Konferencja Konfederacji

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: zbyry » 26-01-2022 23:25

Nie przypominam sobie, żeby FCC coś tam miało. Ta ciepłownia z 3 emitorami/kominami należy do ECO Tarnobrzeg Sp. z o.o. :-) dawny EDF i PEC Tarnobrzeg.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 26-01-2022 23:31

Oczywiście. Późna pora, ja już lepiej pójdę spać :)
Miałem ciężki dzień. Udało mi się dzisiaj skasować całą bazę danych Tarnobrzeg.info (oprócz forum), klikając czerwone ostrzeżenie, że jest to operacja nieodwracalna. Na szczęście po 1-2 godzinach udało się to cofnąć, ale trochę się przez ten czas... niepokoiłem.

Nasunęło mi się jako lokalizacja spalarni/ciepłowni, która też by była na nie.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: norweski_leśny » 26-01-2022 23:38

Serio pisze:
26-01-2022 22:25
O co Ci chodzi, Konfederacja jest tylko przeciwna lokalizacji tej spalarni.
Co skończy się w taki sposób, że przejdzie nam koło nosa inwestycja przynosząca "złote jajka" do budżetu.

Ale odpowiem na ten bardzo długi wywód.
1. Cena za jednostki CO2 nie jest naszym problemem tylko inwestora. Inna sprawa jest taka, że system ten jest nie do utrzymania. Zaczynają w nim istnieć coraz większe absurdy a koszty społeczne coraz większe. Nawet Francja coraz odważniej mówi o konieczności zrewidowania tej "chorej" polityki. Planów EU to ma zawsze dużo. A w dobrze zaplanowanej instalacji tego typu nie ma właściwie emisji CO2, bo jest wychwytywany.
2. Koszt finansowania inwestycji. Inwestor posiada takie środki finansowe, że całe Nasze miasto mógłby sobie wykupić i ogrodzić płotem po czym nikogo nie wpuszczać.
3. Powoływanie się na drugi KRONOSPAN to według mnie szczyt przekłamania. Proszę sobie zobaczyć w jakich warunkach i czasach tamten zakład był tworzony. Kto myślał o ochronie środowiska? U nas to wszystko dopiero raczkowało. Kolejna sprawa, jakby nie tamten zakład, to prawdopodobnie Mielec byłby taka samą dziurą jak nasze miasto. Niestety ale to głównie KRONOSPAN ocalił Mielec a potem ciągnął do przodu. Dla nas takim zakładem ciągnącym do przodu może być ta spalarnia. Z nią będą związane choćby dobrze płatne stanowiska pracy. Zakłady współpracujące its. A teraz strefy Mieleckiej można jedynie zazdrościć.
4. Nie wiem jakie są zarzuty do instalacji na Machowie. Proszę publicznie je podać. Bo oskarżenia bez ich podania to każdy może rzucać, na zasadzie "Wicie, rozumicie". Jednocześnie proszę zwrócić uwagę, iż instalacja ta właśnie dostała decyzję środowiskową (no kurcze, znów nikt nic nie wiedział!) na modernizację na terenie zakładu.
5. W nawiązaniu do punktu 2. Inwestor może sobie zbudować dowolną technologie przetwarzania tych odpadów, bo go stać. Nie potrzebuje się oglądać na dotacje i zapisy w tej sprawie ze strony Państwa.
6. Spalenie tony węgla to 2 tony CO2. Czyli w związku z tym musimy zamknąć kotłownie na Borowie. Przecież nie dość, że emisję to jeszcze ceny uprawnień rosną w nieskończoność. To tak odnośnie podania emisji przy spalaniu plastiku. Szkoda tylko, że plastik to praktycznie tam nie będzie trafiać. Bo spalane będzie co innego. I znów manipulacja ze strony osób sprzeciwiających się budowie. Weźmy sobie najbardziej emisyjne coś co można spalić a potem mówmy, iż tym palą!
