Atak Rosji na Ukrainę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 03-03-2022 22:38

olekko pisze:
03-03-2022 21:57
Naprawdę przez to że Turcy przekazali drony Ukrainie mamy tak krwawą agresję na niewinne państwo? Naprawdę to przez to że Ukraina chce do NATO i NATO powiedziało w 2008 roku że może przyjmie? To teraz giną niewinni ludzie i są bombardowane miasta? Przecież to jest wariactwo.
Nie, nie ma jednego powodu.
Do obecnych działań militarnych doprowadziła SERIA wydarzeń, w żadnym przypadku jedno.
Trwający od 30 lat push-back Rosji, wysyłanie "doradców wojskowych", nielegalne operacje, pewnie i wyjście Rosji z okresu smuty,
A że zniszczenia mają taki rozmiar świadczy to o NIEUDOLNOŚCI tzw. "polityków" i to również NASZYCH "polityków" szczególnie od 2015 roku.
Chłopaki i pewnie dziewczyny "nie umią" w dyplomację.
Dyplomacja to sztuka osiągania kompromisów.
SZTUKA!
Ale co tu można mówić obecnym "politykom" o sztuce?
Pozostaje się cieszyć, że Ukrainiec Chruszczow potrafił się wycofać z Kuby. Każdy, kto się zapoznał z tematem wie, do jakiego stopnia strategiczne siły USA były gotowe uderzyć. Gdyby Chruszczow się nie wycofał pewnie bym się nie urodził ;-)
Współcześnie zarówno Amerykańscy jak i Polscy "politycy" nie potrafili osiągnąć kompromisu. I miasta Ukrainy obracają się gruz.
A wojna to przecież narzędzie polityki.
Ostateczne.
I jak napisałem - świadczy o dyletanctwie "polityków".

A linia demarkacyjna.
Jakby drzewo sąsiada w odległości mniejszej niż 1,5 metra od mojej granicy wyrosło powyżej 5 metrów też byłby spór.
I tak jest w życiu.
I tak jest w polityce.
KOMPROMIS.
Każdego dnia idziemy na wiele kompromisów. Dla wspólnego dobra.

A Zelenski zażądał samolotów.
I tu zaczynam się bać, bo do tej pory dostawał to czego żądał.
Jak dostanie te samoloty i jak Putin zrealizuje to, co zapowiedział, to bomby termobaryczne mogłyby spaść w większej ilości,
I w zasadzie byłoby po wojnie.
Tylko kosztowałoby życie setek tysięcy ludzi.
Ale kto zwycięzców pyta o koszty, prawda?
A poza tym przecież akurat tego NIE DOSTANIE.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 04-03-2022 09:24

xoot pisze:
04-03-2022 08:21
Reklam na telefonie mam zdecydowanie więcej jak na kompie pieron wie dlaczego tak jest.
Co do końcowego rozwiązania problemu na Ukrainie to profesor wskazał zakończenie działań i ogłoszenie Ukrainy jako państwa neutralnego. Pamiętaj każdy kij ma dwa końce. Świat zachodni zadecydował o oderwaniu Kosowa, o zniszczeniu Iraku, Syrii, Libii, o wojnie w Jemenie itp. Polska też nie może decydować o wielu rzeczach. Są państwa i państwa które mogą więcej. I nic z tym nie zrobimy. A jak już to niech Ukraina decyduje SAMA bez przewrotów organizowanych przez inne państwa i wstawianie swoich marionetkowych usłużnych rządów.
No właśnie.
"Ogłoszenie Ukrainy jako państwa neutralnego" może być właśnie tym kompromisem. Jest w Europie kilka neutralnych krajów, które z tego powodu się nie oburzają. Powiem więcej - dzięki neutralności Ukraina mogłaby gospodarczo zyskać jako swoista "brama do Rosji". A ze wzrostem gospodarczym wzrosłaby i samodzielność polityczna. Japonia wciąż gości amerykańskie, okupacyjne bazy a i tak prowadzi samodzielną politykę zagraniczną.

