Tarnobrzeska Rada Kobiet

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 18-02-2020 14:59

Rada Kobiet początkowo doradzała, a potem była finansowana z naszych miejskich pieniędzy...
„To chyba lepszy cel”

DZIKI, ale czy nasze małe miasteczko Tarnobrzeg będzie stać na finansowanie eksperckiej Rady Kobiet?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: encore » 18-02-2020 16:36

Rada_Kobiet_Tbg pisze:
18-02-2020 11:12
Wszystko zostanie uzupełnione po pierwszym posiedzeniu Rady tj. po 24.02.2020.
Owocnych obrad życzę.

Oby przyniosły nie mniej efektów niż Młodzieżowa Rada Miasta i ta rada od seniorów. Razem wzięte.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: DZIKI » 18-02-2020 17:50

orange pisze:
18-02-2020 14:59
Rada Kobiet początkowo doradzała, a potem była finansowana z naszych miejskich pieniędzy...
„To chyba lepszy cel”

DZIKI, ale czy nasze małe miasteczko Tarnobrzeg będzie stać na finansowanie eksperckiej Rady Kobiet?
Skąd wymyśliłeś finansowanie TRK z miasta? Jak ktoś ma jakiś pomysł, to oczywiście jest źle, bo nie jest w zgodzie z Twoimi, i innych poglądami, bo to nie pisowskie. A co do logo na fanpage, to jakby wkleily PiS, to nikt z was by się słowem nie odezwał. Podsune im pomysł aby logiem była kaczka.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 18-02-2020 18:17

Aniol_z_agh pisze:
18-02-2020 08:30
To co faceci postulujemy o własną rade ? Zakres : Biznes, gospodarka, przemysł , inżynieria, inwestycje , sport , turystyka.
Nie jest to seksistowskie zestawienie? Kobiety równie dobrze mogą się zajmować przemysłem, gospodarką, biznesem czy sportem i turystyką, nie widzę tu ścisłego związania z płcią męską. Mamy zatem do tego ogólną Radę Miasta, która jest stale zdominowana przez mężczyzn, mimo że większość uprawnionych do głosowania to kobiety, że wśród kobiet jest podobno większa frekwencja i że na listach obowiązują parytety.

Tradycyjnie w kulturze europejskiej, kobiety traktowane są wyjątkowo, jako piękna i uprzywilejowana płeć. Rzeczywiście poświęcają się często życiu rodzinnemu, troszczą się o domowe ognisko i sprawy organizacyjne, które mężczyznom ciężko ogarnąć. W końcu biorą na siebie trud rodzenia i większość trudu wychowywania dzieci. Proponuję zatem dać Paniom kredyt zaufania i wolną rękę, choćby ze względu na dżentelmeńskie podejście do kobiet. Także na forum trzeba by docenić bezpośrednio kontakt i zachować cierpliwość.

Chciałbym zwrócić uwagę, że tak jak piszę wyżej, Rada Kobiet jako organ doradczy wpisuje się w nurt, kulturę czy cywilizację, którą dziś możemy uznać za konserwatywną! Kobiety domagają się szczególnego traktowania, a nie podejścia które zupełnie eliminuje pojęcie płci. Jest to Rada Kobiet, a nie Rada Niemężczyzn, co wyraźnie zaznacza istnienie dwóch, a nie nieskończenie wielu płci itd.
eston pisze:
18-02-2020 09:48
Proszę wybaczyć moje uwagi, ale czasy "ad-hoc" w internetach już minęły i organ doradczy przy organie gminy powinien, w sumie niewielkim kosztem, wykazać się większym profesjonalizmem.
Może ze względu na oficjalną jednostkę gminy trzeba by stosować szczególne podejście, ale generalnie wyrobiłem sobie inne podejście niż piszesz. Lepsze cokolwiek działającego niż przedłużające czekanie na wersję profesjonalną. Mamy podstawową informację, kontakt, mamy profil z bieżącymi informacjami. Niczego więcej na początek nie oczekuję, ręki profesjonalisty też nie. Internet jest o tyle wdzięczny, że wszystko można łatwo poprawić.