7. Kolejna sprawa to pisanie tak, jakby w tych spalarniach wrzucano do pieca wszystko co tylko wejdzie do śmieciarki a potem prosto z niej do zakładu. Szczyty hipokryzji. System o czym wspomniano, ma dążyć do maksymalizacji ponownego użycia, natomiast zawsze zostanie ilość odpadów, której nie są się przetworzyć a zgodnie z przepisami nie może iść na składowisko. Dopiero te resztki trafią do spalenia. Obecny problem z szalejącymi cenami wziął się z tego, iż EU zmusiła nas do nie składowania tego rodzaju odpadów natomiast nasz system nie był na to gotowy. Nie było choćby odpowiedniej ilości spalarni. Więc ceny, istniejące spalarnie dyktowały do woli.
8. Powoływanie się na emisję podczas awarii jest śmieszne. Jak sama nazwa wskazuje jest to awaria. Coś nieprzewidzianego. Jednocześnie w obecnie wydawanych decyzjach wskazuje się jednoznacznie, w takim stanie instalacja nie pracuje!
9. Dopuszcza się prace w warunkach odbiegających od normalnych (a nie jakimś stanie awaryjnym - nie ma takiego pojęcia), ale są to właśnie skrajnie niskie wartości czasowe a jednocześnie emisje w tym okresie są również określone! To nie jest tak, iż można uwalniać ile fabryka dała!
Raporty "oszołomów klimatycznych" można czytać jako ciekawostkę. Jak ktoś sobie wyobraża np. to co zostało zacytowane: uwolnienie 77% rocznej emisji w ciągu np. 60 godzin pracy? To co, pozostałe 4 000 godzin wsypują śmieci do kotłów a potem czekają aby je spalić po wyłączeniu wszystkich urządzeń ograniczających? Naprawdę ktoś logicznie myślący od razu zobaczy, jakie tutaj zastosowano celowe uproszczenia mające na celu, tylko i wyłącznie manipulację!
10. Spalanie odpadów medycznych to zupełnie inna kwestią. Więc nie ma co wchodzić w ten temat bo to nie tego typu instalacja.
11. Nie spełnianie norm na podstawie raportu z 2016. A chciałbym zobaczyć raport z 2021. I zapewne proporcje spełniających do niespełniających norm, całkowicie się odwróciły. To jest tak samo jak z KRONOSPANem. Wtedy kiedy powstawały tamte spalenie to była swego rodzaju "wolna amerykanka". A teraz to nie przechodzi.
12. Nieodpowiednie wykorzystanie popiołów. A to ktoś myśli, że budując dom z pustaków wyprodukowanych np. w Stalowej, gdzie bazą są popioły z ichniej elektrowni, to one spełniają normy? Tych popiołów prawie nikt nie bada i tylko dlatego są powszechnie wykorzystywane.

Alternatywnej lokalizacji nie ma, bo wtedy inwestycja musiałaby powstać na którymś z osiedli podmiejskich, w pobliżu zabudowy, a wtedy protesty to byłyby nieskończone. Zatem nie dowiem się gdzie, bo tego gdzieś nie ma. Chociaż jest - inna gmina. A z okolicy każdy się aż trzęsie na tą inwestycję.


Odnośnie tego co w Tygodniku. To jest wizualizacja z Hiszpanii. I to jest kierunek w którym wszyscy powinniśmy iść. Czyli zakład zupełnie nie przypomina spalarni a w dodatku jest pokryty roślinnościa i posiada zielone dachy.
Tego sobie życzę. Aby zakład w Machowie wyglądał jeszcze lepiej. Konfederacji (która faktycznie jako jedyna jest aktywna) życzę aby walczyła o ten obiekt w takiej właśnie formie, a swoje obawy o jakość wykonania inwestycji rozwiewała na etapie opiniowania dokumentacji. Wtedy stanie się jasne, iż żadne "wały" nie przejdą, bo to już nie te czasy.
Lokalizacja jest idealna. Jest to niemalże centrum strefy przemysłowej. Kolejny argument za to ten, że zgodnie z obowiązującym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, od strony jeziora (czyli jeszcze przed tą lokalizacją) jest wyznaczona cała strefa zabudowy przemysłowo/usługowej.
Ostatnio zmieniony 27-01-2022 00:33 przez norweski_leśny, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: olekko » 27-01-2022 00:23

