Wybory samorządowe 2018

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
cdn24
Posty: 65
Rejestracja: 07-06-2018 21:53

Wybory samorządowe 2018

Post autor: cdn24 » 12-09-2018 19:31

"Z czterecJuż z czterech niezależnych źródeł wiem, że problemy ze skompletowaniem kandydatów na radnych ma nie tylko KW, ale również i EMK. To akurat wiele tlumaczy, jak na przykład akcję na fb. Tak się zachwycacie rozmachem i profesjonalizmem jej kampanii, a tu taka kicha i kandydatów z łapanki trzeba szukać. Tak więc można wnosić, że jej dotychczasowa kampania jest nakierowana na chętnych, a nie przyszłych wyborców. Stąd takie przecieki niektórych pomysłów i brak programu, który jak widać pisany jest na kolanie w doraźny sposób. To też tłumaczy przyczyny nieudanej konferencji prasowej no i oczywiście kawę i ciasteczka dla chętnych."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 19:31 przez cdn24, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 12-09-2018 21:58

"cdn24, nie wierz we wszystko co Ci ludzie mówią. Upowszechnianie nieprawdziwych informacji poważnemu człowiekowi też nie przystoi. Ja słyszałem o brakach kadrowych na innych listach i dopychania ich byle kim ale z szacunku dla tych kobiet o tym nie wspominam. Zobaczymy kto jakie listy zarejestruje. Trzeba oddać szacunek każdemu kto świadomie wchodzi na listy mając świadomość że mandatu nie weźmie. Szacunek dla każdego z każdej listy."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 21:58 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Wybory samorządowe 2018

Post autor: infonauta » 12-09-2018 22:43

"Może być tak jak piszesz, ale o problemach z zapełnieniem listy EMk też słyszałem, może nie z czterech źródeł, ale za to wiarygodnych. Ciekawi mnie też sytuacja z listą PiS, przecież KK jest jakoś mało aktywny i jak jest u innych?

Masz rację, że o takich rzeczach nie powinno się pisać czy mówić, ale z drugiej strony jednak może taka łapanka stanowić element łagodnie mówiąc korupcji politycznej, czyli coś za coś. A to już może być coś bardzo zdrożnego i nie pożądanego. Tak wiec decyzja jest trudna - wspominać czy milczeć?

Może taka sytuacja też świadczyć o tym, że nie mamy zaufania do naszych niektórych kandydatów. Zwłaszcza do tych, którzy decyzję o kandydowaniu podejmują w ostatniej chwili, licząc na cud. To akurat świadczy o beztroskim podejściu do urzędu, o który się ubiegają.

Ale cala ta sprawa mnie zaintrygowała z całkiem innego powodu. Jeśli tak jest w istocie, to cala "akcja" Mariano nabiera zupełnie innego znaczenia i nie jest wykluczone, że mogla być zaplanowaną grą obliczoną na jedną ze stron. W tym przypadku na korzyść EMK, kosztem DB. Piszę "akcja" bo ten ieszczęśnik mógl być w nią wciągnięty wbrew własnej woli. Być może tak było, być może nie."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 22:43 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 12-09-2018 23:05

"Konotacji mariano szukał bym raczej z jednym z dwóch obozów post-PiS niż z EMK. To co pisał raczej nie działało na jej korzyść a raczej kontra obecny PiS. Mam nadzieję że jak wróci to będziesz go mógł zapytać komu sprzyja. Niezależnie od tego co odpowie to bym mu do końca jednak nie wierzył."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 23:05 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 12-09-2018 23:17

"
infonauta pisze:Ciekawi mnie też sytuacja z listą PiS, przecież KK jest jakoś mało aktywny i jak jest u innych?
Kojarzy mi się, że jeszcze 8 lat temu była to lista dość otwarta, ale już 4 lata temu wyraźnie bardziej partyjna. Pewnie tak będzie i tym razem. Bez większych niespodzianek.
infonauta pisze:może taka łapanka stanowić element łagodnie mówiąc korupcji politycznej, czyli coś za coś. A to już może być coś bardzo zdrożnego i nie pożądanego. Tak wiec decyzja jest trudna - wspominać czy milczeć?
Ale kto kogo korumpuje? W .Nowoczesnej trzeba było płacić za najlepsze miejsca na listach, a u nas wydaje się, że to komitety będą płacić kandydatom, żeby zgodzili się kandydować :-)
Padre pisze:Konotacji mariano szukał bym raczej z jednym z dwóch obozów post-PiS niż z EMK. To co pisał raczej nie działało na jej korzyść a raczej kontra obecny PiS. Mam nadzieję że jak wróci to będziesz go mógł zapytać komu sprzyja.
Tymczasem ma bana, do końca tygodnia co najmniej."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 23:17 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Wybory samorządowe 2018

