Władze miasta 2018-2023

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
George_WW
Posty: 70
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: George_WW » 16-12-2020 07:53

Dajcie spokój już z tym dwrocem. Jedno małżeństwo z Tarnobrzega które obrało sobie jeden temat aby bić tylko pianę pod siebie. 0 argumentów ekonomicznych, sam populizm i nic więcej. Naglę wszyscy chcą jeżdzić koleją heh.. Widział ktoś nowy rozklad PKP na 2021 0 połączeń dalekobieżnych, a wiecie dlaczego ? Bo nikt nie chce jezdzić koleją taka prawda. Tarnobrzeg nie leży na kluczowych szlakach komunikacyjnych. Wiecie ile w ostanich latach było połączeń np. wakacyjnych nad morze ? Owszem były takie, i co ? nie sprawdziło się. Nic do tego nie ma dworzec i niech tutaj nikt nie prawi farmazonów. Człowiek podjeżdza samochodem czeka 15 minut wsiada do pociągu i jędzie a nie spędza na dworcu pół dnia.

Pan użytkownik Anioł bardzo racjonalnie przedstawił tą wizję.

Ja mam prośbę do Admina. Widać Adminie od dawna że masz Pan ciągoty do Konfederatów, Korwinistwów itd.. ale na miłość boską jest Pan racjonalnym facetem i miej Pan umiar w takim biciu piany

Aniol_z_agh
Posty: 19
Rejestracja: 26-09-2018 02:17

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Aniol_z_agh » 16-12-2020 10:49

Zbyry - Czy ktoś mówi po co nam dworzec i infrastruktura obok? nie. Sam jeżdżę pociągiem na trasie Krakow- Gdynia kilka razy w roku, mam kolegów, którzy dojeżdżają do pracy do Rzeszowa codziennie, ale meritum polega na tym, że były Pan prezydent, który rządził w latach 2014-2018 i były Pan radny nie mowa konkretami tylko populizmami. Żaden z nich nie zgłosił (nie wnioskował, nie pisał petycji) Żeby Dworzec zgłosić do jakiegokolwiek programu (Polska Wschodnia, Kolej +, Zmieniamy dworce) i dostać zewnętrzne dofinasowanie tylko retoryka jest ta sama. Przejmijmy dworzec i niech miasto zrobi. Retoryka jak z socjalizmu, pomożecie - pomożemy a konkretów ciągle brak. Przepraszam za co miasto ma to zrobić i wydać załóżmy 20 milionów złotych, kiedy wiadomo ze świat się tak zmienił ze dziś dworzec w Naszym mieście to, jeśli nawet zostanie wyremontowany to będzie to automat z biletami i poczekalnia a reszta budynku musi być komercyjnie wykorzystana, bo nikt nie będzie dokładał do utrzymania budynku a strategia PKP polega na optymalizacji i komercjalizacji powierzchni dworcowych co z punktu widzenia ekonomii jest normalne. Miasto nie zapewnia w wielu obszarach mieszkańcom bezpieczeństwa (brak ciągów pieszych, oświetlenia, etc.) ale według dwóch Panow populistów ma przejąć dworzec i otworzyć go dla setki podróżnych każdego dnia.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 16-12-2020 11:55

Warte zauważenia też jest to, że nasza opozycja też nie wykonuje ruchów przynoszących zmianę stanu własności dworca. Mimo, że mogą pomóc to nadal jest tak jak było.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1041
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: zbyry » 16-12-2020 16:44

@Aniol_z_agh na pewno nikt nie zgłaszał? może ktoś złożył coś do ministerstwa rozwoju, może jednak były założenia projektowe?
Przepraszam za co miasto ma to zrobić i wydać załóżmy 20 milionów złotych, kiedy wiadomo ze świat się tak zmienił ze dziś dworzec w Naszym mieście to, jeśli nawet zostanie wyremontowany to będzie to automat z biletami i poczekalnia a reszta budynku musi być komercyjnie wykorzystana, bo nikt nie będzie dokładał do utrzymania budynku a strategia PKP polega na optymalizacji i komercjalizacji powierzchni dworcowych co z punktu widzenia ekonomii jest normalne
I tu słuszna uwaga, o finansowaniu nikt nie mówi a to podstawa.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19345
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 16-12-2020 17:23

George_WW pisze:
16-12-2020 07:53
Ja mam prośbę do Admina. Widać Adminie od dawna że masz Pan ciągoty do Konfederatów, Korwinistwów itd.. ale na miłość boską jest Pan racjonalnym facetem i miej Pan umiar w takim biciu piany
Czy ja chociaż słowem skomentowałem konferencję? Przyznam, że zobaczyłem początek i dalej nie oglądałem. Bo i co mogłem się nowego dowiedzieć?