Serio pisze:
26-01-2022 20:01
Ktoś w końcu chwali Konfederację, a nie czepia się przejęzyczeń. Przypomnę,że spalarnię chce realizować spółka z Austrii. Kto potem wymusi przestrzeganie norm przez tą zagraniczną spółkę?
Jakoś tak mi zabrzmiało... Ruchem Narodowym ;)
Serio pisze:
26-01-2022 20:01
Nasza uczelnia szuka nowego budynku, bo już się nie mieści. Idealna lokalizacja dla szkoły wyższej.
Gdzie ta idealna lokalizacja? Zgubiłem się.

Awatar użytkownika
carool
Posty: 84
Rejestracja: 20-11-2007 23:09

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: carool » 27-01-2022 07:59

Przypomnijmy, że Unia Europejska obecnie absolutnie nie rekomenduje spalarni, a nawet jednoznacznie mówi, że państwa członkowskie powinny w większym stopniu przejść na zapobieganie powstawaniu odpadów, w tym ponowne użycie, przygotowanie do ponownego użycia i recykling oraz ZAPOBIEGANIE ZASTĘPOWANIA SKŁADOWANIA ODPADÓW ICH SPALANIEM (dyrektywa 2018/850 z 30 maja 2018 r.)
Spalarnie to archaizm. Paradoksalnie właśnie składowanie odpadów jest uznawane obecnie za mniej szkodliwe środowiskowo niż ich spalanie – m.in. ze względu na towarzyszące spalaniu duże emisje CO2 oraz wpływ na postępujący kryzys klimatyczny.
Co za propaganda i to powtórzę niczym ciemnogród ....
Sprawdź sobie ilość emisji spalin z strony którą podałem. Mogę zaryzykować stwierdzenie, że to co leci z komina to para wodna!

Rozumiem że podmiot prywatny śpi na pieniądzach i nie robiąc biznes planu wydaje pieniące na prawo i lewo nie mając szans na zwrot inwestycji z powodów które podałeś.....

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 03-06-2022 22:36

Zapowiada się na poniedziałek konferencja Konfederacji w pełniejszym składzie, czyli plus poseł Grzegorz Braun.
I miało być początkowo w hotelu EVVA, jak spotkania z Wałęsą czy ostatnio z Tuskiem, chociaż bardziej otwarte dla ludzi. Ale okazało się, że pracownik się pomylił.

Na fejsie też sporo głosów wyraźnie w sowiecko-putinowskim klimacie, czyli zakaz mówienia czegoś innego niż w oficjalnym przekazie, nawet jak jesteś demokratycznie wybranym posłem Rzeczypospolitej w ramach legalnie działających partii. Co zostaje z wolności słowa? Czym nasza cywilizacja różni się od dzikiego wschodu?

Ostatecznie Grzegorz Braun spotyka się z dziennikarzami nad Jeziorem, później planuje odwiedzić pomniki pod urzędem, spotkać się z prezydentem, a ostatecznie spotkanie otwarte dla mieszkańców odbędzie się w bardziej gościnnym Starym Browarze.
braun.jpg
braun.jpg (69.82 KiB) Przejrzano 4451 razy

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: olekko » 04-06-2022 01:36

Demokratycznie wybrany, ale powszechnie i skompromitowany. Czy na tyle powszechnie, żeby nie było go w kolejnej kadencji Sejmu? To już ocenią wyborcy, ale nie widzę powodu, żeby i teraz nie mogli zaprotestować przeciwko temu panu, wyrażając negatywne emocje na temat jego przybycia do naszego miasta.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: dino » 04-06-2022 06:26

