Atak Rosji na Ukrainę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 01-03-2022 17:37

admin pisze:
01-03-2022 17:08
Jak z covidem, niestety. Zadałem proste pytanie na odpowiedź na jedną linijkę, a dostałem masę przekopiowanej treści, obrazki, linki do dziwnych twittów itd. Postawię pytanie może inaczej, jeśli ktoś uznaje, że naszym wrogiem jest NWO, a NWO jest z USA i UE, to czy znaczy to, że Putin i Chiny są wrogiem NWO, czyli naszymi sprzymierzeńcami? Czy według uznających taką linię jednak NWO jest światowy i zatem wojny są pozorne między ugadanymi stronami?

A tymczasem na Ukrainie sytuacja się zaostrza, nasz zaprzyjaźniony burmistrz partnerskiego Czernichowa oferuje po $300 za głowy rosyjskich żołnierzy i znacznie lepsze stawki za zniszczenie wozów bojowych. A Putin to "ЕБАНУТОЕ ХУЙЛО"!

Admin,zdajesz sobie sprawę ze przez tego typa TBGinfo moze spaść z rowerka.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 01-03-2022 18:20

Chodzi Ci o dino czy o Pana Atoszenko? Jeśli o Atroszenko, to jak?
Jeśli o dino, to każdy może każdego "dodać do wrogów", ewentualnie można omijać kontrowersyjne wpisy. Mnie taka forma jak ostatni wpis dino zupełnie nie przekonuje i nawet nie wiem do czego się odnosi, bo nie planuję poświęcać temu czasu. W razie powtórek odmrożę stary wątek "sprawy kontrowersyjne, dziwne i inne" i tam będę przenosił podobne wpisy.

Byłem mało dostępny przez ostatnie kilka dni, teraz może trochę sam się zaktywizuję w tym wątku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 01-03-2022 18:29

Obrazek

To chyba najprostsza opcja pomocy, bo przelew może zrobić każdy.
Trzeba też uwzględnić zgłaszane ostatnio uwagi o znacznym rozdrobnieniu, a przez to trudnej koordynacji działań pomocowych.

Info z UM

TARNOBRZEG UKRAINIE! URUCHOMIONO SPECJALNE KONTO


Urząd Miasta Tarnobrzega uruchomił specjalne konto, na które już można wpłacać darowizny na pomoc Ukrainie. Wsparciem obejmiemy głównie miasto partnerskie, Czernihów oraz uczącą się w tarnobrzeskich szkołach młodzież z Ukrainy.

Każdy chcący wesprzeć społeczność Ukrainy może już korzystać z wiarygodnego konta, uruchomionego przez Miasto Tarnobrzeg, z którego całość środków przeznaczona zostanie na ten właśnie cel.

Nr specjalnego rachunku bankowego Tarnobrzeg Ukrainie: 05 1240 6292 1111 0011 1188 2215

– Konto otworzyliśmy z myślą o niesieniu mądrej pomocy społeczności Ukrainy. Zaledwie tych kilka dni pokazało, że potrzeby są nie tylko olbrzymie, ale też zmieniają się z dnia na dzień, ba, z godziny na godzinę. Dziś potrzebna odzież, jutro środki opatrunkowe. Co ważniejsze, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że pomoc mus być długofalowa, nie może się skończyć na zbiórkach odzieży w pierwszych dniach działań wojennych. Zdecydowaliśmy, że najrozsądniej będzie zebrać fundusze, które rzeczywiście posłużą zaspokojeniu najważniejszych potrzeb społeczności ukraińskiej – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Z uwagi na to, że nie będziemy w stanie wesprzeć wszystkich potrzebujących, zdecydowano, że pomocą obejmiemy przede wszystkim miasto partnerskie, Czernihów, a także uczącą się w tarnobrzeskich szkołach młodzież z Ukrainy. – W naszych szkołach mamy 149 uczniów z Ukrainy. Na nieszczęście w czasie, gdy rozpętała się wojna dzieciaki były w rodzinnych domach na feriach. Dokładamy starań, by mogły wrócić i kontynuować naukę. Część, co zrozumiałe, chce być tu ze swoimi bliskimi. Część nie może niestety wrócić. To osiemnastolatkowie, którzy musieli zostać bronić swojej ojczyzny. Prawdziwe dramaty – dodaje prezydent Bożek.