Już wszystko tłumaczę, bo niczego się nie wstydzę :)
Dlaczego wrzucam kolejne uwagi, pomysły i konferencje Konfederacji, a dokładnie Państwa Zychów?
Bo poza nimi lokalna polityka partyjna zapadła w sen zimowy. Jeśli tylko pojawi się konferencja, bądź informacja od lokalnych władz Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiza15, Hołowni, Lewicy czy innej partii, to chętnie podzielę się z lokalnym światem ich stanowiskiem. Nie ma? No nie ma. Problem w tym, że wszystko co partyjne w Tarnobrzegu śpi, albo i zdechło. Odrodzi się pewnie na 2 miesiące przed wyborami. Naprawdę nie wiem co do powiedzenia na temat dworca PKP, odwiertów czy jakichkolwiek innych spraw miejskich ma nasza reprezentacja Razem, SLD, Wiosny, czy ruchu Hołowni. Nawet nie wiem, czy ciągle takie struktury istnieją, bo w ogóle nie próbują o sobie przypomnieć. Z POPiSem wcale nie jest lepiej. Wiadomo, że istnieją, ale podpinają się pod centralę, bez prezentacji lokalnych wizji. A wizje są fajne, nawet jeśli nierealne. Mogliśmy niedawno posłuchać jakie prezydent Bożek miałby pomysły na wydawanie pieniędzy gdybyśmy je dostali. Co prawda ich nie dostaliśmy, ale wiemy że główne kierunki rozwoju w wizji to rekreacja, inwestycje ekologiczne czy transport-komunikacja.

Jeśli o mnie chodzi, to odkąd pamiętam jestem konserwatywnym liberałem.
Jak to się ma do istniejących partii politycznych?
- PiS wykorzystuje konserwatyzm instrumentalnie i jest zdecydowanie antyliberalny. Nie mogę jednak powiedzieć, że mnie jakoś oszukali, bo od zawsze spodziewałem się do czego są zdolni i że niezbyt jest nam po drodze. Upartość, często bez planu, walka dla walki.
- PO z kolei wyraźnie mnie oszukało. Partia organizowana jako konserwatywno-liberalna okazała się zupełnie nieliberalna, a od konserwatyzmu odchodzi z każdym kolejnym rokiem. Odbieram ją jako partię bezideową, głoszącą to, co w danym momencie może być popularne, a polityków patrzących przede wszystkim na własny interes i karierę.
- Lewica i PSL - no w niczym mi nie pasuje, co nie znaczy, że pewnych inicjatyw nie potrafię docenić, albo że kogoś szczególnie nie lubię. Nie mam do nich szczególnej niechęci, jak zresztą do nikogo.
- Hołownia - nie mam pojęcia na ile jest obecnie konserwatywny, a ani trochę nie kojarzy mi się z liberalizmem. Polityk dla wszystkich musi być mdły, ale ja tego nie lubię. Wolę ideowców i konkrety, ale nie w podejściu międzyludzkim, kogo pogłaskać czy skarcić, gdzie się popłakać, ale z wizją podatków, polityki międzynarodowej i kwestii światopoglądowych. Tego nie dostrzegłem i nie liczę.
- UPR/KORWIN/WOLNOŚĆ/KONFEDRACJA - deklaratywnie mi najbliżej do kolejnych edycji, przy czym mierziła mnie przez dekady niezwykła nietrwałość kolejnych inicjatyw, kłótnie i spory, porażki, zupełnie nieprzemyślane strategie i zachowania. Doceniam, że udało się zorganizować inicjatywę w miarę spokojną i stosunkowo trwałą, chociaż wciąż pełną sprzeczności. Mimo to potrafią je zwykle ukrywać. Nie liczę, że będą mieć kiedyś samodzielną większość, ale jest to swego rodzaju kuźnia kadr, może wolność rynkowa i osobista niektórym zostanie, nawet jeśli bez konserwatyzmu. Kto wie? Może kiedyś będą w koalicji i parę niespodzianek uda się jednak przeprowadzić?

