Konferencja Konfederacji

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Serio
Posty: 594
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 17-02-2021 22:25

Jak Macie Tow... z tym problem to piszcie do Konfederacji na FB.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: A1313 » 18-02-2021 06:52

Towarzyszu? miałkie to jakieś. Przejęliście narrację Brauna?
* ************

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 25-02-2021 19:39

Z dzisiaj



Zostałem nawet szeroko zacytowany na początku odczytu. Dziwnie się słucha.
Ale bywało lepiej. Pamiętam, jak kiedyś dostałem od kogoś wydruk mojego tekstu, żebym go sobie przeczytał :)

olekko
Posty: 1710
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: olekko » 25-02-2021 21:13

Ożeż, faktycznie! Ponowię pytanie z poprzedniej strony i po poprzedniej konferencji - czy obecny na konferencji pan Andrzej nie jest przypadkiem jednym z (byłych?) forumowiczów? ;)

Niestety, Konfederacja wychodzi z słusznych powodów do przyczepienia się - bo rzeczywiście pewnie dałoby się coś z działkowiczami pomówić choćby kilka tygodni wcześniej. A potem popada w demagogię - krytykuje jej przebieg i wnosi o dymisję wiceprezydenta, a potem jeszcze mówi że taki szacunek dla ludzi ma partia PO :D :D :D
Obwodnica nie przedzieli miasta na pół - będzie do niej dużo dojazdów. Dużo bardziej istniejące od 130 lat tory przedzielają miasto.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: zbyry » 25-02-2021 21:22

Nie bardzo mogę pojąć tej narracji. Przecież PZD czy ROD, przepraszam ale nie do końca znam właściwą konstrukcję podmiotową, powinien poinformować działkowców o przebiegu drogi w drodze pisemnej, choć też powinno to zrobić miasto w momencie kiedy stało się jasne, że miasto otrzymało środki z dofinansowania. Z tego co wiem, jedni i drudzy siedzieli cicho, chyba, że jestem w błędzie, to proszę mnie z niego wyprowadzić. Teraz nagle lament, że działki pod nóż a z drugiej strony temat przebiegu drogi (bo i mi ciężko to nazwać obwodnicą ale drogą obwodową już tak) jest znany od lat, odbyły się konsultacje, było w mediach, aż nie chce się wierzyć, że właściciele czy dzierżawcy nie wiedzieli. Należało skutecznie dostarczyć pisma - zawiadomienia a nie teraz bić pianę. Gdzieś mi się obiło o uszy, że Ci co wiedzieli o przebiegu, chcieli spieniężyć swoje dobro i zostawić przyszłego właściciela z "dobrodziejstwem" inwentarza, ile w tym prawdy nie wiem. Było porobić zebrania, spotkania bilateralne czy trójstronne i byłoby po temacie. A tak mamy co mamy.

Pani Konfederatka twierdzi, że Tarnobrzegowi należała się obwodnica z prawdziwego zdarzenia i w zasadzie ta zasługa nie wiadomo czyja jest, przynajmniej ja tak zrozumiałem. Pewien dysonans, bo i tak i nie, owszem mogliśmy dostać zdecydowanie więcej pieniędzy, lecz założone ramy na to nie pozwalały, gdyż Rzeszów z obecnej perspektywy zgarnął a bodajże ponad 300 mln zł na drogi, a przecież rządziło już PiS, zdaje się, że u nas też wiele miało do powiedzenia. Pretensje do Pana Prezydenta Ferenca, czy może do kogoś innego? Owszem, też chciałbym mieć taką obwodnicę, jak ma Mielec, nie podlega to dyskusji, jednakże cofnijmy się parę lat wstecz i w tej optyce spójrzmy na rzeczywisty podział środków oraz ich dysponentów. I co wychodzi?

Z racji, że gdzieś człowiek mniej lub bardziej sympatyzuje z Konfą, pewna rada, jak nie ma krawatu, koszula pod szyją rozpięta i może bez tej "copy" :-)

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: A1313 » 25-02-2021 22:01

olekko pisze:
25-02-2021 21:13
Ożeż, faktycznie! Ponowię pytanie z poprzedniej strony i po poprzedniej konferencji - czy obecny na konferencji pan Andrzej nie jest przypadkiem jednym z (byłych?) forumowiczów? ;)

Niestety, Konfederacja wychodzi z słusznych powodów do przyczepienia się - bo rzeczywiście pewnie dałoby się coś z działkowiczami pomówić choćby kilka tygodni wcześniej. A potem popada w demagogię - krytykuje jej przebieg i wnosi o dymisję wiceprezydenta, a potem jeszcze mówi że taki szacunek dla ludzi ma partia PO :D :D :D
Obwodnica nie przedzieli miasta na pół - będzie do niej dużo dojazdów. Dużo bardziej istniejące od 130 lat tory przedzielają miasto.

