Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 14601
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 11-08-2019 16:03

Oczywiście się zgodzę, że chodzi o czynnik ludzki, ale już trudniej mi przyjąć taką motywację. Żeby inni nie mieli lepiej, jak przysłowiowy polski kocioł w piekle, przy którym nie muszą dyżurować z widłami, bo ci co siedzą głębiej sami ściągną za nogi tych, którzy próbują się wydostać.

Wydaje mi się, że na jedynkę marnują głos osoby zdecydowane politycznie, ale nieobyte lokalnie, po prostu bez wiedzy. Nie że na złość. Pewnie w wielu przypadkach są to osoby starsze, które podobnie jak większość nic nie wiedzą o Józefie czy Józefinie Hrynkiewicz, ale chcą głosować na PiS, nazwiska im nic nie mówią, to biorą jedynkę. Podobnie ze Skowrońską. Ale w powiecie jako jedynka dostała połowę tego co w Tbg, pewnie właśnie ze względu na popularność Pluty.

Do tych właśnie starszych, zdecydowanych, ale i niezorientowanych osób powinni kandydaci dotrzeć i je przekonać do siebie, a nie tylko do listy.
Precz z jedynkami! Głosujcie obojętne na którą listę, ale na swojego. Co nam po Sobolewskim z Radymna, Ferencu z Rzeszowa, albo Skowrońskiej z Mielca?

Aktualizacja: rzeszowski portal twierdzi, że Ferenc wycofał się z kandydowania z listy POKO.

dink00
Posty: 234
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 11-08-2019 21:00

Ujmę to tak: Kukiz ciekawie wybrał. Nie ma co się pastwić, gdy robią to niemal wszyscy wokół.
Chociaż zadam pytanie: po co mu było to internetowe głosowanie z wyborem koalicjanta?

Szkoda, że prezydent przystał na narzuconą mu datę wyborów.
W związku ze straszliwie krótkim czasem, jaki jest na zbieranie podpisów, szykuje się nam 5 komitetów ogólnopolskich: Zjednoczona Prawica, KO, Lewica, Koalicja Polska, Konfederacja. Bezpartyjnych Samorządowców poważnie nie traktuję odkąd nie potrafili zebrać podpisów Gwiazdowskiemu w swoich najmocniejszych okręgach. A zebranie podpisów do wyborów parlamentarnych jest zadaniem dużo trudniejszym niż do wyborów do PE. Są jeszcze Agrounia, #R i pewnie cała masa mniejszych inicjatyw, których nie znam, ale rzeczywistość jest brutalna.

Co do Kuchcińskiego to dziwię się, że dali mu ten cyrk ciągnąć tak długo. Może i był ważnym pionkiem na szachownicy Prezesa, ale musiał mu nieźle nakłamać, by tonąc, w ogóle miał możliwość chwytać się brzytwy i iść w zaparte. Sądzę, że teraz zostanie odsunięty na długo do rezerwy. Wszystko powinno się było skończyć na konferencji z bodajże poniedziałku, na której przeprosił, ale do dymisji się nie podał.
Samo ucięcie sprawy było jedynym racjonalnym wyjściem. Miała ona potencjał do stania się swoistymi ośmiorniczkami PiSu. Choć oczywiście nie tylko teraz proceder trwał, to jednak w odbiorze kwestia podobna, a siła grillowania tematu mogła zrobić swoje.
Choć niektórzy się w Zjednoczonej Prawicy mocno rozbestwili, to do straty racjonalności trzeba jednak jeszcze paru lat przy władzy.

orange
Posty: 415
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 14-08-2019 10:22

Ja bym nie rezygnował na miejscu Marszałka Kuchcińskiego.
Przecież w tv i radiu mówią, że Donald Tusk latał samolotem dużo więcej.

520 lotów za blisko 8 mln złotych.
Jak był Prezesem Rady Ministrów 281 razy leciał do rodzinnego Gdańska w ciągu 6 lat.
Średnio więc można przyjąć, że co tydzień leciał do Gdańska (rok ma około 50 tygodni).
Może przeoczyłem i tam w Gdańsku Solidarność co tydzień jakieś strajki robiła przeciw rządowi, a on musiał "ratować" Polskę.....

