Władze miasta 2018-2023

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: A1313 » 09-02-2022 20:24

jamWilhelm pisze:
09-02-2022 20:12
z tym Andriu to Ty tak serio? To dlaczego ostatnio już nie ma go na konferencjach konfy? Bo nie pasuje? Delikatnie mówiąc. Choć może i sam bym na niego zagłosował :)
Na tych co oglądałem był, chociaż z ręką na sercu mam mało czasu by poświęcać wolny czas zapoznawanie się z każdym wystąpieniem.
Na profilu fb Pani Małgorzaty jest aktywny, może tylko wizualnie nie pasuje?

Jeżeli wystartuje... kto wie.
Wyobrażasz sobie ze On wchodzi a jego patroni nie. kuszące.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 09-02-2022 20:36

A1313 pisze:
09-02-2022 19:39
admin pisze:
09-02-2022 19:20
Będzie bardzo ciężko. Zdarzało się, że przy całkiem wymiernym poparciu wchodził raptem jeden radny z komitetu na całe miasto.
Z tego co pamiętam, tak było z Tadeuszem Gospodarczykiem i później z Dariuszem Bożkiem.
Człowieku małej wiary.
Sam andriu81 głosami tego forum ma już zapewnione miejsce w nowej radzie.
No to w najgorszym wypadku wejdzie tylko Pani Zych.

andriu81 - hehehe. To by było pierwszorzędne. Pobił by z pewnością mojego ulubionego radnego obecnej kadencji. :D
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: jamWilhelm » 09-02-2022 21:03

A1313 pisze:
09-02-2022 20:24
Jeżeli wystartuje... kto wie.
Wyobrażasz sobie ze On wchodzi a jego patroni nie. kuszące.
Szczerze, to nie widze. Musi mieć w razie riposty obrońcę, bo nie zdąży napisać a później przeczytać. Kuszące jedynie w kategorii humoru. Przecież to było widać, że Pani doktorowa się wstydziła za niego a zanik z konferencji raczej nie był przypadkowy. Bądźmy choć trochę poważni

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Jacek » 09-02-2022 23:47

Cofnąłem się o kilka stron, by zobaczyć o czym mowa. Boże, wy tak na poważnie? Żałuję się się cofnąłem. To było takie fajne, poważne forum o mieście i jego władzach. O rzeczach choć trochę ważnych. A teraz? Szkoda gadać...

fish
Posty: 81
Rejestracja: 27-02-2012 20:50

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: fish » 16-02-2022 11:50

Zastanawiałem się w jakim wątku ten tekst umieścić. Skoro dotyczy to jednego z radnych to najlepiej pasuje tutaj. Dla ciekawych wszystko jest w zarządzeniu nr 47/2022 wydanym przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega w dniu 11 lutego 2022 roku

Broń Boże nie mam nic przeciwko takiej instytucji jak Dom Dziecka w Skopaniu ale nie rozumiem przyznanej przez Prezydenta Miasta dotacji w kwocie 10800 zł dla Stowarzyszenia Domy Dziecka w Skopaniu z siedzibą w Skopaniu. Rozumiem, że Prezydent Miasta ogłasza konkurs otwarty na realizację zadań publicznych i przyznaje stowarzyszeniu z poza Tarnobrzega maksymalną kwotę o jaką występuję natomiast instytucje z Tarnobrzega działające w Tarnobrzegu już nie i tak w dofinansowaniu inicjatyw i projektów promujących trzeźwość
Stowarzyszenie Przyjaciół Sielca wnioskowało o 25020 zł dostało 3050 zł
UKS hetman wnioskował o 1800 zł dostał 1800 zł
Stowarzyszenie Rodzice i szkoła wnioskowało o 13120zł dostało 3500 zł
Stowarzyszenie Esteka wnioskowało o 10000 zł dostało 2000 zł
Stowarzyszenie Domy Dziecka w Skopaniu wnioskowało o 10800 i tyle też dostało.

