Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 23-09-2019 07:06

Świeżutkie ;-)

I proszę mi tu nie siać propagandy, że Konfederacja jest wyautowana ;-)
A PiSowi i Kurskiemu należy podziękować za wskrzeszenie z martwych SLD ;-)
Był trup a ożył ;-)

1. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, na obecnie rządzące Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddałoby 47,2 proc. wyborców. To o 1,6 pkt. proc. więcej niż w poprzednim badaniu.
2. Drugie miejsce przypadłoby Koalicji Obywatelskiej, z wynikiem 26,1 proc. (spadek o 0,4 pkt. proc.),
3. a trzecie Lewicy, startującej pod szyldem SLD – 12,4 proc. (spadek o 1,5 pkt. proc.).
4. W Sejmie znalazłyby się też Konfederacja, na którą głosować chce 7,5 proc. badanych (wzrost o 3,3 pkt. proc.)
5. i PSL-Koalicja Polska z wynikiem 6,8 proc. (spadek o 3 pkt. proc.).


https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz- ... ji/v005mhq
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 23-09-2019 09:52

miniMe pisze: „Ja do tej pory nie słyszałem ze strony KK ani PiS żadnego stanowczego i kategorycznego potępienia tego zwyrodnienia.”
Na każdej mszy ksiądz w ramach kazania czytał list…
"ten, kto popełnił taki grzech musi być wezwany do nawrócenia i do zadośćuczynienia".
Zresztą przypadki pedofilii wśród duchownych są dla Kościoła sytuacja niezwykle bolesną i trudną.
Z głębokim bólem trzeba powiedzieć, że ofiary zostały bardzo głęboko zranione.
Jako Kościół jesteśmy zainteresowani by z jednej strony napiętnować i ukarać to zło oraz szerzyć postawę koniecznego nawrócenia a także by uwrażliwić na ten problem szczególnie tych, którzy pracują w środowiskach dzieci i młodzieży.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 23-09-2019 11:51

Ty orange, no dobra. Tylko dlaczego księża biorą się za dzieci a nie pójdą do burdelu czy na tirówki ulżyć sobie. Mają przecież kasę a 50 czy 100 zł. za gola, to chyba nie jest dużo. Co prawda jest konkordat, ale biblia chyba nie zabrania pobzykać sobie, choćby i księdzu.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Wybory 2019

Post autor: Antea » 23-09-2019 12:01

orange pisze:
23-09-2019 09:52
miniMe pisze: „Ja do tej pory nie słyszałem ze strony KK ani PiS żadnego stanowczego i kategorycznego potępienia tego zwyrodnienia.”
Na każdej mszy ksiądz w ramach kazania czytał list…
"ten, kto popełnił taki grzech musi być wezwany do nawrócenia i do zadośćuczynienia".
Zresztą przypadki pedofilii wśród duchownych są dla Kościoła sytuacja niezwykle bolesną i trudną.
Z głębokim bólem trzeba powiedzieć, że ofiary zostały bardzo głęboko zranione.
Jako Kościół jesteśmy zainteresowani by z jednej strony napiętnować i ukarać to zło oraz szerzyć postawę koniecznego nawrócenia a także by uwrażliwić na ten problem szczególnie tych, którzy pracują w środowiskach dzieci i młodzieży.
Mam w nosie nawrócenie, takie słowa nie leczą że stresu pourazowego. Tak jak wyrażenie nawet najgłębsze bólu. Towarzystwo Chrystusowe już pokazało jak KK reaguje - zadając od ofiary zwrotu zadośćuczynienia, bo wspólnota ich zdaniem nie powinna ponosić kosztów za działanie jednego ksiedza. Nie czuję się częścią kościoła, jak znaczna część naszego społeczeństwa. I chce żeby księza odpowiadali nie przed Watykanem ale przed polskim wymiarem sprawiedliwości

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 23-09-2019 12:22

Antea pisze:
23-09-2019 12:01
I chce żeby księza odpowiadali nie przed Watykanem ale przed polskim wymiarem sprawiedliwości
Ani PiS ani żadna z obecnych partii tego nie zrobi. Coś tam przebąkiwała na ten temat Wiosna.
To by też wymagało wypowiedzenia konkordatu i ustawowego zmuszenia księży by zarejestrowali się jako podmioty gospodarcze pojedynczo albo cała struktura jako firma.

Niewykonalne. Niestety.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 23-09-2019 12:37

KoalicjaEuropejska pisze:
23-09-2019 11:51
Ty orange, no dobra. Tylko dlaczego księża biorą się za dzieci a nie pójdą do burdelu czy na tirówki ulżyć sobie. Mają przecież kasę a 50 czy 100 zł. za gola, to chyba nie jest dużo. Co prawda jest konkordat, ale biblia chyba nie zabrania pobzykać sobie, choćby i księdzu.
Chyba zupełnie nie rozumiesz problemu pedofilii. Skłonności pedofilskich nie da się zaspokoić idąc do "burdelu", chyba, że akurat dzieci są tam zmuszane do prostytucji.

