Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 03-12-2020 17:01

No trochę się Onet skompromitował źródłem informacji i sam już to prostuje.
Belgijski doktor prawa okazał się niedoszłym maturzystą z Wadowic, poszukiwanym za liczne oszustwa :)

https://www.onet.pl/informacje/onetwiad ... c,79cfc278

Media mogłyby unikać "commingoutowania" uczestników wbrew ich woli, chociaż w tym przypadku to podobno oczywista hipokryzja konserwatywnego rzekomo polityka. Jasna sprawa, że płeć i orientacja nie wpływają na ocenę tej sprawy, a złamanie prawa dotyczy spotkania w dużej grupie, ewentualnie ectasy. Gdyby sprawa nie dotyczyła polityka, to pewnie nie pojawiła by się informacja, że to była gejowa impreza.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 03-12-2020 17:23

Z tym ze nie wydaje się aby Orban te słowa wypowiedział li tylko po przeczytaniu artykułu Onet.pl.I nie użył słów :'podobno" i "rzekomo".Coś tu tolerancji nie widać.
To, co zrobił nasz przedstawiciel Jozsef Szajer, nie mieści się w systemie wartości naszej wspólnoty partyjnej. Nie zapomnimy o 30 latach jego pracy i nie wyprzemy się jej, ale jego czyn jest nie do przyjęcia i nie do obrony - powiedział Orban dziennikowi "Magyar Nemzet" przez telefon w przerwie posiedzenia rządu.

Orban ocenił, że po tym, co się stało, Szajer podjął "jedyną słuszną decyzję, gdy oprócz przeprosin zrzekł się mandatu Parlamentu Europejskiego i wystąpił z Fideszu". Jego decyzję przyjęliśmy do wiadomości - dodał premier
.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-n ... Id,4891618

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 03-12-2020 17:45

Ale co takiego uczynił? Jaki to "czyn nie do przyjęcia"? Że spotkał się w grupie 30 osób w pandemii? :)
Rzekomo, bo pierwszy raz usłyszałem o takim gościu i nic nie wiem o jego konserwatyzmie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 03-12-2020 18:15

Bo ktoś pomylił Davida z Dawidem :-)

David przedstawia się tak:
Twórczość naukowa:
https://wetransfer.com/downloads/8ca916 ... 556/fb8f04
https://scholar.google.pl/citations?use ... l=pl&oi=ao
https://pbs.twimg.com/media/EoTiuOLXcAA ... ame=medium

Natomiast Dawid przedstawia się tak:
https://poszukiwani.policja.pl/pos/form ... DAWID.html
Rodzinny business:
https://www.yelp.com/biz/beata-zguda-i- ... y-wadowice
https://www.google.pl/maps/@49.8841923, ... 312!8i6656
https://www.firma.egospodarka.pl/raport ... zguda.html
Tak?
TAK! To są właśnie KREMÓWKI!
Z Wadowic!
:-)


No i smaczek:

"Polska policja próbuje mnie zdyskredytować„fałszywym nakazem”,ponieważ jeden z moich gości był wysokim rangą prawicowym urzędnikiem polskiego Ministerstwa Sprawiedliwości".
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 05-12-2020 08:25

Niby wciąż rządzi PiS, ale niezależnie od tego w kolejnych instytucjach i organizacjach przenikają do nas zjawiska obserwowane na Zachodzie, można je złapać w szeroki worek "politycznej poprawności", ze wyraźnym skierowaniem w stronę postępu.

Po tym jak PWN z konkursu na młodzieżowe słowo roku wyciął odgórnie (pewnie najczęściej zgłaszaną?) "julkę", teraz zdecydowano o nieprzyznaniu nagrody Grand Press w kategorii wywiad, bo jeden z wywiadów w finale, konkretnie wywiad w radiu Zet z Margot, nie był przeprowadzony z odpowiedniej pozycji, a po preselekcji nie dało się go już wycofać. Wcześniej mieliśmy z podobnego powodu gwałtowną zmianę współzałożyciela i szefa nowego potrójkowego radia po parotygodniowym urzędowaniu.