Prezesem zarządu stowarzyszenia tak przynajmniej wynika z stron internetowych jest radny Damian Szwagierczak i nie wymaga to już żadnego komentarza.
Dlaczego wspieramy obcych a nie swoich ? ten jest w sumie swój. Dlaczego wspieramy obce stowarzyszenia a nie swoje ?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 16-02-2022 18:06

A to nie jest jednak "nasz" dom dziecka? Zawsze mi się kojarzyło, że to placówka "obsługująca Tarnobrzeg".
Szpital wojewódzki też nie jest miejski, a jednak miasto go czasami wspiera.

Jeśli chodzi o wspomnianą Estekę, to z innego projektu dostali 16.000 zł, zatem wyraźnie więcej niż dom dziecka.
Komisja była i składała oświadczenie o bezstronności, gwarantując jednocześnie poufność ocen poszczególnych ofert, czyli więcej się nie dowiemy.

Czy coś zatem mnie razi? Oczywiście!
Razi mnie "popołudnie na kocie" w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych.

kocie.jpg
kocie.jpg (34.08 KiB) Przejrzano 4694 razy

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: norweski_leśny » 17-02-2022 09:29

Postanowiłem tutaj aby pokazać jaką mamy "wspaniałą władze" w naszym mieście wraz z "bardzo kompetentnymi urzędnikami".

Jak dobrze pamiętamy to w minionym roku (dokładnie jeszcze rok wcześniej czyli 2020) złożono do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) drogi, które znalazły się na liście rezerwowej. Wielokrotnie informowałem (pisząc m. in. na tym forum), że drogi te wskoczą jako zadania na listę główną. Oczywiście stało się tak. Miasto w blasku fleszy wzięło czek na ponad 8 mln złotych. Po czym te same drogi zgłosiło do Programu Inwestycji Strategicznych (PIS czy pełna nazwa Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu Polski Ład), gdzie udało się uzyskać dofinansowanie.

Skutkiem tego, odtrąbiono ogromny sukces bowiem oddaliśmy 8 mln złotych dotacji. Dotacji, która powinna pozostać w mieście. Za którą można by robić inne drogi (bo takie byłyby złożone).

TERAZ UWAGA!

Nasz urząd do edycji RFRD 2021 (wyniki właśnie się ukazały) zgłosił ponownie drogi, które były na wyżej wspomnianej liście rezerwowej, weszły na listę główną, po czym zrezygnowano z tego bo dostały dotację z PIS.

To nie jest żart.
Na liście rezerwowej zadań gminnych na pozycji nr 45 widnieje "Miasto Tarnobrzeg Budowa dróg gminnych - ulicy Chemicznej (G122187), Siarkopolowej (G122186) oraz Mechanicznej (TB1T/00064058) na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnobrzegu".

Przecież pisałem o tym kilka miesięcy temu, iż boję się tego co Nasze "orły" zgłosiły do tego programu. Oczywiście, zgłosiły to samo. Jest to jedyne zadanie jakie dotyczy naszego miasta. Ani z zadań powiatowych, ani innych gminnych nie ma niczego na liście głównej bądź rezerwowej. Co oznacza, iż całkowicie przespaliśmy edycję RFRD 2021.

Jesteśmy tak wspaniałym miastem, że nie ma już żadnych dróg do naprawy. Wszystkie są proste, równe i idealne. Rozumiem, że gramy o kolejne duże kawałki tortu z drugiej edycji PIS. Ale co nam szkodzi zgłosić do tego programu drogi, które są potrzebne a niekoniecznie kosztują miliony. Zwłaszcza, że przy takiej kwocie (niskiej) prędzej dostaniemy dofinansowanie.

Takie postępowanie jest po prostu skandalem.

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: L74 » 17-02-2022 13:12

Przez przypadek się natknąłem na "Wykaz przyznanych dotacji na realizację przedsięwzięć służących rozwojowi sportu w 2022 r." (https://bip.tarnobrzeg.pl/artykul/391/1 ... u-w-2022-r). Ciekawi mnie czy ktoś te prywatne podmioty rzetelnie ocenia z wydatkowania publicznych środków. Może tu by się radni zainteresowali, czy faktycznie efektywnie te środki są wydatkowane, czy może niektóre podmioty pobierają dodatkowe opłaty, które stanowią zysk tych podmiotów a z dotacji pokrywają koszty. Czy są może publikowane gdzieś rozliczenia tych dotacji? Przecież to są środki publiczne i powinny podlegać szczególnej ocenie.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: TSS » 17-02-2022 18:28

norweski_leśny pisze:
17-02-2022 09:29
Postanowiłem tutaj aby pokazać jaką mamy "wspaniałą władze" w naszym mieście wraz z "bardzo kompetentnymi urzędnikami".