@orange
Nie zakładaj złej woli. Wierzę, że Rada Kobiet konsekwentnie będzie społeczna i nie będzie bezpośrednio generować kosztów.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 67
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Ballandtines » 18-02-2020 19:04

Odnośnie loga.
I tak lepiej, że Panie posłużyły się pierwszym obrazkiem, który w guglach wyskakuje po wpisaniu 'herb Tarnobrzeg', a nie drugim.

Odnośnie dobrej woli.
Widział kto, żeby jakakolwiek rada działała w złej wierze? Ale przecież 'Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, prawa kobiet, inicjatywy społeczne, eliminowanie barier społecznych kobiet' bez funduszy się same nie zrobią. Poza tym 'Od momentu powstania w 2020 roku Tarnobrzeska Rada Kobiet będzie robić wszystko, by Członkinie skutecznie pomagały lokalnej społeczności.' Będzie robić wszystko. Bez kassy się nie da...

Odnośnie kolejnych rad.
Jak powstanie Tarnobrzeska Rada Ekologii to może by zasugerować Tarnobrzeskiej Radzie Kobiet, że woda mineralna może występować w butelkach niekoniecznie plastikowych, a kubeczki z tworzywa sztucznego można zastąpić szklankami (ze szkła) - to takie coś w czym są umieszczone paluszki na zdjęciu Pań z TRK.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: encore » 18-02-2020 19:27

admin pisze:
18-02-2020 18:17
Nie zakładaj złej woli. Wierzę, że Rada Kobiet konsekwentnie będzie społeczna i nie będzie bezpośrednio generować kosztów.
Mamy już jedną Radę, która powstała, bo musiała z mocy przepisów a nie w wyniku uznania za słuszne w jednym z punktów z programu wyborczego.

Rada nie posiada swojej osobnej strony WWW ani też fanpejdża. Nie wiadomo co robi, bo w zakładce na stronie mamy tylko dwie suche informacje na poniższej podstronie w BIP - o naborze i o jej powołaniu.

http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... t=1&page=0

Z pewnością czyta to Pan Rzecznik UM i apeluję tu o bieżące informowanie tarnobrzeżan o wszelkich inicjatywach i zrealizowanych pomysłach tej Rady. Choćby w formie protokołów z obrad Rady. Proszę, ponieważ tarnobrzeżanie, tak jak i ja mogą odnieść błędne zapewne wrażenie, że ta Rada jest tylko wydmuszką.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 19-02-2020 10:05

DZIKI pytasz: „Skąd wymyśliłeś finansowanie TRK z miasta?”
W innych gminach Rada Kobiet czerpie granty z budżetu miasta.

Admin pisze: „Rada Kobiet jako organ doradczy”…
” Wierzę, że Rada Kobiet konsekwentnie będzie społeczna i nie będzie bezpośrednio generować kosztów.”
Wiara jest ważna w życiu, ale nie wszystkie 24 kobiety w tej Radzie są mocne w wierze…
Tak jak admin piszesz „Parę nazwisk kojarzy mi się z kobiecością wojującą, chociażby o legalną aborcję, tak jakby to był główny problem tarnobrzeżanek”.

Ballandtimes pisze: „…Tarnobrzeska Rada Kobiet będzie robić wszystko…Bez kassy się nie da”.
Też tak myślę, że Rada doradcza zajmie się mniej doradzaniem, a bardziej pieniędzy szukaniem.

