Atak Rosji na Ukrainę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Enlightenment
Posty: 10
Rejestracja: 01-02-2021 19:42

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: Enlightenment » 09-03-2022 19:13

Bardzo głupi pomysł z tą nazwą. Przede wszystkim ruski nie oznacza rosyjski. Ruski oznacza coś co pochodzi z Rusi a więc terenów gdzie leży między innymi obecna zachodnia Ukraina. Zaczynamy brnąć w całkowitą nienawiść do Rosjan i czegokolwiek z czym się oni nam kojarzą. Rusofobia, która jest u nas wszechobecnie potęgowana i utrwalana w "jedynych prawdziwych i wolnych" mediach, które każą nam myśleć, że Rosjanin to zło i wykopać "ruskich" w kosmos itp, itd. Czy ktoś zmieniał nazwy potraw amerykańskich gdy ci w imię pokoju i szerzenia demokracji spuścili 2 bomby atomowe na CYWILNE miasta Japonii? Gdy spalili napalmem Wietnam? Gdy zbombardowali europejskie miasto Belgrad w latach 90-tych (około 500 zabitych cywili)?
Gdy narobili bajzlu na Bliskim Wschodzie? Może od razu nazwijmy te pierogi amerykańskimi? Pamiętajmy, że to też jest element naszej kulty i historii, którą sami depczemy manipulowani przez "wolne i jedyne prawdziwie media".

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 09-03-2022 20:02

Ale przecież w ofercie nie ma tego co w Polsce nazywamy "pierogami ruskimi", czyli pierogów z serem i ziemniakami.
O dziwo Ukraińcy takich nie znają, robią pierogi albo z serem, albo z ziemniakami.

pewnyswego
Posty: 149
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: pewnyswego » 10-03-2022 16:19

kuna pisze:
05-03-2022 23:37
Przerażające są niektóre powyższe wpisy w obliczu tego co się dzieje...
Generalnie nic dodać nic ująć!! Co niektórym tutaj zyje sie sielankowo i zaczynają sie bać o swoje interesy pisząc głupoty o jakis samochodach na autostradzie czy o tym jak wyglądają uchodźcy tzn że wyglądają bogato. A potem taki idzie to kościoła w niedziele siada w pierwszym rzędzie. Żałosne.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 10-03-2022 17:38

Obrazek

WYRUSZYŁ TRANSPORT DO OBLĘŻONEGO CZERNIHOWA

W czwartek, 10 marca przed południem z Tarnobrzega wyruszył transport darów przekazanych przez mieszkańców Tarnobrzega dla ukraińskiego Czernihowa.

– Do Przemyśla, pojechały dwa samochody z przyczepami, wioząc 11 palet na których znalazły się m.in. artykuły medyczne (bandaże, opatrunki, leki, kroplówki, koce termiczne itp.), artykuły higieniczne (pampersy, chusteczki nawilżane, papier toaletowy, ręczniki papierowe, szampony, żele, pasty i szczoteczki do zębów, mydła itp.), a także artykuły spożywcze (woda, makarony, konserwy, kasze, kaszki dla dzieci, słodycze, kawa, herbata, cukier) – mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Dary zostaną w Przemyślu. Tam zostaną odebrane i przez Lwów trafią do Czernihowa.

Obrazek

Obrazek

Przypominamy, prócz darów rzeczowych ukraińską społeczność można wesprzeć przekazując darowizny. Wsparciem, dzięki zebranym środkom, obejmiemy głównie miasto partnerskie Czernihów oraz uczącą się w tarnobrzeskich szkołach młodzież z Ukrainy.

Każdy chcący wesprzeć społeczność Ukrainy może korzystać z wiarygodnego konta, z którego całość środków przeznaczona zostanie na ten właśnie cel.
Nr specjalnego rachunku bankowego „Tarnobrzeg Ukrainie”:
13 1020 4913 0000 9202 0194 1095

Dla transakcji zagranicznych:
PL 13 1020 4913 0000 9202 0194 1095

By móc swobodnie przekazywać zebrane środki bezpośrednio na Ukrainę rachunek bankowy dla tarnobrzeskiej pomocy, zainicjowanej i koordynowanej przez samorząd Tarnobrzega, otwarło tarnobrzeskie Stowarzyszenia PLUS, organizator Tarnobrzeskiego Centrum Wolontariatu.

Info/fot. UM

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 11-03-2022 23:07

To oficjalne info na temat popularnego wpisu:
Temat wywołany postem opublikowanym na Facebooku, który zasiał w mieszkańcach Tarnobrzega olbrzymi niepokój. Post okazał się fałszywy. Zarówno zastępca komendanta miejskiego policji, podinspektor Mariusz Stasiak, jak i komendant straży miejskiej Robert Kędziora zapewnili, że w Tarnobrzegu nie odnotowano żadnych incydentów, z udziałem ukraińskich uchodźców lub jakichkolwiek obywateli innych państw. Zarówno takich, w których ucierpieć mieliby nasi obywatele, jak i obcokrajowcy. - Nasze ustalenia całkowicie zweryfikowały podaną przez autora postu informację. Sytuacja była zgoła odmienna. Prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie – poinformował podinsp. Mariusz Stasiak. Zaznaczył, że sytuacja opisana w poście nie została nawet zgłoszona na policję. Podobnie nie zgłoszono rzekomej sytuacji straży miejskiej. – Zgłoszono nam ale fakt opublikowania postu, którym jego autor wzbudził panikę wśród mieszkańców, ale nawoływał nieformalne grupy do „pilnowania” miasta – mówi Robert Kędziora komendanta Straży Miejskiej w Tarnobrzegu.