Jak dobrze pamiętamy to w minionym roku (dokładnie jeszcze rok wcześniej czyli 2020) złożono do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) drogi, które znalazły się na liście rezerwowej. Wielokrotnie informowałem (pisząc m. in. na tym forum), że drogi te wskoczą jako zadania na listę główną. Oczywiście stało się tak. Miasto w blasku fleszy wzięło czek na ponad 8 mln złotych. Po czym te same drogi zgłosiło do Programu Inwestycji Strategicznych (PIS czy pełna nazwa Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu Polski Ład), gdzie udało się uzyskać dofinansowanie.

Skutkiem tego, odtrąbiono ogromny sukces bowiem oddaliśmy 8 mln złotych dotacji. Dotacji, która powinna pozostać w mieście. Za którą można by robić inne drogi (bo takie byłyby złożone).

TERAZ UWAGA!

Nasz urząd do edycji RFRD 2021 (wyniki właśnie się ukazały) zgłosił ponownie drogi, które były na wyżej wspomnianej liście rezerwowej, weszły na listę główną, po czym zrezygnowano z tego bo dostały dotację z PIS.

To nie jest żart.
Na liście rezerwowej zadań gminnych na pozycji nr 45 widnieje "Miasto Tarnobrzeg Budowa dróg gminnych - ulicy Chemicznej (G122187), Siarkopolowej (G122186) oraz Mechanicznej (TB1T/00064058) na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnobrzegu".

Przecież pisałem o tym kilka miesięcy temu, iż boję się tego co Nasze "orły" zgłosiły do tego programu. Oczywiście, zgłosiły to samo. Jest to jedyne zadanie jakie dotyczy naszego miasta. Ani z zadań powiatowych, ani innych gminnych nie ma niczego na liście głównej bądź rezerwowej. Co oznacza, iż całkowicie przespaliśmy edycję RFRD 2021.

Jesteśmy tak wspaniałym miastem, że nie ma już żadnych dróg do naprawy. Wszystkie są proste, równe i idealne. Rozumiem, że gramy o kolejne duże kawałki tortu z drugiej edycji PIS. Ale co nam szkodzi zgłosić do tego programu drogi, które są potrzebne a niekoniecznie kosztują miliony. Zwłaszcza, że przy takiej kwocie (niskiej) prędzej dostaniemy dofinansowanie.

Takie postępowanie jest po prostu skandalem.
nic nie uczymy się na błędach

jeśli to prawda to SKANDAL i nie pod pomyślenia u dotowanej sąsiadki

Dawid_tbg
Posty: 616
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Dawid_tbg » 17-02-2022 23:04

Na takie działanie jak prowadzi samorząd powinien być paragraf, to jest jawne działanie na szkodę mieszkańców.
Jak można tak bezmyślnie podchodzić do projektów, tracimy dofinansowania bezpowrotnie. Póki nie będzie indywidualnej odpowiedzialności za pracę urzędników puty dalej będzie dochodzić do tego co widzimy. Chyba że wytyczne idą z góry, a tutaj można się domyślić skąd.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: zbyry » 18-02-2022 06:21

A tam, się projektami przejmujecie, 1,3 mln zł jesteśmy do tyłu z tytułu oświetlenia a tu 11 tys nas boli. Eeee ;) teraz tak, jedziemy sobie a 3 tygodnie temu, jakoś tak z Rzeszowa akurat przez Majdan, Skopanie i Baranów. Godzina 23 nad naszym jeziorem. Żywego ducha nie widać. I każda lampa się świeci. Po co? Co 3 a nawet 4 by wystarczyła. I teraz pytanie, kto te 1,3 mln zł zapłaci? Ileż można tłuc do głów, że koszty operacyjne w bardzo krótkim okresie stają się stałymi? Czy nie warto ich niwelować?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 18-02-2022 07:09

Norweski_leśny, a jak to wyglądało terminami?
Kiedy składaliśmy te drogi po raz trzeci, czy nie były jeszcze wówczas znane wyniki z Polskiego Ładu?

