Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 02-12-2019 21:16

To tak:
z drugiej strony jezioro-perełka, o którą musimy zadbać. Mamy pomysły, jak to zrobić
bardzo dobrze nam się współpracuje z Agencją Rozwoju Przemysłu. Mamy wspólne pomysły i cele i możemy to zrobić razem.
A co ze środkami na wkład własny, znajdą się?
- Mamy pewien pomysł i rozwiązanie.
Cały czas rozmawiamy
Mamy jeszcze rok zabezpieczony, ale już myślimy, jak ten problem rozwiązać. Mamy kilka pomysłów, liczymy na współpracę
Na forum stosujemy już od ponad roku "mamy pomysły, prowadzimy rozmowy" w formie żartu, widziałem też w innych miejscach w komentarzach. Wydaje się jednak, że Prezydent nadal stosuje te zwroty-klucze z pełną powagą :)
Wiadomo, że najwięcej kosztuje oświata i trzeba się zastanowić, jak ją zreformować. Tylko to trzeba robić wspólnymi siłami, musi być do tego taka społeczna atmosfera akceptowania pewnych trudnych rozwiązań w oświacie. Bez akceptacji polityków, nauczycieli, rodziców reformy się nie przeprowadzi. Liczę na to, że w Tarnobrzegu uda się taką atmosferę wprowadzić, że będą akceptowane także te trudne decyzje.
Ile jeszcze będziemy się zastanawiać i budować atmosferę, czekając na akceptację? Byłem przekonany, że przez ten rok udało się coś zaplanować, a nie tylko stwierdzić, że jest taka potrzeba i że trzeba by o tym pomyśleć. Była analiza Pani Łagowskiej-Cebuli i co z niej wyniknęło?
bezinteresowna zawiść. Powiem szczerze, że skala tego tchórzowskiego obarczania samorządowców odpowiedzialnością za różne rzeczy w postaci anonimowych wpisów jest zaskakująca. Nie potrafię zrozumieć, po co przeciętny człowiek marnuje czas na tego typu czyny.
Chciałbym w tym miejscu podziękować piszącym za unikanie hejtu i przyzwoity poziom wypowiedzi. Jestem przekonany, że prezydent skarżący się na tchórzowską zawiść postaci anonimowych nie miał na myśli naszej szczerej, twórczej i rzeczowej wymiany opinii, wolnej od osobistych uprzedzeń. Ale fakt, gdzieniegdzie pojawia się prawdziwy hejt, który zresztą bywa skutecznie równoważony przez drugą stronę.

hard'n'heavy
Posty: 23
Rejestracja: 11-08-2019 15:22

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: hard'n'heavy » 03-12-2019 08:02

Jaka bezinteresowna zawiść? Ja tam nie mam żadnych wątpliwości, że każdemu kto krytykuje Dariusza mieszkańca Krosna, leży na sercu los Tarnobrzega i to właśnie dla jego dobra, oczekują dymisji nauczyciela.

Swoją drogą trzeba mieć ogromny dystans do swoich ograniczeń poznawczych, żeby uważać że najbardziej w pracy prezydenta zaskoczyła go zawiść...
Jaka jest różnica między koniem a koniakiem?
Taka sama jak między rumem a rumakiem.

Farrow
Posty: 66
Rejestracja: 23-08-2018 11:18

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: Farrow » 03-12-2019 08:05

Wywiad zupełnie o niczym bo pochwalić się też nie ma czym.
Nie ma mowy, żeby się nudzić, nie ma czasu dla siebie, ale jak mówi moja rodzina – chciałeś, to masz. Urlopu przez ten rok nie miałem dłuższego niż jeden dzień.
Z tym urlopem to ciekawe :D chciałem zapisać się raz do prezydenta i okazało się, że jest na długim urlopie. Wczoraj zrobiłem drugie podejście i nasz "zapracowany prezydent" na urlopie jest do 16 grudnia :lol:
Broń Boże nie atakuję PDB o to, że chce odpocząć tylko za to, że delikatnie mija się z prawdą.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: bzyczek » 03-12-2019 21:21

Farrow pisze:
03-12-2019 08:05
Wywiad zupełnie o niczym bo pochwalić się też nie ma czym.
Nie ma mowy, żeby się nudzić, nie ma czasu dla siebie, ale jak mówi moja rodzina – chciałeś, to masz. Urlopu przez ten rok nie miałem dłuższego niż jeden dzień.
Z tym urlopem to ciekawe :D chciałem zapisać się raz do prezydenta i okazało się, że jest nai długim urlopie. Wczoraj zrobiłem drugie podejście i nasz "zapracowany prezydent" na urlopie jest do 16 grudnia :lol:
Broń Boże nie atakuję PDB o to, że chce odpocząć tylko za to, że delikatnie mija się z prawdą.
Farrow, skoro nie udało Ci się zostać prezydenta w UM. To zapewniam Cię że spotkasz go na jednej z imprez, Pewnie najbliższa to ubieranie choinki. A tam to już tylko uśmiechy i słodkie focie. Bo póki co, to mu najlepiej wychodzi i sprawia najwìększą frajdę.
bzyczek

