Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
zbyry
Posty: 1045
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory 2019

Post autor: zbyry » 20-07-2019 09:00

@iv Rosnie i będzie rósł. Konsumpcja wszystkiego nie napędzi. Inwestycje tak. Zobacz, ile zainwestujesz w remont obecnego domu i zauważ, ile ludzi z tego żyje :-)

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 22-07-2019 12:16

Podobno w sobotę na Naszej targowicy było dość gorąco i to nie ze względu na temperaturę :) Wizyta polityków Koalicji na czele z Panią Lubnauer i Panem Arłukowiczem podgrzała atmosferę. Ktoś był i widział na żywo ?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 22-07-2019 18:01

Relacja TVPinfo chyba tylko z bazaru w Stalówce, chociaż widziałem inną wersję materiału, gdzie było o bazarze w Tarnobrzegu, tak że nie jestem pewien, czy końcówka nie jest od nas. Z pewnością jest to wybiórcza relacja, ale jest:
https://www.tvp.info/43595564/arlukowic ... obyt-wideo

Są też fotki od drugiej strony.
Zastanawiam się kto bardziej narzeka na ceny na tarnobrzeskim bazarze.
Sprzedający, że jest za tanio, czy kupujący, że jest za drogo? :)


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 30-07-2019 19:59

Dziś ogłoszono, że Tadeusz Ferenc będzie jedynką POKO z okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskiego.
Jedynką PiS jest Krzysztof Sobolewski.
Porównanie:
Wiek: 79 vs. 41
Działactwo: wieloletni działacz PZPR i SLD vs. Mniejletni działacz PiS
Doświadczenie: wieloletnie doświadczenie samorządowe, prezesowe, zarządzające vs. mniejletni działacz PiS
Popularność na Podkarpaciu: duża vs. żadna.

W sumie bez większych różnic. I tak obydwaj zostaną posłami.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 31-07-2019 11:54

Sobolewski to desant ze stolicy. Obojętnie kogo PiS wystawi na jedynce, choćby był to czarnoskóry żyd nie mówiący po polsku to i tak wyborcy na niego zagłosują.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 31-07-2019 14:28

Jak chcecie, żeby PIS znowu wygrał i jeśli chcecie nadal wsparcia dla rodzin i nie tylko od Państwa to wszyscy powinni przyjść do urn wyborczych.
Chodzenie na wybory powinno być obowiązkowe!!!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 31-07-2019 17:51

Sobolewski, okazuje się, jest z Podkarpacia, bodajże z okolic Radymna. Ale rzeczywiście trudno sobie wyobrazić, żeby jakoś szczególnie planował reprezentować nasze interesy. Poza tym, wydaje się, że podobnie jak wielu innych działaczy, wydaje się, że poza działalnością partyjną, bądź stanowiskami osiągniętymi głównie dzięki partii, nie ma jakiegoś szczególnego doświadczenia. Nie mam nic przeciw kandydatom młodym, czy partyjnym, ale fajnie jakby mieli pojęcie o zwykłym życiu.

Zobaczymy, czy chociaż zechce się do nas pofatygować, czy będzie 100% pewny swego.

A ciekawie robi się po prawicy. Pojawiają się informacje o porozumieniu Konfederacji z Kukizem i Maxkolonkowym #R. Ciężko zgadnąć co z tego wyjdzie, bo zarówno Kukiz, jak i Kolonko czasem bardzo obraźliwie wypowiadali się o JKM, a sam Kukiz wydaje się obecnie bardzo niestabilny.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 31-07-2019 19:08

Generalnie całkiem nieźle wyglądają "jedynki" Koalicji.

Ferenc z tego co słyszałem od znajomych z Rzeszowa to bardziej jest ceniony poza Rzeszowem co mnie zdziwiło nie powiem.

Jeden argument ich rozumiem że nie będą głosowali na niego żeby nie oddać Rzeszowa PiSowi.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 31-07-2019 19:29

Dzanek pisze:
31-07-2019 19:08
Jeden argument ich rozumiem że nie będą głosowali na niego żeby nie oddać Rzeszowa PiSowi.
Trochę racji mają i rozsądku trudno odmówić, przyznam. PiSowski komisarz na 3 miesiące i przedterminowe wybory by się miastu na pewno nie przysłużyły.

Wiesz może jakie tendencje w Rzeszowie wśród środowiska contra PiS? Na kogo oddadzą głos?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 02-08-2019 15:12

Nie lepiej głosować na kogoś młodszego niż Prezydent Rzeszowa?
Tadeusz Ferenc ma chyba z 80 lat.
Oczywiście należał do PZPR, SLD...nie moja drużyna :(

Kiedyś był robiony ranking i wyszło, że z niego, że najmłodszym prezydentem jest Marek Materek ze Starachowic (25 lat gdy wygrał wybory).
NAJSTARSZYM prezydentem z wszystkich miast w Polsce jest (Tadeusz Ferenc).