Kto by nie rządził, i jak byśmy nie podchodzili do wolności słowa, i tak postęp idzie do przodu.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 05-12-2020 09:27

admin, Ty tak na poważnie piszesz? Bo jeśli to ironia to bardzo delikatnie ją przemyciłeś. ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 05-12-2020 10:15

Całkowicie poważnie, w dodatku zanotowałem to jako obserwację, bez ocen.

Widziałem dzisiaj komentarze na gazeta.pl pod artykułem o rezygnacji z przyznania nagrody Grand Press. Mimo, że komentujący to określone środowisko, to większość komentarzy była wyraźnie homofobiczna, w dodatku miały zdecydowaną przewagę łapek w górę. Trochę mnie to zaskoczyło.

Tak, świat się zmienia, niezależnie od tego jaka opcja rządzi.
Tak, uważam, że dziennikarz ma prawo zadawać pytania od słuchaczy, a prezes i współzałożyciel radia NS nie zrobił nic godnego utraty stanowiska.
Tak, krytycznie oceniam decyzję jury konkursu Grand Press i z rozbawieniem przyjmuję decyzję PWN.

A jak Twoje oceny tego zjawiska?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 05-12-2020 11:04

Na gazeta.pl nie komentują prawicowcy? Czasami jest ich najwięcej.Trochę mnie to zaskoczyło że można tego nie zauważyć.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 05-12-2020 12:23

Jasne że się zdarzają, może bardziej konserwatyści niż prawicowcy, ale w łapkach przeważnie wypadają kiepsko. Tak zauważam.
A ocena że idziemy w stronę postępu, mimo rządów konserwatystów? Naprawdę jest kontrowersyjna?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 05-12-2020 13:00

Życie.Historia.Przyroda.Fizyka. Uczą nas że każda akcja wywołuje reakcję.Im silniejsza akcja tym silniejsza reakcja.Ten konserwatyzm i prawicowość okraszona paździerzową propagandą, z twarzą kibola-troglodyty który wrzeszczy 'Śmierć wrogom Ojczyzny" , z księdzem proboszczem który namawia aby glosować na PiS nie ma prawa na dłuższa metę się sprawdzić. Można było mądrzej, logiczniej, bez szukania i wskazywania kolejnych wrogów.Bardziej centrowo . Młodzi którzy glosowali na PiS w 2015 dzisiaj się z tego PiSu śmieją bo to obciach.Starsi żelazny elektorat dobrej zmiany powoli odchodzą z tego świata.Pandemia pokazała że z tego puszenia się sprawnością państwa to puste słowa.Z pandemią nikt sobie nie radzi ale my staliśmy się prymusem w nieradzeniu.W zamian oferta: konflikt aborcyjny, konflikt z UE.Coraz więcej osób widzi że tu nie ma żadnej wizji i żadnej przyszłości z takim kursem.
I to jedne z czynników a jest ich wiele że następuje odbicie w lewo od tej groteskowej prawicowości w wersji PiS

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 05-12-2020 14:10

Zniechęcenie PiSem jest ewidentne i nawet wygląda na trwałe tym razem. Ale odbicie w lewo nie idzie wprost. Być może wśród młodzieży, czyli odczujemy to bardziej za parę lat. Tymczasem kosztem PiSu nie bogaci się jeszcze głównie Lewica, ale Hołownia, przy czym oprócz Hołowni mało kto jest w stanie wymienić inne nazwisko. Z jednej strony trochę jak Palikot, albo Petru, którzy ciągnęli listy swoim nazwiskiem, z drugiej strony to jednak jakościowo inne zjawisko.

Palikot był bardzo wyrazisty, podobnie jak Petru, przynajmniej w deklaracjach. Hołownia - on właśnie celuje w centrum, albo inaczej - stara się do siebie nikogo nie zrazić, stawiając nie na postulaty polityczne, ale bardziej społeczne i styl. Nie wiem np. jaką ma wizję polityki podatkowej czy zagranicznej.

