Podatki od nieruchomości

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Fresca
Posty: 144
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: Fresca » 30-10-2019 08:37

alek pisze:
30-10-2019 07:34
admin pisze:
29-10-2019 17:01
A wracając do tematu, mamy pierwszą podwyżkę podatków bodajże od 4 lat, kiedy to po raz pierwszy w historii miasta niektóre stawki symbolicznie obniżono, a później stawki zatrzymano.
... Gorzej pewnie emerytom z dużą stodołą, którą liczą jako budynki do prowadzenia działalności gospodarczej.
Ostatnie lata mieliśmy deflacje, teraz mamy inflację na poziomie 2-3% . Do tego dochodzą nowe obciążenia samorządów jak wzrost płac w oświacie, wzrost minimalnego wynagrodzenia , które będzie kosztować miasto blisko 3 mln. Zmniejszają się wpływy na skutek wprowadzania obietnic rządu np. obniżka PIT-u. Taki Kraków potrzebuje dodatkowo około 300 mln w budżecie . Podwyżki są nieuniknione i będą jeszcze większe.
Za stodołę chyba płaci się podatek jak za budynek gospodarczy 7,58 zł za metr a nie ponad 22 złote jak za budynek pod działalność gospodarczą ?
Zatem zasadnym jest podnieść podatek o inflację. Staram się zrozumieć sytuację finansową miasta, ale czy przysłowiowy emeryt ma płacić za braki, bo fajnie było brać kredyty?
Obecne podwyżki cen są widoczne w moim domowym budżecie, a kolejne będą już miały wpływ na poziom mojego życia. Nie mówię tu o wyborze pomiędzy delikatesami a biedra, lecz o wyborze pomiędzy biedra a chlebem ze smalcem. Cóż życie :) .

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: alek » 30-10-2019 11:08

Fresca pisze:
30-10-2019 08:37
Zatem zasadnym jest podnieść podatek o inflację. Staram się zrozumieć sytuację finansową miasta, ale czy przysłowiowy emeryt ma płacić za braki, bo fajnie było brać kredyty?
Obecne podwyżki cen są widoczne w moim domowym budżecie, a kolejne będą już miały wpływ na poziom mojego życia. Nie mówię tu o wyborze pomiędzy delikatesami a biedra, lecz o wyborze pomiędzy biedra a chlebem ze smalcem. Cóż życie :) .
Poziom zadłużenia miasta się nie zmienia i pewnie koszt obsługi też nie. Oprócz inflacji rosną te inne koszty np. płace. Podniesienie płacy minimalnej niesie za sobą podniesienie płac pracownikom zarabiającym powyżej minimalnej a to generuje dodatkowe koszty. Dziwi mnie jak łatwo emeryci dają się robić rządowi w konia. Płaca minimalna wzrośnie o 350 zł miesięcznie, natomiast emerytury od kilku kilkadziesięciu złotych . Nic nie pomoże 13 emerytura bo to zaledwie niecałe 100 zł miesięcznie a koszty rosną i będą jeszcze szybciej rosły. Ja osobiście wolę zarabiać tyle co zarabiam i płacić za np. benzynę 1,30 zł tak jak Niemiec płaci 1,30 euro. To, że będę miał w kieszeni plik pieniędzy nic nie daje , jeśli za chleb będę musiał wydać połowę tego pliku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: admin » 30-10-2019 21:00

alek pisze:
30-10-2019 07:34
Za stodołę chyba płaci się podatek jak za budynek gospodarczy 7,58 zł za metr a nie ponad 22 złote jak za budynek pod działalność gospodarczą ?
A racja, przepraszam. Mimo wszystko, jeśli ktoś ma starą stodołę 100m2 i jednocześnie ni mo hektara, to za samą stodołę zapłaci 758 zł rocznie. Sporo.

A co do wzrostu płacy minimalnej, to przecież wzrośnie automatycznie pobierany od podniesionych dochodów PIT, w którym spory udział ma gmina/powiat. Wzrosną pensje, to wzrosną przychody gminy. Obniżenie PITu i podniesienie kosztów uzyskania podobno działa na środki przekazywane do samorządów z dwuletnim opóźnieniem, czyli wszystko odczujemy rozłożone w czasie.

