Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: admin » 18-12-2019 21:12

http://leliwa.pl/tarnobrzeg-protest-prz ... TO97qNIluM

Nawet nie wiedziałem że się szykuje, zatem spokojnie śpiewałem tradycyjne kolędy na Miechocinie.

Na pierwszym było około 200 osób, kolejne były właściwie symboliczne.
Tym razem Leliwa pisze o 100 osobach. Co się zmieniło? Na pierwszym widziałem całkiem sporo młodych ludzi, a teraz - jak widać.
W wydarzeniu na fb udział wzięły... 2 osoby przy 13 zainteresowanych.



W sumie już za parę miesięcy odbędzie się referendum w sprawie reformy sądownictwa według PiS.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 731
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: Jacek » 18-12-2019 21:46

W sumie już za parę miesięcy odbędzie się referendum w sprawie reformy sądownictwa według PiS.

A skąd taka rewolucyjna informacja? Od kiedy to PiS pyta o cokolwiek suwerena? Suweren wybrał, więc robimy co chcemy. Czyż nie?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: encore » 18-12-2019 22:01

Otóż to. Oglądamy perfekcyjną wersję live jednego z dzieł Orwella. Świnie u władzy.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: admin » 18-12-2019 22:31

Jacek pisze:
18-12-2019 21:46
A skąd taka rewolucyjna informacja? Od kiedy to PiS pyta o cokolwiek suwerena? Suweren wybrał, więc robimy co chcemy. Czyż nie?
Oczywiście miałem na myśli majowe wybory prezydenckie. Komu nie przeszkadzają zmiany w sądownictwie według PiS, ten może głosować na obecnego prezydenta Dudę. Kto chce bronić wcześniejszego systemu, ten głosuje przeciw Dudzie.

Jeśli wygra Andrzej Duda, to zmiany będą kontynuowane, z zastosowaniem dowolnych metod, jakie akurat będą dostępne. Jeśli przegra Duda, to żaden inny kandydat nie poprze forsowanych przez większość sejmową (już bez Senatu!) propozycji. Ani Kosiniak, ani Hołownia, ani tajemniczy kandydat Nowej Lewicy i Razem, ani Kidawa-Błońska, ani Konfederata. PiS nie ma większości żeby odrzucić veto, a to prezydent może ślubowanie odebrać od zaległych sędziów TK, albo nie odebrać od nowych itd.

Zwróćmy uwagę, że tu nie ma przeliczania na większości, koalicje, d'Honta itd. Tu już 35% nie może dać ponad 50%. Musi być większość bezwzględna co do 1 głosu. To proste referendum w tej sprawie, ale też jednocześnie w wielu innych.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: orange » 19-12-2019 11:54

Jak można bronić sędziów tzw. kasty?
Czego boją się sędziowie?
Odpowiedzialności za jazdę po pijanemu i kradzieże w sklepach?
Palcem w bucie nie kiwnę w obronie tej skorumpowanej kasty.
Cała SBecja wypełzła ze swoich nor walczyć o "wolne sądy" :)

Wyrok sądowy na Śpiewaka pokazuje, ze sądami w Polsce nadal rządzą, a raczej zarządzają złogi PRL i ludzie bardzo, bardzo źli. Reformę sądów PiS musi doprowadzić do końca i to szybko.

Sprawiedliwość , to ostatnia rzecz o jaka walczą sędziowie.
Bronią swoich interesów, kontaktów i bezkarności.
Uważają się za nietykalnych, nie podlegających krytyce i ocenie.
Nie cofną się przed żadną podłością, aby obronić swoję pozycję.
A sprawiedliwość ............żart , cwaniactwo oto w co wierzą.
Czas aby im to wykrzyczeć w twarz .

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: DonBeck » 19-12-2019 12:06

Ale Piotrowicz swój chłop prawda? I reszta komuchów w PiSie. Może ty wróć lepiej do swojej nory.

leonardo
Posty: 363
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: leonardo » 19-12-2019 12:36

Jak można bronić sędziów tzw. kasty?