Post autor: 1967 » 12-09-2018 23:35

"Tka cisza po II konferencji Pana Bożka więc rzucę swój kamyk do ogródka. Jednak nie bezpośrednio do ogródka Pana Bożka, ale przedstawicieli partii udzielającej Mu poparcia.
Zgadzam się z kolegą, który pisał, że nie jesteśmy w swoich ocenach obiektywni . Miał rację w 100%. Ja też zapewne nie jestem, a co gorsza może po prostu jestem już stary i pozostała mi tylko jak mówi przysłowie: ?złośliwość, zazdrość i chytrość do pieniędzy? .
Może nie dosłownie ale cytuję
? Rozmawiałem z ze znajomym przedsiębiorcą 8 lat temu płacił podatek od nieruchomości w wysokości 3-4 tysięcy obecnie płaci 40 ? 50 tysięcy.?
Jeżeli dobrze liczę to mówimy tu o wzroście o ponad 1000%.
Przy takim wzroście większość dużych firm dawno ogłosiłaby by bankructwo.
Sprawdziłem jak rosła wysokość stawek opłat podatku od nieruchomości w Tarnobrzegu.
Podatek od gruntów zajętych pod działalność. Uchwała Rady Miasta z 2010 r. 0,74 zł/m2 ? 2018 rok 0,85 zł - wzrost 0,11 zł tj. 14,86%
Podatek od powierzchni użytkowej budynków zajętych pod działalność gospodarczą 2010 rok 19,81 zł/m2 ? 2018 rok 22,81 ? wzrost 2,81 zł/m2 tj. 14,11 %.
Skąd zatem taki szokujący wzrost podatku u tego przedsiębiorcy ??????????.
Prawdopodobnie ten zaprzyjaźniony przedsiębiorca zapomniał dopowiedzieć, że w ciągu tych lat znacząco zwiększył się jego stan własności nieruchomości. Innego wytłumaczenia nie ma !!!!!!!!!!!
W tym miejscu obiektywnie należy pogratulować przedsiębiorcy za tak pozytywny rozwój Jego firmy i mieć nadzieję, że proporcjonalnie na tym rozwoju skorzystali Jego pracownicy chyba , że wszystko zrobił własnymi rękami ?.
Uważam, objęcie szkół zawodowych i technicznych specjalnym patronatem jest działaniem właściwym ale też nie histeryzujmy na temat braku kształcenia w zawodach technicznych. Patrząc po szkołach i programach w TBG nie jest tak całkiem źle. Popatrzmy co mamy w Staszicu:
? Technikum 4-letniego w zawodach:
1. Technik automatyk - NOWOŚĆ
2. Technik teleinformatyk (w ramach programu kształcenia szkoła zapewnia każdemu uczniowi kurs spawania światłowodów)
3. Technik mechanik (w ramach kształcenia szkoła zapewnia bezpłatnie każdemu uczniowi uprawnienia: spawacza spoin pachwinowych blach, metoda spawania 135 (MAG) oraz operatora obrabiarek CNC)
4. Technik pojazdów samochodowych (w ramach kształcenia szkoła zapewnia bezpłatnie każdemu uczniowi kurs prawa jazdy kategorii B)
5. Technik elektronik (w ramach programu kształcenia szkoła zapewnia każdemu uczniowi kurs SEP)
6. Technik elektryk (w ramach programu kształcenia szkoła zapewnia każdemu uczniowi kurs SEP)
7. Technik grafiki i poligrafii cyfrowej - zmiana nazwy zawodu z Technik cyfrowych procesów graficznych (w ramach programu kształcenia szkoła zapewnia bezpłatnie każdemu uczniowi kurs modelowania CAD 3DB)
8. Technik technologii chemicznej - klasa pod patronatem Kopalń i Zakładów Przetwórczych Siarki "Siarkopol" / Przedsiębiorstwo Państwowe w Tarnobrzegu
Loguję się do systemu
-------------- Zakładam konto w systemie