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 126
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 14-08-2019 10:59

Dla elektoratu PiS jest trudne do pojącia, że Kuchciński sam nie zrezygnował tylko na polecenie Kaczyńskiego. Gdyby został był by to zły wizerunek dla PiS a tak to słuchają Polaków (choćby tej połowy) i robią to dla Polaków. Zauważ różnicę między Kuchcińskim a Tuskiem. Tusk był premierem reprezentującym nasz kraj na świecie, ale nie ma nic o tym, że rodzina Tuska latała samolotami rządowymi sama na koszt podatników.
Pedofilie w kościele przykryliście LGBT. O tym nam opowiedz.

orange
Posty: 415
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 14-08-2019 12:18

Politycy PO podróżowali na koszt podatnika bez skrępowania – by wyprowadzić psa czy dotrzeć na mecz.
Ewa Kopacz publicznie przyznawała, że na koszt Kancelarii Sejmu lata do Gdańska w odwiedziny do córki. Gdy poseł Marek Suski spytał ją, czy zwróci cenę biletów, sam Donald Tusk zwyzywał go od „damskich bokserów”.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 126
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 14-08-2019 14:59

Podaj źródło do tego co napisałeś.

orange
Posty: 415
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 14-08-2019 16:06

Źródło z jakiego opisałem tą sytuację to TVP Info:

„Rządowy samolot po prostu się należy”. Politycy latali na mecz, do córki, by wyprowadzić psa"...
Całość można przeczytać tutaj:
https://www.tvp.info/43809826/rzadowy-s ... wadzic-psa

Natychmiastowej dymisji marszałka Kuchcińskiego w związku z lotami służbowymi żądają przedstawiciele opozycji. Jednak politycy PO podróżowali na koszt podatnika bez skrępowania – by wyprowadzić psa czy dotrzeć na mecz. Ewa Kopacz publicznie przyznawała, że na koszt Kancelarii Sejmu lata do Gdańska w odwiedziny do córki. Gdy poseł Marek Suski spytał ją, czy zwróci cenę biletów, sam Donald Tusk zwyzywał go od „damskich bokserów”.

Ewa Kopacz (PO) podróżowała na koszt Kancelarii Sejmu do Gdańska do studiującej w tym mieście córki gdy była posłem Sejmu IV Kadencji (2001-05). Przyznała to sama, gdy podczas debaty przedwyborczej w 2005 r. pytanie o cel podróży do Trójmiasta zadał jej Marek Suski (PiS). Oboje kandydowali na kolejną kadencję z pierwszych miejsc swoich list partyjnych w Radomiu.

– Zapytałem, czy zwróci pieniądze do Kancelarii Sejmu, bo mieliśmy przecież uprawnienia, które nam na przeloty pozwalają, ale w ramach wykonywania mandatu – wspominał po latach polityk Prawa i Sprawiedliwości. Reakcją był przyjazd Donalda Tuska do Radomia.

Tusk w kampanii przyjechał i wyzwał mnie od „damskich bokserów” i pytał jak śmiem pytać Ewę Kopacz o takie rzeczy. Podobno nawet w Kancelarii Sejmu próbowano robić śledztwo, kto mi udostępnił takie informacje, choć przecież te informacje powinny być jawne – mówił Marek Suski.

Gdy po kolejnych wyborach Donald Tusk został premierem, wybrał się z żoną w, jak sam mówił, „podróż życia” do Peru. PR-owcy ówczesnego szefa rządu zapewniali, że jest to wizyta niezwykle istotna dla polskich interesów gospodarczych. Jednak tylko jeden dzień w czasie blisko tygodniowego pobytu w Peru był ściśle roboczy.

Podczas wizyty Tusk został odznaczony orderem Słońca Peru. Wraz z żoną, od dawna interesującą się kulturą prekolumbijską, zwiedzał inkaskie zabytki. Podróż, jak wyliczyli dziennikarze „Wprost”, kosztowała co najmniej 1,6 mln zł.

Blisko 6 mln zł zdaniem redaktorów tego samego tygodnika „wylatał” Tusk tylko w pierwszej z dwóch kadencji PO-PSL (2007-11), podróżując 175 razy z Warszawy do Gdańska i z powrotem.
Z kolei „Super Express” doliczył się 90 lotów za 2,5 mln w samym tylko 2011 r.

– Premier uważa, że rządowy samolot po prostu mu się należy. Dlatego nie ma problemu z tym, żeby kręcić się w tę i z powrotem. A że kocha Trójmiasto, to zawsze będzie chciał do niego uciekać – tłumaczył wówczas swojego pryncypała jeden ze współpracowników, cytowany przez „Newsweeka”.