Wydaje mi się, że to by był dobry czas dla Palikota, że wystąpił po prostu za wcześnie. Liberalizm gospodarczy w połączeniu z obyczajowym, mógłby obecnie zebrać sporą część tortu. PO szukające wciąż swojej drogi, pewnie już nie pójdzie w tą stronę, Lewica, Hołownia ani Konfederacja też nie.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 05-12-2020 16:53

...I ja doczekam kiedyś takiej chwili
I nie mogę się nadziwić że ja
Doczekam tego dnia... ze nie będzie PSLu w sejmie, a to prawdopodobnie nastąpi przy najbliższych wyborach.
Tutaj trzeba szukać w elektoracie zawiedzionym Pisem, nie w seniorach a tych miedzy 18 a 55 rokiem życia.
Holownia ma największe szanse na zagospodarowanie ( niezdecydowanych ,rozczarowanych?) nie tylko młodych ale również tych z górnej granicy wiekowej. Tylko czy będzie w stanie wystawić listy .
Przy tym co odwala pis, każdy by zyskał ,poparcie w sondażach leci na łeb na szyje, a wierchuszce się wydaje ze w państwie istnieją tylko media partyjne, żyją w błogiej nieświadomości ze Internety nie istnieją. Młodych coraz ciężej oszukać.
Postkomuniści (pamiętacie to jeszcze)ugrali by więcej gdyby nie ciągnęli za sobą skrajnej (?)lewicy. Jak obserwuje scenę polityczna to Czarzasty z towarzyszami wytargaliby przyzwoita cyfrę.
Na PO ,podobnie jak na Pis zagłosuje beton.
I dla mnie największa zagadka- Konfederacja. Male poparcie jest faktem, czy w przypadku rozłamu ci od Korwina zrobili by cyfrę?
Najbardziej medialni politycy są od Korwina, młodzi nie głosują na Konfederacje z prostego powodu -Narodowcy.
Czy już dojrzeli do samodzielnego startowania, podkreślam jest do zagospodarowania grupa młodych ludzi ,którzy zaczynają chodzić na wybory, ich świadomość polityczna i odpowiedzialność wzrasta, do czego przyczynił się przez swoje działania Pis.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 05-12-2020 17:43

Ale kto się pojawi na listach Hołowni? Jak zrobić żeby to nie były osoby całkiem noname albo karierowicze? Pewnie właśnie to się dzieje i coś robi w temacie. Już Kukiz próbował oprzeć się na samorządowcach i nie wyszło.

Jest obawa, że w obliczu zbliżającej się porażki PiS może kroić ordynację pod siebie. I nie chodzi mi o uczciwość wyborów, bo zakładam, że jesteśmy na tyle dojrzałą demokracją, że da się to przypilnować na każdym szczeblu, ale o okręgi czy inne przeliczniki, żeby skorzystali najbardziej. Zresztą już nie raz tworzyli prawo pod siebie na jedną okoliczność, a nie z myślą o dłuższej perspektywie, czy interesie państwa.
Tu też może być zamieszanie jak zabraknie Kaczyńskiego, czy całość pójdzie w rozsypkę, czy podzielą się na trzy, czy na pięć.

SLD to główna baza wyborców lewicy, ale raczej starszego pokolenia. Bez towarzyszy mogliby mieć problem. Wydaje mi się, że teraz postulaty światopoglądowe będą miały większe znaczenie niż socjalne, takie czasy. SLD jednak był mocno zachowawczy, a teraz trzeba się dostosować do czasów i retoryki.

