Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
olekko
Posty: 1710
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: olekko » 25-11-2019 18:06

olekko pisze:
19-11-2019 14:01
A we wtorek, 25 listopada, rozmowa z PDB na antenie TVP Rzeszów.
Otóż nie we wtorek, a w poniedziałek - mea culpa. Rozmowa za nami, jej zapis tutaj:
https://rzeszow.tvp.pl/45500899/dariusz ... arnobrzega

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 25-11-2019 20:06

W skrócie:
rozmowy trwają...
odwiedza nas nad Jeziorem 35 tysięcy osób, więc trudno znaleźć wolne miejsce w hotelu EVVA :)
w końcu inwestycje nad Jeziorem + ulica Zakładowa
miasto stawia na turystykę, ale przecież nie zaniedbuje strefy przemysłu
inwestorzy przyjeżdżają i dopytują
od marca ma być strefa płatnego parkowania, głosowanie grudzień-styczeń
obwodnica - firma nadal jest zainteresowana wykonywaniem prac ... ale mam informacje, które płyną do mnie z mediów ... nie mogę mówić o różnych scenariuszach, ale jestem gotowy
tarnobrzeżanie czekają na galerię (ale w centrum, o drugiej ani słowa)
mamy pomysły ... zagospodarowanie budynku dworca, będziemy się starać o szprychę
jak się okazuje czasowe zbycie części udziałów Wodociągów, to "pozyskanie środków zewnętrznych"
oświata to potężny problem, przez 30 lat nie robiliśmy nic, mamy kilka pomysłów
audyt - właściwie wszystkie spółki już prześwietlone
TTBS - wejście do bloku to potężny sukces

Ktoś się coś dowiedział z tych 15 minut oprócz tego, że niektóre przedszkola może będą dłużej czynne i że jednak ma być płatne parkowanie?

Co ciekawe, ten wpis:
viewtopic.php?p=198949#p198949
zamieściłem zanim obejrzałem rozmowę z prezydentem. Wszystko zgodnie z oczekiwaniami.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: cenzor » 25-11-2019 21:01

takie ble ble ble nie tego się spodziewałem rok temu po wyborach, Jak tak ma wyglądać jeszcze cztery lata to czarno to widzę. Kolejna prezydentura od x lat stracona dla tego miasta

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: encore » 25-11-2019 21:20

Nie chcieliście Kalinki to macie biedę, nie chcieliście innych kandydatów to nawet śmiesznie nie jest. Wesoły kandydat też już stracił zapał do uśmiechu.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: norweski_leśny » 26-11-2019 08:33

Tak słabego podsumowania to jeszcze od żadnego prezydenta nie słyszałem. Rozmawiamy i próbujemy. Proszę wklejać do woli do dowolnego tematu i mamy uniwersalną odpowiedź prezydenta. A w tym samym czasie, realne działanie to obsadzanie kolejnych stołków osobami wskazanymi przez kumpla od ponad 40 lat. No rzeczywiście. Bardzo szerokie rozmowy z każdą opcją polityczną. Ech.
Dodatkowo co jest ukryte w budżecie miasta nadal pozostaje jakąś tajemnicą.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: zbyry » 26-11-2019 08:57

Za podsumowanie jak pisałem, się nie biorę, bo nawet bardzo znany tarnobrzeski dziennikarz powiedział wprost: a co tu podsumowywać, jak nic obecna władza nie zrobiła. Nie napiszę kto, bo chłopakowi zrobię krzywdę. W budżecie nic nie jest ukryte, napięty do granic możliwości. Ktos, kto ma dostać, może nagle się dowiedzieć, że przesunięcia i pieniędzy nie ma. Za to dla Kazia z ul. Zachodniej pewnej miejscowości się znalazły :-) Natomiast z analizy rynku wychodzi, że materiały budowlane do połowy 2020 roku mają zdrożeć o 15-20% to se pojeździjmy "obwodnicą" Choć oby koledzy analitycy i budowlańcy się mylili.

