Tarnobrzeska Rada Kobiet

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
koleś
Posty: 33
Rejestracja: 28-06-2012 19:24

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: koleś » 01-08-2020 20:13

Popieram! Popieram!! Popieram!!!
Coraz bardziej przekonuję się, że TRK bardziej służy sobie do robienia polityki, niż do zajmowania się ważnymi dla nas mieszkańców miasta problemami. Najprostrzy przykład to jeden z wątków dotyczący niebezpiecznych i zwisających gałęzi, tak że można sobie oczy powybijać. Może Nasze Panie z TRK poruszą ten problem i przygotują pismo do naszego pana prezydenta albo jego małżonki, żeby jego sumienie ruszyło. Można też w tej sprawie napisać do przewodniczącego rady miasta. To by dopiero było!!!
O ile pamiętam, przewodnicząca TRK jest również aktywistką społecznej rady do spraw niepełnosprawnych. Czy też w tej radzie planuje tak dynamiczne działania zamiast zająć się problemami osób niepełnosprawnych w naszym mieście.

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Ania_Nowak » 03-08-2020 10:23

TRK będzie też zwracać się do Prezydenta, jego Małżonki lub do Przewodniczącego RM żeby posprzątali jak pies (czy kot) się zesra na chodniku a właściciel tego nie posprząta.
Sam możesz zwrócić się do Władz Miasta o rozwiązanie pewnych problemów (a może Duda ułaskawi te gałęzie?).
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 03-08-2020 11:42

Jest wiele rozwiązań, również łatwiejsze niż zwracanie się do Prezydenta. Ale tak, takie właśnie są kompetencje Rady Kobiet przy Prezydencie Tarnobrzega. W celu rozwiązywania problemów tarnobrzeskich kobiet Rada ma opiniować miejskie uchwały i zwracać władzom lokalnym uwagę na problemy i zaniedbania, proponować własne rozwiązania organowi któremu doradzają (Prezydent Tarnobrzega) w zakresie jego kompetencji.

Listy do małżonki głowy państwa żeby wpływała na decyzję Trybunału Konstytucyjnego czy zajmowanie stanowiska w sprawie umów międzynarodowych to po prostu nieporozumienie.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: infonauta » 05-02-2021 20:45

Może się mylę, ale jakoś kobietki w Tarnobrzegu coś swój zapał ostudziły. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, ale fakt jest to niepodważalny.
Swoją drogą to ja już mam dosyć tego gadania na ten temat, bo to niczego nie zmienia. Z tego powodu też przeciwny jestem tym ciągłym demonstracjom, bo też już do niczego nie prowadzą.
Nasze panie z TRK też jakoś zapałem do działań nie grzeszą. Może są zmęczone, może się już całkowicie pokłóciły alboim się po prostu niechce. Niewątpliwie taka TRK to działanie polityczne, ale nam w mieście takiej polityki ogólnopolskiej robionej przez taką radę nie trzeba. Bardzieć trzeba nam troski, pomysłu i inicjatywy żeby usprawnić nam życie w mieście, a tu nasze panie jak widać pomysłu jużnie mają. Więc po co nam taka rada?

jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: jamWilhelm » 05-02-2021 20:52

Spokojnie, za daleko jeszcze do wyborów, jeszcze dadzą czadu ;)

Susunia003
Posty: 17
Rejestracja: 01-07-2019 17:32

Re: KIEDY MANIFA W TARNOBRZEGU

Post autor: Susunia003 » 05-02-2021 21:52

Czy zainicjowanie w Tarnobrzegu foodsharning'u to brak działania? Czy konferencja wraz z Poradnią Psychologiczno Pedagogiczną to też brak działania.? Mamy pandemia i niestety wszystkie działania przenoszą się do sieci lub są to działania charytatywne. Mogę jeszcze zdradzić (zasłyszane) że w planach jest zrobienie w Tarnobrzegu bookcrossingu oraz panie planują coś na dzień kobiet. Niestety rada nie ma funduszy z miasta i wszystko co robią to robią że swoich prywatnych pieniędzy, niestety nie wszystkie panie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 06-02-2021 09:46

Przeniosłem trzy ostatnie posty, żeby nie wiązać TRK ze Strajkiem Kobiet, bo pokrywało się to tylko częściowo.