Pierwsze posiedzenie Rady Kobiet już w poniedziałek.
Mężczyzna może przyjść na to wielkie wydarzenie? Wezmę swoje słone paluszki.
Może coś dowiem się na temat próby forsowania legalnej aborcji w Tarnobrzegu przez niektóre panie…

Fresca
Posty: 144
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: Fresca » 19-02-2020 11:06

Orange,
myślałam, że w naszym mieście nie trzeba wiele tłumaczyć na temat problemów kobiet. Widzę jednak, że Pan w kwestii aborcji nic nie rozumie.
1. Nie należę i nie kandydowałam do TRK.
2. Czy Pan Orange zastanawiał się o co z aborcją chodziło? O nie zaostrzanie prawa do aborcji.
3. Aborcja nie może być opłacana z kasy miasta.
4. Jestem przeciwna aborcji na życzenie, ale jestem jeszcze bardziej przeciwna zmuszaniu do patrzenia na powolną śmierć własnego dziecka, które ze względu na warunki polskiej opieki zdrowotnej nie ma możliwości przeżyć. Nie pisząc już o skrajnych przypadkach.

Panie Orange, każdej kobiecie która aborcję uznaje jako antykoncepcję ( choć są obostrzenia prawne) nie miałabym oporów powiedzieć co o niej myślę. Jednak mam CHOLERNIE, ale to cholernie duże opory zmuszać do rodzenia, gdzie według medycyny dziecko nie przeżyje, lub matka osieroci inne. Jak państwo pomaga? Rzuci kasą aby matka patrzyła jak jej dziecko umiera, jak cierpi? Czy Państwo dalej będzie liczyć, że obywatele będą je wyręczać robiąc zbiórki?
Jestem przeciwna aborcji ogólnej, ale szlak mnie trafia jak ktoś tak spłyca temat. W obecnym kształcie istniejący kompromis jest najbardziej słuszny.

Mam w ..... partie polityczne, rady, kółka i co tam jeszcze możnaby wymyśleć. Przeciętni ludzie wiążą koniec z końcem nawet z socjalem ( ceny rosną) to potraktujmy kobiety jak ............ ( wiele już było określeń) skoro rodzic nie chcą?, a że matka będzie płakać udręczona, a że dziecko będzie cierpieć no nic, to ich krzyż życia, bo ojciec albo odejdzie, albo będzie zapierdalal od świtu do nocy, aby sprostać zadaniu. Czy wówczas sprosta jednak rodzinie?

Jestem za człowieczeństwem i WIELKI MAM SZACUNEK dla wszystkich kobiet, mężczyzn walczących każdego dnia o życie własnych dzieci.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 19-02-2020 11:41

Aborcja nie jest rozwiązaniem problemu.

Metody aborcji są różne np. dziecko potraktowane jest żrącym roztworem czy rozrywane.
Aborcji towarzyszy ból i śmierć malucha.
Powiesz może, że bólu nie czuje bo jest zbyt małe?
Reakcja na dotyk pojawia się w 7-8 tygodnia życia płodowego.
W 7 tygodniu w okolicy ust dziecka tworzą się receptory bólowe (Nocyreceptory).
Następnie unerwiają się kończyny (11 tydz.), dalej tułowie (15 tydz.) a od 20 tyg. receptory są już na całej skórze i w mięśniach, szczegóły w [1].
Embriologia wskazuje jednoznacznie, że w 17 dniu rozwoju zarodka powstaje płytka nerwowa.
Gdy Ty dowiadujesz się o ciąży, najczęściej jest to 17-18 dzień rozwoju.

Pomyślisz sobie: przecież to nie człowiek, to zarodek.
Ale zarodek to miliony żywych komórek, które pobierają tlen i pożywienie - czyli żyją.
Twoje dziecko żyje, bo składa się z takich samych komórek jak Ty.

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: eston » 19-02-2020 12:34



1'10''-1'31''
Jestem ciekaw na ile tematyka pracy Tarnobrzeskiej Rady Kobiet w najbliższym czasie będzie zbieżna z tematyką kampanii wyborczej i czy za cztery lata nie usłyszymy że "Tarnobrzeska Rada Kobiet popiera Prezydenta Bożka w zamian za poparcie dla jej postulatów".

Przy okazji, pomysł grupy wsparcia na położnictwie bardzo dobry ale wizja częściowego "wyręczania" przez Radę instytucji publicznych w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie mocno nietrafiona. Proponowałbym Radzie raczej współpracę z właściwymi instytucjami.

