Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: encore » 07-11-2019 14:29

18 listopada minie rok od złożenia ślubowania przez obecnego Prezydenta.

Jak Wy oceniacie rządy? Pisząc o minusach nie zapominajcie o plusach, które też były. :)

Zacznę od subiektywno-obiektywnej oceny 12 punktów z programu wyborczego. Zdaję sobie sprawę, że to dopiero 1/5 kadencji i cudów się spodziewać nie mogliśmy. Nie mam na celu wykpienia czy hejtowania Prezydenta tylko chciałbym ocenić stan realizacji złożonych zobowiązań wyborczych. Z niecierpliwością czekam też na własne podsumowanie, którego powinien moim zdaniem dokonać Prezydent. Oświadczyć podpunkt po podpunkcie co zrobił a czego nie i dlaczego nie zrobił. To były by prawdziwa transparentność i otwarcie urzędu na mieszkańców.

1. Tarnobrzeg rozwijający się
Osobiście jestem zadowolony, że nie udało się opracowanie strategii rozwoju miasta na lata 2020-2035. Uważam, ze wydatek kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy złotych za taki dokument to pieniądze wyrzucone w błoto.
Pozostałe punkty pozwolę sobie zacytować i zadać pytanie czy ktoś z Was dostrzegł lub doświadczył realizacji któregoś z podpunktów?
  • ściąganie kapitału inwestycyjnego i podejmowanie działań na rzecz tworzenia nowych miejsc pracy
  • rewitalizacja obszarów zaniedbanych oraz miejskich skwerów i obszarów zielonych
  • polityka przestrzenna miasta
  • pozyskanie środków zewnętrznych na remonty dróg
  • budowa i remonty parkingów miejskich - w tym wydzielenie fragmentu Placu Bartosza Głowackiego na parkingi miejskie
  • wspieranie zakończenia budowy hospicjum rozpoczętego przez prałata Michała Józefczyka
  • rozwój infrastruktury dróg rowerowych
  • wybudowanie drogi obwodowej miasta
  • zaplanowanie realizacji II części drogi obwodowej i dowiązanie jej do planowanych inwestycji drogowych Sandomierza
2. Tarnobrzeg partnerski i otwarty
Współpraca z Nadleśnictwem Nowa Dęba w celu wykorzystania potencjału lasu Zwierzyniec dla dobra mieszkańców jest jak widzimy realizowana w postaci braku kategorycznych reakcji na rabunkową wycinkę drzew na tym terenie. Nie dotarła do mnie jakakolwiek informacja o tym by miasto próbowało interweniować na wyższych szczeblach, u wojewody czy ministra.
Światowy Zjazd Tarnobrzeżan nie odbył się w roku 2019. Może odbędzie się w 2020?
Współpraca i zacieśnianie współpracy z sąsiednimi gminami skończyło się tak jak zawsze w ciągu roku odbyły się może 3 spotkania, z których niewiele wynikło.
Nie wyszło w ciągu ostatniego roku budowanie wizerunku miasta związanego z historią i tradycją przemysłu górniczego, w mediach byliśmy jako miasto obecni raczej z innych powodów.
Czy udało się wykorzystać potencjał i zwiększyć atrakcyjność turystyczną miasta to już każdy musi sam ocenić.


3. Tarnobrzeg przedsiębiorczy
Jeden z ważniejszych i obszernych punktów w programie a jakbym się nie wytężał to nie widzę ani jednego ze zrealizowanych podpunktów.


4. Tarnobrzeg przyjazny i tani
Prezydent na jednej z ostatnich konferencji prasowej przedstawiał co zrobił w sprawie redukcji zobowiązań. Jeśli mówił prawdę to zrobił bardzo dużo. Zasłużony plus w takim przypadku.
Czy po reformach personalnych i zmianach w regulaminie organizacyjnym ktoś doświadczył wzrostu efektywności i racjonalności działań pracowników samorządu, jeśli tak to ręka w górę. :lol:
Nie było napisane na ile etapów Prezydent podzielił likwidację barier architektonicznych ale wydaje się, że nie został żaden z tych etapów dotychczas zrealizowany.
Audyt instytucji i spółek miejskich zakończył się i jak widzieliśmy jedynymi wnioskami były roszady na miejscach dyrektorów (MOPR, vice MOSiR) jak i prezesów spółek oraz członków rad nadzorczych tych spółek.



