Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 08-11-2021 22:42

nasz narodowy rząd, obecnie będący sprawowany przez totalitarną koalicję tylko zaprasza do ataku na nasze granice

Albo jasno i sensownie będziemy się bronić przed terrorystami albo nie wydajmy ani złotówki i pozwólmy na tranzyt turystów przez naszą granicę. W końcu oni nie chcą mieszkać u nas tylko chcą spokojnie przejść do Niemiec lub trochę dalej.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 08-11-2021 23:24

encore pisze:
08-11-2021 22:42
nasz narodowy rząd, obecnie będący sprawowany przez totalitarną koalicję tylko zaprasza do ataku na nasze granice
Dokładnie tak. PiS-wi potrzebny jest taki konflikt. Pomaga przykryć nie jedną aferę i utrzymać słupki poparcia. Tyle , że sytuacja zaczyna się im wymykać spod kontroli. Myśleli , że dalej będzie to kilkaset osób na całej długości granicy , których będą przepychać na zmianę z Białorusią. A tu zaczynają się tysiące i z każdym dniem będzie ich więcej.
Łukaszenka promuje się i zaprasza emigrantów obiecując łatwe przekroczenie granicy EU. Czemu nasz MSZ nie zorganizował kampanii informacyjnej w tych krajach skąd pochodzą ci emigranci? Trzeba było robić wszystko , żeby im uświadomić jak wygląda granica , że Białoruś nie graniczy z Niemcami. Gdy było tych emigrantów jeszcze mało było wszystkich puścić przez granicę , wsadzić w samoloty i odwieźć skąd przybyli. Szybko rozeszła by się wieść , że nie tędy droga. Teraz na takie działania jest już trochę za późno i możemy czekać tylko na eskalacje .

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 09-11-2021 07:33

Dokładnie 5 lat temu:

https://wpolityce.pl/swiat/313034-efekt ... -bialorusi

https://www.polskieradio.pl/95/1738/Art ... -Bialorusi

https://www.rp.pl/kraj/art10870321-luka ... a-sasiadka

https://forsal.pl/artykuly/987050,moraw ... rusia.html

https://wyborcza.pl/7,75968,20884732,mo ... zenki.html

https://wyborcza.biz/biznes/7,179195,20 ... rects=true

Ale jak się później chce zrzucić prezydenta sąsiedniego kraju, to nie należy się dziwić eskalacji.
Jeżeli ktokolwiek w PiSie myślał, że nieudolna interwencja na Białorusi rozejdzie się po kościach, to właśnie się przekonał, że tak nie będzie.
I koszt willi dla Cichanouskiej okaże się najmniejszym i mało ważnym kosztem.
Była szansa przyciągnąć Łukaszenkę do Polski.
Była!
Łukaszenka to szczwany i lis i nieźle jak na razie lawiruje między Rosją, Chinami i Unią i potrafi wyciągać pieniądze.
Tylko, że obecnie dla nas koszty izolacji Łukaszenki podskoczyły do miliardów złotych.

Zresztą...
co ja tutaj będę filozofował...
W MSZ są całe tabuny ludzi, którzy co jak co ale powinni mieć rękę na pulsie jeżeli chodzi o sytuację dookoła naszych granic.
I chyba właśnie zawiedli.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 25-11-2021 17:08

Dzisiaj premier zapowiedział kolejną tarczę, tym razem antyinflacyjną.
W pełni popieram obniżenie VAT czy akcyzy, nawet na stałe, a nie kilka miesięcy, ale tymczasem przejdę do innego tamatu.

Podobno równo 6 lat temu powstawał Komitet Obrony Demokracji z liderem Mateuszem Kijowskim jako drugim Wałęsą... Już wtedy zaczęła się walka, która wciąż nie przyniosła efektów. Jest takie przysłowie: jeśli jesteś coraz głębiej w dole, to może przestań kopać?

Dziś mamy kulminację nie tylko w IV fali, ale również w konflikcie Wyborczej z Agorą, który do niedawna był trudny do wyobrażenia. Redakcja nie uznała dyscyplinarki ze strony zarządu i przyjęła jednego z pracowników na inne stanowisko. W dodatku, w bardzo mocnych słowach redakcja zaatakowała swojego właściciela i wydawcę, chyba całkowicie przekreślając szansę na porozumienie w obecnych warunkach.

Do poczytania tutaj:
https://wyborcza.pl/7,75398,27841339,br ... nie-w.html

Mało co się temu rządowi tak udało tak jak opozycja i opozycyjne media...