Pamiętajmy jednak, że Putin odebrał bardzo dobre przygotowanie jako agent. A z agentury i tego środowiska nie da się wypisać. Agentem niestety jest się do końca życia.
Z kolei Zelensky jest aktorem. I dostał rolę do odegrania. I gra ją dobrze. A mimo to nawet jego rodacy z państwa nad Morzem Śródziemnym nie bardzo chcą się angażować w obronę Kijowa i siedziby C-L:

https://rok2013.files.wordpress.com/201 ... nagoga.jpg
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: caro3139 » 04-03-2022 15:39

Trochę źle zrozumiałeś żądania Putina.On domaga się przywrócenia stanu posiadania ZSRR obowiązującego do 1990 roku.A więc wycofania się NATO z Polski i reszty krajów postkomunistycznych. Ukraina sama w sobie nie jest celem.Jest etapem. Ogłuszenie neutralności Ukrainy byłoby tym o co Putin walczy.I zaraz pojawiłyby się kolejne żądania dotyczące Litwy, Łotwy, Estonii i.t.d. Aż do wypchnięcia NATO i USA co najmniej do Odry.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 04-03-2022 17:13

Jakby nie patrzeć, to takie były początkowe zobowiązania przy rozszerzaniu NATO. Miało u nas nie być zewnętrznych wojsk na stałe, ewentualnie rotacyjnie.

Obrazek

CZERNIHÓW Z BŁAGANIEM WYSYŁA NUMER KONTA

Burmistrz Czernihowa, miasta partnerskiego Tarnobrzega, prosi o pomoc. Pisze o haniebnym ostrzeliwaniu budynków mieszkalnych i szkół. W sytuacji, gdy do okrążonego, zaminowanego miasta nie sposób dostarczyć pomocy rzeczowej można dokonywać wpłat na ich konto.

List, w którym Władysław Atroszenko, burmistrz Czernihowa, w imieniu swoim i mieszkańców miasta prosi o pomoc, dotarł do Tarnobrzega w piątek, dzień po barbarzyńskim ostrzale ze strony Rosji. Pociski i rakiety spadły na dzielnicę mieszkalną. Spod zgliszcz wydobyto już ponad 30 ofiar. Straty w ludziach prawdopodobnie są dużo większe. A to bilans zaledwie jednego dnia… Rozmiar zniszczeń infrastruktury miejskiej przeraża. To, co agresor zrobił w zaledwie tydzień przedstawiają zdjęcia pochodzące z oficjalnej strony mera Czernichowa, Władysława Atroszenki. Dziś włodarz prosi nas o pomoc. W załączeniu list nadesłany do Tarnobrzega i numer konta miejskiego. Niżej tłumaczenie na język polski:

Szanowny Kolego Panie Bożek! W imieniu własnym i obywateli Czernihowa wyrażam wam szczery szacunek. W Czernihowie ósmy dzień z rzędu ostrzeliwane jest nasze miasto, a Rosjanie uciekają się do haniebnego ostrzału budynków mieszkalnych, szkół i infrastruktury miejskiej. Proszę o pomoc w trudnym dla nas czasie. Pomoc charytatywną można przelać na konto budżetu miasta SWIFT: UGASUAUK, JSB Ukrgasbank, Kijów, Ukraina Finupr Chernihiv 02318440 #(IBAN) UA963204780000025450000000954. Z góry wyrażam wam wdzięczność i jeszcze raz wyrażam zapewnienia o moim najgłębszym szacunku dla was! Czernihów musi przetrwać i odrodzić się! Ukraina wygra! Burmistrz Władysław ATROSZENKO

Info: UM

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 05-03-2022 09:02

=================================================================================
=================================================================================

Projekt ws. pomocy obywatelom Ukrainy zakłada nadanie im numeru PESEL - powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik w Polsat News. Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego projekt ma trafić do Sejmu w najbliższym tygodniu.
- Ta ustawa, która jest procedowana przez polski rząd, przewiduje nadanie PESEL-i obywatelom ukraińskim" - odparł wiceminister. "Nie obywatelstwa, tylko PESEL-i, chodzi o techniczny numer - tylko po to, by oni mogli robić większość rzeczy, które są tu potrzebne, żeby mogli mieć dostęp do usług cyfrowych - dodał.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... _najnowsze

=================================================================================
=================================================================================

To w ogóle nie potrzebne do pomocy Ukraińcom bo została wydana zgoda Rady Europejskiej na udzielenie "pomocy tymczasowej", która zapewnia wszelką pomoc od mieszkania, wyżywienia, opieki medycznej, pracy czy relokacji do innego państwa EU.
W ramach możliwych pomocy jest tzw. "pomocą tymczasowa" która wynika z dyrektywy UE w przypadku masowego napływu uchodźców na co musi być zgoda Rady Europejskiej, która jest podjęta.
Widocznie działania w zamiarze nie mają mieć charakteru tymczasowego.

