Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 01-10-2019 22:05

Dobrze że wysłali Wilka. Ale że polska flaga zakazana w TVP ;)

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory 2019

Post autor: zbyry » 01-10-2019 22:58

Zerknąłem na to nagranie. To jest telewizja "Polska"? Czy podlegająca już pod 447? :-)

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 02-10-2019 06:52

To jest telewizja "Polska"? Czy podlegająca już pod 447?

I właśnie min. dlatego nie wolno dopuścić, by PiS rządził samodzielnie.
Za bardzo to ich rozzuchwala.
Tracą wewnętrzne hamulce.
Pan jest pracownikiem instytucji PUBLICZNEJ w którą pompuje się setki milionów złotych.
Ale jego nazwisko to jego PRYWATNA SPRAWA.
To tak można?
;-)
Czyli co - zdejmujemy tabliczki z nazwiskami pracowników w urzędach?
;-)
;-)
Bo nazwisko to ich prywatna sprawa
;-)
W tym PiSie stosują taką ekwilibrystykę, że nie nadążam
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 02-10-2019 10:46

Ta "debata" to był dramat dla PiSu, choć z pewnością będą się próbowali kreować na wygranych. Sasin dał ciała PRowo na całej linii. 3 kolejnych zdań tworzących logiczną całość nie potrafił sklecić, plątał się tylko wokół swoich pińcetplus i nie wiedział czy Kosiniak-Kamysz był premierem czy wicepremierem a nie był tak naprawdę ani jednym ani drugim. ;)

PRowo najlepiej według mnie wypadł Budka, następnie Rozenek i Kosiniak-Kamysz. Wilk używał za dużo hermetycznych, korwinowych haseł, które przeciętnemu widzowi nie miały szans przemówić.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 02-10-2019 11:57

Jacek Sasin przekonywał, że w Polsce trwa ofensywa środowisk LGBT, a PiS obroni dzieci przed seksualizacją. Z kolei zdaniem Jacka Wilka Konfederacja to partia "zdrowego rozsądku".

Sasin o dopłatach dla rolników:
"PSL oderwał się od wsi i rolnictwa. Dzisiaj polski rolnik dostaje 216 euro dopłaty, gdy niemiecki - 260 euro. My gwarantujemy dzisiaj, że w ciągu dwóch lat doprowadzimy do wyrównania tych kwot".

Jacek Sasin podaje suche liczby: ilu więcej lekarzy i pielęgniarek jest obecnie w Polsce. Wylicza, że
"to PiS zwiększyło nakłady na służbę zdrowia, w tym roku wyniosły, jak mówi, 100 miliardów.".

Jacek Sasin odpowiada: "Relacje z USA nigdy nie były tak dobre, jak za naszych rządów. To daje nam poczucie bezpieczeństwa, to też współpraca gospodarcza. Nasi poprzednicy podpisali niekorzystne umowy z Rosją na gaz. Dalej będziemy za to wspierać nasze działania w UE".

Jacek Sasin powtarza regułę o "ideologii LGBT". -
"Tolerancja nie oznacza afirmacji, nie zgodzimy się na wprowadzenie planu Rabieja, czyli legalizacji małżeństw homoseksualnych.
Dzieci muszą być chronione, nie mogą być zabawką w rękach środowisk LGBT".

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 02-10-2019 12:20

orange pisze:
02-10-2019 11:57
Jacek Sasin przekonywał, że w Polsce trwa ofensywa środowisk LGBT, a PiS obroni dzieci przed seksualizacją. Z kolei zdaniem Jacka Wilka Konfederacja to partia "zdrowego rozsądku".
Tak jest. Dzieci znajduje się w kapuście przecież. A Konfederacja ma więcej rozsądnych postulatów niż PiS i pozostałe partie razem wzięte.
orange pisze:
02-10-2019 11:57
Sasin o dopłatach dla rolników:
"PSL oderwał się od wsi i rolnictwa. Dzisiaj polski rolnik dostaje 216 euro dopłaty, gdy niemiecki - 260 euro. My gwarantujemy dzisiaj, że w ciągu dwóch lat doprowadzimy do wyrównania tych kwot".
To samo mówili w kampanii 4 lata temu. I co? Okazali się zupełnie niewiarygodni w realizacji swojego programu.
orange pisze:
02-10-2019 11:57
Jacek Sasin odpowiada: "Relacje z USA nigdy nie były tak dobre, jak za naszych rządów. To daje nam poczucie bezpieczeństwa, to też współpraca gospodarcza. Nasi poprzednicy podpisali niekorzystne umowy z Rosją na gaz. Dalej będziemy za to wspierać nasze działania w UE".
Kto tak naprawdę podpisał umowy na gaz to powiedział poseł Budka.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 02-10-2019 16:12

orange pisze:
27-09-2019 12:49
Czyli ptasiorr i KoalicjaEuropejska to ta sama osoba?
Choroba trwa i postępuje. A ptasiorrr był przez 3 r.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 02-10-2019 16:31

I świeżutki, najnowszy sondaż...
;-)


Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 02-10-2019 18:32

Ciekawy sondaż. W analizach Palade przebija się, że spodziewamy się rekordowej frekwencji, która może zaważyć na wynikach, szczególnie małych komitetów. Takich np. zwolenników Konfederacji gotowych głosować mamy pewnie w liczbach bezwzględnych z 700-800 tys. i więcej nie będzie. Na jaki wynik się przełoży ta liczba głosów, zależy od ogólnej frekwencji.

