Oświadczenia majątkowe na BIP

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: encore » 24-10-2019 20:29

Troszkę poklikałem i brakuje mi co najmniej kilku oświadczeń majątkowych ludzi związanych ze spółkami miejskimi.

Nie widzę np. oświadczenia majątkowego byłej prezes TBS na koniec pełnienia funkcji ani obecnego prezesa TARR na moment rozpoczęcia pełnienia funkcji. Albo kiepsko szukam i to gdzieś jednak jest albo tego nie opublikowano. A czasu od opublikowania jednego jak i drugiego minęło już sporo.

Może Wy to gdzieś wynajdziecie? Jeśli tak to poproszę o możliwie bezpośrednie linki.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: admin » 24-10-2019 21:17


orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: orange » 25-10-2019 11:32

encore pisze "Nie widzę np. oświadczenia majątkowego byłej prezes TBS ..."
Nie wiem czy uda Ci się znaleźć majątek Janiec Zofii...

Dzięki byłej Pani Prezes TTBS spółdzielnia ma wielkie długi, blok na Barbary oddany miał być w sierpniu 2018, termin przekładany kilkukrotnie, budynek miał nie zostać przekazany do czasu uregulowania płatności przez TTBS, nie było jednak w kasie tyle pieniędzy (brakło 1 miliona 235 000 złotych), w końcu wykonawca upadł bo nie miał jak zapłacić swoim pracownikom, radni dokapitalizowali Tarnobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kwotą 290 000 złotych...

"Na sesji rady miasta radni nie ukrywali zaskoczenia, pytali o przyczyny.
Obecna na sesji prezes spółki Zofia Janiec nie wypowiadała się na ten temat.
Skarbnik Urszula Rzeszut odczytała tylko pismo pani prezes skierowane do władz miasta, w którym przedstawia ona potrzeby finansowe spółki na dzień 20 grudnia.
Treścią pisma, które wywołało jeszcze więcej wątpliwości, jest stan rozliczeń pomiędzy inwestorem, czyli TTBS a wykonawcami nowego bloku przy ulicy Świętej Barbary...
Jednak radni przyznają, że nie wiadomo jak interpretować pismo.
Wywnioskowali więc, że TTBS ma kłopoty z płatnościami i potrzebuje na nie około 3 milionów złotych".

Waldemar Stępak zapowiedział zaś, że komisja zajmie się wyjaśnieniem sprawy TTBS w styczniu.
I pod dywan...?

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 718
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: dominik267 » 25-10-2019 13:35

Podejrzewam, że nikt tego nie będzie chciał ruszyć z uwagi na fakt, że politycznie niewiele ugra a może zaszkodzić.
Niemniej jednak jestem zdania, że sprawę TTBS powinna zbadać niezależna komisja. Może NIK albo firma zajmująca się audytami?
Tylko kto będzie chciał w tym grzebać...

Jeśli ktoś ma bezpośredni kontakt z Waldemarem Stępakiem albo Kamilem Kalinką mógłby poprosić o jakąś wypowiedź w tej sprawie.
Może @Admin jako redaktor?:D

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: admin » 26-10-2019 20:03

Może :)
Ale przecież najwyższy zarządca miasta obiecał audyt we wszystkich miejskich spółkach i instytucjach. Było to ponad rok temu w trakcie kampanii wyborczej. A może obiecał audyt dopiero po 5 latach swoich rządów? Ale to by było dziwne :)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: orange » 14-11-2019 14:36

"sprawę TTBS powinna zbadać niezależna komisja"...
Prezydent Dariusz Bożek "obiecał audyt we wszystkich miejskich spółkach i instytucjach".

Tak rzekł ponad rok temu i do tej pory się z tego nie wywiązał?
Dlaczego w podsumowaniu jego 100 dni nikt o TBS nie napisał?
Dlaczego lokatorzy TTBS, mieszkańcy miasta Tarnobrzeg, są odtrącani od wszelkich wyjaśnień w tej dziwnej TTBSowej sprawie braku pieniędzy i ogromnym zadłużeniu?

Radni od czego tam jesteście?
Lokalni obywatele Was wybrali na własnych przedstawicieli, a Wy boicie się sparzyć dotykając ksiąg finansowych tej Spółki?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: encore » 14-11-2019 14:55

orange pisze:
14-11-2019 14:36
Lokalni obywatele Was wybrali na własnych przedstawicieli, a Wy boicie się sparzyć dotykając ksiąg finansowych tej Spółki?
Poprzedni prezes chyba się sparzył, skoro niedługo po objęciu stanowiska wycofał się taktycznie na L4. ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: admin » 05-06-2020 19:23

Pojawiły się na BIPie oświadczenia majątkowe tarnobrzeskich radnych i władz miasta za rok 2019.
Brakuje jeszcze tylko oświadczenia prezydenta i przewodniczącego RM.