https://ec.europa.eu/commission/pressco ... ip_22_1469

1. W styczniu przeszła ustawa skutkująca koniecznością zapłaty imigrantom co najmniej 3010,00 zł miesięcznie NIEZALEŻNIE od ilości przepracowanych godzin.
https://www.money.pl/gospodarka/migrant ... 1760a.html

2. Minister Marląg zapowiedziała, że uchodźcy mają prawo do 500+ i RKO w wysokości 24 tysiące złotych.
3. Wczoraj premier Morawiecki zapowiedział, że Rząd RP będzie płacił 40 zł dziennie za utrzymanie emigranta. Glapiński, podobno, dokupił kilka nowych drukarek i wagon papieru. Pieniądze będą. Można spokojnie spać. Przy milionie zakwaterowanych w polskich domach z kwotą 40 zł na osobę, rocznie wychodzi prawie 14,5 miliarda złotych.
4. Dzisiaj rano otwieram Internet i dowiaduję się, że uchodźcy stają się emigrantami.
5. Będą mieć NADAWANY numer PESEL. Do tej pory MOŻNA BYŁO MIEĆ.
6. Gowin już 3 lata temu mówił o nowych ELITACH.
7. Przypominam, że SETKI TYSIĘCY POLAKÓW wywiezionych na Wschód w bydlęcych wagonach wciąż tam mieszka. Ze sprowadzenia JEDNEJ RODZINY zrobili szoł w rzeszowskiej telewizji.
8. I przypominam, że "nasz" rząd ma tylko trzy źródła pieniędzy:
- zdarte z nas,
- pożyczone,
- wyemitowane i umorzone obligacje jak stwierdził blisko 75 letni geniusz ekonomii całe życie "na państwowym".
9. Ile będzie kosztował dolar, funt, euro na koniec roku? Ale jak powiedział w knajpie Mateusz "wojna zmienia perspektywę w 5 minut".
10. Rzeczywiście zgodnie z planami minimalne wynagrodzenie może w 2023 wynieść 4 tysiące złotych.

Znaczy się policzyli swoje wyszczepiane bydło, część im padła pod szpitalami i w domach i stwierdzili, że za mało zostało.
To nic, wkrótce będzie nas z powrotem 40 milionów.
To, co zrobi "nasz" rząd jest niezgodne z procedurami dotyczącymi uchodźców w ustawie o pomocy cudzoziemcom na terytorium RP i Konwencji dotyczącej statusu uchodźców. Procedura w @UdSC_gov_pl przestała obowiązywać Ukraińców?

A dla Polaków nadanie PESELU wygląda tak:

Dzieci obywateli RP urodzone poza krajem zanim dostaną w Polsce PESEL muszą przejść procedurę "poświadczenia obywatelstwa". Można to zrobić tylko w Urzędzie ds. Cudzoziemców w Warszawie.
W 2021 r. 5 urzędników rozpatrywało ponad 15 tys. wniosków. Czas oczekiwania min. pół roku.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 05-03-2022 12:59

Fb zwariował. Nawet nie wiedziałem, że tyle jest przyjaciół UA, nie mam nic przeciwko, tylko...czy ktoś się przygląda, kogo realnie do kraju wpuszczamy? Bo moi znajomi specjalsi dają mi do zrozumienia, że nie wszyscy są z UA.

Kolejne pytanie, co z tymi ludźmi zrobić? W sensie nawet samych UA? To nie będzie trwało tydzień lub dwa tylko o wiele dłużej. Gdzie tych ludzi rozlokować. Za co wyżywić? Rozumiem pomoc i w ogóle, tylko no właśnie, co potem?

Edit: wiem, że wielu się mój post nie spodoba, choć mógłbym napisać jeszcze więcej i być może to zrobię. Tylko zadać należy jedno pytanie, co potem.

janiu
Posty: 37
Rejestracja: 22-11-2015 18:44

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: janiu » 05-03-2022 19:23

Zbyry i xoot w pełni się zgadzam z Waszymi wypowiedziami, dlatego pewnie też nie będę oklaskiwany na tym forum.
Na moim parkingu od dwóch dni parkuje LEXUS na ukraińskich numerach ... piszę tak do przemyślenia...
Kolega który przedwczoraj jechał trasą Lublin-Warszawa napisał mi, że na trasie pełno ukraińskich samochodów z górnej półki ...
Kto więc został na Ukrainie bronić swojej Ojczyzny ??

