Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 12-03-2020 19:31

Przy obecnej władzy to tylko czekam jeszcze na obłożenie podatkami dostępu do Internetu. Stan by powrócił do tego z czasów 0202122 kiedy nie opłacało się w internecie bycie trollem i pisanie paszkwili co tylko mózg palcom każe napisać. 30groszy za minutę dostępu do Internetu na przykład.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 13-03-2020 07:08

A ja się obawiam, że MS może przyspieszyć reformę sądownictwa i podjąć radykalniejsze kroki niż planowano. I tak w mediach rządzi inny temat i jeszcze trochę porządzi, są też ograniczenia zgromadzeń publicznych itd. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby ktoś próbował wykorzystać tę sytuację.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 16-03-2020 12:26

W sobotę Prezydent był odwiedzić szpital w Garwolinie.
W stroju lekarza z zespołu karetki witał go dyrektor szpitala i jednocześnie radny PiS Krzysztof Żochowski.

W niedzielę z kolei polski internet obiegła wiadomość, że „prezydent wozi karetką radnego PiS w stroju ratownika”. :roll:
Szybko okazało się, że Krzysztof Żochowski w istocie tamtego dnia pełnił dyżur w kierowanej przez siebie placówce.

– W dniu wczorajszym miałem dyżur, który był umieszczony w grafiku.
Gdybym się przebrał w garnitur, który mam w szafie, to byłaby przebieranka – zakończył.
:D

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 16-03-2020 14:14

Orange może nie rób chwilowo kampanii, co?

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 16-03-2020 14:54

PiS ma lek na koronawirusa: przetarg na 210 limuzyn.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 16-03-2020 15:23

Orange może nie rób chwilowo kampanii, co?

To nie kampania lecz tytuł forum Rządy PIS.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 16-03-2020 15:29

Wczoraj Jarosław Kaczyński był w kościele na mszy świętej.

Oprócz księdza, jego pomocnika i prezesa PiS w kościele byli także dwaj ochroniarze polityka oraz ok. siedmiu wiernych.

W Tarnobrzegu chodzi więcej ludzi do kościoła niz w stolicy, około 30 osób, a nie jak w Warszawie 12 osób.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 16-03-2020 17:37

orange pisze:
16-03-2020 15:29
W Tarnobrzegu chodzi więcej ludzi do kościoła niz w stolicy, około 30 osób, a nie jak w Warszawie 12 osób.
Puste dane, nie do porównania. Każda parafia inna, a o każdej godzinie inaczej.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 17-03-2020 19:42

Mimo gospodarskich wizyt prezydenta i wdrożonej produkcji płynu do dezynfekcji, którego cena coś ostatnio skacze ;-) coś się chyba pruje.

1. Ministerstwo Rozwoju
@MinRozwoju
· 4h
Uwaga! Jeżeli możesz pomóc w produkcji fartuchów ochronnych, kombinezonów ochronnych, maseczek z filtrem, gogli, wzmocnionych rękawic, rękawiczek ochronnych oraz płynu do dezynfekcji - napisz do nas pomagamy@mr.gov.pl.
Gotowi my jak w 1939.
Zresztą, przecież jak mówi inny klasyk - nasz poseł z Podkarpacia "to grupa rekonstrukcyjna Sanacji" ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 18-03-2020 18:47

No, witam po pracy ;-)

Ten wątek to chyba do dyskusji religijnych.
Według mnie siły lewackie w Polsce nie są jeszcze tak rozstawione i stąd pozwolenie na 50 osób w kościele w czasie Mszy Św.

A wracając do "rządów PiS".
Po pierwsze - jestem przerażony słowami Sasina, że mają tyle kasy ile będzie potrzeba.
A więc po drugie - jeżeli Glapiński ma już nadrukowane i gotowe do rzucenia czeka nas jazda na krawędzi.
Po trzecie - EBC też ma nadrukowane podobnie jak BoE, lecz nasz NBP mimo sprowadzenia JPM przez Morawieckiego nie jest w tej samej lidze.
Funt po 6, euro po 5?
Realne ;-)
Rzucenie na rynek zapowiadanych 200 miliardów przy stopach na poziomie 1 procenta? Z kont wyparują dziesiątki miliardów złotych.
Znaczy nie fizycznie. One wciąż tam będą. Warte o wiele procent mniej.
Nie mówiąc o tych leżących w domu do których finansjer po średniej szkole pod Londynem chciał się dorwać.
I właśnie się dorywa ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 19-03-2020 02:49

Rząd PIS wczoraj zapowiedział słowami premiera "Tarczę antykryzysową", która ma pomóc naszej gospodarce przekazując firmom 212 miliardów złotych.