pewnyswego
Posty: 149
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: pewnyswego » 11-03-2022 23:42

admin pisze:
11-03-2022 23:07
To oficjalne info na temat popularnego wpisu:
Temat wywołany postem opublikowanym na Facebooku, który zasiał w mieszkańcach Tarnobrzega olbrzymi niepokój. Post okazał się fałszywy. Zarówno zastępca komendanta miejskiego policji, podinspektor Mariusz Stasiak, jak i komendant straży miejskiej Robert Kędziora zapewnili, że w Tarnobrzegu nie odnotowano żadnych incydentów, z udziałem ukraińskich uchodźców lub jakichkolwiek obywateli innych państw. Zarówno takich, w których ucierpieć mieliby nasi obywatele, jak i obcokrajowcy. - Nasze ustalenia całkowicie zweryfikowały podaną przez autora postu informację. Sytuacja była zgoła odmienna. Prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie – poinformował podinsp. Mariusz Stasiak. Zaznaczył, że sytuacja opisana w poście nie została nawet zgłoszona na policję. Podobnie nie zgłoszono rzekomej sytuacji straży miejskiej. – Zgłoszono nam ale fakt opublikowania postu, którym jego autor wzbudził panikę wśród mieszkańców, ale nawoływał nieformalne grupy do „pilnowania” miasta – mówi Robert Kędziora komendanta Straży Miejskiej w Tarnobrzegu.
To nauczka dla tych ZIDIOCIAŁYCH baranów iż nie warto udostępniać na chybił trafił postów zwłaszcza w tym czasie. Wiem że do nich to nie dotrze i dalej będą przekazywać udostępniać kolejne prowokacje ale i tak apeluje. Apeluje również to dych durniów którzy piszą iz widzą porządne samochody które lgnął do naszego kraju i porządnie ubrani uchodźcy z Ukrainy co już są w naszym kraju o OPAMIĘTANIE SIĘ!! LUDZIE tam się dzieje tragedia człowiek bierze co ma i spierrr stamtąd. A że ludzie z Ukrainy też są zamożni to widocznie w naszym kraju nie dociera to do co niektórych. Tak ode mnie jestem w szoku że niektórzy którzy udzielają się na tym forum a o których miałem bardzo dobre zdanie, oczywiście zdanie wyrobione tylko na podstawie wpisów tutaj ale te wpisy świadczyły o dużej mądrości inteligencji itd. tych osób ,to teraz piszą takie brednie i prym w tym wiedzie pan zbyry. Dajcie tym ludziom żyć bo poczucie bezpieczeństwa JEST NAJWAŻNIEJSZE!! Nie patrzcie jakimi autami czy tez jak są świetnie ubrani przyjeżdżają. Chcielibyście się zmienić z nimi?? Pozdrawiam

dino
Posty: 2002
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 12-03-2022 09:50

pewnyswego pisze:
10-03-2022 16:19
Generalnie nic dodać nic ująć!! Co niektórym tutaj zyje sie sielankowo i zaczynają sie bać o swoje interesy pisząc głupoty o jakis samochodach na autostradzie czy o tym jak wyglądają uchodźcy tzn że wyglądają bogato. A potem taki idzie to kościoła w niedziele siada w pierwszym rzędzie. Żałosne.
Zacznę od tego, żeby ktoś nie nazwał mnie ruska onuca: zaangażowałem się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy.
A teraz dalej. Wyprostujemy parę rzeczy.