Włodarz jest też w stałym kontakcie z przedstawicielami samorządu Czernihowa, od 2008 roku miasta partnerskiego Tarnobrzega. – Czernihów znajduje się na linii ataków najeźdźcy. Niszczone są bloki mieszkalne, inne obiekty. Jak w ostatniej rozmowie przekazał mi mer tego miasta, jest bardzo źle. Wiemy, że pomocy będą potrzebować nie tylko teraz, ale i później, gdy już ten koszmar się skończy – dodaje prezydent Bożek.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 01-03-2022 19:49

Po zastanowieniu przerzucam odpowiedź do wątku o kowidzie gdyż jednak ma więcej wspólnego z wirusami aczkolwiek rola wojny na Ukrainie jest znacznie większa niż tylko dążeniu Putina do udziału w europejskich rządach i ustanowienie konglomeratu euroazjatyckiego od Atlantyku po Pacyfik.

A tutaj coś z sąsiedniego Biłgoraja:

Starosta biłgorajski polecił dziś wymeldowanie uczniów z jednego z internatów. Mają tam być ulokowani uchodźcy z Ukrainy.

Starosta spotkał się dziś wczesnym popołudniem z dyrektorami biłgorajskich szkół średnich oraz Medycznego Studium Zawodowego w Biłgoraju. Głównym tematem spotkania była kwestia zabezpieczenia miejsc w internatach pod kątem lokacji w nich uchodźców z Ukrainy.

Decyzją starosty wymeldowani zostaną uczniowie zakwaterowani we wspólnym internacie ZSBiO i I LO im. ONZ.

– W tej chwili mamy tam wolne około 50 miejsc, docelowo, chcemy by jeszcze dziś zwolnionych zostało łącznie 170 miejsc noclegowych. W internacie tym zakwaterowani są głównie uczniowie z powiatu biłgorajskiego, którzy do domu rodzinnego mają maksymalnie 40 km – poinformował Andrzej Szarlip.

https://www.dziennikwschodni.pl/bilgora ... 03913.html
Ostatnio zmieniony 01-03-2022 21:57 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 01-03-2022 21:55

Rozmowa z prezydentem Bożkiem, głównie o Ukrainie i uchodźcach:

https://leliwa.pl/rozmowa-z-prezydentem ... bozkiem-6/

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 02-03-2022 15:43

W zasadzie można byłoby znowu do wątku o sprawach zabawnych.

Niemniej jednak dotyczy potwornych manipulacji obu stron więc tutaj zostawię:

https://polskawliczbach.blogspot.com/20 ... rosja.html
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 02-03-2022 16:45

Obrazek

ZBIÓRKA MATERIAŁÓW OPATRUNKOWYCH DLA CZERNICHOWA

Uruchamiamy błyskawiczną zbiórkę materiałów opatrunkowych i artykułów higienicznych dla obrońców i ludności Czernihowa. Sprawa jest bardzo pilna!

Zbieramy: bandaże, gaziki, kompresy, siatki opatrunkowe, opaski elastyczne, plastry, przylepce, różne opatrunki specjalistyczne, środki do dezynfekcji ran, mydła, chusteczki nawilżane, podpaski. Dary dostarczać należy do MOSiR (duża hala) w godzinach 7.00-21.30.

– Czas nagli. Czernihów cały czas jest bombardowany, pod ostrzałem. Nasze rozmowy z przedstawicielami czernihowskiego samorządu są krótkie, konkretne. Udaje się nawiązać połączenie tylko pomiędzy alarmami bombowymi. Podczas ostatniej rozmowy szef referatu edukacji Wasilij Atroszczenko mówił, że sytuacja jest bardzo zła. Pytany o najpilniejsze potrzeby zaznaczył, że najbardziej brakuje materiałów opatrunkowych i artykułów higienicznych – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. – Decyzja nasza była natychmiastowa, zbieramy! Ustaliliśmy z Wasilijem, że dary przekażemy na granicy. Musimy jednak działać szybko, dopóki jest możliwość wyjazdu z Czernihowa i w ogóle przejazdu przez Ukrainę aż do granicy po odbiór darów. W piątek, może w sobotę będziemy chcieli już zorganizować przekazanie tego, co uda się nam zebrać. Liczę, że mieszkańcy Tarnobrzega i tym razem nie zawiodą.

Info: UM

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 02-03-2022 17:02

========= Ważne! Ważne! Ważne! ==========

Osoby przyjmujące pod swój dach Uchodźców z Ukrainy muszą mieć świadomość, że przyjmują ludzi na swoją pełną odpowiedzialność i swój koszt oraz muszą pomóc w zalegalizowaniu ich pobytu do dwóch tygodni na terenie RP.

Osoby z Ukrainy MUSZĄ PRZEJŚĆ PRZEZ PUNKT RECEPCYJNY!

Muszą posiadać:
– ważny dokument paszportowy,
– wyłącznie obywatelstwo ukraińskie,
– zgłoszenie i pozytywną weryfikację w jednym z wyznaczonych Punktów Recepcyjnych,
– deklarację docelowym miejscu pobytu.