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 27-11-2021 12:41

Wydaje mi się że znaczna część suwerena trochę się nabrała rządowym mediom i ich narracji o krytyce opozycji .Otóż najwyższa pora na zrozumienie że od 2015 roku czyli od 6 lat rządzi niepodzielnie PiS i tylko PiS ponosi pełną odpowiedzialność i za sytuację na granicy i za stan państwa i za szalejącą drożyznę i za walkę z pandemią.PiS odpowiada a nie Tusk i opozycja

djkynek
Posty: 153
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Re: Rządy PiS

Post autor: djkynek » 27-11-2021 16:12

admin pisze:
25-11-2021 17:08
Dzisiaj premier zapowiedział kolejną tarczę, tym razem antyinflacyjną.
W pełni popieram obniżenie VAT czy akcyzy, nawet na stałe, a nie kilka miesięcy, ale tymczasem przejdę do innego tamatu.

Podobno równo 6 lat temu powstawał Komitet Obrony Demokracji z liderem Mateuszem Kijowskim jako drugim Wałęsą... Już wtedy zaczęła się walka, która wciąż nie przyniosła efektów. Jest takie przysłowie: jeśli jesteś coraz głębiej w dole, to może przestań kopać?

Dziś mamy kulminację nie tylko w IV fali, ale również w konflikcie Wyborczej z Agorą, który do niedawna był trudny do wyobrażenia. Redakcja nie uznała dyscyplinarki ze strony zarządu i przyjęła jednego z pracowników na inne stanowisko. W dodatku, w bardzo mocnych słowach redakcja zaatakowała swojego właściciela i wydawcę, chyba całkowicie przekreślając szansę na porozumienie w obecnych warunkach.

Do poczytania tutaj:
https://wyborcza.pl/7,75398,27841339,br ... nie-w.html

Mało co się temu rządowi tak udało tak jak opozycja i opozycyjne media...
Dostajesz smsy z centrali Pis? jakie ma znaczenie dla sytuacji w Kraju jakiś tam konflikt pomiędzy agora w wyborczą? dziś bedzie o tym w szczujni o 19.30 15 minut? Serio uważasz, że to jest największy problem naszego Kraju, czy stosujesz znaną już doskonale narrację odwracania uwagi od prawdziwych problemów?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-11-2021 16:38

Jasne caro3139, po takim czasie samodzielnych rządów nie da się już wszystkiego zrzucić na poprzedników. Poza tym PiSowi skończył się fuks. Pierwsza i druga kadencja PiSu wypadała na bez porównania lepsze czasy niż rządy PO, jeśli patrzymy przez pryzmat światowej gospodarki. PiS trafiał na prosperity, gdzie wiele "samo rosło", a PO pechowo na czas światowego kryzysu, w którym mogliśmy być co najwyżej "zieloną wyspą". Aż przyszły czasy covidu, cięć ekologicznych, wyjątkowego wzrostu cen surowców i światowego transportu i się dzieje.

Można się pobawić w przewidywania co byłoby inaczej gdyby przez cały ten czas rządziła Koalicja Obywatelska. Pobawimy się?

Najprościej byłoby przewidzieć kwestie obyczajowe. Dawny kompromis aborcyjny byłby średnio wychylony w przeciwną niż obecnie stronę, prawdopodobnie z dopuszczeniem aborcji do 12 tygodnia w określonych przypadkach. Może nie tyle warunki socjalne, co sytuację psychiczną kobiety. Jeszcze nie mielibyśmy małżeństw gejowskich, ale związki partnerskie jak najbardziej. Mimo wszystko mogłoby być zamieszanie z tzw. strefami wolnymi od LGBT, bo to stanowiska przyjmowane na szczeblu samorządowym.

W kwestii walki z koronawirusem bylibyśmy bliżej rozwiązań znanych z UE, czyli paszportów covidowych, mocniejszych i częstszych lockdownów, mocniejszego nacisku na szczepienia przez utrudnienie życia nieszczepionym. Cudów by nie było, bo widzimy, że Niemcy, Niderlandy, Austria, czy Czechy właśnie czwartą falą biją historyczne rekordy. Mogłoby być zatem więcej buntu na ulicach.

W kwestii imigracji z Białorusi (Wschód raczej nie kierowałby się tym, kto akurat rządzi), mógłby zostać utworzony podnoszony wielokrotnie "korytarz humanitarny". Kilka tysięcy emigrantów (na początek) zostałoby uwięzionych w polskich obozach, gdzie rozważano by ich wnioski azylowe, jeśli chcieliby azylu akurat w Polsce. Problem nie byłby rozwiązany, bo Polska (jak widać) wcale nie jest ich celem. Musielibyśmy ich zatem trzymać u nas siłowo.