Choć Glapiński przywiózł złoto, to może parę sztabek nam skapnie :lol:

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: orange » 26-11-2019 15:06

„TTBS - wejście do bloku to potężny sukces”

1.Radni dokapitalizowali spółkę kwotą 290 000 złotych. A TTBS nadal niesie straty dla miasta.
2.Sprawę TTBS miała zbadać niezależna komisja. Nic o wynikach nie powiedział. Może wielka dziura w budżecie TTBS się rozszerza...
3.Ktoś pisał tu na forum, że nie widzi oświadczenia majątkowego byłej prezes TBS na koniec pełnienia funkcji - dziwne dalej tego nie ma podanego...dużo zarobiła? Nic nie jest dłużna dla miasta? Dobrze prowadziła spółkę?
4. Prezes TTBS podwyższa co pół roku czynsz...czy to lokatorzy są winni za złe prowadzenie księgowości TTBS?
5.Dlaczego lokatorzy TTBS, mieszkańcy miasta Tarnobrzeg, są odtrącani od wszelkich wyjaśnień w tej dziwnej TTBSowej sprawie braku pieniędzy i ogromnym zadłużeniu?

A taka sprawa też ucichła?
Nasz Prezydent Bożek ma 3 mecenasów i żaden nie pojechał reprezentować Gminy w Sądzie w Białymstoku?
Moim zdaniem ktoś z nich powinien tam być.
To była bardzo ważna sprawa dla miasta.
Rozpraw też było kilka, ale żaden nie uznał, że trzeba bronić finansów miasta?
Czy Miasto za wszystko zapłaciło aż 320 388 złotych ?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: encore » 26-11-2019 22:44

Prezydent dalej milczy.

Nie dziwi mnie to milczenie.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

szylwester
Posty: 46
Rejestracja: 02-02-2017 21:58

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: szylwester » 26-11-2019 22:50

Ttbs ogłasza przetarg na sprzedaż działki przy ul. Jaśminowej ( http://www.ttbs.tarnobrzeg.pl/ ). Chyba w spółce nie jest dobrze jeśli pozbywa się idealnego miejsca pod inwestycję. Czyżby początek końca ?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 26-11-2019 23:12

Byliśmy przez lata mocni cyklicznymi imprezami tematycznymi, bez problemów zostały chyba tylko Satyrblues i Wygraj Sukces.
Problemy za to były z BFF (prezydent obiecywał reaktywację), Śpiewograńcem, festiwalem Nowy Brzeg - Nowa Fala, a ostatnio z Reggae Andrzejkami i Stylowym Uderzeniem.

W Tarnobrzegu bez zmian. Stara tarnobrzeska impreza Reggae Andrzejki znów z siedzibą w Sandomierzu.



A co ze Stylowym Uderzeniem? Rok temu po raz pierwszy nie spiął się budżet.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: cenzor » 27-11-2019 08:33

Ale za to PDB objął honorowy patronat nad Podkarpackim Kongresem Gospodarczym który już w najbliższy czwartek 28.11. odbędzie się w Jasionce k/ Rzeszowa. I znów w blasku jupiterów

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: zbyry » 27-11-2019 10:03

Super. Tylko, że to nic nie przyniesie.

leonardo
Posty: 363
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: leonardo » 27-11-2019 10:07

Tak. Znów kamery, wywiady, uśmiechy i słowa, słowa, słowa.

A potem pan prezydent wypowie swoje magiczne słowa:

Rozmawiamy, mamy pomysły. :-)

Naprawdę, takiego słabiaka jeszcze nie mieliśmy na tym stołku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 27-11-2019 19:41

cenzor pisze:
27-11-2019 08:33
Ale za to PDB objął honorowy patronat nad Podkarpackim Kongresem Gospodarczym który już w najbliższy czwartek 28.11. odbędzie się w Jasionce k/ Rzeszowa. I znów w blasku jupiterów
Przyznaję, że to kolejny temat o którym nie informowałem.
Oprócz Tarnobrzega patronat sprawuje Rzeszów, Mielec, Przemyśl, Krosno, MF, MR i UTK.