@admin
Wolno Waści. Wszak pozostanę przy swoim zdaniu ;-)
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: zbyry » 19-02-2020 13:12

Po co w systemie matriarchalnym RK potrzebna to nie wiem, ale niech ;)
Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie
Jest masę urzędników, w całym tego słowa znaczeniu, którzy się tym zajmują. Są MOPR-y, MOPS-y, pogotowia rodzinne, organizowany jest "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw", bezpłatne konsultacje prawne przy urzędach powiatowych, stowarzyszenia, policja, SM, komisje centralne i lokalne i inne. Ewentualnie można by się zastanowić nad świadomością kobiet w zakresie ww. instytucji, czy wiedzą po co i gdzie są i jak mogą im pomóc. Ale nie sądzę, aby w tych czasach kobiety nie posiadały takiej wiedzy.
prawa kobiet
Admin już o tym pisał parę postów wcześniej. Dalej jednak kobiety, nie wiedzieć czemu, głosują na mężczyzn. Są również przedsiębiorcze, mają do "pokonania" dokładnie tą samą ścieżkę, co mężczyzna w ubieganiu się o zatrudnienie czy założenie i prowadzenie działalności gospodarczej. Weźmy taką postać, jak Irena Szołomicka-Orfinger, czyli dr Irena Eris i całą linię kosmetyków, a z zagranicy Mary Kay, i jej działalność multi-level w zakresie kosmetyków - z tego co wiem i widzę, kobiety, które zajmują się eventami kosmetycznymi czy sprzedażą kosmetyków sygnowanych jej nazwiskiem mają się dobrze, będąc przy tym w większości na własnej działalności gospodarczej.
inicjatywy społeczne
I tu w pełni za. Tym bardziej, że w RK zasiada jedna ze znajomych, która ma bardzo dużą wiedzę o NGO'sach i pewnie będzie motorem Rady w zakresie przygotowania projektów czy wniosków i nie tylko, o ile będzie słuchana, a moim zdaniem warto.
eliminowanie barier społecznych kobiet
Tego nie rozumiem. Chyba, że mówiąc pół żartem, ale jednak pół serio chodzi np. o prace remontowe w zakresie wymiany zdartych płyt chodnikowych na bez-fazową kostkę brukową, co by nie zdzierać fleków i obcasów – jestem za :-) . Choć jakkolwiek podchodzi to pod bariery architektoniczne, ale może.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 19-02-2020 14:04

Ballandtimes: „'Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, prawa kobiet, inicjatywy społeczne, eliminowanie barier społecznych kobiet' bez funduszy się same nie zrobią”.

Mamy już w Tarnobrzegu taką pomoc w poniższych miejscach:
-Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie,
-Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej,
-Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie,
-Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, Pogotowie rodzinne,
-Rodzinny Dom Dziecka,
-Środowiskowy Dom Samopomocy,
-Punkt Interwencji Kryzysowej,
-Telefon Zaufania,
-Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna,
-Poradnia Zdrowia Psychicznego,
-Wojewódzka Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia,
-Komenda Miejska Policji,
-Straż Miejska,
-Młodzieżowa Rada Miasta,
-Rada Seniorów Miasta Tarnobrzega…
Przecież to jest dublowanie innych "ciał społecznych"....

Admin; „To kiedy wprowadzamy miejski program in vitro i szczepienia przeciw HPV?
Na razie nie ma na to kasy, ale może Panie pomogą ją znaleźć…może to główny cel?

Koleś: „...Wśród członkiń rady są etatowe uczestniczki co najmniej dwóch albo i więcej zarządów, rad i innych funkcji. Jeśli te osoby są tak zaangażowane w działania tak licznych gremiów, to czy będą to robić dobrze czy też tylko przy ciastkach i herbacie rozmawiać o…”.
Jednak w zarządach, radach jest ich mniej, więc w większej 24 osobowej Radzie będzie ciekawiej i weselej.

