Tarnobrzeska Rada Kobiet

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Rada_Kobiet_Tbg
Posty: 14
Rejestracja: 16-02-2020 08:59

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Rada_Kobiet_Tbg » 17-04-2020 11:54

Zostały złożone życzenia w tym temacie, i zamiast bazi, kurczaczków czy Jezusa na krzyżu były tulipany. I to jest problem? Czego sobie życzysz dzieląc się jakiem czy opłatkiem? Kto kogo publicznie znieważył? Do Admina prośba: przenieś te wpisy orange do Dyskusji Religijnych.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 17-04-2020 14:53

Rada_Kobiet_Tbg pisze: "trup na krzyżu".

Dlaczego uważasz Jezusa Chrystusa syna Boga za "trupa na krzyżu"? :?:

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: encore » 17-04-2020 15:19

Co innego przedstawia krucyfiks? Łysą babę na harleyu?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 17-04-2020 17:06

@orange
Można uznać język za niedelikatny, ale przecież wierzymy, że Jezus był również człowiekiem i umarł na krzyżu. Trup to po prostu nieżywy człowiek. Może nie ma w tym smaku, ale prawda jest. Staraj się nie pisać prowokacyjnie, to nic dobrego.
TRK, dziękuję za edycję, już nie ma problemu ze smakiem i delikatnością.
Rada_Kobiet_Tbg pisze:
17-04-2020 10:44
Problem w tych życzeniach jest taki, że jakby zamiast tulipanów był Jezus na krzyżu, to było by OK.
Dale mamy jednak nieporozumienie jeśli chodzi o symbolikę świąt Wielkanocnych. Jezus na krzyżu wcale nie jest ich symbolem, nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek używał takiego wizerunku przy okazji życzeń świątecznych. Z tych dwóch lepsze Tulipany niż Ukrzyżowany.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 18-04-2020 10:33

Cofnij się. Nie chodzi o samo tło. Chodzi o to, że nie było najmniejszego nawiązania jakie to święta, z jakiej właściwie okazji są życzenia. Fobia.
W Dzień Kobiet składa się życzenia z okazji Dnia Kobiet. Proste. I sam dobrze wiesz, że nie było tam słowa "nieboszczyk", który zresztą wcale się nie pojawia przy okazji kartek świątecznych. Ale fakt, że to nie wszyscy muszą wiedzieć.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 18-04-2020 11:03

Oczywiście. Nie zakładam złych intencji, ani nie podważam szczerości życzeń. Jest tylko zabawny w naszym kontekście kulturowym przejaw postępowej poprawności politycznej.
Maciej08214 pisze:
18-04-2020 10:54
życzenia WESOŁYCH ŚWIĄT przed świętami wielkanocnymi raczej nie odnoszą się do grudniowych świąt
Nie ma wesołych :) Są "świeże" i "soczyste" :)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 24-04-2020 10:22

admin to Ty zmieniłeś słowa użytkownika Rada_Kobiet_Tbg? :o

17 kwietnia 2020 roku o godz. 10:44 uzytkownik Rada_Kobiet_Tbg napisał "Problem w tych życzeniach jest taki, że jakby zamiast tulipanów był trup na krzyżu, to było by OK. "

Aktualnie widać na naszym tarnobrzeskim forum, że jest to słowo zmienione i pojawiło się nagle słowo Jezus. :!: :!: :!: :!: :!: :!:
"Problem w tych życzeniach jest taki, że jakby zamiast tulipanów był Jezus na krzyżu, to byłoby OK".

Rada_Kobiet_Tbg
Posty: 14
Rejestracja: 16-02-2020 08:59

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Rada_Kobiet_Tbg » 24-04-2020 10:47

Coś się tak przyczepił do tych tulipanów? Byłeś na policji? My wszystko szanujemy i nie czepiamy się do bałwochwalstwa. Ja czy ktoś inny może się poczuć urażony idąc do świeckiego urzędu a na ścianie wisi zabity na krzyżu. Znajdź se chłopie jakieś twórcze zajęcie a nie bądź trollem.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 24-04-2020 12:36

admin to Ty zmieniłeś słowa użytkownika Rada_Kobiet_Tbg? :?: :?: :?:

17 kwietnia 2020 roku o godz. 10:44 użytkownik Rada_Kobiet_Tbg napisał "był trup na krzyżu".
Aktualnie we wpisie z 17 kwietnia jest dopisane słowo "Jezus na krzyżu".

