Władze miasta 2018-2023

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Serio » 07-02-2022 20:18

"Czy moge poprosic jak bedzie wygladac droga formalna ,punkt po punkcie.
od A do Z."
Droga będzie długa i kręta, ale będzie prowadzić do celu. Proszę być cierpliwy, bo " do cierpliwych świat należy".

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 07-02-2022 21:51

Serio pisze:
07-02-2022 20:18
"Czy moge poprosic jak bedzie wygladac droga formalna ,punkt po punkcie.
od A do Z."
Droga będzie długa i kręta, ale będzie prowadzić do celu. Proszę być cierpliwy, bo " do cierpliwych świat należy".
No i autentycznie powodzenia życzę. Też wolałbym aby inwestować w tereny należące do miasta niż sprawiać komuś prezenty.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: norweski_leśny » 08-02-2022 08:59

Już słyszę te podśmiechujki na "tarnobrzeskich salonach". Jak to było? Kiedy z czołgami po tereny ruszymy?

W interesie miasta jest to aby te tereny były nasze. Tu powinna się kończy jakakolwiek dyskusja. W latach 90-tych dokonano wielkiej krzywdy nie włączając całego obszaru z przyległościami w granice miasta. A teraz my się staramy i pozyskujemy pieniądze. To my, jako mieszkańcy dokładamy do tego interesu. Jakby te 70 mln wsadzić w miasto a nie jezioro, to mielibyśmy tereny zielone Przywiśle, ciąg od Zwierzynieckiej do Sienkiewicza na Serbinowie. Boisko lekkoatletyczne. Remont szeregu dróg. Albo budowę drugiej niecki basenowej. Kompleksową modernizację hali MOSiR. Lub rozbudowę i przebudowę domu kultury. Może wykupienie dawnego budynku kina Wisła i nadanie mu nowej funkcji. Równie dobrze można by zrobić obwodnicę tak jak powinna wyglądać od początku, z dodatkowymi przejściami i rozwiązaniami komunikacyjnymi. Ewentualnie zainwestowałoby się te pieniądze w farmę fotowoltaiczną, wymianę oświetlenia i sprucie części Placu Bartosza Głowackiego na rzecz zieleni. Potrzeby są nieskończone a pieniądze na to niezbędne. Ale my ogromne środki ciągli inwestujemy w jezioro a mogłyby iść gdzie indziej.

Samorząd Nowej Dęby tylko się cieszy bo infrastruktura buduje się sama. Działki po ich stronie mocno wyprzedane. Niektóre w dziwnych okolicznościach (gdzie to spółka zależna od naszego miasta sprzedała ogromny teren) i w dodatku powstają praktycznie osiedla mieszkaniowe (przecież każdy widział reklamy sprzedaży działek nad jeziorem, gdzie docelowo powstanie ok. 30 domów). To nie tak powinien być zagospodarowany tamten obszar. My tworzymy koncepcje zagospodarowania jeziora ale bez uwzględniania tego co dzieje się po stronie Nowej Dęby jest to bez sensu. A tamten samorząd ma to gdzieś.
Nawet ta szeroka rozgłoszona przebudowa dróg na strefie, skończy się w taki sposób, iż po części Chmielowskiej powstaną kolejne zakłady a u nas będą proste drogi do nich.
Są przykłady samorządów w Polsce, gdzie doszło do dokładnie takiej zmiany granicy i z takich przyczyn jak u nas - aby była możliwość spójnego zagospodarowania obszaru turystycznego. To my róbmy to samo. Walczmy rok po roku. I nie poddawajmy się po pierwszej negatywnej odpowiedzi. Tylko nasze własne władze mają gdzieś interes miasta i lekceważą temat.

George_WW
Posty: 67
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: George_WW » 08-02-2022 09:35

norweski_leśny pisze:
08-02-2022 08:59
Już słyszę te podśmiechujki na "tarnobrzeskich salonach". Jak to było? Kiedy z czołgami po tereny ruszymy?

