Władze miasta 2018-2023

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: L74 » 24-05-2019 09:52

Tylko co zrobić jak wśród kandydatów na prezydenta nie ma jednostek wybitnych, które mogłyby coś zmienić? Czy można to nazwać że miasto ma pecha?
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: eston » 24-05-2019 10:08

A1313 pisze:
23-05-2019 20:57
Pytam poważnie, co ma zrobić prezydent żeby nie wieszano na nim psów. Czego brakuje , jakie inwestycje i za czym ma wydreptywać korytarze.
Poważnie odpowiadam. Oczekiwałem w ciągu kilku miesięcy od zaprzysiężenia konkretnych propozycji (a nie wyborczych i powyborczych hasełek) w kilku istotnych dla miasta obszarach. Np.
- Mój konkretny pomysł na zmniejszenie zadłużenia miasta o X zł w ciągu X lat to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na zatrzymanie odpływu młodych mieszkańców i być może przyciągnięcie nowych habitantów to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na ułatwienia dla lokalnych przedsiębiorców i nowych inwestorów to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na uczynienie miasta przyjaźniejszym dla mieszkańców to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na ustabilizowanie sytuacji w TTBS to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na aktywizację młodych Tarnobrzeżan to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na wsparcie dla seniorów to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
Itp., itd.

Reasumując. Jak już wspomniałem kilka postów wcześniej DB kreował się w kampanii na charyzmatycznego lidera zamierzającego zasadniczo zmienić miasto na lepsze, tymczasem pół roku po spektakularnej wygranej nie ujawniła się żadna wizja, żadna strategia, nawet żadna taktyka. Ot tylko bieżące zarządzanie problemami a w sprawach zasadniczych: "Mamy pomysły (siakieś, nie wiemy jakie) i prowadzimy rozmowy (gdzieś, z kimś, nie wiadomo z kim)" . Powiadają, że wielkie nadzieje są źródłem wielkich rozczarowań. I chyba tu jest pies pogrzebany - wyborcy DB oczekiwali po prostu więcej i lepiej.
I tak na koniec, nikt na nikim psów nie wiesza. Jak na razie DB ma jeszcze całkiem dobre publicity, z całą pewnością lepsze niże mieli wszyscy poprzednicy na tym stołku (włącznie z moim eks-pryncypałem ;-) )

BTW, cv przepracowane ;-)
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: A1313 » 24-05-2019 21:51

eston pisze:
24-05-2019 10:08
A1313 pisze:
23-05-2019 20:57
Pytam poważnie, co ma zrobić prezydent żeby nie wieszano na nim psów. Czego brakuje , jakie inwestycje i za czym ma wydreptywać korytarze.
Poważnie odpowiadam. Oczekiwałem w ciągu kilku miesięcy od zaprzysiężenia konkretnych propozycji (a nie wyborczych i powyborczych hasełek) w kilku istotnych dla miasta obszarach. Np.
- Mój konkretny pomysł na zmniejszenie zadłużenia miasta o X zł w ciągu X lat to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na zatrzymanie odpływu młodych mieszkańców i być może przyciągnięcie nowych habitantów to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na ułatwienia dla lokalnych przedsiębiorców i nowych inwestorów to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na uczynienie miasta przyjaźniejszym dla mieszkańców to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na ustabilizowanie sytuacji w TTBS to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na aktywizację młodych Tarnobrzeżan to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
- Mój konkretny pomysł na wsparcie dla seniorów to... I zamierzam tego dokonać w taki a taki sposób, i takie a takie już podjąłem kroki w tym celu.
Itp., itd.

Reasumując. Jak już wspomniałem kilka postów wcześniej DB kreował się w kampanii na charyzmatycznego lidera zamierzającego zasadniczo zmienić miasto na lepsze, tymczasem pół roku po spektakularnej wygranej nie ujawniła się żadna wizja, żadna strategia, nawet żadna taktyka. Ot tylko bieżące zarządzanie problemami a w sprawach zasadniczych: "Mamy pomysły (siakieś, nie wiemy jakie) i prowadzimy rozmowy (gdzieś, z kimś, nie wiadomo z kim)" . Powiadają, że wielkie nadzieje są źródłem wielkich rozczarowań. I chyba tu jest pies pogrzebany - wyborcy DB oczekiwali po prostu więcej i lepiej.
I tak na koniec, nikt na nikim psów nie wiesza. Jak na razie DB ma jeszcze całkiem dobre publicity, z całą pewnością lepsze niże mieli wszyscy poprzednicy na tym stołku (włącznie z moim eks-pryncypałem ;-) )

BTW, cv przepracowane ;-)
Skrobnę coś jak znajdę trochę wolnego czasu.


