Tarnobrzeska Rada Kobiet

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 17-08-2021 22:06

Tarnobrzeska Rada Kobiet poinformowała o kolejnej aktywności.



I znów jest to bardzo pozytywna aktywność! Bardzo fajnie, że ktoś próbuje z kolejnymi punktami wymiany.

Ale jednocześnie znów nie jest tego wcale potrzebna TRK, ani nie jest to głównym zadaniem TRK.
Ciągle czekam na informacje w jakim temacie, w jaki sposób i z jakim skutkiem udało się coś doradzić prezydentowi, albo jakie opinie zgłoszono do ważnych dokumentów i uchwal miejskich. Znacie taką aktywność?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 23-11-2021 18:22

Zdarzyło mi się kilka razy krytykować Tarnobrzeską Radę Kobiet z powodu zajmowania się zupełnie inną działalnością niż ta, do której została powołana. Dziś mamy pozytywną odmianę. Oczywiście różnie można oceniać ogłoszone stanowisko, ale bardzo pozytywnie należy ocenić, że TRK przypomniała sobie że jest organem doradczo-konsultacyjnym i opiniodawczym. Wydaje się też, że stanowisko kobiecego organu tym razem jest zgodne, bo różnie bywało.

Całe stanowisko poniżej, generalnie kobiety poddają w wątpliwość celowość sprzedaży terenu i poszkolnego pustostanu, czy też konieczność podejmowania uchwały w tej sprawie (i oddanie wolnej ręki władzy wykonawczej) akurat w tym momencie, jeśli nie ma konkretnych planów, ani potrzeby sprzedaży.

W piśmie pojawiają się propozycje możliwego wykorzystania budynku na różne cele społeczne, takie jak dom samotnej matki, punkt interwencyjny dla rodzin przemocowych, noclegownia dla osób doświadczających przemocy, mieszkania treningowe dla niepełnosprawnych, ośrodek kultury czy miejsce rekreacji. Wspomniano również o licznych planowanych programach unijnych, które pomogłyby sfinansować dostosowanie budynku do innych potrzeb.
Czy władze miasta tym razem uwzględnią stanowisko TRK? Dowiemy się już jutro.

Obrazek

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: dominik267 » 23-11-2021 21:55

Popieram ich stanowisko. Brawo!

calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: calineczka » 24-11-2021 08:35

Ja również uważam, że sprzedaż to ostateczność. TRK słusznie twierdzi, że budynek można wykorzystać na wiele sposobów, a potrzeb jest ogrom, tylko trzeba je chcieć zauważyć.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: norweski_leśny » 24-11-2021 09:34

Tak czytam te wpisy i stwierdzenia o ogromnych potrzebach, wielu sposobach itd. To niech ktoś przedstawi konkretne rozwiązanie, bez podawania banałów. Niech padnie co tam ma być, wskazując źródło finansowania oraz późniejsze źródło utrzymania. Jak mi ktoś to wskaże to zmienię zdanie odnośnie tego czy obiekt powinien zniknąć z krajobrazu miasta a na jego miejscu powstać coś innego. Bo obecnie ciągle się rozmawia o niczym.
To tak jak rozmawianie o konieczności drugiej niecki basenowej w Tarnobrzegu. Każdy wie, że jest potrzebna, praktycznie nikt nie ma nic przeciwko ale nic się nie dzieje w temacie bo brak finansów.

Roman90
Posty: 96
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Roman90 » 24-11-2021 12:05

Tylko na co konkretnie wykorzystać? Kto to będzie finansował? oczywiście my. Miesięcznie koszty samego ogrzewania kilkadziesiąt tys zł.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 24-11-2021 16:25

norweski_leśny pisze:
24-11-2021 09:34
Jak mi ktoś to wskaże to zmienię zdanie odnośnie tego czy obiekt powinien zniknąć z krajobrazu miasta a na jego miejscu powstać coś innego. Bo obecnie ciągle się rozmawia o niczym.
Prezydent zajął takie samo stanowisko.
Jest dodatkowy czas, wszyscy zainteresowani mogą się wykazać, przedstawić plany i źródła finansowania.
Czyli na pewien czas pewnie opinia TRK zadziałała, bardzo jestem ciekaw czy będą jakieś kolejne kroki, czy tylko przedłużenie terminu.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: encore » 24-11-2021 21:15

Nie byłbym takim optymistą jak Ty. Zadecydowały pewnie bardziej prozaiczne powody, np. wycofał się faworyt do zakupu.

Natomiast jeśli rzeczywiście pisma pani Zych oraz TRK odniosły taki skutek to jestem pełny podziwu i życzyłbym sobie więcej takich inicjatyw w przyszłości - zarówno tych blokujących jak i twórczych.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: TSS » 24-11-2021 21:39

Rada Kobiet podjęła dobra decyzję, brawo za odwagę.