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: norweski_leśny » 19-02-2022 00:39

Nie były wtedy jeszcze znane wyniki Programu Inwestycji Strategicznych. Natomiast nikt mi nie powie, że składanie non-stop, w podobnym czasie do różnych programów tych samych dróg jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza że krótkotrwały research w internecie pozwalał na uzyskanie informacji o dofinansowaniu z poprzedniej edycji Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Pytanie kolejne jest następujące: jakie inne projekty złożyliśmy jako miasto (i czy zostało to zrobione) skoro nie ma ich nawet na liście rezerwowej?

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: olekko » 21-02-2022 01:20

https://rzeszow.tvp.pl/58623157/samorza ... -w-miescie

Czy nasze miasto będzie agitować za rozliczaniem się w Tarnobrzegu? Wydaje mi się, że mamy tak rozbudowaną pół-emigrację, że warto byłoby się o to postarać. Pół-emigrację, rozumiem tak, że ktoś jest jedną nogą tutaj, a drugą w innym mieście.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 21-02-2022 16:58

Prosiłem raniutko w UM o krótki komentarz odnośnie triplowania projektów. To co mamy, to potwierdzenie terminów składania wniosków.
Komentarz UM poniżej. Wyjaśnienie bardziej odnosi się do pierwszego naboru i ładu niż do kolejnego naboru.
Projekt pn:„Budowa dróg gminnych – ul. Chemicznej (G122187), Siarkopolowej (G122186) oraz Mechanicznej (TB1T/00064058) na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Tarnobrzegu” został zgłoszony w 2020 r. do dofinansowania w ramach naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg .W wyniku oceny wniosków projekt został umieszczony na liście rezerwowej. W dniu 26 sierpnia 2021 r. ponownie złożono niniejszy wniosek do dofinansowania w ramach naboru do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W dniu 25 października 2021 r. miasto otrzymało informację o przyznaniu środków z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych na realizację projektu pn.: „Budowa i przebudowa kluczowych dróg w specjalnej strefie ekonomicznej, strefie turystyczno—rekreacyjnej oraz centrum miasta Tarnobrzega”. W związku z wyższym poziomem dofinansowania zadań z programu Polski Ład, wynoszącym 95% zdecydowano o wycofaniu projektu z dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, w którym poziom dofinansowania wynosi 50%.
Z NW24 było dodatkowe pytanie o inne projekty i składaliśmy również Bema, Dąbrowskiej, Tarnowskiego i Konfederacji Dzikowskiej.

@olekko
Jeśli dobrze pamiętam, to za czasów NM mieliśmy zachętę dla osób meldujących się w Tarnobrzegu w postaci loterii ze sprzętem AGD - jakieś pralki itp. To było skierowane do osób, które przeprowadzały się do Tarnobrzega i formalizując to zgłoszeniem zaczynały płacić podatki u nas.

Ale przecież w zdecydowanej większości przypadków z jedną nogą w Tarnobrzegu jest tak, że to osoby zameldowane u nas, które jeszcze nie zdążyły się formalnie przenieść do innych miast, zatem siłą status quo płacą u nas.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 24-02-2022 00:05

Pojawił się zapis z dzisiejszej RM, której na żywo jako człowiek pracujacy nie miałem okazji śledzić.