? Szkoły Branżowej I-stopnia w zawodach:
1. Mechanik pojazdów samochodowych (w ramach kształcenia szkoła zapewnia bezpłatnie każdemu uczniowi kurs prawa jazdy kategorii B)
2. Elektromechanik pojazdów samochodowych (w ramach kształcenia szkoła zapewnia bezpłatnie każdemu uczniowi kurs prawa jazdy kategorii B)
3. Elektryk (w ramach programu kształcenia szkoła zapewnia każdemu uczniowi kurs SEP)
4. Ślusarz (w ramach programu kształcenia szkoła zapewnia każdemu uczniowi kurs CAD/CAM/CNC)
5. Elektromechanik (w ramach programu kształcenia szkoła zapewnia każdemu uczniowi kurs SEP)
6. Kierowca - mechanik (w ramach kształcenia szkoła zapewnia bezpłatnie każdemu uczniowi kurs prawa jazdy kategorii B)
7. Operator maszyn w przemyśle włókienniczym - klasa pod patronatem Fabryki Firanek "Wisan" w Skopaniu
8. Krawiec - klasa pod patronatem Fabryki Firanek "Wisan" w Skopaniu
Mamy również dawną budowlanką z technikami o kierunkach: budownictwo, geodezja, urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, inżynierii sanitarnej i szkołą branżową I stopnia kształcąca w zawodach: ślusarz, monter izolacji budowlanych, dekarz, betoniarz-zbrojarz. Mamy też dawny ?Rolnik? na Kopernika z kierunkami Technikum Spedycji, Technikum Architektury Krajobrazu, Technikum Eksploatacji Portów i Terminali, Technikum Agrobiznesu, Technikum Turystyki Wiejskiej, Technikum Hotelarstwa, Technikum Ekonomiczne, Technikum Logistyki. W miarę blisko jest też kilka szkół technicznych i zawodowych w Sandomierzu oraz w Nowej Dębie.
Jak widać dyrektorzy i nauczyciele z placówek tarnobrzeskich starają się nadążać za potrzebami firm. Nie czekają na cud.
Z takimi zarobkami jakie oferują nam miejscowe firmy, a szczególnie prywatni przedsiębiorcy zatroskani o Tarnobrzeg nie tylko, nie zatrzymamy w Tarnobrzegu młodzieży, ale również osób czynnych zawodowo. Dla przypomnienia - zniesienie Pańszczyzny w Galicji nastąpiło w 1848 roku.
A oto kilka propozycji zatrudnienia z obecnie 200 wolnych miejsc pracy na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Tbg.
operator urządzeń przemysłu szklarskiego* od 2 300 PLN wynagrodzenie podstawowe 2300 zł brutto+dodatki (śednio ok. 500 zł+premia motywacyjna kwartalna), po okresie próbnym wynagrodzenie podstawowe wzrośnie do kwoty 2600 zł brutto
malarz budowlany Wynagrodzenie brutto: od 2 100 PLN
nauczyciel przedszkola Wynagrodzenie brutto: od 2 300 PLN
monter instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych (telemonter) Wynagrodzenie brutto:
od 13,7 PLN / godzina tj brutto 2300

magazynier ? operator wózka Wynagrodzenie brutto: od 2 100 PLN
operator maszyn do produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych Wynagrodzenie brutto:
od 2 100 PLN

fryzjer damsko-męski Wynagrodzenie brutto: od 2 100 PLN do uzgodnienia
Podsumowując zaklinanie rzeczywistość trawa w najlepsze."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 23:35 przez 1967, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 12-09-2018 23:45

"Oprócz rozwoju firmy mogła to być kwestia wygaśnięcia jakichś czasowych preferencji."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 23:45 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Wybory samorządowe 2018

