ponad miesiąc po przejęciu prokuratury przez Zbigniewa Ziobrę" - postępowanie dotyczące Obajtka odebrano Prokuraturze Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim i przekazano prokuratorom z Piotrkowa Trybunalskiego
Ci śledczy we wrześniu 2016 roku złożyli wniosek o wycofanie aktu oskarżenia z sądu i przekazanie z powrotem do prokuratury.
3. Sprawa gangu Macieja C. wróciła do sądu w czerwcu 2017 roku, ale "już bez wątków związanych z Obajtkiem"
4. Śledztwo w sprawie Obajtka trafiło na wyższy szczebel - do małopolskiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej - i zostało umorzone w czerwcu 2017 roku. Obajtek był już wtedy prezesem państwowej spółki Energa.

Jeszcze jedno ważne. 5 sierpnia 2016 roku PiS przegłosował przepis.Dziwny przepis że prokuratura może wycofać akt oskarżenia z sądu.I sąd musi decyzje prokuratury wykonać. A miesiąc później, czyli 5 września na jego podstawie prokurator wycofał sprawę Obajtka z sądu"
Tak tak na pewno zbieg okoliczności

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 13-03-2021 14:45

No ale rząd PiS to koniec 2015 roku. Czyli poprzednie służby, prokuratora, sądy, CBA i tak dalej przez 3 lata nic mu nie udowodniły w zarzutach z 2012 i 2013? Nikt go nie aresztował wobec zarzutów o łapówkę i grupę przestępczą? Wtedy go nie ochraniał Ziobro, na prokuraturę, CBA i sędziów też nie było pisowskich nacisków.

Bardziej mi chodzi o to co się teraz dzieje. Te 2-3 tygodnie temu Gazeta napisała, że Obajtek skłamał przed sądem pod przysięgą, że nielegalnie prowadził działalność, a inni że posiada nielegalny majątek. Czy to pozostaje jako fakty medialne, czy na podstawie informacji z kolejnych podsłuchów i kolejnych analiz ktoś złożył doniesienie? Bo to przecież poważne zarzuty, a każdy kto wie o popełnieniu przestępstwa powinien to zgłosić.

Za tydzień PiS oficjalnie ujawnia "Nowy Ład". Już się boję.


caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 13-03-2021 15:50

Istota nowego ładu
Nadchodzący Nowy Ład będzie się najprawdopodobniej sprowadzał do bardzo prostego mechanizmu: jak za pieniądze jednych kupić sobie innych. Przy czym ci pierwsi, i tak już wyciskani od lat, zostaną wyciśnięci do reszty – zostaną zniszczeni.

Nowy Ład może całkowicie i ostatecznie pogrzebać polską klasę średnią i doprowadzić do socjalistycznej urawniłowki: wszyscy będą mieć trochę. Mniej więcej tyle samo. Poza tymi ramami pozostaną dwie kategorie: ludzie naprawdę bogaci, tym bowiem zawsze wystarcza pieniędzy, aby uratować stan swojego posiadania; oraz elita przede wszystkim obecnej władzy, która coraz bardziej bezczelnie pasie się na różnych państwowych synekurach i programach.
I to
Przetrwanie u władzy to zatem dla polityków PiS walka o życie
Mówiąc inaczej – PiS samo doprowadziło do sytuacji, w której jego odsunięcie od władzy nie będzie oznaczać zwyczajnego w demokracjach etapu trwania w opozycji, ale maksymalne pognębienie przez następców z użyciem wszelkich możliwych środków, które sam PiS zalegitymizował lub stworzył
.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... 7,79cfc278

ODPOWIEDZ