Taa, to On, nasza gwiazda z Ostrowca świętokrzyskiego. obstawialem ze milczenie na forum spowodowane jest coronosceptycyzmem. 😀prawda jest taka że już jest gotów na wypłynięcie na głębokie wody polityczne.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: encore » 26-02-2021 09:17

Jeśli to on to wykonuje świetną robotę dla tarnobrzeskiej Konfederacji.

Ma duży potencjał. Jego "nie zostałem wpuszczony na antenę" ma szanse stać się choćby chwilowym hitem netu.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 29-04-2021 21:22

Kto ma wolne 50 minut i ochotę, to można obejrzeć kolejną KK.
Po szybkim przewijaniu wiem, że pierwsze 30 minut to sprawy ogólnokrajowe, konkretnie uwagi do systemu emerytalnego.


jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: jamWilhelm » 29-04-2021 23:33

przy okazji jednak w temacie, to endrju ma jeszcze bana forumowego czy też Pani doktorowa zakazała się kompromitować na forum po "kamingaucie"?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: zbyry » 30-04-2021 09:18

Droga Konfo, z racji, że z Wami sympatyzuje, w skali kraju, to zatrudnijcie jakiegoś speca od wyglądu na własnym podwórku. Znowu "copa jak bida" i rozmemłana koszula. Spróbujcie może inaczej podejść do tematu. Strojem, gdziekolwiek by człowiek na świecie nie był, okazuje się szacunek.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: encore » 30-04-2021 11:03

Zastąp tego pana jeśli rzeczywiście zależy Ci na wizerunku Konfederacji w Tarnobrzegu. :) Jak Cię widziałem to prezencję rzeczywiście masz pierwszoligową.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 30-04-2021 16:31

jamWilhelm - kojarzy mi się, że to było na miesiąc, ale już dawno temu.
Jak coś przegapiłem w mechanizmie, to na pewno na wniosek mogę poprawić ręcznie.

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: zbyry » 30-04-2021 20:12

@encore Dziękuję za miłe słowo, choć nie mam pojęcia, kim jesteś, może spiszmy się na priv :-) A co do naszej, tarnobrzeskiej Konfy to pewnie wywiąże się dyskusja i choć jestem w innym środowisku, aczkolwiek w ogromie rzeczy tożsamym, to pewne pryncypialne rzeczy należy przedyskutować. Pomysły są, z naszej strony, na funkcjonowanie miasta a mało tego, wiem i wiemy jak je finansować.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 21-05-2021 22:31

Jak ktoś ma wolne pół godziny i zainteresowanie tematem:



Jeszcze nie boję się wrzucać, ale już boję się komentować ;) Naczytałem się o własnym strachu...

Serio
Posty: 594
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 22-05-2021 11:47

Trudno nie być zainteresowany tematem skoro konferencja dotyczy naszego miasta.
Rzeczywiście to wielka odwaga ze strony admina, że informuje o tym o czym ten portal powinien informować tj. o sprawach miasta. Więcej odwagi w merytorycznym komentowaniu np. faktu, że prezydent defacto ustanawia płatną strefę parkowania nad jeziorem bez żadnej podstawy prawnej jednocześnie narażając nas na straty rzędu min. 150 tyś, rocznie. Wystarczy bramka, jak na autostradach czy parkingach strzeżonych i pieniądze płyną do nas a nie zagranicznej firmy.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 22-05-2021 13:04

Strach skomentować, bo w ramach kontynuacji (**********) polityki medialnej zostanę uznany za tchórzliwego hejtera.
Zainteresowanie sprawami miasta - wiemy jakie jest. Tymczasem 130 odsłon, z tego trzy moje, bo wchodziłem na raty. Przekaz dociera do małej grupy najbardziej zainteresowanych.