W maksymalnym skrócie w temacie informacji Marszałka Województwa o szpitalu w naszym mieście:
- Marszałek ma obiekcje co do tytułów medialnych mówiących o lekarzach.
- M.badał sytuację obłożenia placówki od roku 2018.
- M. nie patrzy przez pryzmat Covid.
- M. mówił, że obłożenie szpitala było na poziomie połowy łóżek. Tj. poniżej 60% w ostatnim roku.
- Zatrudnienie w stosunku do powyższego z 869 etatów w roku 2018 spadło tylko do 844 etatów w 2021.
- Wynik finansowy rocznie średnio to -21 miliony złotych.
- Zobowiązania wymagalne to ok 14 milionów złotych.
- Województwo zainwestowało 70 milionów złotych w ostatnim okresie. W tym RPO około 50 milionów, były poręczenia kredytów.
- 2 oddziały się bilansują - okulistyka i reumatologia. Pozostałe są deficytowe.
- Zerowanie się kosztów jest wolą Województwa.
- Problemem jest zawieszenie działalnosci oddziału wewnętrznego, nie został on zawieszony ze względu na bilansowanie się. Do 24 kwietnia być może uda sie go przywrócić. Są podejmowane dzialania.
- Problemem jest też chirurgia dziecięca i urazowa ze względu na brak kadry.
- Nie ma łamania praw pracowniczych.
- Zarobki lekarzy nie mogą być hołubione. Są starania do płac satysfaksonujących władze województwa.
- Onkologia to nie tylko Brzozów. W Tarnobrzegu mogą się leczyć mieszkańcy północy województwa. Onkologia nie jest kurą, która znosi złote jaja.
- Kupiono tomograf za 3 miliony złotych. Są możliwości i potrzeby w tym zakresie. Racjonalizacja łóżek.
- Rozwój neurologii - 11 milionów w planach z budżetu Województwa.
- Dalszy rozwój okulistyki dziecięcej.
- Ortopeda dziecięcy od marca.
- SOR będzie dofinansowany. Zmiana co do ilości obsłużonych pacjentów. Potencjalne lądowisko dla helikopterów.
- Szpital jest zauważany przez władze Miasta i samorząd, przez przedsiębiorców.
- wsparcie będzie miało miejsce

- Cezary Mikrut zapytał: . Zapytał o postać pana Wiktora Stasiaka mianowanym p.o. dyrektora w 2013 roku - jakie pan M. widział zdolności, kompetencje że został on mianowany na to stanowisko. Nie natrafił on na na ślady wykształcenia w zakresie zarzadzania czy też ochrony zdrowia, są informacje o wykształcenu socjologicznym. Jesienią 2014 roku p. Stasiak podpisał porozumienie płacowe z pielęgniarkami z terminem rjego realizacji wiosną 2015. Aluzje polityczne - co do braku elekcji p. Stasiaka na prezydenta miasta. Według relacji pielęgniarki po negatywnym wyniku wyborczym miały być namawiane do wycofania się z porozumienia. Część z pielęgniarek się wycofała, ale część zaczęła egzewować treść porozumienia. Te które zaczęły egzekwować były pozywane do sądu. Dyrektorem szpitala został ktoś kto nie zasiadał nawet w komisji zdrowia Rady Miasta. Drugim z tematów zapytania było to ile kosztował proces z panią G.G. (ode mnie: śmierć jej męża E.G, jednego z lekarzy w Tarnobrzegu)) z panem (doktorem) Stolarskim. Kosztów nie ponosił pan S. i posunął się nawet do kasacji, którą sąd oddalił. Pytanie trzecie dotyczyło tego czy znane jest M. postawienie przez sąd w Przemyślu zarzutów karnych panu S. w kontekście powierzenia obowiązków p.o. dyrektora szpitala w Tarnobrzegu i kandydującego na dyrektora tego szpitala. Fałszowana była dokumentacja medyczna w powyższej sprawie. Sprawa ze względu na opieszałość uległa przedawnieniu. Sprawa czwarta: mobbing na neonatologii w efekcie którego neonatologia opiera się na pracy pediatrów. Zagrożone neonatologia, ginekologia i położnictwo. C.M. twierdzi, że widuje się w obecnym miejscu pracy z innymi lekarzami, którzy pracowali dotychczas w szpitalu w Tarnobrzegu nie dlatego, że jest lżej tylko żeby wykonywać dokładnie te same obowiązki mimo dojazdu do pracy nawet po 40km. C.M. twierdzi, że lekarze maja ograniczone zaufanie co do instytucji szpitala w Tarnobrzegu i to nie tylko ze strony samych lekarzy. C.M. przedstawił relacje obecnych pracowników, którzy skarżą sie m.in. na nieterminowe wypłaty. Tarnobrzeżanie wybierają np. neurologię w Sandomierzu, która cieszy się wysoką renomą. C.M. ma wątpliwości czy rywalizacja szpitala w Tarnobrzegu się powiedzie.