Pomoc oferowana przez władze Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom Ukrainy odbywa się w Punktach Recepcyjnych w których można otrzymać wyżywienie, możliwość odpoczynku, pomoc medyczną i psychologiczną o raz niezbędne informacje związane z pobytem na terytorium RP.

Lista Punktów Recepcyjnych na terenie województwa Podkarpackiego:

– Korczowa-Krakowiec Świetlica, Korczowa 155, 37-552 Korczowa,
– Medyka-Szeginie Hala sportowa – Medyka 285, 37-732 Medyka,
– Budomierz-Hruszew Szkoła Podstawowa w m. Krowica Sama 183, 37-625 Krowica Sama,
– Krościenko-Smolnica Była Szkoła Podstawowa w Łodynie, Łodyna 41, 38-700 Ustrzyki Dolne,
– Przemyśl Dworzec PKP.

Niezależnie od powyższego, istnieje możliwość legalnego przebywania na terytorium Polski na podstawie specjalnych przepisów dotyczących epidemii COVID-19.

Szczegółowe informacje:
• Urząd do Spraw Cudzoziemców:
www.gov.pl/udsc
https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina2
• Tel.: +48 47 721 75 75

Podstawowe informacje dla uchodźców z Ukrainy są opublikowane tutaj: https://www.gov.pl/…/informacja-dla-uchodzcow-z-ukrainy
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 02-03-2022 19:35

No dobra.
To już nie jest zabawne.

Zdaniem Douga McGregora Polacy chcieli wywołać wojnę RZECZYWIŚCIE przekazując Ukrainie polskie postsowieckie MIGi
Jego zdaniem prowadziło to w prosty sposób do wojny z Rosją.
Czyli Telewizja Polska puszczając tego niusa na swojej stronie internetowej NIE KŁAMAŁA.
TAKI BYŁ PLAN!
NA SZCZĘŚCIE sekretarz generalny NATO Stoltenberg jak mu o tym doniesiono NATYCHMIAST wybrał się do Polski i jego konferencję z Dudą już wszyscy mogli zobaczyć w TVP.
Nie będzie MIGow dla Ukrainy.
Co więcej jak mówi - NATO NIE JEST GOTOWE by obecnie zabezpieczyć Polskę i prowadzić wojnę.

Proszę.
FOX NEWS LIVE:
Według Douga MacGregora

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 02-03-2022 20:51

Kurde, rzeczywiście specjaliści od covida zajęli się teraz grupowo polityką międzynarodową!
Przekazanie MIGów w zamian za zastąpienie ich F16 to byłaby świetna sprawa, operowanie nimi z polskich lotnisk odbieram jako duży krok za daleko. Taka informacja pojawiła się w mediach ukraińskich, u nas nie spotkałem.

Obrazek

URUCHOMIONO PUNKT INFORMACYJNY DLA OBYWATELI UKRAINY

W jednym miejscu niezbędne informacje dla obywateli Ukrainy, a także dla tarnobrzeżan, którzy zapewnili schronienie uchodźcom wojennym. W Tarnobrzegu uruchomiono specjalny punkt informacyjny.

Punkt uruchomiono w Komendzie Straży Miejskiej w Tarnobrzegu przy ul. Mickiewicza 7a. Obywatele Ukrainy, a także mieszkańcy Tarnobrzega, którzy udzielili schronienia uchodźcom z Ukrainy mogą tu uzyskać informacje o wszystkich formach pomocy oferowanej na terenie naszego miasta, otrzymać kontakt do osób koordynujących poszczególnymi działaniami pomocowymi dla uchodźców. Informacje można uzyskać osobiście w Straży Miejskiej lub telefonicznie pod bezpłatnym numerem telefonu 986 w godzinach 7.00 – 21.30 . Punkt czynny jest siedem dni w tygodniu.

Uwaga mieszkańcy Tarnobrzega!

W związku z pomocą udzielaną indywidualnie przez osoby prywatne prosimy o pilne przekazywanie do Punktu następujących informacji: adres, gdzie udzielane jest schronienie dla ukraińskich uchodźców, liczba osób i wiek. Informacje te pozwolą na podejmowanie stosownych działań pomocowych przez tarnobrzeski samorząd.

Info: UM

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: leonardo » 02-03-2022 20:54

Taka informacja pojawiła się w mediach ukraińskich, u nas nie spotkałem.