1. Zaczniemy od Polski. Rząd państwa nazywanego Polska jest powołany po to, żeby w pierwszym rzędzie troszczyć się o dobrobyt obywateli Polski. Sądzę, że nie ma uprawnień do tego, by skazywać setki tysięcy a może miliony własnych obywateli na pogorszenie warunków życia, gdyż w takim wypadku traci zasadność funkcjonowania i tacy ludzie powinni odejść z funkcji politycznych. Ja tylko przypomnę, że nadmierne otwarcie granic dla niekontrolowanej imigracji było główną przyczyną takiej a nie innej postawy społeczeństwa brytyjskiego w referendum, czyli BREXITu. Czy ktoś nazwał Brytyjczyków z tego powodu faszystami?
Dalej.
2. Obywatele Ukrainy mają swojego premiera. I prezydenta też. Obaj są odpowiedzialni za swój Naród. Na ponad 60 procentach terytorium Ukrainy nie toczą się żadne działania wojenne. Albo Rosjanie mają złą taktykę albo ich siła militarna jest przesadzona. Nieważne. Widać już, że nie są w stanie zająć całej Ukrainy. Nie zajmą nawet połowy, ba! nie zajmą nawet 1/3 dopóki batalion AZOV otrzymuje wsparcie i fortyfikuje się w miastach. Cała zachodnia cześć państwa jest poza zasięgiem armii rosyjskiej. Stąd płynie wsparcie i humanitarne i militarne. Białoruś, co już widać - raczej nie zaangażuje się w działania.
4. Postępowanie prezydenta Zelenskiego nosi wszelkie znamiona cynizmu. Dodatkowo widać, że odebrał dobre przygotowanie aktorskie w celu wzbudzenia symaptii
. Nie wiem co uzgodnił z Dudą czy Morawieckim ale odnoszę wrażenie, że:
a) prowadzi działania wojenne nie dbając o własną ludność poprzez rozmieszczanie jednostek bojowych w miastach. Rozstawia artylerię i wozy opancerzone pomiędzy blokami, rozmieszcza jednostki w szkołach i na dachach budynków,
b) widać, że ma zabezpieczone jakimś porozumieniem, że nieograniczona liczba podległych mu obywateli może szukać schronienia w Polsce; sam Morawiecki powiedział, że "przyjmiemy wszystkich"; wczoraj Szlachtowicz zamieścił relację z Węgier - Ukraińcy trafiający do Budapesztu przesiadają się na pociągi do... Warszawy,
c) za wszelką cenę chce otworzyć Rosji drugi front - jako podstawy szukał nacisku z jednej strony na przekazanie natowskich myśliwców, zaś z drugiej strony decyzji zamknięcia nieba nad Ukrainą siłami NATO,
d) wczorajsza transmisja jego wystąpienia w Sejmie jest dalszym ciągiem szukania sposobu na wciągnięcie NATO, czyli w pierwszej linii Polski, w konflikt; z całą mocą podkreślił w czasie wystąpienia, że w Smoleńsku był ZAMACH i są na to dowody... po 12 latach od wydarzenia - cynizm w czystej postaci,
e) Zwracając się do władz Państwa Polskiego stwierdził, że pomiędzy Polską a Ukrainą nie ma granicy. No nie wiem - Holandia sprzeciwiła się przyjęciu Ukrainy do UE, więc zewnętrzna granica nota bene Europejskog Sojuza kończy się w Medyce,
f) i w końcu nie wiem o kim mówił zwracając się "bracia Polacy" - czy chodziło mu o Polaków jako o nasz cały Naród, czy też braćmi są dla niego jedynie ci, którzy dzielą z Zelenskim wiarę - niby szczegół ale bardzo istotny.
3. Ukraina to państwo o największym poziomie korupcji w Europie. Oligarchowie ukraińscy wiadomej prominencji zgromadzili wielomiliardowe majątki. Można tam było kupić prawo jazdy, Kartę Polaka a nawet zamówić sobie dziecko u surogatki. Na Ukrainie odradza się ruch uznany zgodnie przez resztę państw europejskich za zakazany i za którego propagowanie grożą poważne konsekwencje. O machlojkach Prezydenta Ukrainy pisały gazety. Podobnie jak o jego wielomilionowej posiadłości na Florydzie.
4. Już miliony obywateli Ukrainy przemieszczają się do Polski. Kontroli nad tym nie ma. Polacy lądujący na Balicach mają mieć (!) test lub szczepienie a jak nie to kwarantanna. Wszyscy przechodzący przez Medykę są zwolnieni z takich rzeczy. Po dwóch latach naszej walki o uratowanie przeciążonych szpitali i wypłaszczenie krzywej na którą poszło chyba ponad 200 miliardów złotych i na czym się niejeden wzbogacił okazuje się, że ten sam system, o którego wydolność jeszcze w styczniu walczyliśmy już teraz sobie poradzi z tysiącami osób nieleczonych na Ukrainie latami. I to w sytuacji, gdy przyjmuje się na długotrwałe leczenie osoby, które do systemu nie włożyły żadnej składki. A przypominam, że wciąż się mówi - również odnośnie szpitala w Tarnobrzegu - że brakuje pieniędzy i stąd rosną podatki za zdrowie.
5. Zniszczenia wojenne zawsze są przerażające. Pożoga wojenna przetoczyła się przecież również i przez nasze okolice. I wiele gospodarstw legło w gruzach. Dosłownie. A mimo to moi Dziadkowie z mozołem odbudowywali swoje domy. Z kompletnej ruiny zrównanej z poziomem ziemi. I to w sytuacji wprowadzenia obowiązkowych dostaw dla rolników zdzieranych bezwzględnie przez panów w czarnych płaszczach otoczonych przez bandę pożytecznych dla nich idiotów ze szturmówkami w dłoniach.
Konkluzja:
Utrzymanie restrykcji jak najbardziej TAK, jednak podobnie jak Węgrzy - własne interesy przede wszystkim.
Nie jesteśmy w stanie "przyjąć wszystkich".
Z dystansem należy podchodzić do tego, co "żąda Ukraina", czyli Zelneski.
Należy dbać o własne interesy - zbawianie świata i "Polska Chrystusem narodów" kiepsko się kończy - najczęściej poważnymi problemami.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

spit
Posty: 388
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: spit » 12-03-2022 12:56

Panie Dino ,,brawo!!!!!,,,nic dodać nic ujać..

pewnyswego
Posty: 149
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: pewnyswego » 12-03-2022 18:57

dino pisze:
12-03-2022 09:50
pewnyswego pisze:
10-03-2022 16:19
Generalnie nic dodać nic ująć!! Co niektórym tutaj zyje sie sielankowo i zaczynają sie bać o swoje interesy pisząc głupoty o jakis samochodach na autostradzie czy o tym jak wyglądają uchodźcy tzn że wyglądają bogato. A potem taki idzie to kościoła w niedziele siada w pierwszym rzędzie. Żałosne.
Zacznę od tego, żeby ktoś nie nazwał mnie ruska onuca: zaangażowałem się w pomoc dla mieszkańców Ukrainy.
A teraz dalej. Wyprostujemy parę rzeczy.

