Władze miasta 2018-2023

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 08-07-2020 20:22

Pytanie radnej brzmiało dokładnie:
Panie Prezydencie
Jakie są kluczowe, główne problemy naszego Miasta w Pana opinii?
W sumie nie zaskakuje mnie, że Prezydent nie wskazał żadnego kluczowego, głównego problemu. Wspomniał ogólnie o regresie i marginalizacji, wynikających z reformy administracyjnej sprzed 20 lat.

Gdybym miał wspominać o kluczowych problemach wspomniałbym o wyludnianiu Tarnobrzega, starzeniu się społeczeństwa, o zadłużeniu, o gwałtownie rosnących kosztach życia, o wyjazdach ludzi młodych, którzy nie widzą dla siebie perspektyw na lokalnym rynku pracy. O niskich wynagrodzeniach, o niskim wskaźniku zatrudnienia, o wysokim zanieczyszczeniu powietrza, dziurawych drogach, o ograniczeniach komunikacyjnych, o niszczejących starych budynkach, często symbolach miasta.

Oczywiście widzę również wiele plusów, o których często piszę i staram się je podkreślać. Ale pytanie nie było o sukcesy, tylko o problemy.

Awatar użytkownika
encore

Post autor: encore » 08-07-2020 21:07

admin pisze:
08-07-2020 20:22
Oczywiście widzę również wiele plusów, o których często piszę i staram się je podkreślać. Ale pytanie nie było o sukcesy, tylko o problemy.
Po ponad 1,5 roku rządów nie dostrzegam plusów. Samo gaszenie pożarów. Raz bardziej udane (TBS) a niejednokrotnie tak jak śmieci regres mimo zapewnień o staraniach w zmianie sytuacji.

Czekam na kolejny rok na sukces w postaci otwarcia w poprawny sposób zrealizowanego pierwszego etapu infrastruktury nad Zalewem Machowskim.
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 08-07-2020 21:24

Wspominając o plusach nie komentowałem władz miasta, ale sam Tarnobrzeg i jego problemy, bo takie było pytanie.

Plusów widzę w ostatnich latach wiele. Gwałtowny spadek bezrobocia (wirus pewnie nam zaszkodzi pod tym względem), przybyło nam powierzchni handlowej, szybko przybywa nowych mieszkań w blokach, przybywa też domów jednorodzinnych. Niezależnie od chwilowych smogów generalnie mamy czyste powietrze, ciszę, zieleń, miłe sąsiedztwo Wisły, Jeziora i lasów. Nad Jeziorem w końcu powstaje jakaś infrastruktura, wraca temat drogi obwodowej, a w istotnych dla miasta tematach (komunikacja) potrafimy występować razem z sąsiednimi miejscowościami. Mamy w mieście bardzo dobre szkoły średnie, mamy szpital wojewódzki w którym właściwie stale coś się rozwija. Zwiększyła się oferta noclegowa, gastronomiczna i rekreacyjno-wypoczynkowa. Żyjemy najdłużej w Polsce, a w mieście jest bezpiecznie. Jeszcze mógłbym trochę powymieniać ;)

dino

Post autor: dino » 08-07-2020 22:02

Może jestem malkontent ale wygląda to tak:

- Gwałtowny spadek bezrobocia (wirus pewnie nam zaszkodzi pod tym względem) - od grudnia przybyło w rejestrach ponad 500 osób,
- przybyło nam powierzchni handlowej - i wcale nie ubywa banerów sprzedam / wynajmę,
- szybko przybywa nowych mieszkań w blokach - z osobistego doświadczenia - życie w spółdzielni to męczarnia,
- przybywa też domów jednorodzinnych - kto tylko może, to ucieka z bloków,
- mamy czyste powietrze - proponuję jesienią wycieczkę w okolicy Supeco - nieczęsto ale zapachy potrafią być... zaskakujące,
- Nad Jeziorem w końcu powstaje jakaś infrastruktura - za która jak się okazuje sami wkrótce rozpoczniemy płacić,
- Mamy w mieście bardzo dobre szkoły średnie - ile razy już było, że budżet na edukację nieco wiąże nam ręce w innych tematach,
- Żyjemy najdłużej w Polsce - jak pamiętam dotyczy to kobiet,
- w mieście jest bezpiecznie - no dobrze - niech zapomnę o tych kradzieżach rowerów już spory czas temu - ostatnio może i tak,