„Donald Tusk tradycyjnie wypoczywa w Trójmieście. Dzień zapowiada się przyjemnie: premier ma wziąć udział w wielkim meczu TVN »Politycy kontra gwiazdy«. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, ale transport nie jest problemem. Przecież szef rządu ma do swojej dyspozycji służbowego embraera. Rano wsiądzie, poleci, zagra i wróci. To nic, że jego podróże z tego weekendu – łącznie z piątkowym wylotem z Warszawy i poniedziałkowym powrotem z Gdańska – będą kosztować tyle, ile nowy Mercedes Klasy C. Premier nie lubi siedzieć w Warszawie. To miasto go męczy” – tłumaczył tygodnik.

Służbowy statek powietrzny nie czekał na płycie lotniska na byłego marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Za to rejsowymi samolotami – na rachunek Kancelarii Senatu – polityk ten pokonał trasę Warszawa-Gdańsk aż 713 razy w ciągu niespełna sześć lat. W ponad 300 przypadkach chodziło o wylot i powrót tego samego dnia.

Zdarzało się, że marszałek leciał w trakcie posiedzenia Senatu do Gdańska, by... wyprowadzić psa na spacer. Bo akurat nie miał kto tego zrobić. Latał też, żeby po prostu zajrzeć do domu” – miał wyznać informator, na którego powoływał się „Super Express”.

W latach 2014-15 nową jakość korzystania z rządowych samolotów wprowadziła premier Ewa Kopacz, która jako posłanka odwiedzała w Gdańsku swoją córkę. Bywało, że Kopacz jechała do Gdańska czy Świnoujścia pociągiem, ale za szefową rządu leciał służbowy embraer.

Rządową maszynę na lotnisku w Goleniowie zauważył senator (obecnie marszałek Izby Wyższej parlamentu) Stanisław Karczewski. – Samoloty mają to do siebie, że stoją na lotniskach, to, że pan senator widział samolot na lotnisku, nie jest wielkim odkryciem – odpowiadał wówczas doradca premier Kopacz Michał Kamiński.

Dziennikarze „Faktu” wycenili koszt rejsu pustego embraera na 100 tys. zł. Dziennik informował, że w podobnej sytuacji, która miała miejsce jakiś czas wcześniej, po dwóch miesiącach KPRM poinformowała, że „na pokładzie samolotu przebywała załoga samolotu oraz funkcjonariusze BOR”.

Innn
Posty: 68
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Wybory 2019

Post autor: Innn » 14-08-2019 16:34

Sprytne?
Mnie Poncyliusz ani Kowal nie brzydzą - ale już takie transfery to owszem
Dwubiegunowość jakaś
https://www.rp.pl/Koalicja-Obywatelska/ ... zowie.html

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 14601
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 14-08-2019 16:50

Jeszcze jeden pisowiec w Koalicji Obywatelskiej mnie nie zaskakuje, bo PiS i PO to bardzo bliskie sobie partie, ale akurat Poncyliusz z naszego okręgu to już dla mnie niespodzianka.

Konserwa na Podkarpaciu ok, ale musi być kolejny spadochroniarz?
Jak tam Koalicja Europejska, podoba Ci się "jedynka" na liście "opozycji"? :lol:

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 931
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 14-08-2019 17:15

Czyli rosną szanse na dobry wynik innych kandydatów w Tarnobrzegu skoro nie ma Ferenca.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 14601
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 14-08-2019 19:23

Rzeczywiście rośnie. To dobrze. Tym bardziej, że wielu świadomych wyborców POKO może mieć opory.
Ale kto z Tarnobrzega? Kandydatka do PE p. Zych może mieć trudności z uzyskaniem 10.000 głosów.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 126
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 15-08-2019 10:25

Źródło z jakiego opisałem tą sytuację to TVP Info
No dobrze. A jakieś inne źródła, bardziej wiarygodne? Wiadomym jest, że telewizja publiczna jest pod nadzorem PiS i: po pierwsze nie może atakować swojego chlebodawcy (abonament mało kto płaci), po drugie musi atakować swojego przeciwnika, wymyślając jakieś bzdury. Więc wybacz, ale dla mnie jako lewaka telewizja publiczna nie jest wiarygodnym źródłem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 14601
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 15-08-2019 11:54

Jutro PiS przedstawi kompletne listy kandydatów do Sejmu i Senatu.
Wczoraj POKO zmieniało jeszcze jedynki, dalsze miejsca nieznane.
Lewica wciąż nie wie pod jakim wystartuje szyldem i czy będzie Razem, czy jednak osobno.
Opozycja nie podjęła rozmów o współpracy przy ustalaniu list kandydatów do Senatu.