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: sąsiad » 26-11-2021 10:39

Tak dalej ! Popieram!!! I trzymam kciuki!!! W końcu TRK zajmuje się tym, czyn powinna!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: eston » 26-11-2021 12:23

Prezydent zajął takie samo stanowisko.
Jest dodatkowy czas, wszyscy zainteresowani mogą się wykazać, przedstawić plany i źródła finansowania.
Ustawa o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 roku. Zadania własne wójta/burmistrza/prezydenta miasta:
(...)
- gospodarowanie mieniem komunalnym
(...)

Legalnie, gospodarnie, rzetelnie i celowo.
Gospodarnie? wystawiać za 3 miliony grunt wart kilka razy tyle....
Rzetelnie? cichaczem, odrzucając wszystkie dotychczasowe propozycje zagospodarowania SP5/Gim3
Celowo? sam mówił, że nie ma potrzeby finansowej sprzedaży tej nieruchomości....

Z tych przymiotów propozycje PDB ws. tego terenu spełniają jedynie kryterium legalności.

Z całym szacunkiem ale jeśli jedynym pomysłem naszego włodarza (lub jego zastępcy) na zagospodarowanie tego terenu jest sprzedaż jakiemuś deweloperowi, "a jak ktoś ma inny pomysł to niech się nas prosi" to za co te 90% podwyżki?......
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: infoludek » 27-11-2021 16:27

Nasz PDB zawsze uważał oraz był uważany przez innych za szczególnie kreatywnego i twórczego. dlatego dziwnym jest, że w tak bezmyślny sposób chce się pozbyć dawnej SP5, a nawet tymbardziej, bo jest byłym nauczycielem. Sprawa kolejna, dlaczegotylko opinia mq być tylko od TRK? /a inne rady i komisje to co gęby w pudle mają nosić i nic w tym temacie milczeć> Była już taka jedna "Objawiona", zwana także "Pierwszą Piekną, bo sie jej kampania wyborcza z konkursem iss piękności pomyliły", więc owa persons wymyśliła ożywienie Sokoła, to w takim razie nasz miłościwy PDB czegoś innego nie może wymyślić?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 16-12-2021 19:00

Cenna inicjatywa Tarnobrzeskiej Rady Kobiet

Wcześniej było jak było, a teraz kolejny raz muszę Tarnobrzeską Radę Kobiet pochwalić. W piśmie do Prezydenta Tarnobrzega reprezentantki tarnobrzeskich pań zwróciły uwagę na dostępność (a raczej na niedostępność) w szkołach podstawowych materiałów higienicznych dla kobiet, konkretnie podpasek, wkładek czy tamponów.

Nie jest to kolejny pomysł jak można wydać miejskie pieniądze, bo panie postarały się już częściowo o sponsora i partnera akcji. O dziwo problem pojawił się na innym szczeblu, czyli w konkretnych szkołach, którym zaproponowano pomoc – jedna placówka odmówiła współpracy, inna udostępnia środki higieniczne tylko u szkolnej higienistki.

W każdym razie, wydaje się, że tym razem jest wszystko co trzeba: mamy pozytywną akcję rozwiązującą jakiś lokalny problem, mamy doradzanie prezydentowi, mamy w końcu własne starania jak ten problem rozwiązać. Może tylko nie bardzo rozumiem, jak w przypadku osób objętych programem 500+ można mówić o „ubóstwie menstruacyjnym”. Raczej jest to kwestia decyzji i priorytetów niż braku środków na podstawowe materiały higieniczne.

Pismo TRK poniżej.

Obrazek

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Ania_Nowak » 16-12-2021 20:37

To ja bardzo nie rozumiem o co chodzi!!! O jakim zabieraniu 500+ piszesz? Jak byk jest napisane , że Panie pozyskały sponsorów ale zwracają się z prośbą o dostarczanie podpasek do szkól tak jak mydła czy papieru toaletowego. W piśmie nie jest napisane że chcą zabrać 500+ od twojego guru, które i tak pochodzi z naszych podatków. Czytanie ze rozumieniem nie boli.
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Ania_Nowak » 16-12-2021 21:05

xoot pisze:
16-12-2021 20:25
Wstyd drogie Panie. Proszę nie zabierać dzieciom pieniędzy z programu 500+ na wasze fanaberie tylko zapewnić im co potrzeba plus oczywiście od siebie, bo 500+ to jest pomoc. Podpaski w ulubionym markecie polskich ludzi wynosi 4.49 za opakowanie 20szt. Nie wierze w to co czytam. Jest granica najedzenia się pieniędzmi i socjalem?
Sam napisałeś żeby nie zabierać dzieciom 500+ tylko zapewnić co potrzeba. Więc się pytam gdzie dokładnie jest napisane o zabieraniu pieniędzy. Jest też jak wół napisane że prywatny przedsiębiorca wyłożył pieniądze. Więc chyba ty nie wiesz o czym piszesz. A nie przyszło Ci do głowy że dziewczęta nie dostają do swoich rąk tych 500+ ? Tymi pieniędzmi w większości zarządzają rodzice i nie są skorzy dawać je dzieciom. A z drugiej strony jest coś takiego jak wstyd, nie każda dziewczyna ma odwagę pójść i kupić sobie podpaski, gdzie w większości domów okres to temat tabu.
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

calineczka
Posty: 55
Rejestracja: 15-06-2020 11:37

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: calineczka » 17-12-2021 08:56