Właśnie opublikowano przyszłoroczne przymiarki do przychodów gmin z PITu:
http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyj ... tach-1-500

Tarnobrzeg jest na 117 miejscu w Polsce z przychodem 53710867,00 złotych, Stalowa Wola raptem dwie pozycje wyżej.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mamy większy udział w PIT. Jako powiat grodzki dostajemy bodajże kolejne 10% więcej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: admin » 30-10-2019 22:09

To już się robi zabawne - Prezydent w kolejnej kwestii nie może się zdecydować i zmienia zaprezentowaną parę dni temu własną propozycję stawek: http://nadwisla24.pl/2019/10/30/tarnobr ... ukWH7swFLQ
A propos zdecydowania, to co tam z płatnym parkowaniem? :)

Co się zmieniło? Mniej niż miało być dla lekarzy i przedsiębiorców, ale więcej dla zwykłych śmiertelników posiadających grunty, jeśli dobrze doczytałem. Czyli zapłacę jednak jeszcze trochę więcej niż liczyłem.

Z drugiej strony wracamy do dawnego, znanego i funkcjonującego w Tarnobrzegu przez wiele lat schematu, że mamy stawki w wysokości maksymalnych stawek sprzed 2 lat. O ile nie jest to dobre, bo zawsze blisko maksymalnych, o tyle jest bardzo przewidywalne, co jest bardzo ważne w planowaniu.

xcv
Posty: 30
Rejestracja: 15-09-2019 11:05

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: xcv » 31-10-2019 07:58

admin pisze:
30-10-2019 21:00
alek pisze:
30-10-2019 07:34
Za stodołę chyba płaci się podatek jak za budynek gospodarczy 7,58 zł za metr a nie ponad 22 złote jak za budynek pod działalność gospodarczą ?
Właśnie opublikowano przyszłoroczne przymiarki do przychodów gmin z PITu:
http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyj ... tach-1-500

Tarnobrzeg jest na 117 miejscu w Polsce z przychodem 53710867,00 złotych, Stalowa Wola raptem dwie pozycje wyżej.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że mamy większy udział w PIT. Jako powiat grodzki dostajemy bodajże kolejne 10% więcej.
Ale Stalowa ma większą liczbę mieszkańców więc większą bazę podatkowa.

Teraz wyobraź sobie że mają dużo wyższe zadłużenie miasta + dużo większy spadek ludności i tym samym najszybsze kurczenie bazy podatkowej w regionie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: admin » 31-10-2019 18:56

No i dzięki mykowi w ostatniej chwili udało się Prezydentowi przy poparciu większości radnych podnieść mi podatek o około 68 zł rocznie, a nie jak jeszcze wczoraj myślałem, o 43 złote.

Jedną decyzją, naszego stale zmieniającego zdanie Prezydenta, wzrost mojego podatku powiększył się o ponad 50%!
Ale za to lekarzom planowaną podwyżkę o 50% zmniejszono :)

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: zbyry » 02-11-2019 06:58

Coraz to lepiej. Adminie nie chcę siać jakichś nieprawdziwych być może informacji i mam nadzieję, że to nie prawda, ale mają zadłużyć wodociągi na kolejne 10 mln zł. Czyli razem 30.

Pierwszy raz od 18 roku życia od jakiegoś, niedługiego czasu odczuwam wstyd, że poszedłem na wybory samorządowe, skoro RM jest jednomyślna. A kandydaci, cóż zrobić. I myślę, że wielu z Nas czuje niesmak, a to lekko powiedziane, bo zakładam, że wszyscy z Tego forum poszli i zagłosowali. To teraz dostajemy jak w sowieckim sojuzie. Nawet jak to określiłeś, "niezastąpiona" radna Cebula zagłosowała jak?

