Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019

Post autor: miniMe » 28-10-2019 16:11

orange pisze:
28-10-2019 15:55
miniMe pisze: "Co do głupich reality show to "Rolnik szuka żony" w TVP".

Ten program to opowieść o poszukiwaniu prawdziwej miłości.
Może wygląda jak reality show, ale pomaga obalić kilka stereotypów krążących wokół polskiej wsi i polskiego rolnika takich jak:
-nie skończył szkoły,
-stary,
-nie zna się na biznesie,
-ma stare urządzenia rolnicze w gospodarstwie,
-dochody przeznacza tylko na wydatki związane z życiem codziennym, a nie na rozwijanie gospodarstwa...itd.
Przecież to jest wszystko reżyserowane. Rozumiem twoje argumenty, ale tak samo można bronić (nie żebym zamierzał) tych głupich "Ważnych spraw" czy innych tego typu - też pokazują problemy tzw. zwykłych ludzi, z którymi ktoś tam się identyfikuje. Szkoda czasu na nie wszystkie.

Farrow
Posty: 66
Rejestracja: 23-08-2018 11:18

Re: Wybory 2019

Post autor: Farrow » 29-10-2019 06:49

admin pisze:
26-10-2019 20:08
Wybrana z naszego okręgu Ewa Leniart zdecydowała się przyjąć mandat, będziemy więc mieli wkrótce nowego wojewodę.
Jakieś przymiarki?
Jest kilka osób, które nie zostało ponownie posłami w nich bym upatrywał nowego wojewodę. Buczak, Szlachta i Wróblewska to Rzeszów. Ciekawie byłoby gdyby był to Piotrowicz. Co mieszkaniec Krosna Dariusz wtedy na to :lol:

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 29-10-2019 10:58

miniMe pisze: „…ten program jest po prostu chamski. Nikt na poziomie (wyższym) po prostu nie zniesie tego rynsztoka…rynsztokowy humor…ten program powinien mieć tytuł " W dupie wizji".

TYMCZASEM…W okresie od 4 września do 19 października br. magazyn „W tyle wizji” śledziło średnio 560 000 widzów.
Program daje TVP Info pozycję lidera oglądalności wśród stacji newsowych.
Jeszcze wyższą widownię - 590 tys. osób - gromadzi „W tyle wizji ekstra”.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019

Post autor: miniMe » 29-10-2019 11:11

orange pisze:
29-10-2019 10:58
miniMe pisze: „…ten program jest po prostu chamski. Nikt na poziomie (wyższym) po prostu nie zniesie tego rynsztoka…rynsztokowy humor…ten program powinien mieć tytuł " W dupie wizji".

TYMCZASEM…W okresie od 4 września do 19 października br. magazyn „W tyle wizji” śledziło średnio 560 000 widzów.
Program daje TVP Info pozycję lidera oglądalności wśród stacji newsowych.
Jeszcze wyższą widownię - 590 tys. osób - gromadzi „W tyle wizji ekstra”.
Te liczby są po prostu smutne. "W tyle wizji" liderem oglądalności, PiS z większością w sejmie - spójny, acz niepokojący obraz polskiego społeczeństwa.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Wybory 2019

Post autor: alek » 29-10-2019 19:58

orange pisze:
29-10-2019 10:58

Program daje TVP Info pozycję lidera oglądalności wśród stacji newsowych.
Jeszcze wyższą widownię - 590 tys. osób - gromadzi „W tyle wizji ekstra”.
Skąd te dane? Nie dawno czytałem bodajże na Wirtualnych Mediach , że "Szkło Kontaktowe" zwiększa przewagę nad "W Tyle..."

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory 2019

Post autor: olekko » 14-11-2019 00:49

Minęło już ponad 30 dni od wyborów. Trochę pochodziłem po mieście - billboardy wciąż wiszą, głównie kandydatów KO.
Halo Straż Miejska, halo radni z PO!