Poniżej 5 głównych odbiorców tych funduszy:
1.Dla przedsiębiorców, którzy spełnią kryteria związane ze spadkiem obrotów i zarejestrowaniem straty finansowej państwo będzie mogło pokrywać 40 proc. wynagrodzenia do poziomu wynagrodzenia średniego w gospodarce, drugie 40 proc. pokrywać ma pracodawca.
2.Osoby pracujące na podstawie umowy zlecenia, o dzieło i samozatrudnione będą mogły od państwa uzyskać możliwość wypłaty środków do 80 proc. minimalnego wynagrodzenia.
3.Gwarancje kredytowe, zapewnianie płynności, mikropożyczki do 5.000 zł. dla przedsiębiorców.
4.Zapewnienie bezpieczeństwa depozytów lokat płatności, wpłat, wypłat płatności, funkcjonowania systemu finansowego; we współpracy z NBP, z KNF i w koordynacji z MF rząd proponuje pakiet kapitałowy, płynnościowy, który ma służyć jako ochrona środków depozytowych.
5.Stworzenie funduszu o wartości co najmniej 30 miliardów złotych na cele inwestycyjne w infrastrukturę, środki będą niezależne od funduszy UE.

Rząd szybko zareagował, firmy na pewno skorzystają. :shock:
Mądre działanie. :)
Rząd jak zwykle staje na wysokości zadania. 8-)
Mamy w końcu odpowiedzialny Rząd, nie narzekajcie. :idea:

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Rządy PiS

Post autor: djkynek » 19-03-2020 07:40

i cyk 60 groszy za wpis wpadło

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 19-03-2020 17:03

Tylko od kogo? Przecież taka forma propagandy nie służy PiSowi tylko mu szkodzi.
Podobnie jak propaganda z drugiej strony forum.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 20-03-2020 10:05

A gdzie te 6 ojro mld z EU?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 21-03-2020 12:52

A gdzie te 6 ojro mld z EU?
Ojro pójdzie na drogi ;-)
Po rozstrzygnięciu przetargów ;-)

Tymczasem "w praniu" wychodzi "pomoc dla przedsiębiorców":

https://scontent.fktw1-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5E9C6EB7

Firma SC Event Design udostępniła na swoim fanpage odpowiedź z ZUS, w sprawie złożonego wniosku o odroczenie składek o 3 miesiące, a więc późniejszą ich zapłatę.

1. Okazuje się, że od odroczonych w czasie składek pobrana zostanie opłata prolongacyjna, w wysokości połowy kwoty naliczonych odsetek za zwłokę ;-)
2. Dodatkowo ZUS ma prawo do zabezpieczenia na składnikach majątkowych przedsiębiorcy lub hipotece.
3. Przedsiębiorca musi uregulować koszty egzekucyjne należne dyrektorowi ZUS.
4. Konieczne jest również przedstawienie całego stosu dokumentów, poświadczających stan majątkowy przedsiębiorcy oraz oświadczenie o stanie rodzinnym.
5. Przedsiębiorca musi również terminowo opłacić składki, wymagalne po złożeniu wniosku o odroczenie składek.

I jeszcze tutaj:
https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG.CMS.ENG ... 60b22f283b

Ponad 2 tysiące zawieszonych bądź zamkniętych działalności wczoraj...

Wkrótce braknie na 500+
Ale Jarek powiedział, że jak się nie potrafi prowadzić działalności w warunkach oferowanych przez "Państwo" ;-) to lepiej się nie brać za działalność gospodarczą.


Ktoś może napisać o co kaman?
PKW rzeczywiście ma zamiar przeprowadzić JUTRO wybory uzupełniające w 8 gminach?
W momencie kiedy w kraju ogłoszono stan epidemii, wielu ludzi obejmuje kwarantanna, za złamanie, której grozi kara w wysokości 30000 zł?
O, proszę:
https://krakow.kbw.gov.pl/aktualnosci/i ... -2020-roku
I proszę:
https://krakow.kbw.gov.pl/aktualnosci/i ... -2020-roku

To jak jest z tą akcją siedź na d...e w domu?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 21-03-2020 13:12

Rzeczywiście dla małych firm najprostsze rozwiązanie to zawieszenie działalności.

Ciekaw jestem jak potoczy się sytuacja z wyborami. To trochę dziwne, że duża część opozycji domaga się żeby przedłużyć kadencję znienawidzonego prezydenta Dudy o kolejne parę miesięcy.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Rządy PiS

Post autor: ja_30 » 21-03-2020 13:20

admin pisze:
21-03-2020 13:12
Rzeczywiście dla małych firm najprostsze rozwiązanie to zawieszenie działalności.

