Władze miasta 2018-2023

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 30-05-2020 10:36

Prezydent mówił, że te pieniądze pójdą m.in. na rodzinne zajęcia fitness na rynku, albo coś w tym stylu.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: andriu81 » 30-05-2020 13:08

Oszczędzamy marnując potencjał jeziora na rok, marnując miliony złotych. Piękna oszczędność. Zobaczymy na koniec roku te oszczędności. Miasto idzie na dno po równi pochyłej

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: TSS » 30-05-2020 13:22

admin pisze:
30-05-2020 10:36
Prezydent mówił, że te pieniądze pójdą m.in. na rodzinne zajęcia fitness na rynku, albo coś w tym stylu.

ano mówił kiedyś tam..., już nawet o tym pewnie dawno zapomniano, zabrano to co, któryś z jego poprzedników dał, aby w Tarnobrzegu było nas więcej. Dla rodzin jest obecnie: 500+ od Państwa, a ten bon 3+ był od Miasta, ale po co biedni mają mieć dobrze? po co? Tarnobrzeg staje się coraz bardziej ekskluzywny pod względem cen niedługo dogonimy najbogatszych, biedni muszą uciekać. Trochę to nie fair .... ale kto mówił, ze gra ma być fair. Na razie władzom należy się żółta karta ...., a dopiero mamy końcówkę pierwszej połowy , gramy dalej do 90 minuty. Do tego przegrywamy 0:3. Oby ta gra dla miasta była lepsza. Wierzymy, bo co nam pozostało.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: dino » 30-05-2020 14:02

Żeby zadowolić "TSS" proponuję, żeby każdemu, kto zarabia więcej niż 50 tysięcy rocznie dowalić dodatkowy nasz lokalny podatek wyrównawczy w wysokości 10 tysięcy.
Z przeznaczeniem na naszych miejscowych, tarnobrzeskich biednych.
Można to nawet nazwać "daniną solidarnościową".
Podejrzewam, że tych którzy zarabiają poniżej 50 tysięcy jest WIĘCEJ stąd można by zatwierdzić ten podatek wyrównawczy w lokalnym referendum.
Demokracja pokaże swoje zęby ;-)
I kły ;-)

Rado Miejska do dzieła!

Jak to mówi szturchany wczoraj przez lewków Korwin "dwóch meneli spod budki z piwem demokratycznie przegłosuje profesora, żeby go złupić".

Chyba, że pójdziemy w kierunku logiki Prezydenta Polski, który stwierdził, że rząd dał 500+ i 300+ i zażądamy od Prezydenta Tarnobrzega, żeby od siebie też dał "plusa", bo wszystko drożeje.

A w Rzeszowie opłatę marszałkowską od śmieci uchwaliły Gumisie ;-)
Bić wstrętnych Gumisiów!
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: TSS » 30-05-2020 14:47

dino apartczyku co ty bredzisz?

manipulatorku dałeś - więcej niż 50 tysięcy? a czemu nie od razu wiecej niż np. 85 tys.?

twoja filozofia: zabrać biednym dać bogatym,

Demokracja pokaże swoje zęby ;-) I kły ;-)
no niby jak? jak wybiła je i spiłowała poprzednia władza rządząca w kraju
Rado Miejska do dzieła!
jaka rado - przeciez to niema rada,
Jak to mówi szturchany wczoraj przez lewków Korwin "dwóch meneli spod budki z piwem demokratycznie przegłosuje profesora, żeby go złupić".
dwóch meneli może co najwyżej wpier.. profesorkowi, a nie go zgłupić.
chyba, że pójdziemy w kierunku logiki Prezydenta Polski, który stwierdził, że rząd dał 500+ i 300+ i zażądamy od Prezydenta Tarnobrzega, żeby od siebie też dał "plusa", bo wszystko drożeje.
Jeden Prezydent Tarnobrzega już dał, tylko drugi go zabrał w ramach oszczędności, bo wszystko drożeje
A w Rzeszowie opłatę marszałkowską od śmieci uchwaliły Gumisie ;-)
Bić wstrętnych Gumisiów!
Jakie gumisie? co ty bredzisz? a tak, pewnie one istnieją w twojej głowie, a więc co? bij w mur makówą, czekając na efekt.

miałem Ci nie odpisywać, ale a masz ...