I własnie, dzięki takim "mykom"mamy to co mamy.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: Antea » 02-11-2019 08:32

Nie ma się czym chwalić, od razu napiszę, posiadam wyższe wykształcenie, w dwóch kierunkach. Młoda też juz nie jestem. Zarabiam na siebie i rodzinę już 17 rok. Rada miasta długo się nie interesowałam, bo jakoś tak się złożyło, że zawsze pracowałam poza miastem, raczej mnie wkurzał nepotyzm i to że nic sie nie da zrobić. Od pewnego czasu nie da się jednak nie komentować. Ja się na radnego nie nadaje, uważam że poza chęcią i i zaangażowaniem potrzeba kompetencji. Twardych kometencji. Dla mnie juz poprzednia rada i poprzedni prezydent byli bardzo słabi, liczyłam na rade obecną. Glaowalam na Szwagierczaka, bo jest z mojej branży, liczylam na to że przeniesie swoje umiejętności.
Na obecnego prezydenta nie głosowałam, wiedząc jak będzie.
Będzie coraz gorzej. Albo z komunikacją z mieszkańcami jest coś nie tak, albo mam rację i radni sami nie wiedzą po co tam są. Po co się pchać jak się nie ma wiedzy, pomysłów, zdolności do ich realizacji? Ja jak się nie znam to się nie pcham, a u nas w mieście jest odwrotnie. Ci co się znają się nie pchają, bo ich ludzie zjedzą, a reszta... Widać gołym okiem.

Żeby nie było smutno powiem, że mi się nasadzenia nowe podobają. Miasto będzie zywsze. Chociaż tyle.

xcv
Posty: 30
Rejestracja: 15-09-2019 11:05

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: xcv » 02-11-2019 10:05

Z pustego Salomon..... i tak dalej.

Rząd przerzucil na samorządy cześć swoich obietnic wyborczych. Podwyżki dla nauczycieli, obniżka PIT.

Tarnobrzeg od jakiegoś już czasu się nie zadluza. Nawet podejmuje próby lekkiego schodzenia z zadluzenia. Tak po 1 lub 2 mln rocznie. Nie będzie wesoło jak w Stalowej gdzie rocznie zwiększają zadłużenie po kilkadziesiąt mln rocznie, czy w Mielcu gdzie mają budować gigantyczna hale sportowe za ponad 130 mln z czego dofinansowanie rządowe ok 30 mln. Przypomnijcie mi kto podpisał umowę z na wykonanie hali w Mielcu? Miał do tego mandat społeczny pochodzący z wyborów?

Nie mieć wizji rozwoju to źle. Ale nie mieć wizji rozwoju ale zadluzac miasta na monstrualne stadiony, hale sportowe, baseny to jest katastrofa. W Tarnobrzegu wizji brak ale miasto się nie zadluza, co roku są inwestycje które poprawiają jakość życia. Pozostaje liczyć, że kiedyś w Warszawie będą rządzili ludzie którzy będą mieli pomysł na rozwój średnich miast. Póki co każdy rząd mówi że na pomysły chwali się rozwojem, ale na prowincji coraz gorzej.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: Antea » 02-11-2019 10:55

xcv nie wiem jakie inwestycje poprawiają jakość życia mieszkańców. Trudno mi cokolwiek wskazać. Ok jest jezioro, jest park i Muzeum, które się po zmianie Dyrektora coraz więcej pokazuje na zewnątrz. Ale to wynik kontaktów Tadeusza Zycha. Co do jeziora, znajomi jeżdżą do Janowa, ponoć lepsza infrastruktura. Nie wiem, nie byłam, nad naszym też jestem rzadko. Razi mnie tylko to że nie ma przebieralni, dojazd w niedzielę dziadowy, stoi się w ogromnych korkach i parkuje gdzie popadnie. Od lat nie widzę tam inwestycji, poza stojaka i na rowery. Chyba że te inwestycje to słynna ścianka i słynny targ na Kwiatkowskiego?

Nie wiem czy dobrze cię rozumiem, ale mamy czekać na to aż rząd powie nam co robić? Aż da nam wizję i misję? To w takim razie rada i prezydent nie są potrzebni.
Bez osobistych wycieczek, bo panów nie znam, ale kiedyś w radzie i wokół niej były osoby z pomysłem, czy to Mastalerz czy Wąsik czy Gospodarczyk. Nie będę ich oceniać ale pomysły były z ich strony. A że strony mieszkańców tylko hejt. Każdy z nich uciekł i rozwija się bo oza samorządem. A nam zostali radni w postaci nauczycieli, lekarzy i pracowników administracji.
A teraz? Cieszymy się z otwarcia/zamknięcia Delikatesow, kolejnej Zabki?
Fajnie że miasto się nie zadluza, ale powiedz mi gdzie są miejsca pracy, oferty zajęć dla dzieciakow? Tdk ma po kilka, kilkanaście osób chętnych. Ludzie uciekają na zewnątrz, a miasto oferuje im wyższe podatki, a jak słyszę to i za chwilę większą opłatę za wodę, bo za śmieci już jest wysoka.