1. Zaczniemy od Polski. Rząd państwa nazywanego Polska jest powołany po to, żeby w pierwszym rzędzie troszczyć się o dobrobyt obywateli Polski. Sądzę, że nie ma uprawnień do tego, by skazywać setki tysięcy a może miliony własnych obywateli na pogorszenie warunków życia, gdyż w takim wypadku traci zasadność funkcjonowania i tacy ludzie powinni odejść z funkcji politycznych. Ja tylko przypomnę, że nadmierne otwarcie granic dla niekontrolowanej imigracji było główną przyczyną takiej a nie innej postawy społeczeństwa brytyjskiego w referendum, czyli BREXITu. Czy ktoś nazwał Brytyjczyków z tego powodu faszystami?
Dalej.
2. Obywatele Ukrainy mają swojego premiera. I prezydenta też. Obaj są odpowiedzialni za swój Naród. Na ponad 60 procentach terytorium Ukrainy nie toczą się żadne działania wojenne. Albo Rosjanie mają złą taktykę albo ich siła militarna jest przesadzona. Nieważne. Widać już, że nie są w stanie zająć całej Ukrainy. Nie zajmą nawet połowy, ba! nie zajmą nawet 1/3 dopóki batalion AZOV otrzymuje wsparcie i fortyfikuje się w miastach. Cała zachodnia cześć państwa jest poza zasięgiem armii rosyjskiej. Stąd płynie wsparcie i humanitarne i militarne. Białoruś, co już widać - raczej nie zaangażuje się w działania.
4. Postępowanie prezydenta Zelenskiego nosi wszelkie znamiona cynizmu. Dodatkowo widać, że odebrał dobre przygotowanie aktorskie w celu wzbudzenia symaptii
. Nie wiem co uzgodnił z Dudą czy Morawieckim ale odnoszę wrażenie, że:
a) prowadzi działania wojenne nie dbając o własną ludność poprzez rozmieszczanie jednostek bojowych w miastach. Rozstawia artylerię i wozy opancerzone pomiędzy blokami, rozmieszcza jednostki w szkołach i na dachach budynków,
b) widać, że ma zabezpieczone jakimś porozumieniem, że nieograniczona liczba podległych mu obywateli może szukać schronienia w Polsce; sam Morawiecki powiedział, że "przyjmiemy wszystkich"; wczoraj Szlachtowicz zamieścił relację z Węgier - Ukraińcy trafiający do Budapesztu przesiadają się na pociągi do... Warszawy,
c) za wszelką cenę chce otworzyć Rosji drugi front - jako podstawy szukał nacisku z jednej strony na przekazanie natowskich myśliwców, zaś z drugiej strony decyzji zamknięcia nieba nad Ukrainą siłami NATO,
d) wczorajsza transmisja jego wystąpienia w Sejmie jest dalszym ciągiem szukania sposobu na wciągnięcie NATO, czyli w pierwszej linii Polski, w konflikt; z całą mocą podkreślił w czasie wystąpienia, że w Smoleńsku był ZAMACH i są na to dowody... po 12 latach od wydarzenia - cynizm w czystej postaci,
e) Zwracając się do władz Państwa Polskiego stwierdził, że pomiędzy Polską a Ukrainą nie ma granicy. No nie wiem - Holandia sprzeciwiła się przyjęciu Ukrainy do UE, więc zewnętrzna granica nota bene Europejskog Sojuza kończy się w Medyce,
f) i w końcu nie wiem o kim mówił zwracając się "bracia Polacy" - czy chodziło mu o Polaków jako o nasz cały Naród, czy też braćmi są dla niego jedynie ci, którzy dzielą z Zelenskim wiarę - niby szczegół ale bardzo istotny.
3. Ukraina to państwo o największym poziomie korupcji w Europie. Oligarchowie ukraińscy wiadomej prominencji zgromadzili wielomiliardowe majątki. Można tam było kupić prawo jazdy, Kartę Polaka a nawet zamówić sobie dziecko u surogatki. Na Ukrainie odradza się ruch uznany zgodnie przez resztę państw europejskich za zakazany i za którego propagowanie grożą poważne konsekwencje. O machlojkach Prezydenta Ukrainy pisały gazety. Podobnie jak o jego wielomilionowej posiadłości na Florydzie.
4. Już miliony obywateli Ukrainy przemieszczają się do Polski. Kontroli nad tym nie ma. Polacy lądujący na Balicach mają mieć (!) test lub szczepienie a jak nie to kwarantanna. Wszyscy przechodzący przez Medykę są zwolnieni z takich rzeczy. Po dwóch latach naszej walki o uratowanie przeciążonych szpitali i wypłaszczenie krzywej na którą poszło chyba ponad 200 miliardów złotych i na czym się niejeden wzbogacił okazuje się, że ten sam system, o którego wydolność jeszcze w styczniu walczyliśmy już teraz sobie poradzi z tysiącami osób nieleczonych na Ukrainie latami. I to w sytuacji, gdy przyjmuje się na długotrwałe leczenie osoby, które do systemu nie włożyły żadnej składki. A przypominam, że wciąż się mówi - również odnośnie szpitala w Tarnobrzegu - że brakuje pieniędzy i stąd rosną podatki za zdrowie.
5. Zniszczenia wojenne zawsze są przerażające. Pożoga wojenna przetoczyła się przecież również i przez nasze okolice. I wiele gospodarstw legło w gruzach. Dosłownie. A mimo to moi Dziadkowie z mozołem odbudowywali swoje domy. Z kompletnej ruiny zrównanej z poziomem ziemi. I to w sytuacji wprowadzenia obowiązkowych dostaw dla rolników zdzieranych bezwzględnie przez panów w czarnych płaszczach otoczonych przez bandę pożytecznych dla nich idiotów ze szturmówkami w dłoniach.
Konkluzja:
Utrzymanie restrykcji jak najbardziej TAK, jednak podobnie jak Węgrzy - własne interesy przede wszystkim.
Nie jesteśmy w stanie "przyjąć wszystkich".
Z dystansem należy podchodzić do tego, co "żąda Ukraina", czyli Zelneski.
Należy dbać o własne interesy - zbawianie świata i "Polska Chrystusem narodów" kiepsko się kończy - najczęściej poważnymi problemami.
Zapytam z ciekawości ty tak na trzeźwo piszesz?? Serio? To co maja zamknąć granice przed tymi ludźmi którzy uciekają? Mają nie wpuszczać kobiet z dziećmi? Poważnie?? Piszesz 60 procent na Ukrainie nie toczy się wojna i co z tego? A jak zaczną bomby spadać na Lwów itd to co wtedy będziesz pisał? Wpuszczać wszystkich a potem można wdrożyć systemowe działania np część lokować w krajach unii europejskiej. To jest sytuacja nowa dynamiczna i nie da sie do niej przygotować. A twoje gadanie żeby sobie sami radzili świadczy tylko o tobie. Te argumenty które napisałeś mógłbym skontrować tysiącami innych argumentów ale z tobą widzę nie ma sensu. Jestem tylko ciekaw jednego i powtórzę. Potwierdź mi tylko czy ty tak na trzeźwo to wszystko piszesz