Płatność na wjeździe generowała kolejki to raz, a dwa - pojawił się gdzieś temat, czy możemy stawiać bramki wjazdowe na terenie, którego remont był dofinansowany. Mi bardziej odpowiada płatność za parkowanie niż za wjazd. Problem w tym, że to co ma być teraz też nie jest opłatą za parkowanie, tylko za wjazd płatny w formie jak za parkowanie. Zobaczymy w praktyce jak to zagra.

Serio
Posty: 594
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 22-05-2021 13:37

Jak na pół dnia 130 odsłon to chyba dużo jak na ten portal. Proszę poinformować po tygodniu o wyniku. Na stronie iTV Wisła wcześniejszą konferencję Konfederacji obejrzało ponad 20 tyś. osób. Co innego jest pobieranie przez osobę bilonu, które może generować kolejki a co innego automat w którym można nawet płacić kartą. Zgodnie z prawem wprowadzając płatną strefę parkowania miasto nie może pobierać opłat w sobotę i niedzielę. Nazywanie tego opłatą za wjazd nic tu nie zmienia. Sugerowanie, ze Konfederacja może używać takich określeń jak "tchórzliwy hejter" jest sporym nadużyciem z Pana strony, co tylko moim zdaniem potwierdza Pana negatywne nastawienie do Konfederacji.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 22-05-2021 14:23

Ależ skąd!
Można powiedzieć, że byłem pozytywnie nastawiony do Konfederacji na 25 lat przed tym jak powstała :)
Raczej wcześniej niż lokalni liderzy.

Dowiedziałem się niedawno od liderki po krótkim (i generalnie bardzo pozytywnym!) komentarzu, że mam problemy z prawdomównością, rozumieniem treści, mówieniem prawdy, nie szczędzę wybiórczo krytyki (zwłaszcza liderce), przekłamuję, chybiam kulami w płot, silę się na chybione opinie, nierzetelnie kłamię nie mówiąc prawdy, nie wysilam się, wmawiam mieszkańcom różne rzeczy, mam problem z obowiązkami i predylekcjami, nie zajmuję się swoją służbą i mam za mało odwagi.

Doceniam, że język liderki jest dużo barwniejszy niż u urzędującego prezydenta, który wiele razy wspominał prostolinijnie o hejcie i braku odwagi internetowych komentatorów, ale forma nie przesłoniła tutaj treści. Po ludzku bym się spodziewał: "Ej, co Twoim zdaniem możemy poprawić żeby było lepiej? Z czym według Ciebie mamy problem?" niż takiej tyrady oskarżeń, która utwierdza mnie w wyrażonej wcześniej opinii.
Serio pisze:
22-05-2021 13:37
Na stronie iTV Wisła wcześniejszą konferencję Konfederacji obejrzało ponad 20 tyś. osób.
Chodzi o tę konferencję poniżej? Ja tu widzę 52 odsłony. Najpopularniejsze spotkanie z Braunem około 6,1 tys.


jamWilhelm
Posty: 1091
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: jamWilhelm » 22-05-2021 17:06

wydaje mi się, że jeśli by były szlabany to Konfederacja również by krytykowała, że będą kolejki, że można zapłacić a miejsca nie trafić, że niektórzy tylko podwożą. Co do parkometrów dzierżawionych od zagranicznej firmy, to czasem nie było w formie przetargu? Można to tak wybrać droższą ofert ale krajową?!
Źle się ogląda takie emocjonalne konferencje w formie niemalże płaczącej, tonacją i emocjami przypomina mi to trochę konferencje KK za czasów Prezydentury GK. "Problem wizerunkowy", wbrew zaprzeczeniom, został chyba jednak jakiś zauważony skoro ostatnia konferencja była w "zmienionej formule".
A co z wystrzelonym jakiś czas temu kapiszonem (referendum)? Gadać, gadać gadać

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: zbyry » 22-05-2021 17:37

Ja się pytam, gdzie jest Pan Andrzej? A tak na poważnie, tylko jedno medium było na konferencji?

Oj droga Konfo, daleko to taką retoryką nie zajdziecie. Rozmawiałem z chłopakami co byli u Was. Liczy się tylko zdanie, niepodzielne i nie możliwe do skrytykowania przez... i tu wprost nie napisze kogo. Sami wiecie a jak nie to oceńcie. Podobno polityka to sztuka kompromisu. Ja nie wiem gdzie są władze centralne, że na takie rzeczy pozwalają. Mnie to razi.

ODPOWIEDZ