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 08-07-2020 23:27

W sprawie szkół średnich chodziło mi o społeczne, które mają bardzo dobre wyniki.
Kobiety rzeczywiście na 1 miejscu, ale mężczyźni chyba też na 3-4 w Polsce. W klasyfikacji bezpłciowej jeśli nie pierwsze miejsce to bardzo wysoko.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 17-07-2020 19:25

Wywiad z prezydentem Bożkiem

Prezydent konsekwentnie twierdzi, że podwyżki cen wody w żadnym stopniu nie są związane z zaciągnięciem pożyczki pod zastaw Wodociągów.
Przynajmniej jeszcze nie te podwyżki?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 17-07-2020 23:26

W zeszłym roku wnieśliśmy do Wydawnictwa Samorządowego wydającego Tygodnik Nadwiślański 150.000 zł "podwyższając kapitał zakładowy", w tym roku właśnie wnosimy kolejne 75.000 zł. Ale za to obejmujemy kolejne 1500 udziałów po 50 zł.

pewnyswego

Post autor: pewnyswego » 18-07-2020 21:13

Na wstępie Adminie nie wiem gdzie to pisac a pretensje kieruje do władz miasta ale jeżeli to nie tu, to proszę o przeniesienie. Sprawa sie tyczy fontanny tej gdzie urząd miasta i tej na czerwonym placu. Dlaczego w wakacje nie są uruchomione te fontanny? Jaki jest tego powod? Przyznam nie za często bywam w tamtych rejonach ale czasem sie zdarzy. I wlasnie np dzis zdarzylo mi sie być z synem przy fontannie gdzie mieści się blisko urzędu. Wchodzimy i ku memu zdziwieniu NIC ZERO totalnie ni woda nie leci ni woda nie kapie. Za to szkieł po butelkach i ogólnych smieci sporo. Ja sie pytam to po cholere ta fontanna w tbg jest skoro woda z niej nie leci? To moze powiększmy ten dół i zróbmy wysypisko śmieci tam. Chociaż śmieci będą tańsze. Zaznaczam nie wiem czy ona w ogole była czynna a moze ja mialem takiego pecha że akurat dzis nie działała i byly tam szkła i śmieci? A w dni inne ona działa i jest pięknie i ładnie. To samo tyczy się fontanny na placu czerwonym. Po prostu dramat. Nie dość że zero atrakcje w mieście to jeszcze fontanny wyłączyli. Tym razem w imie czego? Oszczędność? Panie prezydencie zrób Pan z tym chociaż porządek to przynajmniej dzieciaki będą miały frajdę. A wiem że to Pan czytasz lub Pana doradcy. POMOCY!!!

ulala

Post autor: ulala » 18-07-2020 22:21

Nieczynne fontanny to chyba pokłosie Covid. W Rzeszowie też nie są uruchomione. Wydaje mi się, że ma to na celu ograniczenie kontaktów między ludźmi, ale w obliczu nowych poluzowań może niedługo to się zmieni.

bull

Post autor: bull » 18-07-2020 23:12

Nad morzem bałtyckim wszystkie fontanny czynne:) pozdrawiam, i daję do myślenia el presidento🤔

tomek1

Post autor: tomek1 » 18-07-2020 23:19

według mnie też powinny być one uruchomione, jak bylem 2 tygodnie temu w Iwoniczu Zdrój też wszystkie fontanny byly uruchomione, chyba już czas najwyższy je uruchomić chyba że chcemy, żeby w tym roku nie były w ogóle włączone, ale właczone fontanny to i ładniej wygląda i jest ciekawiej i się coś dzieje w mieście, pokazuje że miasto funkcjonuje i można z dziećmi na fontannę pójść, według mnie powinny zostać uruchomione :)

andriu81

Post autor: andriu81 » 20-07-2020 09:28

W Tarnobrzegu prawie nic jest nieczynne i ludzie się z tym pogodzili, jeżdża masowo do Stalowej Woli i do Sandomierza oraz inne miesjca ,tam wszystko ma się znakomicie. Do Rzeszowa kawał drogi ,jakby nie patrzeć. Mi tam fontanny akurat nie brak, to taka średnia atrakcja. @tomek1, my nie mamy morza, ale jest Wisła, którą władze tego miasta nie zauważyły i jest zero atrakcji finansowanych przez miasto. Taka u nas polityka, co tu porównywać do morza

ODPOWIEDZ