Jak to się ma do lokalnej Konfederacji? No nijak.
Jako liberał jestem przeciwnikiem ładowania naszych pieniędzy w odwiert. Wiadomo jak to wyglądało 100-200 lat temu w uzdrowiskach. Paru gości zawiązywało spółkę, ładowało swoje środki i ryzykowali. Uda się, albo się nie uda. Po naszym eksperymencie z PPP okazało się, że żaden inwestor nie był zainteresowany ryzykiem. Zatem dlaczego my mamy ryzykować pieniądze miejskie? Za to jakby powstawała dobrze zorganizowana spółka, to chętnie bym kupił niewielkie udziały i zaryzykował swoje środki, bo sam pomysł jest fajny i ma szanse powodzenia.

Dworzec PKP?
To dla mnie miejsce sentymentalne, tam pracował od lat 30-tych do bodajże końca 60-tych mój dziadek, tam wychował się mój Tato, mieszkali dosłownie na dworcu w tym budynku obok. Jeździłem stamtąd regularnie przez dobre 8 lat, w poczekalni też spędziłem trochę czasu. A teraz? Nie jechałem pociągiem z Tarnobrzega od pewnie 20 lat i na nic mi osobiście ten dworzec nie jest potrzebny. Czasem tam kogoś wysadzam albo odbieram, ale sam budynek, szczególnie tak duży, nie jest do tego potrzebny.
Co miasto powinno zrobić? Zostajemy w temacie idei: karać właściciela za zaniedbane i nieestetyczne budynki, tak samo zresztą za walące się kamienice w centrum. A samo PKP powinno wystawić nieużywane budynki na licytację bez ceny minimalnej jeśli nie potrafi zadbać o swój majątek. Nawet jeśli firma pozostałaby ze względów strategicznych jako państwowa, to powinna działać rynkowo. Nieużywane, zaniedbanie nieruchomości to straty.

A1313
Posty: 2285
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: A1313 » 16-12-2020 17:53

Wszystko ładnie pięknie, radny może jest oderwany od rzeczywistości ale co trzeba mu przyznać jest konkretny i jak na lokalnego polityka zawyża poziom, co nie znaczy że niektóre projekty są jak dla mnie kontrowersyjne i mało potrzebne. Ale małżonka Małgosia Zych, uff wystarczy przeglądać jej profil na fb by nabawić się ciężkiej choroby. To jest inna liga, pomijam poglądy, ale bazowanie na Fake newsach....... dziwnych stronach, kasowanie komentarzy, prostacki język itd.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 16-12-2020 20:09

Który radny?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Serio
Posty: 653
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Serio » 16-12-2020 22:16

Pani Małgosia Zych jako świeży polityk nie skażony jak dotąd pewnymi naleciałościami ma spore szanse na tarnobrzeskim rynku politycznym. Zdecydowanie odróżnia się klarownością poglądów. I to może się podobać. Uff .... należy się i tu może zaskoczę niektórych, obrońcom czci i lenistwa prezydenta DB. To dopiero jest liga. Kobieta z popegeerowskiej wsi powstydziłaby się takich słów i co gorsza tych obskuranckich i prostackich intencji które za nimi stoją

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19345
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 16-12-2020 23:08

Cieszę się przede wszystkim, że P. Zych jest w Radzie Kobiet, chociaż trudno żeby stanowiła tam równowagę.
Klarowność na pewno. Powoływania się na fake newsy, ani "prostackiego języka" nie zauważyłem, szczególnie przy obecnym zwulgaryzowaniu języka polityki.

Do lokalnego efektu na rynku politycznym wymagane jest szerokie porozumienie, o które może być trudno.

Serio
Posty: 653
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Serio » 17-12-2020 12:02

Do admin: Nie trzeba się tłumaczyć dlaczego komentuje i informuje Pan mieszkańców o konferencjach prasowych z udziałem posłów opozycji - takie jest Pana podstawowe zadanie również relacjonować co robi opozycja. Nie rozumieją tego tylko przewrażliwieni na swoim punkcie ludzie, chorobliwie bojący się utraty władzy oraz ich społeczne zaplecza. Natomiast jeśli chodzi o konferencję Konfederacji to była ona o tyle inna od poprzednich i to wzbudzilło nawet moje zdziwienie pomieszane z zaskoczeniem że poraz pierwszy jakiś Poseł wybierany z naszego regionu zadeklarował że będzie o cokolwiek interweniował w ministerstwie dla Tarnobrzega (pomijam oczywiście wyjątkowy okres składania obietnic w kampaniach wyborczych). Oczywiście daleki jestem od przekonania że to mu się na pewno uda. Jednak zauważmy że istnienie Konfederacji zmusza PiS do realizacji konserwatywnych postulatów. W przypadku dworca dla Tbg może być podobnie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19345
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 08-01-2021 17:38