marcintbg
Posty: 4
Rejestracja: 15-07-2015 21:36

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: marcintbg » 05-03-2022 19:43

Zgadzam się w zupełności z wami i przypuszczam że takich osób jest dużo więcej.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 05-03-2022 20:26

janiu pisze:
05-03-2022 19:23
Zbyry i xoot w pełni się zgadzam z Waszymi wypowiedziami, dlatego pewnie też nie będę oklaskiwany na tym forum.
Na moim parkingu od dwóch dni parkuje LEXUS na ukraińskich numerach ... piszę tak do przemyślenia...
Kolega który przedwczoraj jechał trasą Lublin-Warszawa napisał mi, że na trasie pełno ukraińskich samochodów z górnej półki ...
Kto więc został na Ukrainie bronić swojej Ojczyzny ??
To jak ruskie wejdą do Polski to mam kupić jakiegoś gruza, by nie kuc w oczy jakiegoś sakndynawa 2/3 letnim samochodem klasy średniej? Bo tam przez podatki to pojazd luksusowy i wile razy zazdrościli pracownikom z nowej ue samochodów.
Akurat pisze z kraju starej eu, szukamy kierowców na ciężarówki bo faceci wyjechali.
Wśród moich znajomych kilka osób które znam wróciły i zostawiły rodziny na zachodzie, dwie firmy znalazły samoloty dla pracowników którzy wrócili walczyć.
Jedna firma z kopenhagi, płaci im nadal pensje i dodatkowo zakupiła kamizelki i chełmy.
Od dwóch dni w danii i Szwecji nie kupisz kamizelek, chełmu czy innego sprzętu który nie jest bronią.
Ściągają z Wietnamu i dalekiej Azjii wszytko na pniu schodzi
Wczoraj zapakowaliśmy busy ze sprzętem,różnym......
Widzę że foliarstwo nałożyło onuce.

kuna
Posty: 136
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kuna » 05-03-2022 23:37

Przerażające są niektóre powyższe wpisy w obliczu tego co się dzieje...

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 06-03-2022 00:24

Błogosławiony sen w błogosławionej niewiedzy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 06-03-2022 11:25

MIEJSKI SZTAB KRYZYSOWY PODSUMOWAŁ DZIAŁANIA

Obrazek

W piątek, 4 marca, odbyło się ostatnie w tym tygodniu posiedzenie Miejskiego Sztabu Kryzysowego. Tarnobrzeg jest gotowy na przyjęcie ludzi uciekających przed wojną, ale wciąż jeszcze sporo. Prezydent osobiście ocenił, jakie jeszcze działania samorząd musi podjąć.

Koordynujący wszystkimi działaniami mającymi na celu zapewnienie schronienia, podstawowych potrzeb, jak odzież i wyżywienie, opieki medycznej, pomocy psychologicznej, czy prawnej dla uchodźców, którzy mieliby trafić do Tarnobrzega, spotkali się w Urzędzie Miasta, by zrelacjonować stan przygotowań. Podsumowano, co jest już gotowe, omówiono działania, które jeszcze wymagają czasu i środków.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

– Minął zaledwie tydzień, a już tak wiele tematów udało się zabezpieczyć. Są już lokale, w których jesteśmy w stanie zapewnić schronienie. Większość sal w budynku po byłym gimnazjum nr 3 już urządzono. Trwają prace remontowe na ostatnim piętrze budynku, by tych miejsc noclegowych powstało jeszcze więcej. Magazyny zapełniają się darami, niemal gotowy jest punkt medyczny, w gotowości też kadra psychologów, prawnicy. Czekamy na rozwiązania prawne pozwalające samorządom finansować np. wyżywienie uchodźców – o stanie przygotowań miasta na ewentualność przyjęcia dużych grup ludzi uciekających przed wojną na Ukrainie mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Dziękował wszystkim zaangażowanym w te prace, koordynatorom działań, firmom, instytucjom, a przede wszystkim prywatnym osobom, które aktywnie włączają się w wolontariat. Prezydent podziękował też lokalnym, tarnobrzeskim mediom za rzetelne informacje dotyczące pomocy niesionej uchodźcom z Ukrainy. Po spotkaniu w Urzędzie Miasta włodarz udał się do powstającego w budynku po byłym gimnazjum nr 3 Centrum Wspierania Uchodźców z Ukrainy oraz do MOSiR, gdzie zorganizowano magazyn darów, by ocenić, jakie obecnie są największe potrzeby, o co w pierwszej kolejności jeszcze miasto powinno zadbać, by pomoc oferowana uchodźcom była kompleksowa.