-M. na powyższe odpowiedział: to sytuacja kopiuj-wklej z pozostałych szpitali. Obecna sytuacja jest efektem kilku ostatnich lat. Co do kompetencji Wiktora Stasiaka to jak dla mnie nie ulega wątpliwości że lepszym jest ten kto posiada kwalififikacje (wykształcenie) menadżerskie dotyczące zarządzania lub ochrony zdrowia. Nie jest powiedziane czy co socjolog czy to jakiś inżynier czy też jakiś inny zawód prawny nie może
tych menadżerskich talentów posiadać. M. nie wie dlaczego Wiktor Stasiak nie zasiadał w komisji zdrowia, ale być może jest to szczegół. Zajmował się jednak szpitalami w kadencji Sejmiku od 1999 roku. do 2002. Ten czas jak myśli M. był przez Wiktora Stasiaka wykorzystany do odpowiedniego przygotowania do pełnionej funkcji. Stąd było zaufanie M. i skierowanie Wiktora Stasiaka do pełnionej funkcji. CzyT się ubiegał o funkcstartować. Prezydenta to my mamy taki obowiązek się starać, awansować,, startować, realizować plany, zamiary. Tak to wychodzi. Ten strajk czy ten protest rzeczywiście miał miejsce w 2014 roku, to się też w kontekście wyborów pojawiło. Możemy spekulować Z jego wypowiedzi wynika, że w momencie powierzenia obowiązków panu S. nie był on skazany. Wyroku nie ma. Nie można na podstawie toczącego sie procesu nic budować. Jest domniemanie niewinności. Trzeba też pamiętać o tym, że coś takiego było. Porozumienie zakładało wzrost przychodów, składki i to by się jakoś tam zbilansowało. Ale do tego nie doszło. Ale do tego nie doszło i stąd się wzięły działania dyrektora. Te próby porozumienia by od wcześniejszych ustaleń odstąpić. Osoby, które nie odstąpiły od porozumień miały do tego prawo. Aby było dobrze, potrzebna jest atmosfera, potrzebna jest kadra, czasami też chęć przetrwania przez rocz czy dwa, tak aby zacisnąć zęby by doczekać do tych czasów lepszych. Zawsze są problemy, a takie oczywiście są. Każdy lekarz ciężko pracuje, no chyba że ten lekarz który się obija. O neurologii rozmawiał z panią profesor, neurologia niezależnie czy od Sandomierza który ma dobrą renomę to systemowo to działa inaczej. Neurologię powinniśmy rozwijać poda warunkiem, że będziemy mieć zabezpieczenie kadrowe. Jako zarząd województwa "robim co możem". M. zwracał uwagę panu Krzysztofowi Stolarkiemu bu odpowiadać na pojawiające się ataki tak aby ten obraz szpitala nie był negatywny. M. myśli o rzecznikach szpitali, którzy będą reagowali na pojawiające się głosy ale i sami będą pokazywali pozytywy. O zarzucanej opieszałości prokuratorskiej M. stwierdził, że nie zna szczegółów. Co do mobbingu - jak ktoś ma wyrok to wymaga to sprawdzenia ze strony M. Tego przypadku M. nie zna.

- C.M. ad vocem: dyrektor szpitala nie musi być lekarzem, ale uważam, że każdy kto piastuje jakieś stanowisko musi być do tego w sposób elementarny przygotowany. Zdarzają się talenty, które coś zamieniają w złoto ale w przypadku pana Stasiaka z całym szacunkiem nie uważa on, że z tym mieliśmy do czynienia. Nie potępiłe, że Wiktor Stasiak chciał zostać prezydentem Tarnobrzega. Bak wyroków - każdy ma prawo uważać się za osobę niewinną dopóki sąd mu prawomocnie mu tej niewinności nie odbierze. Jeżeli pan Stolarski zostanie dyrektorem szpitala będzie to ostatni gwóźdź do trumny.