5. Tarnobrzeg obywatelski
Konsultacje z mieszkańcami bywały w kilku kwestiach. Punkt programu w pierwszym roku można uznać za zrealizowany. :D
Czy stworzono społeczne, branżowe zespoły doradcze przy prezydencie miasta do rozwiązywania doraźnych problemów miasta? Wydaje się, że mimo mnogości problemów nie stworzono żadnego takiego zespołu.
Budżety osiedlowe były, są i pewnie będą. W ramach obowiązkowego Budżetu Obywatelskiego. Nie wiem jak ocenić ten punkt.
W jaki sposób wzmocniono rady osiedlowe? Zmian w statutach osiedli albo w statucie miasta chyba nie było.
Czy utworzono forum organizacji pozarządowych i społecznych oraz czy ono realnie działa? Wie ktoś?
Transparentność zarządzania miastem pozostała taka jak była. Nie upubliczniono m.in. wglądu w rejestr umów jeśli chodzi o zakupy.
Tarnobrzeska Rada Kobiet nie została dotychczas powołana.
Podobnie jak powyżej nie odnotowałem powołania pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych i starszych.


6. Tarnobrzeg przyjazny dla młodych
Nie wiem ile działek na budownictwo wielomieszkaniowe udało się miastu zakupić ale widziałem co najmniej kilka działek wystawionych na sprzedaż.
Trudno zauważyć realizowane działania wykraczające poza normalnąściezkę dydaktyczną w temacie wspierania aktywności i przedsiębiorczości młodych mieszkańców miasta w tworzeniu własnego biznesu i miejsc pracy.
Ostatni z punktów, czyli wykorzystanie potencjału TBS do budowy tanich mieszkań pod wynajem został jak rozumiem zawieszony w obliczu sytuacji zastanej związanej z tą spółką, oczywiście do czasu zakończenia wszelkich formalności.

7. Tarnobrzeg przyjazny dla edukacji
Nie wiem jak ocenić enigmatycznie zapisane zobowiązanie do wspierania dyrektorów i nauczycieli w utrzymaniu wysokiej jakości pracy szkół.
Czy powołano grupę ekspercką do dostosowywania oferty edukacyjnej do potrzeb środowiska i rynku pracy? Nie wiem, ale było by to zupełnie bezkosztowe dla budżetu miasta. No, może kilkaset złotych rocznie na kawę, ciastka, wodę i słone paluszki.
Czy zaczęto opracowywać program klas patronackich? O tym w mediach nic nie znalazłem.
Natomiast unowocześnianie, doposażenie i poprawa bazy placówek oświatowych jak się domyślam tak jak zawsze było przeprowadzane i tutaj urząd żadnych rewolucji nie miał możliwości poczynić.

8. Tarnobrzeg przyjazny dla seniorów
W tym punkcie nie odnotowałem realizacji niczego co było zaproponowane a co by wykraczało poza dotychczas realizowane projekty, tj np Radę Seniorów.

9. Tarnobrzeg ekologiczny
Podpisano umowę z Airly na monitoring jakości powietrza. Punkt programu do odfajkowania.
Wymiana lamp oświetleniowych na LEDy. Zrobiona na razie na papierze, ale rękami mieszkańców za pośrednictwem Budżetu Obywatelskiego. Zasługa Prezydenta jako urzędnika - żadna.
Czy rozbudowano schronisko dla zwierząt w Machowie albo połączono je z tym na ul. Wyszyńskiego? Nie wiem, może ktoś z Was wie?
Eko-Spółka to chyba na razie tylko na etapie planów.
Czy miasto rozpoczęło pozyskiwanie środków na budowę farmy fotowoltaicznej? Brak informacji co do tego.
Nie wiadomo też na jakim etapie jest porozumienie z miastami ościennymi dotyczące budowy transportu elektrycznego.