Post autor: iv » 13-09-2018 00:06

"
cdn24 pisze:Z czterecJuż z czterech niezależnych źródeł wiem, że problemy ze skompletowaniem kandydatów na radnych ma nie tylko KW, ale również i EMK.
Potwierdzam. Tam w ogóle oprócz Pani Krukurki chyba nikt się nie zgłosił, może jacyś goście z Suchej Bez Kicka, ale dosłownie nikt więcej. Mogłaby tylko pomarzyć o osobach, które znają się na problemach miasta. Wielolokadencyjni i nie tylko radni, ludzie ze stowarzyszeń - absolutnie nikt taki jej nie zaufał. Hula wiatr obijając się o puste krzesełka, nieśmiało obsadzone jakimiś pociotkami i sąsiadkami z bloku, o których nikt oprócz niej nie słyszał.
infonauta pisze:Ciekawi mnie też sytuacja z listą PiS, przecież KK jest jakoś mało aktywny i jak jest u innych?
W PiS, ze znaczkiem wartym w mieście co najmniej 30%? Zamykali drzwi, zamykali okna, a kandydaci na kandydatów im się mysimi dziurami pchali! Tak mówią.
W ogóle z tym przepływem informacji jest tak, że jak siedząc na spotkaniu pierdniesz, to koledzy z innej listy po kwadransie dzwonią z pytaniem, czy do bigosu dodawałeś śliwki."
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 00:06 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory samorządowe 2018

Post autor: inn » 13-09-2018 00:07

"Gil-galad
Zakładasz że tarnobrzeskie szkoły powinny kształcić młodych w zawodach tu poszukiwanych za max 2100??? Brutto
Serio?
A ja chylę czoła przed dyrektorami szkół, którzy dbają o kształcenie w zawodach, w których zarobią więcej i będą godnie żyć
A że nie w Tbgu? To nie wina szkół średnich
Nie wierzę że swoje dziecko byś kierował na magazyniera"
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 00:07 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 13-09-2018 00:16

"
iv pisze:... jakimiś pociotkami i sąsiadkami z bloku, o których nikt oprócz niej nie słyszał.
Oj poprawiłaś mi humor na dzisiejszy wieczór. Haha"
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 00:16 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Wybory samorządowe 2018

Post autor: iv » 13-09-2018 00:17

"
inn pisze:Nie wierzę że swoje dziecko byś kierował na magazyniera
Wpisze sobie literki "mag" przed nazwiskiem i zarobi tyle, co magister w urzędzie."
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 00:17 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Wybory samorządowe 2018

Post autor: 1967 » 13-09-2018 01:03

"Chyba małe niezrozumienie. Przytoczyłem jaki jest poziom zarobków oferowanych w tbg. A jeżeli chodzi o tytuły to znam osoby po studiach z długoletnim stażem w różnych firmach które zarabiają netto 2 - maksymalnie 2.5 tyś. Jeżeli chodzi o pracę to każda jest ważna. Potrzebny jest magazynier i hydraulik i sprzątaczka. Każdy ma rodzinę i powinien zarobić na godne jej utrzymanie. Niestety nie dla wszystkich pracodawców w tbg jest to takie oczywiste!!!! Dlatego nasze dzieci pracują w dużych miastach i te z mgr przed nazwiskiem jak i bez."
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 01:03 przez 1967, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Wybory samorządowe 2018

Post autor: iv » 13-09-2018 01:42

"
Padre pisze:
iv pisze:... jakimiś pociotkami i sąsiadkami z bloku, o których nikt oprócz niej nie słyszał.
Oj poprawiłaś mi humor na dzisiejszy wieczór. Haha
Ładnie napisałam, prawda?
Ja tych list nie widziałam, ale kilka nazwisk słyszałam. Generalnie trend jest taki, że na początku roku DB miał problem, jak zmieścić tylu chętnych choćby i na dwóch listach, a gdyby wybory odbywały się pod koniec roku, to Pani Krukurce do sensownego kompletu osób z doświadczeniem samorządowym brakowałoby tylko obecnego Przewodniczącego Rady Miasta.
Ale wybory są wcześniej, więc do tego nie dojdzie, a Pan Bożek będzie rządził w mieście. Może nawet na swoim nazwisku parę osób wprowadzi do rady. No, ze dwie pary."
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 01:42 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 13-09-2018 01:43

"Jeden z kandydatów oprócz zakazu komórek w szkołach obiecuje godzinę medytacji w tygodniu dla uczniów, w ramach zajęć wf. Szkoda że tymczasem pisze tylko do znajomych na fejsie. Sporo tracimy tematów do dyskusji."
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 01:43 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Wybory samorządowe 2018