Nie bronimy sędziów tylko samych siebie, bo gdy PiS podporządkuje sobie sądy to oprócz znanych nam wielu słabości naszego wymiaru sprawiedliwości dojdzie jeszcze jeden, prawdopodobnie najgorszy:

Sądy będą wydawać wyroki zgodnie z wolą rządzącej partii.

Czyli:

W starciu z państwem, czy samorządem, czy jakąkolwiek publiczną instytucją w której rządzi PiS - nie mamy żadnych szans

Każdy wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie będzie uwzględniany

W przypadku gdy naszym przeciwnikiem w sądzie będzie PiS-owiec, sympatyk PiS-u, lub ktoś kto znajdzie dojście do znaczącego PiS-owca - przegrywamy taką sprawę z kretesem.

Walka idzie zatem nie o sędziów, ale o naszą wolność, nasze pieniądze.

O nasze życie!

szylwester
Posty: 46
Rejestracja: 02-02-2017 21:58

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: szylwester » 19-12-2019 13:43

Sprawiedliwość , to ostatnia rzecz o jaka walczą ................
Bronią swoich interesów, kontaktów i bezkarności.
Uważają się za nietykalnych, nie podlegających krytyce i ocenie.
Nie cofną się przed żadną podłością, aby obronić swoję pozycję.
A sprawiedliwość ............żart , cwaniactwo oto w co wierzą.
Czas aby im to wykrzyczeć w twarz .
[/quote]

Idealnie pasuje do opisu polityków pewnej partii.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: orange » 19-12-2019 13:45

Za dużo ludzi nie przyszło na protesty pod sąd.
POstkomuna i trochę szKODników za granicą.

Ale czego wymagać od PRL-u.
Chcą by wszystko zostało po staremu, ale "TO SE NE VRATI"

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: DonBeck » 19-12-2019 14:07

Orange jak Zbyry coś wstawił, co cię uraziło, to miałeś ból tyłka i leciałeś na skargę do admina. Ale to w porządku nazywać kogoś szkodnikiem? Esbekiem nazywać zwyklych ludzi o których nie masz pojęcia i ich nie znasz? Ich domy - norami? Ty obrażać możesz, ciebie obrazić nie wolno? Znasz takie słowo na H? Ostatnio już je używałem wobec twojej osoby.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: orange » 19-12-2019 14:28

"Ale to w porządku nazywać kogoś szkodnikiem? "

Szkodniki – organizmy powodujące straty w działalności rolnej, leśnej, magazynowej, także uszkadzające kolekcje, zbiory muzealne, biblioteczne itp. Szacuje się, że straty spowodowane przez szkodniki w uprawianych roślinach sięgają około 10–15% wartości całego plonu w skali światowej.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: orange » 19-12-2019 14:31

"Esbekiem nazywać zwyklych ludzi o których nie masz pojęcia i ich nie znasz?"
Jak oglądam te hasła w mediach interweniowych i tabliczki odwołujące się do PRL, jak widzę te KODy pod sądami, to można tych ludzi nazwać przynajmniej niezwykłymi...

ESBek - pracownik Służby Bezpieczeństwa – organu bezpieczeństwa państwa będącego częścią struktury Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i jego jednostek terenowych, działający w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w latach 1956–1989 i ostatecznie rozwiązany w 1990, powołany m.in. do zapewniania bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego kraju.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: orange » 19-12-2019 14:32

"Znasz takie słowo na H? Ostatnio już je używałem wobec twojej osoby."

Nie mam na imię Henryk.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: orange » 19-12-2019 14:43

"Esbekiem nazywać zwykłych ludzi"...

Chodzi mi oto, że niestety jeszcze w wielu sądach pracują osoby powiązane z SB, UB, itd.
W polskich sądach wciąż pracuje 700 sędziów orzekających za komuny.
Wśród nich są osoby zajmujące funkcje kierownicze.
Wydawali wyroki jeszcze w stanie wojennym.
To efekt braku dekomunizacji wymiaru sprawiedliwości.
Oczyszczenie sądów powinno było nastąpić jeszcze w roku 1989, ale wymiar sprawiedliwości uniknął dekomunizacji.
Zapewniano wówczas, że środowiska sędziowskie oczyści się samo ze skompromitowanych osób.
Tak się nie stało.

