Program Dariusza Bożka

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Program Dariusza Bożka

Post autor: Padre » 12-09-2018 15:38

"Jako, że temat będzie dość obszerny postanowiłem nie zaśmiecać wątku wyborczego, w którym omawiamy raczej sprawy bieżące. Chciałbym skupić się na początek na programie wyborczym tak dumnie przedstawianym przez kandydata. Żeby było nieco przewrotnie i zarazem łagodniej to zacznę od końca. A im bliżej pierwszych punktów programu to będzie ciekawiej. Dzisiaj punkt ostatni i przedostatni , numer 12 i 11. Lubię konstruktywną krytykę i proponuję dyskutantom również zastosować tę zasadę. :)

12. Tarnobrzeg bezpieczny
  • rozbudowa monitoringu miejskiego

    Bardzo dobry pomysł. Nie ma mieszkańca, który narzekał by na nadmiar kamer. Dołożyć do tego jeszcze solenną obietnicę kontrolowania prawidłowości funkcjonowania i reagowania w trybie natychmiastowym na usterki i będzie ideał. Jak dla mnie solidny punkt na plus.
  • wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa poprzez lepszą współpracę z Policją i Strażą Miejską

    Trudno się domyślić co autor miał na myśli. Straży Miejskiej to prezydent może wydawać rozkazy w drodze poleceń służbowych. Stawiając obietnicę o lepszej współpracy autor punktu musiał mieć na myśli, że obecnie współpraca układa się nie do końca prawidłowo. Co do współpracy z Policją to jak autor wyobraża sobie taką współpracę? Czy obecnie funkcjonujący system narad i konsultacji jest niewystarczający? Czy moze też chodzi o zwiększenie dofinansowania dla tej jednostki? Jeśli tak to poproszę o szczegóły. Trudno mi ocenić zasadność tego punktu. Ani plus, ani minus jak na razie.
  • monitoring stanu zabezpieczeń przeciwpowodziowych i systemu ostrzegania przed zagrożeniami

    To są akurat kompetencje Naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Czyżby w ocenie kandydata działania te dotychczas były wykonywane nieprawidłowo, skoro zasługują na osobny punkt w programie wyborczym? Prezydent zgodnie ze Statutem jest odpowiedzialny za "opracowywanie planu operacyjnego ochrony przed powodzią oraz ogłaszanie i odwoływanie pogotowia i alarmu przeciwpowodziowego". Punkt zbędny, jak dla mnie minus.
  • wsparcie dla programów profilaktycznych przeciwdziałających agresji i uzależnieniom dzieci i młodzieży

    W zakresie agresji nie rozumiem co autor miał na myśli. W zakresie uzależnień to ciekawi mnie jakie wsparcie, w jakiej wysokości ponad obecnie funkcjonujące programy związane głownie z tzw. "kapslowym" i jak się to ma do tego co stanowią dotychczas realizowane zadania własne gminy wynikające ze stosownych przepisów? Skąd finansowanie tych programów? Jako że jest to podstawowe działanie do którego miasto jest zobligowane w zakresie alkoholu (stosowna ustawa) oraz narkotyków (stosowna ustawa) to moją uzasadnioną wątpliwość budzi sens wpisywania tego punktu w program wyborczy kandydata. Punkt zbędny, jak dla mnie na minus.
Bilans programu po analizie punktu 12 na dzisiaj to -1. Bilans psują dwie "oczywiste oczywistości", ogólniki wynikające wprost z zadań własnych gminy.