Susunia003 zwróciła uwagę na dwie kolejne aktywności, w które zaangażowane były członkinie TRK i rzeczywiście po dłuższej przerwie nie można powiedzieć, że nic się nie dzieje. Ale dochodzi tutaj do całkowitego pomieszania oczekiwań i ocen czy ktoś coś robi, czy nic nie robi. Przypomnę zatem punkt pierwszy i najważniejszy regulaminu Tarnobrzeskiej Rady Kobiet:
Tarnobrzeska Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta Tarnobrzega, zwana dalej „Radą” jest organem doradczo-konsultacyjnym i opiniodawczym powołanym przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega Zarządzeniem nr 11/2020 z dnia 10 stycznia 2020 r.
Dalej zadania wymienione są szczegółowo:
1. Analiza polityki Miasta pod względem różnorodnych potrzeb kobiet.
2. Wyrażanie opinii na temat projektów dokumentów strategicznych miasta.
3. Opiniowanie projektów uchwał i innych aktów prawa miejscowego dotyczących wszystkich obszarów bezpośrednio i pośrednio związanych z sytuacją kobiet w Mieście i równouprawnieniem oraz monitorowanie działań Miasta w tym zakresie.
4. Diagnoza sytuacji kobiet w Tarnobrzegu.
5. Edukacja mieszkańców w każdym wieku dotycząca równouprawnienia.
6. Wspieranie organizacji akcji społecznych, a także imprez podejmujących tematy kobiet i równouprawnienia.
7. Udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadkach naruszenia i zagrożenia praw kobiet.
I wyłącznie z tego należy ją rozliczać. Do tej pory mamy list do żony prezydenta w sprawie umowy międzynarodowej, pojawiają się własne inicjatywy społeczne, czy szerokie apele itp. A co wiemy o konsultacjach z prezydentem, co TRK mu doradziła i opiniowała? Co wiemy z trzech pierwszych punktów? Czy pandemia to rzeczywiście uniemożliwia? Wydaje mi się, że głos TRK powinien być słyszalny w wielu sprawach, które zależą od prezydenta miasta i którymi żyje miasto.

Czy TRK opiniowała zakup Kolekcji Dzikowskiej na kredyt? Chyba że ten temat nie dotyczy kobiet.

A może konsultowała stan zadłużenia miasta i emisję obligacji? To chyba też kobiet dotyczy pośrednio lub bezpośrednio?

A może TRK obserwuje i analizuje tarnobrzeską edukację? To bardzo dotyczy kobiet! A jeśli obserwuje, to czy uważa, że wszystko jest idealnie, czy też może widzi coś, co można by zmienić w celu poprawy jakości, albo obniżenia kosztów funkcjonowania? I czy w tej sprawie TRK konsultuje się z prezydentem, coś mu doradza i coś opiniuje? Jedna z radnych zebrała dane o miejskiej edukacji z ostatnich 10 lat, zrobiła z tego raport i wyciągała wnioski. Może by to potraktować jako jakiś punkt wyjścia do dyskusji? Na ten moment wydaje się, że to opracowanie zostało zignorowane.

Wzniosłe apele czy lokalna działalność społeczna mogą być piękne i często mile widziane. Ale to nie jest głównym zadaniem TRK i nie z tego powinna być rozliczana. Przecież inicjatywę foodsharingu, albo konferencję z PPP można by zorganizować bez istnienia TRK, które ma prawa szczególne. Bo zwykły obywatel może organizować foodsharing albo konferencję i pisać apele, ale nie może konsultować uchwał miasta i strategicznych dokumentów.

To trochę jak spotykane całkiem często w sieci komentarze "dlaczego radni budują kolejną Biedronkę, zamiast stworzyć nowe miejsca pracy i ściągnąć inwestora?". Ewentualnie czemu tarnobrzescy radni i prezydent nie piszą listów w sprawie uwolnienia Nawalnego. Bo to nie są ich kompetencje!

jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: jamWilhelm » 06-02-2021 11:20

jestem przekonany, że przed wyborami rada nie będzie działać w takiej ciszy jak teraz. Jak Admin pisał, do takich "działań" nie trzeba RK ani żadnej rady. Ile kobiet tam się w ogóle cokolwiek udziela? Tyle samo mogła by zrobić Tarnobrzeska Rada Ludzi Leworęcznych i równie tyle samo jest nam w mieście potrzebna

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: infonauta » 06-02-2021 18:53

Zgadzam się!!!
Ale i tak uważam, że ostatnio dynamika działania kobiet i w sprawie kobiet uległa osłabieniu.
Co do TRK to twór czysto polityczny, ma pomóc w przyszłych wyborach, tak członkiniom tej rady, jak też PDB w uzyskaniu reelekcji. To sprytne posuniecie, które pozwala prezydentowi pozyskać poparcie kobiet, bo merytorycznie może być cienki.
A swoją drogą to jestem ciekaw, czy TRK opiniowała zakup kolekcji dzikowkiej. a jeśli tak, to czy inne rady także to mogły i zrobiły.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: encore » 06-02-2021 22:02

Prezydent obiecał utworzenie TRK w swoim programie - i słowa dotrzymał. Choć wolałbym aby dotrzymał słowa np. w sprawie budowy stadionu lekkoatletycznego.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 24-02-2021 18:27

Rada Kobiet świętuje Dzień Kobiet. I to dobre świętowanie.