Info/fot UM

zbyry
Posty: 1068
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: zbyry » 06-03-2022 13:55

@ xoot nie, nie zaczęli. Z całym szacunkiem, ale dalej na tym wszystkim zbija się min. polityczny kapitał. Jak się ockną, to już będzie za późno. Polecam wjechać na A4 i zobaczyć jakie fury i skąd jadą. Nie nagrywam, nie mam w zwyczaju, ale jak ktoś może, to niech popyta kierowców.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 06-03-2022 16:21

W końcu znalazłem całą.
Rzeczowa analiza Douga McGregora.

1. Na początku - a mówimy o skali dni - ruch rosyjskich wojsk był związany z wybadaniem przeciwnika - powolny i w celu stwierdzenia reakcji na wkroczenie oraz w celu UNIKNIĘCIA STRAT W LUDNOŚCI CYWILNEJ. Dlatego było to sprzęt MUZEALNY a żołnierze w I rzucie młodzi, niedoświadczeni żeby nie narobić szkód.
2. Nie zadziało. Opór był. Filmiki krążące w sieci dotyczną nie tylko spalonych samochodów i czołgów. Widać na nich również, że ludzie strzelali z balkonów. Żołnierze organizowali swoje zbiórki w szkołach. Artylerzyści ustawiali działa między blokami. No to OK.
3. Rosjanie uruchomili II rzut. Działania są metodyczne i zmierzają do zamknięcia przeciwnika w kotłach - odcięcia od dostaw.
4. Początek związany jest z deklaracją Putina z 2007, że Rosja nie będzie się biernie przyglądała zbliżeniu NATO bezpośrednio do jej zewnętrznych granic.
5. Według McGregora armia rosyjska na razie skoncentruje się na zajęciu Wschodniej Ukrainy aczkolwiek Zachodnia ma być neutralna i mieć przyjazne stosunki z Rosją - czyli typowa strefa buforowa jak przed 2014 rokiem.
6. Będzie presja na upadający rząd Zelenskiego, by zaakceptował neutralność, co zadowoliłoby zarówno NATO jak i Rosję.
7. Oczywiście nie będzie żadnej no-fly-zone, gdyż Rosja nie zgodzi się na fruwanie obcych samolotów nad swoim polem bitwy.
8. Putin oczywiście przedstawił Xi swoje cele do osiągnięcia i uzyskał akceptację dla swojego planu. Tym samym wieloletnie działania Zachodu wobec Ukrainy spowodowały utworzenie strategicznego partnerstwa pomiędzy Rosją a Chinami.
https://rumble.com/vwcybt-hsacbvascajv- ... -napl.html

I najnowszy wywiad z McGregorem:

Amerykański generał coraz ostrzej.
Zapytany przez oszołomionego prowadzącego czy „prezydent” Zelenski to nie jest bohater, aż się zakrztusił ze śmiechu i odpowiedział, że w tym co ta marionetka robi nie ma niczego bohaterskiego. Armia Ukrainy jest całkowicie pobita a on się z jej resztkami schronił wśród ludności cywilnej. To oczywiście wywoła falę niepotrzebnych śmierci. To tchórzostwo a nie bohaterstwo, ponieważ naraża swoich obywateli na niebezpieczeństwo.
https://rumble.com/vwkbrv-top-army-colo ... k-608.html
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

fym_fym
Posty: 76
Rejestracja: 15-12-2015 10:15

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: fym_fym » 07-03-2022 10:51

zbyry pisze:
06-03-2022 13:55
@ xoot nie, nie zaczęli. Z całym szacunkiem, ale dalej na tym wszystkim zbija się min. polityczny kapitał. Jak się ockną, to już będzie za późno. Polecam wjechać na A4 i zobaczyć jakie fury i skąd jadą. Nie nagrywam, nie mam w zwyczaju, ale jak ktoś może, to niech popyta kierowców.
Masz błędne wyobrażenie o wyglądzie uchodzców, głównie bazujące na widokach z II WŚ lub Syrii. Pomyśl sobie co w takim razie mówiliby o nas, Polakach, na Zachodzie, przecież tez mamy niezłe auta, patrząc na drogi. Uchodzcy mają być ubrani w łachmany i toczyć za soba wózki z dobytkiem życia? Litości.