10. Tarnobrzeg sportowy
Biegacze biegają, miasto finansuje oprócz 2 biegów po terenie miasta jeszcze maraton nad Jeziorem.
Czy zaczęto przygotowywać projekt stadionu lekkoatletycznego? Nie ma na ten temat publicznych informacji.
Sport jak się wspierało przez lata to tę tradycję się kontynuuje.
Czy prace nad zakończeniem zaplecza na stadionie się zakończyły? Nie wiem.

11. Tarnobrzeg przyjazny dla kultury
Jak urząd wspierał TDK to wszyscy zainteresowani wiedzą. Podobno kadrowo.
Remontu części współczesnej TDK nie doświadczyliśmy, nic nie wiadomo również o projektach czy wnioskach z tym związanych.
Jakich lokalnych twórców urząd wspierał w ciągu ostatniego roku? Przyzna się ktoś kto otrzymał takie wsparcie?
Festiwalu teatrów w tym roku jeszcze nie zainaugurowano.

12. Tarnobrzeg bezpieczny
Nie znam ani jednego miejsca w mieście gdzie zamontowano nową kamerę monitoringu.
Nie mam informacji na temat wzmocnienia współpracy z SM i Policją(chyba, że tu chodzi o wyżywienie Policjantów nad Jeziorem).
Można za zrealizowany uznać punkt o monitoringu stanu powodziowego. Sam widziałem urzędników na wale. :lol:
Wsparcie dla programów profilaktycznych było realizowane zawsze i nie przypuszczam aby urząd odpuścił realizację celów zapisanych w przepisach.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: orange » 07-11-2019 15:28

A co zrobił dla TTBS?
Wiadomo, że radni dokapitalizowali spółkę, która niesie straszne straty dla miasta.
Miał być przegląd ksiąg, bieżąca kontrola, jakieś plany na przyszłość?
Wiem, że to dobry Prezydent, "najlepszy", ale TTBS tonie w długach i nikt o tym nie chce już pisać na forum...bo...udało się ludziom wprowadzić do bloków...

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 731
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: Jacek » 07-11-2019 17:00

"rewitalizacja obszarów zaniedbanych oraz miejskich skwerów i obszarów zielonych"

Tu akurat coś zaszło. Mam na myśli nowy skwer Kopernika/Sikorskiego, prace przy pl. Górnika obok wjazdu do zamku czy nowe nasadzenia w różnych miejscach. Pewnie też było coś w tym temacie na osiedlach rolniczych, ale mieszkam na Serbinowie, więc nie śledzę na bieżąco.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 731
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: Jacek » 07-11-2019 17:06

"Jakich lokalnych twórców urząd wspierał w ciągu ostatniego roku? Przyzna się ktoś kto otrzymał takie wsparcie?"

Chyba ze dwóch fotografów w urzędzie by się znalazło...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 07-11-2019 17:38

Dla wielu duży plus to uspokojenie polityczne i łagodzenie konfliktów. Mimo wielu problemów zrobiło się spokojnie, żeby nie powiedzieć sennie.
Trzeba przyznać, że prezydent nie jest człowiekiem mściwym, wiele problemów mógłby zrzucać na poprzedników, ale tego nie robi. Nie zrzuca odpowiedzialności, nie wskazuje winnych, w sumie bywa nawet za to krytykowany, że zbyt winnych kryje.
Zaliczam to jednak zdecydowanie na plus, bo miasto potrzebowało uspokojenia. Chociaż senności już nie.

Forma wypowiedzi Prezydenta Bożka od początku mnie razi, jest dużo zupełnie niepotrzebnych słów, jakiejś pustej retoryki. Zadawanie sobie pytań, by sobie na nie kwieciście odpowiadać.
Częste stawianie swojej osoby w centrum - ja, ja tak robię, a tak nie robię, bo taki jestem i ja to zrobię, bo tak mnie wychowano, więc biorę to na siebie, chociaż ludzie będą mówić i mówią... itd.
Pod tym względem lepiej wypadali wszyscy poprzednicy których pamiętam. Serio tak uważam.