W interesie miasta jest to aby te tereny były nasze. Tu powinna się kończy jakakolwiek dyskusja. W latach 90-tych dokonano wielkiej krzywdy nie włączając całego obszaru z przyległościami w granice miasta. A teraz my się staramy i pozyskujemy pieniądze. To my, jako mieszkańcy dokładamy do tego interesu. Jakby te 70 mln wsadzić w miasto a nie jezioro, to mielibyśmy tereny zielone Przywiśle, ciąg od Zwierzynieckiej do Sienkiewicza na Serbinowie. Boisko lekkoatletyczne. Remont szeregu dróg. Albo budowę drugiej niecki basenowej. Kompleksową modernizację hali MOSiR. Lub rozbudowę i przebudowę domu kultury. Może wykupienie dawnego budynku kina Wisła i nadanie mu nowej funkcji. Równie dobrze można by zrobić obwodnicę tak jak powinna wyglądać od początku, z dodatkowymi przejściami i rozwiązaniami komunikacyjnymi. Ewentualnie zainwestowałoby się te pieniądze w farmę fotowoltaiczną, wymianę oświetlenia i sprucie części Placu Bartosza Głowackiego na rzecz zieleni. Potrzeby są nieskończone a pieniądze na to niezbędne. Ale my ogromne środki ciągli inwestujemy w jezioro a mogłyby iść gdzie indziej.

Samorząd Nowej Dęby tylko się cieszy bo infrastruktura buduje się sama. Działki po ich stronie mocno wyprzedane. Niektóre w dziwnych okolicznościach (gdzie to spółka zależna od naszego miasta sprzedała ogromny teren) i w dodatku powstają praktycznie osiedla mieszkaniowe (przecież każdy widział reklamy sprzedaży działek nad jeziorem, gdzie docelowo powstanie ok. 30 domów). To nie tak powinien być zagospodarowany tamten obszar. My tworzymy koncepcje zagospodarowania jeziora ale bez uwzględniania tego co dzieje się po stronie Nowej Dęby jest to bez sensu. A tamten samorząd ma to gdzieś.
Nawet ta szeroka rozgłoszona przebudowa dróg na strefie, skończy się w taki sposób, iż po części Chmielowskiej powstaną kolejne zakłady a u nas będą proste drogi do nich.
Są przykłady samorządów w Polsce, gdzie doszło do dokładnie takiej zmiany granicy i z takich przyczyn jak u nas - aby była możliwość spójnego zagospodarowania obszaru turystycznego. To my róbmy to samo. Walczmy rok po roku. I nie poddawajmy się po pierwszej negatywnej odpowiedzi. Tylko nasze własne władze mają gdzieś interes miasta i lekceważą temat.

I znów się powtórze "Norweśki leśny" nic głupszego kolejny raz nie czytałem na tym forum. Tak mamy zrezygnować z promoci jeziora i inwestycji nigdy w życiu. Mamy teraz kasie z Ładu więc niech się drogi remontują. Miasto tak źle nie wygląda popatrz na inne miasta w Polsce. Ty już chcesz budować konflity z ościennymi miastami ? Przecierz ani terenu na strefie ani dookoła jeziora Nowa Dęba nam nie odda. Na miejscu Nowej Dęby w życiu bym nie zbył takich terenów. Tu trzeba spokoju a nie wojen jak Ty proponujesz

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: norweski_leśny » 08-02-2022 12:48

Chopie, niech Ci już gula przestanie latać bo karetkę trzeba będzie wezwać. Łatwo jest napisać, że coś jest głupotą nie podając żadnych argumentów przeciwko. Tylko zdyskredytować na sam początek a potem niech się broni. Propaganda wiecznie żywa. Tak jak wciskanie słów, których nie napisałem. Nawet nie umiesz ze zrozumieniem przeczytać mojej wypowiedzi.


Nigdzie nie napisałem ani nie twierdze, że inwestowanie w jezioro nie ma sensu. Natomiast inwestować należy w swój teren i w swój rozwój. Więc jeżeli mówi się o drodze wokół całego jeziora to odpowiedz mi na jedno pytanie:
Kto na tym bardziej skorzysta - My, czy samorząd Nowej Dęby?