To stan przygotowania do wyborów w spodziewanej trójce na podium.

alek
Posty: 1193
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Wybory 2019

Post autor: alek » 15-08-2019 16:12

orange pisze:
14-08-2019 16:06
Źródło z jakiego opisałem tą sytuację to TVP Info:
Tak dla równowagi z innego źródła
https://wiadomosci.wp.pl/beata-szydlo-j ... 201785473a

Oni_cię_kochają
Posty: 27
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Wybory 2019

Post autor: Oni_cię_kochają » 15-08-2019 18:52

W Stalowej - kolejne nawiedzenie przez notabli PISu.
Flag chyba więcej niż za Josifa Wissarionowicza na 1-go maja - płatny inwestycjami patriotyzm - c.d.
Wystarczy ich słowo na nasz temat - i nadal nie mamy znaczących inwestycji na lata.(A dlaczego by czegoś nie zasugerować?, wroga trzeba niszczyć przy każdej okazji)
Krótko : im Pis silniejszy - tym dla nas gorzej , a wierzcie - wolałbym się mylić.
Wielu będzie miało wyborczy dylemat.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 14601
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 16-08-2019 07:13

Zastanawiam się, czy prezydent Bożek i przewodniczący Potański wybiorą się do naszego partnera z Czwórmiasta na spotkanie z władzami RP. Obecnymi i spodziewanymi jednocześnie.

W kampanii wyborczej wybijała się gotowość do rozmów i współpracy ze wszystkimi, ale rozmowy z byłymi prezydentami Komorowskim i Wałęsą za dużo nam w obecnej sytuacji nie pomogą. Lepszej okazji może nie być, a nasz partner z Czwórmiasta mógłby zapewnić jakieś dojście poza oficjalnym spotkaniem, choćby na obiedzie.

Hę? ;)

orange
Posty: 415
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 16-08-2019 12:18

W Polityce zaś piszą broniąc Kuchcińskiego:
"...Powiedzmy tutaj bardzo wyraźnie, bo nie rozmawiamy o takiej sytuacji, że marszałek fundował komuś loty, w tym przypadku osobom z własnej rodziny na koszt podatnika. Tutaj te osoby podróżowały z panem marszałkiem niejako przy okazji, przy okazji wykonywania przez niego lotów wynikających z pełnionej przez niego funkcji"...

i drugi cytat:

"...Tu jest absolutnie zasadnicza różnica. To nie jest tak, że marszałek Kuchciński latał do domu wyprowadzać psa, tak jak marszałek Senatu z czasów rządów PO, bo wtedy rzeczywiście podatnicy płacili za fanaberie, za prywatne przeloty tych najwyższych urzędników państwowych. W tym przypadku mamy do czynienia z przelotami służbowymi w celach służbowych i podatnik nie dopłacił tutaj ani złotówki do tego, że panu marszałkowi towarzyszyły inne osoby na pokładzie"...

red
Posty: 461
Rejestracja: 20-09-2010 09:54

Re: Wybory 2019

Post autor: red » 16-08-2019 12:55

Kamil Kalinka oficjalnie kandydatem PiS w wyborach do Sejmu.
17 miejsce na liście na 30 nazwisk.

Do senatu kandyduje Janina Sagatowska.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 931
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 16-08-2019 13:35

30 kandydatów. Sporo nie powiem.


Awatar użytkownika
encore
Posty: 534
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 16-08-2019 13:37

PiS to nie moja bajka, ale wolał bym Kamila Kalinkę jako posła reprezentującego interes Tarnobrzega niż kogokolwiek innego z Woli Baranowskiej czy Gorzyc, który w naszej sprawie nie zabierze głosu bo mu na tym nie będzie zależało. Zawsze "na złość mamie odmrażałem sobie uszy" i głosowałem na byle kogo, byle nie na PiS. Teraz nie będę robił w ten sam sposób ponieważ najzwyczajniej się to nie kalkuluje miastu. A jeden poseł PiS w tę czy w tamtą stronę to dla Sejmu RP żadne znaczenie. ;)
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

ODPOWIEDZ