Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
mod
Posty: 226
Rejestracja: 11-06-2004 23:36

Rządy PiS

Post autor: mod » 21-12-2016 08:53

"
rav pisze:Jednogłośnie.
Choć tu się w końcu zgadzają.
to był żart? zgadza się pis z pisem, bo reszta senatorów nie wzięła udziału w głosowaniu, poddając w wątpliwość głosowanie nad tą ustawą w sali kolumnowej sejmu"
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 08:53 przez mod, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 21-12-2016 08:54

"
ja_30 pisze:Czyli zabieranie uczciwe zarobionych pieniędzy
uczciwie powiadasz?
no jeżeli masz na myśli, że uczciwie zwalczali opozycję, stosowali represje wobec uczestników demonstracji i strajków, inwigilowali duchowieństwo, niezależnych środowisk intelektualnych, oraz mniejszości narodowych.
A czy uczciwe było działanie z naruszeniem prawa PRL, oraz łamanie prawa człowieka a także stosowanie tortur?
No to gratuluję takiego podejścia do uczciwości !!!

ja_30 pisze:Nie każdy w SB czy UB był zbrobdniarzem. Większość to byli zwykli funkcjonariusze wykonujący swoje obowiązki.
Zapomniałeś dopisać: obowiązki przeciwko narodowi Polskiemu
Nie każdy miał krew na swoich rękach, ale czy nie każdy stanął przeciwko swojemu bratu?
A zbrodniarzom to nie tylko powinni zabrać emerytury, ale jeszcze osądzić i skazać.

ja_30 pisze:A jeśli chcemy ukarać zbrodniarzy to po to jest IPN żeby wskazał (oczywiście uczciwie) tych zbrodniarzy
To dlaczego do tej pory tego nie zrobiono?

ja_30 pisze:Jeśli pozwolimy na zabranie tych emerytur, to nic nie stanie na przeszkodzie żeby w przyszłości wzięli się za emerytury innych grup społecznych. Oczywiście w imię walki z niesprawiedliwościami dziejowymi.
Jeżeli byłoby to uzasadnione i było działaniem w imię sprawiedliwości społecznej to chyba tak powinno być zrobione.


mod pisze: zgadza się pis z pisem, bo reszta senatorów nie wzięła udziału w głosowaniu, poddając w wątpliwość głosowanie nad tą ustawą w sali kolumnowej sejmu
to chyba dla nich dobry argument na to, żeby w ogóle nie zabierać głosu w tej sprawie



Edytowany przez rav o 21-12-2016 - 09:13. "
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 08:54 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 21-12-2016 10:17

"
uczciwie powiadasz?
no jeżeli masz na myśli, że uczciwie zwalczali opozycję, stosowali represje wobec uczestników demonstracji i strajków, inwigilowali duchowieństwo, niezależnych środowisk intelektualnych, oraz mniejszości narodowych.
Mówisz o obecnie rządzących??? Oprócz tego duchowieństwa rzecz jasna, bo tu akurat jest odwrotnie.



Edytowany przez ptasiorrr o 21-12-2016 - 09:19. "
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 10:17 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 21-12-2016 10:34

"no widzisz prasiorr jak to jest. Każdy patrzy na to samo a widzi co innego :-)"
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 10:34 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Rządy PiS

Post autor: ja_30 » 21-12-2016 10:43

"
rav pisze:no jeżeli masz na myśli, że uczciwie zwalczali opozycję, stosowali represje wobec uczestników demonstracji i strajków, inwigilowali duchowieństwo, niezależnych środowisk intelektualnych, oraz mniejszości narodowych.
A czy uczciwe było działanie z naruszeniem prawa PRL, oraz łamanie prawa człowieka a także stosowanie tortur?
No to gratuluję takiego podejścia do uczciwości !!!
Człowieku ty wiesz w ogóle o czym piszesz? Nie każdy funkcjonariusz zajmował się opozycją. Uważasz, że zabranie emerytur człowiekowi, który pracował 20 lat np. w wydziale zabójstw jest uczciwe?
Poza tym uczciwość polega na tym, że ktoś wykonywał obowiązki zgodnie z obowiązującym WTEDY prawem. Osobiście nie jestem zwolennikiem poprzedniego systemu, ale zakładam, że ktoś mógł wierzyć w jego sens - tak jak teraz niektórzy wierzą, że każdy kto jest przeciwnikiem rządu to wróg ojczyzny, lewak, kodowiec, żyd i należy go zwalczać. Sens ten sam, tylko przeciwnik zmienił nazwę.