Najbardziej mnie zaskakuje, że prezydent nie realizuje swoich najprostszych obietnic, tych bezkosztowych i szybkodecyzyjnych, przy wygodnej większości w Radzie Miasta. Z drugiej strony, czasem to dobrze, że obietnic nie realizuje, bo po co nam seksistowsko segregująca i wykluczająca Rada Kobiet? A co ze wszystkimi pozostałymi płciami?

Rewitalizacja zieleni to również trwająca duża akcja nad Wisłą, przy czym w dużej części to zasługi poprzedników że coś się zmienia.
Polityka przestrzenna - może w końcu będziemy mieli ten plan dla os. Centrum.

W temacie przedsiębiorców - powstała specjalna grupa tematyczna i miała chyba ze 2 spotkania, jeśli dobrze kojarzę.

Redukcja zadłużenia bardzo na plus. Dobrze że ktoś się za to wziął na poważnie, że mówi o tym jasno i otwarcie (temat zaległości względem ZUSu, czy konfliktów z różnymi przedsiębiorcami były raczej ukrywane) i znów wielki plus - tu również Prezydent nie rzuca oskarżeń na poprzedników. Przyjmuje sytuację jaka jest i próbuje naprawić wieloletnie zaniedbania.

Z doradztwem nie wiem jak zespoły, ale wiem o różnych spotkaniach tematycznych, również związanych z pewnymi obietnicami wyborczymi. Nie wiem jednak czy coś z nich wyniknęło.

W temacie ekologii jest bardzo dużo do zrobienia, bo czujki przecież nie rozwiązują żadnego problemu, tylko dają informację o jego skali.

leonardo
Posty: 363
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: leonardo » 07-11-2019 18:07

Można pisać długo, ale nie ma takiej potrzeby, bo każdy widzi, czy dzieje się coś nowego, pozytywnego w naszym mieście?

NIE. Kompletnie nic.

Postępujący upadek.

I lepiej nie będzie, bo mamy prezydenta - celebrytę, który uwielbia gadać o niczym, pozować do zdjęć, udzielać wywiadów na każdy temat. Nawet jako Dariusz - mieszkaniec Krosna w temacie Piotrowicza.

Mamy prezydenta bez zaplecza politycznego, bez jakichkolwiek kontaktów w Rzeszowie, czy Warszawie, który siedzi na miejscu i łazi z imprezy na imprezę. Bo tu jest królem, a 25 km za miastem - jest nikim. Nikt go nie zna i nie chce poznać.

Mamy prezydenta, który jest tylko i wyłącznie administratorem biedy, którą dostał w spadku i nie ma ani pomysłu, ani umiejętności, ani siły, ani zapału - jak sobie z nią poradzić.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 731
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: Jacek » 07-11-2019 18:07

" po co nam seksistowsko segregująca i wykluczająca Rada Kobiet? A co ze wszystkimi pozostałymi płciami?"

No, no... W Twoich ustach Adminie szczególnie mnie to rozbawiło. Serio. Próbuję liczyć te płcie, ale za Chiny nie mogę się doliczyć (tu uśmiech od ucha do ucha).
Rewitalizacja nad Wisłą faktycznie mi umknęła. A przecież duża rzecz.

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: Zielony » 07-11-2019 19:58

Cóż, mi pozostaje podłączyć się pod wypowiedź Leonardo, bo mam identyczne odczucia, po prostu jest dramat, który będzie trwał jeszcze dość długo....

