Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: infoludek » 09-01-2020 21:33

A jednak myślę, że to był stracony rok dla PDB i miasta. Szkoda, bo tracimy na tym wszyscy. Stracony rok bo nie ma nic nowego w perspektywie rozwoju miasta i samego pomysłu na miasto. I nie chodzi już o jakieś tam parkingi na placu Bartosza, jakąś tam obwodnicę czy kolejny supermarket. Chodzi o to żebyśmy nie zapadli się w czarną dziurę nijakości na mapie świata. Rok to dużo czasu na przygotowanie jakiś propozycji i kierunków rozwoju, na dyskusji nad nimi i jakiemuś tam wypracowanym kierunku, który można w czasie kolejnych czterech lat rozwijać. W czasie kampanii zapowiadana była współpraca Przyszłego prezydenta a skończyło się na pozbywaniu ludzi z pomysłami, żeby ich zastąpić swoimi."Razem" to już się zebrali i wyciągnęli co swoje. A największym hitem jest "polonista" w urzędzie. Ciekawe jak się stara, bo gdyby to robił dobrze to tego wątku by tu ie było albo też ziało z niego samymi sukcesami. Trochę pomarudziłem, ale coś mnie dzisiaj tak tknęło na takie marudzenie.
Dowiedziałem się właśnie, że w Mielcu od trzech lat działa orkiestra symfoniczna. Napiszę to jeszcze raz:
W MIELCU OD TRZECH LAT DZIAŁA ORKIESTRA SYMFONICZNA!!!
Niby nic takiego, ale świadczy o rozwoju miasta i dalszych perspektywach. A u nas co?Jedynie zawiedzione nadzieje.
Czasem odnoszę wrażenie, że nasz pDB ze swoją ekipą perspektywy rozwojowe miasta widzi w dostosowaniu go do swoich potrzeb, kiedy już nie będzie prezydentem a jedynie jednym z paru "staruszków" którzy musieli tu zostać na starość.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 10-01-2020 18:54

Nie wiem jak orkiestra symfoniczna, ale słyszałem na żywo mielecki zespół estradowy z dęciakami, w sumie kilkanaście osób, z tego co pamiętam: perkusja, bas, gitara, klawisze, trąbki x3, puzony x3, saksofony x3, dyrygent i zmieniające się wokale.
Brzmiało bardzo żywo i bardzo zawodowo.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: karas » 13-01-2020 12:25

XYZ pisze:
09-01-2020 20:41
Dajcie się chłopu wykazać - rządzi dopiero rok.
A co do parkingu na placu Bartosza to nie wiem czy był to dobry pomysł.
Nie ma aż takiego problemu z parkowaniem w mieście, żeby zastawiać rynek samochodami. Jedno z niewielu miejsc, gdzie dzieci mogą śmiało jeździć na rowerze, spacerują ludzie z wózkami. Głupi pomysł moim zdaniem.
Karaś

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: marysia67 » 13-01-2020 12:34

Nie zgadzam się z Tobą, jest problem z zaparkowaniem auta w Tarnobrzegu, niemniej parking na rynku to nie jest dobry pomysł.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 13-01-2020 19:15

Nigdzie nie było mowy o całym rynku, a jedynie o północnej części.
Zawsze go będę trochę inaczej odbierał, bo zdążyłem go sam zjeździć wzdłuż i w poprzek, zanim wyłączono go z ruchu.
Z jednej strony możemy to oceniać czy to dobry czy zły pomysł, z drugiej jako niezrealizowaną obietnicę wyborczą w dodatku jedną z najbardziej konkretnych i wydawałoby się najprostszych do zrealizowania.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: encore » 13-01-2020 20:21

admin pisze:
13-01-2020 19:15
Nigdzie nie było mowy o całym rynku, a jedynie o północnej części.
Do wszystkiego trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem. O ile wydaje się rozsądne dopuszczenie parkowania pomiędzy Kaprysem do ul. Dominikańskiej to parkowania pod samym pomnikiem Bartosza jakoś sobie nie wyobrażam. Trzeba jednak przekalkulować czy te 20 dodatkowych miejsc parkingowych choćby w minimalny sposób poprawi sytuację. Moim zdaniem nie. Dużo bardziej rozsądnym rozwiązaniem jest strefa płatnego parkowania z założeniem godzinnego postoju za darmo. Nie będzie potrzeby tworzenia dodatkowych miejsc parkingowych i z pewnością zwiększy się na tych obecnych miejscach rotacja. Nie rozumiem oporu mieszkańców miasta i wysuwania przez nich wiecznych żądań by utworzyć dodatkowe miejsca parkingowe jeśli w centrum nie ma gruntów miejskich by takie miejsca utworzyć. Zresztą było by to mało rozsądne by inwestować czyli np kupować działki przy kurczącej się demografii.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: orange » 14-01-2020 16:01

Jeśli na Tarnobrzeskim Rynku pojawi się 20 miejsc parkingowych płatnych i załóżmy, że kierowcy płacą
3 zł za pierwszą godzinę,
za kolejne dwie o 20 proc. więcej,
za czwartą znów 3 złote
i przyjmując, że będzie tam stało przynajmniej kilka aut od poniedziałku do piątku to rocznie miasto mogłoby zarobić...tak sądzę...około 1 miliona złotych.