11. Tarnobrzeg przyjazny dla kultury
  • wspieranie rozwoju kultury, w tym działań TDK

    Kolejne zadanie własne gminy realizowane dotąd z większym lub mniejszym powodzeniem przez miasto i dyrekcję TDK. Nie znamy konkretów - co kandydat chce wspierać, w jakich wysokościach przewiduje dofinansowania i jak wyobraża sobie wzrost dofinansowania bo podejrzewam, że o to chodzi w tym punkcie. Pojawił się on jak przypuszczam również dlatego, ze Pan D.Bożek dostrzega nie do końca prawidłowe funkcjonowanie tej jednostki. Ja dostrzegam to również, szczególnie patrząc przez perspektywę ich BIPu, który od niemal roku nie jest uzupełniony o podstawowe dane. Punkt oceniam na plus w przypadku całkowitej reformy funkcjonowania tej instytucji, bo gruntowne zmiany w TDK są niezbędne. W przypadku oświadczenia kandydata, że dyrekcji nie zmotywuje do zmian albo nie zmieni w przypadku oporu do zmian to będzie minus. Do czasu sprecyzowania punktu programu na razie punktów 0.
  • remont części współczesnej TDK wraz z przebudową widowni i sceny

    Pomysł z górnej półki. Domyślać się można, że realizacja tego punktu będzie opierała się na założeniu otrzymania pomocy finansowej z tzw. Unii, czyli najprawdopodobniej za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego. Czy kandydatowi znane są opublikowane na dzień złożenia obietnicy wyborczej dane na temat dostępnych środków w bieżącej i następnej perspektywie finansowania? Chodzi mi tylko o to czy ta obietnica może mieć jakikolwiek punkt zaczepienia tak by mogła się zmaterializować. Obiecać można wszystko, a to mając "w kieszeni" pewnie koło 15-20 milionów na ten cel. Do czasu wyjaśnień zero punktów.
  • wspieranie i promocja lokalnych twórców

    Pomysł świetny. Tu nawet domyślam się o co chodzi i środki finansowe z pewnością znajdą się w budżecie. Duży plus, gdybym mógł dał bym nawet dwa. ;)
  • zorganizowanie festiwalu teatrów dzieci i młodzieży o Puchar Stanisława Jachowicza

    Propozycja programowa mieszcząca się bardziej w kompetencjach TDK niż Prezydenta Miasta. Chyba, że Pan D.Bożek miał na myśli zaangażowanie się jako organizator ale jako osoba fizyczna. W pierwszym przypadku punkt na minus. W drugim przypadku niestety 0, bo oceniam adekwatność programu do pełnionej potencjalnie funkcji. Zakładam jednak bramkę numer jeden, czyli to że autor miał na myśli że jako prezydent zorganizuje festiwal = -1 punkt.
Bilans programu po analizie punktów 12 i 11 to -1. Jak na razie program jest dla mnie nijaki, zawiera dużo zadań własnych gminy, bez konkretów i innowacji. Na dzisiaj na uwagę zasługują dla mnie 2 obietnice: większego wsparcia i promocji lokalnych twórców, co po macoszemu robiły władze przez ostatnich co najmniej 15 lat i drugi punt mówiący o monitoringu miejskim, którego jest w opinii i mojej i wielu osób po prostu za mało. Jeśli program Pana D.Bożka ograniczał by się na tym etapie do tych dwóch punktów, bez niepotrzebnych zapychaczy to kandydat miał by szanse liczyć na moją przychylność i mój głos. Perspektywicznie wygląda też punkt dotyczący remontu TDK. Mam nadzieję, że kandydat złoży w tym temacie szersze wyjaśnienia."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 15:38 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

cdn24
Posty: 65
Rejestracja: 07-06-2018 21:53

Program Dariusza Bożka

Post autor: cdn24 » 12-09-2018 19:39

"Że Ci się chce robić tak dokładną egzegezę tego programu. Masz mój szacun i podziw!!!"
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 19:39 przez cdn24, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Program Dariusza Bożka

Post autor: inn » 12-09-2018 20:56

"
Padre pisze:
[*]wsparcie dla programów profilaktycznych przeciwdziałających agresji i uzależnieniom dzieci i młodzieży