Mam wrażenie że Tarnobrzeg nawet gdyby miał takiego posła Webera to by go oplul. I nie piszcie mi że mieliśmy szansę z k. Kalinka bo to tylko potwierdza moja tezę, że u nas nie dopuszcza się nic nowego. Próbuję się nam sprzedać ten sam towar.
Nawet na dyrektora oddziału naszego lokalnego zusu dali Panią z nadania partyjnego.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: admin » 02-11-2019 13:22

Antea pisze:
02-11-2019 10:55
kiedyś w radzie i wokół niej były osoby z pomysłem, czy to Mastalerz czy Wąsik czy Gospodarczyk. Nie będę ich oceniać ale pomysły były z ich strony. A że strony mieszkańców tylko hejt. Każdy z nich uciekł i rozwija się bo oza samorządem.
Co ciekawe co najmniej dwóch z tej trójki inwestuje nad Jeziorem, zatem nadal widzą tu perspektywę rozwoju i zysku. Teraz zapłacą większe podatki.
Antea pisze:
02-11-2019 10:55
Fajnie że miasto się nie zadluza, ale powiedz mi gdzie są miejsca pracy, oferty zajęć dla dzieciakow? Tdk ma po kilka, kilkanaście osób chętnych. Ludzie uciekają na zewnątrz, a miasto oferuje im wyższe podatki, a jak słyszę to i za chwilę większą opłatę za wodę, bo za śmieci już jest wysoka.
Z zajęciami dla dzieci wcale nie jest źle, nie tylko z ich ofertą, ale i powodzeniem jakim się cieszą. Wystarczy spojrzeć na Sambę, FRAM, czy na Kuźnię Rysunku. To nie są inicjatywy na kilka-kilkanaście osób, ale z dużo większym zasięgiem, a poziom jest naprawdę wysoki.

Co do cen wody, w maju 2020 będzie trzecia z zaplanowanych podwyżek, łącznie sięgnie 30% w 3 lata. A co będzie dalej - zobaczymy.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: Antea » 02-11-2019 14:24

Moje dzieciaki chodziły i do tdk i na kuźnie i sambe też.

W tdk super kobietki, z tym ze marketingowo leżą. Pewnego roku zajęcia zbiegły się że szkoła i pomimo kilku lat uczestnictwa usłyszałam, że przykro i trudno. W Kuźni do tej pory Grzegorz dzwoni by ustalić taki termin który będzie dla wszystkich ok. Widać że się stara, w tym roku mam rekordowa liczbę grup chyba.

W tdk mam wrażenie że po prostu nie zależy zbyt mocno, ot jak są dzieciaki to są, jak nie to trudno.
Na wolnym rynku by to nie przeszło.
A szkoda bo cenowo były to korzystne zajęcia, a nie każdego stać na Kuźnie, mimo 500 plusów.

Za to będę chwalić kobitki z biblioteki miejskiej, robią fajna robotę w mieście.

xcv
Posty: 30
Rejestracja: 15-09-2019 11:05

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: xcv » 02-11-2019 21:37

Antea pisze:
02-11-2019 10:55
Nie wiem czy dobrze cię rozumiem, ale mamy czekać na to aż rząd powie nam co robić? Aż da nam wizję i misję?
Podstawa rozwoju miasta to miejsca pracy. Dla miasta wielkości TBG ogolnie: przemysł, administracja, handel/usługi, turystyka.
1. Rząd zlikwidowal SSE więc inwestorzy idą do większych miast.
2. Administracja miała być dziełona na mniejsze miasta, ale nie jest.
3. Podstawą rozwoju handu/usług jest rozwój miejsc pracy wokół. W przemyśle i administracji.
4. Turystyka. Jak miasto nie jest położone w górach lub nad morzem. Jeżeli miasto nie ma bogatego zabytkami zespołu staromiejakiego to trudno ściągać turystów którzy dadzą stałe miejsca pracy. Sezonowo mogą przyjechać stragany z Gdańska, pracownicy z Ukrainy.