Jeden z niewielu normalnych z tego okrągłego cyrku na Wiejskiej.
Dla większości reszty wirus skakał po całej sali z wyjątkiem kilku metrów kwadratowych dokoła mównicy przy której zmieniało się 20 osób na godzinę.
I chyba jedyny, który zwrócił uwagę na poszanowanie naszych symboli narodowych zgodnie z Ustawą. Dla całej reszty Ustawę można naciągnąć lub zapomnieć.
Chwała Mu, że jest kogo wybrać na tym naszym Podkarpaciu.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 04-06-2022 08:09

olekko pisze:
04-06-2022 01:36
Demokratycznie wybrany, ale powszechnie i skompromitowany. Czy na tyle powszechnie, żeby nie było go w kolejnej kadencji Sejmu? To już ocenią wyborcy, ale nie widzę powodu, żeby i teraz nie mogli zaprotestować przeciwko temu panu, wyrażając negatywne emocje na temat jego przybycia do naszego miasta.
Myślę, że szanse na reelekcję gwałtownie maleją :) Konfederacja krótkoterminowo wyraźnie traci na aktualnych wydarzeniach i z bieżącą narracją. Długoterminowo może się to różnie potoczyć, z całkowitym rozpadem włącznie.

I oczywiście na tym polega nasza cywilizacja, że można mówić co się chce i można protestować. Ale czy nie ma lepszych metod protestu niż utrudnianie innym wypowiedzi? Wyobrażam sobie delegację z plakatami, czy nawet krzyczącą na spotkaniu dziennikarzy. Nie wyobrażam sobie oblewania posła czerwoną farbą i wrzasków w czasie składania wiązanek pod pomnikami zasłużonych tarnobrzeżan. Można wejść na spotkanie i dyskutować. Ale naciski na hotel, albo na prezydenta?

"Dlaczego głupi hotelu wynajmujesz salę i pozwalasz mówić takiemu posłowi, z którym się nie zgadzam"?
Dlaczego nasz prezydencie Bożku spotykasz się z człowiekiem, z którym się nie zgadzam?"


Klasyki:
Voltaire pisze:Nie zgadzam się z Twoimi poglądami, ale po kres moich dni będę bronił Twego prawa do ich głoszenia.
Niemöller pisze:Najpierw przyszli po Konfederatów, ale ja milczałem, bo nie byłem Konfederatą.
...
A ja po prostu na spotkanie nie pójdę, ale chciałbym żeby przyjeżdżało do nas jak najwięcej posłów, organizowało otwarte spotkania i rozmawiało z prezydentem. Obojętne z jakiej listy.

Jako, że od dziesięcioleci jesteśmy politycznie niemal najbardziej reprezentatywnym w Polsce miastem (jest tylko kilka mniejszych ośrodków przed nami), to należało by ten fakt medialnie wykorzystać na dużą skalę. Wyniki wyborów w Tarnobrzegu niemal idealnie pokrywają się ze średnimi wynikami wyborów prezydenckich czy parlamentarnych.

Proponowałem jakiś czas temu w UM organizację prawyborów miejskich, jakie kiedyś obywały się we Wrześni. To my jesteśmy idealnie przeciętną Polską, nie Września. Niech przyjadą do nas wszyscy politycy, rozmawiają, obiecują, może coś zapamiętają z tych wizyt, a nawet coś zrealizują? Bo kolejne prawybory byłyby również w Tarnobrzegu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 08-06-2022 22:13

I znów - w czasie gdy w Stalowej Woli gościł premier z dwoma ministrami, do Tarnobrzega przyjechał poseł Grzegorz Braun, m.in. spotkać się z prezydentem Bożkiem. Trudno powiedzieć, że spotkanie było udane, bo poseł domagał się okazania dokumentów w sprawie spalarni, których prezydent nie okazał. Skarga na prezydenta w tej sprawie poszła już do WSA.