W zakresie agresji nie rozumiem co autor miał na myśli. W zakresie uzależnień to ciekawi mnie jakie wsparcie, w jakiej wysokości ponad obecnie funkcjonujące programy związane głownie z tzw. "kapslowym" i jak się to ma do tego co stanowią dotychczas realizowane zadania własne gminy wynikające ze stosownych przepisów? Skąd finansowanie tych programów? Jako że jest to podstawowe działanie do którego miasto jest zobligowane w zakresie alkoholu (stosowna ustawa) oraz narkotyków (stosowna ustawa) to moją uzasadnioną wątpliwość budzi sens wpisywania tego punktu w program wyborczy kandydata. Punkt zbędny, jak dla mnie na minus.
[/list].
Tu się nie zgodzę - nasi milusinscy często leją na to, co im mówią rodzice i wychowawcy na lekcjach a w szkolne projekty dodatkowe angażują się prymusi i im akurat niezbyt to potrzebne
Można ciekawiej - ale trzeba zapłacić i sprowadzić fachowców, ciekawych ludzi , fundację itp z takim programem, który trafi do młodzieży
I nie wołać na dzieciaki kasy za bilet - te najbardziej zagrożone , z patologicznych środowisk każde 2 czy 5 zł wolą wydać w Biedronce nieraz na jedzenie
To akurat jest inwestycja w zdrowie i przyszłość młodych
Popieram pod warunkiem ciekawej realizacji - a jako nauczyciel kandydat wie co to znaczy"
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 20:56 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Program Dariusza Bożka

Post autor: Padre » 12-09-2018 21:46

"Inn, nie piszę że to co proponuje kandydat jest złe. Piszę jedynie w kategorii sensu umieszczania czegoś jako punkt programu wyborczego, czegoś do czego miasto i tak jest zobligowany i co w rozmaitych formach od zawsze było realizowane. Być może autor miał na myśli jakąś konkretną innowację. Ale jej w programie nie ma."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 21:46 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Program Dariusza Bożka

Post autor: infonauta » 12-09-2018 22:14

"Nie wiem, czy jest sens takiego rozbierania programu, bo do czego to może prowadzić?
Moja wątpliwość jest związana z tym, że w tego typu wyborach stawiamy na osobę kandydata, a mniej na jego program. Stąd się bierze moja niechęć do jednej z kandydatek. Uważam bowiem, że nie byłaby w stanie zrealizować nawet najlepszego programu. Wyjątek stanowią ludzie z PiS, im akurat wierzę, że zrealizują każdy program i dlatego się ich po prostu boję, nawet tych, których znam i wydają się porządnymi ludźmi.
Pamiętajmy, że nasi kandydaci to niezawodowi menadżerowie i trudno od nich wymagać super zwięzłych i dopracowanych profesjonalnie programów. Są to jakby nie było stanowiska polityczne. Za to uważam, że od ludzi, którym powierzą realizację takich zadań możemy już tego wymagać, a nie tylko oczekiwać. Stąd też pojawia się podstawowe pytanie o współpracowników kandydata.

Sam program wydaje mi się ciekawy, trochę niepełny i czasem niespójny, ale jak będzie okazja to o tym napiszę przy rozpatrywaniu danego punktu.

Co do monitoringu to mi się niespecjalnie podoba oko wielkiego brata. To przecież ograniczanie naszej wolności i zbieranie nawet danych wrażliwych, bo jak się umówię z fajną babką i będziemy razem spacerować, to niby czemu mają o tym wiedzieć inni albo nawet sam prezydent.

Z drugiej strony, jak kogoś zaswędzi tylek i się podrapie to zaraz się znajdą tacy, którzy doniosą prezydentowi że są w mieście ludzie, którzy mają go w d..."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 22:14 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Program Dariusza Bożka

Post autor: admin » 12-09-2018 23:29

"Program powinien być możliwie możliwy do rozliczenia. Jak rozliczyć wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa? Inna sprawa, która mnie zawsze bawiła - mi nie zależy na moim poczuciu bezpieczeństwa, tylko na moim bezpieczeństwie!