I tak, trzeba iść na wojnę, jeżeli zamierzasz to tak określać. Te tereny nigdy nie powinny należeć do Nowej Dęby. W całej Polsce samorządy zmieniają granice. Ale u nas oczywiście się nie da, bo trzeba "dobrze żyć z sąsiadami". A ten sąsiad, sprzeda cię za dowolną kwotę jaka trafi do jego budżetu i tyle są warte wszystkie porozumienia, rozmowy i dobrosąsiedzkie stosunki. KAŻDY samorząd dba tylko o własny interes. Chyba, że jest słabo zarządzany.

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Serio » 08-02-2022 16:06

Sami widzicie, że droga do celu będzie długa, trudna i do tego z przeszkodami. W programie wyborczym dra. W.Zycha znalazł się taki punkt, co spotkało się wtedy z wielką falą delikatnie mówiąc niezbyt miłych wpisów. Na marginesie, tak się zastanawiam skąd takie animozje ze Stalową Wolą, a taka "przyjaźń" z Nową Dębą, a to ona od lat "bezlitośnie" wykorzystuje Tarnobrzeg. To już nie tylko strefa, jezioro, ale nawet ostatnio Zwierzyniec.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: olekko » 08-02-2022 18:03

Pomysł przejęcia Chmielowa (i zdaje się - Stalów) to pojawił się za czasów prezydenta Mastalerza, ja wtedy jeszcze nie słyszałem o dr. Witoldzie Zychu ;) A nadleśnictwo nie ma absolutnie nic do samorządu miasta i gminy Nowa Dęba.

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Serio » 08-02-2022 18:42

Nieudana próba scalenia terenów KiZPS miała miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych. Była zgoda radnych i sejmiku województwa. Niestety inicjatywa została zablokowana w Warszawie. Teraz nie chodzi o przejecie Chmielowa z mieszkańcami, ale terenów jeszcze "bezludnych" przylegających do jeziora. I to może się udać, jeśli będzie wsparcie i chęci. Powodów, aby się tak stało jest wystarczająco dużo. W.Zych nie krył się z tym, że nawiązuje do tej inicjatywy, a wręcz przeciwnie otwarcie o tym mówił i przypominał wydarzenia z tamtych lat.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: A1313 » 08-02-2022 19:04

Serio pisze:
07-02-2022 20:18
"Czy moge poprosic jak bedzie wygladac droga formalna ,punkt po punkcie.
od A do Z."
Droga będzie długa i kręta, ale będzie prowadzić do celu. Proszę być cierpliwy, bo " do cierpliwych świat należy".
Oczekiwałem konkretnej odpowiedzi ,dostałem to na co stać konfederacje.
Bedzie o czołgach ,będzie śmieszno i straszno.

Konfa robi tradycyjnie zamieszkane zbijając punkty wyborcze ,wtóruje norweski lesnik.

W ostatnim moim wpisie prosiłem o dokładne informacje jak wygląda droga prawna ,droga legislacyjna, nie dostałem wcześniej odpowiedzi ,nie dostałem obecnie.
Po prostu do przodu i najedziemy ND ,reszta w rekach Pana.
Tajemniczość konfy typowa,ciekawe czy istnieje jakaś inicjatywa która mila swój szczęśliwy final.
Dlaczego pytam ,ponieważ w sieci ciężko jest namierzyć jak taka droga wygląda,każda tego typu inicjatywa jest indywidualna. Nie ma dwóch spraw takich samych, nawet podobnych do naszej.
A i tak wszystko grzęźnie w ministerstwie ,gdzie po odhaczeniu 200 punktów za i przeciw to urzędnik według własnego widzimisię podejmie decyzje.
Nie jestem za ,nie jestem przeciw ,chciałby się dowiedzieć czy się po prosty tak po ludzku ośmieszymy.

wpis -Droga będzie długa i kręta, ale będzie prowadzić do celu. Proszę być cierpliwy, bo " do cierpliwych świat należy".
Odbieram jako brak planu, a w najlepszym razie droga jednostronna ,brak porozumienia z ND, brak jakichkolwiek konsultacji ,brak rekompensaty z naszej strony czy brak porozumienia na poziomie barteru.
Pala po głowie bić ludzi z lasu.