W sądownictwie byłoby tak jak było, czyli stabilna sytuacja w TK, KRS, SN, ID, bez konfliktu z organami UE i wątpliwości co do praworządności. Nie byłoby zatem głównego pola sporu z UE, warunkowości przyznawania środków normalnych i z planu odbudowy.

W mediach nie mielibyśmy radia 3/5/7, radia Nowy Świat i Trójki, a tylko jedną Trójkę. Wcale nie wiem czy byłoby lepiej, wybór jest dobry. TVP i PR nadawałyby mniej więcej to co TVN, a Polsat by się dostosował. Nie byłoby zamieszania z koncesjami, ale wcale bym się nie zdziwił, gdyby Orlen kupował od niemieckiego właściciela prasę lokalną.

W wojsku nie byłoby WOT, może mielibyśmy trochę większą flotę z zachodniego demobilu i raczej kolejne Leopardy zamiast Abramsów, czy jakieś Mirage zamiast F35. Mielibyśmy też Caracale.

W polityce międzynarodowej żylibyśmy w zgodzie z instytucjami UE i obecną ekipą USA. Dominującym partnerem (w wielu znaczeniach) byłyby Niemcy. Nie podejmowalibyśmy tematu reparacji wojennych, za to podejmowany byłby temat rekompensaty przedwojennego majątku dziedziczonego po linii rasowej (447).

W polityce energetycznej i klimatycznej wycofalibyśmy się z węgla do roku 2030, co skutkowałoby poważnymi protestami wśród górników. Byłoby więcej wiatraków, pewnie byłyby podobne programy jak Mój Prąd, ale bez radykalnie odmiennych efektów. Wciąż można by było jeść mięso, czy hodować futerkowe.

Inflacja byłaby porównywalna, bo tak wygląda sytuacja na świecie. Można założyć, że sytuacja budżetu byłaby nieco lepsza, ze względu na ograniczone programy socjalne i pewnie ograniczone wsparcie covidowe dla firm. Ogólna sytuacja gospodarcza byłaby porównywalna do obecnej. W służbie zdrowia sytuacja byłaby porównywalna z obecną.

Dobra zabawa? Gdzieś się mocno mylę?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-11-2021 16:45

djkynek pisze:
27-11-2021 16:12
Dostajesz smsy z centrali Pis? jakie ma znaczenie dla sytuacji w Kraju jakiś tam konflikt pomiędzy agora w wyborczą? dziś bedzie o tym w szczujni o 19.30 15 minut? Serio uważasz, że to jest największy problem naszego Kraju, czy stosujesz znaną już doskonale narrację odwracania uwagi od prawdziwych problemów?
Sytuacja w Wyborczej mnie bawi. Nie uważam jej za problem krajowy, w przeciwieństwie do działalności "Gazety Wyborczej" przez ostatnie 30 lat. Jakby nie patrzeć na Czerskiej znajduje się poważny ośrodek, jeśli nie centrala ideowa strony antypis, ale jak długo jeszcze?

Zobacz powyżej bo się trochę rozpisałem. Możesz dołączyć do zabawy.
Rządy PiS oceniam bardzo negatywnie, zaczynając od programu 500+ który wygrał im wybory. Kto zacznie od likwidacji 500+, czyli od pisowskiego początku, ten może liczyć na moje wsparcie.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 27-11-2021 17:17

Drogi adminie szukanie ciągłych usprawiedliwień dla rządu PiS , w różnych obszarach jest trochę niepoważne , podobnie jak myślenie części suwerena :"kradną ale się trochę dzielą".
Skupie się tylko i wyłącznie na jednym, teraz palącym problemie , kryzys na granicy:
Chronologicznie od wiosny :
-porwanie Protasiewicza
- Łukaszenka zapowiada wypowiedzenie umowy o readmisji imigrantów /czerwiec/
- włamania hakerskie na skrzynki najważniejszych osób w państwie, wszystkie ślady prowadzą na Białoruś i do Rosji
-problemy z przesyłem gazu z Rosji
-ćwiczenia Zapad tuż za wschodnią granicą
Wszystkie ale to wszystkie sygnały świadczą od pół roku że czeka nas jakiś gnój ze wschodu.I nie trzeba do wyciągnięcia tego wniosku mieć służb, analityków, wywiadu czy kontrwywiadu.
Co robi w tej sytuacji PiS pod wodzą genialnego stratega z Żoliborza ?
1. Pogłębia bezsensowny spór z Unią Europejską
2. Daje w twarz naszemu największemu sojusznikowi militarnemu forsując idiotyczne pomysły vide lex TVN