Awatar użytkownika
XYZ
Posty: 187
Rejestracja: 23-07-2019 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: XYZ » 13-03-2022 11:00

Właśnie dzisiaj w nocy jakieś rakiety w okolicy Lwowa poleciały. Oby tylko Lwów oszczędzili bo ładne miasto - byłem w nim wiele razy.

dino
Posty: 2002
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 13-03-2022 11:45

XYZ pisze:
13-03-2022 11:00
Właśnie dzisiaj w nocy jakieś rakiety w okolicy Lwowa poleciały. Oby tylko Lwów oszczędzili bo ładne miasto - byłem w nim wiele razy.
Rakiety to ostatnio dość celnie latały.
Pamiętacie może zamach na dwóch irańskich oficerów wykonany przez wywiad państwa leżącego nad Morzem Śródziemnym, który miał miejsce przed kilkoma dniami?
No to dzisiaj w nocy 12 RAKIET BALISTYCZNYCH MADE IN IRAN unicestwiło amerykańską bazę w Iraku, w której mieściło się super niewidzialne centrum szkoleniowe wywiadu państwa leżącego nad Morzem Śródziemnym. Liczba ofiar nieznana i nie dowiemy się o tym z TV.
Niemniej jednak wszystkie rakiety trafiły w cel.
A jaki to ma związek z tematem?
1. Tarcza antyrakietowa mająca chronić bazę właśnie poszła spać. Inaczej: poszła się bujać. Jeszcze inaczej: można przechytrzyć tarczę antyrakietową.
2. Niech nikt nie oczekuje, że Iran zaleje świat swoją ropą w celu stabilizacji lub obniżki cen ropy. Teraz może sprzedawać 25 procent tego co przed 10 laty za te same pieniądze. I to Iran będzie dyktował: ile, komu i za ile.
Można się ustawić w kolejkę.

No, chyba że ktoś ma elektryka to wiadomo, że do gniazdka podłączy.
Zasilanego prądem z elektrowni pracującej na rosyjskim węglu.
No chyba, że zrobi bojkot ;-)
Ziemkiewicz jest pewnie przerażony. Jak tu szarpnąć za wtyczkę od kontaktu i odciąć się od Internetu!

W każdym razie sytuacja jest do tego stopnia wielowektorowa, że szkoda czasu na TV. Tam w kółko o jednym. Jak w kowidzie. Ten sam monotonny przekaz.
Lepiej szukać innych źródeł informacji.