Widzę, że na forum jest spore poparcie dla Putina, tworzenia jakiś stref wpływów. Sorry, Użytkownicy, wolę mieć za sojusznika USA (wiadomo, że tu rządzi pieniądz), niż Rosję. Ci już pokazali przez setki lat swoją twarz. Nie kupuję tej dziczy.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: encore » 07-03-2022 12:56

W ciągu ostatniego tygodnia jechałem A4ką dwa razy. Obserwacje tego co się dzieje, szczególnie jeśli chodzi o autobusy na polskich blachach czy też osobówki na Ukraińskich nie świadczą na pewno o wzmożonym ruchu kobiet z dziećmi. Zresztą w Tarnobrzegu też się cosik niefajnego zaczęło dziać i nie mam tu na myśli ilości kobiet czy dzieci.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 07-03-2022 15:33

encore pisze:
07-03-2022 12:56
W ciągu ostatniego tygodnia jechałem A4ką dwa razy. Obserwacje tego co się dzieje, szczególnie jeśli chodzi o autobusy na polskich blachach czy też osobówki na Ukraińskich nie świadczą na pewno o wzmożonym ruchu kobiet z dziećmi. Zresztą w Tarnobrzegu też się cosik niefajnego zaczęło dziać i nie mam tu na myśli ilości kobiet czy dzieci.
:-) :-) :-) :-)

W końcu przyjmujemy uchodźców z 140 krajów świata ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 07-03-2022 17:04

fym_fym pisze:
07-03-2022 10:51
Widzę, że na forum jest spore poparcie dla Putina, tworzenia jakiś stref wpływów. Sorry, Użytkownicy, wolę mieć za sojusznika USA (wiadomo, że tu rządzi pieniądz), niż Rosję. Ci już pokazali przez setki lat swoją twarz. Nie kupuję tej dziczy.
Nie zauważyłem żeby ktoś poparł Putina. Warto wzmóc ostrożność i nie skupiać się za bardzo na przekazie medialnym, choćby był spójny i pochodził z wielu różnych mediów, jak chociażby ukraińskie info z frontu. Propaganda to też ważna część każdej wojny.

USA są dla nas na dzisiaj naturalną opcją i pewnie jedyną. Skąd zatem pojawiający się czasem dystans do USA i NATO? Wydaje się, że z naszych doświadczeń. Wiemy jakim kosztem były dla nas poprzednie dwie wojny światowe, wiemy gdzie się rozgrywały i na ile mogliśmy ufać naszym "sojusznikom", których nie interesowało że byliśmy first to fight. Uczmy się na błędach. Mamy bardzo niefortunną lokalizację na mapie, sąsiadów, a chyba już na wszystkich sojusznikach się przejechaliśmy. Zresztą jak ufać USA i GB jeśli to m.in. one gwarantowały nienaruszalność terytorium Ukrainy po wycofaniu z niej broni jądrowej? Ich gwarancje okazały się nic nie warte.

Chodzi mi mniej więcej o to, o czym pisał wczoraj Mentzen:

encore pisze:
07-03-2022 12:56
W ciągu ostatniego tygodnia jechałem A4ką dwa razy. Obserwacje tego co się dzieje, szczególnie jeśli chodzi o autobusy na polskich blachach czy też osobówki na Ukraińskich nie świadczą na pewno o wzmożonym ruchu kobiet z dziećmi. Zresztą w Tarnobrzegu też się cosik niefajnego zaczęło dziać i nie mam tu na myśli ilości kobiet czy dzieci.
Parę dni temu na A4 widziałem lawety z czołgami jadące na wschód, sowiecka myśl techniczna z pancerzem reaktywnym.

A propos cosik niefajnego, masz na myśli popularny wpis o domniemanej próbie porwania żony i wezwania Siarkowców do patrolowania miasta?
O! Widzę, że popularny wpis zniknął. Ciekaw jestem jak interpretować jego pojawienie się i zniknięcie. Wojna toczy się w różny sposób, a niewielkimi siłami można narobić dużo zamieszania. Powściągliwość, dystans, ale pilnować się.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: encore » 07-03-2022 17:55

Nie wpis. Nie widziałem go. Ale to to.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 07-03-2022 18:12

Głośno o tym w mieście, różne źródła potwierdzają jakąś formę napadu, zresztą nie jedynego ze strony osób w obcych samochodach.

ODPOWIEDZ