Wierzę że post na forum zadziała :twisted:

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 14-11-2019 06:58

W przypadku działek prywatnych to kwestia estetyki i uznania samych kandydatów i właścicieli działek.
§ 6. Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia
agitacji wyborczej pełnomocnicy wyborczy obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu
wyborów.
§ 6a. Obowiązek, o którym mowa w § 6, nie dotyczy sytuacji, w której plakaty i hasła
wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia agitacji wyborczej znajdują
się na nieruchomościach, obiektach lub urządzeniach niebędących własnością Skarbu Państwa,
państwowych osób prawnych, jednostek samorządu terytorialnego, ich związków lub stowarzyszeń,
komunalnych osób prawnych oraz spółek, w których większość akcji lub udziałów ma Skarb
Państwa, jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki, oraz fundacji utworzonych przez
organy władzy publicznej, a pozostawienie plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń
ogłoszeniowych po upływie terminu, o którym mowa w § 6, nastąpi za zgodą właściciela.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 14-11-2019 09:18

Otóż to, niektórzy tak mocno pieniaczą (głównie na fb) że aż przykro się robi. Zresztą od czego jest Straż Miejska? Jaki to problem zadzwonić i wskazać, gdzie naszym zdaniem materiały wyborcze nie powinny być już eksponowane.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 14-11-2019 13:17

Myślę, że powinny być wystawione mandaty i od razu kasa powinna być ściągnięta do budżetu miasta.
Tyle samo ile dostał "Kowalski" za niszczenie takiego baneru przed wyborami tyle samo ci politycy powinni teraz zapłacić za każdy wiszący baner.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: admin » 08-12-2019 18:40

Zbliżają się kolejne wybory, a w nich m.in., już oficjalnie, Szymon Hołownia. Interesująco.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: zbyry » 10-12-2019 11:44

admin pisze:
08-12-2019 18:40
Zbliżają się kolejne wybory, a w nich m.in., już oficjalnie, Szymon Hołownia. Interesująco.
Mało o tym człowieku wiem. Z jednej strony komentator i dziennikarz natury katolickiej, z drugiej ani konserwatysta, ani liberał biorąc pod uwagę wartości życiowe i gospodarcze. Może to tajna broń p. Kidawy - Błońskiej na drugą turę? Nie wiem, co o tej kandydaturze myśleć.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: orange » 10-12-2019 14:00

"Zbliżają się kolejne wybory, a w nich m.in., już oficjalnie, Szymon Hołownia. Interesująco".

Nie moja bajka.
Ot, intrygujący eksperyment społeczny, który będę obserwować.
Pierwsze oklaski otrzymał Holownia po słowach o "przyjaznym rozdziale Kościoła od państwa". Już wiem po co kandyduje...kolejny kupiony polityk.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: miniMe » 10-12-2019 14:51

orange pisze:
10-12-2019 14:00
"Zbliżają się kolejne wybory, a w nich m.in., już oficjalnie, Szymon Hołownia. Interesująco".

Nie moja bajka.
Ot, intrygujący eksperyment społeczny, który będę obserwować.
Pierwsze oklaski otrzymał Holownia po słowach o "przyjaznym rozdziale Kościoła od państwa". Już wiem po co kandyduje...kolejny kupiony polityk.
Można znaleźć wiele argumentów przeciwko tej kandydaturze. Ze nieznany (w polityce, więc jego poglądy znane są tylko z deklaracji na konferencji, a nie z kontekstu wcześniejszych wypowiedzi na tematy polityczne), że prezenter w programach rozrywkowych (więc nie do końca poważny) itd. Całego jego wystąpienia nie słuchałem - tylko fragmenty, ale akurat postulat rozdziału kościoła od państwa jest bardzo słuszny. Obecna sytuacja jest niezdrowa i utrzymuje kraj w zacofaniu i biedzie. Niezrozumiałym jest, że w czasie, gdy na wszystko brakuje pieniędzy (np. na służbę zdrowia), KK bierze miliony/miliardy z budżetu, nie płaci podatków itp.
Ponadto, postulat takiego rozdziału brzmi moim zdaniem bardziej wiarygodnie w ustach osoby, która nieraz otwarcie deklarowała swoją wiarę i religijność, niż w ustach ateistów z partii lewicowych. Nie można powiedzieć, że Sz. Hołownia jest antyklerykałem, czy że walczy z KK. Jest po prostu rozsądnym człowiekiem, który rozumie, że można łączyć religijność i partiotyzm, oddzielając jednocześnie instytucje kościoła i państwa.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: orange » 11-12-2019 13:57