Dlaczego uważacie, że konkordat chroni pedofilów przed polskim wymiarem sprawiedliwości? To nie immunitet. I konkordat nie chroni przed odpowiedzialnością karną za popełnione przestępstwa.
Księża odpowiadają przed polskim wymiarem sprawiedliwości a nie przed biskupem czy papieżem.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 23-09-2019 12:45

Problem pedofilii ja doskonale rozumiem. Nie rozumiem tylko tego jak taki stary byk bierze się za dziecko zamiast przelecieć jakąś panienkę. To mi się nie mieści w głowie. Czym rajcuje go taki dzieciak? Posłuszeństwem, bezbronnością??? Przecież jak zapłacisz prostytutce, to będziesz robił z nią co tylko będziesz chciał.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 23-09-2019 14:22

KoalicjaEuropejska pisze:
23-09-2019 12:45
Problem pedofilii ja doskonale rozumiem. Nie rozumiem tylko tego jak taki stary byk bierze się za dziecko zamiast przelecieć jakąś panienkę. To mi się nie mieści w głowie. Czym rajcuje go taki dzieciak? Posłuszeństwem, bezbronnością??? Przecież jak zapłacisz prostytutce, to będziesz robił z nią co tylko będziesz chciał.
No właśnie chyba nie rozumiesz problemu pedofilii i czym kieruje się pedofil.
Pozwól, że Ci wyjaśnię. Tylko kontakt seksualny z dzieckiem jest wyłącznym sposobem osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Nie zastąpi tego "panienka", "prostytutka". I proszę cie - trochę mniej takiego przedmiotowego traktowania kobiet, bo te czasy się skończyły. Już był taki jeden co twierdził, że z prostytutką to można wszystko i jak można zgwałcić prostytutkę.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 23-09-2019 14:58

Kolejny blamanż
;-)

Po zwyczajnym ojcu w Lublinie, który okazał się prezesem z 9 tysiącami pensji w banku mam kolejny hat-trick
;-)
;-)


Przedsiębiorca chwalący w TVPiS "reformy" Morawieckiego ma firmę zarejestrowaną .... w ANGLII ;-)
;-)

Wydział propagandy w KC PiS coś kuleje...

Obrazek


Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 23-09-2019 15:08

Jedyna telewizja która poinformowała o Konwencji Konfederacji.
W pozostałych telewizjach cyfra 4 ma bana

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 23-09-2019 15:10

I jeszcze zdecydowana deklaracja:

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 23-09-2019 15:13

Ból i cierpienie osób pokrzywdzonych wymagają od wszystkich – od biskupów i przełożonych zakonnych, od duchownych i świeckich – bezwarunkowego zaangażowania w proces zgłaszania, wysłuchiwania, naprawy i zapobiegania tego rodzaju przestępstwom.
Myślę, że Kościół w końcu ten problem zobaczył i robi co może, aby wszystkim pomóc.

Kościół zwraca się także do sprawców, aby zrobili rachunek sumienia, aby uznali swoja odpowiedzialność przed Bogiem i ludźmi za popełnione grzechy i przestępstwa oraz do nawrócenia.
Kościół widzi jak ich czyny niszczą młodych i Kościół oraz zaciemniają blask Ewangelii.
To naprawdę trudne czasy dla Kościoła...dla katolików...ale wierzymy, że oprawcy otrzymają zasłużoną karę, a pokrzywdzeni sprawiedliwość.
Wszyscy wierni powinni włączyć się w modlitwę w intencji osób pokrzywdzonych oraz o nawrócenie sprawców.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 23-09-2019 15:28

Trochę mi zeszło...
ale znalazłem
;-)
Program PiS, strona 63:
I co my tu mamy:

Najwięksi pracodawcy będą przeprowadzać ankietę dotyczącą wynagrodzeń co dwa lata, w celu wykrycia, zaradzenia i zapobiegania nieuzasadnionym różnicom w wynagrodzeniach i innych warunkach zatrudnienia kobiet i mężczyzn. Wprowadzimy także obowiązek publikowania przez największe firmy raportów o równości wynagrodzeń .
Celem jest zapewnienie przejrzystości dochodów i podjęcie działań w celu zmniejszenia różnic w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn. W przypadku największych rozbieżności pracodawcy będą musieli opracować plan działania na rzecz wyrównywania wynagrodzeń, w którym określą w jaki sposób planują zlikwidować różnicę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

No i mamy firmę:
sprzątaczka - 3 tysiące zł,
maszynistka - 3 tysiące zł,
specjalistka - 3 tysiące zł,
szefowa - 3 tysiące zł,
kierowca -3 tysiące zł,
pracownik gospodarczy - 3 tysiące zł.

I będzie równo.
Jak od linijki
;-)

Tylko zapytajcie się Stasiaka w szpitalu co On sądzi o tych 3 tysiącach dla każdego?