Zapomniałeś dopisać: obowiązki przeciwko narodowi Polskiemu
Nie każdy miał krew na swoich rękach, ale czy nie każdy stanął przeciwko swojemu bratu?
Genialna retoryka. Czyli obecnie jeśli policjant pacyfikuje opozycjonistę też walczy ze swoim bratem? Na prawdę aż tak tani populizm przez ciebie przemawia? Zresztą to jest dla mnie fascynujące, że ludzie, którzy tak zaciekle krytykują poprzedni system, popierają działania partii, która chce wprowadzić dokładną kopie tego systemu. Oczywiście w imię uczciwości i sprawiedliwości ;)"
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 10:43 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 21-12-2016 10:56

"
ja_30 pisze:Uważasz, że zabranie emerytur człowiekowi, który pracował 20 lat np. w wydziale zabójstw jest uczciwe?
a uczciwie pracował by doprowadzić do osądzenia i skazania zabójców ofiar stanu wojennego..?

ja_30 pisze:Czyli obecnie jeśli policjant pacyfikuje opozycjonistę też walczy ze swoim bratem?
Porównujesz strajk np. w stoczni do obecnego blokowania sejmu i sali sejmowej?
naprawdę widzisz w tym podobieństwo?
walka o swoje podstawowe prawa z próbą obalenia demokratycznie wybranego rządu?
gratuluję takiego toku myślenia..
nie mam więcej pytań"
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 10:56 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Rządy PiS

Post autor: ja_30 » 21-12-2016 11:20

"
a uczciwie pracował by doprowadzić do osądzenia i skazania zabójców ofiar stanu wojennego..?
a milicjant z wydziału zabójstw to nie zajmował się czasem zabójstwami??
Porównujesz strajk np. w stoczni do obecnego blokowania sejmu i sali sejmowej?
naprawdę widzisz w tym podobieństwo?
walka o swoje podstawowe prawa z próbą obalenia demokratycznie wybranego rządu?
gratuluję takiego toku myślenia..
nie mam więcej pytań
Właśnie udowodniłeś, że idealnie wpisujesz się w grupę ludzi, której wmawia się kto jest wrogiem narodu i rządu, a ta grupa tępo w to wierzy.
Porównuję działania funkcjonariuszy, obecnych i przeszłych. I co robią? Wykonują polecenia. Nic więcej.
Natomiast twoje postrzegania wygląda następująco - jeśli funkcjonariusze pałują ludzi, o twoich poglądach to są zbrodniarzami, których należy osądzić. Jeśli pałują ludzi, którzy tobie (czy to światopoglądowo, czy wyznaniowo) nie odpowiadają to chronią demokrację w kraju.

Nie gratuluj mi toku myślenia - tylko postaraj się włączyć swoje. Bo póki co ślepo powtarzasz hasła swoich guru (pal licho kim są) bez najmniejszej logiki i sensu."
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 11:20 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 21-12-2016 12:27

"kto kogo pałował?
chyba mówisz o tym spałowanym gościu co się sam położył :-)
myślę i dlatego nie wmówisz mi, że czarne jest białe.

nie chcę się z Tobą kłócić, bo Święta się zbliżają i szukajmy tego co nas łączy, a nie tego co nas dzieli."
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 12:27 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Rządy PiS

Post autor: ja_30 » 21-12-2016 12:41

"To nie ma sensu. Wesołych Świąt."
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 12:41 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 21-12-2016 12:49

"
kto kogo pałował?
Myślę, że ja_30 napisał ogólnie. Tak domniemywam, że jakby policjant spałował księdza czy jakiegoś pisowca to byłby zbrodniarzem a jakby uczynił to samo z członkiem np: SLD to byłby obrońcą demokracji. Rav myślisz tak jak Ci pasuje a nie jak w rzeczywistości jest. Nie potrafisz przyznać, że pis robi źle, bo uczciwie zwalcza opozycję, stosuje represje wobec uczestników demonstracji, inwigiluje internet, łamie prawo i konstytucję."
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 12:49 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 21-12-2016 15:26

"Mamy nowego prezesa Trybunału Konstytucyjnego . Najlepsze jest to , że poprzedni kandydaci wybrani przez ZO i mający poparcie 9 sędziów TK,według prezydenta nie spełniali wymagań a obecni z poparciem 6 sędziów już spełniają. :-)



Edytowany przez alek o 21-12-2016 - 14:27. "
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 15:26 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 21-12-2016 15:44

"
ptasiorrr pisze:
kto kogo pałował?
Myślę, że ja_30 napisał ogólnie. Tak domniemywam, że jakby policjant spałował księdza czy jakiegoś pisowca to byłby zbrodniarzem a jakby uczynił to samo z członkiem np: SLD to byłby obrońcą demokracji. Rav myślisz tak jak Ci pasuje a nie jak w rzeczywistości jest. Nie potrafisz przyznać, że pis robi źle, bo uczciwie zwalcza opozycję, stosuje represje wobec uczestników demonstracji, inwigiluje internet, łamie prawo i konstytucję.
ptasiorrr myśl za siebie a nie za innych :-)
i nie domniemywaj, bo błądzisz, a nie chce mi się z Tobą dyskutować"
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 15:44 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 21-12-2016 20:31