I wieczorne uzupełnienie.
Rzeczywiście rakiety latają stosunkowo precyzyjnie.
1. Okazało się, że na poligonie wojskowym Jaworowo w obwodzie lwowskim utworzono ośrodek szkolenia zagranicznych najemników przybywających na Ukrainę. Władze Lwowa twierdziły, że w obiekt trafiło co najmniej 8 pocisków, nazywając to „aktem rosyjskiej agresji”.
Jak donoszą na Telegramie 170 najemników z ogólnej liczby 200 wyraziło gotowość do opuszczenia w trybie pilnym Ukrainy.
Cynizmem jest nazwanie poligonu wojskowego Międzynarodowe Centrum Pokoju i Bezpieczeństwa

2. Zagraniczni najemnicy zgromadzili się również w hotelu Ukraina w Czernichowie. Precyzyjny atak rakietowy zlikwidował również tę grupę.
Ponieważ wieści rozchodzą się szybko, to kolejni zaciężni abo podniosą stawkę albo pojawią się w aptekarskich ilościach.

3. Dzisiaj w POLSACIE mer Lwowa wzywał do natychmiastowego przekazania kamizelek kuloodpornych. Nie wspomniał co prawda nic, że Lwowska rada obwodowa ogłosiła 2022 rokiem Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) w tym regionie. To zostaje.
Za to znamienne według mnie może być zdanie mera mówiące a co będzie jak rakiety spadną po naszej stronie.
Ponieważ nie wyszło z samolotami, nie wyszło z no-fly-zone obawiałbym się prowokacji ze strony Ukrainy żeby jednak wciągnąć Polskę w konflikt. Niektórzy, jak poseł Poncyliusz, już stoją w blokach startowych... żeby wysyłać polską młodzież na Ukrainę.

4. Wracając z kościoła zauważyłem, że markety są otwarte. W NIEDZIELĘ. Zrobiłem research i dowiedziałem się, że to z powodu... Ukraińców matki nie spędzą niedzieli z dziećmi.
Co na to Duda?
Piotr Duda.
Będzie demonstracja w obronie wyzyskiwanych pracowników marketów?

5. Zgodnie z zapowiedzią Gowina nadchodzą NOWE ELITY:
Nowo przyjęta Ustawa o pomocy Ukraińcom pozwala na zatrudnienie uchodźcy na Uczelni BEZ KONKURSU.
Dzień dobry.
Witamy w Nowej Polsce.
Obywateli II kategorii.
PS. Kiedyś, kiedyś tam też były punkty na uczelniach... za pochodzenie ;-)
https://pbs.twimg.com/media/FNvmho3X0AQ ... name=large

6. Pojawił się Niedzielski.
I wznieca nienawiść do Ukraińców.
Stwierdził, że Polacy będą nosili maseczki, bo Ukraińcy przynoszą zarazki.
No dobrze.
Ale to samo mówił PAN PREZES. I to kilka lat temu.
Więc nic w tym temacie się nie zmieniło.

7. UWAGA!
Jadący pociągami przejeżdżającymi przez Rzeszów mogą zostać z biletem w ręce na peronie.
Pociągi są załadowane imigrantami z Ukrainy.
https://nowiny24.pl/pociag-nie-zabral-p ... 3-16091917

8. Podkarpacki Inspektor Sanitarny OSTRZEGA!
Istnieje niebezpieczeństwo wybuchu epidemii polio w związku z wpuszczeniem setek tysięcy nieszczepionych.
Na Ukrainie mniej niż połowa dzieci jest szczepiona na polio.
I to są prawdziwi antyszczepionkowcy.
https://pbs.twimg.com/media/FNw8W2TWQAA ... me=900x900
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kermit » 14-03-2022 09:38

Widzę, że szury przebranżowiły się i tym razem zamiast specjalistami od medycyny zostaną specjalistami od wojny, stosunków międzynarodowych itd.
Tego się nie da czytać, podobnie jak wypowiedzi waszych prorosyjskich idoli pokroju Korwina i innych konfederatów, którzy znów pokazali swoje prawdziwe oblicze.

Adminie nie można pozwalać aby to forum zmieniło sie na prorosyjską tube propagandową. Już czytam o amerykańskich labolatoriach, cytowanie rosjan, cytowanie rosyjskich mediów. No gdzieś są jakieś granice. Niech idą sobie na swoje szurowskie grupy fb, albo niech dino i inni jego pokroju oznacza się rosyjską flagą i wszyscy chociaż będą wiedzieć z kim mają do czynienia.

Dino powiedz. Kibicujesz Rosji? Uważasz, że Rosja miała prawo tam zrzucać bomby? Cieszy cie to, że rakiety zabiły (cytując rosyjkie media i ciebie - 170 najemników)? Nie masz problemu z tym aby ministra obrony rosji nazywać ministrem obrony a nie wojny a masz problem z nazwaniem czegoś "centrum pokoju i bezpieczeństwa". Wiedziałem, że jesteś totalnym idiotą ale nie wiedziałem, że aż tak.

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: Dawid_tbg » 14-03-2022 11:42

Doczekaliśmy czasów, gdzie zadawanie pytań, dociekanie informacji i branie za jedyny wykładnik prawdy to co podaje ściek medialny staję się cechą człowieka "inteligentnego" ludzie to co zobaczą łykają wszystko jak pelikany i co najgorsze się z tym utożsamiają.
Przyjdą jeszcze czasy że otworzą się oczy wielu, ale może być już za późno.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kermit » 14-03-2022 11:54

xoot pisze:
14-03-2022 11:41
A ty po czyjej stoisz stronie?
To chyba oczywiste. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie popierał Rosji w tej wojnie. Chociaż mylne jest założenie, że wszyscy mają kręgosłup moralny i ich IQ potrafi ogarnąć otaczającą ich rzeczywistość.