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: iv » 03-12-2019 22:08

Przeczytałam ten wywiad o niczym. Pasjonujący. Dobrze, że przynajmniej są pomysły i plany, a może nawet i rozmowy z rodziną oraz kolegami z lat minionych.

Pytania wyglądają na co najmniej zainspirowane przez magistrat et consortes, więc napiszę, że w całym wywiadzie zachwyciło mnie jedyne pytanie postawione jako pierwsze: jak to jest być apolitycznym prezydentem miasta.

Prawidłowa odpowiedź: nijak, bo apolityczny człowiek nie angażuje się w życie publiczne i nie prowadzi żadnej polityki.
https://encyklopedia.pwn.pl/szukaj/polityka.html
W mieście uprawia się politykę oświatową, politykę gospodarowania odpadami i inne polityki miejskie.

Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega: - Staram się omijać politykę.
No właśnie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 03-12-2019 22:11

Prezydent realizuje właśnie jedną z obietnic wyborczych:
viewtopic.php?f=2&t=13427&p=199126#p199126

Ruszył nabór do Tarnobrzeskiej Rady Kobiet.

hard'n'heavy
Posty: 23
Rejestracja: 11-08-2019 15:22

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: hard'n'heavy » 04-12-2019 07:58

iv pisze:
03-12-2019 22:08
Prawidłowa odpowiedź: nijak, bo apolityczny człowiek nie angażuje się w życie publiczne i nie prowadzi żadnej polityki.
https://encyklopedia.pwn.pl/szukaj/polityka.html
W mieście uprawia się politykę oświatową, politykę gospodarowania odpadami i inne polityki miejskie.

Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega: - Staram się omijać politykę.
No właśnie.
Dokładnie, jak można nie odróżniać polityki partyjnej od polityki sprawowania urzędu? I takie bzdury wygaduje człowiek, który uczył młodzież wiedzy o społeczeństwie...
Jaka jest różnica między koniem a koniakiem?
Taka sama jak między rumem a rumakiem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 03-01-2020 19:44

Podsumowanie roku 2019, tym razem w wykonaniu 2 radnych w studiu TVL.
Okazuje się, że za największy sukces prezydenta Bożka można uznać "intensywne prace związane z naszą drogą obwodową" :)


Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: encore » 03-01-2020 21:28

Bohaterem tego wywiadu jest dla mnie pan Damian, Radny pierwszej kadencji. Wychodzi na to, że kandydując do tak zacnego grona był nieświadomy sytuacji w mieście, kiedy każdy średnio zorientowany i świadomy życia miasta obywatel o większości tematów wiedział. Sam mieszka niedaleko ulicy Łokietka i tematy osiedlowe i Budżetu Obywatelskiego w momencie kandydowania powinny mu być znane. Słowa "gdzieś tam" nie powinny padać z ust radnego. Tu też kilkukrotne powtórzenie "fajnie" oraz używanie skrótowców, które pozostały bez rozszerzenia.

Radny Łukasz mówił dużo rozsądniej, z większą wiedzą i na szczęście dla miasta z doświadczeniem. Choć używał słów typu "proceder", które jest kojarzone raczej negatywnie. To co mnie raziło to "fajnie, że się udało rozwiązać problem" albo "niefajnie, że...".

Problemem widzę będą śmieci. A właściwie ceny za ich odbiór. Jeśli urząd nic nie zrobi by ich wzrost zastopować (spalarnia na przykład) to za 2 lata raczej nie zapłacimy tyle samo.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 03-01-2020 22:58

Wspominałem parę razy o kwiecistym stylu wypowiedzi prezydenta i wyraźnym skupieniu na własnych odczuciach.

Cytat z dzisiejszej sesji:
Dariusz Bożek pisze:Nie jestem zbawcą!
Boże Narodzenie nie jest miesiącem "cudu bożkowego".
Jestem tylko Bożek. Dariusz Bożek. Tylko tyle i aż tyle. I nie mam żadnych cudownych właściwości.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: cenzor » 04-01-2020 19:36

To jak mówił w kampanii o swoim programie dla rozwoju TBG to kim był ? może Dariuszem mieszkańcem Krosna?