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 676
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: norweski_leśny » 24-04-2020 12:59

Rada_Kobiet_Tbg pisze:
24-04-2020 10:47
Coś się tak przyczepił do tych tulipanów? Byłeś na policji? My wszystko szanujemy i nie czepiamy się do bałwochwalstwa. Ja czy ktoś inny może się poczuć urażony idąc do świeckiego urzędu a na ścianie wisi zabity na krzyżu. Znajdź se chłopie jakieś twórcze zajęcie a nie bądź trollem.
Wytłumaczy mi Pani jedną sprawę. Dlaczego, skoro Pani nie jest osobą wierzącą, to wypowiada się tak mocno negatywnie względem symboli religijnych? Daje to jakieś poczucie walki z powszechnymi normami, czy o co chodzi? Przecież dla Pani to powinny być zbite dwa kawałki deski, z jakąś tam figurką na nich? To nie powinno nic dla Pani oznaczać. Ja sam jakoś mocno wierzący nie jestem ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Natomiast u nas, panuje jakieś dziwne podejście do ateizmu. W sumie to reprezentuje Pani w tym momencie nie ateistę ale jakiegoś zwolennika czy nawet wyznawcę antyreligii.

Rada_Kobiet_Tbg
Posty: 14
Rejestracja: 16-02-2020 08:59

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Rada_Kobiet_Tbg » 24-04-2020 15:00

Zacznę tak: złożyłam życzenia świąteczne i zaczął się problem, bo nie było symboli Wielkiej Nocy tylko tulipany. Orange jak w każdym wątku, jak zwykle ma problem, bo były tulipany. Czy trup na krzyżu nie jest trupem na krzyżu? Czy zwłoki to nie zwłoki? Orange się obraził i chciał zgłaszać możliwość popełnienia przestępstwa. Jak się nazywa człowiek umarły? Trup, nieboszczyk, zwłoki, denat... Więc kim był Jezus na krzyżu i w grobie? Bogiem? Odbiegłam od tematu.
Przecież dla Pani to powinny być zbite dwa kawałki deski, z jakąś tam figurką na nich?
No bo tak jest.
To nie powinno nic dla Pani oznaczać.
I nie oznacza.
W sumie to reprezentuje Pani w tym momencie nie ateistę ale jakiegoś zwolennika czy nawet wyznawcę antyreligii.
Po prostu nie wierzę, ale nikomu nie będę narzucać swoich teorii.

jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: jamWilhelm » 24-04-2020 15:25

Pani Rado, reprezentuje Pani RK, jak rozumiem i niesmaczne, nietaktowne, nienormalne jest pisanie takich rzeczy, z oficjalnego konta rady i dziwię się, że takiej osobie powierzono kontakt z mediami, bo źle to świadczy zarówno o całej radzie, jak i Pani, Pani kulturze, dobrym smaku, wychowaniu, obyciu i braku podstawowej znajomości PR. Jak osoby Pani pokroju są w tej radzie to nawet na paluszki szkoda dawać

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 24-04-2020 17:07

Dajmy spokój w tym wątku. To kwestia dyskusji religijnych, a nie samej Rady Kobiet.
Sam wszedłem na temat zabawnych bezokazyjnych życzeń, ale nie ma co tego nakręcać religijnie.

@orange, nie wracaj do tematu dopóki nie zapoznasz się z wcześniejszymi wpisami. Odpowiedź na Twoje pytanie już się pojawiła, nawet z podziękowaniami, nie będę powtarzać dla każdego specjalnie.

jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: jamWilhelm » 24-04-2020 22:50

wg mnie, to jednak nie kwestia tylko dyskusji religijnych, bo powiedzmy "rzecznik prasowy" nie może wypowiadać swoich prywatnych opinii w takich sprawach jak religia, reprezentując bodajże 22 kobiety. Bo czy choć 20% tych pań by się pod tym podpisało nazwiskiem? Mnie ten trup w żaden sposób nie uraził tylko utwierdził w przekonaniu, że taka rada brała wszystkich chętnych jak leci, z łapanki i jest zupełnie niepotrzebna. Dno

A jeśli owa rada chciała by wyjść z twarzą, powinna ładnie przeprosić i wyrzucić osobę odpowiedzialną za wpis na zbity pysk