A relację z konferencji nad Jeziorem i ze spotkania w Starym Browarze można obejrzeć na poniższych materiałach NW24




Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 27-02-2023 18:35

Radni miejscy nie dopuścili do głosu p. Magłorzaty Zych, ale radni wojewódzcy nie mieli z tym problemu. Na dzisiejszej sesji pojawiła się p. Małgorzata, poruszając problem tarnobrzeskiego szpitala. Jak to wyglądało?

https://www.tarnobrzeg.info/2023/02/27/ ... rpackiego/

olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: olekko » 02-03-2023 21:26

Odbyła się kolejna. W zasadzie czcza gadanina, z nowości to jednak dosyć odległe miejsce dworca do remontu (prezydent mówił w Leliwie że 2-3 lata, no pewnie bardziej 2029). I ogólne utyskiwanie że miasto nie buduje centrum komunikacyjnego. Ja się w większości zgadzam z treścią, ale forma męczy.

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 04-03-2023 12:04

Witold Zych
Grono odbiorców: Publiczne
Jak wiecie od wielu lat zabiegam o remont naszego dworca PKP i powstanie na jego bazie Tarnobrzeskiego Centrum Komunikacyjnego. W jednej z ostatnich odpowiedzi na moje liczne w ostatnich latach zapytania kierowane do PKP S.A w dniu 10 lutego br. otrzymałem informację z Biura Zarządu, że „zadanie związane z modernizacją dworca kolejowego w Tarnobrzegu znajduje się na wysokiej pozycji listy rankingowej (46) do Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2024-2030”. Ostatecznie po wielu staraniach udało się osiągnąć cel, co bardzo cieszy. Jednak to tylko połowiczny sukces, bo optymalny plan dla tego miejsca to budowa TCK, co wymaga podjęcia konkretnych działań ze strony władz miasta. Niestety prezydent Tarnobrzega całkowicie bagatelizuje ten temat i nie wygląda na to, żeby chciał realizować taką inwestycję wzorem np. Rzeszowa, gdzie PKP wspólnie z władzami miasta buduje centrum komunikacyjne (PKP finansuje remont dworca, a miasto infrastruktury towarzyszącej w tym dworca PKS). Za to w swoim wywiadzie dla radia Leliwa snuje jakieś abstrakcyjne wizje jakoby PKP po wyremontowaniu dworca przekaże mu go za „przysłowiową złotówkę”: cyt. „Pytanie kolejne czy PKP zdecyduje się za przysłowiową złotówkę po remoncie przekazać budynek miastu, bo miasta nie stać na remont tego budynku, jeżeli nastąpi to najprawdopodobniej będzie szansa na to, aby wydzielić część tak jak choćby z kasą biletową dla PKP, całą resztę zaadaptować na potrzeby, właśnie na potrzeby i tutaj drodzy państwo otwiera się wachlarz możliwości, jest całkiem sporo stowarzyszeń, które oczekują, żeby otrzymać takie swoje miejsce w Tarnobrzegu, ale przypominam przejęcie budynku po remoncie nawet za złotówkę, niestety dalej jeśli będzie przekazane stowarzyszeniom generuje konkretne koszty, które zwykle spadają na miasto, związku z tym utrzymanie tego budynku będzie wtedy po stronie miasta”.
Po takiej wypowiedzi nie należy się spodziewać jakichkolwiek działań ze strony prezydenta w sprawie budowy TCK. On najzwyczajniej nie rozumie, że dworzec to serce miasta, a sprawna komunikacja to jego układ krwionośny. Już teraz należałoby się przygotowywać do tej inwestycji. Wkrótce rozpocznie się remont naszej linii kolejowej, a PKP będzie remontować dworzec. Miasto powinno pilnie podjąć współpracę z PKP w sprawie budowy TCK oraz zabezpieczyć odpowiednie środki finansowe z programów najbliższej perspektywy unijnej. Czy tak się stanie? Mam poważne wątpliwości. Pozostaje mieć nadzieję, że nowy prezydent wyłoniony w przyszłorocznych wyborach samorządowych potraktuje budowę Tarnobrzeskiego Centrum Komunikacyjnego jako jedną z najważniejszych inwestycji dla miasta.