Korwin jest jednocześnie promocją, jak i obciążeniem. Symboliczne - nabić do 5%, ale równocześnie nie pozwolić na więcej. Trudno odciąć się od kwestii światopoglądowych, zatem korwinowcy raczej nie postawią tylko na wolny rynek, gromadząc wolnorynkowców od konserwy do postępowców. Na ten moment sojusz z Braunem i narodowcami wydaje się najlepszą opcją, chociaż dając minimum automatycznie blokuje lepszy wynik. Korwin też nie jest wieczny. Ale tak jak wcześniej młode pokolenie korwinowców wiele razy się wypalało i rozdzielało, tak teraz Mentzen, Dziambor, Berkowicz, Kulesza, Wilk i Sośnierz stanowią mocną ekipę i raczej nie znikną po erze JKM.

Generalnie to już chyba dyskusja "co po rządach PiS?".

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 05-12-2020 19:40

admin pisze:
05-12-2020 17:43

Jest obawa, że w obliczu zbliżającej się porażki PiS może kroić ordynację pod siebie. I nie chodzi mi o uczciwość wyborów, bo zakładam, że jesteśmy na tyle dojrzałą demokracją, że da się to przypilnować na każdym szczeblu, ale o okręgi czy inne przeliczniki, żeby skorzystali najbardziej. Zresztą już nie raz tworzyli prawo pod siebie na jedną okoliczność, a nie z myślą o dłuższej perspektywie, czy interesie państwa.
Tu też może być zamieszanie jak zabraknie Kaczyńskiego, czy całość pójdzie w rozsypkę, czy podzielą się na trzy, czy na pięć.

Generalnie to już chyba dyskusja "co po rządach PiS?".
Nie wiem czy nasz Admin zauważył jednak powyższa projekcja oznacza, że nasz lokalny lider PiS nie ma szans na fotel na Wiejskiej.
Chyba, że dostanie na liście miejsce w pierwszej piątce :-)
A to z kolei oznacza, że w kolejnych wyborach Tarnobrzeg będzie dostarczycielem głosów na listę bez swojej reprezentacji.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 05-12-2020 23:24

Cóż, u nas tradycyjnie wpadają spadochroniarze.
Braun - no on się może raz czy dwa pojawił.
Poncyliusz, Sobolewski, Tyszka - ktoś ich widział po wyborach? A sami ich wybraliśmy!

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Rządy PiS

Post autor: olekko » 06-12-2020 00:24

Szybkie googlowanie - poseł Poncyljusz pojawił się też ze 2 razy - z okazji wyborów prezydenckich, oraz wcześniej na otwarcie swojego biura poselskiego w lutym, które to biuro zdaje się działać w budynku TSM.

Reszty nie znalazłem, posła Brauna również.

Trochę nie w temacie, ale jako ciekawostka. W centrum Grębowa rzuca się w oczy baner biura poselskiego posła Pluty... :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 06-12-2020 01:28

Pa, rzeczywiście. Pisałem z pamięci, a Braun był dwa razy, ale jeszcze przed wyborami! Sorkum.
Ale generalnie spadochroniarze, z Braunem włącznie, od wyborów nas zostawili i sami sobie ich wybraliśmy.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 06-12-2020 11:32

I kolejny dowód że to nie jest obecnie normalny kraj


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 06-12-2020 15:10

Nie trafiłem na relację, to nie wiem co tam robił, ale wyraźny jest brak maseczki i przekroczona dopuszczalna ilość osób w świątyni. Mszy przecież Ziobro nie odprawiał. Prawo równe dla wszystkich, ale od MS powinno być egzekwowane szczególnie. Na podstawie zdjęć wydaje się, że zawiadomienie Scheuring-Wielgus do prokuratury jak najbardziej uzasadnione.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 06-12-2020 17:11

Nie żebym stawał w obronie Ziobry, ale czy to czasem nie fotomontaż? Ojciec Tadeusz przemawia w tym samym czasie co Ziobro? Poza tym MS i PG zarazem ma zdaje się krutsze włosy, już bardziej przypruszone szarzyzną i jakby nie patrzeć, zawsze ma dobrze dopasowany garnitur. A tu? Eeee.

ODPOWIEDZ