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 02-08-2019 15:43

encore pisze:
31-07-2019 19:29
Wiesz może jakie tendencje w Rzeszowie wśród środowiska contra PiS? Na kogo oddadzą głos?
Największe szanse miałby 54 letni Marek Ustrobiński (obecny zastępca Prezydenta). Kandydował do Europarlamentu i w Rzeszowie pomimo 3 pozycji na liście Koalicji miał najwięcej głosów.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 05-08-2019 09:30

Czy to prawda, że Ferenc (prezydent z Rzeszowa) wyleciał z SLD za homofobię?

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 05-08-2019 10:01

orange pisze:
05-08-2019 09:30
Czy to prawda, że Ferenc (prezydent z Rzeszowa) wyleciał z SLD za homofobię?
Nie jest to prawda. Nie "wyleciał" tylko sam złożył rezygnacje.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 09-08-2019 09:30

Pojawiają się zapowiedzi, że na pierwszym miejscu listy PSL + Kukiz ma się pojawić w naszym okręgu główny motacz od Kukiza, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Wejdzie?

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 09-08-2019 10:52

admin pisze:
09-08-2019 09:30
Pojawiają się zapowiedzi, że na pierwszym miejscu listy PSL + Kukiz ma się pojawić w naszym okręgu główny motacz od Kukiza, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Wejdzie?
To związanie Kukiza z PSL to jest tak paradne, że ciężko to nawet komentować .... A pomyśleć, że miałem Kosiniaka-Kamysza za całkiem rozsądnego polityka.

Kukiz o PSL w 2015:
– Powinni wrócić do nazwy partii z czasów komuny - ZJEDNOCZONE Stronnictwo Ludowe. Bo POLSKIE to było ono przed wojną. Mnie osobiście przez myśl by nie przeszło by skarżyć się Niemcom na polską władzę. Bez względu na okoliczności. Ale z drugiej strony to szczególnie postępowaniu "ludowców" (?) się nie dziwię mając w pamięci ich "politykę w duchu wzajemnej współpracy i zrozumienia" ze Związkiem Sowieckim.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 09-08-2019 11:53

PSL chyba niczym nie ryzykuje. Przynajmniej na tym etapie. Zaryzykowali wychodząc z POKO. Kukiz nie powinien zniechęcić ich stałego wiejskiego elektoratu, a spodziewane nawet te 1-2% kukizowe mogą pomóc przekroczyć ludowcom próg wyborczy. Poza tym skoro nazwali się Koalicją Polską, to idiotycznie byłoby startować jako PSL pod nową nazwą koalicji, ale nadal tylko monopartyjnie. Teraz rzeczywiście koalicja jest.

Problem jest taki, czy rzeczywiście za Kukizem pójdzie jeszcze chociaż ten 1%, bo mezalians z PSLem może mu sporo poparcia odebrać. Elektorat buntu czy młodzieżowy trochę się miota, nie jest szczególnie wierny. Na całej operacji może skorzystać Konfederacja, chyba że uda się ją PiSowi spacyfikować jak przed wyborami do PE. Tymczasem senat USA i zamieszanie wokół LGBTQ+ daje Konfederacji nowe paliwo, bo ze strony PiSu możemy nie doczekać się przekonujących działań w sprawie okupu dla amerykańskich organizacji żydowskich w formie tzw. odszkodowania za mienie bezspadkowe, przydzielane po linii rasowej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 10-08-2019 21:17

To już wiadomo kto będzie u nas obok spodziewanego Tyszki - lista Koalicja Polska, były starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: admin » 11-08-2019 11:55

Tarnobrzeg to około 19000 głosów, chyba że frekwencja zaskoczy. Powiat to dodatkowo około 19500 głosów. Nie wystarczy na 2 posłów? Wystarczy z dużym zapasem, ale wymaga koncentracji na kandydatach miejscowych. W poprzednich wyborach do uzyskania mandatu z PiS wystarczyło 9426 głosów, a z PO 8414 głosów. Przecież mamy duży luz.

Pluta w Tarnobrzegu i powiecie dostał 7083 głosy - dużo zabrakło? "Jedynka" Skowrońska, a z Tarnobrzega dodatkowo Potański, Kołek i Kędziora. Mniej więcej tyle zabrakło. Największą konkurencją jest kolega z listy! Szczególnie jeśli kandyduje z tego samego miasta. Akurat tak PO skonfigurowało listy, nie widzę innej motywacji niż złośliwość, bo kiedy była czwórka kandydatów z Tbg?