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: cenzor » 07-11-2019 20:47

A mnie ciekawi konferencja prasowa PDB i jego punkt widzenia po roku sprawowania władzy i ewentualne zamierzenia na następny rok lub dwa i wtedy ewentualnie można się odnieś do tego czy przez rok ściemniał nas czy nie

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: bzyczek » 07-11-2019 21:15

Największy sukces Dariusza z Krosna to zakup 40 szt czujników czadu. 😜 W prasie, internecie odtrąbiono wielki sukces, więc o co Wam chodzi?
Prezydenturę Dariusza z Krosna można porównać do prezydentury mlecznega Jana. Blisko ludzi, tu bankiecik tam festynek, tu fotka i tam fotka. Jest miło i przyjemnie. Wszędzie uśmiech i zadowolenie. To kolejne stracone lata dla miasta, cóż? Życie !!!
bzyczek

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 08-11-2019 06:57

Jacek pisze:
07-11-2019 18:07
" po co nam seksistowsko segregująca i wykluczająca Rada Kobiet? A co ze wszystkimi pozostałymi płciami?"

No, no... W Twoich ustach Adminie szczególnie mnie to rozbawiło. Serio. Próbuję liczyć te płcie, ale za Chiny nie mogę się doliczyć (tu uśmiech od ucha do ucha).
Wśród odlatującej lewicy można się pogubić. LGBTQ+ mają obecnie silniejszą pozycję w nadawaniu kierunków i wywracaniu na lewą stronę niż feministki, stąd takie wątpliwości są jak najbardziej na czasie. Wystarczy zerknąć na dzisiejszego newsa:
https://fakty.interia.pl/swiat/news-okr ... Id,3322382

Jeszcze niedawno postępowa lewica broniłaby kobiet przed mężczyznami, którzy uznając się za kobiety i wykorzystując swoją przewagę fizyczną, walczą z nimi na boiskach, bieżniach czy ringach. A teraz nie wypada.
Zresztą w sporcie takie problemy wyłażą szczególnie. Gdyby podejść równościowo, to wszyscy startowaliby w jednej kategorii na równych warunkach, czy też tworzyli mieszane drużyny (jak w życiu, chociażby na rynku pracy). Ale co z parytetami na podium (zarządy firm), albo w drużynie (minimum 40% drużyny)? A równe pensje dla wszystkich zawodniczków, bez względu na płeć?
Tak jak jest teraz, najpierw mamy przywileje osobnych drużyn i kategorii dla kobiet (np. lżejsze kule) i dopiero z tej pozycji pojawiają się żądania równych płac i dostępności do mediów - ile mamy transmisji piłki nożnej kobiet, względem piłki nożnej mężczyzn?

Pojawiają się mężczyźni, którzy czując się kobietami mają dużą przewagę i jak to rozegrać? Zauważmy, że raczej nie ma w sporcie problemu migracji w drugą stronę. Teraz wchodzi temat wszystkich innych płci, których może być pewnie nieskończenie wiele. Można się w wywracaniu na lewą stronę pogubić, a król (królowa?) nadal jest nagi i każde dziecko powie jaki jest naturalny porządek rzeczy.

Wracamy do tematu prezydenta Bożka :)

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: norweski_leśny » 08-11-2019 09:04

Żeby się długo nie rozpisywać to tylko na dwóch kwestiach się skupię.
I. Tereny zielone i skwery. Nadal liczę, że w końcu do kogoś dotrze, iż przestrzeń między biedronką na Zwierzynieckiej a wieżowcem na Sienkiewicza istnieje. Ja wiem, że kilku właścicieli itd. ale kurcze po to jest urząd żeby się dogadać i trochę też wywrzeć nacisk. Z drugiej strony jak słyszę pojawiające się sygnały że dawną "muszelkę" wybetonować i zrobić parking to już chyba wolę aby było tak jak jest. Podsumowując. Jest tragicznie i łatanie trupa kawałkami (wreszcie powstanie integracyjny plac zabaw) nie jest żadnym rozwiązaniem. Natomiast miejsc parkingowych jest odpowiednia liczba jak się ogarnie teren przy Dąbrowskiej (i pozostałościach baraku, który kiedyś tam stał). Miejsce ma ogromny potencjał ale jest całkowicie niewykorzystany.
II. Budownictwo wielorodzinne. Już tu któryś przedmówca wspominał o tym. Miało być wielkie wyznaczanie terenów pod tego typu inwestycje. Mamy całe nic. Swego czasu zadałem nawet pytanie do wtedy jeszcze kandydata, gdzie przewiduje tego typu tereny. Odpowiedzi nie uzyskałem. Podsumowało się samo w taki sposób.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: zbyry » 08-11-2019 18:00