miniME pisze: "postulat rozdziału kościoła od państwa jest bardzo słuszny. Obecna sytuacja jest niezdrowa i utrzymuje kraj w zacofaniu i biedzie..."
miniMe pisze: "Kościół bierze miliony/miliardy z budżetu, nie płaci podatków".

Z opublikowanych w zeszłym roku międzynarodowych badań Pew Research Center wynika, że 93 proc. Polaków to katolicy.
W niedzielnej mszy świętej uczestniczy 42 proc. mieszkańców naszego kraju.
Główny problem jest ogromna luka pokoleniowa i odchodzenie młodych Polaków od Kościoła.
Wciąż jednak religia jest bardzo ważna dla większości Polaków.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: miniMe » 11-12-2019 16:26

orange pisze:
11-12-2019 13:57
Z opublikowanych w zeszłym roku międzynarodowych badań Pew Research Center wynika, że 93 proc. Polaków to katolicy.
W niedzielnej mszy świętej uczestniczy 42 proc. mieszkańców naszego kraju.
Główny problem jest ogromna luka pokoleniowa i odchodzenie młodych Polaków od Kościoła.
Wciąż jednak religia jest bardzo ważna dla większości Polaków.
No i w porządku. Jakby się kościół z datków utrzymywał, to może urealniłby wydatki. Może biskupi zdjęliby z siebie trochę złota i przesiedli się do samochodów bardziej podobnych do tych, którymi jeżdżą wierni. Świątynia Opatrzności Bożej potrzebna nam wszystkim była jak dziura w moście. pieniądze na nią wydane KK mógł wydać na swoje utrzymanie przez wiele lat. Ale nie - trzeba wywalić wielki betonowy bunkier za grube miliony.
Zmiana finansowania kościoła pokazałaby ilu tak naprawdę jest w PL katolików. Jeżeli jest "luka pokoleniowa" to KK powinien pracować nad ewangelizacją młodzieży, a nie nad zapewnieniem sobie kasy z budżetu PL. Zupełnie ja TVP. Koszty jak w najbogatszych TV, oglądalność i dochody z reklam bidne, abonamentu suweren nie płaci, to co zrobimy? Ukradniemy kasę z budżetu (bo obniżenie kosztów jest poniżej naszej godności).

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: admin » 11-12-2019 22:20

miniMe pisze:
11-12-2019 16:26
Jeżeli jest "luka pokoleniowa" to KK powinien pracować nad ewangelizacją młodzieży, a nie nad zapewnieniem sobie kasy z budżetu PL.
Można by to przebadać statystycznie co jest skutkiem, a co przyczyną.
Czy np. forma religii w szkołach nie jest powodem owej luki pokoleniowej? Są katecheci, którzy ewangelizują, ale i są tacy, którzy tylko realizują podstawę programową. Z drugiej strony gdyby katecheza w szkołach zmniejszała ilość praktykujących, to wojujący postępowcy postrzegaliby to jako coś dobrego, a nie coś, co trzeba zlikwidować.