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-11-2021 17:30

Z całą pewnością przy innym rządzie (nie ma za wiele alternatyw) nie mielibyśmy dwóch końcowych punktów. Z UE trzymalibyśmy zgodę, podobnie jak z USA. Ale raczej nie wpłynęłoby to na decyzje ZBiRa, bo chociaż skupiło się na polskiej granicy, to bardziej jesteśmy bliskim i wygodnym narzędziem niż celem. W końcu to granica UE, a nie tylko Polski.

Mam wrażenie, że "strateg" w ogóle nie przejmuje się sytuacją międzynarodową i gra wyłącznie na małej wewnętrznej scenie. Niestety. Co gorsze nie bardzo ma mu kto doradzić, nawet jakby kogoś miał posłuchać.

Myślisz, że przy innej władzy mielibyśmy korytarz humanitarny z urzędnikami z Frontexu, mur wzorem USA i Izraela, czy obronę zasieków jak obecnie?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 27-11-2021 17:56

Gdybanie nie sensu.
Natomiast 6 lat obecnej władzy ,/ do której miałem na początku sympatię/ przekonuje że cały pomysł na sprawowanie władzy wygląda według algorytmu :"my im dajemy trochę kasy a w zamian te 35-40 % tych którzy najwięcej zyskają nie wnika w co robimy tylko idzie posłusznie do urn wyborczych i na nas glosuje ze strachu że następcy nie będą im dawać".
-czy kolejki w służbie zdrowia są większe czy mniejsze niż 6 lat temu?
-czy sądy działają sprawniej niż 6 lat temu?
- czy na arenie międzynarodowej mamy lepszą pozycję niż 6 lat temu?

Oczywiście mam świadomość że większość beneficjentów ma to głęboko w ...
Ale i wrażliwość nam wszystkim się zmieniła . Kilka lat temu straszliwą aferą było że politycy poszli do knajpy, jedli ośmiorniczki i przeklinali . Oburzenie przelało się przez kraj. Dzisiaj dowiadujemy się że wiceminister rządu założył firmę żerującą na nieuleczalnych dzieciach i cisza.
Coś tu nie tak

Warto posłuchać.Wiceminister rządu Zjednoczonej Prawicy

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 27-11-2021 22:29

Trudno porównywać sytuację w służbie zdrowia dziś i 6 lat temu. Na pewno nie jest lepiej, ale wirus i związane z nim rozwiązania zrobiły swoje. Ale nawet po pandemii nie ma tu prostych rozwiązań. Chętnych do bycia lekarzami wciąż nie brakuje, trzeba dać im szansę.

Sądy na pewno nie działają sprawniej, ale wcale nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to, że sędziowie wzajemnie podważają swoje umocowanie, podobnie jak różnego (w tym najwyższego) szczebla sądy. Nigdy nie mieliśmy takiego chaosu pod tym względem. Jak zmieniać, to szybko i skutecznie. Tutaj opór okazał się mocny (nie wiem jakiego się spodziewano) i rana się jątrzy, bez szans na zagojenie w najbliższej przyszłości.

Pozycja na arenie międzynarodowej... Eeeeee. No jest źle. Tak jak wspomniałem wyżej, dla naczelnika liczy się lokalne podwórko, nie wiem zresztą czy odwiedzał jakieś inne (gdzie był i co widział) i jakie ma o nich pojęcie. Czas Trumpa minął, w Niemczech gorzej dla PiSu niż było, a nadzieje na zmiany we Francji też mogą okazać się płonne.

Mejza - dziś po raz pierwszy dowiedziałem się kto to taki. Jeden z głosów, w obecnej sytuacji politycznej wart więcej niż normalnie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 30-11-2021 11:53

I to będzie temat tegorocznego Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Wypłaszczono inflację!
Wzdłuż osi Y.
Czyli chyba nie tej, co planowano.
Krzywa zaczyna się ostro piąć w górę:

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 30-11-2021 15:00

I żeby nie było, że PiS o tym nie wiedział. Dokładnie rok temu zaakceptowaliśmy wszelkie konsekwencje podpisanych dokumentów a rząd dołożył drukiem swoje.