- Kamil Kalinka: dosnkonale zna z rozmów z M. czy z byłym dyrektorem Wiktorem Stasiakiem sytuację szpitala. Wsparcie według K.K. było.
Według K.K. Wiktor Stasiak, mówiąc krótko nie jest najważniejszy papier bo ci którzy lubią gromadzić papiery nie do końca sprawdzają się na funkcjach i nie ma nic cenniejszego niż doświadczenie. Kamil Kalinka jest pod wrażeniem ogromnej wiedzy i zaangażowania Wiktora Stasiaka, który jest w stanie wyłożyć wszystkie akty prawne obowiązujące, procedury NFZ, to jest człowiek który ma potężną wiedzę bo bardzo mocno angażował się w szpital. Poza tym miód na usta M. Elektorat szpitala był za tym by Wiktor Stasiak pozostał na stanowisku wobec czego na niego "szpital" nie głosował.

-C.M. : pracowałem z Wiktorem Stasiakiem krótko i nie jestem jego fanem. Z dyrektorem Stasiakiem. pracowałem krótko, oceniam go jako dobrego rozmówcę. Z dyrektorem Stolarskim były problemy. Onkologia kliniczna i radioterapia to perełki szpitala. Tak pod względem sprzętu jak i pracowników. Ma nadzieję, że szpital przetrwa, ale jest ostrożnie pesymistyczny.

- Damian Szwagierczak: radny nie zna konkretów i prosi o konkretne informacje. Co do oddziału perdiatrii jak i dyrektora szpitala. Co z planami co do pediatrii i jak wygląda proces rekrutacyjny co do dyrektora.

- M.: dobrze, że jest dyskusja. P.o. dyrektora szpitala nie wie wg. M. czy ma zarządzać czy kierować czy administrować - to jest mechanizm prosty. 2 czy 3 marca będzie posiedzenie komisji konkursowej, której przewodniczy pani Ewa Draus. W procesie padało pytanie - bardzo dobrze, tzn. się źle że ktoś potrzebował pomocy. Kurą znoszącą złote jaja w Tarnobrzegu ma być neurologia, która ma ciągnąć cały szpital. M. nie wyobraża sobie zamkniecia całego szpitala. Wiktor Stasiak wiele z powierzonych zadań wykonał. Warunki pandemiczne nie pozwalają na bezpośrednią interakcję. M. nie wyobraża sobie braku dobrze funkcjonującego szpitala w Tarnobrzegu.


Subiektywne wnioski z wystapienia: ludzie nie chcą się leczyć w Tarnobrzegu.

A ile tak naprawdę w tym prawdy przy jak wiemy kolejkach choćby do specjalistów albo na planowe zabiegi czy operacje?

Ad vocem do Kamila Kalinki w kwestii SOR: problemy są. Nawet w przypadku braku kolejki ja czy moje dziecko czekaliśmy z powodu urazu nawet i półtorej godziny. Dodam, ze za wcześniejszych czasów, przed Wiktorem Stasiakiem podobne sytuacje były ogarniane niemal "od ręki".
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: olekko » 24-02-2022 01:12

Czyli co, dwie osoby, encore i admin niezależnie wpadły na pomysł żeby streścić jakieś 2 godziny dyskusji? Czapki z głów...

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 24-02-2022 08:02

E tam czapki. :lol: Nie wiedziałem też że admin będzie pisać. Lepiej napisać samemu niż liczyć na lokalnych pismaków, którzy lubią pomijać istotne kwestie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 09-03-2022 19:15

Tak jak często staram się pisać o naszych kosztach życia, tak NW24 często porusza temat wynagrodzeń i premii dla urzędników.
I mamy kolejne zestawienie, z porównanie o ile rosną pensje szeregowych pracowników, a o ile samej góry. Różnica szokująca procentowo, nie wspominając o kwotowej. Standard.


leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: leonardo » 10-03-2022 09:49

Potężna wtopa wizerunkowa jak kiedyś słynny lot helikopterem. Pytanie tylko jak to wykorzystają konkurenci, których na razie...nie ma.

ODPOWIEDZ