Jeśli się proponuje obwodnicę, centrum balneoterapii, parking na rynku, niskie podatki, rowery miejskie, bezpłatną komunikację, czy utworzenie nowej instytucji to efekty bardzo łatwo oceniać.
A jak rozliczyć wspieranie kultury, współpracę z policją, troskę o chodniki, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, czy poprawę promocji miasta?"
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 23:29 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Program Dariusza Bożka

Post autor: iv » 12-09-2018 23:39

"Wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęścia, pomyślności i czego tylko sobie państwo życzycie.
Będziemy wspierać kulturę w TDK i stawiać na sport w szkole sportowej. Staż miejska będzie strzec porządku w mieście, a wodociągi będą bez zbędnych przestojów zapewniać wodę do spłukiwania kibla.
Zgoda, wspólnie, razem.
Tak dla mnie wyglądają w dużej części niektóre programy.

Jak Pan Kamil przestał odmieniać "mieszkańców" przez wszystkie przypadki, to Pan Norbert zaczął.
A realnie główna ich rozterka, to czy zrobić uśmiech zębowy czy bez zębów."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 23:39 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Program Dariusza Bożka

Post autor: Padre » 12-09-2018 23:40

"Otóż to, Admin. Postawiłem sobie za cel analizę dotychczas opublikowanych programów czy też ich fragmentów jeśli nie zostały opublikowane w całości. Jutro program innego z kandydatów. Chyba uda mi się go skomentować w całości. Wiele osób szczyci się, że ich kandydat ma program, wspaniały program i że dlatego kandydat jest warty poparcia. Nie zawsze jest to prawda i o tym trzeba konkretnie i rzetelnie mówić."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 23:40 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Program Dariusza Bożka

Post autor: admin » 12-09-2018 23:50

"Nie wiem który raz już czytam o wykorzystaniu partnerstwa publiczno-prywatnego.
NM obiecywał je już 8 lat temu, 4 lata temu też się przewijało. To tylko dobrze brzmi w programie, czy PPP naprawdę istnieje i w okolicy rzeczywiście ktoś to wdrożył przez te ostatnie 8 lat?

Swoją drogą, szukając w historii PPP znalazłem swój wpis sprzed ponad 7 lat na temat wykorzystania wód siarczkowych:
Admin pisze:W artykule sprzed 1,5 roku jest też wspominka o kąpielach siarkowych.
Myślę, że trzeba by dążyć w tą stronę. To nie musi być woda z dużą zawartością siarkowodoru, prosto spod ziemi. Wystarczy jej parę procent plus sztucznie zrobioną mieszankę odpowiednich proporcji. Chodzi o wydźwięk marketingowy i połączenie tradycji ostatnich 50 lat z nowym wykorzystaniem terenu po kopalni. Ciągle wielu ludziom Tarnobrzeg bardziej się kojarzy z siarką niż z wodą i będzie tak jeszcze przez wiele lat.
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... #pid121060

Kolejny plagiat w programie wyborczym? ;-)"
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 23:50 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Program Dariusza Bożka

Post autor: Padre » 12-09-2018 23:56

"Admin, nie uprzedzaj proszę kolejnych punktów z programu. Punkty 10 i 9 postaram się ogarnąć w piątek lub sobotę, chcę bowiem możliwie równo potraktować program każdego z kandydatów i jednocześnie nie wrzucać za dużo materiału do dyskusji."
Ostatnio zmieniony 12-09-2018 23:56 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

MN
Posty: 460
Rejestracja: 17-12-2007 00:05

Program Dariusza Bożka

Post autor: MN » 13-09-2018 02:00

"Pan Dariusz Bożek dobrze kombinuje, nie ukrywajmy. Może mieć wsparcie sporej części mieszkańców. Na przeróżnych portalach społecznościowych czytamy tylko "wjazdy" na Pana Kalinkę, a cała reszta innych kandydatów jakoś nie przemawia do mnie. Program wyborczy to tylko "program", nawet nie do końca można to nazwać obietnicami czy postulatami. Pokażcie mi kandydata w jakimkolwiek mieście, który spełnił swoje przedstawione obietnice choćby w 80%, ciężko będzie...
Nie udzielam się w takich tematach lecz mimo to jestem za Panem D.B.
Aczkolwiek osobiście liczyłem na Pana Mirosława Plutę, no niestety bądź stety postawili "Ci dwaj panowie" na tego... hmmm bardziej żądnego władzy (pomocy miastu)? ;)