Rada Kobiet ma działać bez generowania kosztów, Panie będą doradzać prezydentowi czysto społecznie….”.
Sprawdzimy wkrótce…

koleś
Posty: 33
Rejestracja: 28-06-2012 19:24

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: koleś » 19-02-2020 17:41

To fascynujące, rada kobiet jeszcze nie działa, a już tyle kontrowersji wywołuje. U mnie również.
Z tego co już wiemy to rada ma się zajmować prawie wszystkim, bo przecież kobiety to ponad połowa mieszkańców naszego miasta. Jeśli jest tak to po co nam inne rady? A jęślijest faktycznie tak, że postulaty zglaszane przez radę kobiet są słuszne i trafne, to znaczy że wlaściwe organy, ośrodki czy instytucje są po prostu nieudolne i nieefektywne.
Tobyło po pierwsze. Po drugie to coraz bardziej jestem przekonany, że ta rada kobiet jest trampoliną do kariery politycznej tak dla samych pań, może nie wszystkich,a takzę dla naszego pana prezydenta i jego ekipy w kolejnych wyborach. Zapowiada się dużo szumu i niewiele z tego wynika. Po trzecie fascynujące jest zaangażowanie niektórych osów w dwie albo nawet trzy działalności polityczne i społeczne. Byla już o tym mowa we wcześniejszych postach. kiedy padło określenie "etatowy działacz społeczny". W takim wypadku zastanawiające jest kiedy takie osoby tak zaangażowane i pochłonięte pracą mają czas na zwykłą codzienną pracę zawodową no i jak się z niej wywiązują. Osobiście boję się takich osób bo zawsze robią dużo szumu wokół swojej osoby i niewiele z tego wynika.Tak też sobie teraz pomyślalem, że to może być sposób na promocję miasta? Dużo szumu i dostęp do mediów z kolejną inicjatywą. Jak się nie ma co proponować mieszkańcom miasta to lansuje się takie oto igrzyska - "dobry tatuś i niesforne córeczki"

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: admin » 19-02-2020 19:20

Orange, daj sobie spokój z aborcją w tym wątku. Traktuj to jako ostrzeżenie.
Skupmy się na Radzie Kobiet. Wiadomo, że w ramach instytucji miejskich Panie nie mają na to żadnego wpływu.

Jeszcze zwrócę uwagę na tzw. "przemoc w rodzinie". Nie podoba mi się taka zbitka, bo skąd akurat taka? To nie rodzina jest problemem.
Słyszymy o masie konfliktów, krzywdzeniu dzieci, przemocy, skąd tam tak często pojawia się konkubent czy partnerka? Problemem jest każda przemoc, a nie tylko przemoc w rodzinie.

@koleś
Dla prezydenta to przede wszystkim spełnienie obietnicy wyborczej. To dobrze, że ktoś dotrzymuje słowa. Jeszcze lepiej jeśli również w trudniejszych tematach, a nie tych najprostszych do załatwienia w parę dni, a i tak odkładanych o ponad rok. Jeszcze trochę zostało do zrobienia. Ale wiem - jest na to 5 lat.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 20-02-2020 10:38

W Tarnobrzeskiej Radzie Kobiet rządzi Grażyna Potańska.
Grażyna jest też Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Zakrzowa.
Grażyna jest także żoną Przewodniczącego Rady Miasta Tarnobrzega.
Życzymy Jej sukcesów w trampolinie urzędowej.

Zgodnie z zarządzeniem o naborze Rada miała liczyć od 7 do 21 osób.
W związku ze zgłoszoną większą liczbą kandydatek do Tarnobrzeskiej Rady Kobiet, prezydent Dariusz Bożek odstąpił od górnego limitu składu osobowego i postanowił, że Rada w najbliższej kadencji będzie liczyła 24 członkinie.
Nasz Prezydent Dariusz Bożek jest wyjątkowo otwarty dla Tarnobrzeskich Kobiet.

Rada będzie nam radzić jak mamy żyć przez 2 lata swojej kadencji.
24 Członkinie Rady nie będą pobierały za działalność żadnego honorarium.