Jak bez pomocy państwa znaleźć pomysł na miasto?

Rząd powinien przywrócić SSE, żeby przemysł szedł do mniejszych miast. Administracja samorządowa powinna być w mniejszych miastach.

Podnoszenie pensji automatycznie zmniejsza konkurencyjność cenowa. W obecnym modelu rozwojowym, pompowania metropolii instycjami, prowincja nie ma potencjału do podejmowania konkurencyjności jakościowej. Innowacyjnej. Koło się zamyka. Rzeszów, Warszawa rośnie. Tarnobrzeg, Tarnów, Stalowa Wola umierają. Jedni na smutno jak TBG, inni na wesoło jak Stalowa. Gdzie orkiestra gra na całego. Powstają parki, stadion. Tylko widownia coraz mniejsza.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: Antea » 03-11-2019 16:49

Ft
xcv pisze:
02-11-2019 21:37
Antea pisze:
02-11-2019 10:55
Nie wiem czy dobrze cię rozumiem, ale mamy czekać na to aż rząd powie nam co robić? Aż da nam wizję i misję?
Podstawa rozwoju miasta to miejsca pracy. Dla miasta wielkości TBG ogolnie: przemysł, administracja, handel/usługi, turystyka.
1. Rząd zlikwidowal SSE więc inwestorzy idą do większych miast.
2. Administracja miała być dziełona na mniejsze miasta, ale nie jest.
3. Podstawą rozwoju handu/usług jest rozwój miejsc pracy wokół. W przemyśle i administracji.
4. Turystyka. Jak miasto nie jest położone w górach lub nad morzem. Jeżeli miasto nie ma bogatego zabytkami zespołu staromiejakiego to trudno ściągać turystów którzy dadzą stałe miejsca pracy. Sezonowo mogą przyjechać stragany z Gdańska, pracownicy z Ukrainy.

Jak bez pomocy państwa znaleźć pomysł na miasto?

Rząd powinien przywrócić SSE, żeby przemysł szedł do mniejszych miast. Administracja samorządowa powinna być w mniejszych miastach.

Podnoszenie pensji automatycznie zmniejsza konkurencyjność cenowa. W obecnym modelu rozwojowym, pompowania metropolii instycjami, prowincja nie ma potencjału do podejmowania konkurencyjności jakościowej. Innowacyjnej. Koło się zamyka. Rzeszów, Warszawa rośnie. Tarnobrzeg, Tarnów, Stalowa Wola umierają. Jedni na smutno jak TBG, inni na wesoło jak Stalowa. Gdzie orkiestra gra na całego. Powstają parki, stadion. Tylko widownia coraz mniejsza.
Zgadzam się z tym, że reforma z 1999 roku zrobiła z większości miast wojewódzkich zascianek. Zgadzam się z ideą deglomeracji i takiej redystrybucji środków publicznych która byłaby sprawiedliwa. Zgadzam się z tym, że widownia bedzie coraz mniejsza aż do 30 tysięcy w roku 2050.

Jednak nie zmienia to faktu że zżeramy własny ogon a nasze miejskie inwestycje sprowadzają się do budowy kibla.

Nie poprawiamy edukacji, nie jesteśmy centrum kulturalnym dla okolicznych miejscowości, nie inwestujemy w jakość życia mieszkańców. Albo nic się nie da albo jest w głupi sposób realizowane. Nie widzę współpracy ponad podziałami, chęci czy umiejętności walki o środki. Cały czas niczym nieuzasadniona duma kolejnych włodarzy .

xcv
Posty: 30
Rejestracja: 15-09-2019 11:05

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: xcv » 04-11-2019 09:38

Antea pisze:
03-11-2019 16:49
Nie poprawiamy edukacji, nie jesteśmy centrum kulturalnym dla okolicznych miejscowości, nie inwestujemy w jakość życia mieszkańców. Albo nic się nie da albo jest w głupi sposób realizowane. Nie widzę współpracy ponad podziałami, chęci czy umiejętności walki o środki. Cały czas niczym nieuzasadniona duma kolejnych włodarzy .
To wszystko łatwo pisać, ale w obecnej sytuacji bardzo trudno jest działać miastom jak Tarnobrzeg. Potencjał rozwoju to ludność żyjąca w mieście i obok. Powiat z miastem to ok 100 tys. Mieszkańców. To najmniej z ośrodków subregionalnych w regionie. Do tego konkurencja z dwóch stron ośrodków subregionalnych które mają większy potencjał ludnościowy (Stalowa, Mielec). Ten potencjał ludnościowy wpływa na jakość edykacji, ofertę handlowo/usługowa.