Ten kij ma dwa konce ,to co cały czas proponuje norweski i co można wyczytać miedzy wierszami od konfederacji.
Bo możemy obudzić się którejś niedzieli i teleranek możne będzie ,ale nie będzie Wielowsi , może nie całej ale spokojnie od cmentarza.
Przecież to co proponuje norweski może zastosować Sandomierz, po prostu stwierdzi po co nam te pola i ugory ,nic tam się nie dzieje a Sandomierz prawobrzeżny potrzebuje miejsca do życia.
Waly zabezpieczone ,huta się rozwija,dzielnica przemysłowa potrzebuje terenów ,a po lewej jak i prawej stronie warszawskie nic się nie dzieje ,kolej zyska. A tak Sandomierz musi się wykłócać,bo z jednej strony dwa województwa i trzy miasta -gminy .Prawda? Sam sie dziwie czemu nas jeszcze nie najechano.

Powrócę do poprzedniego wpisu.
Z czym do ludzi ,mamy kilu ciapowatych strażników miejskich i jeden wóz opancerzony.
Moze w sam raz na zastraszanie granicy z ND jak robi to Rosja z Ukraina ,ale pilnować jeszcze flanki od strony Sandomierza,oni maja konkret SM ,jednostkę wojskowa i jeżeli się nie mylę WOT.
ND doszli prawdopodobnie amerykanie z powietrzno-desantowej,no z czym do ludzi?
Jeżeli wróg wyczuje nasza słabość to może się zdarzyć ze doczekamy mostu (tego obiecanego prze konfe)z Koprzywnica ,pontonowego bo pontonowego ale wystarczy by przejechały opryskiwacze z nawozem i(bron biologiczna ) traktory,rozjadą nas .
I będziemy mieć 1,2,3 rozbiór na raz,zostanie nam księstwo Dzikowskie czy Miechocinskie. A ktos w Warszawie stwierdzi -to ma sens.

https://www.rp.pl/ustroj-i-kompetencje/ ... y-wyzwanie

https://puck.naszemiasto.pl/czy-miasto- ... c1-7455403

Na podstawie tych 2 linków proszę o przedstawienia jak ma wyglądać propozycje zmiany granic.
O to prosiłem juz dwa razy.

Z tego co wiem ,ani mieszkańcy gminy ani władza nie zamierza sie rozstać z terenami którymi zainteresowana jest konfa i norweski.

Bedzie referendum w gminie ND, dodać należy ze to ministerstwo wyda werdykt ,miasto specyficzne -olbrzymi poligon i jednostka wojskowa,zakłady zbrojeniowe,może wojsko chce się tam bawić, może zakłady nad jeziorem chcą tworzyć swoja wunderwaffe,będą chłodzić proces technologiczny woda z jeziora przy okazji podgrzewając wodę w jeziorze dla turystów ,a w spalarni pod osłona nocy będą spalali niebezpieczne substancje by truc lokalna ludność i aktywistów konfederacji,kto ogarnie obecna geopolitykę.

A chciałem poznać tylko plan działania .

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: norweski_leśny » 08-02-2022 20:47

I jak to każdy przeciwnik ma w zwyczaju. Dalej bawimy się w ośmieszanie, bo wicie rozumicie, czołgi, okładanie się pałami i pilnowanie granicy przez zielonych ludzików.
Naprawdę, wszyscy jedną szkołę propagandy skończyliście? Bo nie wiem skąd takie teksty bierzecie -_-