A tymczasem Tarnobrzeg odwiedził niespodziewanie Tomasz Siemoniak


dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 02-10-2019 19:15

Czekamy na innego lidera Platformy.
Może zawita ponownie ;-)

Rok 2011
W środowy poranek na miejskim targowisku przy ulicy Kwiatkowskiego w Tarnobrzegu do pójścia na wybory i oddania swojego głosu w wyborach do Sejmu na Mirosława Plutę z Platformy Obywatelskiej, zachęcał poseł Jarosław Gowin, jeden z liderów partii Donalda Tuska.

Po co wstawiam?
Żeby pokazać, że głosując na ludzi PO czasami głosujemy na PiS
;-)
A głosując na PiS czasem głosujemy na PO...
;-)
jak na Poncyliusza ;-)

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 02-10-2019 22:36

Ten łamiący prawo nadpobudliwy i wulgarny Pan to przewodniczący rady miasta Łańcuta i jednocześnie kierownik w... Miejskim Domu Kultury.
Konfederacja się nie podoba :)


dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 02-10-2019 23:19

Obejrzałem całą debatę. Była dla mnie dużo ciekawsza niż ta przed wyborami do europarlamentu. Chociaż sama jej formuła niezmiennie słaba.

W moim odczuciu debatę zdecydowanie wygrał Pan Kosiniak-Kamysz. Gdyby sama debata miała decydować na kogo mam oddać głos, to nie zastanawiałbym się ani przez chwilę. Najbardziej konkretne wystąpienie, elokwentnie, wypowiedzi inteligentne, ale nie nazbyt skomplikowane dla przeciętnego wyborcy. Chyba nie dostrzegłem znaczących minusów w jego wystąpieniu.
Bardzo dobrze, co mnie zaskoczyło, wypadał też Pan Rozenek. Zaprezentował raczej luźny styl wypowiedzi, choć mówił bardzo składnie i sensownie. Był przygotowany bardzo dobrze, ale nie było widać w tym ani trochę sztuczności jak u jednego z pozostałych kandydatów. Sprawiał wrażenie naturalnego i bardzo swobodnie czującego się w trakcie debaty. Nie bez powodu napisałem wypadał, a nie wypadł. Wszystko zniszczył, sztuczną, mającą grać na uczuciach, strasznie głupią bajeczką o dzieciach na koniec. Wypowiedź bardzo przesadzona, do tego niespójna z odpowiedziami na poprzednie pytania. Na zakończenie takie marne zagranie wybrać...
Pan Wilk miał dla mnie start nieco bez wyrazu, miałki, ale z czasem rozkręcił się na tyle, że zanotował bez wątpienia pozytywny występ. Choć przedstawił zdecydowanie najwięcej konkretnych propozycji (może nawet za dużo), to z racji tego, że kilkukrotnie nie wyrobił się w swoim czasie i do tego zdarzało się mu parę razy potrzebować szybko zebrać myśli, to w ogólnym odbiorze wystąpienie Kosiniaka-Kamysza oceniam jako "najbardziej konkretne". Nie skorzystał z riposty - szkoda, może mógł po prostu przedłużyć którąś ze swych wypowiedzi. Ogólnie widać było przyjętą przez Konfederację bezpieczną, wyważoną strategię, tak by nie dać zbytnio możliwości na kolejne stereotypowe oceny tego ugrupowania.
Pan Borys Budka wypadł dla mnie bardzo zniechęcająco. Klepał wyuczone formułki, brzmiąc przy tym bardzo nienaturalnie. Konkretów zbyt wielu nie dostrzegłem, odpowiedzi na pytania często były całkowicie ogólne i nie odnoszące się do meritum pytania. Sama jego ogólna postawa i styl wypowiedzi w odbiorze też były dość nieprzyjemne, chociaż to może jakieś moje zbyt duże uprzedzenie do niego - nie wiem. Występ nie był jakiś tragiczny, ale na tle Pana Rozenka wypadł po prostu blado. A to chyba najbardziej z Lewicą KE toczy bój o elektorat. Chyba, że z PSLem, wtedy tym gorzej dla Koalicji Obywatelskiej. :D
Zdecydowanie najgorzej wypadł dla mnie Pan Sasin. Co trochę śmieszy biorąc pod uwagę nastawienie prowadzącego i ogólny charakter TVP. Sprawiał wrażenie osoby, która po prostu do debaty się nie nadaje. Wypowiadał się w sposób najmniej przyjemny. Jego argumenty można streścić jako "Oni wam zabioro to co wam dajemy" podczas gdy KE i Lewica mocno sugerowały przebicie oferty socjalnej PiSu. Strzelił hitową wypowiedź, w której użył słowa bodajże "pierdyknie". Do tego ta ustawka z pytaniem o dotacje i pójście w zaparte, że nikt nie podał konkretów, mimo tego, że było inaczej. Żenada. Ogólnie wypadł zdecydowanie najmniej profesjonalnie, jako jedyny po prostu nieprofesjonalnie. No i kto chciał mógł wyczuć taką pewną pychę w jego wypowiedziach.