Suma sumarum, od zawsze wybory w tym kraju to było po prostu wybranie mniejszego zła. Ot co."
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 02:00 przez MN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Program Dariusza Bożka

Post autor: dominik267 » 13-09-2018 10:28

"Te programy wyborcze to w 99% słowotok bez konkretów albo w niektórych przypadkach jakieś odpały myślowe."
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 10:28 przez dominik267, łącznie zmieniany 1 raz.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Program Dariusza Bożka

Post autor: 1967 » 13-09-2018 22:55

"Cytat
"Nie wiem który raz już czytam o wykorzystaniu partnerstwa publiczno-prywatnego.
NM obiecywał je już 8 lat temu, 4 lata temu też się przewijało. To tylko dobrze brzmi w programie, czy PPP naprawdę istnieje i w okolicy rzeczywiście ktoś to wdrożył przez te ostatnie 8 lat?"

Partnerstwo Publiczno-Prywatne do nie fikcja. Oto przykład.
?W styczniu 2013 r. Burmistrz Karczewa podpisał w imieniu gminy umowę z Siemens Sp. z o.o. dotyczącą przeprowadzenia termomodernizacji 10 obiektów użyteczności publicznej.
Celem projektu ?Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej gminy Karczew w formule partnerstwa publiczno-prywatnego? było uzyskanie oszczędności w zużyciu energii cieplnej i elektrycznej, poprawa estetyki budynków oraz usprawnienie systemu gospodarowania energią, uwzględniające rozwiązania ekologiczne i przyjazne dla środowiska. Zakres rzeczowy projektu objął termomodernizację 10 obiektów użyteczności publicznej: szkół i przedszkoli oraz ośrodka zdrowia. Początkowo planowano termomodernizację 11 budynków i taki przedmiot zamówienia określono w ogłoszeniu. Jeden budynek został odrzucony podczas dialogu konkurencyjnego, w związku z niską opłacalnością tego przedsięwzięcia. Okres trwania umowy PPP to łącznie 15 lat: 1 rok (prace budowlane ? termomodernizacyjne) + 14 lat (utrzymanie obiektów poddanych termomodernizacji: konserwacja, naprawy, remonty, usuwanie usterek, wymiana uszkodzonych lub zużytych elementów). Etap budowlany został zakończony 31.12.2013 r.
W ramach kompleksowej termomodernizacji pracami objętych zostało 9 gminnych placówek oświatowych oraz budynek ośrodka zdrowia w miejscowości Sobiekursk. W obiektach przeprowadzono zarówno prace termomodernizacyjne, jak i około budowlane. Zakres wykonanych prac obejmował ocieplenie ścian zewnętrznych, stropów oraz wykonanie elewacji. Wymieniono także stolarkę okienną i drzwiową, orynnowania i instalację odgromową, zmodernizowano również pokrycia dachowe. Modernizacja systemu ogrzewania w poszczególnych obiektach polegała na zmianie sposobu zasilania instalacji z węglowego na gazowe lub z elektrycznego na sieć ciepłowniczą. Ponadto wymieniono stare kotły, a także zamontowano nowe grzejniki oraz zawory termostatyczne. W jednej z placówek oświatowych wymieniono instalację elektryczną. W obiektach zastosowano system pomieszczeniowy i system monitorowania energii. Wymianie uległy również oprawy oświetleniowe, które zostały zamienione na energooszczędne. Wokół budynków ukształtowano i zagospodarowano teren oraz wykonano odwodnienie.
Wartość umowy zawartej pomiędzy gminą a wykonawcą ? ?rmą Siemens Sp. z. o.o. wyniosła 11 518 756 zł. Gmina Karczew uzyskała do?nansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Systemu Zielonych Inwestycji w wysokości 1 323 621 zł. Spłata kapitału na rzecz wykonawcy została rozłożona na 14 lat.?
Ps. Mają tam za burmistrza prawdziwego samorządowca coś na wzór Burmistrza Nowej Dęby. Zastępcę to doświadczony specjalista. Wykształcenie Uniwersytet Śląski w Katowicach Magister prawa (Mgr prawa), Prawo 1998 ? 2003 Polska Akademia Nauk Instytut Nauk Prawnych doktorant 2012 ? obecnie Doktorant IV roku na seminarium z zakresu prawa cywilnego. SGH Warsaw School of Economics
Studia Podyplomowe, Europejskie Stosunki Finansowo Ekonomiczno Prawne , Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie, Studia MBA- Praca dyplomowa z zakresu prowadzenia negocjacji.
Obecnie procedują w PPP budowę własnej oczyszczalni ścieków. Jak się to czyta to można tylko pozazdrościć. Nic jednak nie przychodzi samo. Jak przytaczałem poprzednio w przypadku Rzeszowa tak i w tym przypadku na ostateczny efekt zapracował zespół fachowców."
Ostatnio zmieniony 13-09-2018 22:55 przez 1967, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Program Dariusza Bożka