Odniosę się tylko do jedynej części merytorycznej jaką znalazłem.
"W ostatnim moim wpisie prosiłem o dokładne informacje jak wygląda droga prawna ,droga legislacyjna, nie dostałem wcześniej odpowiedzi ,nie dostałem obecnie.
Po prostu do przodu i najedziemy ND ,reszta w rekach Pana.
Tajemniczość konfy typowa,ciekawe czy istnieje jakaś inicjatywa która mila swój szczęśliwy final.
Dlaczego pytam ,ponieważ w sieci ciężko jest namierzyć jak taka droga wygląda,każda tego typu inicjatywa jest indywidualna. Nie ma dwóch spraw takich samych, nawet podobnych do naszej.
A i tak wszystko grzęźnie w ministerstwie ,gdzie po odhaczeniu 200 punktów za i przeciw to urzędnik według własnego widzimisię podejmie decyzje.
Nie jestem za ,nie jestem przeciw ,chciałby się dowiedzieć czy się po prosty tak po ludzku ośmieszymy."
Do procedury odnosić się nie będę, bo po pierwsze nigdy tego robić nie będę, gdyż wniosek może złożyć tylko i wyłącznie samorząd a po drugie napisanie tego publicznie z dokładnym opisem, według mnie nie ma sensu, gdyż od razu daje się narzędzie sąsiedniej gminie do podjęcia działań przeciwstawnych.

Wracając. Sam twierdzisz, że nie ma dwóch takich samych przypadków oraz, że samorządy się biją pomiędzy sobą a ostatecznie decyduje się w gabinecie jakiegoś urzędnika. I to właśnie o to chodzi. Aby się udało, i ten jakiś urzędnik podjął taką a nie inną decyzję to trzeba odpowiedni wniosek do ministerstwa złożyć. Więc jak wniosek nie zostanie złożony to nikt nic nie zrobi za nas.
Tylko ten magiczny urzędnik to nie jest pojedyncza osoba, tylko specjalne gremium (taka jest procedura). I im mógłbym przekazać całkiem sporo argumentów za.

Argument o ośmieszaniu się bo chce się zmienić granice nie ma racji bytu. Równie dobrze możnaby powiedzieć, że Rzeszów ciągle się ośmiesza bo corocznie składa wnioski o wchłonięcie okolicy. Okolica jest przeciwna. No i tak czasem nic się nie zmieni ale czasem się zmienia i Rzeszów się powiększa. Aby nie było, że tylko Rzeszów (bo przecież duży) to proszę sobie sprawdzić w ostatnich latach: Sędziszów, Krosno, Sanok (tutaj to nieźle poszaleli ale zaplecze polityczne było to czemu nie).

Natomiast całkowicie się nie zgadzam, że nasz przypadek nie jest podobny do żadnego innego. Jest bardzo typowy i daje porządne argumenty za zmianą granicy.

Wtórować będę każdemu kto tylko zajmie się tematem naprawy granicy miasta. Bo dla mnie to jest kwestia nie zmiany jej przebiegu tylko naprawy. I dla mnie nie ma znaczenia kto to będzie. Konfederacja, Lewica, Prawica, Komuniści, Semici, mniejszości czy Afroamerykanie. Aby tylko coś się w temacie działo. Bo jak w najbliższych latach się tym nie zajmiemy to już nigdy tego nie zrobimy (bo szykują się zmiany w prawie odnośnie procedury zmiany granic).

Szczerze to chętnie bym się spotkał osobiście i wtedy na ten temat porozmawiał.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: A1313 » 08-02-2022 21:25

Kto ma złożyć wniosek, jak na razie jeden radny, czy ktoś prócz was podnosił temat? Jakieś zaplecze polityczne?
Brak, miła zabawa i szum medialny, kolejny zresztą.
ND ma przywilej zabrania głosu, mogą się zgodzić, mogą wydać własną opinię mogą się konsultować z mieszkańcami , również mogą tego zaniechać. Jeżeli wydadzą pozytywny sygnał, dojdzie do rozmów i targów. Nic nie stoi na przeszkodzie by sami mieszkańcy na sygnał lokalnego działacza np. konfederacja zwołać referenndum wśród mieszkańców, by zawetować decyzje radnych.
Wszystkie te opinie laduja w ministerstwie i tam jest podejmowana decyzja na podstawie min. pierwszy link.
Zresztą w drugim jest podobnie.
A tak czeka nas kolejna konferencja na tle zamku i kolejny profil na fb.
Zablokuje się spalarnie a z aneksji wyjdą nici.
Gospodarnosc w lokanym wydaniu- wilk głodny i owca rozszarpana.
Spodkac się osobiście? po co? jakiś podtekst?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: norweski_leśny » 08-02-2022 21:53

Podejrzewam, że Konfederacja chce to zrobić w ramach procedury Obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. To tak jak było z powołaniem zespołu przyrodniczo-krajobrazowego. Co do konferencji pod zamkiem itd. to nie moja "bajka". Ja chcę tylko zobaczyć wniosek złożony do ministerstwa.