Wiele z nich splamiło się wydawaniem bezprawnych wyroków, a teraz nawet zasiadają w Sądzie Najwyższym.
To ma swoje konsekwencje – patologie i układy.

Przykład: Sąd Najwyższy „sprzeciwiał się szerokiej lustracji tajnych współpracowników komunistycznych służb specjalnych, nie usuwał też ze swojego grona osób, którym udowodniono, że byli TW”.

leonardo
Posty: 363
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: leonardo » 19-12-2019 15:10

W polskich sądach wciąż pracuje 700 sędziów orzekających za komuny.

No i wszystko jasne. Za to w polskich szpitalach, uczelniach, urzędach, kościele itd. itp nie ma już wcale ludzi, którzy zaczynali pracę za komuny.


Nieuleczalny przypadek. Dyskusja z tobą, to jakby próbować przekonać młotek, żeby przestał uderzać w palec.

Na szczęście ludzi, którzy wiedzą czym grozi podporządkowanie sądów PiS-owi nie brakuje. Także tutaj, na tym forum.

skunaskun
Posty: 130
Rejestracja: 22-02-2018 23:59

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: skunaskun » 19-12-2019 15:57

Posłowie opozycji też zaprotestowali :D
Poseł Jerzy Borowczak tłumaczy, że wszystko przez to, że jego samolot z Gdańska do Warszawy miał godzinne opóźnienie. – Gdyby nie to, to bym głosował. Szkoda, że nie wróciłem wczoraj wieczorem... – mówi. Posłanka Joanna Kluzik–Rostkowska spóźniła się na głosowanie jadąc autem z warszawskiej Białołęki. – Jestem na siebie wściekła. Nie chcę szukać wymówek. Mogę tylko przeprosić – mówi Kluzik–Rostkowska.

Poseł Tomasz Kostuś kończy rozmowę, gdy tylko słyszy pytanie. – Właśnie wracam Nowym Światem z Zamku Królewskiego. Oddzwonię do pani za chwilę i odpowiem, dobrze? – proponuje. Jednak nie oddzwania i nie odbiera telefonu.

Posłanka Gabriela Lenartowicz mówi, że jest na zaplanowanym urlopie spowodowanym "nieprzezwyciężalnymi" okolicznościami rodzinnymi. – Wzięłam go jeszcze zanim było wiadomo, że Sejm będzie się zajmował sądami – zastrzega.

Poseł Paweł Poncyljusz odpowiada sms-em. "Moja wina, spóźniłem się, miałem spotkanie poza Sejmem" – pisze. Poseł Tadeusz Zwiefka nie spóźnił się, ale opuścił salę, gdy dostał dramatyczną wiadomość o poważnej chorobie bliskiej mu osoby.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: dino » 19-12-2019 16:26

I znowu wyszło, że PiS nie ma nawet z kim przegrać ;-)

Niech idą bawić się do piaskownicy
;-)

OPOZYCJA ;-) ;-) ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: zbyry » 19-12-2019 17:20

"Już nie ma opozycji, teraz to k....a Twoi zwierzchnicy" - Franz Maurer, Psy. Przecież wiadomo, że są dogadani.

Idąc tokiem myślenia, nie gniewaj się Orange, Twoim, to naczelnik państwa nie powinien wykładać swego czasu w Białymstoku, w odrodzonej RP w NLU w Nowym Sączu, nasze dyplomy powinny iść do śmietnika, bo niektórzy wykładowcy uczyli się na uniwersytecie Łomonosowa w Moskwie, nieżyjącemu prof Relidze należałoby zabrać dyplom, prof Zembali, Dziatkowiakowi też i wielu wielu innym. Twoim i moim rodzicom pozabierać dyplomy, tytuły naukowe itd, itd. Należy się bardzo głęboko nad tym zastanowić. To jest wojenka dla mas, co nie oznacza, że wszystko mi się podoba, bo koledzy prawnicy stoją za trzecim rozwiązaniem, które mi wytłumaczyli - obywatelską kontrolą sądów co 4-5 lat. Da się obrać trzecią drogę. Tak jest w krajach zachodu, ale nie przez motłoch, że zaczerpnę z senatora Glaciusa, lecz ludzi wykształconych, znających prawo. W tym nawet przez inżynierów np lotnictwa.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: admin » 19-12-2019 20:37