Tarnobrzescy Radni:
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... t=1&page=0

Władze miasta:
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... t=1&page=0

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: admin » 08-07-2020 20:31

Po publikacji oświadczenia przewodniczącego rady miasta mamy już chyba komplet.
http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/_gAllery ... tanski.pdf

W oświadczeniach zwykle nuda, a tutaj jedno z bardziej interesujących. Możemy się dowiedzieć jakie świadczenia otrzymują emeryci przed 60-tką. Możemy też poznać ceny lokalnych nieruchomości, albo ocenić skłonność do zadłużania się.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: dino » 08-07-2020 21:39

To chyba łącznie z 13 emeryturą.
Swoją drogą to ciekawe.
Żeby dobić do tego poziomu emerytury tak pi razy drzwi musiałbym wpłacać składki do ZUSu od 5 średnich krajowych ;-)
Jest to ekstrapolacja otrzymywanej przeze mnie z ZUSu kalkulacji więc może być i tak, że od pewnego poziomu wpłat do ZUSu przyszła emerytura rośnie skokowo ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: encore » 08-07-2020 21:58

Jak tak patrzę na komplet oświadczeń majątkowych to powinny być one składane również przez kandydatów do Rady Miasta. W przypadku niektórych podawane wartości są zaniżane ponad dziesięciokrotnie. Ar działki pod domem za 3000zł? Metr2 domu za 2000zł? Emerytura ponad 7000zł miesięcznie? Czyżby takie kwoty były tylko w Tarnobrzegu?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: admin » 08-07-2020 23:31

Ar działki budowlanej pojawiał się nawet za 400-500 złotych. Pewnie nikt tego nie weryfikuje.

Pamiętam w oświadczeniach obecnego prezydenta jak w ciągu roku wartość jego nieruchomości wzrosła o 100%, po prostu się urealniając względem pierwotnie podanej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: admin » 13-05-2021 21:25

Mamy już sporą porcję oświadczeń majątkowych za rok 2020.
Oświadczenia radnych: http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... t=1&page=0
Oświadczenia władz miasta (tymczasem oprócz prezydenta): http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... t=1&page=0

Generalnie nie potrzebuję zaglądać ludziom w portfele, ale jednak jest to źródło interesujących informacji.

Możemy zobaczyć ile realnie (a przynajmniej oficjalnie) zarabiają w Tarnobrzegu nauczyciele czy lekarze. Jaka bywa wysokość emerytur (w tym młodych emerytów) i wynagrodzeń na stanowiskach obsadzanych po linii politycznej.
Po deklarowanej wycenie nieruchomości możemy się dowiedzieć czy składający oświadczenia mają pojęcie o realiach w których żyjemy, a z porównania przychodów i dochodów poznajemy trudną sytuację lokalnych przedsiębiorców. Wartość zaciągniętych kredytów i ich przeznaczenie (konsumpcja/inwestycje) daje nam wskazówki jak radni mogą gospodarować naszymi wspólnymi środkami.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: admin » 18-05-2021 19:50

Pojawiło się więcej oświadczeń, w tym oświadczenie majątkowe prezydenta i szefów miejskich spółek.

Marcin.TBG
Posty: 37
Rejestracja: 25-06-2020 20:18

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: Marcin.TBG » 19-05-2021 18:42

Witam.
Nie chce żeby to zabrzmiało dziwnie ale biorąc pod uwagę wycenę swoich nieruchomości mam wrażenie że radni oraz władza nie ma pojęcia jakie są ceny nieruchomości w Tarnobrzegu. Jestem ciekaw czy podczas sprzedaży wystawili by daną nieruchomość (dom, mieszkanie, garaż, działkę...) za taką cenę jak w oświadczeniu majątkowym. Sądzę że nie co jest wg mnie dziwne.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: admin » 19-05-2021 18:47

Wydaje się, że mało kto przywiązuje do tego wagę, bo pewnie nie ma odpowiedniego mechanizmu kontroli.
Pamiętam sytuację, kiedy dom prezydenta w ciągu roku zwiększył swoją wartość o 100% :)
Po prostu wycena z poprzedniego roku była już absurdalnie niska i ktoś ją zaktualizował.

Marcin.TBG
Posty: 37
Rejestracja: 25-06-2020 20:18

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: Marcin.TBG » 19-05-2021 20:50

Uważam że osoby na takich stanowiskach powinny przykładać się do oświadczeń majątkowych i robić to sumiennie. Zgadzam się z adminem że jak nie ma mechanizmu to każdy kopiuje większość z poprzedniego roku i ewentualnie aktualizuje wartość środków pieniężnych na koncie. Osobiście osoba która zaniża celowo wartość jest dla mnie niewiarygodna i wątpię że nie ma pojęcia ile dana nieruchomość lub ruchomość jest warta w danym roku.

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: eston » 20-05-2021 15:58

Ciekawe czy Pan Prezydent sprzedałby 150metrowy dom na Piastowie za 330 tys. z działką? W cenie mniejszej niż 70metrowe mieszkanie w bloku to chętnie bym kupił ;-)

I skąd drugi człon pary prezydenckiej wytrzasnął 3,5 mln zł na budowę 600-metrowej kamienicy, skoro kredytów naliczyłem ok pół bańki?
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: encore » 20-05-2021 17:05

W tym remont za 40 tysięcy 😉
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Oświadczenia majątkowe na BIP

Post autor: zbyry » 20-05-2021 17:30

Że też się chce Wam czytać te oświadczenia :-) @eston pewnie w tej cenie to i ja bym się pokusił, nawet z tą Lineą w tym ekstrawaganckim kolorze. Zresztą papier wszystko przyjmie. A co do drugiej kwestii to pewne sprawy są tak proste do wyjaśnienia, że tak jak robisz wyceny firm, liczysz wartości księgowe, sprawdzasz ruchy na kontach i nie ma takiej możliwości, że jak wszystko procesowo poukładasz a choćby w prostych arkuszach kalkulacyjnych, to wychodzi jak na dłoni. Przy czym ja nikomu nic nie zarzucam :-)

ODPOWIEDZ