Post autor: Padre » 14-09-2018 17:00

"Przeczytałem punkty 10, 9, 8 i 7. Koniecznie z dużych liter - M A S A K R A.

10. Tarnobrzeg sportowy
  • 6 podpunktów a 5 o niczym. Zero w nich konkretnych propozycji na organizację sportu w mieście, wspieranie drużyn. Nie wiem, chyba status quo po prostu a punkty programu są bo być powinny. Za tych pięć punktów daję 5 minusów. Za jeden punkt, konkretny dotyczący budowy stadionu lekkoatletycznego punkt na plus.
9. Tarnobrzeg ekologiczny
  • [size=large]Eko-Tarnobrzeg - farma fotowoltaiczna nastawiona na produkcję i wykorzystanie energii słonecznej dla miasta[/size]

    Punkt, o którym żaden z kontrkandydatów ani obserwatorów życia w mieście się nie wypowiada, a to jest jedna z nielicznych perełek w programach wyborczych. To jest pomysł niemal na miarę budowy mostu na Wiśle albo... ścianki wspinaczkowej. Lubię wyzwania, w sumie byłbym ciekawy realizacji projektu. Środki pewnie by się znalazły. Skoro autor to umieścił w programie to znaczy, że takie rozwiązania funkcjonują w innych miastach i wszystko jest możliwe do ogarnięcia pod względem formalno-prawnym. W takiej sytuacji punkt na plus.
  • współpraca z gminami ościennymi w celu stworzenia transportu elektrycznego na poziomie co najmniej powiatu grodzkiego i ziemskiego

    Drażnić może używanie sformułowań nieoficjalnych (powiat grodzki, ziemski) no ale zostawmy to na boku. Pomysł ciekawy, koncepcyjnie ciekawszy niż pomysł Witolda Zycha. Bo zakłada zrobienie czegoś wspólnie, w efekcie synergii. Mogło by to mieć sens, ale nie ma bo historia uczy, że jeszcze nikogo nigdy nic nie nauczyła. No i z wszystkich dotychczasowych wizji trój- czy czwór miast mamy przez ostatnich 30 lat kupę. Może to trochę mój "niedasizm", ale oceniam to na zero.
  • wprowadzenie projektu Eko-Spółki

    Nie pochwalono się dotąd żadną koncepcją. Nic nie wiem. Póki co zero.
  • etapowa wymiana tradycyjnego miejskiego oświetlenia na oświetlenie nowoczesne ledowe

    Konkret. Plus!
  • wprowadzenie 24-godzinnego monitorowania jakości powietrza w mieście