Bez odbioru.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: dino » 30-05-2020 15:02

Poziom humoru = 0
Wyczucie ironii = 0

Mój post powstał w odpowiedzi na:

zabrano to co, któryś z jego poprzedników dał (...) Trochę to nie fair ....,

Zabrano?
Ktoś komuś coś ZABRAŁ???
Chyba w takim razie trzeba to gdzieś głosić skoro "zabrano"?

Myślę, że warto się nauczyć, że żadne świadczenie socjalne nie jest na zawsze.
Jak ktoś jest rodziną 3+, to otrzymuje od podatników co najmniej 18 900 zł rocznie.

Kiedy będzie dość?
Przy trzydziestu tysiącach rocznie od podatników?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Antea » 31-05-2020 13:06

dino pisze:
30-05-2020 15:02
Poziom humoru = 0
Wyczucie ironii = 0

Mój post powstał w odpowiedzi na:

zabrano to co, któryś z jego poprzedników dał (...) Trochę to nie fair ....,

Zabrano?
Ktoś komuś coś ZABRAŁ???
Chyba w takim razie trzeba to gdzieś głosić skoro "zabrano"?

Myślę, że warto się nauczyć, że żadne świadczenie socjalne nie jest na zawsze.
Jak ktoś jest rodziną 3+, to otrzymuje od podatników co najmniej 18 900 zł rocznie.

Kiedy będzie dość?
Przy trzydziestu tysiącach rocznie od podatników?
Albo się obraziłeś albo jesteś chamski i nie dostrzegasz argumentów drugiej strony.

Nie wiem jak był zapisany bon 3plus ale nie sądzę żeby był wpisany w pomoc społeczna. Dostawały go rodziny z trójka lub więcej dzieci, miał na celu promowanie dzietności a nie pomoc najuboższym. Było to już w tym wątku podnoszone, więc nie masz racji. Można było otrzymać bon nie będąc świadczeniobiorca mops.

Zabrał, zlikwidował, przestał realizować - nazwij jak chcesz. Nie ma bonu jest za to 150 zeta na miesiąc za śmieci przy 3 dzieci i 200 zeta na miesiąc przy 4.

Komentarz zbędny.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 31-05-2020 13:41

Śmieci może i nieco droższe, ale zamiast bonu będzie za to można iść na basen albo zumbę na placu potańczyć! Nie potraficie zupełnie docenić tego co proponuje wam PDB. 😉
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: dino » 31-05-2020 14:33

Dostawały go rodziny z trójka lub więcej dzieci, miał na celu promowanie dzietności a nie pomoc najuboższym.

"dostawały"...
Pewnie od Prezydenta.
Prosto z jego drukarki w piwnicy ;-)

W naszym kraju nie będzie normalnie dotąd, dopóki "dostawanie" kasy od miasta, rządu, prezydenta będzie priorytetem.

Bogactwo Rodziny nie bierze się z "dostawania". To Ojciec rodziny ma tyle zarobić, żeby zapewnić Rodzinie godne życie. To Ojciec Rodziny decyduje na ile dzieci go stać.

"dostawały"...

You made my day.
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 31-05-2020 14:42

I tu się pojawia kolejna reguła. Będzie można - kiedyś.
Z tego co pamiętam, to zajęcia na rynku były zapowiadane jakiś rok temu. Za mało było czasu żeby zorganizować?
Powołanie Rady Kobiet zajęło ponad rok, chociaż można to było zorganizować w ciągu miesiąca.
Płatne parkingi uruchamiamy od wiosny zeszłego roku.
W 2020 roku mieliśmy mieć już obwodnicę i dwie galerie, a czas na hotel nad Jeziorem też ucieka.
Od 1,5 roku prowadzimy rozmowy z sąsiednimi gminami w sprawie odpadów, żeby nic nas nie zaskoczyło na koniec umowy.
Mieliśmy przywrócić festiwal filmowy, zorganizować zjazd tarnobrzeżan, robić konkursy jachowiczowskie itd.
Maniana.