Wracając do prezydenta, wydaje się, że rozdział KK od państwa to tymczasem puste hasło. W Konstytucji mamy wyraźnie zapisany rozdział kościołów od państwa, podobnie zresztą jak w konkordacie. Prezydent nie miałby zatem potrzeby zmieniania zasad prawnych, zresztą nie od tego jest. Mógłby co najwyżej dać przykład i zmienić własną formę uczestnictwa w uroczystościach religijnych, czy państwowo-religijnych. Ale tego akurat po Hołowni bym się nie spodziewał.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: DonBeck » 12-12-2019 13:17

Popatrzcie ile czasu antenowego TVP daje swoim kandydatom podczas wyborów. Nie ma co ukrywać, że politycy partii rządzącej są w niej wręcz promowani, przy wyborach prezydenckich było podobnie. Żadne głosy ze strony opozycji nic nie dały, że TVP to stacja publiczna, że każdemu kandydatowi należy się tyle samo czasu antenowego. Ciekawi mnie czy TVN wykorzysta to, że Hołownia jest ich prezenterem, i zachowa się w ten sam sposób. Jeżeli nawet będą pokazywali go rzadziej niż reklamy media expert, ale w sposób przemyślany i nie nachalny,to facet ma według mnie szanse większe niż Kidawa-Błońska.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: encore » 12-12-2019 13:47

DonBeck pisze:
12-12-2019 13:17
facet ma według mnie szanse większe niż Kidawa-Błońska.
Wystawiony teoretyczny kontrkandydat dla Dudy. Góra 7%. Wystawiony tylko po to by odebrać te 7% Kosiniakowi i by Kosiniak nie wszedł do drugiej tury zamiast kandydata PO. To PiSowi bardziej na rękę, bo z Kidawą walka wydaje się łatwiejsza niż z Kosiniakiem. Poza tym trzeba pamiętać o elektoracie Konfederacji, który przy max 12% poparciu w drugiej turze odda głos raczej na Dudę niż na Kidawę, choć przy duecie Duda-Kosiniak to raczej ten drugi by brał głosy Konfederacji.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: orange » 12-12-2019 16:00

Szymon Hołownia studiował psychologię i chyba liczy na to, że społeczeństwo uwierzy w jego obietnice prezydenckie dzięki różnym procesom psychicznym i zawładnie zachowaniem się ludzi/wyborców.
Coś z nim jednak jest nie tak ponieważ chciał być Dominikaninem i rzucił tą drogę i to dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów.
3 lata pracował w "Gazecie Wyborczej", potem w "Przewodniku Katolickim"...nieźle skakał, z liberalnego tygodnika do religijnego.

Potem wskoczył do TVN i prowadził programy:
-Dzień dobry TVN,
-Mamy cię,
-Mam talent - 30 listopada 2019 w finale 12 odcinku programu “Mam talent” ogłosił koniec swojej współpracy z tym programem.
Pewnie pomyślał sobie...będę prezydentem i 4 dni temu to właśnie ogłosił całemu światu.

Szymon Hołownia do lata 2019 roku pokazywał się w telewizji bez obrączki i niewiele było wiadomo do tego czasu na temat jego życia prywatnego. Dopiero w jednym z postów w mediach społecznościowych wspomniał o swojej żonie i córce.
Szymon Hołownia swoją żonę poznał podczas kręcenia jednego z odcinków programu “Mam talent”.

Hołownia to prawie zakonnik, nietypowy dziennikarz liberał-katolik, 12 lat pracował/pracuje w TVN, ale chcąc jeszcze bardziej rozbłysnąć postanowił kandydować na prezydenta Polski.
Promuje wegetarianizm i rozdział Kościoła od państwa.

W przypadku kandydatów celebrytów nigdy nie wiadomo, czy to start na serio, czy np. promocja kolejnego programu lub produktu.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Wybory 2019-2020

Post autor: A1313 » 12-12-2019 16:23

życiorys i tak lepszy od człowieka który został długopisem.Takiego bólu dupy nie widziałem przy zadnym kandydacie.

ODPOWIEDZ