Wywiad z prezydentem w TVL


Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 08-01-2021 22:01

Zabrakło mi konkretnych pytań o plany w związku z emisją obligacji, zabrakło pytań o bieżący stan zastawiania wodociągów. Miła i sympatyczna rozmowa z nauczycielem historii.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

jamWilhelm
Posty: 1140
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: jamWilhelm » 08-01-2021 23:15

Mi to przypomina raczej taki "wywiad sponsorowany"

TSS
Posty: 934
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: TSS » 08-01-2021 23:46

Czy na blokach możemy sobie wspólnie z sąsiadami założyć kompostownik? by obniżyć koszty śmieci ? Pytam poważnie.
Ostatnio zmieniony 09-01-2021 09:25 przez TSS, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 679
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: norweski_leśny » 09-01-2021 00:36

Ten wywiad to jest kpina. Równie dobrze mogłoby go nie być. Na początku roku liczę na krótkie podsumowanie minionego roku a potem przedstawienie wizji i planów na rozpoczęty rok.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19345
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 09-01-2021 14:34

Raport o stanie miasta jest obowiązkowy, zawsze jakieś informacje. Plany i wizje można częściowo wyczytać z budżetu.
Podobno w trzeciej transzy startujemy z tym samym co w drugiej, zatem szanse pewnie też mamy podobne, bo kryterium polityczne się nie zmienia.

A tak gwoli przypomnienia, to czy prezydent zrobił obiecany w kampanii i na początku kadencji audyt i podzielił się jego wynikami?

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: sąsiad » 09-01-2021 21:14

Kiedyś byłem za, a teraz jestem przeciw.
Wcale też już nie muszę czytać tego wywiadu, by wiedzieć że to kpina z ludzi, dokładnie tak samo jak w wielu innych działach.
P4zykro mi, że się pomyliłem i tak bardzo zawiodłem na naszym obecnym prezydencie.

olekko
Posty: 1768
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: olekko » 13-01-2021 14:52

RM przyjęła budżet na 2021 rok. Jedyną osobą głosującą przeciwko była Monika Łagowska-Cebula, startująca do Rady z list Bożkowego Razem dla Tarnobrzega.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19345
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 13-01-2021 18:03

Pani Łagowska-Cebula jakiś czas temu się uwolniła i często głosuje inaczej niż reszta, chociażby ostatnio w sprawie zakupu Kolekcji Dzikowskiej. Nie tyle przeciw zakupowi, co wykorzystywaniu na ten cel pieniędzy zastawienia Wodociągów. Dobrze pamiętam, że się wstrzymała?

Ale inna sprawa, że na początku była bardzo aktywna, występowała o różne ciekawe dokumenty i robiła z nich ciekawe zestawienia. Ale to było na początku.

Ale budżet budżetem, nadwyżka nadwyżką, a na koniec roku zobaczymy co wyjdzie w rzeczywistości. Chociaż z drugiej strony, w tym roku chyba mieliśmy ograniczone wydatki w dziale edukacji? Parę miesięcy bez obiadów, sprzątania, zużycia prądu, wody, papierów, mocno ograniczone koszty ogrzewania itp.

olekko
Posty: 1768
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: olekko » 26-01-2021 15:07

W zasadzie trudno to zakwalifikować do tego wątku, bo to problem bynajmniej nie tylko (a może i w sumie teraz najmniejszy) tej kadencji.

https://samorzad.pap.pl/klub-samorzadow ... -gmina-bez

My chwalimy się brakiem zadłużenia w stosunku do ZUS-u, tymczasem...
Często wspominany przez jednego z eksużytkowników Ostrowiec Świętokrzyski spłacił swoje kredyty. W linku wyżej wspomniany jest także Tarnobrzeg. Nie wiem jak żyje się w Ostrowcu i jak tam z inwestycjami, jak wygląda np. budżet powiatu (przypomnę że tarnobrzeski budżet miasta jest budżetem gminy i powiatu zarazem), ale widziałem fenomenalny Ostrowiecki Browar Kultury, absolutna perełka w naszych stronach.

ODPOWIEDZ