Co do spalarni to już zalamywalem w odpowiednim wątku ręce na temat argumentów o wszechobecnym truciu itd. Jak ktoś chce budować i to coś tak dużego to go tylko wspierać.

Każdy samorząd od którego zabiera się teren, zawsze ma możliwość zabrania głosu. Zawsze jest to głos negatywny. I to nie tylko samorządu ale również mieszkańców, gdzie często nawet robi się referendum. Jednak nie ma to żadnego znaczenia przy obecnych przepisach. Bo zmiany ciągle postępują. Corocznie dochodzi do ok. 10 zmian granic w Polsce. Chodzi mi tylko i wyłącznie o przejęcie części terenu jednego samorządu na rzecz innego (pomijam powstawanie miast).

Od kilku lat obseruje te zmiany i znam tylko jeden przypadek gdzie samorządy zgodnie stwierdzily o połączeniu się w całość. Co najlepsze w tej sytuacji dostały specjalny bonus w postaci 100 mln złotych. Natomiast wszędzie indziej wszyscy byli przeciw, a zmiany i tak zostały wprowadzone.
Więc Nowa Dęba może robić opinie negatywne, konsultacje a ostatecznie i tak do zmiany dojdzie. Zresztą na terenie o który chodzi nie ma stałych mieszkańców. Przynajmniej na razie.

Spotkać po to by na spokojnie wymienić się argumentami. Bo temat jest zbyt złożony aby dało się go opisać na zwykłym forum.

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Serio » 08-02-2022 22:12

"A chciałem poznać tylko plan działania" .
Plan działania jest i proszę być cierpliwy. Na jednej z konferencji Konfederacji była o tym mowa. Nie jest prosto działać w opozycji, ale mimo to wiele się już udało, choćby dworzec, czy też Zwierzyniec. Każde wsparcie jest budujące i utwierdzające co do słuszności działań. Jakie jest poparcie dla tej sprawy przekonamy się w lecie, gdy będą zbierane podpisy mieszkańców. Obecne głosy krytyczne na forum nie zniechęcą do działania. W tech chwili ważniejszą sprawą jest przekonanie prezydenta do działań w sprawie wód siarczkowych, bo są możliwości sfinansowania takiej inwestycji z środków unijnych. Pytanie co jest ważniejsze podwodne miasto i tunele, czy budowa ośrodka balneoterapeutycznego? Może na tym warto skoncentrować swoją energię w dyskusji na tym forum. Chętnie poznam Wasze opnie, tym bardziej , że lokalne media nie podjęły tego tematu,a w mojej ocenie jest kluczowy dla przyszłości naszego jeziora. https://www.facebook.com/groups/625699935354739 O spalarni nad jeziorem nie piszę, bo to " zbrodnia ekologiczna".https://www.facebook.com/groups/1084585102379010

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 09-02-2022 07:12

Wspominasz Norweski o terenach nad Jeziorem, praktycznie bez mieszkańców, a dr Zych z tego co kojarzę planował przejęcie całej wsi Chmielów i nie zdziwiłbym się, gdyby taka właśnie pojawiła się ewentualna inicjatywa uchwałodawcza. To spora różnica.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: leonardo » 09-02-2022 09:28

Zaglądnąłem z ciekawości na profil tarnobrzeskiej PO, aby sprawdzić co robi główna partia opozycyjna, pod rządami (już 3 miesiące!) nowego przewodniczącego - byłego prezydenta.