Poczytałem sobie o otwartej kopalni siarki Basznia, i czy w tym roku będzie obchodzone święto Barbórki w naszym mieście? Czy zostanie przeniesione do Sandomierza.

Istniał wiele lat temu taki dowcip ,Brama opatowska w Tarnobrzegu z siedziba w Sandomierzu....

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: iv » 24-05-2019 23:41

L74 pisze:
24-05-2019 09:52
Tylko co zrobić jak wśród kandydatów na prezydenta nie ma jednostek wybitnych, które mogłyby coś zmienić? Czy można to nazwać że miasto ma pecha?
To nie tak, problem leży gdzie indziej. Spójrzmy kilka postów wyżej:
leonardo pisze:
23-05-2019 10:41
LO pod jego rządami to był skansen, gdzie czas zatrzymał się 30 lat temu. Obraz nędzy i rozpaczy.
Nawet jego zagorzali sympatycy przyznają - fajny, miły gość - menedżer żadny.
Jego następca w kilka lat zrobił wszystko czego nie udało się Bożkowi. Długo można by wyliczać.
Nie znam osiągnięć obecnego dyrektora, ale załóżmy, że autor ma realną wiedzę na ten temat.
Kilka lat temu komisja wybrała obecnego dyrektora, choć podobno nie umiał tak ładnie opowiadać o szkole oraz nie roztaczał tak pociągających wizji, jak poprzednik. Nie wiem, jak jest teraz, ale wtedy na pewno nie dorównywał charyzmą poprzednikowi (piszę to z szacunkiem do obu panów, absolutnie nie umniejszjąc tego, co obecny dyr zrobił dla LO, bo chwalą). Mimo to został wówczas wybrany, a niektórzy - w tym zapewne autor posta - oceniają, że decyzja ta przyniosła dużo korzyści zarządzanej jednostce.

I tak jest z nami. Mamy kandydatów, mamy wybór.
Jeśli wybieramy tego, kto kwieciściej mówi - dostajemy bardzo dużo ładnych słów. Jeśli akurat podoba nam się, kto brzydziej kopie - po brudnej kampanii dostajemy kadencję takiej nawalanki, jaka rzadko się gdziekolwiek zdarza, począwszy od jajecznicy w ogólnopolskiej tv, publicznego prania brudów i wywlekania receptur na tanie parówki polityki w trakcie rozwodu z koalicjantem, a skończywszy na całej farsie roku 2018 z jej kolejnymi odsłowami oraz nagraniami kłótni małżonków jako wisienką na tym gówno-torcie.
Jeśli nie wypada pisać gówno, to proszę mnie ocenzurować.
Ale trzymając się tego słowa - możemy narzekać, że ta stołówka nie ma gwiazdki Michelina, niemniej jednak w karcie są także inne dania niż tort i to my wybieramy, co nam ląduje na talerzu.
Jeśli zamawiamy zgodę i uśmiech, to później nie należy się dziwić, że na wejściu słyszymy "może i mamy śmiecie 3 razy droższe niż w Stalowej, ale nie zamierzam szukać winnych". Jasne, zapłacimy, ale będzie sympatycznie. Jedyna szansa, że ktoś z rodziny doradzi, żeby zatrudnić jakiegoś prokurenta (bez odniesień do konkretnych osób), który da swój tyłek do bicia i twarz do firmowania złych rzeczy. Np. zamknie jakąś szkołę, żeby miasto nie zbankrutowało.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 25-05-2019 09:33

Kolejny raz się okazuje, że żaden szczebel nie wisi w próżni, ale złączony jest z kolejnymi.
Mamy w końcu po latach doświadczonego tarnobrzeskiego reprezentanta w sejmiku, który jest w rządzącej koalicji. Niech się wykaże.
Miejskie rozdanie będzie obowiązywać jeszcze przez 4,5 roku, ale ciągle mamy wpływ na parlament.