Susunia003
Posty: 17
Rejestracja: 01-07-2019 17:32

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Susunia003 » 16-03-2021 17:03


Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 16-03-2021 17:10

Wiem o podobnej (a może tej samej) akcji zbierania kosmetyków za pośrednictwem szkół.
Być może w niektórych przypadkach da się podrzucić i w ten sposób.

Susunia003
Posty: 17
Rejestracja: 01-07-2019 17:32

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Susunia003 » 16-03-2021 17:34

admin pisze:
16-03-2021 17:10
Wiem o podobnej (a może tej samej) akcji zbierania kosmetyków za pośrednictwem szkół.
Być może w niektórych przypadkach da się podrzucić i w ten sposób.
Tak to jest ta sam akcja, przynajmniej w 3 szkołach o których wiem.

tosieko
Posty: 22
Rejestracja: 27-08-2017 00:29

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: tosieko » 23-04-2021 20:17

A co tam u naszych drogich pań? Dawno już nic o nich nie słychać, co robią i komu doradzają i jakie sukcesy mają na swoim koncie. A może jaką nową zadymę polityczną szykują? No i co słychać u naszej drogiej Katarzyny I "Działam"?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 23-04-2021 20:21

Panie organizują sporo ciekawych akcji społecznych, aktualnie ma to być wymienialnia książek, ale generalnie od paru miesięcy są to dość regularne inicjatywy tego typu. Nie wiem za to jak w kwestii doradzania prezydentowi w jakichkolwiek miejskich tematach.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 26-04-2021 17:27

Wspominałem o ciekawych akcjach społecznych, a oto jedna z nich.



Do 30 kwietnia można podzielić się książkami z bliźnimi, a jak widać już się trochę nazbierało:


sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: sąsiad » 26-04-2021 22:22

No właśnie... jest tak, jak się obawiałem że może być właśnie tak...
Mam mieszane odczucia.
Z jednej strony to dobrze, że takie czy inne pożyteczne rzeczy ,ktoś robi i chce robić.
Z drugiej strony można zapytać, dlaczego to ta rada kobiet ma to robić i czy do robienia takich rzeczy została akurat powołana.
Odpowiedź na to zasadnicze pytanie jest kluczowa, choćby dlatego że TRK nie ma zastępować różnych instytucji i odwalać za nie różne inicjatywy i zadania. A także dlatego, że jeśli już to Szacowne Gremium podejmuje takie wyzwania, to niech robi to systematycznie i po kolei rozwiązując nasze miejskie problemy. Dla przykładu niech podejmie inicjatywę odwiertu wód siarczkowych, sprawę podcinania drzew, żeby gałęzie nam oczu nie wybijały, podwyżek cen śmieci, sprawę remontu Sikorskiego i niebezpiecznych chodników i wielu innych rzeczy. które ułatwią nam codzienne życie.
Mam też inną refleksję, że jeśli TRK zajmuje się takimi rzeczami, to pewnie nie ma już innych problemów, a jeśli tak to po co ona jest? Ciekawe też by było wiedzieć, ile problemów i rozwiązań zostało przekazanych przez to forum PDB?

cdn24
Posty: 65
Rejestracja: 07-06-2018 21:53

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: cdn24 » 02-05-2021 11:20

Jak widać,ten temat r ownież się wypala albo nasze Panie zeszły już do podziemia i zaczynają działać potajemnie. No cóż tak też się zdarza i trzeba się z tym pogodzic. Moim zdaniem to chybioby pomysł i ma ssłużyć głównie robieniu polityki i lansowaniu się. I tyle, może i to czy nie zapewnia to drugiej kadencji naszego PDB.
No i na zakończenie, może się dowiemy, co nasze Panie sądzą o osiedlu "Nocy i dni"?

janusz_sz
Posty: 77
Rejestracja: 10-10-2010 23:56

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: janusz_sz » 04-05-2021 16:45

Nie wiem, czy już ktoś zauważył, że Nasze drogie Członkinie Tarnobrzeskiej Rady Kobiet od pewnego czasu maja mesjanistyczne aspiracje i kosmopolityczne ambicje. Z tego względu z byle kim w polemikę już nie wchodzą ani też odpowiedzi nie udzielają. Zawsze można próbować po angielsku. Może się uda.
My dear ladies, what do you think about the gardens from "Nights and Days" in the Serbinów estate?

ODPOWIEDZ