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 02-12-2021 17:30

Podobno w radiowej Trójce jest już 11 dyrektor od czasu zmiany rządów :)
Porażka...

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 17-12-2021 21:57

Jeżeli mieszkając w bloku zapłacę zgodnie z tym co podali:
- 154 zł więcej za gaz, podgrzanie wody oraz centralne ogrzewanie
- 21 zł więcej za prąd
to będzie oznaczało, że całkowite rachunki za mieszkanie, czyli
- opłata na rzecz TSM
- fundusz remontowy
- opłata na działalność kulturalną i coś tam jeszcze
- zaliczka na C.O.
- zaliczka za wodę
- prąd
- gaz
przekroczą 1 300 zł miesięcznie.
Na początku 2016 roku wystarczało niespełna 600 zł na to samo.
Szybko poszło.
Co gorsza - rozpędza się.

Ale największy hit dzisiejszego dnia to wystąpienie Morawieckiego w Sejmie mniej więcej w takim sensie:

Rząd Tuska, w którym również mialem swój udział, zaakceptował system ETS, z którym jako premier rządu z PiS zupełnie się nie zgadzam.

Czy ten człowiek nie powinien mieć zrobionych badań?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 17-12-2021 23:19

Ogłoszone podwyżki to rzeczywiście szok. Do tej pory fajnie było mówić o odchodzeniu od paliw kopalnych, o ratowaniu planety i walce z ociepleniem klimatu, a teraz pojawiają się rachunki. Nie jest to jednak jednorazowa podwyżka, ale początek długiej drogi, z czego niektórzy zdawali sobie sprawę od początku, a inni dopiero sobie to szybko uświadamiają. Będzie tylko drożej. Inflacja swoją drogą, a ekologia swoją, docisną nas z dwóch stron.

Trzeba nakupić świeczek i nafty zanim podrożeją.

Oj może się rząd przejechać, wyjątkową mamy kumulację: TVN i stosunki z USA, wstrzymanie KPO przez Brukselę, konflikt z Czechami, kary od TSUE za sądownictwo i kopalnię, wojsko uciekające na Białoruś, wychodzące szydło z worka w sprawie rządowej stłuczki, rekordowa inflacja, szokujące podwyżki cen mediów, zamieszanie z Polskim Ładem, covid, obowiązkowe szczepienia, paszporty i lockdowny... Mocno łódka rozbujana.

Sam już się gubię co z tego jest dla odwrócenia uwagi od innych tematów ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 19-12-2021 22:16

Który to już zarzucony przez PiS temat, który wyciągnął ludzi przy tak brzydkiej pogodzie na tarnobrzeskie ulice? Grabią sobie stopniowo i konsekwentnie. Relacja NW24 z dzisiejszego protestu placu Bartosza Głowackiego.



Żeby wygrać wybory należy odebrać PiSowi wyborców środka, którzy ostatnio zagłosowali na PiS. W jaki sposób można to zrobić?

Pozwolę sobie zacytować wystąpienie z materiału:

Albo my, albo oni.
...
Mohery - grupa ludzi ślepo wierząca w równie jak oni prymitywnych proboszczów.
Głosuje na nich menelia, czyli grupa ludzi, która z życia na cudzy koszt zrobiła sobie sposób na życie.
Głosuje na nich grupa osób nieświadomych... czyli ludzie z dwucyfrowym IQ, z których pierwsza cyfra nie jest dziewiątką.
Grupa, która mało wnosi do budżetu.
Państwo to nie jest Rzeczpospolita Polska, tylko Pislamska Republika Kaczyńska.


A za chwilę:
skłóceni jesteśmy my jako Polacy :o

Czy to właściwa metoda na odzyskanie wyborców PiSu? Wątpię.
Nie sądzę, żeby taka retoryka przeciągnęła choćby jednego wyborcę z PiS do antyPiS.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 19-12-2021 22:48

Jak słucham Budki, Tygryska i Zandberga mówiących o "walce z kowidem" to mimo wszytko cieszę się, że nie rządzą.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 20-12-2021 12:17

Admin: dziel i rządź. To dewiza, której najbardziej trzymają się obydwie strony. Społeczeństwo kupuje po 1/3 ideologię albo dla ciemnego ludu albo dla lemingów. Układ okrągłego stołu jest dzielnie pielęgnowany, przy obecnej władzy zmierza jednak coraz bardziej niebezpiecznie w kierunku II Rzeszy Pospolitej pod sztandary sierpa i młota.

To będzie ciekawy rok, zgodnie z chińskim przysłowiem.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