No ale pewnie ktoś będzie chciał też przy okazji zarobić (urządzenie, firma obsługująca/serwisująca je, inkasent od mandatów) i będzie nieco mniejsza kwota.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: alek » 14-01-2020 17:28

orange pisze:
14-01-2020 16:01
Jeśli na Tarnobrzeskim Rynku pojawi się 20 miejsc parkingowych płatnych i załóżmy, że kierowcy płacą
3 zł za pierwszą godzinę,
za kolejne dwie o 20 proc. więcej,
za czwartą znów 3 złote
i przyjmując, że będzie tam stało przynajmniej kilka aut od poniedziałku do piątku to rocznie miasto mogłoby zarobić...tak sądzę...około 1 miliona złotych.

No ale pewnie ktoś będzie chciał też przy okazji zarobić (urządzenie, firma obsługująca/serwisująca je, inkasent od mandatów) i będzie nieco mniejsza kwota.

:shock:
To jakaś nowa matematyka Orange? :)

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: zbyry » 14-01-2020 17:47

Skąd do diaska Ty żeś wyczarował ten milion? Nawet jak przyjąć wersję najbardziej optymistyczną z możliwych, to przy założeniu pełnego obłożenia wszystkich miejsc 24 h w tygodniu, 365 dni w roku, to wychodzi: 365 D * 24 H * 3 ZŁ * 20 M = 525 600,00 zł, czyli połowa. Tylko, że trzeba być realistą i przyjąć 5 dni w tygodniu i 10 h postojowych to i tak nadal będzie wariantem optymistycznym. Przepraszam, nie sądziłem, że trzeba będzie tu pisać wzorami :lol:

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: dino » 14-01-2020 18:30

20 miejsc parkingowych przy kamieniczkach.
kolejne 20 przy budynku Społem i fantomie.
I mamy 40 miejsc x 2,5 zł x 8 godzin x 365 dni = 292 000 zł
Przy połowie miejsc połowa tej kwoty.
Jest to bardziej realne.
Ostatnio zmieniony 15-01-2020 06:18 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: karas » 14-01-2020 23:23

marysia67 pisze:
13-01-2020 12:34
Nie zgadzam się z Tobą, jest problem z zaparkowaniem auta w Tarnobrzegu, niemniej parking na rynku to nie jest dobry pomysł.
Wystarczy, że założysz dojście do miejsca docelowego w czasie 5 minut i w miejscach parkingowych można przebierać. Do UM mam 3 minuty piechotą. W mojej okolicy zawsze jest gdzie zaparkować. Czy parkowanie 3 minuty od UM możemy zaliczyć do parkowania nieopodal UM? No myślę, że tak. Podobnie ma się sytuacja z innymi miejscami w Tarnobrzegu.
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: admin » 15-01-2020 07:11

Najgorsza sytuacja z parkowaniem wcale nie jest w ścisłym centrum, planowanym pod parkowanie płatne. Najgorzej jest na osiedlach między blokami, np. przy Wyspiańskiego, Dekutowskiego, na Dzikowie, pewnie na Przywiślu czy Matejki też szału nie ma. Ale w odległości 5 minut masz rację. Zamiast stanąć na Wyspiańskiego mogę podjechać za cmentarz wojskowy przy Novej Targowej, zamiast na Dekutowskiego można stanąć pod Frakiem albo Lidlem, a na Konfederacji Dzikowskiej na samym początku w okolicy Maka. Będzie wszędzie mniej niż 5 minut.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: Antea » 15-01-2020 08:55

Na Matejki mam rodziców. Jest czasem ciężko z parkowaniem, szczególnie w porach wieczornych. Ludzie stają gdzie popadnie, na trawnikach, chodnikach.

Generalnie problem jest również z zaparkowaniem np przy cito labie na Wyspiańskiego, przy Małym Księciu, TDK jak się odwozi dzieci na zajęcia. Czasem przy przychodni naprzeciw tapimy i wgl na tym ciągu przy Starostwie.

Też nie mam problemu żeby podejść 5 min na Plac czy na Kościuszki. Natomiast mam problem z ww miejscami gdy jadę z dziećmi.

Na Dzikowie wspominam dobrze parkingi i ludzi parkujacych. W zasadzie nie miałam nigdy większych problemów, chyba że w niedzielę w porach mszy świętej. Ale to normalne.

ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: ulala » 15-01-2020 12:21

Co do parkingów przyblokowych - remontu wymaga parking na ulicy Kwiatkowskiego, przy Łamańcu, który jest w opłakanym stanie. W tym rejonie brak jest ewidwntnie miejsc parkingowych. Parking przy parku handlowym i przy Biedronce jest notorycznie zapchany w dni targowe i popołudniami. Straż miejska ochoczo wlepia mandaty parkującym nieprawidłowo pod wieżowcem na Kwiatkowskiego 3. Teren zielony pomiędzy blokiem nr 13 a wieżowcem aż prosi się, żeby zagospodarować go na parking.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: norweski_leśny » 15-01-2020 12:44

ulala pisze:
15-01-2020 12:21
Co do parkingów przyblokowych - remontu wymaga parking na ulicy Kwiatkowskiego, przy Łamańcu, który jest w opłakanym stanie. W tym rejonie brak jest ewidwntnie miejsc parkingowych. Parking przy parku handlowym i przy Biedronce jest notorycznie zapchany w dni targowe i popołudniami. Straż miejska ochoczo wlepia mandaty parkującym nieprawidłowo pod wieżowcem na Kwiatkowskiego 3. Teren zielony pomiędzy blokiem nr 13 a wieżowcem aż prosi się, żeby zagospodarować go na parking.
Nie wiem skąd taka obsesja na betonowanie całego miasta wszędzie gdzie się tylko da to zrobić. A potem narzekanie, że nie ma terenów zielonych.
Ja uważam, że teren pomiędzy blokiem 13 a wieżowcem aż się prosi o to aby powstał następny wieżowiec wraz z ogarnięciem całego terenu. Jednocześnie postawić znak - wjazd tylko dla mieszkańców. Wielokrotnie widziałem jak parking przy samym targu posiadał miejsca wolne a pod wieżowcem trawniki pełne aut. Bo szkoda zapłacić tą symboliczną opłatę za parkowanie.

ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: ulala » 15-01-2020 13:07

Parking przy Łamańcu, jak pewnie i przy innych blokach budowanych w latach 80-tych, projektowany był pod znacznie mniejszą ilość samochodów, które nie ukrywajmy, były też mniejsze. Teraz taka wielkość parkingu jest żartem, a bywa, że mieszkańcy parkują na trawie. Również jestem zdania, że tereny zielone w dzisiejszych czasach są kluczowe, by w miastach żyło nam się komfortowo, choćby ze względu na temperaturę, jednak użytkowa przestrzeń miejska musi rozwijać się wraz z wzrostem liczby ludności i co za tym idzie, wzrostem liczby samochodów. Rejon ulicy Kwiatkowskiego w ostatnich latach nieco bardziej się rozwinął, choćby przez obleganą Biedronkę czy właśnie park handlowy, a miejsc postojowych zwyczajnie brakuje. Odchodząc od tematu parkingów w tym rejonie, jako była mieszkanka bloku przy tej ulicy zaznaczam, że dopiero po 30 latach od budowy Łamańca zrobiono chodnik do SP10 oraz chodnik w kierunku targu - wcześniej można było utonąć w błocie.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: orange » 15-01-2020 14:23

Zbyry pisze „Skąd do diaska Ty żeś wyczarował ten milion?”

Liczyłem w pamięci i chyba się pośpieszyłem.
Faktycznie, przyjmując wersję najbardziej optymistyczną z możliwych, to przy założeniu pełnego obłożenia wszystkich miejsc 24 h w tygodniu, 365 dni w roku, to wychodzi: 365 D * 24 H * 3 ZŁ * 20 M = 525 600,00 złotych.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: encore » 15-01-2020 15:21

ulala pisze:
15-01-2020 12:21
Co do parkingów przyblokowych - remontu wymaga parking na ulicy Kwiatkowskiego, przy Łamańcu, który jest w opłakanym stanie. W tym rejonie brak jest ewidwntnie miejsc parkingowych. Parking przy parku handlowym i przy Biedronce jest notorycznie zapchany w dni targowe i popołudniami. Straż miejska ochoczo wlepia mandaty parkującym nieprawidłowo pod wieżowcem na Kwiatkowskiego 3. Teren zielony pomiędzy blokiem nr 13 a wieżowcem aż prosi się, żeby zagospodarować go na parking.
Trzeba też zobaczyć na parking pomiędzy Dąbrowskiej-Zwierzyniecką-Kwiatkowskiego, w okolicy sklepu Pola. Podobnie wygląda parking pomiędzy wieżowcami a przychodnia numer 3.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: norweski_leśny » 15-01-2020 15:31

Bardzo dobrze, że te parkingi tak wyglądają. Może mieszkańcy zaczną wreszcie wydeptywać ścieżki do prezesa jednej czy drugiej spółdzielni mieszkaniowej tak często, aż do "szefów" spółdzielni dotrze to, iż inwestycja jest potrzebna.

ulala
Posty: 46
Rejestracja: 04-03-2015 19:42

Re: Rocznica prezydentury Dariusza Bożka - podsumowanie dokonań.

Post autor: ulala » 15-01-2020 16:17

Masz rację Norweski Leśny. Szkoda tylko, że problemu nie dostrzegają (i nie działają w tym zakresie) dwaj radni mieszkający przy wskazanej przeze mnie ulicy, natomiast radny Nowak, któremu chyba zwyczajnie się chciało, potrafił załatwić remont całej ulicy Kopernika. Nie mieszkam już w Tarnobrzegu i problemu braku parkingów w mieście nie odczuwam na co dzień, jednak jest to wciąż moje miasto rodzinne, którym się interesuję i chciałabym, żeby wyglądało jak najpiękniej.

ODPOWIEDZ