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: encore » 24-04-2020 22:57

Nauczka jest taka, że jak się nie ma na usługach fachowca od PR to trzeba zachować maksimum dyplomacji tak w prezentowaniu wszelkich publikacji jak i przy dyskusji o tych publikacjach jeśli już wzbudzają one kontrowersje. Jeśli dyplomacja to za wiele, to już minimum pokory. 😉
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

gbur
Posty: 74
Rejestracja: 28-03-2017 00:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: gbur » 27-04-2020 11:32

Na wstępie zaznaczę, że nie jestem kimś nad wyraz wierzącym. Jednak słowa "trup na krzyżu" itp są słowami nie na miejscu, świadczą jedynie o braku taktu i wyczucia osoby piszącej. Nie dziwię się, że co niektórzy mogli poczuć się urażeni. Czy szanowna "Rada kobiet" o swoim zmarłym rodzicu też by powiedziała, że jego truchło leży w kostnicy? Czy nie można było użyć słów np "zmarły na krzyżu"? Tym bardziej jeżeli pisze to osoba reprezentująca jakąś organizację. Co do samych życzeń hm....jak to można określić, dziecinada? Czy takie życzenia mogą być brane na poważnie? Starsi pamiętają zapewne pamiętniki w szkołach i wpisy w nich zawarte "na górze róże na dole fiołki a my się kochamy jak dwa aniołki" co drugi wpis był taki, lub zbliżony. Teraz jest internet i szanowna "Rada kobiet" postąpiła podobnie, weszła na stronkę dla dzieci i skopiowała życzenia,następnie tutaj je wkleiła. Podsumowując, jaka Rada, takie życzenia.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 28-04-2020 08:58

gbur masz rację:)

"Jednak słowa "trup na krzyżu" itp są słowami nie na miejscu, świadczą jedynie o braku taktu i wyczucia osoby piszącej".
Tarnobrzeska Rada Kobiet widocznie wprowadza nową modę na obrażanie uczuć innych mieszkańców.
Może powinna się nazywać Tarnobrzeska Nowoczesna Rada Kobiet ?

Nie można wyśmiewać symboli religijnych, nawet jeśli dla Rady to nic nie znaczy.
Może dla dużej liczby Tarnobrzeżan jednak Krzyż jest istotny w codziennym życiu...
Nie powinna Rada znieważać symbol naszej religii, nie powinna Katolików obrażać na tym naszym forum.
Czy zwykli Tarnobrzeżanie nie mogą bronić swoich podstawowych praw obywatelskich?

Zasady współżycia społecznego obowiązują wszystkich i opierają się na zasadzie wzajemności.
Ty nie obrażasz mnie – ja nie obrażam ciebie.

Rada_Kobiet_Tbg
Posty: 14
Rejestracja: 16-02-2020 08:59

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Rada_Kobiet_Tbg » 28-04-2020 08:58

Tak przeglądamy te wpisy i zrobił się problem typu: korona-wirus kontra wybory korespondencyjne. Rzecz nieistotna, ale jakże szeroko omawiana. Komuś dobrze życzyć to źle, bo tulipany zamiast grobu Jezusa czy pisanek.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: DonBeck » 28-04-2020 11:32

orange pisze:
28-04-2020 08:58
gbur masz rację:)

"Jednak słowa "trup na krzyżu" itp są słowami nie na miejscu, świadczą jedynie o braku taktu i wyczucia osoby piszącej".
Może powinna się nazywać Tarnobrzeska Nowoczesna Rada Kobiet ?

Ty nie obrażasz mnie – ja nie obrażam ciebie.
A ten dodatek nowoczesności to złośliwość czy wyśmiewanie? Chodzi o nowoczesną partię? Mamy w tym wątku dziwną sytuację, użytkownik złożył życzenia, no nie wyszło, niestety nie potrafił po prostu przeprosić. Ale nic nie tłumaczy hejtu i linczu jaki się tu wyprawia. Lepiej Ci Orange? Lubisz poniżać kobiety? Uważasz je za gorsze? Wychowało Cię dwóch ojców? Od kilku tygodni widac że żadna ze stron nie odpuści, po co to ciągnąć? Proponuję zamknąć wątek, rada kobiet niech najlepiej zmieni nazwę bądź założy nowe konto.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 28-04-2020 11:55

Donbeck pisze: "rada kobiet niech najlepiej zmieni nazwę bądź założy nowe konto".

To samo pisałem do admina 17 kwietnia:
"admin proszę o usunięcie użytkownika Rada_Kobiet_Tbg".

ODPOWIEDZ