Post autor: iv » 13-09-2018 01:48

"Powinnam nie wierzyć.
Nie wiem, czy to zaufanie do Admina, czy tarnobrzeski stan umysłu, ale zaczęłam szukać. Norberta sprawdziłam jako drugiego.
No dobrze, festiwale, mosty, medytacja. I co się dziwić, że bombę do urzędu ktoś zawiózł?"
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 01:48 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karpik
Posty: 4319
Rejestracja: 25-02-2005 22:54

Wybory samorządowe 2018

Post autor: karpik » 13-09-2018 01:52

"Kogo sprawdzałaś jako pierwszego ? :D"
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 01:52 przez karpik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mycha
Posty: 226
Rejestracja: 31-10-2006 17:47

Wybory samorządowe 2018

Post autor: mycha » 13-09-2018 10:57

"Kandydat Norbert Kolano napisał o sobie na fejsie (już nie tylko widoczne dla znajomych ale dla całego świata)

Prosicie, żebym napisał kilka słów o Sobie, proszę bardzo.

Norbert Kolano Rodowity Dzikowianin, dwójka dzieci,mieszkam od 44 lat w Tarnobrzegu,otwarty z każdym porozmawia bez względu na poglądy, religie itp., wykształcenie wyższe zarządzanie, marketing, kierunek busines manager, pierwsza szkoła zasadnicza gastronomiczna, kolejna Zespół Szkół Ekonomicznych w Mielcu ukończyłem, tytuł technik handlowiec, oprócz tego certyfikaty z jężyka angielskiego B2, łatwość przyswajania języków, dodatkowo ukończony kierunek opiekun medyczny, kurs masażu,kurs pierwszej pomocy,obecnie świadczę usługi dla KS Siarka. Pracowałem w administracji, na produkcji,w hotelu, w gazownictwie za granicą, w drukarni, prowadziłem własną działalność gospodarczą, zarządzałem grupą ludzi ponad 20 osobową za granicą w Holandii,znam też smak co to znaczy być bez pracy. Życie doświadczyło mnie i doświadcza z każdej strony. Nie należę do osób biernych, wielokrotnie to udowodniałem i udowadniam pomoc podczas powodzi 2010 dziękuje wówczas za pomoc Wiktorowi Stasiakowi,Arturowi, pomoc najuboższym z Tarnobrzega podczas świąt ponad 100 rodzin dostało wówczas paczki,paczki dla dzieci w okresie przedświątecznym oddziału dziecięcego szpitala, paczki dla dzieci przedszkola integracyjnego , wsparcie placówek edukacyjnych w Tarnobrzegu,organizator wyjazdu Młodzieży Tarnobrzeskiej oraz z Podkarpacia do Pragi, na Litwę, do Włoch na beatifikację Naszego Rodaka Jana Pawła, inicjator uporządkowania cmentarza wojennego poległych Polaków podczas pierwszej wojny światowej,zabiegający o remont cmentarza wojennego w Tarnobrzegu, inicjator odremontowania cmentarza żydowskiego w Tarnobrzegu, organizacja pikniku dla Pani Wioli pomoc przy organizacji pomocy dla Agnieszki,Kasi z Mokrzyszowa. Pomoc w znalezieniu pracy, dodatkowej pracy Karolinie itp. Obecnie przygotowania do pikniku dla chorej Gabrysi N.

Jestem Jednym z Was, Szanowni Mieszkańcy Tarnobrzega.

Proszę o Wasz Głos i Poparcie 21 pażdziernika 2018. Dziękuje.



Edytowany przez mycha o 13-09-2018 - 09:21. "
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 10:57 przez mycha, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
witt2100
Posty: 8
Rejestracja: 26-12-2014 12:55

Wybory samorządowe 2018

Post autor: witt2100 » 13-09-2018 11:35

"Pan Norbert Kolano to prawdziwy "CZŁOWIEK ORKIESTRA" . Ciekawi mnie jednak na jakiej uczelni studiował i jaki tytuł otrzymał po jej skończeniu . Dziwnym trafem ominął ten temat ."
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 11:35 przez witt2100, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Wybory samorządowe 2018

Post autor: dominik267 » 13-09-2018 12:09

"Styl tego opisu taki powiedziałbym mało czytelny i chaotyczny."
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 12:09 przez dominik267, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Wybory samorządowe 2018

Post autor: jamWilhelm » 13-09-2018 12:11

""Coś się jednak w świecie zmieniło. Dawniej błaźni walczyli o miejsce przy tronie; dziś walczą o tron""
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 12:11 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