Wrzuciłeś jakieś z dupy dwa zdjęcia. I czemu one dowodzą? Że nie na miejscu jest w tym momencie rozmawianie o Wołynie w szkołach z czym się zgadzam w 100%. A drugi, że jakiś Janusz biznesu chce kogoś ukarać za niedostateczną pomoc? Przestańcie wspierać działania Rosji i robić tutaj antyukraińską krucjatę bo zachowujecie się jak piąta kolumna putina.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kermit » 14-03-2022 15:36

xoot pisze:
14-03-2022 12:52
Widzisz a ja po cichu liczyłem że napiszesz że jesteś po stronie Polski.
No popatrz. Wojna jest pomiędzy rosją a Ukrainą, więc zajmując czyjąś stronę albo staniesz po stronie Ukrainy albo po stronie rosji. Wydaje wam się, że stoicie po stronie Polski a tak naprawdę razem z orbanem liżecie jaja putinowi.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 14-03-2022 17:09

kermit pisze:
14-03-2022 15:36
xoot pisze:
14-03-2022 12:52
Widzisz a ja po cichu liczyłem że napiszesz że jesteś po stronie Polski.
No popatrz. Wojna jest pomiędzy rosją a Ukrainą, więc zajmując czyjąś stronę albo staniesz po stronie Ukrainy albo po stronie rosji. Wydaje wam się, że stoicie po stronie Polski a tak naprawdę razem z orbanem liżecie jaja putinowi.
Kermit ,jak Ty mi zaimponowałeś w tej chwili.

Onuce przebranżowili sie z foliarzy .......na, to nawet pokazują statystyki.

Admin tez onuca?
Zegar tyka ,jeszcze strona padnie i bedziemy szukac info na stronie UM.
A może paść.

kuna
Posty: 136
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kuna » 14-03-2022 18:03

Już pisałam, że przerażają komentarze piszących w tym wątku na zmianę użytkowników, w obliczu tego co się dzieje....zastanawiałam się też nieco w sumie trochę retorycznie dlaczego w ogóle taka "dyskusja" tak swobodnie się toczy na forum...
Błogostan, dobrostan, a po drugiej stronie ,a może raczej na końcu po tej samej..jak to było? znacie? Niektórzy na pewno: Byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie...
Straszliwa rzecz się dzieje, a niestety sporo osób nic z tego nie rozumie, poza swoją strefą komfortu i klepaniem hejtu, jątrzeniem. I komu tym robicie przysługę? Polsce? Drugiemu człowiekowi?
Zgadzam się z @Kermit, że w pewnym momencie należy jednak reagować... bo chyba trochę za daleko to zaszło delikatnie mówiąc...

dino
Posty: 2002
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 14-03-2022 18:12

kermit pisze:
14-03-2022 15:36
xoot pisze:
14-03-2022 12:52
Widzisz a ja po cichu liczyłem że napiszesz że jesteś po stronie Polski.
No popatrz. Wojna jest pomiędzy rosją a Ukrainą, więc zajmując czyjąś stronę albo staniesz po stronie Ukrainy albo po stronie rosji. Wydaje wam się, że stoicie po stronie Polski a tak naprawdę razem z orbanem liżecie jaja putinowi.
Czy zajmowanie strony jest obowiązkowe?
Powinien się liczyć nasz interes. Rząd, a szczególnie Ziobro, mniej lub bardziej udolnie starają się postawić nasze interesy ponad ogólnymi w niemiecko-francuskiej UE. Uważam, że nie powinniśmy trzymać strony ani Rosji, ani Ukrainy ani Niemiec.
Jesteśmy w takim położeniu, że albo my będziemy wystarczająco silni, by zachować samodzielność i sterowność lub będą na naszym terenie rozgrywały się interesy innych państw.
Powinniśmy pilnować własnych interesów. Właśnie tak jak robi to Orban. W 2015 zbudował ogrodzenie na południowej granicy a teraz terytorium Węgier nie jest pasem transmisyjnym na Ukrainę. Orban pamięta rugowanie języka węgierskiego z ukraińskich szkół. I pilnuje interesu Węgier, czyli dostępu do taniej energii z jednej strony i stabilizacji wewnętrznej z drugiej strony.
Czyli według Ciebie "liże jaja Putinowi". Niech i tak będzie.
Ale w stosunkach między państwami nie ma miłosierdzia. Są tylko interesy.
Już Sobieski się przejechał na pomocy Wiedniowi - "jak Wiedeń padnie, kto osłoni Kraków?"
Wiedeń nie padł. I w 20 lat później brał udział w podziale łupów na Turcji. A nas rozgrywali chyba wszyscy sąsiedzi i mieliśmy ledwie okruchy z tego podziału. Zaledwie 20 lat później.
Wyciągajmy w końcu wnioski z historii.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 14-03-2022 19:04 przez dino, łącznie zmieniany 2 razy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 14-03-2022 18:33

ZASADY PRZYJMOWANIA DZIECI Z UKRAINY DO POLSKICH SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Uczniowie z Ukrainy w wieku obowiązku szkolnego i obowiązku nauki (7-18 lat) są przyjmowani do szkół publicznych oraz obejmowani opieką, a także nauczaniem na warunkach dotyczących obywateli polskich. Przyjęcie do szkoły jest możliwe w ciągu całego roku szkolnego, a ustalenie klasy, w której kontynuowana jest nauka, odbywa się na podstawie sumy ukończonych lat nauki szkolnej za granicą.