Ciekaw jestem jak potoczy się sytuacja z wyborami. To trochę dziwne, że duża część opozycji domaga się żeby przedłużyć kadencję znienawidzonego prezydenta Dudy o kolejne parę miesięcy.
Poważnie aż tak po gowniarsku do tego podchodzisz???? Retoryka rodem z TVP, a po Tobie spodziewałem się dużo więcej.

Nawet jeśli jakimś cudem, w co mało kto wierzy, opanujemy sytuację do maja, to aż tak bardzo chcecie ryzykować wybuchu jakiegoś ogniska choroby?
Tak Adminie bo to chodzi o jakąś dziwną nienawiść do Prezydenta. Przecież jest to jedyny logiczny argument za przesunięciem wyborów.
Za mało ludzi umiera i choruje...??

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 21-03-2020 13:47

1. Na pewno nie opanujemy sytuacji do maja, co nie znaczy, że część ograniczeń nie zostanie do tego czasu ściągnięta. Może nawet dzień przed wyborami? Wiadomo kto podejmuje decyzje i czym się w tej sprawie kieruje. Nie jest to interes społeczny, ale własny, czy też własnego środowiska.
2. Chcecie, czyli kto? Nie ja decyduję o terminie wyborów. Pojawia się wiele rozwiązań doraźnych, ale głosowania internetowego czy korespondencyjnego nie zdążymy chyba na masową skalę wdrożyć.
3. Zupełnie odmiennie od wniosku który wysnuwasz, jestem w 100% za przedłużeniem kadencji urzędującego prezydenta i opóźnieniem wyborów, podobnie jak opozycja i całkowicie przeciwnie niż PiS, czy retoryka TVP.
4. Opozycja wciąż podkreśla, że przyjmowane rozwiązania walki z obecnym kryzysem są bardzo złe, szkodliwe dla zdrowia, obywateli, gospodarki, czy stosunków międzynarodowych. Terminowe wybory mogą być ryzykowne, ale to jedyna szansa na zmianę tej szkodliwej polityki. Wyłącznie nowy (inny) prezydent mógłby zaproponować nowe lub zablokować te szkodliwe rozwiązania. Nie ma innej opcji, że dostaniemy coś lepszego niż proponuje nam PiS. Czy zatem bardziej szkodliwe jest to co nam PiS da, czy podjęcie ryzyka związanego ze zmianą tego na lepsze?
5. Nie wypada jednocześnie totalnie krytykować polityki PiSu w tak trudnym czasie i nie wykorzystać jedynej realnej szansy by ją zmienić na lepszą. Chyba że się patrzy nie przez pryzmat długoterminowych korzyści społecznych, gospodarczych i międzynarodowych, ale przez pryzmat własnych szans powodzenia, z nadzieją że im będzie gorzej po zarazie za te parę miesięcy, im bardziej ludzie realnie odczują kryzys, tym będzie większa szansa na wygraną.

Czy te argumenty wyglądają już mniej gówniarsko?

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Re: Rządy PiS

Post autor: ja_30 » 21-03-2020 14:06

Zdecydowanie mniej. Wystarczy nie pisać o nienawiści i już jest trochę inny przekaz. Niestety Twój poprzedni wpis to była mieszanka orange i globoo.

Co do obecnego wpisu. Powiem szczerze, że bardzo mało oglądam polityki, szczególnie w obecnej sytuacji. Aczkolwiek obiło mi się o uszy, że Kosiniak pochwalał cześć działań rządu w obecnej sytuacji. Być może któryś z kandydatów krytykował zamknięcie szkół, restauracji i teatrów, ale ja tego nie odnotowałem.
Używasz słowo opozycja to reszty kadndatów, a ja bym jednak Bosaka i Kidawy do jednego worka nie wrzucał.
Bardzo skutecznie tworzony jest obraz PiS kontra reszta świata, a nie do konca tak to wygląda.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 21-03-2020 14:15

Przepraszam. To trudne, ale staram się patrzeć na to wszystko jako obserwator, bez zbytecznych emocji, których mamy bardzo wiele. Poglądy które reprezentuję trwale nie cieszą się poparciem większości wyborców i do głównych sił sporu politycznego mi podobnie daleko.
W działaniach obecnych władz potrafię dostrzec pewne pozytywne działania, a przynajmniej starania. Od opozycji oczekuję przede wszystkim racjonalnych kontrpropozycji, a nie krytyki. Oczywiście masz rację co do różnic chociażby między Bosakiem i MKB. Rzeczywiście najwięcej konkretnych propozycji rozwiązań gospodarczych na czas kryzysu padło ze strony Konfederacji. A przynajmniej takie do mnie dotarły, bo każdy siedzi w swojej bańce informacyjnej, chociaż staram się zerkać szeroko.

ODPOWIEDZ