Więcej informacji:
https://g2aarena.pl/wydarzenie/pkg/

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: infoludek » 27-11-2019 20:25

Tak sobie czytam posty na tym forum i sam nie wiem, co mam odpisać.
Jakiś czas temu czepiał bym się, że tak marudzicie dla samego marudzenia, wylewaniu żalu czy zwykłej złośliwości. Ale tak dzisiaj sam nie wiem co pisać. I to mnie zadziwiło najbardziej, że właściwie nie mam o czym w tym wątku pisać. Nie tyle żebym nie chciał, ale nie mam oczym. I to jest moja recenzja rocznicy naszego PDG. W zasadzie można się czepiać tego "blasku w świetle jupiterów", bo w zasadzie ze strony PDB nic więcej nie ma!Nawet gość nie udaje, że coś więcej robi, a tylko kreuje się na takiegoco od niego wszystko zależy.
Trzeba przyznać, że nasz włodarz jest dość miły, uprzejmy i sympatyczny, ale to za mało, niestety za mało i tyle!!!

Piszecie, że sporo cyklicznych imprez zniknęło ze sceny, zgadzam się bo dotyczy to też imprez sportowych. Kiedyś byla liga tenisa stołowego i jakoś znikła. Byl jakiś turniej w podnoszeniu sztangi też go od dłuższego czasu nie ma.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: bzyczek » 28-11-2019 09:31

temu powiedzieli sobie "tak" | Echo Dnia Podkarpackie
https://echodnia.eu/podkarpackie/malzen ... 1-14614181
Kolejny sukces Dariusza z Krosna i okazja do uśmiechów i fotek.
Co to za rocznica 63 lat? Z tego co wiem, to rocznice obchodzi się co 5 lub 10 lat.
bzyczek

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: Dzanek » 28-11-2019 12:21

Generalnie @infoludek to straszne "masło maślane" wylałeś .....

Ale co do:
infoludek pisze:
27-11-2019 20:25
Kiedyś byla liga tenisa stołowego i jakoś znikła.
Liga jest i ma się świetnie: http://alts.tarnobrzeg.pl/

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: infoludek » 28-11-2019 21:17

Dzięki za info o lidze tenisa. Specjalnie mnie to nie interesuje, ale zauważyłem, że kiedyś więcej o tym było w serwisach , a że zmalało to pomyślałem, że już jest rozwiązana. Myślę, że to dobra inicjatywa i powinna się dziać jak najdłużej ku wspólnemu pożytkowi. Jest zatem tenis, szkoda że ciężary zniknęły.


To pierwszą sprawę mamy z głowy.Sprawa druga to "maśle masło" w ocenie roku pierwszwgo PDB. Taki to był właśnie ten rok, taki jak napisałem. Innymi słowy nic szczególnego, ani w sensie pozytywu ani negatywu.Dla porównania w przypadku KK, GK czy NM to można było powiedzieć dużo i walić konkretami A w przypadku PDB nijak. Może to zupełnie nowe podejscie, któreego do tej pory jeszcze w naszym mieście nie było. Poza tym to szkoda czasu na takie rozpiski.

Trzecia sprawa. Jednak obchody 63. rocznicy zaślubin to jednak powód do dumy i godne uznania. Ro prawdziwa rzadkość. Weźcie pod uwagę, że to leciwe osoby i w takim przypadku liczy się już każdy rok, każdy miesiąc. tydzien i dzień.
Jednak co do wizyty PDB to jednak mam mieszane odczucia.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 29-11-2019 21:14

Rozmowa z prezydentem w TVL


manukun
Posty: 21
Rejestracja: 30-08-2017 23:53

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: manukun » 02-12-2019 20:16

https://www.portalsamorzadowy.pl/komuni ... 35836.html

Nie mogliście znaleźć niczego na prezydenta,więc ten sam wystawił sobie laurkę ;)

ODPOWIEDZ