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 718
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: dominik267 » 04-01-2020 22:29

Właściwości cudownych to nie ma nikt. Ale jak każdy wie od dawien dawna dobre znajomości maja magiczne właściwości.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: andriu81 » 05-01-2020 11:15

Dajcie spokój już z tym mieszkańcem Krosna, jak można oglądać taką telewizję (propagandową) i cytować takie głupoty ?Ja to się cieszę że prezydent jeździ i coś załatwia ,co nie miało miejsca za poprzednich kadencji. To że ma dystans do własnej osoby również jest na plus ,projekty ambitne, jednak jest jakieś światełko w tunelu na najbliższe lata tego samorządu

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: karas » 05-01-2020 11:25

andriu81 pisze:
05-01-2020 11:15
Dajcie spokój już z tym mieszkańcem Krosna, jak można oglądać taką telewizję (propagandową) i cytować takie głupoty ?Ja to się cieszę że prezydent jeździ i coś załatwia ,co nie miało miejsca za poprzednich kadencji. To że ma dystans do własnej osoby również jest na plus ,projekty ambitne, jednak jest jakieś światełko w tunelu na najbliższe lata tego samorządu
Trzeba by się pokusić o podsumowanie realizacji programów wyborczych w czasie pierwszego roku urzędowania dla prezydentów Mastalerz, Kielba i Bożka. Wszyscy trzej mieli po jednej kadencji, wić takie porównanie będzie sprawiedliwe. Wtedy może się okazać, że wcale w mieście nie jest tak źle.
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 05-01-2020 11:50

Karaś, w przypadku prezydenta Mastalerza taka analiza była bardzo szczegółowa, bo program był bardzo szczegółowy i łatwy do rozliczania i robiliśmy to na forum 8 lat temu:
http://www.tarnobrzeg.info/forum/viewto ... f=3&t=7095

Ku własnemu zdziwieniu oceniałem realizację programu Norberta Mastalerza bardzo dobrze, raptem po roku urzędowania!
I znów - nie znaczy to, że dobrze oceniałem program, albo osobę prezydenta. To przede wszystkim była ocena profesjonalnego programu, który można było łatwo rozliczyć. Profesjonalne były np. zapisy "podjecie działań w sprawie..." i już nie rozliczamy efektu, ale sam fakt podjęcia działań.

A poniżej jak sam prezydent NM podsumowywał swoje obietnice po roku urzędowania, również bardzo szczegółowo.
Jest gdzieś podobna konferencja DB z odniesieniem do własnego programu po roku? Tak punkt po punkcie ;)


Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: encore » 05-01-2020 12:36

Wywiad z żoną swojego rzecznika pewnie został uznany za odpowiednią formę rozliczenia.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

rr
Posty: 49
Rejestracja: 22-11-2010 15:37

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: rr » 08-01-2020 20:43

Podsumowanie pracy kolejnego prezydenta w kolejnym roku na rzecz miasta dla mnie jest niestety takie, że starsze dziecko nie chce tu wracać a młodsze prawdopodobnie też stąd ucieknie.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: orange » 09-01-2020 10:58

"Podsumowanie pracy kolejnego prezydenta w kolejnym roku na rzecz miasta dla mnie jest niestety takie, że starsze dziecko nie chce tu wracać a młodsze prawdopodobnie też stąd ucieknie."

Pewnie gdyby zrobili badanie w małych miastach takich jak nasz Tarnobrzeg to wyszłoby, że niestety więcej osób z nich wyjeżdża, niż przyjeżdża.
Młodzi wyjeżdżają, nieliczni wracają.
Rytm małym miastom zaczynają nadawać starsi mieszkańcy.
I choć starzenie się polskiego społeczeństwa nie jest specyfiką tylko małych miasteczek, tam jest to szczególnie widoczne.

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: sąsiad » 09-01-2020 17:44

Tak na dobrą sprawę, jeśli się wsłuchać dokładnie w wypowiedź prezydenta, to jednak kreuje się on na super bohatera Jaems Bonda, a później lsię dziwi, że ludzie mają do niego pretensje, że nie czyni cudów.
Tak się czasem zastanawiam nad jego gładkością porównań i wypowiedzi. Są ciekawe, ale puste, odnoszę wrażenie, że mają zasłonić pustkę jego czynów i dokonań. Smutne, że nie mogę niczego dobrego o dokonaniach naszego PDB napisać.
Ot, takie zwykłe sztuczki psychologiczne na poprawę samopoczucia.

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 186
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: XYZ » 09-01-2020 20:41

Dajcie się chłopu wykazać - rządzi dopiero rok.
A co do parkingu na placu Bartosza to nie wiem czy był to dobry pomysł.

ODPOWIEDZ