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Dawid_tbg » 31-05-2020 19:08

Dziś w kościele podczas wymawiania intencji, ksiądz prosił o mądrość i podejmowanie mądrych decyzji dla lokalnych polityków. Ciekawie czy siły Wyższe coś zdziałają ;)

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: cenzor » 31-05-2020 19:48

Podobno wybór I Prezesa SN tez został wymodlony co stwierdził sędzia Aleksander Stępkowski który prowadził procedurę wyboru, więc czemu na rynku lokalnym nie miało by się sprawdzić?

George_WW
Posty: 67
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: George_WW » 01-06-2020 05:56

Adminie, sporo injatyw zostało zrealizwoanych. Trudno mówić o ożywieniu rynku jak mamy korona wirusa i dużo imprez nie da sie zorganizować. Tyczy sie to nie tylko samego Tarnobrzega ale większości miast - warto to zauważyć.
Prezydent jak sie nie myle ma troche lat kadencji aby zrealizować w wiekszości swój program wyborczy.
Mówisz ironicznie o zajeciach fitnes na placu a z tego likwidowanego bonu jak dobrze pamietam, oglądając sesje rady miasta można było uslyszeć wiele innych ciekaw incjatyw. Mocno czuć Twoja ironie w stosunku do obecnej władzy ale warto pamiętać że profesjonalizm tworzy pełna neutralność.
Ps. Ty wszystko w 2 tygodnie robisz ? archaiczne forum po ilu latach wymieniłeś - 4 czy 6 ?

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: jamWilhelm » 01-06-2020 12:06

przecież obecnej władzy nie da się poważnie traktować a porównywanie prywatnej inicjatywy, prywatnego czasu do piastowanego państwowego stanowiska za kilkanaście tysi miesięcznie jest raczej kiepskie i nawet pasujące to retoryki "hejtu". Prezydent, owszem ma jeszcze trochę kadencji ale jak z tak błahymi sprawami zeszło przeszło rok to jakie można mieć oczekiwania? Jakie rokowania? Jak wygląda fb Prezydenta? tu fotka zdjęcia z naklejkami, tu jak rozdaje przyłbice, to jak jakaś firma przekaże środki ochrony, to teleekspres o sprawach nieistotnych. Prezydent ma jednak szczęście, niestety w nie szcześciu, bo na koniec kadencji powie, że wszystko pokrzyżował wirus

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 01-06-2020 19:51

George_WW pisze:
01-06-2020 05:56
Mocno czuć Twoja ironie w stosunku do obecnej władzy ale warto pamiętać że profesjonalizm tworzy pełna neutralność.
Obecnej? Krótko tu jesteś. To już szósta osoba na prezydenckim stołku od czasu gdy się tutaj wymądrzam i chyba wszystkich traktowałem podobnie. Zajmuję się przede wszystkim kwestiami codziennymi, czyli kosztami i jakością życia na miejscu, inwestycjami, stanem budżetu i perspektywami rozwojowymi. W każdym z urzędujących staram się dostrzegać pozytywy. Prezydenta Mastalerza chwaliłem za przejęcie Jeziora, Prezydenta Kiełba za zniesienie "ochrony" konserwatora w centrum. U nikogo jednak nie chwalę pogrążania miasta w długach, przy zwiększających się mocno kosztach życia, a głównie w tym aspekcie kolejni prezydenci kontynuują swoje dzieło.