"
ptasiorrr myśl za siebie a nie za innych icon_smile
i nie domniemywaj, bo błądzisz, a nie chce mi się z Tobą dyskutować
Ja myślę za siebie a nie za takich baranów jak Ty. Idź do kościoła, opierdziel ciało chrystusa i wypij jego krew (ja pije wódkę), pomódl się o rozum, bo widocznie bozia Ci go nie dała za dużo. Ja pieprzę pis, kościół, księży i trupa na krzyżu. I nie dyskutuj popaprańcu jak Ci się nie chce. I pamiętaj ten się będzie śmiał kto się ostatni będzie śmiał."
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 20:31 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 21-12-2016 21:11

"Plus dla PiSu za krok ku wolności, co poradzę że to oni?
Ustawę przyjęto w czasie posiedzenia w sali kolumnowej, mam nadzieję, że nikt tego nie cofnie.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomos ... 22854.html

Mamy na rodzinnej działce jakieś 80 drzew. Żadne z nich nie wyrosło samo. Wszystkie zostały posadzone, najstarsze mają pewnie około 50 lat, sadził je mój Tato. Część sadziłem sam 30-20-10 lat temu i sadzę nadal, tak jak i dbam o te które już rosną. Wychowałem się na nich, pod nimi, podlewałem je hektolitrami wody wyciąganej ręcznie ze studni (piasek mamy i nawet leśne drzewa trzeba podlewać żeby się przyjęły), przycinałem itd. Drzewka owocowe stanowią mniej niż połowę.

Sytuacja w której muszę się zgłaszać z prośbą do urzędu o zezwolenie na wycięcie drzewa które sam posadziłem 20 lat temu, a on może się łaskawie zgodzić, ale wyznaczając mi za to karę finansową, to patologia pod każdym względem. Patologii tej nie rozumie człowiek o mentalności niewolnika, ktoś z zerowym doświadczeniem leśno-ogrodniczym lub osoba której łże-ekologiczne plotki całkowicie przysłoniły rozum. Przyklasnę wszystkim którzy tą patologię próbują ograniczyć. Co poradzić że przyklasnąć muszę akurat PiSowi? PO tego nie wprowadziło, utrzymując patologię, to im w tym temacie nie przyklasnę.

Wszyscy słyszeliśmy o obowiązujących absurdalnie wysokich opłatach za wycięcie drzewa, za jedno można było zapłacić nawet 170.000 złotych! A kary były jeszcze wyższe. Po nowemu maksymalna stawka za wycięcie średniego i większego drzewa ma wynieść 500 zł. Mam trochę drzew które się pod opłatę łapią, czyli patologia nie została zlikwidowana w pełni.

Nowa PiS-wolność dotyczy tylko właścicieli prywatnych nieruchomości, dodatkowo wycinka nie może być związana z działalnością gospodarczą.

Wou - zajrzałem specjalnie na OKO.press, na którego łamach niejaki Wajrak straszy, że nowa ustawa spowoduje "masowe wycinanie drzew". Spadaj Wajraku na drzewo, tylko na swoje, nie na moje. Dlaczego miałbym "masowo wycinać" swoje ukochane drzewa, albo dlaczego mieliby to robić moi sąsiedzi? Jakbym coś budował, tworzył, zmieniał wizję zagospodarowania ogrodu, to sobie coś wytnę i tyle. Przyznaję, że z żalem, ale posadzę inne. Jak wolny człowiek. Nie musimy być wszyscy Lesiokami.

Jeszcze Greenpeace:
Ustawa otwiera też nowy rozdział w historii rzezi polskich drzew. Znosi ograniczenia właściciela nieruchomości prywatnej w usuwaniu drzew i krzewów rosnących na jego działce. Daje też samorządom prawo zmniejszania poziomu ochrony zieleni. Nasze wspólne dziedzictwo przyrodnicze będzie niszczone w sposób jeszcze bardziej pozbawiony kontroli niż dotychczas.
Moje drzewo to nie jest "wasze wspólne dziedzictwo"!"
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 21:11 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 21-12-2016 21:36

"Szanowni Państwo!
Nasz poprzedni umiłowany prezydent Pan Bronisław Komorowski zabrał głos w sprawie blokowania Sejmu:
No powiem, że jestem mile zaskoczony, gość jest niesamowity :-)


https://video-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t42 ... e=585B008D

Myślę, że temat zostanie szybko zakończony.
Czy ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości? :-)
"
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 21:36 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

iwoniczka
Posty: 55
Rejestracja: 08-11-2016 18:40

Rządy PiS

Post autor: iwoniczka » 21-12-2016 21:41

"tak ,mamy wątpliwości co do poczytalności twego guru JK i jego świty, wykazali się dziś na konferencji prasowej,"
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 21:41 przez iwoniczka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 21-12-2016 22:15

"Rav, dzięki!
Czytali dzisiaj Komorowskiemu fragment w RMFie, ale całości nie widziałem.
Totalne samozaoranie z opóźnionym zapłonem."
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 22:15 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 21-12-2016 22:51

Ostatnio zmieniony 21-12-2016 22:51 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