A w PiS? Kalinka uzyskiwał wcześniej około 4800 głosów w samym mieście i 2500 w powiecie. Oddaliśmy też w mieście i powiecie 2100 głosów na jakąś prof. Hrynkiewicz z jedynki. Zna ją ktoś, albo ją działalność, nie wspominając o działalności dla Tarnobrzega? Teraz znów mamy na jedynce jakiegoś Sobolewskiego. Ktoś go zna? Co dla nas może załatwić? Wystarczyłoby dodać głosy oddane u nas na jedynkę na kandydata stąd i do mandatu brakuje już tylko kilkadziesiąt głosów.

Dariusz Bożek dostał ostatnio ponad 10000 głosów. To by wystarczyło na mandat zarówno z listy PiS jak i PO.
Inna sprawa czy po blisko roku rządzenia nadal cieszy się takim poparciem, czy ktoś jest w stanie ten wynik powtórzyć.

To naprawdę jest realne.

Ale liczę sobie tu cyferki na zimno, a i tak zagłosuję pewnie na kogoś bez szans na mandat ;)

zbyry
Posty: 1045
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: zbyry » 11-08-2019 13:00

Twoje obliczenia są słuszne. Pytanie jak zareagują mieszkańcy. A łaska pańska na pstrym koniu jeździ.

Czy miałby tyle głosów? A skąd. Dobrze wiesz, o co w tych wyborach chodziło. Wielokrotnie stając w kolejce w sklepie, czy do lekarza, gdziekolwiek słyszę takie, anie inne opinie. Pisząc to są one delikatnie mówiąc negatywne, ale słów nie będę przytaczał, bo byś musiał mnie wykropkować :-) Jak obiecałem, przyjedziesz do mnie, oprowadzę Cię po różnych terenach i pokażę Ci stan dróg, ciągów pieszych itd, brud, syf i ubóstwo. I to na 3 osiedlach sąsiadujących ze sobą. To moja opinia a i nie tylko, obywatela, który bierze udział w każdych wyborach, że takiego syfu i braku zagospodarowania, nie było ani za Jana, ani za Norbiego, ani za Grześka, a i też zdjęć mam dziesiątki zdjęć. Ponadto dzięki Piotrkowi Morawskiemu mogłem się dowiedzieć, że PDB nie wie, z okresu kiedy był przewodniczącym RM, jakie wnioski zostały celowo uj.....e. A dokumenty na to w ministerstwie są. Chciałbyś, żeby taki człowiek miał wpływ na losy Ojczyzny?, bo ja nie. A wiesz jaki teraz jest największy problem w UM, a tą informację otrzymałem od tarnobrzeskiej palestry? Jak zwolnić jednych, żeby zapewnić miejsca dla tych, co szli w kampanii. I znowu pewnie dostane strzała na ryj za wpis traktujący o prawdzie, ale nie pierwszy i nie ostatni :-) Dlatego, aby już nie odpowiadać na zadawane mi pytania typu: k...a czemu się nic tu nie dzieje, np nie wybrałem się na Jarmark Dominikański, zdrowszy człowiek przynajmniej. Tyle co sobie tu napiszę, czasem na fb, tylko czy to ma sens...

hard'n'heavy
Posty: 23
Rejestracja: 11-08-2019 15:22

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: hard'n'heavy » 11-08-2019 15:37

Admin prawidłowo kombinuje, tylko zawsze najsłabszym ogniwem jest czynnik ludzki. A tarnobrzeżanie kochają głosować na ludzi spoza Tarnobrzega. Takie mają popieprzone DNA, że nie pozwolą żeby ktoś z tego upadłego miasta miał lepiej od nich. Dlatego część elektoratu pisu zagłosuje na Romaniuka z Kolby albo na Webera ze Stalowej. I nie dlatego, że nie lubią Kalinki, tylko nie chcą żeby ktoś wynurzył się z tego wspólnego g.... To samo z platformą, Tarnobrzeg zagłosuje na Ferenca i Skowrońską.

Układanie list PO w naszym okręgu ma bardzo bogatą tradycję i jest oparte na zwykłym wyrachowaniu. Platforma może liczyć w okręgu na dwa mandaty. Jeden dla Ferenca, o drugi bój stoczą Skowrońska i Gawlik. Skąd takie genialne układanie list jeśli chodzi o Tarnobrzeg? Bo liczy się wynik na listę, który w Tarnobrzegu zawsze premiuję Skowrońską. Dlatego z ich punktu widzenia nasze miasto to zwykły dawca głosów dla dwóch liderów. Czterech kandydatów z Tarnobrzega? No i pięknie każdy coś weźmie a finalnie zyska tylko Skowrońska, która przesiedzi sobie pięknie 4 lata w opozycji...
Jaka jest różnica między koniem a koniakiem?
Taka sama jak między rumem a rumakiem.

ODPOWIEDZ