Niestety poza pikietą w obronie TVN (w grudniu) nie znalazłem śladu lokalnej aktywności. Przez kwartał żadnych pomyslów na miasto, żadnych reakcji na to co się dzieje w mieście (nawet nie wiem czy popierają władzę czy są przeciw), zero konferencji prasowych.

Jedynie wkleją na FB jakieś ogólnopolskie i regionalne wydarzenia, które zwykle cieszą się zerową reakcją oglądających albo mają po jednym lajku - który dał pan nowy przewodniczący :-)

Czyli tak jak spali przez ostatnie lata tak nadal śpią. Czyżby tylko czekali na wiatr zmian w kraju, licząc, że sami też na tym skorzystają. To już tarnobrzeska Konfederacja to przy nich mistrzowie aktywności lokalnej.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 09-02-2022 10:55

Czym się mają jako partia lokalnie wykazywać? Namaszczą D. Bożka lum M. Plutę jako ich kandydata lub kogoś podobnego w czasie kampanii.

Nie tyle Konfederacja co Pani Zych natomiast jeśli chce mieć rozsądne szanse w wyścigu do fotela po prostu musi się promować i utrwalać mieszkańcom w pamięci. Poprzez to jej komitet też będzie miał szanse na zgarnięcie 3-4 mandatów do rady miasta.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: norweski_leśny » 09-02-2022 11:10

admin pisze:
09-02-2022 07:12
Wspominasz Norweski o terenach nad Jeziorem, praktycznie bez mieszkańców, a dr Zych z tego co kojarzę planował przejęcie całej wsi Chmielów i nie zdziwiłbym się, gdyby taka właśnie pojawiła się ewentualna inicjatywa uchwałodawcza. To spora różnica.
Nie wiem co planuje Konfederacja bo nic wspólnego z nimi nie mam. Natomiast jak podejmują temat zmiany granic to będę ich w tym wspierać.
Od zawsze (czyli kilkunastu już lat) załamuje ręce nad tym, iż nikt nie walczy o zmianę granic miasta w okolicy jeziora oraz strefy przemysłowej. Przejęcie całego Chmielowa nie jest możliwe i jeżeli ktoś na to liczy, to przynajmniej bez premiera pochodzącego z naszego miasta wniosek nie ma sensu. Natomiast wydaje się mi, że również proponowana obecnie przez Konfederację zmiana granic nie dotyczy już całego Chmielowa.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 09-02-2022 19:20

encore pisze:
09-02-2022 10:55
Nie tyle Konfederacja co Pani Zych natomiast jeśli chce mieć rozsądne szanse w wyścigu do fotela po prostu musi się promować i utrwalać mieszkańcom w pamięci. Poprzez to jej komitet też będzie miał szanse na zgarnięcie 3-4 mandatów do rady miasta.
Będzie bardzo ciężko. Zdarzało się, że przy całkiem wymiernym poparciu wchodził raptem jeden radny z komitetu na całe miasto.
Z tego co pamiętam, tak było z Tadeuszem Gospodarczykiem i później z Dariuszem Bożkiem.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: A1313 » 09-02-2022 19:39

admin pisze:
09-02-2022 19:20
encore pisze:
09-02-2022 10:55
Nie tyle Konfederacja co Pani Zych natomiast jeśli chce mieć rozsądne szanse w wyścigu do fotela po prostu musi się promować i utrwalać mieszkańcom w pamięci. Poprzez to jej komitet też będzie miał szanse na zgarnięcie 3-4 mandatów do rady miasta.
Będzie bardzo ciężko. Zdarzało się, że przy całkiem wymiernym poparciu wchodził raptem jeden radny z komitetu na całe miasto.
Z tego co pamiętam, tak było z Tadeuszem Gospodarczykiem i później z Dariuszem Bożkiem.
Człowieku małej wiary.
Sam andriu81 głosami tego forum ma już zapewnione miejsce w nowej radzie.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: jamWilhelm » 09-02-2022 20:12

z tym Andriu to Ty tak serio? To dlaczego ostatnio już nie ma go na konferencjach konfy? Bo nie pasuje? Delikatnie mówiąc. Choć może i sam bym na niego zagłosował :)

ODPOWIEDZ