Jak widać kolejność wspominania o kandydatach nieprzypadkowa. Zwycięzcą dla mnie bezsprzecznie Pan Kosiniak-Kamysz, zastanawiałbym się nad miejscami 2-3.

Jeśli ktoś ma coś ugrać na tej debacie wśród osób niezdecydowanych, lub niezmotywowanych do pójścia na wybory, to na pewno nie KE i PiS.

A po całej debacie - kółko wzajemnej adoracji w studiu TVP z wszystkimi gośćmi w studiu wypowiadającymi się dokładnie w tym samym tonie. I choć dalej sądzę, że lepiej jest, gdy propaganda medialna siana jest przez dwie strony sporu, a nie tylko przez jedną, to TVP osiąga taki poziom, że bardzo ciężko to oglądać.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory 2019

Post autor: olekko » 02-10-2019 23:42

Tymczasem dzisiaj w TVP Rzeszów - ale w budynku, nie na antenie - słowna przepychanka z Grzegorzem Braunem... z Witoldem Zychem w tle.

Fajna ta Wolność, taka niezbyt wolnościowa :D nie pozwalając kandydatowi Zychowi na wzięcie udziału w programie



Swoją drogą widać wyrachowanie Brauna - w praktyce jasne, że głos na Witolda Zycha to głos na Brauna, więc może sobie pozwolić na pochwały na jego cześć.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory 2019

Post autor: zbyry » 03-10-2019 00:10

Normalny partyjny ruch, wkalkulowany w kampanię wyborczą. Dziwi Cię to, bo mnie wcale. Może się wyłamał pod jakimś względem, kto wie. Najpierw PiS, potem sam, teraz przeciwieństwo PiS, czyli Konfa. Dla mnie kandydat zupełnie niewiarygodny.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 03-10-2019 06:57

Niewpuszczanie, pod różnymi pretekstami, kandydatów tego środowiska do studia telewizji publicznej ma już długą tradycję. Nie chodzi nawet o to, że od kwietnia tego roku nikt nie zapraszał Konfederacji to TVP, ale że nawet w czasie kampanii kandydaci blokowani są na wejściu do studia.

Tak było 12 lat temu:


globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Wybory 2019

Post autor: globoo » 03-10-2019 17:57


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 03-10-2019 18:17

I jest spot Kamila Kalinki



I wywiad z kandydatem PSL Pawłem Bartoszkiem


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 03-10-2019 22:19

Te wybory to swego rodzaju wojna dwóch braci.
Gazeta Wyborcza walczy o wszystko. Milion gazet do rozdania??? Chyba nikt tego jeszcze nie próbował.
Wycelowane w niewielkie miasta, akurat jak Tarnobrzeg. Wolne media, obiektywna i niezależna prasa jak nic :) Jak telewizja "publiczna".
Bój to jest jego ostatni, czy brata?

Ile trzeba wyciąć drzew na milion gazet i ile to wygeneruje CO2?


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 04-10-2019 18:24

Kandydatka z naszego okręgu od Liroya do Senatu



A tu chyba największy szok! "Discopolowy" klip Konfederacji :)


dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 06-10-2019 20:38

Jestem ciekaw czy ludzie powiązani z KO nadal będą Wałęsę ślepo pod niebiosa wynosić po jego ostatnim wyczynie, czy raczej nagle okaże się, że to dla nich nic nie warty człowiek. Pięknie im się odpłacił za głupie promowanie i sztuczne utrzymywanie na świeczniku.
Ale owacje od Schetyny (i całej sali) po przemówieniu Wałęsy, w którym ten rzucał oszczerstwami na rzecz zmarłego niedawno Kornela Morawieckiego to hit. Tym bardziej, że jeszcze kilka dni temu sam Schetyna ubolewał, że straciliśmy wybitną postać, legendę polskiej opozycji solidarnościowej...

ODPOWIEDZ