Uczniowie zainteresowani przyjęciem do szkoły na terenie miasta razem z rodzicem/opiekunem prawnym powinni zgłosić się do szkoły obwodowej (w zależności od miejsca zamieszkania – obwody szkół wykazane poniżej). W razie braku miejsca w danej klasie szkoły obwodowej organ prowadzącym tj. Prezydent Miasta Tarnobrzega wskaże inną szkołę podstawową posiadającą wolne miejsca i mogące przyjąć danego ucznia.

Zasady przyjmowania dzieci z Ukrainy do polskich przedszkoli

Dzieci z Ukrainy w wieku przedszkolnym (3-6 lat) są przyjmowane do przedszkoli publicznych oraz obejmowane opieką, a także nauczaniem na warunkach dotyczących obywateli polskich. Przyjęcie do przedszkola jest możliwe w ciągu całego roku szkolnego, a ustalenie grupy odbywa się na podstawie ukończonych lat.

Wsparcie nauki uczniów z zagranicy

Cudzoziemcy, którzy nie posługują się językiem polskim w stopniu umożliwiającym korzystanie z nauki w szkole, mogą:

uczestniczyć w dodatkowych zajęciach z języka polskiego,
realizować naukę w formie oddziału przygotowawczego, w którym proces nauczania jest dostosowany do potrzeb i możliwości edukacyjnych uczniów,
korzystać z pomocy osoby władającej językiem kraju pochodzenia zatrudnionej w charakterze pomocy nauczyciela,
korzystać z dodatkowych zajęć wyrównawczych w zakresie przedmiotów nauczania organizowanych przez organ prowadzący szkołę.
Decyzję o przyznaniu danej formy wsparcia podejmuje dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.

Info: UM

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 14-03-2022 19:23

Chwilę nie pisałem, a tu się temat zaktywizował w międzyczasie.
To dobrze, bo w jaki sposób można wrócić do równowagi przekazu, jeśli nie zabierając głos i dzieląc się własną opinią? Cieszę się, że pojawiły się również inne głosy oprócz tych najbardziej aktywnych. Jako, że w paru miejscach byłem wywoływany do tablicy, to spróbuję się określić, na ile pozwalają uwarunkowania.

W trwającym konflikcie jestem w 100% po stronie Ukrainy, potępiając całkowicie agresję Rosji, jestem też pełen podziwu dla postawy bohaterskich obrońców, organizacji, ogromu pracy jaką wykonali przez ostatnie lata i ryzyka jakie podejmują. Nie znaczy to, że nie zastanawiam się co doprowadziło do obecnej sytuacji, próbując to sobie racjonalizować. Wrzucałem tu niedawno link do analizy sprzed 3 lat z wnioskiem, że Rosja musi zaatakować Ukrainę najpóźniej do 2022 roku i podniesione argumenty brzmią racjonalnie, a nie szaleńczo. Niestety.

Trzeba pomagać Ukraińcom na ile się da, zarówno tym którzy do nas dotarli, tym którzy do nas zmierzają, jak i tym którzy zostali na miejscu. W przeciwieństwie do tych sprzed paru miesięcy, których nasyłał nam Putin z Łukaszenką, to są prawdziwi uchodźcy wojenni.
Uważam, że trzeba się wstrzymać z wyciąganiem teraz tego co nas dzieli, jak chociażby wypominaniem Wołynia i zbrodni UPA (chociaż mam ofiary UPA w rodzinie), trzeba też wstrzymać się z wykorzystywaniem wojny i uchodźców w bieżącej walce politycznej, co niestety jest bardzo widoczne. Chociażby dzisiaj u naszego "ambasadora Podkarpacia" widziałem grafikę z połową twarzy Putina i połową twarzy JarKacza, tworzącymi całość. To nie jest właściwy moment żeby nasi reprezentanci domagali się nałożenia na Polskę sankcji, czy wstrzymywania pomocy.
Społecznie, gospodarczo i finansowo musimy sobie poradzić, sytuację mamy i tak bez porównania lepszą niż po sąsiedzku.

Niezależnie od powyższego mam duży dystans do docierających do nas informacji. To też jest element wojny. W interesie Ukrainy jest rozszerzenie konfliktu i tworzenie określonego przekazu. Nasz interes naprawdę może być być inny i to na nim powinniśmy się skupiać. Sami widzimy, że chociaż pięknie działamy w wielu sprawach razem, to jednak inny jest interes Ukrainy, inny USA, inny Niemiec, Włoch, Francji, Węgier czy Holandii. Inne jest też ryzyko. Wiele razy nasi sojusznicy łamali wszelkie możliwe zobowiązania i gwarancje, naszym ogromnym kosztem. Tym razem nie dajmy się podpuścić, wystawić i tyle.

ODPOWIEDZ