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 04-03-2023 12:16

Warto zauważyć, że oprócz rzetelnych portali iTV Wisła i NadWisłą24, które były na konferencji lokalne media całkowicie przemilczały ten tak ważny dla tarnobrzeżan temat. Pozostaje mieć nadzieję, że tarnobrzeg.info w swoim przeglądzie tygodnia o sprawie nie zapomni.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 04-03-2023 23:25

Wkleję filmik na pewno. Czasu mało, nie wszystko da się ogarnąć i skomentować.
Pewnie ze swoją złośliwością wspomnę, że p. Małgorzata po raz kolejny zdecydowała się na zestaw odzieży w kolorach pewnej bandery, czy też raczej Bandery ;)
I pewnie po raz kolejny podkreślę, że lokalna Konfederacja jest zdecydowanie najaktywniejsza. Ale też wspomnę o tym jak Tarnobrzeg zmienia się za prezydentury Dariusza Bożka, i że ciężko będzie z pewnymi faktami dyskutować.
I jak zwykle jednym się spodoba to, a nie spodoba tamto, a drugim na odwrót.

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 05-03-2023 10:24

admin pisze:
04-03-2023 23:25
Wkleję filmik na pewno. Czasu mało, nie wszystko da się ogarnąć i skomentować.
Pewnie ze swoją złośliwością wspomnę, że p. Małgorzata po raz kolejny zdecydowała się na zestaw odzieży w kolorach pewnej bandery, czy też raczej Bandery ;)
I pewnie po raz kolejny podkreślę, że lokalna Konfederacja jest zdecydowanie najaktywniejsza. Ale też wspomnę o tym jak Tarnobrzeg zmienia się za prezydentury Dariusza Bożka, i że ciężko będzie z pewnymi faktami dyskutować.
I jak zwykle jednym się spodoba to, a nie spodoba tamto, a drugim na odwrót.
Rzeczywiście złośliwość modowa przekracza swoje granice. Po co krytykować kobietę, która ubiera się bardzo gustownie. Jak nie można mieć merytorycznych zarzutów, to należy w inny sposób jej dokuczyć. Oczywiście w tym kontekście dodatkowo wymienia się prezydenta, jako wzór i aktywnego człowieka zmieniającego Tarnobrzeg. Może zajmie się pan ubiorem prezydenta, który pod pomnikiem składa kwiaty w golfie dresowym pod płaszczem, albo przebiera się za Batmana, a nie czepianiem się kobiety, bo to nie jest kulturalne. Warto się skupić nad kluczowymi sprawami. W mojej ocenie Tarnobrzeg stoi przed dramatycznym wyborem czy chce, uzdrowiskiem czy śmieciowiskiem. Zero krytyki prezydenta, który szykuje miastu prawdziwy ekologiczny dramat. Chwali się go za remonty dróg , a nie widzi się prawdziwego zagrożenia dla przyszłości miasta. Pana portal w tym przoduje.
Stworzenie instalacji termicznego przetwarzania odpadów „Energia dla Tarnobrzega” pozostaje priorytetem dla władz miasta – potwierdza Wojciech Lis, rzecznik prasowy prezydenta Tarnobrzega.
Ostatnio zmieniony 05-03-2023 10:35 przez Serio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 05-03-2023 10:33

Bzdury. Dopiero w niedawnej tygodniówce pisałem, że przy kwotach jakie znamy, instalacja spalarni jest bez sensu, że nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia w kwestii obniżenia ceny odbioru odpadów, a jednocześnie przynosi straty środowiskowe i wizerunkowe. I znów to samo. Każdy sobie wybierze co mu się podoba. Ale to już nie to co ja piszę, tylko własna projekcja.

