Osiedlowe dodatki za najwyższą frekwencję

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15655
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Osiedlowe dodatki za najwyższą frekwencję

Post autor: admin » 06-07-2020 17:07

Obrazek

Była niedawno polewka z ministra rozdającego samochody strażackie za frekwencję, a tu szykuje się w Tarnobrzegu podobna akcja, chociaż na mniejszą, lokalną skalę. Prezydent Tarnobrzega zachęca mieszkańców miasta do wzięcia udziału w drugiej turze wyborów na prezydenta RP. Osiedla motywuje promesami.

Prezydent oferuje 5, 10 i 15 tysięcy złotych. – Będzie to gra o frekwencję. Osiedla z najlepszymi wynikami, jeśli chodzi o frekwencję, otrzymają promesy. Pierwsze miejsce premiowane będzie promesą w wysokości 15 tysięcy złotych, drugie otrzyma 10 tysięcy, a trzecie 5 tysięcy złotych na realizacje małych, osiedlowych projektów – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. – Myślę, ze pomysł jest godny uwagi, a zrodził się na ubiegłotygodniowym spotkaniu z przewodniczącymi osiedli. Chciałbym, by mieszkańcy miasta skorzystali z prawa wyborczego, by w najbliższą niedzielę licznie wzięli udział w wyborach prezydenckich.

Magistrat oferuje promesę na zachętę. Teraz pole do popisu mają przewodniczący osiedli. Komu uda się zmotywować mieszkańców?

Info: UM

A jak to wyglądało w pierwszej turze?

Największą frekwencję odnotowano na osiedlu Nagnajów, gdzie głosowało ponad 75% uprawnionych. Motywacja jest tym łatwiejsza, że uprawnionych jest raptem 140 osób. Drugie miejsce zdobył Miechocin z frekwencją ponad 71%, przy czym liczba uprawnionych sięgała już tysiąca. Kolejne miejsca to Szkoła Podstawowa nr 9, czyli osiedla Dzików i Podłęże. Podobnych statystyk możemy się spodziewać w drugiej turze, chyba że rzeczywiście zadziała wyjątkowa mobilizacja premiami osiedlowymi.

Podobnie jak w przypadku budżetu obywatelskiego, wśród najmniej aktywnych osiedli pojawił się Serbinów. W SP10 frekwencja osiągnęła tylko 57,6%.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15655
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Osiedlowe dodatki za najwyższą frekwencję

Post autor: admin » 31-07-2020 21:43

Po ogłoszeniu wyników konkursu 5-10-15 prezydent podwoił nagrody dla osiedli z najwyższą frekwencją

Obrazek

Nagnajów, Piastów i Podłęże to trzy zwycięskie osiedla w tarnobrzeskiej grze o frekwencję. Przypomnijmy, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek promesami właśnie zachęcał mieszkańców miasta do licznego udziału w głosowaniu w wyborach na prezydenta RP. Teraz osiedla na swoje potrzeby będą mogły wykorzystać promesy w wysokości kolejno – 30, 20 i 10 tysięcy złotych. Promesy wręczył dziś prezydent w Domu Osiedlowym w Nagnajowie.

W spotkaniu uczestniczyli także m.in. przewodniczący osiedli Nagnajów – Lidia Napieracz, Piastów – Damian Szwagierczak i Podłęże – Andrzej Sędyka oraz radny Sławomir Partyka.

Frekwencja w tegorocznych wyborach prezydenckich była wysoka. Także na poziomie tarnobrzeskich osiedli. Zwycięski Nagnajów osiągnął wynik 78,68 procent plasując się na pierwszym miejscu gry o frekwencję. I o promesę. Pierwsze miejsce z najwyższą frekwencją premiowane zostało promesą w wysokości 30 tysięcy złotych, za drugie przyznane zostało 20 tysięcy, za trzecie zaś 10 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną wydatkowane na realizację małych, osiedlowych projektów. Tak więc, to do Nagnajowa trafi 30 tysięcy złotych. Z kolei o 20 tysięcy złotych zawalczyli mieszkańcy osiedla Piastów. Tam frekwencja wyniosła 73,95 procent. Trzecie, pod względem najwyższej frekwencji, tarnobrzeskie osiedle to Podłęże, które pozyskało 10 tysięcy złotych z równie znakomitym wynikiem 73,60 procent.

– Myślę, że pomysł tego konkursu jest godny uwagi, a zrodził się na spotkaniu z przewodniczącymi osiedli. Chciałem, by mieszkańcy miasta skorzystali z prawa wyborczego i licznie wzięli udział w wyborach prezydenckich – podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Zwycięskim osiedlom serdecznie gratulujemy!

Info/fot: UM

A to materiał z TVL


ODPOWIEDZ