Zatem ambitne zadanie dla wszystkich Tarnobrzeżan:
MUSIMY MIEĆ OD JESIENI DWÓJKĘ POSŁÓW Z TARNOBRZEGA!
Dlaczego dwójkę? Bo nie wiadomo kto będzie rządził, a polaryzacja będzie na tyle silna, że ci z opozycji nie będą mieli nic do gadania. Trzeba zatem obsadzić obydwa duże bloki, z których jeden na pewno będzie miał wpływ na władzę.
Najlepiej żeby to były osoby dość dynamiczne w działaniu, a nie tylko w mowie oraz z kontaktami na różnych szczeblach.

To od czego zaczynamy?

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: sąsiad » 25-05-2019 11:19

Tak czytam Wasze posty w tej sprawie i zastanawiam się, o co Wam w tym chodzi.
Sytuacja byla jasna od początku. Było 5 kandydatów i trzeba było kogoś wybrać. Tak się stało, że padło na DB. Jest więc tak, jak jest. Spójrzmy, co robią pozostali i jak się wykazują?
W krytyce jest każdy dobry, ale tu chodzi o to, żeby zrobić tak, żeby powoli się robiło lepiej z tym, co już jest.A to wymaga trochę większego zaangażowania.
Wybór był taki, jaki był,a czy myślicie, że bk, KK, WZ czy EMK byłoby od razu lepiej? Wątpię!!! Śmiem twierdzić, że zdecydowanie gorzej. BK nie dałaby rady, WZ pewnie też, KK miął szansę pokazać, na co go stać , ale zmarnował swoją szansę, a EMK po prostu się ośmieszyła. Zapowiadała że wyprowadzi Tarnobrzeg na prostą a niepotrafiąca rozwiązać problemu w swoim ośrodku, a wyszło to już po wyborach i co by się stało gdyby to ona wygrała? Może znowu wzięłaby urlop bezpłatny albo poszła na zwolnienie pozostawiając wszystko swoim zastępcom.
Tak czy siak, to my musimy wywrzeć jakąś presję na DB, żeby było lepiej.

No i jeszcze jedno co do liczby posłów, zamiast 2 lepiej wybrać 3 bo ten trzeci z bloku może szukać wsparcia u jednych albo drugich.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: andriu81 » 25-05-2019 11:55

Gdyby prezydent był silny ,miałby za duże plany,ambicje ,byłby niewygodny dla niektórych ,to mogłoby go spotkać to co prezydenta Kiełba- podłożenie świni pod koniec kadencji ze strony kolegów z opozycji w samorządzie. Tam gdzie są zdrajcy ,kłótnie ,tam jest słabość ,a osobiste interesy stoją ponad dobrem wspólnym. Już teraz smutne jest że w ogólnopolskiej telewizji nie mówi się o Tarnobrzegu, nikt z rządu tu nie przyjedzie .

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: sąsiad » 25-05-2019 14:46

Coś jest w tym co napisałeś.Ale ostatnie doświadczenia wskazują, że taki "zdrajca" może się zdarzyć nawet w samym obozie radnych. Przykład to EMK i radny Stempak, który nagłośnił sprawę jej nieudolności w mopsie. To byla zaskakująca zagrywka.
Tak na zakończenie zawsze pozostaje organizacja referendum w sprawie odwołania prezydenta.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 09-06-2019 20:44

Wygląda na to, że prezydent spełnia obietnicę wyborczą, zresztą chyba jedną z prostszych do spełnienia. We wtorek rusza Sejmik Tarnobrzeskich Przedsiębiorców.
Prezydent Tarnobrzega uprzejmie zaprasza na inauguracyjne spotkanie Sejmiku Tarnobrzeskich Przedsiębiorców, które odbędzie się 11 czerwca 2019 roku, o godzinie 14.00 w Sali Konferencyjnej Hotelu EVVA, przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 4 w Tarnobrzegu.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: cenzor » 09-06-2019 22:19

a kto płaci za salę? w hotelu

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: td » 09-06-2019 22:57

Podobno andriu81. Jutro po pieniędze przyjdzie straż miejska

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: alek » 10-06-2019 21:50

cenzor pisze:
09-06-2019 22:19
a kto płaci za salę? w hotelu
Zapytał bym inaczej; ile zapłaci właściciel hotelu za promocję? :)
Sala konferencyjna godna polecenia. Lepiej wyposażonej w okolicy nie ma.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: alek » 10-06-2019 21:52

td pisze:
09-06-2019 22:57
Podobno andriu81. Jutro po pieniędze przyjdzie straż miejska
:lol: :lol: dobre :lol: :lol:

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 10-06-2019 22:21

Za tania woda? Wolne środki w budżecie? Sytuacja firmy?
Dorzucamy właśnie 2.500.000 zł do Tarnobrzeskich Wodociągów:
zarządzam, co następuje:
§ 1 .
Wnieść do Spółki Tarnobrzeskie Wodociągi Sp. z o.o. z siedzibą w Tarnobrzegu wkład pieniężny w wysokości 2 500 000,00 zł (słownie: dwa miliony pięćset tysięcy złotych) na podwyższenie kapitału zakładowego i objęcia udziałów w Spółce.
§ 2 .
Gmina Tarnobrzeg za wniesiony wkład pieniężny obejmuje 2500 (słownie: dwa tysiące pięćset) udziałów o wartości nominalnej 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych) każdy.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: iv » 10-06-2019 23:43

admin pisze:
10-06-2019 22:21
Za tania woda? Wolne środki w budżecie? Sytuacja firmy?
Dorzucamy właśnie 2.500.000 zł do Tarnobrzeskich Wodociągów
Na pewno odpowiedź A) - za tania woda :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Jacek » 11-06-2019 00:12

Oni też potrzebują dokapitalizowania? Czy jest w naszym mieście jakakolwiek spółka z udziałem gminy, która zalicza zysk? Myślałem, że to własnie wodociągi. Głupi jestem, bo pod ich zastaw mieliśmy wziąć kredyt z Polskiego Funduszu Rozwoju w wysokości (bodajże) 25 mln zł na kilka inwestycji w mieście. Teraz rozumiem, że to była fantasmagoria i za kilka lat stracilibyśmy Wodociągi, tak jak straciliśmy PEC, MKS, PGKiM i firmę śmieciową (najpierw ASA, teraz FCC). Może ktoś coś dołoży? Niestety, źle to wróży.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: dino » 11-06-2019 06:27

Zawsze twierdziłem, że woda na takich "osiedlach" jak Wielowieś czy Sobów powinna być droższa niż w samym Tarnobrzegu.
Pięć bloków na Serbinowie to około 250 mieszkań.
Do ich podłączenia potrzeba 300 metrów rury.
Ile rury potrzeba na podłączenie 250 domów na Wielowsi czy Sobowie?
3 kilometry wystarczą?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 12-06-2019 23:23

Przy okazji naszego starania o kogoś kto nam zagwarantuje, że zapłacimy wykonawcy za obwodnicę, okazało się, że w przyszłym roku do Wodociągów Tarnobrzeskich dołożymy kolejne 2,5 mln zł, a w 2021 jeszcze 2 mln zł.
Czyli woda drożeje o 30% w 3 lata, a i tak dorzucamy się do Wodociągów kwotą 7,5 mln zł w ciągu 3 lat.

Mamy też rozpisane dokładne zadłużenie miasta na dziś z kwotą i datą spłaty:
PKO BP
64.230.670,69
31.12.2036

PKO BP
22.780.385,27
31.12.2036

Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu
28.363.944,04
31.12.2036

Jest też dobra informacja - z US i ZUS dostaliśmy zaświadczenie o niezaleganiu. Czyżby stare długi względem ZUS zostały wyrównane?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: dino » 13-06-2019 05:50

Jest też dobra informacja - z US i ZUS dostaliśmy zaświadczenie o niezaleganiu. Czyżby stare długi względem ZUS zostały wyrównane?

Zatrzymano kilka inwestycji i zapłacono ZUS w oświacie.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Farrow
Posty: 66
Rejestracja: 23-08-2018 11:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Farrow » 13-06-2019 07:28

Długi wobec ZUS dalej są. Podpisany jest układ ratalny i z automatu miasto jest czyste wobec ZUS.

ODPOWIEDZ