A modowo - wygląda bardzo elegancko. Ale robi się zabawnie jeśli w okolicy hasła "Stop Ukrainizacji" mamy, jak wcześniej, trzy osoby obok siebie i wszystkie ubrane akurat w tradycyjny zestaw barw ukraińskich nacjonalistów, czy zestaw jak teraz.

Serio
Posty: 606
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 05-03-2023 10:42

admin pisze:
05-03-2023 10:33
Bzdury. Dopiero w niedawnej tygodniówce pisałem, że przy kwotach jakie znamy, instalacja spalarni jest bez sensu, że nie ma żadnego ekonomicznego uzasadnienia w kwestii obniżenia ceny odbioru odpadów, a jednocześnie przynosi straty środowiskowe i wizerunkowe. I znów to samo. Każdy sobie wybierze co mu się podoba. Ale to już nie to co ja piszę, tylko własna projekcja.

A modowo - wygląda bardzo elegancko. Ale robi się zabawnie jeśli w okolicy hasła "Stop Ukrainizacji" mamy, jak wcześniej, trzy osoby obok siebie i wszystkie ubrane akurat w tradycyjny zestaw barw ukraińskich nacjonalistów, czy zestaw jak teraz.
To proszę bić na alarm i zacząć krytykować tych ludzi, którzy prowadzą nasze miasto o ekologicznej zagłady i nie tylko, bo uzdrowisko, a nie śmieciowisko jest właściwym kierunkiem rozwoju naszego miasta. Co do barw, to niech pan jedzie do Stalowej Woli, tam tych barw nie brakuje.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 05-03-2023 17:35

Dostałem akurat informację prasową z podsumowaniem ostatniej konferencji na dworcu PKP i to chyba dobre miejsce żeby wrzucić całość. Zawsze wolałem literki niż wideo.

Konferencja prasowa 3 marca 2023 roku
Na konferencji prasowej, która odbyła się 3 marca na dworcu PKP w Tarnobrzegu Małgorzata Zych poinformowała o tym, że w grudniu 2022 roku zarząd PKP zatwierdził Program Inwestycji Dworcowych na lata 2024-2030 w którym remont dworca w Tarnobrzegu znalazł się na według PKP wysokiej pozycji rankingowej 46. Dla tej inwestycji został przyporządkowany priorytet B. Cała lista inwestycji dworcowych PKP składa się z 26 pozycji w priorytecie A oraz 35 pozycji w priorytecie B (rekomendowane do realizacji). Lista rankingowa opracowana została wg następujących kryteriów inwestycyjnych: wymiana pasażerska, stan techniczny, inwestycje komplementarne, status związany z rejestrem zabytków. Kolejność zamierzeń inwestycyjnych może ulegać modyfikacjom ze względu na uwarunkowania w zakresie pozyskiwania finansowania. Skierowanie do realizacji będzie uzależnione od sporządzenia dokładnego planu finansowego który zostanie przygotowany po przyjęciu ustaleń w związku z nową perspektywą finansową.

Małgorzata Zych oceniła, że pozycja 46 dla dworca w Tarnobrzegu jest dość odległa biorąc pod uwagę fakt, że Tarnobrzeg jest jedynym byłym miastem wojewódzkim w Polsce, które ma zamknięty dworzec, a zakreślona perspektywa czasowa realizacji inwestycji dworcowych jest odległa i w związku z tym władze miasta powinny podjąć inicjatywę polegającą na przystąpieniu do realizacji inwestycji budowy centrum komunikacyjnego tak jak same wskazywały i deklarowały w piśmie z 23 grudnia 2021 roku do PKP S.A. Niestety w ślad za tym jednak nie poszły żadne działania ze strony prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusza Bożka. Poinformowała również ze zgodnie z odpowiedzią jaką otrzymała w trybie dostępu do informacji publicznej miasto nie podjęło żadnych działań i rozmów z PKP w tej sprawie przez cały 2022.