Oj sobie jutro, lub w poniedziałek upuszczę krwi w tym temacie. No to jak panowie prezydenci i panie rzeczniku? Znów będzie mnie przesłuchiwała KPP Kolbuszowa? Za słowa prawdy? :-) Czy mi do domu podeślecie kogoś o 6 rano? Zastaną pieniądze, złoto, itd, tylko trudno będzie im się wytłumaczyć, że wszystko zgodnie z prawem, nie jak u dwudziestotysięcznika, jak kiedyś mi rzeknięto :-) Jak to było w filmie "Kilerów dwóch" ? O! Cześć Mietek :-)

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: olsen* » 08-11-2019 20:52

Raczej nie rozpisuję się tutaj wolę czytać wasze wpisy oceniać to ale tylko we własnym powiedzmy obejściu co do prezydenta zresztą tak jak i wielu innych wątków osobiście nie jestem zwolennikiem tzw totalnej krytyki czy pochwalania na tzw chama nie głosowałem na obecnego prezydenta to prawda ale tak sobie uzmysłowiłem że nawet gdybym coś tutaj od siebie rzeczowego bądź bzdurnego zapisał to będzie to przyjęte z takim bądź innym komentarzem zawsze znajdzie się grupa malkontentów (pieniaczy-proszę wybaczyć) pochlebców etc... więc ograniczę się do krótkiego tekstu żadnych widzialnych postępów nie widzę w sumie nie za bardzo jest się czym chwalić obecnemu prezydentowi jest mnóstwo zapowiedzi które gdzieś na pewnym etapie znikają ze świadomości i powodują u wyborców jakiś niesmak tutaj większą rolę tylko medialną chyba wytworzył były prezydent Mastalerz i po.Kalinka oni bardziej chwalili się obietnicami zrealizowanymi chociaż jak widać to im nie pomogło co do ostatniego prezydenta hm? zaczął ale nie skończył a skończył wiadomo gdzie Nie wiem może działa wolniej może mniej medialnie może ma słabych doradców coś jest na rzeczy wszak efektów na razie jak na lekarstwo No szkoda Polska dobrobytem ponoć staje a tutaj miasto zostaje w pewnej mierze miastem uczących się dzieci (podstawówka,liceum,nieliczni studenci) oraz emeryci wielu ludziom pozostaje z takich czy innych powodów pozostać w mieście i pracować w okolicznych firmach ci których nie trzyma status rodziny radzą sobie wyjeżdżając do innych miast bądź za granicę,myślę iż prezydent powinien bardziej pochylić się nad tym,stworzenie takich namiastek życia w mieście na które czekają i ufając wrzucają swój głos do urny z przekonaniem iż coś się zmieni.Nie jestem dobry w wyrażaniu swoich poglądów bo i nie chcę się denerwować z racji wieku ale nie podoba mi się to rządzenie Pominę już drogi,zieleń w mieście ,zagospodarowanie terenów stojących odłogiem w mieście czy typowo ludzkie czynniki oświata,rozrywka etc.....miałem napisać parę słów zagalopowałem się tak to jest jak człowiek tylko czyta a dorwie się do klawiatury-wszystkich co czują się obrażeni bądź w jakiś sposób zmęczeni moim wpisem serdecznie przepraszam! postaram się więcej dużo nie pisać!