Zależnie od chwilowego kaprysu zdarza mi się jednocześnie kogoś chwalić i ganić za to samo :)
Jeśli wypominam Prezydentowi Bożkowi, że działa powoli, to jednocześnie w wielu przypadkach bardzo się z tego cieszę. Dziękuję zatem władzom, że tak powoli wdrażają płatne parkowanie. Radę Kobiet powołano po roku, ale jakoś szczególnie mi jej nie brakowało do tej pory. Chwalę inwestycje, w tym inwestycje nad Jeziorem, ale krytykuję dalsze zadłużanie Tarnobrzega, również poprzez zastawianie Wodociągów, bo trudno mi zgodzić się, że rosnąca cena wody nie ma z tym związku. Informacja która pojawiła się dzisiaj wydaje się jedną z ważniejszych w obecnej kadencji, oby się powiodło, ale nasza czwórmiejska zgoda nie wystarczy.
George_WW pisze:
01-06-2020 05:56
Ps. Ty wszystko w 2 tygodnie robisz ? archaiczne forum po ilu latach wymieniłeś - 4 czy 6 ?
Forum zmieniało się stopniowo przez te 17 lat, rzeczywiście ugrzęzłem w ograniczeniach skryptu. Zmiana właściwie była wymuszona przez serwerownię, a bez Karasia zupełnie bym sobie z tym nie poradził. Wyszło jak wyszło.

Ale np. nowe ogłoszenia wdrożyłem w ciągu 2 miesięcy od decyzji i myślę, że to była dobra zmiana ;)

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 01-06-2020 20:25

admin pisze:
01-06-2020 19:51
Ale np. nowe ogłoszenia wdrożyłem w ciągu 2 miesięcy od decyzji i myślę, że to była dobra zmiana ;)
Kszok (gorejący) próbuje kąsać, ale nieudolnie. ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 05-06-2020 21:21

Mamy wywiad z Kamilem Kalinką, a w nim wiele bieżących tarnobrzeskich tematów:


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 17-06-2020 12:20

Co prawda temat mamy obecnie przegrzany, zupełnie niepotrzebnie i czysto instrumentalnie, ale przy okazji "Miesiąca Dumy LGBT" można na spokojnie i chłodno podyskutować na poziomie lokalnym. Czy to nadal egzotyczny i daleki trend, czy doczekamy się w tej kadencji jakichś działań, deklaracji, albo i zwykłych wypowiedzi?

Mamy w nagłówku prezydenckiego profilu Tarnobrzeg otwarty, nowoczesny, sprawiedliwy i przyjazny, a temat relacji samorządu i środowiska LGBT wydaje się, że do tej pory zupełnie nie zaistniał. Jak nie teraz, to kiedy? Pewnie kwestia czasu, ale bardziej miesięcy, lat, czy dziesięcioleci?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 08-07-2020 18:04

W odpowiedzi na trochę niecodzienną interpelację radnej Łagowskiej-Cebuli prezydent Bożek określił jakie według niego są największe problemy miasta.
prezydent Bożek pisze:Pragnę zaznaczyć, że problemy Tarnobrzega nie odbiegają od problemów większości średnich miast w Polsce, a szczególnie miast które po reformie administracyjnej z 1999 r. utraciły status województwa. Dla większości z nich echem reformy był regres gospodarczy, marginalizacja (z wszystkimi tego konsekwencjami) z czym borykają się do dziś.
Co ważne, w rozwiązywaniu problemów niewystarczająca jest umiejętność zarządcza, skuteczność prowadzenia polityki rozwoju, czy umiejętności pozyskiwania środków i inwestorów, równie istotna jest zgoda społeczna.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 08-07-2020 19:24

admin pisze:
08-07-2020 18:04
Co ważne, w rozwiązywaniu problemów niewystarczająca jest umiejętność zarządcza, skuteczność prowadzenia polityki rozwoju, czy umiejętności pozyskiwania środków i inwestorów, równie istotna jest zgoda społeczna.

Pan Prezydent nie zauważa tego jaka jest zgoda społeczna co do tego, że społeczeństwo nie dostrzega umiejętności zarządczych, prowadzenia skutecznej polityki rozwoju ani pozyskania środków i inwestorów, gdzie wszystkie te czynniki prowadziły by na drogę rzeczywistego rozwoju a nie pielęgnowały stagnację, z którą mamy do czynienia?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