W Sandomierzu można:
https://tyna.info.pl/sandomierz-rozowe- ... -do-szkol/

Jakiś czas temu czytałam o założeniach programu dostępności art.higienicznych dla dziewcząt, w dużej mierze dotyczy on dziewcząt z rodzin ubogich, ale też np.wychowanek domów dziecka. To niestety nie jest tak, że tam kasy jest po sufit. Dzieciaki dostają jakieś tam kieszonkowe, ale trudno żeby np.50 zł starczyło nastolatce na wszystkie potrzeby w miesiącu. Dziecko wychowywane w pełnej rodzinie nie ma problemu z pójściem do rodziców po dodatkowe pieniądze, bo akurat coś tam wypadło i jest potrzebny zastrzyk gotówki. Ale w domach, w których złotówkę (pomimo 500+') ogląda się z każdej strony po 3 razy zanim się ją wyda, czy właśnie we wspomnianych placówkach wychowawczych, są problemy z dostępnością chociażby owych art.higienicznych. Zwłaszcza, że Panie z RK słusznie zauważają, że młode organizmy jednak nie mają uregulowanych cykli i czasem niespodzianki zdarzają się w najmniej spodziewanym momencie. Ja rozumiem podejście niektórych mężczyzn do tematu, bo nie doświadczyli tego na sobie nigdy, ale trochę empatii nie zaszkodzi.
Niestety nie ma zbyt wielu miejsc, w których dostępność art.higienicznych jest na porządku dziennym. Osobiście spotkałam się z tym jedynie w kilku restauracjach, często niestety nawet z papierem toaletowym jest problem.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: norweski_leśny » 17-12-2021 08:58

Mnie to tylko smuci jedno. Jak placówka mogła odmówić współpracy? Tu wszystkie kwestie polityczne i jakiekolwiek inne powinny pójść na bok. Inicjatywa jest dobra i powinna być wspierana. Dla przykładu z sąsiedniego miasta: https://tyna.info.pl/sandomierz-rozowe- ... -do-szkol/
A u nas jakiś ciemnogród i odmawianie udziało, albo kierowanie do higienistki szkolnej. Szkoda słów.

lutek
Posty: 161
Rejestracja: 24-03-2016 14:08

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: lutek » 17-12-2021 13:28

no no... to poważna i ważna sprawa. zatem trzeba podchodzic z należytą uwagą. to nie ja będę beneficjentm tego pomysłu , więc mogę zwrócić uwagę na drobne kwestir. to jednak trochę krępujący temat, by nie powiedzieć że trochę estydliwy.czy mi się podoba? mam mieszane odczucia, ale w końcu to nie ja mam z tego korzystacć.
ale w tym wszystkim mam jedną, kluczową uwagę:
czy uruchomienie tego nie będzie łamać RODO i ustawy o ochronie danych osobowych. jak by z tego korzystać, to można wyłapać kilka istotnych informacji o użytkowniczkach tego projektu, a to może być czasek kluczowe.

no to tyle z mojej strony. powodzenia i dyskrecji!!!!!!!!!!

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Ania_Nowak » 17-12-2021 15:12

lutek pisze:
17-12-2021 13:28
no no... to poważna i ważna sprawa. zatem trzeba podchodzic z należytą uwagą. to nie ja będę beneficjentm tego pomysłu , więc mogę zwrócić uwagę na drobne kwestir. to jednak trochę krępujący temat, by nie powiedzieć że trochę estydliwy.czy mi się podoba? mam mieszane odczucia, ale w końcu to nie ja mam z tego korzystacć.
ale w tym wszystkim mam jedną, kluczową uwagę:
czy uruchomienie tego nie będzie łamać RODO i ustawy o ochronie danych osobowych. jak by z tego korzystać, to można wyłapać kilka istotnych informacji o użytkowniczkach tego projektu, a to może być czasek kluczowe.

no to tyle z mojej strony. powodzenia i dyskrecji!!!!!!!!!!
Tak masz rację Prezydent będzie stał w damskiej toalecie w jednej szkole, a wice w drugiej i będą liczyć i spisywać nazwiska dziewcząt które wchodzą do toalety :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: mantanago » 17-12-2021 20:30

Ania,
do czego chcesz namówić pana prezydenta i jego zastępce???
Ni ładnie, oj nie ładnie...

i za to cię lubię!!!

ODPOWIEDZ