Oczywistym jest, że PiS nie zamierza podważać uprawnień nadanych w PRLu, bo za dużo by stracił. Nie tylko w elektoracie, ale również we własnych szeregach. To tylko odbicie piłeczki w sprawie nieuznawania niektórych sędziów przez niektórych sędziów, zależnie od tego kto ich powołał.

W Sejmie wyszło zabawnie, okazuje się, że większość to kwestia umowna.
Poncyliusz przynajmniej nic nie ściemnia.

Orange, piszący wyżej mają rację. Ograniczenia w obraźliwym słownictwie należałoby zaczynać od siebie.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Kolejny protest przed tarnobrzeskim sądem

Post autor: alek » 20-12-2019 09:15

orange pisze:
19-12-2019 11:54
Jak można bronić sędziów tzw. kasty?..
...Wyrok sądowy na Śpiewaka pokazuje, ze sądami w Polsce nadal rządzą, a raczej zarządzają złogi PRL i ludzie bardzo, bardzo źli. Reformę sądów PiS musi doprowadzić do końca i to szybko...
...Chodzi mi oto, że niestety jeszcze w wielu sądach pracują osoby powiązane z SB, UB, itd.
W polskich sądach wciąż pracuje 700 sędziów orzekających za komuny.
Wśród nich są osoby zajmujące funkcje kierownicze.
Wydawali wyroki jeszcze w stanie wojennym.
To efekt braku dekomunizacji wymiaru sprawiedliwości...

...Wiele z nich splamiło się wydawaniem bezprawnych wyroków, a teraz nawet zasiadają w Sądzie Najwyższym.
To ma swoje konsekwencje – patologie i układy...
Dla przypomnienia z Konstytucji RP:
Art. 178.
1. Sędziowie w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji oraz ustawom.
2. Sędziom zapewnia się warunki pracy i wynagrodzenie odpowiadające godności urzędu oraz zakresowi ich obowiązków.
3. Sędzia nie może należeć do partii politycznej, związku zawodowego ani prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów.
Art. 179.
1. Sędziowie są powoływani przez Prezydenta Rzeczypospolitej, na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa, na czas nieoznaczony.
Art. 180.
1. Sędziowie są nieusuwalni.
2. Złożenie sędziego z urzędu, zawieszenie w urzędowaniu, przeniesienie do innej siedziby lub na inne stanowisko wbrew jego woli może nastąpić jedynie na mocy orzeczenia sądu i tylko w przypadkach określonych w ustawie.
3. Sędzia może być przeniesiony w stan spoczynku na skutek uniemożliwiających mu sprawowanie jego urzędu choroby lub utraty sił. Tryb postępowania oraz sposób odwołania się do sądu określa ustawa.

Nikt nie broni kasty a raczej zapisów naszej Konstytucji i zapisów dotyczących trójpodziału władzy.
Zanim napiszesz @Orange coś na temat wyroku dla Śpiewaka to może poczytaj w różnych źródłach i nie opieraj się tylko na przekazie TVPiS. Śpiewak został ukarany za zbyt długi język co sam przyznał.
Pisząc o sędziach z PRL pełniących wysokie funkcje masz na myśli prezes TK p. Przyłębską ? Ona chyba jest najwyżej z sędziów którzy orzekali za PRL-u i na dodatek jest żoną TW Wolfganga. :-)
Jeśli PIS chce wprowadzić nadzór nad sądownictwem to niech napisze nową Konstytucję , zorganizuje referendum w którym obywatele poprą te zmiany. Wówczas nawet żadne TSUE nie będzie podważało ich ustaw. Ty zamiast krzyczeć sędziom w twarz możesz zaangażować się w tą "dobrą zmianę" . :-)

ODPOWIEDZ