    Po co? Nie jestem tu od tego, ale zamiast jednej czy kilku stacji trzeba kupić straży miejskiej drona z odpowiednim oprzyrządowaniem i niech od jesieni do wiosny łatają nad kominami nie tylko w wiejskich osiedlach tak jak to robią Strażnicy np. w Krakowie. Dla mnie punkt nieczytelny bo może autor ma na myśli to samo co proponuję ja. Do czasu doprecyzowania - zero.
  • rozbudowa schroniska dla zwierząt w Machowie i połączenie go z przytuliskiem z ulicy Wyszyńskiego

    Punkt na plus. Bez zbędnego komentarza.
8. Tarnobrzeg przyjazny dla seniorów
  • utworzenie kolejnego Domu Dziennego Pobytu

    Słusznie! Plus
  • powstanie Centrum Senioralnego

    Nie rozumiem. Nie wiem o co chodzi. Na razie zero.
  • zastosowanie w praktyce projektowania uniwersalnego/likwidowanie barier architektonicznych

    Brawo. Może w końcu wyszło by inaczej niż po roku 2010 kiedy to kandydaci zapylali po mieście na wózkach inwalidzkich a do dzisiaj nie za wiele w temacie barier się ruszyło. Plus.
  • aktywizowanie środowisk senioralnych i wykorzystanie ich wiedzy i doświadczenia

    Rada Miejska Seniorów to psu na budę funkcjonuje? UTW zawiesił działalność? Jak seniorzy sami nie chcą się aktywizować to po co ich aktywizować na siłę. Dla mnie minus.
  • senioralny telefon pomocy i zaufania

    Czy na pewno pod numerem 15 8221313 seniorzy nie mogą uzyskać pomocy a może linia tak mocno obciążona? Potrzeba kolejnego telefonu? Minus.

7. Tarnobrzeg przyjazny dla edukacji
  • 4 punkty i 4 tak naprawdę o niczym. W tym punkcie powinna być choćby liźnięta kwestia reformy, zmian które są konieczne do przeprowadzenia w naszym mieście. Ale temat jest drażliwy, autor nie chce poróżnić się ze środowiskiem z którego się wywodzi. Rozumiem w sumie. Za edukację minus 4 punkty.
Suma punktów po 6 z 12 punktów programu? Minus 6. Słabo jak na razie, ale rzucając na szybko okiem na to co w punktach 5 i 6 to wynik niekoniecznie się poprawi. :("
Ostatnio zmieniony 14-09-2018 17:00 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Program Dariusza Bożka

Post autor: admin » 15-09-2018 16:06

"Mamy propozycję DB dotyczącą Jeziora. Przy okazji poznajemy pierwszego kandydata z listy.

"
Ostatnio zmieniony 15-09-2018 16:06 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Program Dariusza Bożka

Post autor: Padre » 15-09-2018 16:28

"Na zdjęciu jest dwóch panów. Ten drugi był już kiedyś kandydatem do RM. Zdobył z okręgu czwartego ponad 100 głosów. Stawiam, że w tym roku jego nazwisko też zobaczymy na liście."
Ostatnio zmieniony 15-09-2018 16:28 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Program Dariusza Bożka

Post autor: cenzor » 15-09-2018 22:27

"ble, ble,ble bardzo to piękne ale jest w tym jeden szkopuł i to zasadniczy kasa, kasa, kasa proszę wskazać zródło finansowania bo z pustego i Salomon nie naleje. Wiemy jakie jest zadłużenie miasta a bez wsparcia kasy i to ogromnej z województwa i z WAWY nic tu nie powstanie ale przed wyborami można bić pianę. Ja jednak jestem realistą i widzę ze trwa wśród wszystkich kandydatów koncert życzeń czy ciemny lub to kupi cytując klasyka Jacka Kurskiego z TVP to już inna sprawa."
Ostatnio zmieniony 15-09-2018 22:27 przez cenzor, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Program Dariusza Bożka