Powtarzam:
za trzy tysiące specjalista przyjdzie do biura i wytrze kurz ze swego biurka.
I więcej nie oczekujcie
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 23-09-2019 15:46

"W przypadku największych rozbieżności pracodawcy będą musieli opracować plan działania na rzecz wyrównywania wynagrodzeń, w którym określą w jaki sposób planują zlikwidować różnicę w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn"...

Jeśli kierownik będzie więc zarabiał 6 000 złotych, a kolega przy biurku 3 000 złotych to odda mu 1 500 złotych i razem będą mieć 4 500 złotych.
Mi się podoba...nigdy tak szybko nie zarabiałem takich pieniędzy :) Brawo PIS :)

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 23-09-2019 15:49

Ale szukacie problemów tam gdzie ich nie ma.

Przecież oczywiście chodzi o równe płace dla kobiet i mężczyzn zatrudnionych na tym samym stanowisku, wykonującym te same obowiązki.
Od wielu lat wałkuje się ten temat, ale nagle przychodzi ktoś komu trzeba jak przedszkolakowi tłumaczyć o co chodzi ze zrównaniem płac mężczyzn i kobiet.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 23-09-2019 15:58

Dobrze rozumiem, że kobiety chcą chodzić w spodniach, palić fajki i pić wódkę?
A tak serio...
Czyli będzie tak we wszystkich zawodach, a nie tylko "dyrektor" i "prezes"?
Chętnie zobaczę jedną z drugą na budowie przy taczce, wtedy porozmawiamy o równości płci.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 23-09-2019 16:56

Przecież oczywiście chodzi o równe płace dla kobiet i mężczyzn zatrudnionych na tym samym stanowisku, wykonującym te same obowiązki.

No to mamy:
Feministki chciały obalić tezę posła Jakubiaka jakoby: „feminizm kończy się, kiedy trzeba wnieść lodówkę na czwarte piętro”. „W prosty sposób pokazały, że do wniesienia lodówki potrzebne są 4 kobiety, podczas gdy do tego zadania wystarczyłoby dwóch mężczyzn”.

Obrazek

Można za wniesienie lodówki na 4 piętro zapłacić 2 panom po 20 zł.
A w ramach równości płci mozna zapłacić 4 feministkom po 20 zł.
Żeby było po równo
;-)
Lub można im zapłacić po 10 zł
No ale wtedy będzie wrzask, że to DYSKRYMINACJA
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 23-09-2019 17:29

Obrazek

W najbliższą środę 25 września w godz. 18:00-20:00 odbędzie się w Starym Browarze spotkanie z kandydatami Konfederacji do Sejmu RP. Po raz kolejny, chyba trzeci w ciągu roku, przyjedzie do Tarnobrzega jedynka z tej listy – Grzegorz Braun. Na spotkaniu ma być obecny również tarnobrzeski kandydat Konfederacji dr Witold Zych.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 23-09-2019 20:53

A tutaj program Konfederacji dla przedsiębiorców.



Chyba jako jedyni traktują ich/nas poważnie.

I "wywiad" w TN z kandydatem Kalinką. Wydaje się, że KK dobrze to wszystko rozgrywa, mniej więcej to ludzie chcą usłyszeć:
https://tyna.info.pl/k-kalinka-potrzebu ... x9gQNm0BiY

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 24-09-2019 09:16

kermit pisze:
23-09-2019 14:22
KoalicjaEuropejska pisze:
23-09-2019 12:45
Problem pedofilii ja doskonale rozumiem. Nie rozumiem tylko tego jak taki stary byk bierze się za dziecko zamiast przelecieć jakąś panienkę. To mi się nie mieści w głowie. Czym rajcuje go taki dzieciak? Posłuszeństwem, bezbronnością??? Przecież jak zapłacisz prostytutce, to będziesz robił z nią co tylko będziesz chciał.
No właśnie chyba nie rozumiesz problemu pedofilii i czym kieruje się pedofil.
Pozwól, że Ci wyjaśnię. Tylko kontakt seksualny z dzieckiem jest wyłącznym sposobem osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Nie zastąpi tego "panienka", "prostytutka". I proszę cie - trochę mniej takiego przedmiotowego traktowania kobiet, bo te czasy się skończyły. Już był taki jeden co twierdził, że z prostytutką to można wszystko i jak można zgwałcić prostytutkę.
Widzisz kermit jak Ty mało wiesz. Kierujesz się tylko tym co Ci przekażą a własnego myślenia zero. Z prostytutką za odpowiednią ilość biletów NBP zrobisz co zechcesz (w granicach rozsądku rzecz jasna). A czy można zgwałcić prostytutkę? Rzecz jasna, że tak. Jak każdą kobietę, któa nie chce odbyć stosunku płciowego dobrowolnie. Powiedz mi dlaczego księży tak rajcują dzieci a nie sexowne kobiety?

ODPOWIEDZ