Prosimy o informację o rocznych przewidywanych kosztach funkcjonowania tej bardzo ważnej dla naszego miasta Rady.
Mieszkańcy Tarnobrzega mają prawo wiedzieć ile te "ciastka i herbata" rocznie będą kosztować.

pikin
Posty: 84
Rejestracja: 27-02-2017 19:45

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: pikin » 20-02-2020 12:54

Sądzę, że aż tak głębokie teorie spiskowe, jak ta powyżej, sensu wielkiego nie mają. Chociaż to śmiesznie wyglądała rozmowa z dziennikarzem przewodniczącej tej RK w towarzystwie przyzwoitki albo innego anioła stróża. Stwarza to wrażenie, że pani przewodnicząca nie jest samodzielna w swojej roli szefowej RK. Jeśli miałbym się czegoś obawiać, to tego, że pod pozorem otwwartości na sprawy kobiet, będzie się próbowało przemycić i zrealizować takie lub inne działania czy inwestycje, powołując się nato, że tak chcą kobiety w naszym mieście.To stary trik bardzo często stosowany przez różnego rodzaje i szczeble władzy. Samemu takich działań proponować jest czasem trudno, ale jeśli się powoła na głos społeczny, to zaraz sprawa nabiera większego znaczenia, bo tak chcą mieszkańcy... Kilka osób wskazuje na polityczne zaangażowanie MRK jako trampoliny do dalszej kariery, może coś w tym jest. Zwróćcie uwagę, że kadencja tej rady kończy się za dwa lata, a kolejnj za cztery, wsam raz na czas wyborów, tak do samorządu jak tez i sejmu.
Inni z kolei zwracają uwagę na szczególną przychylność i otwartość PDB dla twej rady. Szkoda tylko, że PDB nie okazuje jej dla społecznej rady niepełnosprawnych, jakoś kompletnie marginalizując jaj powołanie i działanie. Inna sprawa to czy ta rada niepełnosprawnych w ogóle to ma się czym pochwalić, bo jakoś nic nie słychać o jej działaniach. To też jest mały kamyk do ogródka pani przewodniczącej RK, może by część swojej energii, jaką okazała przy zrobieniu strony internetowej, poświęciła niepełnosprawnym albo na motywację pozostałych członków rady niepełnosprawnych do akywnego działania. W końcu po coś się w takiej radzie znaleźli. Noto tyle w tej sprawie. Myślę, że o MRK nie ma co się martwic, panie mają tyle energii i pomysłów, że można tylko czekać na ich szybką realizację. Mam nadzieję że zyskają na tym same tarnobrzeskie kobiety i wszyscy mieszkańcy naszego grodu. Powodzenia!!!

jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: jamWilhelm » 20-02-2020 13:28

skoro w radzie osób niepełnosprawnych są osoby pełnosprawne, to czy do rady kobiet może wstąpić jakiś mężczyzna?

plikianny
Posty: 98
Rejestracja: 26-04-2012 20:06

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: plikianny » 20-02-2020 13:34

Miejska Społeczna Rada Do Spraw Osób Niepełnosprawnych

DO SPRAW czyli nie ma wymogu aby jej członkami były tylko osoby niepełnosprawne

jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: jamWilhelm » 20-02-2020 13:51

okej okej, może jakiś, powiedzmy aneks, Miejska Rada Do Spraw Kobiet :) Myślę, ża rada mogła by tylko zyskać :)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeska Rada Kobiet

Post autor: orange » 20-02-2020 13:52

jamWilhelm pisze: „czy do rady kobiet może wstąpić jakiś mężczyzna?”

Pytałem o to samo na tym forum Tarnobrzeską Radę Kobiet, ale odpowiedzi niestety nie uzyskałem…:((
"...Pierwsze posiedzenie Rady Kobiet już w poniedziałek. Mężczyzna może przyjść na to wielkie wydarzenie? Wezmę swoje słone paluszki".

ODPOWIEDZ