Post autor: iv » 16-09-2018 00:53

"
cenzor pisze: Ja jednak jestem realistą i widzę ze trwa wśród wszystkich kandydatów koncert życzeń czy ciemny lub to kupi cytując klasyka Jacka Kurskiego z TVP to już inna sprawa.
Kupi.
Przecież każdy chce, żeby się jezioro rozwijało i nareszcie jakiś polityk się za to wziął i zrobił sobie ładne zdjęcia z jeziorem.
Jak to bywa nad wodą, "przejdźmy od słów do czynów: chciałbym powiedzieć kilka słów" (to jeden z moich ulubionych cytatów z Rejsu).

Na początku zeszłej kadencji w 2011 r. jezioro należało do kopalni, a kopalnia - do Skarbu Państwa, czyli de facto była zarządzana przez ministerstwo w stolicy. Kopalnia w łaskawości swojej, z wielkim bólem ("bo co, jak się ktoś utopi") otwierała bramę na dwa miesiące w roku.
Pod koniec zeszłej kadencji jezioro i teren wokół należały do miasta, przejęte za darmo (to był precedens i majstersztyk prawny), zbudowano marinę, podzielono brzeg na strefy (dla żeglarzy, kajakarzy, nurków, plażowiczów, wędkarzy), zrobiono przetargi na punkty gastronomiczne itp. Wszystko w trzy lata.

Kolejna kadencja to - czas się zatrzymał. Nic. Czy Pan Przewodniczący Rady Miasta apelował, spotykał się, naciskał, zgłaszał pomysły? No chyba jakoś po cichu bardzo, bo nie było słychać. Ale dziś jest kampania i czas biegania w garniturze wokół jeziora i oglądania zdjęć wody. Ktoś nawet się śmiał, co to za minister przyjechał, że oficjele z fotografem przy plaży siedzą.

Sukces szybkiego zagospodarowania jeziora leżał także w spotkaniach różnych decydentów (UM, kopalnia, MOSiR) z przedstawicielami grup działających nad wodą. Spotkań tych na długi czas w ogóle zaniechano. Co do pomysłu hotelu- lo ile pamiętam, wśród osób zasiadających w komisji jeziorowej był ktoś, kto miał w zarządzie zaniedbane budynki w dobrych lokalizacjach i przeprowadził ich zamianę na hotel wyłącznie ze środków inwestora. Gdyby ten pomysł padł na komisji - macie lub mieliście doświadczonego człowieka."
Ostatnio zmieniony 16-09-2018 00:53 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

Program Dariusza Bożka

Post autor: Malamut » 16-09-2018 12:57

"
Kolejna kadencja to - czas się zatrzymał. Nic. Czy Pan Przewodniczący Rady Miasta apelował, spotykał się, naciskał, zgłaszał pomysły? No chyba jakoś po cichu bardzo, bo nie było słychać. Ale dziś jest kampania i czas biegania w garniturze wokół jeziora i oglądania zdjęć wody. Ktoś nawet się śmiał, co to za minister przyjechał, że oficjele z fotografem przy plaży siedzą.
Spokojnie, jeszcze może być tak ze faktycznie przyjedzie minister nad jezioro, jeżeli będzie sensownie prowadzona polityka lokalna.

Plus dla Pana Bożka za chęci, pomysł.. bo domniemywam że wiedzą skąd i maja potencjalne źródło finansowania owych obietnic."
Ostatnio zmieniony 16-09-2018 12:57 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Program Dariusza Bożka

Post autor: cenzor » 16-09-2018 16:54

"a może najpierw za hotel Nadwiślański bo za niedługo sam się rozleci? a potem za budynek nad jeziorem bo podejrzewam, ze jak by już powstał hotel to wykorzystywany by był raptem przez 4- 5 miesięcy w roku i nikt poważnym biznesem w to nie pójdzie"
Ostatnio zmieniony 16-09-2018 16:54 przez cenzor, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