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: encore » 08-11-2019 21:10

olsen* pisze:
08-11-2019 20:52
osobiście nie jestem zwolennikiem tzw totalnej krytyki czy pochwalania na tzw chama nie głosowałem na obecnego prezydenta to prawda ale tak sobie uzmysłowiłem że nawet gdybym coś tutaj od siebie rzeczowego bądź bzdurnego zapisał to będzie to przyjęte z takim bądź innym komentarzem zawsze znajdzie się grupa malkontentów
ojojoj... trochę interpunkcji wypadało by używać. ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 225
Rejestracja: 21-06-2005 04:08

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: Zielony » 09-11-2019 11:07

norweski_leśny pisze:
08-11-2019 09:04
II. Budownictwo wielorodzinne. Już tu któryś przedmówca wspominał o tym. Miało być wielkie wyznaczanie terenów pod tego typu inwestycje. Mamy całe nic. Swego czasu zadałem nawet pytanie do wtedy jeszcze kandydata, gdzie przewiduje tego typu tereny. Odpowiedzi nie uzyskałem. Podsumowało się samo w taki sposób.
Również mnie ciekawi ta sprawa, ponieważ na obecną chwilę, jest problem aby powstało nowe osiedle bloków, coś na wzór Dzikowa. Jedyna możliwość która przychodzi mi do głowy, to pola za torami w okolicach garaży na Kamionce. Reszta została zaklejona domkami w każdy możliwy sposób.
Ktoś coś wie na ten temat?

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: olsen* » 10-11-2019 09:45

encore pisze:
08-11-2019 21:10
olsen* pisze:
08-11-2019 20:52
osobiście nie jestem zwolennikiem tzw totalnej krytyki czy pochwalania na tzw chama nie głosowałem na obecnego prezydenta to prawda ale tak sobie uzmysłowiłem że nawet gdybym coś tutaj od siebie rzeczowego bądź bzdurnego zapisał to będzie to przyjęte z takim bądź innym komentarzem zawsze znajdzie się grupa malkontentów
ojojoj... trochę interpunkcji wypadało by używać. ;)
Masz kolego/ koleżanko całkowitą rację przepraszam ale z racji wieku takie lapsusy mnie dotykają ;)

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: XYZ » 10-11-2019 11:28

Zielony pisze:
09-11-2019 11:07
norweski_leśny pisze:
08-11-2019 09:04
II. Budownictwo wielorodzinne. Już tu któryś przedmówca wspominał o tym. Miało być wielkie wyznaczanie terenów pod tego typu inwestycje. Mamy całe nic. Swego czasu zadałem nawet pytanie do wtedy jeszcze kandydata, gdzie przewiduje tego typu tereny. Odpowiedzi nie uzyskałem. Podsumowało się samo w taki sposób.
Również mnie ciekawi ta sprawa, ponieważ na obecną chwilę, jest problem aby powstało nowe osiedle bloków, coś na wzór Dzikowa. Jedyna możliwość która przychodzi mi do głowy, to pola za torami w okolicach garaży na Kamionce. Reszta została zaklejona domkami w każdy możliwy sposób.
Ktoś coś wie na ten temat?
Te grunty za torami raczej nie nadają się na budowę bloków - teren nieciekawy, grząski i kiepski dojazd. Wydaje mi się że nowe osiedle powinno powstać przy jakiejś głównej drodze np.w kierunku Sandomierza (Zakrzów, Sielec) bo tam są fajne tereny i dobry dojazd np.przed Barelem skręcając w prawo - piękne miejsce na nowe osiedle bloków.
Wykupić tereny od prywaciarzy i budować.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: cenzor » 10-11-2019 11:38

pomarzyć można bo to nic nie kosztuje, ale zakładam się ze takie tereny pod budownictwo za kadencji DB nie powstaną bo to prezydent nie od strategi rozwoju tylko od stagnacji i bicia piany gdzie popadnie

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: zbyry » 10-11-2019 14:26

Zanim popełnię wpis na temat "dokonań" obecnego prezydenta, odpiszę @kermit na temat finansowania ze środków UE i innych, co obiecałem, to powiem Zielonemu krótko. Na wstępie chyba obaj się znamy, jeszcze ze szkoły ;-) Nic się nie dzieje w sprawie, o którą pytasz. Po prostu rzucać komuś makaron na uszy, wielu potrafi, lecz sfinalizować już mało kto. O jakimkolwiek osiedlu zapomnij. Nie ma na to pieniędzy, a postępowania administracyjne trwają długo. Komu się chce? Nikomu.

ODPOWIEDZ