Jak dla mnie w tej sytuacji najlepsze co władze mogą zrobić, to nie pompowac imprezy na kredyt w postaci basenów, hal sportowych, stadionów. Bo potem byłoby jeszcze gorzej..

W mojej ocenie polityka finansowa miasta jest prowadzona poprawnie. Miasto ma dość duża nadwyżkę operacyjna (różnica między dochodami bieżącymi a wydatkami bieżącymi). Budżet wypracowuje wolne środki które prawie w calosci przeznacza na inwestycje. Sytuacja podręcznikowa.

Możemy podyskutować które inwestycje zapisane w budżecie możnaby wyrzucić i co wprowadzić na ich miejsce, ale mozliwosci są na prawdę mniejsze niż się wielu osobom wydaje.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: admin » 04-11-2019 21:12

Tak wyglądała dyskusja RM na temat podniesienia podatków od nieruchomości:



Dużo paplania.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 731
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: Jacek » 04-11-2019 22:05

Mam pytanie. Może głupie, a może nie. Czy w naszym mieście COŚ się produkuje? Kiedyś siarkę (teraz jakieś pochodne - nawozy z siarki z Osieka, wiem), później urządzenia sterowe w Mokrzyszowie (dawna TFO, dziś teren pod galerię Kołka). Jakieś złączki były w Machowie, nie wiem czy nadal. A co jeszcze? Takie trudne pytanie zadał jakiś klient u fryzjera. Dało mi to do myślenia. Aha, jest jeszcze Feniks w Machowie. Ale nie mam pojęcia co produkuje. Napiszecie, że kostka brukowa gdzieś w granicach miasta? Ale to słabe. Proszę o poważniejsze odpowiedzi.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: zbyry » 04-11-2019 22:23

Czemu głupie? Cos tam się dzieje i cosik tam mamy produkcyjnego https://tsse.arp.pl/inwestorzy-tsse/inw ... trefy-tsse Czy na parku w Zakrzowie coś się produkuje nie wiem. Tares poszedł na swoje, dawno nie byłem, więc nie wiem, ale chyba te roślinki akwarystyczne się produkuje czy też rozszczepia lub nasadza nowe, pojęcia nie mam :-) Jeśli dane są odświeżane, wygląda to tak http://www.www.tarnobrzeg.pl/tppt/index ... torzy-tppt

Admin jak to było dyskusja z używaniem zwrotów "miejmy nadzieję" to nie jest żadna dyskusja. A w ogóle to dziwi mnie fakt, jak będąc na sesji wciska się przycisk "wstrzymał/a się od głosu". Zmylenie mieszkańców, przeciwników, gra?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: admin » 04-11-2019 22:31

A czy to musi mieć skalę przemysłową?
Rzeczywiście nie mamy za wiele zakładów produkcyjnych, ale coś by się tam uzbierało oprócz tych, które wymieniasz.

Na szybko dodajemy:
Piwo! Browar Tarnobrzeg
Woodendoor (drzwi)
Anser (chemia budowlana)
Milkbar w TPPT, akcesoria do hodowli bodajże
Markizeta też ostatnio trafiła do TPPT i wygląda jakby działalność była na przyzwoitą skalę
Teltar - różne plastiki do telekomunikacji, energetyki, budownictwa
Tarkon - nie znam bliżej
Trigger - biopreparaty
Nadruki na odzieży - liczy się?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Podwyżka podatków od nieruchomości na 2020 rok

Post autor: encore » 04-11-2019 22:45

Jak dla mnie zadane pytanie było niedoprecyzowane. Ja bym zapytał o firmy produkcyjne zatrudniające przynajmniej np. 15 osób na stanowiskach liniowych lub co najmniej ogólnie 20 osób.

Sam znam co najmniej 10 kolejnych przedsiębiorców działających komercyjnie ale bardziej na zasadzie hand made, lub z 1-3 zatrudnionymi pracownikami.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