Podkreśliła, że działania w sprawie dworca mają miejsce już od 2017 roku, kiedy na wniosek radnego dra Witolda Zycha miasto podjęło starania o przejęcie dworca i działek go otaczających w celu stworzenia centrum komunikacyjnego. Zaprezentowała opracowany przez administrację prezydenta Grzegorza Kiełba plan Tarnobrzeskiego Centrum Komunikacyjnego z blisko 150. miejscami parkingowymi i wskazała na zasadność skorzystania z tych planów teraz. Zaapelowała o podjęcie rozmów z PKP w celu przejęcia działek pod budowę centrum komunikacyjnego i rozpoczęcie wzorem Rzeszowa wspólnej budowy z PKP w celu jak najszybszej realizacji tak ważnej dla miasta inwestycji Wskazała, że Prezydent zamiast snuć plany dotyczące powstania podwodnego miasta nad Jeziorem Tarnobrzeskim za 26 mln złotych które nazwał „ewenementem na skalę światową”, powinien pozyskać środki finansowe z nowej perspektywy unijnej na realizację centrum komunikacyjnego. Pokreśliła, że ewenementem na skalę światową będzie realizacja absurdalnych planów związanych ze zlokalizowaniem spalarni śmieci nad terenami rekreacyjnymi Jeziora Tarnobrzeskiego.

Podkreśliła również, że aktualny stan otoczenia dworca i jego peronów, z których korzystają podróżni jest opłakany i należy interweniować w PKP aby poprawić tę sytuację w celu np. udostępnienia jednego z pomieszczeń na dworcu czy zagospodarowania terenu wokół, aby można było bezpiecznie parkować samochody. Zaznaczyła, że w obecnej dobie, gdzie znacznie podrożało paliwo wiele osób wybiera kolej jako środek transportu, a z Tarnobrzega wiele osób dojeżdża do większych miast do pracy. Poinformowała, że mieszkańcy zgłosili postulat, aby władze miasta wystąpiły do PKP w celu uruchomienia tymczasowej komunikacji zastępczej na trasie Tarnobrzeg- Padew Narodowa, co umożliwi skorzystanie z krótszego połączenia z Krakowem. Obecnie z Padwi Narodowej można dojechać do Krakowa z pominięciem Rzeszowa.

Małgorzata Zych podkreśliła, że brak w Tarnobrzegu zintegrowanego centrum komunikacyjnego, które jest podstawą dobrze funkcjonującego miasta, skazuje mieszkańców na wykluczenie komunikacyjne. Mniejsze miasta na podkarpaciu jak np. Kolbuszowa mają takie centra. Władze Tarnobrzega nie działając w tej sprawie, skazują nasze miasto na postrzeganie nas jako głębokiej prowincji, gospodarczego i komunikacyjnego peryferium Polski. Inwestycja ta powinna być priorytetem dla władz miasta. Zaznaczyła, że środowisko, które reprezentuje będzie cały czas zabiegało o jej realizację.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 13-03-2023 19:42

Jutro mamy konferencję p. Małgorzaty Zych w sprawie kolejnej inicjatywy uchwałodawczej, tym razem na temat ewentualnego... statusu uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej. Transmisja live na NW24.

A tymczasem na weekendzie p. Małgorzata pojechała za Wisłę, zadać pytania byłej p. premier Beacie Szydło.



Widać stres na początku, chociażby po "w tych czasach nierzadko kobietą zostaje premier", szczególnie w porównaniu do p. Beaty Szydło, która mówi, gestykuluje i zwraca się do słuchaczy w sposób wyraźnie ćwiczony. Pewnie większości zgromadzonych na sali to wystarczy.

ODPOWIEDZ