Niestety, była i to na górze strony Onetu. Myślałem, że krzesła spadnę jak to zobaczyłem. Porażająca głupota, także redakcji Onetu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 02-03-2022 20:58

Dobra, nie wyraziłem się precyzyjnie. Chodziło mi o źródła polskie, a nie ukraińskie, nie media.
Jest pewnie ten tekst onetu: https://wiadomosci.onet.pl/swiat/inwazj ... ki/d9lfr4c

Ale powołują się tam wyłącznie na informację z dowództwa sił powietrznych Ukrainy.
Czy ktoś z Polski potwierdził gdziekolwiek taką informację? Na to nie trafiłem.

fym_fym
Posty: 76
Rejestracja: 15-12-2015 10:15

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: fym_fym » 02-03-2022 22:07


dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 03-03-2022 04:59

No dobra.
Borrell też się nakręcił. Może pod wpływem Morawiec kiego. Przerażone tym co proponują politycy kierownictwo NATO w ciągu 48 godzin wyprostowało kryzys grożący eskalacja konfliktu tym razem już w obrębie państw członkowskich układu.

Widać jak na dłoni, że za wszelką cenę unika się bezpośredniej konfrontacji pomiędzy Rosją a NATO co oczywiście jest zrozumiałe.

https://www.politico.com/news/2022/02/2 ... s-00012560

Sądzę - i jest to moje zdanie - że wpływ na poskromienie zapędów na pewno miało użycie rakiet termobarycznych.
Wystarcza jedna na lotnicko.
https://twitter.com/i/status/1498722767805419520

Szczególnie zważywszy jak przedstawia się dowództwo NATO.
Jesteśmy bezpieczni w tych delikatnych, kobiecych rękach:
https://pbs.twimg.com/media/FMYBZmLXoAA ... name=small
Ostatnio zmieniony 03-03-2022 14:31 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 03-03-2022 07:09

To wszystko nie jest powiedziane wprost. Pewien uznany specjalista mówił w poniedziałek, że kilka naszych migów już jest na Ukrainie.
Słowa prezydenta w tej sprawie można też różnie interpretować. Żadne nasze samoloty nie będą tam latać, bo już nie nasze.
I czy przekazanie starych MIGów jakoś znacząco różni się od dostarczenia nowych dronów przez Turcję? Jest jakoś bardziej eskalacyjne?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 03-03-2022 17:33

A1313 pisze:
01-03-2022 17:37
Admin,zdajesz sobie sprawę ze przez tego typa TBGinfo moze spaść z rowerka.
I już. Google zakwalifikowało ten wątek jako treści niebezpieczne lub obraźliwe, wstrzymując wyświetlanie reklam. Swoją drogą część wątku "co się w mieście buduje" również.

Wydaje się, że wsparcie medyczne dla Czernichowa które teraz zbieramy, a które byłoby akurat tam bardzo potrzebne, przyda się gdzie indziej. Nie wiem jaka musiałaby być kontrofensywa ukraińska żeby tam dotrzeć. Ale przyda się na pewno.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 03-03-2022 18:07

Dziwne. U mnie pełno reklam.
Książki na górze.
Wakacje first minute na dole.
Poniżej leasingi, jakieś hale namiotowe, agencja od eventów.
Jeszcze belka kup samochód.
No jest tego.

A tak w ogóle to znaczy, że funkcjonuje Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk?
WRÓCIŁ Z ZAŚWIATÓW?
To go kołkiem osinowym!
Ostatnio zmieniony 03-03-2022 20:42 przez dino, łącznie zmieniany 2 razy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 728
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dominik267 » 03-03-2022 18:15

U mnie się normalnie reklamy z Google adsense wyświetlają w tym wątku.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 03-03-2022 21:54

U mnie też wróciły reklamy, może zweryfikowali ponownie, tym razem pozytywnie. Pewnie na telefonach więcej, na PC mniej. Może troszkę ściągnę nasycenie.

@xoot
To jest dokładnie głos Rosji, tylko że po angielsku. Sprowadza się do tego, że Ukraina nie ma żadnego prawa decydowania co jej pasuje, nie widzę też wiele sensu w podkreślaniu roli republik, tworzenia obrazu wojny domowej itd. Od początku było wiadomo kim są zielone ludziki i że to nie są żadni antyfaszystowscy mieszkańcy Ukrainy itp. Miałem nadzieję, że na końcu będzie jakieś realnie rozwiązanie lub przewidywania na przyszłość.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: olekko » 03-03-2022 21:57

Naprawdę przez to że Turcy przekazali drony Ukrainie mamy tak krwawą agresję na niewinne państwo? Naprawdę to przez to że Ukraina chce do NATO i NATO powiedziało w 2008 roku że może przyjmie? To teraz giną niewinni ludzie i są bombardowane miasta? Przecież to jest wariactwo.

ODPOWIEDZ